Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71905428 Aktif Ziyaretçi :1524 14 Temmuz 2020 Salı
[17:58] Dܒden 15 Temmuz etkinliği! -- [17:34] Ekonomi ve Risk Yönetimi semineri gerçekleştirildi! -- [16:08] SU VARDI DA!.. -- [16:05] KGK: Hainleri lanetliyoruz! -- [15:18] Yığılca'da kooperatifler sorunlarını aktardı! -- [14:56] Belediyeden sivrisinek uyarısı! -- [14:27] S Plaka sahipleri dikkat! -- [12:20] Obezite Merkezi ilk mezunlarını verdi! -- [12:03] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:45] İKV 58. Genel Kurulu toplantısı tamamlandı! --
Algün
MECLİSTEN ŞOK HABER!.. Sudan ulaşıma kadar her şeye zam geliyor!
Düzce Belediye Meclis toplantısı 2020 yılı bütçe görüşmeleri yapıldı. Görüşmeler sırasında oldukça sert tartışmalar yaşanırken Düzcelilerin yaşamını kapsayan bir çok kalem için zam kararı alındı.
19.11.2019 - 00:37:19  Haberi Yazd?r
 
   Düzce Belediye Meclis toplantısı 2020 yılı bütçe görüşmeleri yapıldı. Görüşmeler sırasında oldukça sert tartışmalar yaşanırken Düzcelilerin yaşamını kapsayan bir çok kalem için zam kararı alındı.
 
   Düzce Belediyesi 2020 yılı bütçe görüşmeleri Belediye Meclis oturumunda görüşülerek karara bağlandı. Yapılan görüşmeler sırasında zaman zaman sert tartışmalar yaşanırken tartışmaların odağını ise su fiyatlarına yapılan zamlar ve otobüs biletlerine yapılan zamlar oluşturdu.
 
SU TÜKETİM ÜCRETLERİNE ZAM 
 
   Yapılan zamlar ise su tüketim ücretleri meskenlerde 20 metreküpe kadar 2.25 TL’den 2.78 TL’ye, 20 metreküp ve fazlası için 2.70 TL’den 3.34 TL’ye çıkartıldı. Ticarethaneler için ise 50 metreküpe kadar 5.20 TL’den 6.43 TL’ye, 50 metreküpten sonrası için ise 6.10 TL’den 7.55 TL’ye çıkartıldı.
 
KÖYLERDE OTURANLARIN SULARI DA ZAMLANDI
 
   Köylerde oturanların su tüketim bedelleri de zamlandı. Buna göre mücavir alan içindeki köylerdeki evlerde 20 metreküpe kadar 2 TL’den 2.47 TL’ye, 20 metreküpten sonrası için 3 TL’den 3.71 TL’ye, mücavir alan dışındaki köylerdeki evler için 20 metreküpe kadar 2.50 TL’den 3.09 TL’ye, 20 metreküpten sonrası için 3.25 TL’den 4.02 TL’ye çıkartıldı.
 
   Atık su bedelleri içme suyu hattından su kullanan aboneler için 0.34 TL’den 0.42 TL’ye yükseltildi. Kaçak olarak saati olduğu halde kaçak su kullananlara verilecek cezalarda 4 bin TL’den 4 bin 950 TL’ye yükseltildi.
 
MEZARLIK ÜCRETLERİ DE ZAMLANDI
 
   Mezarlık yeri ücretlerine de zam yapıldı. Yapılan zamlarla 2019 yılında bin 139 TL olan mezarlık ücretleri bin 695 TL ye çıkartıldı.

OTOBÜSE BİlETLERİ DE ZAMDAN NASİBİNİ ALDI

   Kasım Ayı meclisinde görüşülen zamlı tarifelerde otobüs biletleri de nasibini aldı. Yapılan zamlara göre elektronik kart ile otobüslere biniş ücreti 2.50 TL'den 2.90 TL'ye çıkartıldı. Elektronik kart ile indirimli ücreti ise 1.88 TL’den 2 TL’ye tek kullanımlık bilet ücreti ise 3.33 TL’den 3.50 TL’ye çıkartıldı.  
 
MHP ve İYİ Parti sert tepki gösterdi
 
   MHP adına konuşan Hakan Çetin su bedellerine uygulanan zammın çok fazla olduğunu, ekonomik kriz nedeniyle insanların para kazanamamasına karşın yapılan zamlarla Düzcelilerin iyiden iyiye ekonomik darboğaza gireceğini ifade etti. İyi Parti adına konuşan Oğuz Özyiğit ise zamların kabul edilebilir olmadığını ve Belediye hizmetlerinin tamamına zam yapıldığını bu zamlarında Düzcelileri sıkıntıya sokacağını dile getirdiler.
 
AK Parti grubu zamları savundu

   Uzun zamandır belediye hizmetlerinde su başta olmak üzere bir çok kaleme zam yapılmadığı belirten AK Parti Grup Başkanı Hasan Günden, “2014 yılından bu yana su başta olmak üzere bir çok kaleme zam yapılmamıştı. Ayrıca bölgemize baktığımızda çevre iller arasında en ucuz suyu Düzce’nin içtiğini belirtti.
 
   Konuşmaların ardından yapılan oylamada zamlı yeni tarifeler MHP, İYİ Parti ve CHP’nin ret oylarına karşın AK Parti’nin oyları ile kabul edilerek meclisten geçti. Yapılan zamlı tarifeler 1 Ocak 2020’den itibaren geçerli olacak.  
 
 
Özyiğit: Gücümüz zamlara engel olmaya yetmedi
 
   İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Oğuz Özyiğit yapılan zamlarla ilgili sosyal medya hesabından özür dileyerek şu ifadeleri kullandı:
 
   "Düzce Kamuoyundan Özür...
 
   Bu akşam ki Meclis Toplantısında 2020 bütçe görüşmeleri yapıldı.
 
   Önümüze gelen teklif ise; sudan, çöpe, ilan reklamdan ulaşım hizmetlerine kadar Belediyenin vatandaşa verdiği aklınıza gelen tüm hizmetlerden aldığı ücretlere zam yapılmasıydı. 
 
   Ekonomi Bakanı tarafından yıllıķ enflasyon yüzde 8.4 açıklanmasına rağmen yüzde 23 ile yüzde 100 e  varan oranlarda zamlar maalesef meclisteki parmak sayımız az olması sebebiyle tarafımızdan engellenemedi. 
 
   Bazen duygusal konuştuk, bazen sesimizi yükselttik, ama vatandaşın ekonomik sıkıntısını, talimat ile görev yapan AK Parti meclis üyelerine anlatamadık, dinletemedik.
 
   Sizlerden aldığımız yetki ile mücadele ettik, ancak başaramadık. 
 
   Bize bu güne kadar güvenen ve bizlere destek olan Düzce kamu oyundan özür dileriz.
 
   Gönül isterdi ki hanelerdeki ekonomik sıkıntıyı görebilen bir meclisimiz olsaydı ve zam değil indirim yapsaydı.
 
   Ve bizde hayal değil gerçek diyerek, meclisteki tüm arkadaşlara teşekkür etseydik.
 
   Ama olmadı.
 
   Özür dileriz."
Peki, Senin Yorumun?
Lale  /  19.11.2019 - 13:58:16
 Mezarlıkta bile rahat yok onlara da zam.
Ulaş  /  19.11.2019 - 13:53:58
  Mutlu bir Düzce görmek güzel, Allah daim etsin
Fevzi  /  19.11.2019 - 13:53:11
  Düzce'de 18 yıldır AKP siyasilerinden hep masal dinledik. Uyuduk bir daha uyanamadık. Uyutanlar çok mutlu. Uyuyanlar arttıkça iyi masal anlatmak da itibar kazanıyor. Yaşasın mutluluk.
Bülent  /  19.11.2019 - 13:52:33
  Halklar hak edildikleri şekilde yönetilirler. Düzce halkı bunu hak etmiştir çoğunlukla.
Mehmet  /  19.11.2019 - 13:51:18
  Düzce için üzülmeyin 1 saatte Ankara’dan para getirecek başkanımız var masal öyle başlamıştı.
Nurhan  /  19.11.2019 - 13:49:08
  Alkışlayın yeni zamları.
Süleyman  /  19.11.2019 - 13:48:26
  Audi'nin, tramvayının, kulelerin hısım akrabaya peşkeş çekilen makam koltuklarının ceremesini birileri çekecekti elbette. O BİRİLERİ SİZSİNİZ! BELKİ AKLINIZ BAŞINIZA GELİR.
  Fatih Melih Maradit
SU VARDI DA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
MEMLEKET İÇİN SESSİZCE VE SABIRLA
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " MEMLEKET İÇİN SESSİZCE VE SABIRLA " Yazısına...
 Kamer Kumbutoğlu
 Gerçekleştirilebilirse her yönüyle muhteşem olur.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Yılmaz Yıldız
 Köpeğin de Kadın emekçilerinde de yaşamından/ölümünden kendini sorumlu tutan birine ancak saygı duyulur ! Algı.. Basın.. Kışkırtılmış linç edepsizliği/.., Hukuk NE güne duruyor ? Varsa bir ihlal-kasıt gereğini yapar/işinden etmek NE demek ? Derhal görevi iade edilmeli.., Adli/idari soruşturma sonucu beklenmeli..,,
  " MEMLEKET İÇİN SESSİZCE VE SABIRLA " Yazısına...
 Haluk Korkmaz.
 Her satırın altına bende inanarak ve sevinçle imzamı atarım. Sağolun Ülküye hanım.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Ulviye Dikmen
 arkadaşı selamlıyorum cana mal olmak kolay değil ama kaza bu olabiliyor sokağın güzeline üzüldüm ama Birsene de çok üzüldüm çünkü çok üzüldüğünü anlıyorum bilerek asla yapmayacağını da biliyorum sevgiler size
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Erdoğan Sezgin
 Görüntülerde köpeği görüp görmediği anlaşılmıyor ama yaşamını hayat kurtarmaya adamış birinin bilerek ezdiğini düşünmek vicdansızlık olur. Peri hocam Düzce yoğun tütün ekimi yapılan illerden biri. Gerek insan sağlığı, gerekse toprak verimliliği konusunda Üniversitenin bir çalışması oldumu.
  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 kamil turkeli
 sayın telat çelik. sizin gibi herkes düzcede duyarlı olsa düzce gerçekten yaşanabilir mutlu bir kent olurdu düzcenin sorunlarını saysak roman yazardık kardüzü efteni tabiat parkı düzcespora büyük stadyum katı atık merkezi trafik park sorunu gibi yapılması gereken onlarca yüzce sorunu çözmesi gereken idarecileri harekete geçirecek düzce siviltoplum böyle bir irade yokki düzce kalkınsın gelişşin eski bakan eski milletvekili ne katkı vermiş ne verecek muhalefet hangi sorunu dile getirmiş hangisini takip etmiş düzce sahipsiz sadece ben değil benim gibi binlerce kişi düzceyi gerçekten sahipsiz sanıyor umudumuz düzceye sahip çıkacak idarecilerin gelmesi ilan versek ortaya çıkarlar mı hayal düzce işte bu
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın maradit boşu boşuna aramayın bulamazsınız ben anlatayım sayın fahri çakır akp kurucu il başkanı eski milletvekili eski düzce tso başkanı düzceye hangi yatırımı getirdi kardüz davos olacaktı eftenia otel efteni tabiat parkı olimpiyat hazırlık merkezi katı atık merkezi çevre yolları yarım kalmış yatırımlar düzce spora büyük stadyum söz verilmiş onlarca yatırımı kim takip edecek
  " İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek! " Haberine...
 fatih uçar
 yalnız bu bahçelerin birde milleti olmalı
  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 Peri Arbak
 Çabalarınıza sağlık, bilim her zaman yolunu bulur.
  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 ulviye dikmen
 tüm yaşayanların hakkını korumak sanırım kabullenmesi en zor bir yaşam hakkı ne diyelim akıl başa gerek sevgiler... Necmi arkadaşa bir kez daha teşekkürler
Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’ Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’
  ‘Düzcespor’un hakkının göz ardı edilmesine müsaade etmeyeceğiz’
  Meteorolojiden uyarı!
  Üretimde Dijital Dönüşüm projesi toplantısı yapıldı!
  Samsunspor teknik direktörü Sağlam, Akçakoca'yı ziyaret etti!
  Mezarlıklar temizleniyor!
  Dinçer, meclis sonrası açıklamalarda bulundu!
  ÇAKAR; ‘GÜNCEL KONULARI TAKİP EDİYORUZ’
  8,5 kilogram esrar ele geçirildi!
  CHP’li Aytuğ Atıcı Düzce’yi ziyaret etti!
  Drone ile maske denetimi yapıldı!
  Tokmak; ‘Mideyi zorlayacak gıdalardan uzak durulmalı’
  1 ölü, 1 yaralı!
  Sağanağın ardından denizin rengi kahverengiye büründü!
  Vali Atay’dan OSB’ye ziyaret!
  Amonyak gazından etkilenenler hastaneye kaldırıldı!
  1.248 kök kenevir ve 4.250 gr kubar esrar ele geçirildi!
  TFF’ye dava açtılar!
  İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek!
  Sınır Ötesi E Ticaret Eğitimi tamamlandı!
  Koyuncu; ‘Düzcespor’un hakları yok sayılamaz’
  7.07.2020 - DÜZCE VALİLİĞİ
  13.07.2020 - DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
  13.07.2020 - MEMLEKET İÇİN SESSİZCE VE SABIRLA
  12.07.2020 - NEREDESİN FAHRİ BEY?
  10.07.2020 - İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek!