Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71127410 Aktif Ziyaretçi :2667 26 Mayıs 2020 Salı
[13:12] WEB seminerleri devam ediyor! -- [12:23] Bayramı evde geçiren vatandaşlar dans etkinliğiyle moral buldu! -- [12:08] Yığılca'da iki katlı evde yangın! -- [13:13] 150 kişiye ceza kesildi! -- [12:47] Jandarmadan drone ile bayram denetimi! -- [12:28] Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi! -- [13:01] Adige Kültür Derneğinden Bayram sürprizi! -- [12:18] Keskin’den Bayram mesajı! -- [04:01] Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun -- [03:41] Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun --
Bayramınız Mübarek Olsun
'YALAN YANLIŞ İFADELER!'
Düzce İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er Düzce AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’in yaptığı açıklamalara cevap verdi.
13.05.2020 - 13:12:26  Haberi Yazd?r

 

   Düzce İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er Düzce AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’in yaptığı açıklamalara cevap verdi.

   Düzce İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er yaptığı açıklama şöyle;

   “Nereden başlasak hangi “yanlış’ ifadenizi düzeltsek diye düşündük ama metnin tamamı gerçekten uzak ve ‘yalan-yanlış’ ifadelerle dolu olunca, biz de sizin haber metninizin sırasını paylaşalım dedik. Buyurun lütfen:

YERLİ OTOMOBİL, IHA VE SIHA’LAR İLE ALAKALI GELİŞMELERDEN ÜLKEMİZ ADINA GURUR DUYUYORUZ

    Yerli Otomobil, IHA ve SIHA’lar ile alakalı gelişmelerden ülkemiz adına gurur duyuyoruz. Bunu sosyal medya hesaplarımızdaki açıklamalardan da görebilirsiniz ama sizden ayrıldığımız nokta gerek yerli otomobilin gerekse de IHA ve SIHA’ların tüm milletimizin değeri olduğu ve tüm ülke olarak gurur duyulması gereken hususlar olduğudur.  İyi Parti olarak ve Şahsim adına ‘rahatsızlık’ duyduğumuz bir husus yoktur, öyle bir beyan ve tavrımız da yoktur. Halka ‘Yanlış’ ve “ Yanıltıcı’ bilgi veriyorsunuz. Yakışmıyor.

‘DÜZCE KALPTEN GİDİYOR KAMPANYASINI YILMAZ HOŞVER BAŞLATTI’

   ‘Düzce Kalpten Gidiyor’ İyi parti tarafından organize edilmiş bir çalışma değildir. Kıymetli hemşerimiz Sayın Yılmaz Hoşver tarafından yapılan ve kamuoyunda da geniş yankı bulan bir çalışma olmuştur. Bu çalışmayı İyi Parti yaptı diyerek yine halka ‘YANLIŞ” bilgi veriyor, ne yazık ki ‘YALAN” söylüyor, organizasyonu yapan Yılmaz Hoşver Bey’e ve arkadaşlarına saygısızlık ediyorsunuz ki bu derece güzel ve duyarlı bir organizasyondan da ne gibi bir rahatsızlık duyduğunuzu açıkçası da anlamak mümkün değil.

‘SAĞLIK İLE ALAKALI ÇÖZÜLMESİ GEREKEN KONULAR VAR’

   Düzce’de hala Sağlık ile alakalı çözülmesi gereken konular vardır. Siz görmek istemeseniz de bu gerçek apaçık ortadadır ve bu gerçek sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde gösterdikleri başarıyı asla gölgelemez. Bizim sağlık ile alakalı yaptığımız açıklamalar ise bundan yaklaşık 5-6 ay öncesine ait olup pandemi süreci ile alakası yoktur. Ve en mühimi bizim Düzce’de sağlık ile alakalı yaptığımız eleştirilerin hiç bir noktasında sağlık çalışanları konu edilmemiştir. Onlara her daim şükran borçluyuz. Bizim eleştirimiz  “idarecilere’ olmuştur, lütfen ilgili metni dikkatlice okuyunuz. 6 ay öncesini bu güne taşıyarak ve konuyu sağlık çalışanlarına yönelik göstermeye çalışarak hoş olmayan tarzda bir siyaset yapıyorsunuz ve Halka yine  ‘YANLIŞ” bilgi veriyorsunuz. Pandemi sürecinde sağlıkçılara verdiğimiz desteğin en büyük şahidi sağlıkçıların ta kendisidir. Sizin bugün alkışladığınız sağlık çalışanlarını biz o gün de alkışlıyor ve özlük hakları başta olmak üzere birçok konuda savunuyorduk.

