Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72283421 Aktif Ziyaretçi :6561 9 Ağustos 2020 Pazar
[14:42] DÜ Hürkuş Roket Takımından büyük başarı! -- [14:22] Şahin; ‘Fındık hasat dönemi üreticilerimize hayırlı olsun’ -- [14:08] Yığılca’da Kovid-19 denetimleri sürüyor! -- [13:59] AB ülkelerine fındık ihracatı sürüyor! -- [11:51] Hobi olarak başladığı kaz yetiştiriciliği gelir kapısı oldu! -- [17:32] Dܒye YÖK Sanal Fuarında yoğun ilgi! -- [17:18] Erturan, önemli bilgiler paylaştı! -- [15:33] Orman yangınlarına karşı uyarı yapıldı! -- [15:03] Akıncıoğlu, önemli bilgiler paylaştı! -- [13:51] Denize giren 8 yaşındaki çocuk boğuldu! --
Algün
Düzcelileri üzdünüz Sayın Bakan!
Meclis’te basın toplantısı düzenleyen CHP’li Mahmut Tanal, “Düzce’nin turizm kenti olmadığını” iddia eden Bakan Ersoy’a tepkisini sürdürerek, “Düzce bal gibi turizm kentidir. Düzcelileri üzdünüz. Köstek olmayın, destek olun” dedi.
12.12.2019 - 14:49:57  Haberi Yazd?r

 

   Meclis’te basın toplantısı düzenleyen CHP’li Mahmut Tanal, “Düzce’nin turizm kenti olmadığını” iddia eden Bakan Ersoy’a tepkisini sürdürerek, “Düzce bal gibi turizm kentidir. Düzcelileri üzdünüz. Köstek olmayın, destek olun” dedi.

   Düzce’nin sorunlarıyla yakından ilgilenen CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal’ın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un “Düzce’nin turizm kenti olmadığı” yönündeki açıklamasına tepkisi sürüyor.

   Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Tanal, 2020 bütçesinin görüşüldüğü Genel Kurul’un önceki günkü oturumunda, Bakan Ersoy ile arasında “Düzce turizm kenti mi, turizm kenti değil mi?” tartışması yaşandığını hatırlattı.

KARADENİZ’İ DENİZDEN SAYMIYOR MU?

   Bakan Ersoy’un “Turizm bölgelerinde atık su arıtma tesislerini yaptıklarını” söyleyince kendisinin de “Düzce atık su arıtma tesisi ve çöp arıtma tesisini yapacak mısınız?” diye sorduğunu aktaran Tanal, “Sayın Bakan’ın verdiği cevap son derece ilginç. Diyor ki: ‘Arıtma yatırımlarında öncelik olarak turizm alanı olması gerekiyor.’ Sayın Bakan devamında, ‘Ve öncelikli olarak kıyı bandında olması ve yoğunluk önceliği olması gerekiyor’ ifadelerini kullandı. Peki Düzce’mizin incisi Akçakoca kıyı bandında değil mi? Yoksa Bakan bey, Karadeniz’i deniz olarak kabul etmiyor mu? Soruma verdiği cevaptan dolayı Genel Kurul’da Bakan Ersoy’a ‘Düzce turizm kenti zaten. Düzce turizm alanı değilse neresi turizm alanı?’ şeklinde tepki gösterdim” dedi.

DÜZCE BAL GİBİ TURİZM ŞEHRİDİR

   Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un “Düzce’nin turizm kenti olmadığını” iddia ederek Düzcelileri son derece üzdüğünü belirten Tanal, “Turizm kenti olmanın kriterlerine baktığımızda Düzce bal gibi turizm şehridir. Düzce, turizmin her çeşidine uygun bir kenttir. Fazlası var, eksiği yok. Düzce’de deniz var mı? Var. Güneş, kum var mı? Var. Sahil, plaj var mı? Var. Yeşillik var mı? Var? Kışın kayak yapma imkânı var mı? Var. Müze var mı? Var? Doğal güzellikler, kültürel varlıklar, tarihi değerler, zengin mutfak kültürü… Turizm adına ne ararsanız var. Düzce, kültürel çeşitliliğin doğal güzelliklerle buluştuğu nadir illerimizden biridir. Kentteki Konuralp Beldesi’nde bulunan ve tarihsel süreç içerisinde bölgede hüküm süren medeniyetlerin özelliklerini gösteren, heykel, seramik, sikke koleksiyonları ile etnografik eserlere sahip bulunan Konuralp Müzesi’nde 1.825 adet arkeolojik eser, 426 adet etnografik eser ve 3.837 adet sikke olmak üzere toplam 6.118 adet tarihi eser bulunuyor. Düzce’de 144 adet taşınmaz kültür ve tabiat anıtı bulunuyor. Sayın Bakan Mehmet Nuri Ersoy daha ne istiyor?” diye konuştu. 

BAKAN’IN DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN

FAALİYETLERİNDEN HABERİ YOK 

   Kendisini “Düzce’nin fahri milletvekili” olarak tanıtan CHP’li Mahmut Tanal, “Düzce’nin bendeki yeri ayrıdır. Düzce benim için bir sevdadır. Partimizin Düzce’den sorumlu milletvekiliydim. Arşivimi karıştırdım. Düzce’nin Turizm cenneti olduğunu gösteren çantalar dolusu tanıtım broşürleri, haritalar, fotoğraflar, kitapçık ve kitaplar buldum. Bunların çoğu Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlananlar. Anladığım kadarıyla Sayın Bakan’ın kendi emrindeki Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün faaliyetlerinden bile haberi yok. Sayın Bakan arzu ederse bu broşürleri, haritaları, fotoğrafları, kitapçık ve kitapları kendisine takdim edebilirim” şeklinde konuştu.

BAKAN ERSOY’U DAVET ETTİ: DÜZCE MUTLAKA

GÖRÜLMESİ GEREKEN BİR YER

   Tanal, doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yapısı ile zengin bir doğa turizmi potansiyeline sahip olan Düzce’nin, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında olduğunu söyledi. Düzce’nin Marmara’yı, Karadeniz’i, Orta Anadolu’yu, Akdeniz’i, Doğu Anadolu’yu, Güneydoğu Anadolu’yu birleştiren, geçiş noktasındaki bir şehrimiz olduğunun altını çizdi.  

   Bakan Ersoy’u Düzce’ye davet eden Tanal, kentin doğal güzellikleriyle büyülediğini kaydederek, “Gölyaka ilçesindeki Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı’na gidebiliriz. İnsanı büyüleyen Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı’nda, doğa yürüyüşü (trekking), kampçılık, at binme, bisiklet binme ve foto safari gibi aktiviteler yapılabilir. Yine Kurugöl Tabiat Parkı’nda yürüyüş, kampçılık, at binme, bisiklet binme, olta balıkçılığı ve foto safari yapılabilirsiniz. Efteni Gölü, Yedigöller ve Yeşilöz Yaban Hayatı Geliştirme Sahalarında endemik kuş varlığına rastlayabilirsiniz. Kentimizde 8 tane şelale var. Güzeldere ve Samandere şelaleleri Milli Park statüsündedir. Şelalelerin turizm için görsellikleri bulunuyor” ifadelerini kullandı.

YAYLALARI, GÖL VE BARAJLARI

   Düzce’nin yaylaları, göl ve barajlarıyla da ön plana çıktığına dikkat çeken Tanal, şöyle devam etti: “1200 metre yükseklikte bulunan Odayeri Yaylası, Düzce ilimizin en bilindik  yaylalarından biridir. Etrafı köknar ve kayın ormanıyla kaplı, ortasından dere akan Sırık Yayla’sına mutlaka çıkmalısınız. Koca Yayla, Çiçekli Yaylası, Şehirli Yayla, Torkul Yaylası, Derebalık Yaylası, Balıklı Yaylası, Pürenli Yaylası, kekik kokusunun her yeri sardığı Kekik Yaylası, Kızık Yaylası, Sakarca Yaylası, Eğrelti Yayla, Sinekli Yaylası, Kütüklü Yaylı… Say say bitmiyor. Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi ile aynı özelliklere sahip olan Düzce Kardüz Yaylası’nda kış sporları yapabilirsiniz. Düzce’nin kış turizmi yapılabilecek yaylaları mevcuttur. Düzce’miz, su sporlarının, yelken yarışlarının yapılabileceği barajları, gölleri ve göletleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Topuk Yaylası ve Göleti’nin bulunduğu sahada, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tesisleri bulunmaktadır.”

‘MAVİ BAYRAK’LI AKÇAKOCA

   Yaz aylarında Akçakoca’nın sahillerinin dolup taştığını belirten Tanal, şunları söyledi: “Akçakoca, Karadeniz Bölgesinin batı ucunda, Orta Anadolu’nun denize açılan ve Karadeniz sahillerinde ‘Mavi Bayrak’ alabilen tek turizm merkezidir. Peki nedir Mavi Bayrak? Mavi Bayrak, gerekli standartları taşıyan nitelikli plaj ve marinalara verilen uluslararası bir çevre ödülüdür. Mavi bayrak kriterlerinin başında temizlik ve güvenlik gelmektedir. Akçakoca’nın 35 kilometreyi bulan sahili boyunca çok sayıda kumsallı plajları var. Akçakoca, Deniz-Kum-Güneş ekseni dışında; dalma meraklıları, sörf yapmak isteyen heyecan tutkunları, yelken sporuyla denizin mavi dünyasına açılmak ve olta balıkçılığı için alternatifler sunuyor. Turizm kenti Düzce, dünya turizminin yükselen trendi, eko-turizm için de birçok fırsatı bünyesinde barındırıyor. Düzce’ye gelip şifalı sularından, kaplıcalarından istifade edebilirsiniz.”

DÜZCE’NİN MUTFAĞI

   CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Düzce’nin ayrıca son derece zengin bir mutfağa sahip olduğunu vurgulayarak, “Abhaz mutfağı, Çerkez mutfağı, Gürcü mutfağı, Balkan Türkleri mutfağı, Karadeniz mutfağı, Manav mutfağı, Roman mutfağı, Kırım Türkleri mutfağı… Damak tadınıza göre her türlü yemek mevcut. Mesela, konuralp pilavını, Düzce köftesini, kabak çorbasını, Düzce acıkasını, fırında kara kabağı, manda kaymağını, damat şekerlemesini tadabilirsiniz” dedi.

KÖSTEK OLMAYIN DESTEK OLUN

   İktidarı Düzce’ye sahip çıkmaya davet eden CHP’li Mahmut Tanal, “Düzce’nin turizm açısından biraz daha tanıtıma, yatırıma, çevre düzenlemesine, altyapı çalışmalarına ihtiyacı vardır. Sayın Bakan’a sesleniyorum: Köstek olmayın, destek olun. Düzce’yi daha yukarılara taşıyalım” değerlendirmesinde bulundu.

Peki, Senin Yorumun?
Serap Uzun  /  13.12.2019 - 12:22:12
 Ne turizmi merkezden kalifiye saatte bir araba var mahrumiyet kalıcı konutlar.
  Fatih Melih Maradit
Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, son
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Dağ çilekli pastamla doğum günümü kutluy
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
VARAN 3
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!! " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Merhaba fatih bey parkların satılmasına ilişkin davayı peyzaj mimarları odası genel başkanlığı açti ve kazandı kendilerine ve değerli avukatları Av.Emre Baturay Altınok'a teşekkür ederiz.
  " Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak! " Haberine...
 Şebnem Ertan
 Çok geç kalındı.Ben fahri polis memuru olsam takmayanların fotoğrafini çeker cezayı basardım.Düzcede nerdeyse %90 oranında maskeyi çenesinde vede dirseğinde tutan çok kişi var.Uyarincada dövecekler gibi hakaretleri var.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Sevda bilal
 Ne tuhaf bir milletiz onca köpek tecavüzcüleri ortalıkta dolaşırken !!kendini toplumun ezilen kesimine adamış bir bilim kadınıyla uğraşmak ancak bu çarpık ülkede görülür !
  " DÜZCE KASRI NEDEN YENİDEN İNŞA EDİLECEK? " Haberine...
 Murat
 Düzce ilinin ilk valisi sanki çok onemliymiş gibi,daha enkazlardan dumanlar tüterken hiç sıkılmadan kendisine kaçak olarak bu saray yavrusunu yaptırmıştı.düzceli yıkımların altında geleceğini ararken bu nasıl bir gafletti olacak gibi değil.neticede yapı kaçak olduğundan ona da kısmet olmadı. Sanki uğursuzluk bundan sonra da devam etti ve kim çalıştırmaya kalktıysa başarılı olamadı, Sanki garip gurebanın ahı vardı.şimdi yıkılıp yeniden yapılacakmış hayırlısı olsun.
  " Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! " Haberine...
 Uzun
 Peki bu kadar uyuşturucu yakalanıp nasıl serbest kalabiliyor anlamak mümkün değil..
  " İçinden Düzce Geçen Kitaplar " Yazısına...
 Sefer özbasan
 Ben de eski yaşadığım düzce yi hayal ediyorum korunmalıydı çünki yalanmışlar yenilenme ile
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Dilek Şengül
 Yıllardır müşteri bekleyen esnaf şükür belediye geldi artık bu pasaj canlanır derkeeeeeen. Şok şok şok üst katla alt kattan bagımsız bir hale getiren
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 İlhami Han
 Söylediklerine katılmamak mümkün değil... var bir aymazlık ve maalesef devam ediyor düzelir mi? Emin değilim
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Aysun Bayram
 Bu yazıya ilaveten, büyük parkımızdan demir yığınını alamadılar ( güreş sahası). Yine o parkımızda küçücük çöp kutuları ihtiyacı karşılamıyor, çöpler yerlerde. Büyük naylon çöp torbalarının geçirildiği, ayaklı yuvarlak halka demirler ise yarayabilir.
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Sadiye Ateş
 Kalbim ağrıyor bu ülkenin çözülmeyen sorunlarına. ülke körler sağırlar birbirini ağırlar durumunda.
Akçam, göz hastalıkları hakkında bilgiler verdi! Akçam, göz hastalıkları hakkında bilgiler verdi!
  Akçakoca'da denize giren kişi boğuldu!
  İki otomobil çarpıştı: 4 yaralı!
  Şarampole yuvarlanan traktörün sürücüsü hayatını kaybetti!
  Fatih Altaylı isyan etti: Asabım bozuldu, durum çok ciddi!
  Belediyeden ücretsiz taşımayla ilgili açıklama!
  Akçakoca bayramda nüfusunun 6 katı misafir ağırladı!
  KARSLIOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  Fındık hasadı tarihi belirlendi!
  Tatilciler dönüş yolunda!
  Anadolu Otoyolu kenarındaki çalılık yangını trafiği aksattı!
  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: ‘Ayasofya bütün insanlığa açık’
  DİNÇER; 'KOMİSYONUMUZUN BİLGİSİ YOK!'
  Valilikten dolandırıcılara karşı uyarı!
  Düzce'de Corona yüzünden doktorlar istifa mı ediyor?
  Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak!
  Taşova, ikinci dalga için tarih verdi!
  Hatice Gösterişli son yolculuğuna uğurlandı!
  KATLI OTOPARK İHALEYE ÇIKIYOR!
  Bayramda tünelden 621 bin 736 araç geçti!
  Bayraktar; ‘Nitelikli ve geniş bir akademik kadroya sahibiz’
  7.08.2020 - Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!!
  5.08.2020 - Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak!