Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72283371 Aktif Ziyaretçi :6384 9 Ağustos 2020 Pazar
[14:42] DÜ Hürkuş Roket Takımından büyük başarı! -- [14:22] Şahin; ‘Fındık hasat dönemi üreticilerimize hayırlı olsun’ -- [14:08] Yığılca’da Kovid-19 denetimleri sürüyor! -- [13:59] AB ülkelerine fındık ihracatı sürüyor! -- [11:51] Hobi olarak başladığı kaz yetiştiriciliği gelir kapısı oldu! -- [17:32] Dܒye YÖK Sanal Fuarında yoğun ilgi! -- [17:18] Erturan, önemli bilgiler paylaştı! -- [15:33] Orman yangınlarına karşı uyarı yapıldı! -- [15:03] Akıncıoğlu, önemli bilgiler paylaştı! -- [13:51] Denize giren 8 yaşındaki çocuk boğuldu! --
Algün
DAGEM'e çevre illerden büyük ilgi!
Arıcılık ve arı ürünleri konusunda birçok katma değerli çalışmaya imza atan Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi’ne (DAGEM) çevre il ve ilçelerden ziyaretler büyük bir ilgiyle devam ediyor.
7.12.2019 - 14:45:55  Haberi Yazd?r
 
   Arıcılık ve arı ürünleri konusunda birçok katma değerli çalışmaya imza atan Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi’ne (DAGEM) çevre il ve ilçelerden ziyaretler büyük bir ilgiyle devam ediyor.
 
   Bu kapsamda Karadeniz Ereğli Arıcılık Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Öner Daşdemir ve arıcılık kursiyerleri; DAGEM ev sahipliğinde Merkez Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Münir Uçak’la bir araya geldi.
 
   Geleneksel arıcılıktan modern arıcılığa geçişte değişen arıcılık uygulamalarının bilimsel yönü üzerine önemli bilgilerin verildiği ziyarette, DAGEM’de hali hazırda gerçekleştirilen modern arıcılık uygulamaları hakkında paylaşımda bulunuldu. Arıcılığın en önemli koşullarından olan “yerel ırklar ile çalışma” kuralının Yığılca arısı örneği ile vurgulandığı sunumda, güçlü kolonilerin oluşturulmasının ancak kaliteli koloni bakımı ve yönetimi ile olacağı ifade edilerek bu sayede koloni içi ve dışı bal arısı davranış performanslarındaki kalite artışının, arıcılar tarafından kolaylıkla fark edilebileceği belirtildi.
 
   Ziyarette, DAGEM’de yürütülen; arıcılıkta yüksek koloni hijyeni, bal verimi, propolis ve polen toplama, arı sütü verimi, Varroa’ya karşı direnç, güçlü kışlama yeteneği, düşük oğul verme ve hırçınlık gibi birçok karakter bakımından güçlü kolonilerin tespitine yönelik “Islah ve Seleksiyon” çalışmaları hakkında da bilgiler verildi. Kaliteli ıslah ve seleksiyon çalışmalarının ileri aşamasında, arıcılık sektörü açısından, talep edilen ürün veya davranış özelliklerine sahip kolonilerden “suni tohumlama” yolu ile verimli soy hatlarının oluşturma çalışmalarının olduğu vurgulandı.
 
   DAGEM’i Kaynaşlı Halk Eğitim Merkezi arıcılık kursiyerleri de ziyaret etti. Ziyarette, Merkez Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Münir Uçak ve Veteriner Hekim Melike Demirel arıcılık kursiyerleri ile bilgi alış verişinde bulundu.
 
   DAGEM’de sürdürülen güncel arıcılık uygulamaları üzerine sunumlar yapıldığı ziyarette, tamamı arıcılık mesleği ile yeni tanışmış olan ziyaretçilere geleneksel arı ürünleri içerisinde “balın yeri”, modern arıcılıkta ise “yeni nesil arı ürünleri” üretimi ve bunların artan değeri konularında bilgiler aktarıldı. Kadın arıcı adaylarının çoğunlukta olduğu gruba; arı sütü, erkek arı larvası, arı zehri, perga gibi yeni nesil arı ürünleri üretiminin gerek bireysel, gerekse bölgesel kalkınma adına “bal üretiminden” daha etkin rol oynayabileceği vurgulandı. Kursiyerler, yeni nesil arı ürünleri üretebilecek kapasiteye sahip olduklarını ancak üretim sonrası pazar konusunda endişeli olduklarını dile getirdiler. DAGEM yönetimi, bu sorunu çözmek için Düzce Üniversitesinin uyguladığı modeli örnek alabilecekleri ve pazar sorununu bu şekilde çözebileceklerini belirtti. Düzce Üniversitesi’nin bölgesel kalkınma odağında üniversite-üretici-sanayi iş birliğinin sağlanmasına yönelik geliştirdiği model ile üreticinin ürünleri katma değeri yüksek ürünlere dönüştürerek pazar sorununu çözdüğü vurgulandı.   
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, son
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Dağ çilekli pastamla doğum günümü kutluy
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
VARAN 3
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!! " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Merhaba fatih bey parkların satılmasına ilişkin davayı peyzaj mimarları odası genel başkanlığı açti ve kazandı kendilerine ve değerli avukatları Av.Emre Baturay Altınok'a teşekkür ederiz.
  " Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak! " Haberine...
 Şebnem Ertan
 Çok geç kalındı.Ben fahri polis memuru olsam takmayanların fotoğrafini çeker cezayı basardım.Düzcede nerdeyse %90 oranında maskeyi çenesinde vede dirseğinde tutan çok kişi var.Uyarincada dövecekler gibi hakaretleri var.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Sevda bilal
 Ne tuhaf bir milletiz onca köpek tecavüzcüleri ortalıkta dolaşırken !!kendini toplumun ezilen kesimine adamış bir bilim kadınıyla uğraşmak ancak bu çarpık ülkede görülür !
  " DÜZCE KASRI NEDEN YENİDEN İNŞA EDİLECEK? " Haberine...
 Murat
 Düzce ilinin ilk valisi sanki çok onemliymiş gibi,daha enkazlardan dumanlar tüterken hiç sıkılmadan kendisine kaçak olarak bu saray yavrusunu yaptırmıştı.düzceli yıkımların altında geleceğini ararken bu nasıl bir gafletti olacak gibi değil.neticede yapı kaçak olduğundan ona da kısmet olmadı. Sanki uğursuzluk bundan sonra da devam etti ve kim çalıştırmaya kalktıysa başarılı olamadı, Sanki garip gurebanın ahı vardı.şimdi yıkılıp yeniden yapılacakmış hayırlısı olsun.
  " Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! " Haberine...
 Uzun
 Peki bu kadar uyuşturucu yakalanıp nasıl serbest kalabiliyor anlamak mümkün değil..
  " İçinden Düzce Geçen Kitaplar " Yazısına...
 Sefer özbasan
 Ben de eski yaşadığım düzce yi hayal ediyorum korunmalıydı çünki yalanmışlar yenilenme ile
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Dilek Şengül
 Yıllardır müşteri bekleyen esnaf şükür belediye geldi artık bu pasaj canlanır derkeeeeeen. Şok şok şok üst katla alt kattan bagımsız bir hale getiren
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 İlhami Han
 Söylediklerine katılmamak mümkün değil... var bir aymazlık ve maalesef devam ediyor düzelir mi? Emin değilim
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Aysun Bayram
 Bu yazıya ilaveten, büyük parkımızdan demir yığınını alamadılar ( güreş sahası). Yine o parkımızda küçücük çöp kutuları ihtiyacı karşılamıyor, çöpler yerlerde. Büyük naylon çöp torbalarının geçirildiği, ayaklı yuvarlak halka demirler ise yarayabilir.
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Sadiye Ateş
 Kalbim ağrıyor bu ülkenin çözülmeyen sorunlarına. ülke körler sağırlar birbirini ağırlar durumunda.
Akçam, göz hastalıkları hakkında bilgiler verdi! Akçam, göz hastalıkları hakkında bilgiler verdi!
  Akçakoca'da denize giren kişi boğuldu!
  İki otomobil çarpıştı: 4 yaralı!
  Şarampole yuvarlanan traktörün sürücüsü hayatını kaybetti!
  Fatih Altaylı isyan etti: Asabım bozuldu, durum çok ciddi!
  Belediyeden ücretsiz taşımayla ilgili açıklama!
  KARSLIOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  Akçakoca bayramda nüfusunun 6 katı misafir ağırladı!
  Fındık hasadı tarihi belirlendi!
  Tatilciler dönüş yolunda!
  Anadolu Otoyolu kenarındaki çalılık yangını trafiği aksattı!
  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: ‘Ayasofya bütün insanlığa açık’
  DİNÇER; 'KOMİSYONUMUZUN BİLGİSİ YOK!'
  Valilikten dolandırıcılara karşı uyarı!
  Düzce'de Corona yüzünden doktorlar istifa mı ediyor?
  Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak!
  Taşova, ikinci dalga için tarih verdi!
  Hatice Gösterişli son yolculuğuna uğurlandı!
  KATLI OTOPARK İHALEYE ÇIKIYOR!
  Bayramda tünelden 621 bin 736 araç geçti!
  Bayraktar; ‘Nitelikli ve geniş bir akademik kadroya sahibiz’
  7.08.2020 - Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!!
  5.08.2020 - Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak!