Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67412794 Aktif Ziyaretçi :33468 15 Kasım 2019 Cuma
[17:47] Su arıtma tesisinin haftalık bakımı yapıldı! -- [17:31] Asar Projesi hazırlanıyor! -- [17:18] ‘Biz Düzce’yi yeşillendirmek için çalışıyoruz’ -- [16:49] Üniversite öğrencilerine uygulamalı eğitim! -- [16:30] ‘Black-Scholes Denklemi’ konuşuldu! -- [16:16] Öğrenciler Cumhuriyet sergisini ziyaret etti! -- [16:00] Kültür ve Cedidiye Mahallesine ziyaret! -- [15:44] Akupunktur ile zayıflayan hastaya başarı belgesi! -- [15:35] Dܒden Bölgesel Kalkınmada örnek bir model! -- [12:33] İkinci el eşya ve antika pazarı açılıyor! --
YETER ARTIK! ÇÖZÜN BU İŞİ!
Düzce, çözüm bekleyen sorunlar yumağı haline gelen bir durumda sonunun ne olacağını beklemeyi sürdürüyor. Son günlerin en önemli sıkıntılarının başında ise acıdır ki kaldırım parkları konusu geliyor. Emniyet mi yoksa Belediye mi? Derken yetkililer topu taca atmaktan öte çözüm üretemiyor.
8.11.2019 - 11:07:22  Haberi Yazd?r

 

 (HABER : BARIŞ ZENGİN)

   Düzce, yeşiliyle, fındığıyla ve bilumum güzelliğiyle nam salması gereken ancak ne hikmetse günümüzde sürekli absürd uygulamaların merkezi haline gelmiş bir yer olarak anılan senin, benim, bizim şehrimiz.

   Gel gör ki, sahip çıkılası şehrin benimsenmesi adına Düzcelilere laf söyletmeyen yetkisiz yetkililer, konu sorunların çözümü noktasına geldiğinde köşe kapmaca oynamaya devam ediyor.

   Gerek emniyet, gerekse de belediye birimlerine yayaların yürümeleri için yapılan kaldırımların otopark gibi kullanıldığı yönünde hemen her gün yüzlerce, belki binlerle ifade edilebilecek şikayet gündeme gelse de, her iki kurum da, tuhaftır ki muhatabın kendileri olmadığını söyleyebiliyorlar.

   Her halükarda duyarsız bir şekilde araçlarını kaldırımlara park eden ve yaya güvenliğini tehlikeye attığını umursamayan sürücülere karşı Düzce Belediyesi Zabıta Ekiplerinin de Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin de yeteri kadar tedbir almadığı ortaya çıkıyor.

HERKES MAĞDUR

   Gencinden yaşlısına, kadınından çocuğuna ve engelli bireylerine kadar bu konuda ne kadar mağdur varsa doğaldır ki, ilk olarak 155’i arama gereği hissediyor. Muhatabın Belediye zabıta müdürlüğü olduğu cevabını alan vatandaşın ikinci adresi Belediye Beyaz Masa oluyor. Tabi beyaz masa da muhatabın kendileri olmadığını öne sürerek aradan sıyrılıyor.

   Lakin onu ara bunu ara şeklinde geçen süreçte bırakın çare üretilmesini, vatandaşın mağduriyeti katlanmış olarak ve doğaldır ki gergin bir şekilde sonlanıyor görüşmeler.

   Etkililer ve yetkililer; bu iş hafife alınacak, günü birlik çözümler üretilerek meydanın boş bırakılmasına, göz yumulduğuna dair görüşlerin ortaya çıkmasına neden olacak kadar basit bir olay değil. Bilmelisiniz ki, yaşanabilecek olası sıkıntılı ve zor durumlarda hesabını kimse veremez.

TOPU TACA ATIYORLAR

   ‘Benim tuzum kuru’ tarzında topu taca atarak geçiştirilemeyecek bir problemi, vatandaşa köşe kapmaca oynatarak çözemezsiniz. Kaldı ki; 2014 yılındaki Trafik Komisyon Kararı üzerinden algı yönetmeye çalışmak trajikomik bir görüntü oluşturmaktadır.

   İl Trafik Komisyonu Kararlarını tekrar hatırlatmakta fayda var. Neydi o karar?

C- Belediyeler, Kanun tarafından kendisine verilen hizmetlerin denetimi dışında, trafiği denetleyemez ve hiçbir halde trafik suç ve ceza tutanağı düzenleyemeyeceğinden, denetimler esnasında Trafik Kural ihlali yaptığı tespit edilen araçların kural ihlalleri fotoğraf kaydı ile tespit edilerek, ihlal edilen kural ile ilgili tutanak tanzim edilecek, tanzim edilen tutanak ve fotoğraf kayıtları işlem yapılmak üzere Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne gönderilecektir.

   D- Vatandaşlar tarafından yaya yolu, yaya geçidi, otobüs durağı, yaya kaldırımı işgali vb. şikayetler ile ilgili ihbarlara Trafik Denetim personelince ulaşımda yetersiz kalındığı durumlarda, 155 Polis Merkezi tarafından Belediye Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 153 Beyaz Masa ile koordine kurularak Belediye Trafik Zabıtası yönlendirilecektir.

ÜZERLERİNDEN SORUMLULUĞU ATIYORLAR

   Mevcut trafik ve yol düzenlemelerinden ötürü en büyük mağdur durumunda bulunan Düzcelilerin, basit bir sorun karşısında dahi çözüm üretilmesinden öte sorunun dallanıp budaklanmasını hak etmediklerini belirtmek gerekiyor.

   Alıştırılmak durumunda bırakılan kaldırım işgali sorunu karşısında bahsi geçen kurumların trafik komisyon kararını öne sürerek üzerlerinden sorumluluğu atma ihtiyacı hissetmeleri, sorunu oluşturanların daha cevval hareketlerini sürdürmelerini, sorunu yaşayanların ise mağduriyetlerinin süreceğini gösteriyor.

   Bu böyle gitmez. Gidemez. Emniyetse emniyet, belediyeyse belediye, her kimin sorumluluğundaysa bir an önce gereken adımları atarak, otoparka dönüştürülen kaldırımın bir an önce asıl sahipleri tarafından kullanılmasının adımları atılmalıdır.

Peki, Senin Yorumun?
Zeki  /  9.11.2019 - 14:55:11
  Tek çare Düzce’yi taşımak!!!Şehrin merkezinde tadilat yapmak , çözüm aramak beyhude çaba ya komple yıkıp yeniden inşa edeceksin ya da merkezi başka bir bölgeye kaydıracaksın. Gülmeyin dostlar acı ama gerçek olan durum bu. Anadolu'nun en küçük kasabası bile çarsı merkezini düzenliyor. Fakat Düzce ili yapboz tahtasına döndü. Şehir Allah bir daha göstermesin ama 1999 depremi değişim için bir fırsattı. Fakat oy kaybederim korkusu ile insanları yerinden oynatmaya cesaret edemediler. Düzce bu halı ile İlden çok büyük bir kasabayı andırıyor ne yazık ki görüntü o.
Bülent  /  9.11.2019 - 11:31:09
  Bal gibi de belediyenin sorumluluğunda herhangi bir dükkan kapının önüne bir sandalye koysa hemen cezai işlem uyguluyorlar yaya yolunu kapatmak kimin haddine artı engelli vatandaşlarımız var el insaf.
  Fatih Melih Maradit
‘BEN YAPTIM OLDU’ MANTIĞI!..
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
BİRLİKTE BİR YAŞAM MÜMKÜN!
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Asfalt ekibi Yahyalarda! " Haberine...
 asd
 Neden yahyalar ? Merkezin asfalt durumuna bi bakın önce. Bisiklet yolu yaptınız, sokaklarda hoplayarak geziyoruz. Heryer çukur. Önce merkeze dökün sonra yahyalara geçersiniz. Yalakaların işlerini görmeyi ne zaman bırakcaksınız.
  " Zabıtadan bu kez müzik yapan öğrencilere müdahale.. " Haberine...
 Sanal dedektif
 Bizim zabıtada iş güzarliktan başka birşey yapmaz oldu. yol kenarlarında kaldırımlara araba parklanmalarini lokantaları pide simit fırınlarını lokantaları kasapları kontrol edin. vatandaşa at eşek domuz etimi getiriyorlar. bu zincir marketler ve kasaplara bunları yapmaya gücünüz yetmiyor ürününü satmaya çalışıp evine ekmek getirmek isteyen cekcekcilere gücünüz yetiyor. mercedes bmv wosvagen gibi lüx araç sahiplerine parklanma cezası kesin gücünüz yetiyorsa
  " Gücünüz bu çocuklara mı yetti? Yazıklar olsun!.. " Haberine...
 şükrü toros
 belediye başkanının gücü zabıtalara yetmiyorsa istifa etsin gitsin yapacak biri gelsin.
  " Gücünüz bu çocuklara mı yetti? Yazıklar olsun!.. " Haberine...
 Aslı ikinci
 Yazıklar olsun her zaman ki gibi bunlar kendini ne sanıyorlar bunların hiç edebi adabı olmayacak mı anlamıyorum lütfen her önüne gelen artık zabita olmasın
  " Açık yeşil projesi ile boş arsalar değerlenecek! " Haberine...
 Şakir Berkarda
 Bence harika bir fikir. Boş ve bakımsız arsaların sahiplerinin , şehir içinde çirkin bir görüntüye sebep olmaya haklarının olmadığını düşünürdüm.Teşekkürler.
  " Özlü de fidan dikti! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Düzceye ne kadar fidan geldi nerelere kaç adet verildi kaç adeti dikildi kaç adeti kurudu veya çürüdü. Fatura bedeli nedir. En güzel hırsızlık halkın gözünün önünde ve onlara göstererek yapılandır
  " Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu! " Haberine...
 Güler
 Ülkemiz deprem bölgesinde. Buna rağmen en az önemli olan insan hayatı... Gerekli zemin çalışmaları yapılmadan yapılan binalar, çarpışık kentleşmeler... Neden? Sırf birileri daha çok kazansın diye...
  " Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu! " Haberine...
 Selma K.
 Deprem öldürmüyor, para çalarak, malzemeden kısarak ve gereğinden fazla yapılan katlı binalar öldürüyor... Düzce ye üç kattan fazlası haram...
  " EEE Burası Düzce, OLUYOR BÖYLE! " Haberine...
 Erdem
  Aradaki düzlüklere masa atsın balkon niyetine kullanır
  " EEE Burası Düzce, OLUYOR BÖYLE! " Haberine...
 TC Namık
 Artık hiçbir şeye şaşırmıyorum.nedense
Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu! Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu!
  İşte Kalıcı Konutlar’ın yeni ismi!
  EEE Burası Düzce, OLUYOR BÖYLE!
  Belediyeden anında müdahale..
  İSTANBUL CADDESİ YAZ-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ
  Projeleriyle dikkatleri üzerine çekiyor..
  'BEN YAPTIM OLDU' MANTIĞI!
  BU, HALKA ZULMETMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL!
  YETER ARTIK! ÇÖZÜN BU İŞİ!
  Gücünüz bu çocuklara mı yetti? Yazıklar olsun!..
  Gürcistan Büyük Elçisi Düzce’de!
  Çocukları yuhalayan velilere tepki!
  Keşir, mecliste Düzce depremini anlattı!
  Düzcespor’da kongre yapıldı!
  Özlü de fidan dikti!
  Temizlik çalışmaları sürüyor!
  Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu!
  Kent Konseyi Kadınları da fidan dikti!
  Parkımızı yapılar işgal etmesin!
  Aradan 20 yıl geçti!
  Bu caddenin başına gelen, pişmiş tavuğun başına gelmedi!
  8.11.2019 - VATANDAŞA SORDUK! Düzce deyince aklınıza ilk gelen şey nedir?
  8.11.2019 - İşte Kalıcı Konutlar’ın yeni ismi!
  8.11.2019 - ‘BEN YAPTIM OLDU’ MANTIĞI!..
  8.11.2019 - İSTANBUL CADDESİ YAZ-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ
  9.11.2019 - EEE Burası Düzce, OLUYOR BÖYLE!
  9.11.2019 - YETER ARTIK! ÇÖZÜN BU İŞİ!
  11.11.2019 - 20 yıl önceki depremin izleri silindi!
  11.11.2019 - Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu!
  13.11.2019 - Gücünüz bu çocuklara mı yetti? Yazıklar olsun!..
  8.11.2019 - BİT PAZARI!