Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71127240 Aktif Ziyaretçi :2112 26 Mayıs 2020 Salı
[13:12] WEB seminerleri devam ediyor! -- [12:23] Bayramı evde geçiren vatandaşlar dans etkinliğiyle moral buldu! -- [12:08] Yığılca'da iki katlı evde yangın! -- [13:13] 150 kişiye ceza kesildi! -- [12:47] Jandarmadan drone ile bayram denetimi! -- [12:28] Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi! -- [13:01] Adige Kültür Derneğinden Bayram sürprizi! -- [12:18] Keskin’den Bayram mesajı! -- [04:01] Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun -- [03:41] Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun --
Bayramınız Mübarek Olsun
Ay’dan Avukatlar Günü mesajı!
Düzce Baro Başkanı Azade Ay 5 Nisan Avukatlar Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı.
4.04.2020 - 16:12:24  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Baro Başkanı Azade Ay 5 Nisan Avukatlar Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

   Düzce Baro Başkanı Azade Ay mesajında;

   "Öncelikle, Çin’den başlayarak, tüm Avrupa’yı, Amerika’yı, İran ve ülkemizi kavuran ve binlerce canın yitip yok olmasına neden olan Covid-19 salgınından bir an evvel tüm Dünyanın kurtulmasının en büyük dileğimiz olduğunu bildiririm.

   Dünya’yı sarsan bu pandemi günlerinde, savunmanın güçlendirilmesi kadar, savunma mesleğini icra eden biz avukatların ekonomik bağımsızlıklarının sağlanması, ekonomik olarak güçlendirilmesi adına yeni paradigmaların oluşturulması, yeni argümanların seslendirilmesinin maalesef ki zorunlu olduğunu gördüğümüz, bir 5 Nisan günündeyiz.

   Adil bir yargılamanın, tüm hukuk sistemlerinde güçlü bir savunma ile sağlanacağı açıktır. Güçlü bir savunmanın inşa edilmesi, ancak ve ancak siyasal iktadarın çıkardığı yasalar ve aldığı kararla mümkün olacağı kesindir. Siyasal iktidarın sadece söylemlerinde değil, fiil ve davranışları ile de güçlü bir yargılmayayı oluşturmak istediğini ortaya koyması gerekli ve zorunludur. Bu gereklilik göz önüne alındığında, savunma mesleğine vurulan her ketin, vatandaşın hak arama özgürlüğünü önünde engel teşkil ettiği açıktır.

   Geçtiğimiz günlerde, çıkarılan yeni bir yasa ile cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerle avukatların yapacağı görüşmelerin kayıt altına alınmasına varan uygulamaların yasalaştırıldığı, MK da yapılan değişiklik teklifi ile yargı makamları önünde avukatların desteksiz bırakılmasının istenmesi, yine pandemi nedeniyle yasa gereği kamu hizmeti yapan 65 yaş üstü meslektaşların mesleki faaliyetlerine engel olacak şekilde sokağa çıkmalarına sınırlama getirilmesi ve tutuklu dosyalarda savunma makamının duruşmaya alınmaması ve SEGBİS ile duruşmaya bağlanmalarına dahi imkan verilmemesi, maalesef ki savunmaya ket vurmuş, savunma hakkına sınırlama getirmiştir.

   Savunmanın gelişmesi önündeki en büyük engellerden biri de biz avukatların ekonomik ve sosyal hayatlarının her geçen gün erozyona uğramış olmasıdır. Ülkemizin son yıllarda geçirdiği ekonomik krizden en çok da avukatlar etkilenmektedir. Gerek vergi mevzuatının hakça ve adilce yorumlanmamasından kaynaklanan ağır vergi yükü, SGK primlerinin ağırlığı, CMK ve Adli Yardım ücretlerinin adeta bu görevleri angaryaya dönüştürmesi, karşı yan vekalet ücretleri için yapılan gereksiz tartışmalar, ekonominin ağır yükü, akdi vekalet ücretlerinin hali hazırda bir birlik sağlayacak tarifelere oturtulmamış olması, meslektaşlara yapılan haksız fiili ve sözlü saldırılar ve en çok da demokratik ve sosyal hukuk devleti ilkesinden verilen ödünler ne yazık ki bu erozyonunu başlıca sebeplerindendir.

   Büyük Yazar Sabahattin Ali ‘nin dediği gibi, belki de yeni bir başlangıç için eskiye dair her şeyi yıkıp, yeniden inşa etmek gerekir, belki de günü birlik, adeta pansuman görevi gören uygulamalardan vazgeçip, kökten çözümler üretmek gereklidir.

   En acısı da bu pandemi sayesinde, hepimizin ekonomik yönden ne kadar kırılgan olduğunun ortaya çıkmasıdır. İzah ettiğimiz ekonomik ve sosyal  gidişatın sonucu olarak, bu pandemi sonunda bizim meslek kolumuzda da işsizliğin artacağı, pek çok  bağlı çalışan meslektaşın işini kaybedeceği ,genç meslektaşların mesleğe dair umutlarının yok olacağı açıktır. İşte bu nedenle bu güne değin yapamadığımız, ancak artık bir zorunluluk olan, olağanüstü durumlardan en az yara ile çıkabilmemizi sağlayacak yeni oluşumların hayata geçirilmesi, bu yönde tüm meslektaşları kapsayacak bir yardım ağının, ihtiyat akçesi sandıklarının oluşturulabilmesi için, siyasal iktidar tarafından barolarla yapılacak ortak bir çalışmayla yeni mevzuat değişikliğine gidilmesi önemlidir. Unutmayalım ki yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı, ekonomik ve sosyal hakları sağlanmış savunma ordusu ile gerçekleşecektir.

   Bizler, Cumhuriyetin kuruluş felsefesine bağlı, demokratik ve sosyal hukuk devletinin savunucusu ve bekçisi olan avukatların, karamsar olmaya, bir an bile savunmanın güçsüz duruma düşürülmesine tahammülü yoktur.

   Büyük usta Nazım Hikmet’in mısraları gibi;

   Yok öyle... Umutları yitirip,

   Karanlıkta savrulmak,

   Unutma! Aynı güneş altında bir direniştir yaşamak...

   Unutmayalım bizi bir arada tutan en büyük payda Hukukun Üstünlüğüne dair inancımızdır. Hukukun üstünlüğü paydasında buluştuğumuz, tüm avukatların 5 Nisan Avukatlar gününü Düzce Barosu adına kutlarım.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NORMALLEŞME!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
TEŞEKKÜR ETMEK
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 EMEL KAÇAN
 Beyhan basın sağ olsun Allah sabırlar versin mekânı cennet olsun
  " NORMALLEŞME!.. " Yazısına...
 Düzceli..
  Sayın Maradit, ilginçlikleri, çelişkileri tarih ve rakamlarla vermişsinız.. Sokaktaki vatandaşın bile onlarcasını saydığı mantık dışı uygulamaların başında, AVM ler gibi, içerdeki havanın yalnızca yüzde onunun değiştirildiği ve sosyal mesafeyi korumanın en zor olduğu ticari alanları açıyorlar, " bence açıyor ".. Öbür yanda sahil kenarlarına, göl kenarlarına piknik alanlarına yasak koyuyorlar.. 65 yaş üzerindekiler korumak icin eve kapatıyor, gençlere 5 gün işe git, ama altıncı, yedinci gün evden çıkma diyoruz.. Bayramda bu zorlu süreçte 30 gün çalışan emekçilere yine dört gün eve kapan sonra işe devam edersin demenin mantığı var mı..
  " Gösterişli'den yangın açıklaması: İşyerinin esaslara göre yeterli olmadığı belirlendi! " Haberine...
 fidan bulut
 ben belediye başkanımdan hem duzce yolları ve kaldırımları yıkanmasını ve birde dükkânlarımızı ilaçlamasini rica ediyorum teşekürler.
  " Gençlerin bayramını kutladılar! " Haberine...
 MAHMUT ATASEVEN
 T.C. misaki milli sınırları içinde yaşıyan çoğu genç olan topluluğumuzun 19 mayıs 1919 da Samsuna ayak basan Rahmetli Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının bahşettiği Gençlik Bayramını tebrik eder. İdrakını yapmakla onur duyduğumuz KADİR gecesinin Müslüman alemine mübarek olsun. Nice 19 Mayısların bu memlekette anılmasına vesile olsun. Devlet ve Millet var olsun..ADALET PARTİSİ GENEL İDARE KURLU ÜYESİ
  " Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi? " Yazısına...
 Dincer Kokmaz
 Eski bir saglıkçı ve eski bir SES üyesi olarak, sağlık emekcilerinin sorunlarına her zaman sahip çıkan, gercek sendikacılık yapan SES Duzce Il Yönetimini tebrik ediyoum.Bu süreçte vefat eden sağlık emekçilerini rahmetle anıyorum.Yazı icin teşekkür ederiz Peri hocam.Emeginize, kaleminize sağlık.
  " Benzin ve motorine zam geldi! " Haberine...
 şükrü toros
 ne kadar zam gelirse gelsin beni hiç etkilemiyor ben her seferinde 200 liradan fazla mazot almıyorum.
  " Gösterişli: Düzceliler rahat uyusun diye uykumuzu azalttık " Haberine...
 fatih uçar
 hiçte uykunuzdan feragat etmeyin hüdaver bey düzce bazı kesim hariç düzçeli belediyeden faydalanamıyor
  " Gösterişli: Düzceliler rahat uyusun diye uykumuzu azalttık " Haberine...
 Vatandaş
 Uzunmustafada oturan bir amca için yemek istedik vermediler amcanın maddi olarak bir şeye ihtiyacı yok sadece bir kap sıcak yemeğe ihtiyacı var
  " Gösterişli: Düzceliler rahat uyusun diye uykumuzu azalttık " Haberine...
 sevgi
 Maskeler neden halka ulaşmıyor çok kez sordum ama cevap alamıyorum?
  " Millet Bahçesi inşaatı ihalesi yapılacak! " Haberine...
 Düzceli..
  Umudu kaybetmemek lazım.. Umarım, yıllarca konuştuğumuz, Kültür merkezi, Otogar, Hastane, kalıcı yolu gibi olmaz.. Aslında projeyi bir halka sunsalar, sonuçta yapılan iş halk için..Tabi bitmiş bir proje veya projeler varsa.. Proje dendiğinde Bolu dağı tüneli açıldığından beri konuştuğumuz ama bir türlü projeler üretemediğimiz, D 100 Bolu dağı projesi geliyor aklıma..Birilerinin Kardüz dediğini duyar gibiyim ya, artık o konuşulmuyor.. Büyük yıkımın 20 yıl olduğunu ve hala prefabrik okullar, ve öğretmen evi varsa bir kentte orada umut var olmakta zor..
Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü! Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü!
  Konuralp pirincinin yolculuğu başladı!
  BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA NERELER AÇIK? KİMLER MUAF?
  Meteoroloji duyurdu: Sıcaklık mevsim normallerinin altına düşecek!
  Yılmaz, Yığılca'da temaslarda bulundu!
  Şahin’den Kadir Gecesi mesajı!
  CHP’den 19 Mayıs töreni!
  Özlü’den Kadir Gecesi mesajı!
  Rektör Çakar’dan Kadir Gecesi mesajı!
  ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  Şahin’den 19 Mayıs mesajı!
  Gösterişli'den yangın açıklaması: İşyerinin esaslara göre yeterli olmadığı belirlendi!
  SAĞLIK TURİZMİNDE ARTIK BİZ DE VARIZ!
  101. yıldönümünde Atatürk anıtına çelenk sunuldu!
  19 Mayıs’ı kutladılar!
  Kekeçoğlu; ‘Arılar olmazsa yarınlar olmaz’
  Demir; ‘Tüm kardeşlerimizin acılarını en derinden paylaşıyorum’
  METEOROLOJİDEN UYARI!
  Vali Dağlı denetimleri yerinde inceledi!
  ‘Arılar Olmazsa Yarınlar Olmaz’ telekonferansı düzenlendi!
  DÜ ile HumHum Bees Firması arasında işbirliği sözleşmesi imzalandı!
  23.05.2020 - NORMALLEŞME!..
  19.05.2020 - Gençlerin bayramını kutladılar!
  22.05.2020 - Gösterişli'den yangın açıklaması: İşyerinin esaslara göre yeterli olmadığı belirlendi!
  24.05.2020 - ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ!