Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71779270 Aktif Ziyaretçi :3447 6 Temmuz 2020 Pazartesi
[10:20] Köprüden düşen otomobildeki 5 kişi yaralandı! -- [10:14] ATV tipi arazi aracı devrildi: 5 yaralı! -- [09:59] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [16:25] Er, güven tazeledi! -- [18:14] Otomobilinde ölü bulundu! -- [15:20] CHP Düzce Heyeti Hendek’te! -- [14:20] Batı Karadeniz'in incisi eski günlerine dönüyor! -- [14:03] İYİ Parti İl Kongresi Pazar günü yapılacak! -- [12:58] Yaylalar doğaseverleri cezbediyor! -- [12:45] Akçakoca'ya 400 kişilik ‘katamaran’ gezi teknesi getirildi! --
‘Girişimciliğin özü risk almaktır’
Düzce Üniversitesi Meraklılar Topluluğu öncülüğünde, Düzce Genç Girişimciler Kurulu ve Düzce Genç MÜSİAD’ın destekleri ile düzenlenen Düzce Teknoloji Zirvesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun verdiği konferans ile başladı.
22.10.2019 - 10:53:37  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Üniversitesi Meraklılar Topluluğu öncülüğünde, Düzce Genç Girişimciler Kurulu ve Düzce Genç MÜSİAD’ın destekleri ile düzenlenen Düzce Teknoloji Zirvesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun verdiği konferans ile başladı.

   Programa; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bölgenin oda ve borsa başkanları, davetli konuklar, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

   Düzce Teknoloji Zirvesi öncesinde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Sonrasında Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’ndaki Düzce Teknoloji Zirvesi programına geçildi.

   Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Meraklılar Topluluğu Başkanı Mehmet Can Ödemiş, Düzce Teknoloji Zirvesi’ni düzenledikleri için mutlu olduklarını söyledi. Beş gün boyunca teknolojinin her yönüyle konuşulacağını söyleyen Topluluk Başkanı, programa katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti.

   Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ağırladıkları için memnuniyet duyduklarını ifade ederek sözlerine başladı. Girişimcilik ve liderlik konusunun önemine vurgu yapan Rektör Çakar, bu iki kavramın “küreselleşme, değişim ve teknoloji” kavramlarıyla birlikte daha önemli hale geldiğinin altını çizdi. Rekabet avantajı için genç girişimcilerin desteklenmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Çakar, yeni iş fikirlerinin de ticarileşmesinin olmazsa olmaz olduğuna işaret etti. “Ticarileşebilen iş fikirlerine ihtiyacımız var. Girişimci ruha ve bu ruhu yaşatabilecek olan liderliğe ihtiyaç var.” diyen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, sözü TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na bıraktı.

   “Girişimcilik ve Liderlik” başlıklı konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Düzce Üniversitesi’nde bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Düzce Üniversitesi’nin; hızla geliştiğini, sıralamalarda her yıl yükseldiğini, üniversite-sanayi iş birliğini fiili olarak gerçekleştirerek Türkiye’de bir ilke imza attığını ifade etti.

   Girişimcilik Endeksinde yer alan Düzce Üniversitesi’nin, öğrenci memnuniyet araştırmasında A+ üniversite olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, akademik teşvik sıralamasında da ilk 20 içinde olan Düzce Üniversitesi’nin bu başarılarında söz sahibi olan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a, akademik ve idari personellere teşekkür etti.

   Konuşmasında yapay zeka konusuna da değinen Rifat Hisarcıklıoğlu, yapay zekayı dünyanın geleceği olarak nitelendirerek iş yapış biçimlerini değiştiren bu sistemde, ülkemizin de milli yapay zeka stratejisi oluşturmasının önemli olduğunu ifade etti. Dünyada gücün girişimcilikte ve yenilikte olduğuna dikkat çeken TOBB Başkanı, ülkelerin gelişimi için en önemli rolü girişimcilerin oynadığını sözlerine ekledi.

   En zengin 20 ülkenin aynı zamanda dünyanın en girişimci 20 ülkesi olduğunu belirten Rifat Hisarcıklıoğlu, işsizliğin çözümünün girişimciliği artırmaktan geçtiğini dile getirdi. Türkiye’de Genç Girişimciler Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu’nu kurarak gençlere rol model olmaya çalıştıklarını söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Girişimcilik, tek kelimeyle sınırlarını aşan kişidir. Girişimcilikte en önemli başlangıç, hayal kurmaktır. Hedeflerinizi büyük tutun. Çok çalışın. Yenilikçi olun. İşinizi markalaştırın. Girişimciliğin özü risk almaktır.” diyerek öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NEREDESİN FAHRİ BEY?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Profesör Dr. Kayıhan Pala’nın söyleşisi
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Sedat
 Milletvekili diye seçilenler ne yazık ki Meclisin kapısından içeri girince herşeyi unutuyorlar...!!!!!!
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 18 yılda Ak partiden milletvekili olan kaç kişi adını Düzce'ye yazdırdı merak ediyorum.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Mahmut Gül
 Güzel yazı nasiplenene çok şey anlatır
  " Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin! " Haberine...
 şükrü toros
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  " ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzce kardüzü eftenia tabiat parkı kurugöl kaynaşlı güzel dereşalalesi düzcenin yaylaları konuralp turizim potansiyeli fakıllı magarası sarıkaya magarası denizi bunun gibi saymakla bitmez görülmesi gereken yer cennet düzcemizi düzceli vatandaş düzceyi tanımıyor ama abantı gölçük düzceliye sorsak düzcenin yarısı buralara gitmiştir ama düzcenin güzelliklerini bilen varmı desek düzceli olmayanlar düzcelilerden daha çok biliyor işte düzcenin vizyonu düzcenin hali bakanlık yapmış özlü idarecilerdüzcenin tanıtımına katkı verecek projeleri varmı benden bir öneri hava durumuna göre düzcedeki tüm belediyeler birleşip hafta sonları düzcenin güzelliklerine tur düzenleseler düzce turizimde patlama yapar bizden söylemesi. birde düzce tanıtma vakfı düzceyi nerde tanıtıyor merak konusu
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 tuik gerçekten düzceyle kafa buluyor. nedenmi efteni tabiat parkımız var herkez boluya abanta gölçük gidiyor. kardüzümüz var herkez kartalkayaya gidiyor. çevre illerde sakarya kocaelide büyük satadyumlar yapılıyor düzceye çivi çakılmıyor. sorunlar saymakla bitmiyor. yarım kalmış yatırımlar çürüyen eftenia otel gibi birçok konuyu hala çözüme kavuşturamayan yetkililer . nerde sayın düzce valisi düzcenin bakan belediye başkanı ilçe belediye başkanları siyasiler muhalefet düzcenin sorunlarını neden halledemiyor. bu konuları yetkililer sorup haber yaparsanız düzce kamuoyu bilgilenir. düzce yaşanacak belki mutlu şehirler arasında olur
  " Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek! " Haberine...
 Mehmet altun
 Başarılar diliyorum savaş kardeşime.
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Kenan Delice
 O yüzden mi boşanma davalarında 6 ay sonraya gün veriyor Düzcede mahkemeler. Millet mutluluktan boşanıyor Düzcede galiba :)))
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Arkın
 Cok merak ettim neye göre mutlu olduğumuzu anlamışlar..... açıklama yapılsın... çıksınlar açıklasınlar
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Yasemin Özen
 Agam bizimle eğleniyir :)))
DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor! DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor!
  Silahlı kavga: 2 yaralı!
  Amerikan beyaz kelebeği ile mücadele çalışmalarına başlandı!
  Nostaljik tren hizmete girdi!
  Tebessüm Derneği yardımlarını sürdürüyor!
  Esmer; ‘İşçilerin kıdem tazminatı saldırı altında’
  Hasta taşıyan ambulans kaza yaptı!
  Pandemi ve Ötesi başlıklı konferans düzenlendi!
  Fındığa ‘davullu’ koruma!
  İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararları!
  Demir, pazarcı esnafının sıkıntılarını dile getirdi!
  Sav; ‘Sıvı kaybı sonucu böbrek yetmezliği oluşabilir’
  Bıçaklı kavga: 1 yaralı!
  Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!
  ‘TFF tüm emekleri boşa saydı’
  DÜ, Bilsoft firması ile iş birliği protokolü imzaladı!
  Yasa dışı avlandıkları belirlenen avcılara 75 bin 712 lira ceza!
  Bisiklet yolu çalışmaları hızlandı!
  İmam Hatip Lisesi 16'ncı oldu!
  İçme suyu ile bahçe sulamayın uyarısı!
  Turizm Zabıtası göreve başladı!
  3.07.2020 - NEREDESİN FAHRİ BEY?
  29.06.2020 - ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
  29.06.2020 - TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR?
  1.07.2020 - Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!