Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71727569 Aktif Ziyaretçi :6741 3 Temmuz 2020 Cuma
[18:07] Tedbirleri uygulamadaki başarısı ile Düzce 5 il’den birisi oldu! -- [17:24] Plajda kıyasıya mücadele ettiler! -- [16:51] Şeffaf İletişim projesi işitme engellilerin yüzünü güldürdü! -- [16:07] Şahin; ‘TFF bir şehrin hayalleriyle oynamamalı’ -- [14:33] Cankurtaranlar göreve başladı! -- [14:28] Caboğlu ve Yanmaz'dan Yılmaz'a ziyaret! -- [14:00] Kontrolden çıkan kamyonet devrildi! -- [12:27] VALİLİKTEN KURBAN AÇIKLAMASI! -- [12:05] Özlü; ‘Aziz Yıldırım’ın ismi Düzce’ye şeref verir’ -- [11:11] Turhan, ortopedik hastalıklar hakkında bilgiler paylaştı! --
Değişik statülerle personel istihdamına son verilmelidir!
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri, Akçakoca Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaparak sağlık emekçilerinin karşı karşıya bulunduğu sorunlara dikkat çekti.
30.06.2020 - 15:50:38  Haberi Yazd?r

 

   Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri, Akçakoca Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaparak sağlık emekçilerinin karşı karşıya bulunduğu sorunlara dikkat çekti.

   KESK,  Eğitim Sen, Türkiye Emekliler Sendikası ve CHP’nin de destek verdiği basın açıklamasını SES Düzce Şube eş başkanı Cemal Yılmaz okudu.

   İşte o açıklamanın tam metni:

   ”Sendikamız SES ve Konfederasyonumuz KESK kurulduğu günden beri hep adaletsizliğin, haksız ve hukuksuz uygulamaların, çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için emek sarf etmektedir.

   Doğa talan edilirken, halkın arasında dini-etnik ayrım yapılırken, kadın cinayetlerinde, çocuk istismarlarında, iş cinayetleri ve kazalarında, çalışma hayatında yaşanan haksız uygulama ve mobing durumlarında, hep ezilenin, hep çalışanın yanındayız. Kamu hizmetlerinin halka sunumunun ücretsiz olması talebiyle de hep halkımızın yanında olduk, her zaman bu talepleri alanlarda haykırdık.

   Diğer sendika ve konfederasyonlardan farkımız yaptığımız tüm çalışmalarımızı tamamen gönüllük esasına göre yapmamızdır. Hiçbir il temsilcisi, şube yöneticisi yaptığı hizmetler için tek kuruş bedel almadan zamanından, ailesinden ve kendinden fedakarlık yaparak sendikal çalışmalarını yürütmektedir.

   Yine sendikamız ve konfederasyonumuz hiçbir siyasi gücün ön-arka bahçesi olmamış, tüm siyasi oluşumlara uzak durmuştur. Sadece emekçilerin haklı talepleri ve halkın sağlık ve sosyal hizmet hakkı için Siyasi örgütler aracılığıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sorun ve taleplerin dile getirilmesine çalışmıştır.

   İlimizde ve Türkiye’mizin birçok bölgesinde sendikamızı ve konfederasyonumuzu terör örgütleriyle ilişkilendirmeye, ahlak dışı şekilde irtibatlandırmaya, itibarsızlaştırmaya ve haysiyet cellatlığına soyunanlara belirtmek isteriz ki, terör örgütleriyle bağ arayanlar yakın geçmişlerine bakmalıdır.

   Bu bilgilendirmelerden sonra sağlık alanının en acil çözülmesi gereken sorunlarına değinmek istiyoruz.

TÜM SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİNE

GÜVENCELİ İŞ! GÜVENCELİ İŞYERİ!

   Sağlık alanında günümüzde 4/B – 4/D, Taşeron (Hizmet Alımı), Kısmi zamanlı çalıştırma, vekil personel çalıştırma gibi can alıcı konular mevcuttur.

   Geçen hafta Düzce Atatürk Devlet Hastanesi önünde de dile getirdiğimiz gibi sağlık hizmeti herkese eşit, nitelikli, ulaşılabilir, ücretsiz sunulmalıdır. Sağlık hizmeti sunan tüm çalışanlar da hiçbir ayırıma tabi tutulmadan güvenceli olarak, 4/A dediğimiz statüde çalıştırılmalıdır. Çünkü yaşadığımız süreç göstermektedir ki, sunulan hizmetler parçalanmış personel istihdamlarıyla karşılanmaktadır. Oysaki gerçekte sağlık hizmeti ekip halinde sunulması gereken bir hizmettir. Kesinlikle ayrıştırılıp bölünmemelidir, değişik statülerle personel istihdamına son verilmelidir.

   2018 sonlarına doğru 4/D adını verilen taşerondan kadroya alınan işçi kardeşlerimizin geçmiş yıllarda kazanılmış kıdem tazminatı hakları, toplu sözleşme yapma hakları ellerinden alınmıştır. Hatta 2010 yılı Anayasası ile gündeme gelen çift sendikaya üye olma hakkı varken tek sendikaya dahi üye olamayıp bu haklarını kullanamamaktadırlar.

   Anayasa ile verilen haklar KHK ile işçilerin ellerinden alınmıştır. Arkadaşlarımızın dilediği sendikaya üye olmaları önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır. Sağlık alanında örgütlü 4/A statüsündeki sendikalara üye olabilmeleri için kadro durumları ivedilikle düzenlenmelidir.

   Söylemleri ile sendikamızı karalamaya çalışanlar, çıkıp bu kardeşlerimiz için hangi çalışmaları yürütüyorsa onu anlatmalıdır. Hepimiz sağlık emekçisi isek hep birlikte mağdur olan sağlık emekçilerinin şu taleplerini yüksek sesle dile getirmeliyiz;

   SES ve KESK olarak defalarca dile getirdiğimiz gibi biz sağlık emekçilerinin talepleri özetle aşağıdaki gibidir;

   Tüm sağlık emekçileri TÜİK’in açıkladığı yoksulluk sınırının üzerinde temel ücret almalıdır.

   Eğitim durumu gözetilerek bizlere vaad edilen ek gösterge hakkımız artık verilmelidir. Hizmetli personel dahil herkesin eğitim ve görev durumuna göre ek göstergeleri artırılmalıdır.

   Sağlık alanında çalışan işçiler ve Aile Sağlığı Merkezi çalışanları pandemi sürecinde sağlık emekçilerine vaad edilen ek ödemeden faydalandırılmamıştır. Herkese görev ve eğitim durumuna göre ek ücret seyyanen verilmelidir. Hatta pandemi durumu devam ettiği için verilecek ücret en az bir yıl devam etmeli, bu ücret temel maaşa yansıtılmalıdır.

   Çok riskli iş kolu olduğumuz göz önüne alınmalı ve yıpranma hakkımız 5 yıla 1 yıl şeklinde acilen yeniden düzenlenmelidir.

   Sağlık alanındaki yeni atamalar kadrolu, güvenceli yapılmalı, 4B – 4C – 4D sözleşmeli, taşeron, kısmi zamanlı ücretli, vekil vb. istihdam modelleri ile çalıştırılan bütün sağlık ve sosyal hizmet emekçileri derhal 4A kadrosuna geçirilmelidir.

   İhraç edilen tüm sağlık emekçilerinin dosyaları ivedilikle incelenip göreve dönmeleri sağlanmalıdır.

   Kanunlarda belirtilen çalışan sayısına göre kreş imkanı sunulmalıdır.

   Sendikal tercihlerde çalışanların tedirginlikleri giderilmeli, iş ve işyeri güvencesi personele hissettirilmelidir.

   Son olarak hala devam eden pandemi sürecinin kahramanı cefakar sağlık emekçilerini, bugün ülkemizin dört bir yanında ekonomik ve sosyal hakları için mücadele eden sağlık çalışanlarını buradan selamlıyoruz.

   Eylemimize destek veren diğer sendikalara, sağlık hakkı mücadelesine omuz veren halkımıza, siz değerli basın emekçilerine, güvenliğimizi sağlayan emniyet çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Covıd-19 Pandemisi ve 65 yaş üstünden si
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin! " Haberine...
 şükrü toros
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  " ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzce kardüzü eftenia tabiat parkı kurugöl kaynaşlı güzel dereşalalesi düzcenin yaylaları konuralp turizim potansiyeli fakıllı magarası sarıkaya magarası denizi bunun gibi saymakla bitmez görülmesi gereken yer cennet düzcemizi düzceli vatandaş düzceyi tanımıyor ama abantı gölçük düzceliye sorsak düzcenin yarısı buralara gitmiştir ama düzcenin güzelliklerini bilen varmı desek düzceli olmayanlar düzcelilerden daha çok biliyor işte düzcenin vizyonu düzcenin hali bakanlık yapmış özlü idarecilerdüzcenin tanıtımına katkı verecek projeleri varmı benden bir öneri hava durumuna göre düzcedeki tüm belediyeler birleşip hafta sonları düzcenin güzelliklerine tur düzenleseler düzce turizimde patlama yapar bizden söylemesi. birde düzce tanıtma vakfı düzceyi nerde tanıtıyor merak konusu
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 tuik gerçekten düzceyle kafa buluyor. nedenmi efteni tabiat parkımız var herkez boluya abanta gölçük gidiyor. kardüzümüz var herkez kartalkayaya gidiyor. çevre illerde sakarya kocaelide büyük satadyumlar yapılıyor düzceye çivi çakılmıyor. sorunlar saymakla bitmiyor. yarım kalmış yatırımlar çürüyen eftenia otel gibi birçok konuyu hala çözüme kavuşturamayan yetkililer . nerde sayın düzce valisi düzcenin bakan belediye başkanı ilçe belediye başkanları siyasiler muhalefet düzcenin sorunlarını neden halledemiyor. bu konuları yetkililer sorup haber yaparsanız düzce kamuoyu bilgilenir. düzce yaşanacak belki mutlu şehirler arasında olur
  " Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek! " Haberine...
 Mehmet altun
 Başarılar diliyorum savaş kardeşime.
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Kenan Delice
 O yüzden mi boşanma davalarında 6 ay sonraya gün veriyor Düzcede mahkemeler. Millet mutluluktan boşanıyor Düzcede galiba :)))
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Arkın
 Cok merak ettim neye göre mutlu olduğumuzu anlamışlar..... açıklama yapılsın... çıksınlar açıklasınlar
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Yasemin Özen
 Agam bizimle eğleniyir :)))
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Tarık Şahin
 Bu mutluluk, huzur üzerine yapılan araştırma neye, kime göre yapılmış. Biz türkler mutsuz olsak bile bunu dışarıya yansıtmaz içimize atar, kendi içimizde yaşarız. Sırf çevremizdeki insanları üzmemek adına. Ama sevgi paylaştıkça çoğalırken, hüzünler, sıkıntılar da aynı şekilde paylaştıkça azalır. Bu araştırmaya göre mutsuz, huzursuz insanlara denk gelmediler belki de kimbilir
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Cihat Özbasan
 Adımız: Sabret. Soyadımız: Şükür. Aslında birinciliği bize vermeliydiler.
  " Düzce Barosu: Haksız ve hukuksuz müdahaleyi kınıyoruz! " Haberine...
 Muzaffer mat
 Barolar asla bağımsız olmadı hep CHP ve solun tsilcisisi oldu hicbir zaman sağ görüşlü İslam'a yakın bir açıklaması olmadı söz şimdi bağımsız olmasından korkuyorsunuz
DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor! DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor!
  Silahlı kavga: 2 yaralı!
  Kaan’dan Rektör Çakar’a ziyaret!
  Amerikan beyaz kelebeği ile mücadele çalışmalarına başlandı!
  Nostaljik tren hizmete girdi!
  Haftasonu toplu taşıma ücretsiz!
  TSO Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi!
  Özlü, sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi!
  Konuralp’te kazı çalışmaları sürüyor!
  VALİLİK YENİ KARARLARI AÇIKLADI!
  Uzmanından salgın döneminde lens kullanımına ilişkin uyarı!
  Hasta taşıyan ambulans kaza yaptı!
  Fındığa ‘davullu’ koruma!
  Esmer; ‘İşçilerin kıdem tazminatı saldırı altında’
  Bıçaklı kavga: 1 yaralı!
  Sav; ‘Sıvı kaybı sonucu böbrek yetmezliği oluşabilir’
  Demir, pazarcı esnafının sıkıntılarını dile getirdi!
  Pandemi ve Ötesi başlıklı konferans düzenlendi!
  Tebessüm Derneği yardımlarını sürdürüyor!
  Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!
  İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararları!
  29.06.2020 - ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
  29.06.2020 - TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR?
  26.06.2020 - Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek!
  1.07.2020 - Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!