Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :68667292 Aktif Ziyaretçi :7464 27 Ocak 2020 Pazartesi
[12:10] TSO’dan depremzedeler için yardım kampanyası! -- [11:52] AFAD Elazığ'a 1 tır battaniye gönderdi! -- [11:39] Asayiş uygulaması yapıldı! -- [11:27] Onur Demir Düzcespor’da! -- [11:15] Gençler sabah namazında! -- [10:18] BAYRAM AİLESİNİN ACI GÜNÜ! -- [10:00] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [14:56] Depremzedeler için Belediye’den yardım kampanyası! -- [12:58] Yılmaz; ‘Elazığ’a yardım TIR’ları ücretsiz gidecek’ -- [12:50] Depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı! --
YETER ARTIK! ÇÖZÜN BU İŞİ!
Düzce, çözüm bekleyen sorunlar yumağı haline gelen bir durumda sonunun ne olacağını beklemeyi sürdürüyor. Son günlerin en önemli sıkıntılarının başında ise acıdır ki kaldırım parkları konusu geliyor. Emniyet mi yoksa Belediye mi? Derken yetkililer topu taca atmaktan öte çözüm üretemiyor.
8.11.2019 - 11:07:22  Haberi Yazd?r

 

 (HABER : BARIŞ ZENGİN)

   Düzce, yeşiliyle, fındığıyla ve bilumum güzelliğiyle nam salması gereken ancak ne hikmetse günümüzde sürekli absürd uygulamaların merkezi haline gelmiş bir yer olarak anılan senin, benim, bizim şehrimiz.

   Gel gör ki, sahip çıkılası şehrin benimsenmesi adına Düzcelilere laf söyletmeyen yetkisiz yetkililer, konu sorunların çözümü noktasına geldiğinde köşe kapmaca oynamaya devam ediyor.

   Gerek emniyet, gerekse de belediye birimlerine yayaların yürümeleri için yapılan kaldırımların otopark gibi kullanıldığı yönünde hemen her gün yüzlerce, belki binlerle ifade edilebilecek şikayet gündeme gelse de, her iki kurum da, tuhaftır ki muhatabın kendileri olmadığını söyleyebiliyorlar.

   Her halükarda duyarsız bir şekilde araçlarını kaldırımlara park eden ve yaya güvenliğini tehlikeye attığını umursamayan sürücülere karşı Düzce Belediyesi Zabıta Ekiplerinin de Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin de yeteri kadar tedbir almadığı ortaya çıkıyor.

HERKES MAĞDUR

   Gencinden yaşlısına, kadınından çocuğuna ve engelli bireylerine kadar bu konuda ne kadar mağdur varsa doğaldır ki, ilk olarak 155’i arama gereği hissediyor. Muhatabın Belediye zabıta müdürlüğü olduğu cevabını alan vatandaşın ikinci adresi Belediye Beyaz Masa oluyor. Tabi beyaz masa da muhatabın kendileri olmadığını öne sürerek aradan sıyrılıyor.

   Lakin onu ara bunu ara şeklinde geçen süreçte bırakın çare üretilmesini, vatandaşın mağduriyeti katlanmış olarak ve doğaldır ki gergin bir şekilde sonlanıyor görüşmeler.

   Etkililer ve yetkililer; bu iş hafife alınacak, günü birlik çözümler üretilerek meydanın boş bırakılmasına, göz yumulduğuna dair görüşlerin ortaya çıkmasına neden olacak kadar basit bir olay değil. Bilmelisiniz ki, yaşanabilecek olası sıkıntılı ve zor durumlarda hesabını kimse veremez.

TOPU TACA ATIYORLAR

   ‘Benim tuzum kuru’ tarzında topu taca atarak geçiştirilemeyecek bir problemi, vatandaşa köşe kapmaca oynatarak çözemezsiniz. Kaldı ki; 2014 yılındaki Trafik Komisyon Kararı üzerinden algı yönetmeye çalışmak trajikomik bir görüntü oluşturmaktadır.

   İl Trafik Komisyonu Kararlarını tekrar hatırlatmakta fayda var. Neydi o karar?

C- Belediyeler, Kanun tarafından kendisine verilen hizmetlerin denetimi dışında, trafiği denetleyemez ve hiçbir halde trafik suç ve ceza tutanağı düzenleyemeyeceğinden, denetimler esnasında Trafik Kural ihlali yaptığı tespit edilen araçların kural ihlalleri fotoğraf kaydı ile tespit edilerek, ihlal edilen kural ile ilgili tutanak tanzim edilecek, tanzim edilen tutanak ve fotoğraf kayıtları işlem yapılmak üzere Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne gönderilecektir.