   Milli Eğitim Müdürümüz ile alakalı yapmış olduğumuz açıklama da yaklaşık 6 ay öncesine dayanmaktadır ve ben hala o dönem yaşanan ‘ Kadın Cinayeti’ ile alakalı yapmış olduğu açıklamayı doğru bulmuyorum.  Belki Sayın Müdür sürçü lisan etmiştir ama şahsen ben hala aynı noktadayım. Ama bu 6 ay önceki açıklamamızın Milli Eğitim Düzce camiası ile ve salgın sürecinde gösterdikleri performans ile nasıl bir alaka kurduğunuzu da pek anlamak mümkün değil. “İnsanlar hata yapar,” bizim konuya bakışımız da bu yöndedir. Milli Eğitim camiasına emekleri için şükranlarımızı hep sunduk ama yine açıklamaları iyi takip etmediğinizi, birim müdürleri ile koordinasyon eksikliği içinde olduğunuzu düşünüyorum.

İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİ SAYISI BUGÜN 29

   Düzce Belediyesi ve isçi çıkartma konusuna gelince. Sayın Başkan, konu ile alakalı ilk bir kaç açıklamanızda 300-400 isçi çıkartıldığını söylediğimizi iddia etmiştiniz, bugün 29 sayısına geldiğinizi görüyorum. İlerime göstermişsiniz ama hala yanlışınızda ısrar ediyorsunuz. Ben size ilgili açıklama metnini yolladım, dilerseniz tekrar yollarım ama sorun metinde değil. Üzgünüm ama sorun hemen hemen her konuda Sizin metinleri okumayıp, açıklamaları takip etmeyip kulaktan dolma bilgilerle hareket etmenizde. Bizim metindeki ifademiz isçilere ihbar gönderildiği noktasındadır. Bir isçiye ihbar göndermek ile işten çıkartmanın farkını isçi çalıştıran bir insan olarak bildiğinizi umuyorum. Sizden ricam lütfen gündemi daha objektif takip edin ve size hitaben yazılan metinleri okuyun. Siyasi rant devşirmek için Halk’a “ YALAN-YANLIŞ” bilgi vermeyin, bizleri de gereksiz yere karalamayın.

   Benim ve Düzce İyi Parti’ kurumsal kimliğinin,  Sayın Dr. Faruk Özlü’nün rahmetli Kemal Günaydın’ın cenazesine katılmaması ile alakalı herhangi bir ‘ eleştirel’ açıklamamız yoktur. Lütfen Halka ‘YALAN-YANLIŞ” bilgi vermeyin. Biz insanların cenazeleri üzerinden şov yapmayız. Açıklamanız gerçeğe dayanmamaktadır, düzeltmenizi rica edeceğim. 

   Salgın sürecinde, belli hususlar ve konularda, evden çıkmamak konusundaki telkinlerinize ve ABD 2. Başkanına olan atfınıza gelince. Sayın Başkan, daha 2-3 gün önce Sayın Cumhurbaşkanımız Yeşilköy’deki Pandemi hastanesini bizzat gidip ziyaret etmiş, konuyu yerinde incelemiştir. Sayın Valimiz Zülkif Dağlı görüntülü arama ile şehit anneleri ile konuşmayı tercih etmemiş; kendilerini Düzce protokolü ile bizzat ziyaret etmiştir. Belediye Meclis toplantısı ‘olağanüstü’ toplanırken belediye meclis üyelerinin tamamına yakını ve toplamda benim sayabildiğim 50’den fazla insan sağlıklarını riske ederek kapalı bir alanda toplantı yapıp, Belediye Başkanının katılmadığı bu toplantıda, Düzcelinin ivedi sorunlarına çözüm aramıştır. Ben sizin salgın sürecinde, belli hususlarda, evden çıkmama prensibinize saygı duyarım fakat merak ettiğim konu, sizlerin sağlığını Sayın cumhurbaşkanımızdan, sayın valimizden, belediye meclis üyelerimizden, fabrikalarında sırt sırta çalışan isçilerimizden ve bizlerden farklı kılan nedir? Siz bu şekilde kimlere örnek olmayı planlamaktasınız? Siyasetçi halkın içinde olmalı mı olmamalı m mıi sorusunu Sayın Cumhurbaşkanımıza sormanızı ve alacağınız cevabı bizlerle paylaşmanızı gerçekten çok isterdim Sayın Başkan. 

