Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67919636 Aktif Ziyaretçi :8115 14 Aralık 2019 Cumartesi
[10:45] Çelebi tiyatro sahnelerinde! -- [10:40] Bu geçici bir durum! -- [10:36] AK Parti’de kongre heyecanı! -- [10:32] Vali dede oldu! -- [17:10] Tuncer’den Çocuk Kulübüne ziyaret! -- [17:00] ‘Yerli üretir milli tüketir’ etkinliği düzenlendi! -- [16:43] Okul kantinlerine denetim düzenlendi! -- [15:22] Doğa’dan gurur tablosu! -- [14:37] İlahiyat Fakülktesi’nde konferans! -- [14:24] OSB’ye İtfaiye Birimi kurulması görüşüldü! --
Keşir, mecliste Düzce depremini anlattı!
Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde söz alarak 12 Kasım 1999 Düzce depremi hakkında konuştu.
12.11.2019 - 17:21:57  Haberi Yazd?r
 
   Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde söz alarak 12 Kasım 1999 Düzce depremi hakkında konuştu.
 
   Keşir konuşmasında, "12 Kasım 1999 yılında meydana gelen, tüm Düzce'yi ve ülkemizi yasa boğan Düzce depremini ve deprem sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak üzere gündem dışı söz almış bulunmaktayım. Gazi Meclisimizi saygıyla selamlıyorum.
 
   Bundan tam yirmi yıl önce olan 12 Kasım 1999 depreminin izleri silinmekle beraber acımız hâlâ yüreğimizde taze.
 
   17 Ağustos depreminden henüz üç ay geçmişken 12 Kasım 1999'da meydana gelen depremde 710 vatandaşımız, hemşehrimiz hayatını kaybetmiş, 2.679 hemşehrimiz de yaralanmıştır. Depremin gerçekleştiği otuz saniye içerisinde Düzceliler olarak yüz yılın felaketini yaşadık; sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yaşanan acının, depremin yıkıcı sonuçlarının tüm boyutları ortaya çıktı. Düzce Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü verilerine göre 1999 depreminde Düzce genelinde 16.666 konut, 3.837 iş yeri ağır hasar gördü; bu, şehrin yaklaşık yüzde 85'ine tekabül etmektedir değerli milletvekilleri.
 
   Tabiatla savaşan değil doğaya saygı içinde yaşayan bir toplum müreffeh yarınlardan da hissesini alacaktır. Bir afetle başa çıkma ve bozulan dengenin yerine konulmasında vazgeçilmez ön koşul önceden hazırlıklı olmaktır.
 
   "Deprem değil bina öldürür." diyorum buradan tekrar ve bu bağlamda 1999 tarihi, hem 17 Ağustos hem 12 Kasım depremleriyle ilgili ülkemizin Afet Yönetim Stratejisi açısından da bir milat oluşturmuştur.
 
   2014 yılında Türkiye Afet Müdahale Planı'na geçilerek ülkemizin 26 sektör, 26 hizmet grubunda kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörü kapsayan bir Hükûmet planı devreye sokulmuştur.
 
   Bununla birlikte 17-18 Temmuzda ilimizde meydana gelen sel felaketinde de afet durumunu aynen uyguladık; hızlı bir şekilde Afet Yönetim Planı'na geçildi. Bu vesileyle, selde hayatını kaybeden hemşehrilerimizi buradan tekrar rahmetle anmak istiyorum.
 
   Başta bakanlarımız olmak üzere o süreçte bizleri yalnız bırakmayan tüm kamu görevlilerine, siyasilere de buradan teşekkür etmek istiyorum; yaralarımızı hep birlikte saracağız.
 
   Bugüne kadar bolluğun, bereketin sembolü olan şehrimiz depremden sonra yıkım ve kayıplarla uzunca bir süre sessizliğe büründü ve hemen akabinde il oldu, Türkiye'nin en genç ilidir Düzce. Düzce'nin tarihî 1390'lara kadar dayanır. Daha sonra Kafkaslardan Balkanlara, Horasan'dan Karadeniz'e kadar aldığı göçlerle yüz yıllar içinde büyüyen ve cazibe merkezi olan bir il hâline gelmiştir. Kültürel zenginliği ön plana çıkar. Biz bugün ilimize göçle gelen zenginliklerin özellikle gastronomi, kültürel zenginlikleri başta olmak üzere bunu tüm Türkiye'ye tanıtmanın ve anlatmanın gayreti içerisindeyiz.
 Diğer yandan, Ankara'nın da denizi olan tek yer Akçakoca, Düzce ili sınırı içindedir. Batı Karadeniz'in tek Antik tiyatrosu geç Yunan, erken Roma dönemine ait olan Antik tiyatro yine Konuralp bölgemizdedir. Onun için bugüne kadar eğer Düzce'yi gelip görmediyseniz, bu vesileyle tüm milletvekillerimizi ve tüm dinleyenleri şehrimizi görmeye, oradaki kültürel zenginliği, gastronomi zenginliğini, doğal güzelliklerini, şelalelerini, yaylalarını ve denizini görmeye davet ediyorum.
 
   Son olarak şunu ifade etmek isterim: Depremle birlikte ilimizde gümrük müdürlüğü geçici olarak kapanmıştı. Geçtiğimiz yirmi yıl içerisinde yaralarımızı sarmak için çok çaba sarf ettik ve bu süre içinde henüz bir gümrük müdürlüğü açılamamıştır. İlimizde gayriresmî olarak 1 milyar lirayı aşan bir ihracat söz konusu. Malumunuz teşvik alan bir bölgeyiz. Teşvikle gelen firmaların büyük bir kısmının tabii ki merkezi Düzce'de değil, onun için gayriresmî bir rakamı paylaştım sizinle. 124 ülkeye ihracat yapan bir iliz.
 
   Son bir müjdeyi buradan bizi dinleyen değerli hemşehrilerimizle de paylaşmak istiyorum. Ticaret Bakanımızla son yaptığımız görüşmede kapanan bu gümrük müdürlüğünün tekrar açılması girişimlerinde bulunduk çünkü Düzce bunu hak ediyor.
 
   Bu vesileyle, tekrar depremde ve diğer tüm doğal afetlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı buradan rahmetle anıyorum. Allah böylesi acıları bir daha bize yaşatmasın." ifadelerini kullandı. 
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Bu kafayla daha çok gündem oluruz!
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Duruş Günü
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Ender Ada
 Hepiniz yalan yanlis yorum yapiyorsunuz bu haberde dogru degil ben her gun olimpiyat kavsagindan geciyorum her sey gayet normal ancak nedense herkesin acelesi oldugu icin once ben gecetimde kim ne yaparsa yapsin dusuncesi ile ışık falan takan yok ışık trafik kurallarinda yokmu herkez bir dakika beklememek icin kirmizida geciyor bilmeden yorup yaparak insanlari kandirmayin gelin takip edin gorun kesinlikle bu haber dogru degil
  " Düzcelileri üzdünüz Sayın Bakan! " Haberine...
 Serap Uzun
 Ne turizmi merkezden kalifiye saatte bir araba var mahrumiyet kalıcı konutlar.
  " 8 bin 916 kursiyer eğitim gördü! " Haberine...
 Emine Gülçebi Zabunoğlu
 Bu kadar kurs açılmış bizde baş vurduk drama dersi için ne arayan ne soran var sınıf açıldı da bizim haberimiz mi olmadı?
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Muharrem Duman
 Sene sonu geldi açıkları kapatacaklar kasada para kalmamış yap boz yapmaktan fuzili giderlerden daha çok şey.
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Serdar Kocabas
  Para lazım borç çok.
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Umut Yirmibeş
 Belediyeye para lazım trafiğin anası ağlattılar bide her yere mbs ve eds kurdular zaten Belediyenin başka bir yatırımı yok sürücülerin ödediği cezalarla ayakta durmaya çalışıyor.
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Kapta
 Kasa dolsun olan sürücülere olsun mantık bu
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Hasan saraç
 Işıklar Kırmızı ya geçerken ikaz vermeden Kırmızı ya geçiyor şürücüler se ya ani fren yapacak duracak tabi arkada büyük bir araç varsa arkadan gelen araçlar fren yapan araçlara çarpmamsı için yada kırmızıda geçerek ceza yiyecek burada da çok büyük bir tuzak var maksat trafik düzeni mi yoksa bütçe düzenimi bu insanın aklımda soru işaretleri bırakıyo.
  " BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR? " Haberine...
 Fatih Kaplan
 Adam bence yanlış anlaşıldı..anlatmak istediğini anlatamadı dahada lince gerek yok ben tanımadan kendisini başka türlü bir açıklama yapmadığına inanıyorum, bu kadar sorulacak soruda varsaydı bu olay olmadan gündeme gelmeden neden habercilik yapıp bunları sormadınız yada devamlı gündemde tutmadınız...
  " Düzce, turizm kenti mi? Değil mi? " Haberine...
 Ismail Uyanik
 Suriyeliler afkanlılar ve ıraklıların uğrak hatta yerleştiği yer buysa turizminden kasıt.
Çelebi tiyatro sahnelerinde! Çelebi tiyatro sahnelerinde!
  Olimpiyat ’ta ceza tuzağı!
  Cemaatle bir bağlantısı var mı?
  Sayman da tepkisini dile getirdi!
  İyi Parti’den Kent Bilinci önergesi!
  Sönmez’den Özlü’ye; Bu özelleştirme girişiminden vazgeçin!
  DAGEM'e çevre illerden büyük ilgi!
  Düzce, turizm kenti mi? Değil mi?
  Düzce'de 144 bin 470 dekar tarım arazisi sulandı!
  Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi!
  Vatandaşa sorduk! Asgari ücret sizce ne kadar olmalı?
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Aynı günde iki operasyon!
  Şantiye için yer tespiti yapılıyor!
  Kadına şiddeti önleme stratejileri anlatıldı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Bahçeşehir öğrencilerinden DÜ'ye ziyaret!
  Birim müdürleri brifing verdi!
  Düzcelileri üzdünüz Sayın Bakan!
  8 bin 916 kursiyer eğitim gördü!
  7.12.2019 - Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu?
  7.12.2019 - ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR?
  9.12.2019 - Bu kafayla daha çok gündem oluruz!
  10.12.2019 - Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi!
  12.12.2019 - Olimpiyat ’ta ceza tuzağı!
  10.12.2019 - Vatandaşa sorduk! Asgari ücret sizce ne kadar olmalı?
  7.12.2019 - BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR?
  7.12.2019 - Karayolları heyeti Düzce’yi ziyaret etti!
  10.12.2019 - İyi Parti’den Kent Bilinci önergesi!
  10.12.2019 - Düzce'de 144 bin 470 dekar tarım arazisi sulandı!