   D- Vatandaşlar tarafından yaya yolu, yaya geçidi, otobüs durağı, yaya kaldırımı işgali vb. şikayetler ile ilgili ihbarlara Trafik Denetim personelince ulaşımda yetersiz kalındığı durumlarda, 155 Polis Merkezi tarafından Belediye Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 153 Beyaz Masa ile koordine kurularak Belediye Trafik Zabıtası yönlendirilecektir.

ÜZERLERİNDEN SORUMLULUĞU ATIYORLAR

   Mevcut trafik ve yol düzenlemelerinden ötürü en büyük mağdur durumunda bulunan Düzcelilerin, basit bir sorun karşısında dahi çözüm üretilmesinden öte sorunun dallanıp budaklanmasını hak etmediklerini belirtmek gerekiyor.

   Alıştırılmak durumunda bırakılan kaldırım işgali sorunu karşısında bahsi geçen kurumların trafik komisyon kararını öne sürerek üzerlerinden sorumluluğu atma ihtiyacı hissetmeleri, sorunu oluşturanların daha cevval hareketlerini sürdürmelerini, sorunu yaşayanların ise mağduriyetlerinin süreceğini gösteriyor.

   Bu böyle gitmez. Gidemez. Emniyetse emniyet, belediyeyse belediye, her kimin sorumluluğundaysa bir an önce gereken adımları atarak, otoparka dönüştürülen kaldırımın bir an önce asıl sahipleri tarafından kullanılmasının adımları atılmalıdır.

Peki, Senin Yorumun?
Zeki  /  9.11.2019 - 14:55:11
  Tek çare Düzce’yi taşımak!!!Şehrin merkezinde tadilat yapmak , çözüm aramak beyhude çaba ya komple yıkıp yeniden inşa edeceksin ya da merkezi başka bir bölgeye kaydıracaksın. Gülmeyin dostlar acı ama gerçek olan durum bu. Anadolu'nun en küçük kasabası bile çarsı merkezini düzenliyor. Fakat Düzce ili yapboz tahtasına döndü. Şehir Allah bir daha göstermesin ama 1999 depremi değişim için bir fırsattı. Fakat oy kaybederim korkusu ile insanları yerinden oynatmaya cesaret edemediler. Düzce bu halı ile İlden çok büyük bir kasabayı andırıyor ne yazık ki görüntü o.
Bülent  /  9.11.2019 - 11:31:09
  Bal gibi de belediyenin sorumluluğunda herhangi bir dükkan kapının önüne bir sandalye koysa hemen cezai işlem uyguluyorlar yaya yolunu kapatmak kimin haddine artı engelli vatandaşlarımız var el insaf.
  Fatih Melih Maradit
DEDİLER DE DEDİLER!
 
  Ayşegül Şenol Can
YENİ YIL
 
  Ulviye Dikmen
YENİ YILDA YENİ UMUTLAR
 
  Telat Çelik
YENİ YIL VE EKONOMİK BUHRAN
 
  Peri Meram Arbak
Milletvekili olsaydım Torba Yasaya ‘HAYI
 
  Hümeyra Yılmaz
KALP AÇTIRAN
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
YÜKSEK HIZLI TREN
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Bir kanal da Bolu'ya! Bolu Platformu iptal davası açtı! " Haberine...
 S3dat
 Bolu lu kardeşlerime selam olsun. Doğayı kaybetmelerine izin vermeyin. Sosyal medyadan da haberdar edin.
  " Depremzedeler için Belediye’den yardım kampanyası! " Haberine...
 Düzce'nin olası katil binaları
 Düzce'de yaşayan insanların tepesinde azrail gibi duran, olası bir depremde; içerisinde, yanında, altında duranlara mezar olacağı kesin olan binalarla ilgili bir çalışma var mı? Deprem yaşandıktan sonra goygoy yapmak kolay! Yardım kampanyaları patlatmak kolay! Önemli olan o insanların o binaların altında kalmaması, Yönetenlerin de en büyük görevi ve sorumluğu..
  " Elazığ Depremi Düzce Fayını tetikler mi? " Haberine...
 YASAR ALPAY
 SN.ACAR DÜZCE'YE 40 KM ÇAPINDAKİ DEPREMDEN 2. DERECEDE ETKİLENECEĞİNİ SÖYLERKEN BANA HİÇ İNANDIRICI GELMEDİ..BEN 67 DEPREMİNİ YAŞADIM, 99 DEPREMİNİ YAŞADIM..30 SENE ORTALAMA ARALIKLI... İLK TAVSİYEM ESKİ GÖLDE BULUNAN MERKEZDE YÜKSEK BİNA (3 KATTAN YÜKSEK) YAPMAYIN.İZİN VERMEYİN..
  " İhale tarihi 6 Şubat 2020 " Haberine...
 Mehmet güngör
 İhaleyi kim alacağı belli araçlar belli trafik durumu belli
  " DEDİLER DE DEDİLER! " Yazısına...
 adil kara
 fatih bey ne demişlerse düzceye sahip çık. herkes görevini yapacak. kardüz deyip eftenia otel deyip efteni tabiat parkı deyip gölyaka kültür park golf alanı kuyudüzü gs spor yatırımı deyip olimpiyat hazırlık merkezi deyip gölyaka hava sporları merkezi deyip hatta ufak uçaklar için iniş pisti deyip katı atık merkezi konuralp cazibe merkezi deyip çevre yolları düzcespor büyük stadyum deyip bakan olupta yapamayan şimdiki faruk özlü akp ilçe belediye başkanları akp il başkanı muhalefet milletvekilleri vali siviltoplum verilen sözleri kim takip ediyor. soralım soruyu muhatapları konuşsun. kim kim ne yapacak görelim şimdi
  " ADD açıkladı: Erdem'in söyleşi yapacağı salona belediye İZİN VERMEDİ! " Haberine...
 ARSLAN YALÇIN
 BU KÜLTÜR KERKEZİ AKP.NİN PARASIYLA DEĞİL MİLLETTEN TOPLANAN VERGİLER İLE YAPILMIŞTIR. BABANIZIN MALİ GİBİ İSTEDİIİNİZE KİRALAYIP İSTEMEDİĞENİZE VERMEME LÜKSÜNE SAHİP DEĞİLSENİZ. BU KARARINIZI ESNEFLE KINIYORUM.
  " ADD açıkladı: Erdem'in söyleşi yapacağı salona belediye İZİN VERMEDİ! " Haberine...
 şükrü toros
 seçmen olarak bende sizi Düzceli olarak düzce için sakıncalı görüyorum, onun için mahalli idareler seçiminde size oy vermiyeceğimi garanti ederim.
  " Er; ‘EDS’ler vatandaşları zorluyor’ " Haberine...
 Muammer macit
 Yazık yavaş gitsen ceza hızlı gitsen ceza
  " Er; ‘EDS’ler vatandaşları zorluyor’ " Haberine...
 KUDRET A.
 Milletin trafikte kanun tanımaz haline bir destek te siz mi çıkıyorsunuz. bu utan haberi olur. İyi iyi derken işin rengi değişmesin. muhalefetim diye doğruyu yanlış diye savunursanız TABELA PARTİSİ OLURSUNUZ.
  " Düzce'yi idare edenlerden ne bekliyorsunuz? " Haberine...
 Fuat Kam
 İstanbul büyükşehir belediye başkanı kanalistanbulu istemiyor ama biz kanalasar projesini destekliyoruz
Güvenli İnternet konferansı gerçekleştirildi! Güvenli İnternet konferansı gerçekleştirildi!
  Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor..
  Otobüs krizi devam ediyor!
  Koyuncu, mazbatayı aldı: Yeni bir sayfa açılıyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ADD açıkladı: Erdem'in söyleşi yapacağı salona belediye İZİN VERMEDİ!
  Hatalı sürücü kazaya sebep oldu!
  Valilikten vatandaşlara yayla uyarısı!
  Er; ‘EDS’ler vatandaşları zorluyor’
  Kadın akademisyenler cesaretlendirildi!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  İl Özel İdaresi çalışmalarını sürdürüyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Liselilerden üniversiteye ziyaret!
  Müdür – muhtar buluşmaları devam ediyor!
  64 Barodan ortak açıklama: Hiç kimse mahkemelere emir ve talimat veremez!
  Tanju Özcan hızlı tren için randevu istedi, Cumhurbaşkanı 29 defa yanıtsız bıraktı!
  Elazığ Depremi Düzce Fayını tetikler mi?
  Sel felaketi sonrası çalışmalar devam ediyor!
  Depremzedeler için Belediye’den yardım kampanyası!
  21.01.2020 - Otobüs krizi devam ediyor!
  20.01.2020 - Belediyeden, her eleştirel habere 'Yanlış algı oluşturulmak amaçlanıyor!' gibi bir çıkış yapılıyor..
  22.01.2020 - Er; ‘EDS’ler vatandaşları zorluyor’
  23.01.2020 - ADD açıkladı: Erdem'in söyleşi yapacağı salona belediye İZİN VERMEDİ!
  23.01.2020 - DEDİLER DE DEDİLER!
  22.01.2020 - Düzce'yi idare edenlerden ne bekliyorsunuz?
  25.01.2020 - Bir kanal da Bolu'ya! Bolu Platformu iptal davası açtı!
  24.01.2020 - İhale tarihi 6 Şubat 2020
  25.01.2020 - Elazığ Depremi Düzce Fayını tetikler mi?
  25.01.2020 - Depremzedeler için Belediye’den yardım kampanyası!