Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :70059697 Aktif Ziyaretçi :14403 8 Nisan 2020 Çarşamba
[20:34] Berat Kandiliniz Mübarek Olsun -- [20:31] Bu gece hayırlı bir gece.. Gönüllerimiz bir, Kandilimiz Mübarek Olsun -- [18:11] Sosyal hareketliliğin azaltılması için yeni önlemler! -- [17:02] Düzce'de her gün ortalama kaç test yapılıyor! -- [16:38] BİLSEM sağlık çalışanları için ateş ölçer maske geliştirdi! -- [16:15] 3D siper maske üretiliyor! -- [16:01] İş yerinde kumar oynayan 4 kişiye 17 bin 500 lira para cezası! -- [15:46] Uyuşturucu operasyonunda 3 kişi yakalandı! -- [15:45] Kandiliniz Mübarek Olsun -- [15:27] BAŞKAN ŞAHİN'İN ACI GÜNÜ! --
ALGÜN #EvdeKal
Atık lastiklerden kedi evi yaptılar!
Düzce Belediyesi, sokak hayvanlarının sağlıklı barınma ortamlarına kavuşması için çalışmalarına devam ediyor. Daha önce şehir merkezinin belli noktalarına köpek kulübesi yerleştiren Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekiplerince toplanan atık lastiklerden örnek bir projeye imza attı.
26.02.2020 - 16:06:42  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Belediyesi, sokak hayvanlarının sağlıklı barınma ortamlarına kavuşması için çalışmalarına devam ediyor. Daha önce şehir merkezinin belli noktalarına köpek kulübesi yerleştiren Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekiplerince toplanan atık lastiklerden örnek bir projeye imza attı.

   Düzce Belediyesi, sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Soğuk kış günlerinde sokakta kalan kedi ve köpekler için barınma alanları oluşturan Veteriner İşleri Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile Düzce Hayvanları Koruma Derneğinin de desteği ile kediler için yuva yaptı. Atık lastiklerin geri dönüştürülmesi konusunda da büyük önem taşıyan çalışma ile hazırlanan kedi evleri hayvan severler ile yapılan görüşmeler sonucu belirlenen noktalara yerleştirildi. Yetkililer yuvaların yerleştirilmesi sırasında çevrede bulunan vatandaşlardan ricada bulunarak “sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirecek yuvalara lütfen zarar vermeyin” çağrısında bulundu.

   Kedi evlerinin yerleştirilmesi sırasında açıklamalarda bulunan Veteriner İşleri Müdürü Nurettin Özcan “aslında bu yaptığımız çalışma çok yönlü sonuçlar elde etmemizi sağladı. İlaçlama ekibimizde bulunan Ziraat mühendisi arkadaşlarımız atık lastiklerin haşerelerin üremesine uygun ortam oluşturduğunu söylemişlerdi. Biz de hem geri dönüşüme katkı sağlamak, hem sokak hayvanlarımıza daha rahat bir yaşam alanı sunmak hem de haşerelerin üremesi için uygun ortamları ortadan kaldırmak amacıyla böyle bir çalışma yaptık. Dolayısıyla ilaçlama ekibimiz tarafından toplanan lastiklerle böyle kedi evleri yaptık. Umarım amacına uygun şekilde hizmet eder, belli bölgelere koymaya özen gösteriyoruz. Hayvan severlerle birlikte bu yerleri belirledik. Çünkü bu kedi evlerinin korunması ve ilgilenilmesi gerekiyor. Bu çalışmamıza devam edeceğiz. Bu konuda Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü de çok sıkı bir hayvan sever. Bize her projemizde destek oluyor, kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

“Yuvaları Hep Birlikte Koruyalım”

   Kedi evleri hakkında açıklamalarda bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü Mevlüt Şanlı Şimşek de konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Daha önce sokak köpekleri için yaptığımız çalışmanın bir benzerini sokak köpekleri için yaptık. Sokaktaki dostlarımız yalnız kalsın istemiyoruz. Halkımızdan beklentimiz bu projemizde sokaklara yerleştirdiğimiz bu barınma alanlarına sahip çıkmalarıdır. Bu yuvaların yanına yiyecek bırakmalarını istiyoruz.”

   Hayvanları Koruma Derneği Düzce Başkanı Dursun Altıntaş ise açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Belediye ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile ortak çalışmalarımız devam ediyor. bu projenin çoğalması ve ilçelere yayılmasını istiyoruz. Bu konuda Valimiz ve Belediye Başkanımızdan randevu talep ediyoruz. Eğitim çalışmaları yapmayı planlıyoruz. Herkesin mutlu olduğu komple kent insanlarının hayvanlarla barışık olduğu bir şehir yaratmak istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Peki, Senin Yorumun?
sevgi  /  26.02.2020 - 22:37:01
 Kedi evleri çok güzel düşünülmüş ,rica etsek kalıcı konutlardaki mahallelere de konulabilir mi?kendi imkanlarımızla yapmaya çalışıyoruz ama çevreye karşı görüntü kirliliği olmaması adına kedi evleri renk katar diye düşünüyorum.
  Fatih Melih Maradit
EEE VALİ VAR, VALİ VAR!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Düzce Üniversitesi ve Düzce...
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Koronavirüs için TORAKS Derneği’nin görü
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
EVDE KAL!
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Düzce’den 2 TIR kolonya yola çıktı! " Haberine...
 sevgi
 Ama Düzcede kolonya bulamıyoruz.
  " Düzce’den 2 TIR kolonya yola çıktı! " Haberine...
 Ersin
 Biz yüklü miktarda istedik. telefona cevap veren arkadaş üretim yok dedi. bu nasıl bir is
  " Türk Tabipleri Birliği uyardı: SOKAK TAŞIYICI KAYNIYOR! " Haberine...
 ahmet eryılmaz
 türk milletinin kendi canına kastı var sanki inadına sokaga cıkıyorlar vede başkalarına yayıyorlar bence sokaga cıkma yasagı gelmeli
  " Damacana sularda korona tehlikesi! " Haberine...
 Emeklinin biri
 Suyu kapıda bıraktırıyorum, çamaşır sulu karışımla silip öyle alıyorum içeri.
  " HALİL NİMETOĞLU VEFAT ETTİ! " Haberine...
 Mustafa Altıntaş
 Güzel bir insan, alçak gönüllü bir halk adamı, dost idi. Bizleri yetim bıraktı. Hizmetleri için binlerce teşekkürler. Aydınlıklar içinde uyusun.
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 harbici
 SAYIN VALİ HANIMIN BİİRAZ SERT ÇIKIŞINI ÇOK BÜYÜTTÜK.NE VAR BUNDA BU KADAR ÇOKKKKK BÜYÜTECEK.GÖRMÜYORMUSUNUZ İNSANLAR NEREDEYSE BİRBİRİNE ÇARPACAK ŞEKİLDE YÜRÜYORLAR DIŞARIDA.ORADA GÖRÜNTÜLER DE VAR.BİRAZZ UYARLAMASIN MI VALİ HANIM.
  " Türk Tabipleri Birliği uyardı: SOKAK TAŞIYICI KAYNIYOR! " Haberine...
 İlkay Kutun
 Önlemler arttırılmalı pttler tek çift numara bnklar maske dağıtılmalı üretilmeli dezenfektan sahra hstlri kurulmalı .....
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 Hamdi Özlü
 Vali bey babacan biriydi. Düzce'de Organik Tarım Faaliyetleri yürüttüğümüz aşamada elinden geleni yaptı. Bahçelerimizi ziyaret etti. Bir keresinde Düzce de Anıt parkın orada simit yiyerek yürüyordum. Aniden yanımda bir araba durdu. Camı açılsa. Ne göreyim Sayın valimiz şaka yollu "Ne o Başkan simide mi kaldın" diye latife etmişti. Mekanı cennet olsun. Böyle devlet ve millet aşığı idarecilerimiz olduğu müddetçe bu milletin sırtı yere gelmez. Rabbim sayılarını artırsın.
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 Hanife duman
 Sayın valim duydumki bizi bırakıp gitmişsin. çok üzüldüm yaşlar gözümden dönüşüverdi. mekanın cennet olsun. seni asla unutmucam. seninle bir kaç sefer karşılaştık sözlerin kulaklarımda. bana verdiğin cesaretle yaşıyorum. iyiki seni tanımışım. ailene sabırlar diliyorum. mekanın cennet olsun
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 Arzu Simsek
 Ozman Rahmetli Valimiz ile olan bir animizida ben paylaşmak isterim sizlerle..tam yılı hatırlayamıyorum ama büyük ihtimalle 2006 2007 arası olabilir şimdiki cumartesi pazarına Büyük Annem yani o dönemlerde 80 yaşlarında pazar yapmak için gitmiş o sırada Vali Halil bey de pazarda denetim amaçlı dolaşıyormuş büyük annemi yaşlı olarak görmüş sohbet etmiş ve kendi gönlünden kopan bir liderz muz almış hediye etmişz aracıyla birlikte bize kdr eve getirdiz kapı çaldı açtıkz karşımızda Büyükannem ve Vali bey kısa bi şaşkınlık sohbet çay içildi..Sonra mutlu birsekilde geri döndü..mutevaziligi Herkes için esitmis onu anladik herkese sevgi saygı doluydu..Bende Kendisini Rahmetle anmak istedim teşekkürler iyi calismalar
Yaşlanmaya Hazır mıyız? söyleşisi gerçekleştirildi! Yaşlanmaya Hazır mıyız? söyleşisi gerçekleştirildi!
  Türk Tabipleri Birliği uyardı: SOKAK TAŞIYICI KAYNIYOR!
  Düzce’den 2 TIR kolonya yola çıktı!
  Elektrik ve doğalgaz faturaları için yeni açıklama!
  Damacana sularda korona tehlikesi!
  BELMEK maske üretimine başladı!
  İki otomobil bariyere çarptı: 2 yaralı!
  İşte koronavirüsün zirve yapacağı tarih!
  Valilik yeni tedbir kararlarını açıkladı!
  Valilikten Seyahat İzin Belgesi açıklaması!
  Doğalgaz, elektrik vs. faturaları için İYİ Parti’den teklif!
  Fatih Altaylı: Öyle eve babam da sığar!
  Valilik, okullarda üretilen maske sayılarını açıkladı!
  Çinli doktordan Türkiye'ye kritik uyarı!
  Meteorolojiden uyarı!
  ALGÜN #EvdeKal
  Reklam ve Tanıtım Kurulu başvuru kabul etmeye başladı!
  Sönmez; ‘Her türlü bela ve felaketi yeneriz’
  Silahlı kavga: 1 ölü!
  Bolu Belediyesi, suya yüzde 50 indirim yaptı!
  Vatandaşlarımızın yardım talepleri yerine getiriliyor!
  2.04.2020 - EEE VALİ VAR, VALİ VAR!..
  2.04.2020 - Türk Tabipleri Birliği uyardı: SOKAK TAŞIYICI KAYNIYOR!
  1.04.2020 - HALİL NİMETOĞLU VEFAT ETTİ!
  3.04.2020 - Düzce’den 2 TIR kolonya yola çıktı!
  1.04.2020 - BELMEK maske üretimine başladı!
  3.04.2020 - Damacana sularda korona tehlikesi!