Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67886435 Aktif Ziyaretçi :1644 12 Aralık 2019 Perşembe
[18:38] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [16:46] Asfalt çalışmaları sürüyor! -- [15:59] Park onarımına hız verildi -- [15:52] Rektör Çakar kantinde öğrencilerle buluştu! -- [15:45] CV hazırlama teknikleri anlatıldı! -- [15:36] Öğrencilerden Kalbimin Sesi projesi! -- [14:59] Ormanları incelediler! -- [14:53] Gastroenteroloji uzmanı atandı! -- [14:17] Rektör Çakar’dan ‘Uluslararası makalesi yok’ haberlerine tepki! -- [13:55] Düzce, turizm kenti mi? Değil mi? --
MAAŞLAR, İKRAMİYELER ZAMANINDA YATIYOR MU?
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er Belediye işçilerinin maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili Belediye yönetimine bir dizi soru sordu.
28.11.2019 - 13:26:36  Haberi Yazd?r

 

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er Belediye işçilerinin maaşları ve ikramiyeleriyle ilgili Belediye yönetimine bir dizi soru sordu.

   İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er bugün yazılı bir basın açıklaması yaparak, Düzce Belediyesi yönetimine bir dizi soru sordu.  Er'in, "Doğalgaz ve elektriğe ülke genelinde uygulanan fahiş zamlara ek olarak Düzce Belediyesinin su ve taşıma başta olmak üzere yaptığı zamlarla ekonomik sıkıntı yaşayan Düzce halkının EDS uygulamasının da devreye girmesi ile beraber cezalar ve vergilerle dolu zor bir dönem yaşayacağı aşikârdır" sözleriyle başladığı basın açıklaması ve sorduğu sorular şöyle;

   "Yaşanan zam ve vergi yağmuruna karşın Belediyede çalışan kadrolu ve sözleşmeli isçilerin basına da yansıyan sıkıntıları ile ilgili Düzce Belediyesinin bilgilendirici bir açıklama yapmasını ve çalışanların ekonomik manada önünü görebilmesini temin etmesini tüm belediye çalışanları adına talep ediyoruz.

    Buna göre;

   1) Belediye’nin kadrolu çalışanlarının 15 Kasım’da alması gereken maaşlarının 2.000 TL’si ay ortasında yatmış olup kalan kısmı bugün itibari ile tamamlanmıştır. Ödemeler, kredi kartı borçları gibi zaruri ödeme tarihi içeren borçları öteleme şansı olmayan insanların maaşlarını alma tarihlerindeki bu düzensizlik ne zaman giderilecektir?

   2) Devletimizin işçisine 6772 sayılı Kanun ile tanıdığı yılda  4 adet ikramiye hakkı mevcuttur. Ocak-Mayıs-Ağustos ve Aralık aylarında ödenen bu ikramiyelerin 31 Mart seçimleri sonrasına denk gelen Mayıs ve Ağustos ödemeleri yapılmış mıdır? Aralık ayı ile alakalı Belediyemizin ne gibi bir tasarrufu vardır? Ödeme takvimi ile alakalı çalışanlara net bir takvim verilmesi düşünülmekte midir?

   3) Belediye iştiraklerinde çalışan ve Belediye şirket isçisi olarak adlandırılan isçiler ‘ mesai konusunda sıkıntılar yasamakta mıdır? Çalışma yasa ve teamüllerine göre hafta sonu yapılan bir çalışmanın üreteceği mesai hafta içi çalışmanın 2 katı iken, hafta sonu çalıştırılan bir isçiye bunun karşılığı hafta içi bir gün tatil verilmesi adil bir uygulama olmayıp, emekçi ekonomik kayba uğramaktadır. Çalışan ile vardiyalı çalışma sözleşmesi ve uygulaması yapmak elbette işverenin hakkı olup, vardiya sistemi çerçevesinde ve çalışanın önceden bilgilendirilmesi şartı ile hafta sonları da isçiyi çalıştırma hakkı mevcuttur. Bu vardiyali çalışma uygulaması Belediyemiz de mevcut mudur? İşçi mesai ve vardiya günleri hakkında bilgilendirilmekte midir? Eğer bu vardiya sistemi yok ise çalışanın hafta sonu- hafta içi mesai kaybı ve adil olmayan bu çalışma şartlarının düzeltilmesi için Belediyemiz bir adım atmayı düşünmekte midir?

   4) Belediye şirket işçilerinin yine yasal olarak alması gereken 10 günlük ikramiyeleri ( ocak ve Temmuz aylarında 5’er gün ) çalışanlara ödenmiş midir? Ödenmedi ise ne zaman ödenmesi planlanmaktadır?

   5) Halk otobüslerinde çalışan Belediye çalışanlarının yani şoförlerinin toplu taşımanın özelleştirileceği gerçeğinden hareketle mağdur olmalarının önüne nasıl geçilecektir? Bu insanlarımızın geleceğe yönelik yaşadıkları belirsizlik ve istihdam akıbetlerini bilmeleri yasal hakları olup, olası bir kurum değişikliğinde yasal ve ekonomik  kayba uğramalarını önlemek için ne gibi tedbirler alınmıştır?

  6) Çalışanlar üzerinde Mobing olarak bilinen ve emekçileri psikoljik ve idari baskı ve şiddete tabi tutan uygulama Belediyemizde mevcut mudur? Belediye çalışanı bir kısmına değindiğimiz ekonomik sıkıntılar, maaşların geç ve düzensiz ödenmesi, bilgilendirilmeme ve ikramiyeler ile alakalı belirsizlik yaşamakta olup, bu sıkıntılarını dile getirme noktasında işlerini kaybetme veya işten çıkarılma korkusu yaşamakta mıdır? Belediye, çalışanlarına bu sıkıntılara karşı ne gibi profesyonel psikolojik destek vermeyi planlamaktadır ?"

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Bu kafayla daha çok gündem oluruz!
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Duruş Günü
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi! " Haberine...
 Saliha Cakli
 Türkiye'de sokak hayvanlarının sorununun besleme ve tedaviden ibaret olmadığı; toplumun, özellikle de geleceğin yetişkinleri olan çocuklarımızın, bilinçlendirilmesi gelecek için yapılabilecek en iyi yatırımdır. Unutmayalım ki kendinden daha aciz canlıya merhamet duygusu aşılanan çocuktan topluma asla zarar gelmez. Eğitim programında emeği geçen herkese teşekkürler..
  " Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? " Haberine...
 Önder Çil
 Benden öncekileri mahkemeye verirdim.
  " Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi! " Haberine...
 Cansev Kap
 Emeğinize sağlık. Çok değerli ve anlamlı bir çalışma. Daha sevgi dolu, duyarlı bir nesil yetiştirmek her yetişkinin görevi olmalı. Katkı sunan, desteğini esirgemeyen herkese, her kuruma teşekkürler.
  " Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi! " Haberine...
 Sonay Karalar
 Emeği geçen herkese canı gönülden tesekkur ediyorum.Malesefki ülke olarak bu konuda çok eksiğiz ama çocuklar bizim geleceğimiz. Onları bilgilenditirsek herşey değişir. Herkese çok çok teşekkürler.
  " Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi! " Haberine...
 Tuba KILIÇ ELİBOL
 Ağaç yaşken eğilir. Anne ve babaları bu konuda eğitmek,at gözlüklerini çıkarttırmak biraz zor. Ama çocuklar bizlerden daha başarılı olacaklardır bu konuda. Onlar doğru bilgiyi ,doğru kişilerden aldıklarında eminim ki büyüklerini de bu konuda eğitmede bizden başarılı olacaklardır. Emeği geçen herkese teşekkürler.
  " Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi! " Haberine...
 Melek Türken
 Tebrik ederim harika bir çalışma olmuş.Son yıllarda artış gösteren hayvanlara karşı şiddet, böyle projeler sayesinde ileriki yıllarda yerini sevgiye bırakır inşaallah. Allah razı olsun
  " Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi! " Haberine...
 Ilgın Gülce Günay
 Eğitim programımız Veteriner Hekim Aykut Ekinci, Doktor Burak Geyik, Doktor Perihan Yağci, Sosyolog Merve Ekinci, Avukat Cansev Kap Cicu, Düzce Hayvanları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyemiz Ilgın Gülce Günay ve Düzce Hayvanları Koruma Derneği Başkanımız Dursun Altıntaş tarafından hazırlandı ve sunuldu. Emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz :)
  " Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? " Haberine...
 Ali
 Trafik sorununu çözmek, Melen boyuna dinlenme tesisleri yapmak, Düzce’ye Tren yolu bağlatmak, Düzce- Sakarya arasına hava alanı yaptırmak ve herkesin çalışabileceği işyerleri oluşturmak, eğitime yatırım yapmak. Öğrenci, yaşlı, emekli ve kimsesizlere her türlü ulaşım ve barınma beslenme gibi imkânları oluşturmak. Bence bir yerel yöneticinin hedefleri böylesine büyük olmalıdır ki gerçekleştirebildikleri halkın yararına olsun. O zaman halkın hayır duası bunları yapabilene yeter.
  " Bu kafayla daha çok gündem oluruz! " Yazısına...
 Vedat
 184 ü arayıp şikâyet edin konu önemli değil. Doktor ilgilenmedi bakmadı hakaret etti hastane pis personel saldırdı. V. S. V. S. Cevap 15 dk. da geliyor şikâyet unsuru yoktur. Deneyin görün.
  " Bu kafayla daha çok gündem oluruz! " Yazısına...
 Ali
  Ağzına yüreğine kalemine sağlık Fatih Melih Maradit. Ben yıllardır söylüyorum ama maalesef ki siyaset, iş adamları, bürokratlar engeline takıldım hiç kimse işini yapmıyor aldıkları maaş haram Allah biliyor işi ehline değil de yandaşlara verilirse Düzce daha çok gündem olur yazık Düzce’mizin insanlarına yazık yazık.
‘Türkiye Kayası’ seyirciyle buluşacak! ‘Türkiye Kayası’ seyirciyle buluşacak!
  HIV/AIDS farkındalığı için etkinlik!
  BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR?
  ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR?
  Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu?
  Cemaatle bir bağlantısı var mı?
  Sayman da tepkisini dile getirdi!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Er’den Müdüre sert tepki!
  İyi Parti’den Kent Bilinci önergesi!
  Çakıcı: “Müdür de aynı zihniyetten!”
  Müdüre bir tepki de CHP’den!
  Sosyal medyada tatlı atışma!
  Travel İzmir’de Düzce’ye büyük ilgi!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Karayolları heyeti Düzce’yi ziyaret etti!
  BELMEK 21 branşta eğitim veriyor!
  Kadın Hakları Gününü kutladılar!
  Buzlanma ve don uyarısı!
  DAGEM'e çevre illerden büyük ilgi!
  Muhtarlarla istişare toplantısı yapıldı!
  6.12.2019 - ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR?
  7.12.2019 - Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu?
  9.12.2019 - Bu kafayla daha çok gündem oluruz!
  6.12.2019 - BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR?
  10.12.2019 - Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi!
  10.12.2019 - Vatandaşa sorduk! Asgari ücret sizce ne kadar olmalı?
  6.12.2019 - BELMEK 21 branşta eğitim veriyor!
  7.12.2019 - Karayolları heyeti Düzce’yi ziyaret etti!
  10.12.2019 - İyi Parti’den Kent Bilinci önergesi!
  10.12.2019 - Düzce'de 144 bin 470 dekar tarım arazisi sulandı!