Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :69247794 Aktif Ziyaretçi :3345 29 Şubat 2020 Cumartesi
[16:11] TÜRKİYE ŞEHİTLERİNE AĞLIYOR! -- [15:40] Terör propagandası operasyonunda 11 gözaltı! -- [15:17] Business Networking eğitimi gerçekleştirdi! -- [14:45] ŞEHİTLERİMİZ İÇİN TAZİYE MESAJLARI! -- [14:10] İşçi servisiyle hafriyat kamyonu çapıştı: 15 yaralı! -- [12:31] ‘Güçlü Kadınlar Projesi’ tanıtım buluşması! -- [11:10] Huzurevi sakinlerine ziyaret! -- [10:09] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [18:23] Demir mazbatasını aldı! -- [17:59] Aklım Oyunlarda Projesi devam ediyor! --
Er’den Müdüre sert tepki!
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, bir programda yaptığı konuşmada Ordu'da vahşice öldürülen Ceren ile ilgili "Ama olayın da çok değişik boyutları var" diyen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'e sert tepki gösterdi.
6.12.2019 - 11:06:08  Haberi Yazd?r

 

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, bir programda yaptığı konuşmada Ordu'da vahşice öldürülen Ceren ile ilgili "Ama olayın da çok değişik boyutları var" diyen İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'e sert tepki gösterdi.

   3 gün önce Ordu'da 20 yaşındaki Ceren Özdemir, evinin önünde bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmişti. Türkiye'yi sarsan vahşice cinayetin ardından, bir programda konuşan Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Ceren'in ölümü ile ilgili "Ama olayın da çok değişik boyutları var" demesi, Düzce'de büyük tepkilere yol açtı.

   Konu ile ilgili ilk açıklama, İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er'den geldi. Er yaptığı açıklamada İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'in sözlerinin vicdanlarda derin yara açtığını söyledi.

   Açıklamasında, "Millet olmak daha doğrusu millet olabilmek, insani değerlere, en başta da yaşam hakkı olmak üzere, saygı duymakla başlar" diyen Er,  "Kültür dediğimiz şey de zaten bu değerlerin bütünsel bir manzumesidir. Birbirinin yaşam tarzına, etnik, dini ve hukuki haklarına bir farklılık değil de bir zenginlik olarak bakabildiği için Millet olabilmiştir Türk Milleti. 2500 yıldan fazla bir tarihi derinliğe sahip bu milletin tarihin ilk çağlarından beri ‘ farklılılar’ üzerine gayet sağlıklı bir biçimde oturttuğu devlet yapısında ayrımcılığa asla yer olmamıştır ki bu sayede Anadolu coğrafyası dediğimiz bu topraklar çok sayıda farklı kültüre, dine ve etnik gruba ev sahipliği yapmıştır. Bu itibar ile, geleceğimiz olan çocuklarımıza okullarımız başta olmak üzere ilk öğretmemiz gereken de işte bu ‘ Millet’ olma bilincidir, vatan sevgisidir" dedi.

   İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'in sözlerinin asla kabul edilemez olduğunu kaydeden Er, açıklamasına şu şekilde devam etti:

   "Çocuklarımız berrak zihinlere sahip olmalı, memleket- millet hassasiyeti ile Cumhuriyet'in tüm değerlerine sahip bir bilinçle eğitilmelidir. Eğitim gören her çocuk diğer insanların yaşam tarzlarının kendi tercihleri olabileceği bilinci ile ‘düşmanca’ düşüncelerle değil ‘ sevgi ve saygı’ ile yetişmelidir. Öyle yetişmelidir ki çocuklarımız toplumsal hassasiyetlerin mevzu olduğu konularda, en başta da hunharca işlenen cinayetlere karşı cümlelerinin hiçbir yerinde ‘ AMA…’ demesin. Özellikle konulara “ Kadın- Erkek’ ayrımcılığı ile bakmamayı, konu en başta kadınların yaşam tarzı olduğunda da yine “ AMA’ ‘lı cümleler kurmasın. Dolayısı ile şu nokta herkes tarafından net bir şekilde bilinmelidir ki, bazı konular mevzu bahis olduğunda ve bazı makamlarda görev yapan yetkililer konuştuklarında, ‘tüm’ topluma karşı sorumluluklarını ve kamu görevlisi olduklarını asla unutmamalıdır. Kamu görevlilerimiz görevlerini yaparken milleti bir bütün olarak görmeli, eşitlikçi ve özgürlükçü bakış açısını adaletle uygulamaktan asla taviz vermemelidir. Çünkü bazı kamu görevlilerinin ‘yanlış anlaşılmak’ gibi bir hakları yoktur.

   Ortalama zekâya sahip herkesin gayet rahat anlayabileceği hususlarda yanlış anlaşılmaya açık ifadeler kullanmak en basit ifade ile ciddi bir kabahat olup telafisi mümkün olmayan hasarlara yol açma kapasitesine sahiptir. Unutmayınız lütfen… Mevzu özellikle Kadın Bedeni ve Kadın Hayatı olduğunda “AMA’ lı – “FAKAT’’lı cümleleri kullanmak basit bir yanlış anlaşılmadan çok daha fazla sonuçlara sebep olabilecek olup; özellikle ciddi sıkıntılar yaşadığımız bugünler de toplumumuzda ciddi infiallere sebep olabilecektir. Aklınızdan çıkarmayınız lütfen.

   Bizler, memleket ve millet sevdası ile yaşayan tüm bireyler, bütün kamu görevlilerimizin bu bilinç ile toplumu bölmek değil bütünleştirmek için görev yaptığına inanıyor daha doğrusu inanmak istiyoruz. Daha dikkatli ve en önemlisi de daha “Adil’ olmak bir kamu görevlisinin en temel ilkesi olmalıdır ki gün gelip benzeri bir olay hiç istemesek de bu görevlilerin başına geldiğinde kurulacak olan “AMA’lı cümlelere bizler yine vicdani tepkilerimizi ortaya koyabilelim. Ve inanın o gün yine haksızlık kime karşı yapılmış kim mağdur ve mutsuz edilmiş ise işin farklı yönleri var mı yok mu diye düşünmez adaletin yine yanında duran insanlar bizler olacağız. Emin olunuz lütfen…"

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
KÜÇÜK BİR KENT GİBİ
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Düzce Üniversitesi ve Düzce...
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE
 
  Peri Meram Arbak
Kayıhan Pala Kimdir?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
ZİRVEDE KAHVALTI
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Kayıhan Pala Kimdir? " Yazısına...
 Pınar Bostan
 Peri Hocam, kaleminize sağlık. Kayıhan hoca gibi hocalarımızın, halk sağlığına verdiği emeği gören, duyan, değerini bilen, takip eden kanun koyuculara ihtiyacımız var. Herşey çok farklı olabilir...
  " Kayıhan Pala Kimdir? " Yazısına...
 Osman Elbek
 Kayıhan Pala bilim insanının tüm değerlerini kendisinde toplayan bir insan: araştıran, öğreten ve toplumu savunan
  " Kayıhan Pala Kimdir? " Yazısına...
 İbrahim Akkurt
 Kayıhan bu ülkenin en güzel aydınlık yüzlerinden biridir... En az Kayıhan Pala kadar girişken, Halk Sağlığı, çalışan sağlığı alanının yılmaz savunucusu Peri'ciğimize sonsuz teşekkürler, iyi ki varsın...
  " ZİRVEDE KAHVALTI " Yazısına...
 Peri Arbak
 Sayın Çetin, Güzel yorumlarınızı Tıp fakültemiz dışında Orman Fakültesi, Çevre Mühendisliği ve Biyoloji bölümlerimiz ve adını sayamadığım diğerleri de hak ediyor. Düzce'nin bence en önemli sağlık sorunu olan hava kirliliği için Çevre Müh ekiplerinin çokatndır yaptığı ve ödüle layık bilimsel araştırmalar var. Orman Müh bölümü Düzce'de ve çevresinde yeşil alanların nasıl azaldığını yayınlarıyla gösteriyorlar. Son olarak sulak alanlarla ilgili 3 bilim insanı doğruları dile getirdiklerinde en hafif tabiriyle fırçalandılar. Biyoloji bölümünden parlak bilim insanları su canlılarını resmi makamlarla inceliyorlar. Bu yapılanların çok azı. İlk işim Düzce Ün den çıkan böyle parlak ve saygın çalışmaları sizlere listeleyeceğim. Güzel yorumlarınız için teşekkürler, bizleri özendirirseniz çok daha parlak, bilimsel ve halk için halk adına çalışmalarla karşınıza çıkacağız. Prof Dr Peri Meram Arbak
  " ÜNİVERSİTE " Yazısına...
 Peri Arbak
 Bir kentin sorunları tartışılırken ilk söz BİLİM İNSANLARINDA olmalıdır. Bilim insanları verilerin analizinden harekete geçer ve çözüm yollarını popülizme kaymadan, birilerine şirin görünmeye çalışmadan ifade ederler. Adı geçen 3 bilim insanını dürüst tutumlarından dolayı tebrik ediyorum. Bırakın dışarı çıkarmayı bilim insanına güleryüzlü, ve saygılı davranmamak, önemsememek dahi çok şansız bir tablodur ve umarım Telat beyin araştırmasıyla ortaya çıkar. Üniversiteler hak ettikleri saygıyı görmelidir, yoksa saygıyı hak etmiyor muyuz?
  " Atık lastiklerden kedi evi yaptılar! " Haberine...
 sevgi
 Kedi evleri çok güzel düşünülmüş ,rica etsek kalıcı konutlardaki mahallelere de konulabilir mi?kendi imkanlarımızla yapmaya çalışıyoruz ama çevreye karşı görüntü kirliliği olmaması adına kedi evleri renk katar diye düşünüyorum.
  " 'Acilde Öğretim Üyeleri 7/24 hizmet veriyor' " Haberine...
 Peri Arbak
 Başarı dileklerimiz sizinle olsun, en kısa zamanda gazete yazarı ve hekim ortak kimliğimle söyleşiye başlayacağım.
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme " Yazısına...
 Ahmet besla
 Düzceyede Kemal sunal gibi bir siyasetçimi lazım bakanlık yapmış belediye başkanımız var varoglu var ama neden sorunlar hep aynı. kardüz efteni otel tabiat parkı trafik sorunu park sorunu katı atık çevre yolları düzcespora stadyum saymakla bitmiyor sorunlar. halletmesi gereken yetkililer nerede neyle meşgul . bunu düzce halkının sorgulaması lazım
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 mete
 sayın hocamız okulda ders vermeyi bırakıp ticaret ve siyaset yapmaktadır. Bu konu neden bu kadar ayyuka çıktı. Bunun ucunda rektörlük seçimleri vardır. Lütfen asli göreviniz olan akademik çalışmalarınızı yapınız . Bağlı olduğunuz kurumun önüne geçmesin isminiz.
  " ‘Cumhurbaşkanı Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi’ HABERİ BALON ÇIKTI!. " Haberine...
 Mustafa K.
 Bu haber doğru olsaydı millet vekilleri il başkanı birbirlerine girerlerdi ben açıklayacağım diye
Konserde sürpriz evlenme teklifi! Konserde sürpriz evlenme teklifi!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Oylamaya katılacak aday firmalar belli oldu!
  CHP'de yeni il başkanı Haluk Kadri Demir!
  Çinide yeteneklerini geliştiriyorlar!
   Beden Dili eğitimi verildi!
  Kırmızı ışık ihlali kazaya neden oldu!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Trafik kazası: 5 yaralı!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Durak montajları tamamlandı!
  Avrasya Zirvesi’nde Dܒye büyük ilgi!
  Düzcespor’dan önemli uyarı!
  SGK TEŞVİK SÜRESİ UZATILDI!
  Facebook Eğitimi gerçekleşti!
  İhracat kapasitesi 500 bin ton olacak!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Konserde sürpriz evlenme teklifi!
  Baş; ‘Üç aylar arınma mevsimidir’
  Atık lastiklerden kedi evi yaptılar!
  27.02.2020 - Kayıhan Pala Kimdir?
  27.02.2020 - ZİRVEDE KAHVALTI
  27.02.2020 - ÜNİVERSİTE
  26.02.2020 - Atık lastiklerden kedi evi yaptılar!