‘MİLLET İTTİFAKI CHP, İYİ PARTİ, SAADET PARTİSİ VE DEMOKRAT PARTİ’DEN MÜTEŞEKKİL BİR İTTİFAKTIR’

   Millet İttifakı CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’den müteşekkil bir ittifaktır. Sanırım yeterince açık Sayın Başkan. Sizler unutturmaya çalışsanız da halk Habur’u, çözüm süreci garabetini, Dolmabahçe Mutabakatını, Andımızın kaldırılmasını,  Terörist Öcalan’ın meydanlarda ve televizyonlarda okutulan mektuplarını, tabelalardan T.C ibaresinin kaldırılmasını, Osman Öcalan’ın TRT ekranlarına çıkarılmasını unutmamıştır, unutmayacaktır. Bu iftira dolu söylemlerle kaybettiğiniz son İstanbul seçimlerinden gereken siyasi dersleri almadığınızı görmekteyim. Ayrıca, Mahkemeler iddiaların ispati için herkese acıktır sayın Başkan, iddialarınızı ispatlamanızı aksi halde müfteri olacağınızı sizlere tekraren hatırlatırım.

   Döviz ile alakalı yapmış olduğunuz açıklama eksiktir. Döviz artışını sadece spekülatif sebeplere bağlamanızın, döviz düşerken kahramanlık ve başarı türküleri söylemenizin halk nazarında hiç bir manası yoktur çünkü ekonomimiz iyi idare edilmemektedir.

   Son Belediye Meclis toplantısında Sayın Hasan Günden ve Sayın Oğuz Özyiğit arasında geçen diyaloğu ise eksik anlatmışsınız, yine halka “YANLIŞ” ve “EKSİK” bilgi vermişsiniz. Eksik anlatmanız doğal çünkü orada değildiniz. Ben ise orada, toplantıda idim. Fakat bu konuyu Oğuz Beyin açıklamasını daha doğru buluyorum kendisi gerekeni yapacaktır.

‘PARTİMİZİN KİRALIK SOSYAL MEDYA UNSURLARI, SAHTE HESAPLARI VE

TROLLERİ YOKTUR’

   Gelelim en önemli hususa. Sayın Başkan, İyi Parti Düzce Teşkilatı tüm ilçe ve beldeleri ile düşünce ve ifade özgürlüğüne çok önem veren bir teşkilattır. Partimizin kiralık sosyal medya unsurları, sahte hesapları ve trolleri yoktur. İnsanları karalamak, hakaret etmek gibi bir yola teşkilatımız hiç tevessül etmez. Bunun içindir ki teşkilatımız ekonomik, ticari, ahlaki ve sosyal her türlü skandaldan ve kavgadan uzak, huzur içerisinde çalışabilmektedir. Ben hiç bir parti üyeme bir yazı veya paylaşım yapma telkininde bulunmadığım gibi, karakteri yüksek hiçbir İyi Partili de kanaatlerini telkinler veya yönlendirmelerle yazıya dökmez. Sanırım bu noktada, yani insanların fikirlerini özgürce ama açık kimlikleri ile cesurca ve mertçe paylaşma noktasında, sizinle farklı kulvarlardayız ki bu da son derece doğaldır. İyi Partinin kurumsal sayfası ve İl Başkanı muhatabınızdır Sayın Başkan, lütfen ilgili paylaşımları ve açıklamaları doğru takip ediniz. Bu sizi insanlara “YALAN-YANLIŞ” bilgi vermenizden alıkoyacaktır. Hakikati bulacağınıza inanıyorum.

‘MASKE İLE ALAKALI DA VERDİĞİNİZ BİLGİLER TAMAMEN YALAN VE YANLIŞTIR’

   Maske ile alakalı da verdiğiniz bilgiler tamamen yalan ve yanlıştır. Salgının başlaması ve tedbirlerin alındığı tarihten itaberen yaklaşık 2 ay geçmiştir. Sayın Başkan, bunu kabul etmenizde bir sakınca yok. Uzay’a yerli uydu fırlatmak, milli uçak, yerli otomobil gibi birçok hedefinizi okudum paylaşımınızda ama maske konusunda pandemi sürecinde idare başarısız olmuştur. Saygı duyulacak yegane husus gönüllü insanların maske üretme adına ortaya koydukları çabadır, maske ile alakalı geri kalan tüm unsular bir “gecikmiş’  idari hatadan ibarettir. Bizim ise maske konusunda herhangi bir kurum ve kuruluş ile rekabet etmek gibi bir niyetimiz asla yoktur. Derdimiz eksik olan bir noktada halka destek verebilmektir ki maske ile alakalı yaptığımız tek açıklama dağıtacağımız maske adedi ile alakalı olandır. Bu konuda şovu maske ile alakalı her gün görsel paylaşanlara atfetmeniz daha doğru olacaktır fikrindeyim. Bolu Belediyesi ile Düzce Belediyesi arasındaki maske konusu ile alakalı benim ve partimin kurumsal kimliğinin hiç bir açıklaması yoktur, yine halka  ‘yalan ve yanlış’ bilgi veriyorsunuz. İyi Parti bir cesurlar hareketidir, bizler düşündüğümüzü açık yüreklilikle söyleyen insanlarız. Ben Düzce belediyesinin AK Parti Bolu İl başkanlığına maske vermesini de akabinde Tanju Bey’in tüm partilere maske dağıtacağını açıklamasını da yanlış, siyasi usule aykırı buluyorum. Benzeri açıklamayı, her iki tarafın da yaptığı hataları açıkça siz de ifade edebilir misiniz? Şahsıma ve partime yönelik yaptığınız açıklama tamamen yalan ve yanlışlar üzerine kurulu, en azından bu maske konusunda doğruyu ifade edebilir misiniz?

   Sayın Başkan, siyasetin fiilen içerinde olan insanlar açıklamanız ile neyi amaçladığınızı kolaylıkla idrak edecektir ama ben ve partim halkın gerçek gündeminden uzak bu nevi açıklamalarla klasik siyasetin karanlık bataklıklarına girmeme konusunda kararlıyız. Bu zor günlerde siyaset yapan, halkın sorunlarını gündeme getiren insanlara da tahammül gösteremeyip siyaset yapmakla suçlayan sizsiniz. Siyaset artık kabuk değiştirmektedir. Klasik siyasi söylemlerden sıyrılıp yalan yanlış ifadelerden uzaklaşmanızın faydalı olacağı kanaatindeyim

   Yapacak az işi olanın, söyleyecek çok lafı olur derler Sayın Başkan; lütfen Düzce’nin asli sorunlarına geri dönünüz. Takdir Düzce Halkınındır. Metnin uzunluğu için hemşerilerimizin affına sığınırım.”

