Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71786498 Aktif Ziyaretçi :573 7 Temmuz 2020 Salı
[15:22] Evde Bakım Hizmetleri çalışmalarını sürdürüyor! -- [13:03] Lunaparklarda alınacak önlemler açıklandı! -- [12:43] Mini tenis turnuvası yapıldı! -- [12:09] Savaş Bulut Kore’de üst tura yükseldi! -- [10:20] Köprüden düşen otomobildeki 5 kişi yaralandı! -- [10:14] ATV tipi arazi aracı devrildi: 5 yaralı! -- [09:59] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [16:25] Er, güven tazeledi! -- [18:14] Otomobilinde ölü bulundu! -- [15:20] CHP Düzce Heyeti Hendek’te! --
Esmer; ‘İşçilerin kıdem tazminatı saldırı altında’
Vatan Partisi Düzce Merkez İlçe Başkanı Hamiyet Esmer Kıdem tazminatı hakkında açıklama yaptı. Esmer; “İşçilerin kıdem tazminatı saldırı altında ”dedi.
29.06.2020 - 14:10:58  Haberi Yazd?r

 

   Vatan Partisi Düzce Merkez İlçe Başkanı Hamiyet Esmer Kıdem tazminatı hakkında açıklama yaptı. Esmer; “İşçilerin kıdem tazminatı saldırı altında ”dedi.

   Vatan Partisi Düzce Merkez İlçe Başkanı Hamiyet Esmer yaptığı açıklamada;

   “Kıdem tazminatı işçilerin en önemli haklarından biridir. Bu hak, günümüzde ciddi ve genellikle yeterince kavranılmayan bir saldırı altındadır. Bugün sonbahara ertelenmiş gibi gözüken kıdem tazminatı fonu, 16 milyon kadar işçiyi doğrudan ilgilendirmektedir.

   Kıdem tazminatı hakkı, işçinin birçok önemli hakkından yalnızca biridir; ancak önemli bir haktır. Bu hakkın korunması ve daha da geliştirilmesi gerekir.

   Günümüzde işçilerin büyük bir çoğunluğu, yasada yer alan kıdem tazminatı hakkından yararlanamamaktadır. Kaçak çalıştırılan işçiler, belirli bir işyerinde bir yıldan az süreli çalışanlar, işyerinden işverenin bir hatası olmadan kendi isteğiyle ayrılanlar (evlenen kadınlar ve askere gidecek gençler hariç), kendisinin bir hatası nedeniyle tazminatsız işten çıkarılan işçiler, belirli süreli iş sözleşmesiyle çalıştırılanlar kıdem tazminatı alamaz.

   Kıdem tazminatı hakkını geliştirmenin öncelikli tercih edilmesi gereken yolu, işçinin işten her türlü çıkarılışında ve işçinin işten her türlü ayrılışında, asgari bir yıl çalışma koşulu da kaldırılarak, işçinin çalıştığı süre ile bağlantılı bir biçimde hesaplanan bir kıdem tazminatının kendisine ödenmesi ve kıdem tazminatı tavanının kaldırılmasıdır. Uygulanması en kolay yol bu çözümdür.

   Eğer bir kıdem tazminatı fonu oluşturulacaksa, bu fonun işçi aleyhine işlememesi için bazı özellikler gereklidir. Bu fon bireysel hesap biçiminde değil, işsizlik sigortası fonunda olduğu gibi bir havuz biçiminde olmalıdır. İşçilerin her günkü çalışmalarına ilişkin prim işverence yatırılmalıdır. İşçinin işten ayrılması sırasında en azından son ücreti üzerinden hesaplanacak kıdem tazminatı, devlet güvencesi ve denetimi altındaki bu havuz fondan ödenmelidir. İşçinin kıdem tazminatının kaç günlük ücret üzerinden ödeneceği yasayla düzenlenmeli ve 30 günün üstüne çıkarılmalıdır. Bu fonun yönetiminde işçiler ve işverenler de etkili bir biçimde temsil edilmeli ve fon kaynaklarının kıdem tazminatı ödemesi dışında başka amaçlarla kullanılması engellenmelidir. Hangi koşullarda bu fondan ödeme yapılacağı ayrıntılı olarak düzenlenmeli, işçinin iş güvencesini ortadan kaldıracak bir düzenleme getirilmemelidir. Kıdem tazminatı tavanı kaldırılmalıdır.

   Kıdem tazminatı, çalışma yaşamına ilişkin başka düzenlemelerle birlikte ele alınmalıdır. İşsizlik ödeneğine hak kazanma koşulları kolaylaştırılmalı, işsizlik ödeneğinin ödenme miktarı ve süresi artırılmalıdır. İşsizlik ödeneğinin sona ermesinin ardından işsizliği sürenlere devlet yardımı uygulaması getirilmelidir” dedi.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NEREDESİN FAHRİ BEY?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Profesör Dr. Kayıhan Pala’nın söyleşisi
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 Yazdıklarına aynen katılıyor.Sadece Mehmet keleşe ne olmadıysa fahri çakırada aynısı olur.(isimlerinin baş harflerini bilerek küçük harf koydum.)
  " ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’ " Haberine...
 Baturrdeşim
 Değerli kardeşim,insanlık ve yaşadığın toprak için görev yapacaksan yolun açık ve aydınlık olsun.ulkemizin onurlu ve çalışkan siyasetçilere ihtiyacı var temenni ederim ki bu ulvi yürüyüşünde hak,hukuk ve adalet kavramları daima düşüncelerinde olur.hayirlı olsun.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Sedat
 Milletvekili diye seçilenler ne yazık ki Meclisin kapısından içeri girince herşeyi unutuyorlar...!!!!!!
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 18 yılda Ak partiden milletvekili olan kaç kişi adını Düzce'ye yazdırdı merak ediyorum.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Mahmut Gül
 Güzel yazı nasiplenene çok şey anlatır
  " Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin! " Haberine...
 şükrü toros
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  " ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzce kardüzü eftenia tabiat parkı kurugöl kaynaşlı güzel dereşalalesi düzcenin yaylaları konuralp turizim potansiyeli fakıllı magarası sarıkaya magarası denizi bunun gibi saymakla bitmez görülmesi gereken yer cennet düzcemizi düzceli vatandaş düzceyi tanımıyor ama abantı gölçük düzceliye sorsak düzcenin yarısı buralara gitmiştir ama düzcenin güzelliklerini bilen varmı desek düzceli olmayanlar düzcelilerden daha çok biliyor işte düzcenin vizyonu düzcenin hali bakanlık yapmış özlü idarecilerdüzcenin tanıtımına katkı verecek projeleri varmı benden bir öneri hava durumuna göre düzcedeki tüm belediyeler birleşip hafta sonları düzcenin güzelliklerine tur düzenleseler düzce turizimde patlama yapar bizden söylemesi. birde düzce tanıtma vakfı düzceyi nerde tanıtıyor merak konusu
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 tuik gerçekten düzceyle kafa buluyor. nedenmi efteni tabiat parkımız var herkez boluya abanta gölçük gidiyor. kardüzümüz var herkez kartalkayaya gidiyor. çevre illerde sakarya kocaelide büyük satadyumlar yapılıyor düzceye çivi çakılmıyor. sorunlar saymakla bitmiyor. yarım kalmış yatırımlar çürüyen eftenia otel gibi birçok konuyu hala çözüme kavuşturamayan yetkililer . nerde sayın düzce valisi düzcenin bakan belediye başkanı ilçe belediye başkanları siyasiler muhalefet düzcenin sorunlarını neden halledemiyor. bu konuları yetkililer sorup haber yaparsanız düzce kamuoyu bilgilenir. düzce yaşanacak belki mutlu şehirler arasında olur
  " Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek! " Haberine...
 Mehmet altun
 Başarılar diliyorum savaş kardeşime.
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Kenan Delice
 O yüzden mi boşanma davalarında 6 ay sonraya gün veriyor Düzcede mahkemeler. Millet mutluluktan boşanıyor Düzcede galiba :)))
DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor! DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor!
  Tebessüm Derneği yardımlarını sürdürüyor!
  Pandemi ve Ötesi başlıklı konferans düzenlendi!
  İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararları!
  Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!
  DÜ, Bilsoft firması ile iş birliği protokolü imzaladı!
  ‘TFF tüm emekleri boşa saydı’
  Yasa dışı avlandıkları belirlenen avcılara 75 bin 712 lira ceza!
  İmam Hatip Lisesi 16'ncı oldu!
  Turizm Zabıtası göreve başladı!
  İçme suyu ile bahçe sulamayın uyarısı!
  Bisiklet yolu çalışmaları hızlandı!
  ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’
  İşte okulların açılacağı tarih!
  Tedbirleri uygulamadaki başarısı ile Düzce 5 il’den birisi oldu!
  Uyuşturucu operasyonunda 11 kişi yakalandı!
  Düzce 5 yaş okullaşmada 8. sıraya yükseldi!
  Cip tıra çarptı: 2 ölü, 1 yaralı!
  S Plaka Toplantısı gerçekleştirildi!
  Otomobilinde ölü bulundu!
  Emekli maaş zammı ve memur maaş zammı belli oldu!
  3.07.2020 - NEREDESİN FAHRİ BEY?
  1.07.2020 - Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!
  3.07.2020 - ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’