Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :68481652 Aktif Ziyaretçi :8562 18 Ocak 2020 Cumartesi
[15:31] Düzce'yi idare edenlerden ne bekliyorsunuz? -- [15:21] Bayram Ali Kubilay Beşiktaş Divan Kurulu'nda! -- [13:41] Topuk Yaylası'nda doluluk yüzde 90'a ulaştı! -- [13:34] 1. Hamsi Festivali başladı! -- [13:26] Çocuk Kulübü'nde dönem sonu etkinliği! -- [15:13] Türkiye şampiyonasında mücadele edecekler! -- [14:47] Jandarma ekiplerinden çocuklara karne hediyesi! -- [14:09] Öğrenciler karnelerini Vali Dağlı'nın elinden aldılar! -- [13:20] Özlü; ‘Yarıyıl tatilini dinlenerek geçirsinler’ -- [12:13] Ebeveyn ve Bilgi Güvenliği Eğitimi gerçekleşti! --
Siber Güvenlik Yönetimi konuşuldu!
Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen “Büyük İşletme ve Kurumlarda Siber Güvenlik Yönetimi” başlıklı program, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
10.12.2019 - 17:34:57  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen “Büyük İşletme ve Kurumlarda Siber Güvenlik Yönetimi” başlıklı program, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

   Konferansa; Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur, SGK Bilgi Sistemleri ve Siber Güvenlik Daire Başkanı Dr. Yenal Arslan, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Prof. Dr. Resul Kara, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım sağladı.

   Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur, geçmiş dönem bilgisayar teknolojisi ile bugünü kıyaslayarak şuan teknolojinin çok hızlı geliştiğini ifade etti. Zamanla bilgisayar dilinin de değiştiğini belirten Prof. Dr. Uygur, öğrencilere sıkı çalışmalarını tavsiye ederek “Sizin sermayeniz bilgisayarlarınız ve bilginiz. Fikriniz de varsa müthiş işler başarırsınız.” şeklinde konuştu.

    Açılış konuşmasının ardından konferansını vermek üzere kürsüye davet edilen SGK Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Dr. Yenal Arslan, çağın petrolünün veri olduğuna dikkat çekerek bilişim firmalarının başarı olarak en üst seviyelere geldiğini dile getirdi.  Verinin inanılmaz bir noktaya geldiğini örneklerle öğrencilere anlatan Dr. Yenal Arslan, savaşların dahi değişime uğradığını ve 4. nesil savaşların gündemde olduğunu belirtti.

   Siber güvenlik ekonomisi hakkında da önemli bilgiler paylaşan Arslan, bu sektör için farkındalığı arttırmanın gerektiğine vurgu yaptı. Siber saldırı tiplerine değinen ve siber güvenliğin farkındalığında gizlilik, bütünlük ve erişilebilirliğin birbiriyle bağlantılı olduğunu dile getiren davetli konuşmacı, konuyla ilgili yasal mevzuatlar hakkında da değerlendirmelerde bulundu. İşletme ve kurumlarda kullanılan siber güvenlik çözümlerine de değinen Dr. Yenal Arslan,  istatistiklerden bahsederek, sosyal mühendisliğin önemsenmesi gerektiğinin altını çizdi. Asıl mucizenin kendine inanmak olduğunu dillendiren konuşmacı, öğrencilerin sorularını yanıtlayarak konferansını sonlandırdı.

   Program, Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur tarafından Dr. Yenal Arslan’a teşekkür belgesi takdiminin ardından sona erdi.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
DEDİLER DE DEDİLER!
 
  Ayşegül Şenol Can
YENİ YIL
 
  Ulviye Dikmen
YENİ YILDA YENİ UMUTLAR
 
  Telat Çelik
YENİ YIL VE EKONOMİK BUHRAN
 
  Peri Meram Arbak
Milletvekili olsaydım Torba Yasaya ‘HAYI
 
  Hümeyra Yılmaz
KALP AÇTIRAN
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
YÜKSEK HIZLI TREN
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Parklarda temizlik sürüyor! " Haberine...
 sevgi
 Temizlik işleri sadece Düzce merkezde yapılıyor da neden Kalıcı konutlara hiç uğramıyorlar acaba? her taraf pislik içinde. Sadece seçim zamanı hatırlanmaktan bıktık artık.
  " Kalıcı Konutlar artık ‘Bahçeşehir’ " Haberine...
 sevgi
 Bizim sorunumuz ismi değil ki Kalıcı konutlardan memnunuz, asıl sorun ulaşım, temizlik,parklar, vs.çözülmesi gerekenlere boşverilirken isim değiştirmekle halkı memnun edemezsiniz.
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 irfan AKDOĞAN
 Terörü övmek, Allaha peygambere küfretmek, vatana ihanet fikir özgürlüğü ama dinen haram olanı söylemek suç oluyor öylemi. O zaman faiz haramdır, zina haramdır, kumar haramdır diyen başta din adamları olmak bütün müslümanlar suçludur. Olimpiyatlarda oynayacaklar diye bu kızlara tapalım mı ne dersiniz?
  " AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR? " Haberine...
 şükrü toros
 iyi iyi akp ye böyleleri yakışır
  " ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ! " Haberine...
 şükrü toros
 hayret ilk defa olarak MHP nin doğru bir adım attığını görüyorum.
  " ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ! " Haberine...
 Vicdanın Sesi
 Güzel şeyler de oluyor memlekette.. yoksa yol olur gider.. İşine bakmıyor; kadınların orası burası! Madem o kadar dindarsın Belediyede yenen yetim haklarının peşine düşsene! tabi yürek ister! Kadın bedeni üzerine gelince külhanbeyi kesiliyor!
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 ferhat
 Açılıp saçılanı görmedik biz başkan.. sen o gözle baktıysan kendini sorgula. Geçenlerde boks maçına gittin, aralarda ringde dans eden kardeşlerimiz vardı. Neden katıldın oraya? Bu sporda açılıp saçılma varda.. boks maçındaki pon pon kızlar kapalımıydı?
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 Saliha C.
 Hayir belki müslüman değiller? Kime ne kıyafetinden? Kadını kapattık mı herşey tamam mı? Müslüman erkek de mahrem bölgelerini belli etmeyecek şalvar giymeli sen neden pantolonla geziniyorsun?? Kaynaşlı da 8 yaşında ufacık kıza tecavüz eden şerefsize tepki gösterme, zabıta eli ile köpekleri zehirlet AMA müslümanım diye gezin!! Yersek!!
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 şükrü toros
 pes doğrusu, senin milliyetçiliğini sevsinler
  " Şahin’den tepki çeken paylaşım! " Haberine...
 Bayram
 Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar
Güvenli İnternet konferansı gerçekleştirildi! Güvenli İnternet konferansı gerçekleştirildi!
  Tuğrul Abanoz Başkan seçildi!
  Şahin’den tepki çeken paylaşım!
  ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ!
  Hasan Mezarcı: ‘Tesettürü kaldırıyorum!’
  AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR?
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kalıcı Konutlar artık ‘Bahçeşehir’
  ‘Bu zihniyeti kınıyoruz’
  Polise ateş açan zanlı ile bir polis yaralandı!
  Seyir terasından vazgeçti!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Perinçek: ‘Üretici baş tacı’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Belediyeden açıklama: İşçilerden istenen savunmanın yaptırımı yok!
  CHP’de Koyuncu adaylığını açıkladı!
  'Batı Karadeniz'in Efes'inde kazılar yeniden başladı!
  Göbekli Tepe neden önemli? Atiye'nin suçu ne?
  KGK’nın 10 Ocak resepsiyonuna ziyaretçi akını
  2 DAKİKADA BUGÜN
  14.01.2020 - Şahin’den tepki çeken paylaşım!
  14.01.2020 - Kalıcı Konutlar artık ‘Bahçeşehir’
  15.01.2020 - ŞAHİN PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLDİ!
  14.01.2020 - DEDİLER DE DEDİLER!
  11.01.2020 - ‘Hecinlerin müsebbibi Tanal’dır’
  15.01.2020 - AK PARTİ’YE Mİ GÖZ KIRPIYOR?
  16.01.2020 - Parklarda temizlik sürüyor!