Peki, Senin Yorumun?
Guner Kaltu  /  13.05.2020 - 17:37:51
 Teşekkürler sayın Er.Sizin gibi ilkeli siyasetçilere cok ihtiyaci var Duzcemin
  Fatih Melih Maradit
NORMALLEŞME!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
TEŞEKKÜR ETMEK
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 EMEL KAÇAN
 Beyhan basın sağ olsun Allah sabırlar versin mekânı cennet olsun
  " NORMALLEŞME!.. " Yazısına...
 Düzceli..
  Sayın Maradit, ilginçlikleri, çelişkileri tarih ve rakamlarla vermişsinız.. Sokaktaki vatandaşın bile onlarcasını saydığı mantık dışı uygulamaların başında, AVM ler gibi, içerdeki havanın yalnızca yüzde onunun değiştirildiği ve sosyal mesafeyi korumanın en zor olduğu ticari alanları açıyorlar, " bence açıyor ".. Öbür yanda sahil kenarlarına, göl kenarlarına piknik alanlarına yasak koyuyorlar.. 65 yaş üzerindekiler korumak icin eve kapatıyor, gençlere 5 gün işe git, ama altıncı, yedinci gün evden çıkma diyoruz.. Bayramda bu zorlu süreçte 30 gün çalışan emekçilere yine dört gün eve kapan sonra işe devam edersin demenin mantığı var mı..
  " Gösterişli'den yangın açıklaması: İşyerinin esaslara göre yeterli olmadığı belirlendi! " Haberine...
 fidan bulut
 ben belediye başkanımdan hem duzce yolları ve kaldırımları yıkanmasını ve birde dükkânlarımızı ilaçlamasini rica ediyorum teşekürler.
  " Gençlerin bayramını kutladılar! " Haberine...
 MAHMUT ATASEVEN
 T.C. misaki milli sınırları içinde yaşıyan çoğu genç olan topluluğumuzun 19 mayıs 1919 da Samsuna ayak basan Rahmetli Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının bahşettiği Gençlik Bayramını tebrik eder. İdrakını yapmakla onur duyduğumuz KADİR gecesinin Müslüman alemine mübarek olsun. Nice 19 Mayısların bu memlekette anılmasına vesile olsun. Devlet ve Millet var olsun..ADALET PARTİSİ GENEL İDARE KURLU ÜYESİ
  " Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi? " Yazısına...
 Dincer Kokmaz
 Eski bir saglıkçı ve eski bir SES üyesi olarak, sağlık emekcilerinin sorunlarına her zaman sahip çıkan, gercek sendikacılık yapan SES Duzce Il Yönetimini tebrik ediyoum.Bu süreçte vefat eden sağlık emekçilerini rahmetle anıyorum.Yazı icin teşekkür ederiz Peri hocam.Emeginize, kaleminize sağlık.
  " Benzin ve motorine zam geldi! " Haberine...
 şükrü toros
 ne kadar zam gelirse gelsin beni hiç etkilemiyor ben her seferinde 200 liradan fazla mazot almıyorum.
  " Gösterişli: Düzceliler rahat uyusun diye uykumuzu azalttık " Haberine...
 fatih uçar
 hiçte uykunuzdan feragat etmeyin hüdaver bey düzce bazı kesim hariç düzçeli belediyeden faydalanamıyor
  " Gösterişli: Düzceliler rahat uyusun diye uykumuzu azalttık " Haberine...
 Vatandaş
 Uzunmustafada oturan bir amca için yemek istedik vermediler amcanın maddi olarak bir şeye ihtiyacı yok sadece bir kap sıcak yemeğe ihtiyacı var
  " Gösterişli: Düzceliler rahat uyusun diye uykumuzu azalttık " Haberine...
 sevgi
 Maskeler neden halka ulaşmıyor çok kez sordum ama cevap alamıyorum?
  " Millet Bahçesi inşaatı ihalesi yapılacak! " Haberine...
 Düzceli..
  Umudu kaybetmemek lazım.. Umarım, yıllarca konuştuğumuz, Kültür merkezi, Otogar, Hastane, kalıcı yolu gibi olmaz.. Aslında projeyi bir halka sunsalar, sonuçta yapılan iş halk için..Tabi bitmiş bir proje veya projeler varsa.. Proje dendiğinde Bolu dağı tüneli açıldığından beri konuştuğumuz ama bir türlü projeler üretemediğimiz, D 100 Bolu dağı projesi geliyor aklıma..Birilerinin Kardüz dediğini duyar gibiyim ya, artık o konuşulmuyor.. Büyük yıkımın 20 yıl olduğunu ve hala prefabrik okullar, ve öğretmen evi varsa bir kentte orada umut var olmakta zor..
Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü! Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü!
  Konuralp pirincinin yolculuğu başladı!
  BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA NERELER AÇIK? KİMLER MUAF?
  Meteoroloji duyurdu: Sıcaklık mevsim normallerinin altına düşecek!
  Yılmaz, Yığılca'da temaslarda bulundu!
  Şahin’den Kadir Gecesi mesajı!
  CHP’den 19 Mayıs töreni!
  Özlü’den Kadir Gecesi mesajı!
  ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  Rektör Çakar’dan Kadir Gecesi mesajı!
  Şahin’den 19 Mayıs mesajı!
  Gösterişli'den yangın açıklaması: İşyerinin esaslara göre yeterli olmadığı belirlendi!
  SAĞLIK TURİZMİNDE ARTIK BİZ DE VARIZ!
  101. yıldönümünde Atatürk anıtına çelenk sunuldu!
  19 Mayıs’ı kutladılar!
  Kekeçoğlu; ‘Arılar olmazsa yarınlar olmaz’
  Demir; ‘Tüm kardeşlerimizin acılarını en derinden paylaşıyorum’
  METEOROLOJİDEN UYARI!
  Vali Dağlı denetimleri yerinde inceledi!
  ‘Arılar Olmazsa Yarınlar Olmaz’ telekonferansı düzenlendi!
  DÜ ile HumHum Bees Firması arasında işbirliği sözleşmesi imzalandı!
  23.05.2020 - NORMALLEŞME!..
  19.05.2020 - Gençlerin bayramını kutladılar!
  22.05.2020 - Gösterişli'den yangın açıklaması: İşyerinin esaslara göre yeterli olmadığı belirlendi!
  24.05.2020 - ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ!