Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71252135 Aktif Ziyaretçi :10164 2 Haziran 2020 Salı
[17:25] Belediyeden toplu taşıma araçlarına gelir desteği ödemesi! -- [16:36] Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı! -- [16:27] TEŞEKKÜR -- [16:26] Su kuyusunda mahsur kalan tilki yavrusunu itfaiye kurtardı! -- [16:09] Sepaş faturaları Faturamatik'ten ödenecek! -- [15:56] Sosyal tesisler hizmete açıldı! -- [15:48] İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU'NDA ALINAN YENİ KARARLAR! -- [15:35] Özlü’den Bakan Kurum’a teşekkür! -- [15:20] 65 yaş üstünü heyecanlandıran açıklama! -- [15:11] Bilim Kurulu üyesi 'sıfır vaka' için tarih verdi! --
MAAŞLAR, İKRAMİYELER ZAMANINDA YATIYOR MU?
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er Belediye işçilerinin maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili Belediye yönetimine bir dizi soru sordu.
28.11.2019 - 13:26:36  Haberi Yazd?r

 

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er Belediye işçilerinin maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili Belediye yönetimine bir dizi soru sordu.

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er bugün yazılı bir basın açıklaması yaparak, Düzce Belediyesi yönetimine bir dizi soru sordu.  Er'in, "Doğalgaz ve elektriğe ülke genelinde uygulanan fahiş zamlara ek olarak Düzce Belediyesinin su ve taşıma başta olmak üzere yaptığı zamlarla ekonomik sıkıntı yaşayan Düzce halkının EDS uygulamasının da devreye girmesi ile beraber cezalar ve vergilerle dolu zor bir dönem yaşayacağı aşikârdır" sözleriyle başladığı basın açıklaması ve sorduğu sorular şöyle;

   "Yaşanan zam ve vergi yağmuruna karşın Belediyede çalışan kadrolu ve sözleşmeli isçilerin basına da yansıyan sıkıntıları ile ilgili Düzce Belediyesinin bilgilendirici bir açıklama yapmasını ve çalışanların ekonomik manada önünü görebilmesini temin etmesini tüm belediye çalışanları adına talep ediyoruz.

    Buna göre;

   1) Belediye’nin kadrolu çalışanlarının 15 Kasım’da alması gereken maaşlarının 2.000 TL’si ay ortasında yatmış olup kalan kısmı bugün itibari ile tamamlanmıştır. Ödemeler, kredi kartı borçları gibi zaruri ödeme tarihi içeren borçları öteleme şansı olmayan insanların maaşlarını alma tarihlerindeki bu düzensizlik ne zaman giderilecektir?

   2) Devletimizin işçisine 6772 sayılı Kanun ile tanıdığı yılda  4 adet ikramiye hakkı mevcuttur. Ocak-Mayıs-Ağustos ve Aralık aylarında ödenen bu ikramiyelerin 31 Mart seçimleri sonrasına denk gelen Mayıs ve Ağustos ödemeleri yapılmış mıdır? Aralık ayı ile alakalı Belediyemizin ne gibi bir tasarrufu vardır? Ödeme takvimi ile alakalı çalışanlara net bir takvim verilmesi düşünülmekte midir?

   3) Belediye iştiraklerinde çalışan ve Belediye şirket isçisi olarak adlandırılan isçiler ‘ mesai konusunda sıkıntılar yasamakta mıdır? Çalışma yasa ve teamüllerine göre hafta sonu yapılan bir çalışmanın üreteceği mesai hafta içi çalışmanın 2 katı iken, hafta sonu çalıştırılan bir isçiye bunun karşılığı hafta içi bir gün tatil verilmesi adil bir uygulama olmayıp, emekçi ekonomik kayba uğramaktadır. Çalışan ile vardiyalı çalışma sözleşmesi ve uygulaması yapmak elbette işverenin hakkı olup, vardiya sistemi çerçevesinde ve çalışanın önceden bilgilendirilmesi şartı ile hafta sonları da isçiyi çalıştırma hakkı mevcuttur. Bu vardiyali çalışma uygulaması Belediyemiz de mevcut mudur? İşçi mesai ve vardiya günleri hakkında bilgilendirilmekte midir? Eğer bu vardiya sistemi yok ise çalışanın hafta sonu- hafta içi mesai kaybı ve adil olmayan bu çalışma şartlarının düzeltilmesi için Belediyemiz bir adım atmayı düşünmekte midir?

   4) Belediye şirket işçilerinin yine yasal olarak alması gereken 10 günlük ikramiyeleri ( ocak ve Temmuz aylarında 5’er gün ) çalışanlara ödenmiş midir? Ödenmedi ise ne zaman ödenmesi planlanmaktadır?

   5) Halk otobüslerinde çalışan Belediye çalışanlarının yani şoförlerinin toplu taşımanın özelleştirileceği gerçeğinden hareketle mağdur olmalarının önüne nasıl geçilecektir? Bu insanlarımızın geleceğe yönelik yaşadıkları belirsizlik ve istihdam akıbetlerini bilmeleri yasal hakları olup, olası bir kurum değişikliğinde yasal ve ekonomik  kayba uğramalarını önlemek için ne gibi tedbirler alınmıştır?

  6) Çalışanlar üzerinde Mobing olarak bilinen ve emekçileri psikoljik ve idari baskı ve şiddete tabi tutan uygulama Belediyemizde mevcut mudur? Belediye çalışanı bir kısmına değindiğimiz ekonomik sıkıntılar, maaşların geç ve düzensiz ödenmesi, bilgilendirilmeme ve ikramiyeler ile alakalı belirsizlik yaşamakta olup, bu sıkıntılarını dile getirme noktasında işlerini kaybetme veya işten çıkarılma korkusu yaşamakta mıdır? Belediye, çalışanlarına bu sıkıntılara karşı ne gibi profesyonel psikolojik destek vermeyi planlamaktadır ?"

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NORMALLEŞME!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 Askin hare
 Mekani cennet olsun ins cocuklugumun entel ablasiydi idolümdü nurlar içinde yatsin ailesine rabbim sabir versin.
  " FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ! " Haberine...
 sevgi
 Mekanı cennet olsun.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Ferah Teber Coşan
 Çok geçmiş olsun olsun sevgili Ulviye abla . Biliyor musunuz ben dişçiden hiç korkmaz kızım da .İlk size getirmişti annem.Hoşgeldiiin Müesser hanım diye sıcak karşılamanızı unutamam.Annemi kısa bir süre önce kaybettim paylaşmak istedim.Tekrar geçmiş olsun gülen yüzünüz solmasın.
  " Fabrikalara maske tedarik edildi! " Haberine...
 sevgi
 Her yere dağıtılan şu maskeler sadece vatandaşın evine ulaşamadı ya.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 İyilikten başka bir düşüncesi olmayan dünya iyisi. Seni tanımak ayrıcalık diyorum..
  " Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Yaşamımızı borçlu olduğumuz sağlık emekçilerini kocaman bir alkışla selamlıyorum..Sorunların çözümü hepimizin sorumluluğunda...sevgiler
  " NASIL BİR BAYRAM? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Bayram tadında günlerimizin umuduyla, güzel yazına teşekkür ediyorum sevgiler
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Fazlı Coşkun
 Çocukluğumun aydınlık yüzü, ilk yol gostericim.... Yazında da belirttigin gibi büyümeyi değil olgunlaşmayi öğreten insan...Hasretle ellerinden öpüyorum... Sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim...
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Güner Bayraktar
 cok gecmis olsun dualarimiz hep sizinleydi iyilik ettiginiz kisilerin dualari size gecirdiginiz surecte yaninizdaydi Duzcenin size ihtiyaci var ulviye hanim kendinize iyi bakin zafer'in selami var Güner Bayraktar
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Hamdi Özlü
 Geçmiş olsun Düzce sevdalısı gönlü güzel abla.
Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı! Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı!
  Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  18 yaş altı ve 65 yaş üzeri için yeni genelge!
  Kafasında şişe kırdılar!
  Sağlık Bakanlığı 11 maddelik yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı!
  İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!
  MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  Kısıtlama bitti çiftçi tarlaya akın etti!
  382 kişiye para cezası uygulandı!
  Sekizgen cami cuma namazına hazırlanıyor!
  Bayramı evde geçiren vatandaşlar dans etkinliğiyle moral buldu!
  Yığılca'da iki katlı evde yangın!
  WEB seminerleri devam ediyor!
  Bakın hangi oyunlar yasak!
  Er; ‘El birliği ile bu zorlu süreci atlatacağımıza inancımız tamdır’
  Meteorolojiden uyarı!
  DTSO Meclis Toplantısı gerçekleştirildi!
  Açlık sınırı 2 bin 438 liraya yükseldi!
  Fabrikalara maske tedarik edildi!
  Uygun; ‘Arılar oğul vermeye başladı’
  30.05.2020 - GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
  29.05.2020 - Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  30.05.2020 - Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
  30.05.2020 - NASIL BİR BAYRAM?
  30.05.2020 - Neden değerlendirilmiyor?
  29.05.2020 - İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!
  30.05.2020 - Fabrikalara maske tedarik edildi!
  31.05.2020 - FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  1.06.2020 - MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!