Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67536616 Aktif Ziyaretçi :4686 21 Kasım 2019 Perşembe
[17:12] Mobilya atölyesinde yangın! -- [16:59] Körpeşler’de yol açma çalışmaları sürüyor! -- [16:48] Onarım ve bakım çalışmaları sürüyor! -- [16:35] Temizlik çalışmaları sürüyor! -- [16:20] Zeka Oyunlarında büyük başarı! -- [16:18] Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? -- [16:05] Türkiye Kooperatifler Fuarı ziyaretçilerle buluşacak! -- [15:28] İl Özel İdaresi’nin 3 yıllık hizmet çalışmaları açıklandı! -- [15:02] Kaldırım ve yollar onarılıyor! -- [14:09] 4. İnsülin Pompa çalıştayı gerçekleştirildi! --
‘Gün birlik ve beraberlik günüdür’
AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Türkiye’nin Suriye’de yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili, “Türkiye hiçbir tehdide boyun eğmeyecek kadar güçlü bir ülke. Artık eski Türkiye yok!” dedi.
17.10.2019 - 17:12:07  Haberi Yazd?r

 

   AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Türkiye’nin Suriye’de yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili, “Türkiye hiçbir tehdide boyun eğmeyecek kadar güçlü bir ülke. Artık eski Türkiye yok!” dedi. 

   Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili Gazete Burasıdüzce’ye konuşan AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, harekatın terör unsurlarına yönelik olduğuna dikkat çekti. Keskin,“Barış Pınarı Harekâtı, öncelikle adını Türklerin ilk uğrak noktası olan Orta Asya’dan göç ettikleri zaman oradaki pınarlardan alan, Türkiye’nin düzenlemiş olduğu bir operasyon. Belli başlı nedenleri var ama en önemli nedeni, vatanımıza karşı terör saldırılarını yerinde kurutmaktır. Diğer nedeni de orada oluşturulmak istenen terör koridoruna müsaade etmememiz ve bunu Dünyadaki tüm ülkelerle tüm muhattaplarımızla uzun bir süredir yaşadığımız diplomasi sonucunda terör koridoruna izin vermeyişimizin sonucu olarak bu operasyonu yapıyoruz. Diğer taraftan bir barış koridoru haline gelmesi ve ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyelileri o bölgelere yerleştirerek orada insanca yaşamalarını sağlamaktır” dedi.

“TÜRKİYE BAŞARILI BİR HAREKAT GERÇEKLEŞTİRİYOR!”

   Harekatın Mehmetçik ve Suriye Milli ordusu ile başarılı bir şekilde sürdüğünü kaydeden Keskin, “Burada önemli olan şu, bir dantel örer gibi hassasiyetle sivillere kesinlikle dokunmadan bir operasyon yönetiliyor. İnsanlarımız, Amerikan ve Rusların düzenlemiş olduğu operasyondaki şehirlerin durumlarını birde Türklerin düzenlemiş olduğu operasyondaki şehirlerin durumlarını çok iyi baksınlar ve bilsinler. Amerikan ve Rusların o bölgedeki çeşitli şehirlerde sanat eserlerine ve dini yapılara bakmadan o şehirleri tarumar ettiklerini görürsünüz ama Türklerin düzenlediği operasyondan sonra o bölgeye baktığınız zaman hiçbir sanat eserine, tarihi esere, kiliselere ve camilere dokunulmadığını, sivillere hiçbir zaman dokunulmadığını, sadece terör örgütlerini hedef alan bir operasyon gerçekleştirdiğimizi göreceksiniz” diye konuştu.

   “Yaklaşık bir yıldan beri hem asgari hem de stratejik olarak hazırlık yapıyoruz Fırat’ın doğusu kapsamında, planlanan şekilde bu harekât devam ediyor” diyen Keskin, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“TÜM DÜNYADAKİ MALZUMLAR TÜRK ASKERİNİ BEKLİYOR…”

   “Hiçbir zaman ön gördüğümüzün dışında bir durumla karşılaşmadık, sivil hakkaniyet memnun, Türk askerini görünce hepsinin yüzü gülüyor. Orda yaşayanlar yani Suriye Milli Ordusu dediğimiz orada doğup orada yaşayan insanlar gidiyor oraya ve o bölgeyi çok iyi biliyorlar. İnsanlarımız, “bu Suriyelilerin Türkiye’de ne işi var gitsinler savaşsınlar” diye düşünüyorlar ya, orada şu anda Milli Ordunun içindeki insanlar operasyon yapılan bölgede yaşayan insanlar. Dolayısıyla bu bizim işimizi kolaylaştırıyor, oradaki hem aşiretler olsun hem orada yaşayan insanlar olsun Türk Ordusuna güven içerisindeler ve bizi bekliyorlar, bu coğrafya bizi bekliyor. Ayrıca sadece bu coğrafya değil Dünya’daki bütün mazlumlar Türkiye’yi bekliyor. Türkiye burada asil bir duruş sergiliyor, sayın cumhurbaşkanımız tüm Dünyaya karşı mazlumların yanında olduğunu göstererek müthiş bir duruş sergiliyor.”

“GÜCÜMÜZÜ 80 MİLYON’DAN ALIYORUZ…” 

   Biz bu gücümüzü, cumhurbaşkanımız bu gücünü, partimiz bu gücünü, hükümetimiz bu gücünü, Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan 80 milyon vatandaşından alıyor. Bu noktada harekâtı ülkede yaşayan çok büyük bir bölümü destekliyor, hangi partiden hangi görüşten olursa olsun, cumhurbaşkanımızın arkasında ve “tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet” dediğimiz o ülküde insanlarımızın çoğu birleşiyor ve cumhurbaşkanımız kararlı duruşuna devam ediyor.

“ARAP BİRLİĞİ AMERİKA VE İNGİLTERE’NİN KUKLASI…”

   “Arap birliği dediğimiz birlik, zamanında İngiltere’nin kurduğu bir birlik. Burada tarihimizi bize belki yanlış aktardılar, doğruları tam bilemiyoruz. Arapları bize hep düşman olarak gösterdiler. Bu birlik bu ülkelerin başında olanlar zaten birilerinin kuklası olduklarını bütün Dünyaya kanıtladılar. Oraya gidenler bilirler orada Türk dediğiniz zaman cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güven hat safhadadır. Bizi kınayan, liderleri bizi kınayan, bu harekâtı kınayan, ülkelerin sokaklarında bir gezelim, sayın cumhurbaşkanımız oraya gitse inanın trafik tıkanır, insanlar sel olup arkasından gider ama önemli olan oradaki insanların duaları, biz oradaki insanların ne düşündüklerini çok iyi biliyoruz zaten. Dolayısıyla orayı yönetenlerin kınamasıyla da kendilerini biz zaten tanıyorduk bütün Dünyada tanımış oluyor.”

“BİZİ TEHDİT EDENLER, NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDI…”

   “Bunu bize 20 yıl önce söyleselerdi kimse inanmazdı, bize hemen ekonomik açıdan bir sıcak para giriş çıkışları ya da en ufak bir oynamada biz hemen diz çöküyorduk. Tüm yolları tükettiler, tüm operasyonları yaptılar, hain darbe planlarından tutunda hain fetöye, YPG, PYD, PKK bunlara verdikleri destekleri artık bitti. Artık kendileri insan zehrini aldılar ve bizi tehdit etmeye başladılar, öyle bir duruma geldiler ki ne yapacaklarını şaşırdılar.”

“BİZ BARIŞ GETİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ…”

   “Amerikan başkanı tweet üzerine tweet atıyor, toplantı üzerine toplantı yapıyor, Türkiye’nin ne cevap vereceğini ve tutumunu merak ediyorlar. Bizim duruşumuz net cumhurbaşkanımız ne diyor “biz belirlenen kilometredeki derinliğe ineceğiz ve fıratın doğusunu temizlemeden oradan çıkmayacağız, azdan az çoktan çok gider” bizim duruşumuz karşısında çaresiz kalan devletleri izliyoruz şuanda. Bizim cumhurbaşkanlarımız Amerika Birleşik Devletlerine gidip görüşme sırası almak için 3-4 yıl sonra sıra verirlerdi, şu anda ne yapıyoruz? Şu anda gündemi biz belirliyoruz, bizim karşımızda çaresiz kalan bir Amerika’yı, çaresiz kalan bir Avrupa Birliğini izliyoruz. Çünkü ne yaparlarsa biz zaten diplomasi yoluyla hepsini yaptık. Bizim orada ne işimiz var? Biz size söylemedik mi? Bu kadar YPG’ye PYD’ye PKK’ya yardım yaparken biz size bunları anlatmadık mı? Tüm bu anlatılacak o diplomasi yolunun hepsini biz tükettik ve iş buraya geldi buradan da dönüş yok, biz buraya barış getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

“TÜRKİYE’Yİ HESABA KATMAYAN HİÇ BİR ÜLKE

O BÖLGEDEN ÇIKAMAZ…”

   “Esas geldiğimiz noktada şu var “Türkiye’yi hesap dışı bırakmaya kimsenin gücü yetmez” bizim o üstlerden daha öncelikli olarak kendilerinin çok daha fazla zarar edeceklerini çok iyi biliyorlar, açıklamalarının tutarsızlıklarından da bunu anlıyorsunuz zaten. İyi mi diyorlar kötü mü diyorlar insanlarımızda anlamıyor, bir açıklama yapıyorlar bizi yüceltiyorlar bir açıklama yapıyorlar tehdit ediyorlar, ne yaptıklarını bilemez haldeler. Türkiye güçlü bir devlet, Türkiye’yi hesabın içine katmayan kimse o bölgeden çıkamaz. Dolayısıyla biz orada net bir duruş sergiliyoruz.”

“ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK!”

    “Artık eski Türkiye yok! Özellikle cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminden sonra bizim ekonomimizde, askeriyemizde sağlamlık var. Bakın her bize yapılan operasyondan sonra bizim ekonomimizde devletmizin her kademesi de ayrı güçleniyor, her saldırdıklarında biz güçleniyoruz. Bunu en iyi özellikle 15 Temmuzdan sonra subayların özellikle pilotların belirli bir kısmı ordudan temizlendikten sonra biz kalan subaylarımız, askerlerimiz ve pilotlarımızla harikalar yarattık, mükemmel işler yaptık. Ve bütün Dünya o Doğu Akdeniz’in Suriye’nin hali meydandayken askerlik süremizi kısalttık, yani hiç hesap edemedikleri şeyler yapıyoruz. Burada Türkiye egemen ve bağımsız bir devlet olduğunu haykırıyor aslında. Biz bu gücümüzü Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan aziz Türk milletinden alıyoruz, o mazlumların dualarından alıyoruz yoksa bizim arkamızda da kimse yok. Biz bu millete güveniyoruz onlar da bize güveniyor bu güç buradan geliyor.”

 “CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ TIKANIKLIĞIN ÖNÜNÜ AÇTI!”

   “31 Mart seçimlerinden önce ne olduysa dolar bir anda yükseldi, bunun nerden kaynaklandığını çözebiliyoruz, İngiltere’de merkezden bir saldırı gerçekleşmiş hemen tespit edip önlemlerimizi alabiliyoruz artık yani şaşırmıyoruz. Bu bizi güçlendirdi daha da güçlendirecek. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi Türkiye’nin ihtiyacı olan bir sistemdi, bunu son olaylarda, hem ekonomide hem bu özel harekâtlarda, askeri konularda. Silah satışlarını durduracağız diyor Almanya, biz zaten bildiğimiz ve bilmediğimiz bir sürü projelerimiz var %70’e yakını milli silahlardan oluşuyor. Ve bizim çocuklarımızın icat ettiği şu anda monte edilen aygıtlarla oradaki teröristlerin konuşmalarını dahi dinleyebiliyoruz. Geldiğimiz nokta gerçekten geri dönüşü olmayan bir nokta Türkiye Cumhuriyeti bunu devam ettirecek. İnsanlar şunu söylüyor, 20 yıl önce filmlerde görüyorduk uzaya çıkıyorlar vesaire hep Amerikan yapar, Ruslar yapar biz kendimizi hep aşağılanmış hissediyorduk. AK parti iktidarlığı sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde insanlara hayal etme gücünü verdik, artık biz yaparız diyoruz. Şimdi S400 hava sistemlerinin aşağı yukarı aynısını Türkiye olarak üreteceğiz, bunun üzerine çalışmalar yoğunlaştı.”

“GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR…”

   “ Türkiye’de ne kadar etnik kökenli insanlarımız varsa Düzce’de vücut bulmuş hali. Burada tabi ki tüm siyasi partiler açıklamalarıyla destek veriyor bir parti hariç. Düzcelilerde, bu konuyu siyasi olarak düşünemeyiz, burada birlik beraberlik zamanı, bizim bir ve beraber olmamız lazım, ne kadar düşüncelerimiz farklı olsa da, siyasi görüşlerimiz farklı olsa da Türkiye’nin egemenliği için, bize yapılan saldırılara karşı beraberlik içinde duruşumuzu bozmamamız lazım, biliyorsunuz bizim dinimize saldırıyorlar, vatanımıza saldırıyorlar, bizi parça parça etmek için ellerinden geleni yapıyorlar artık uyanık olmamız lazım, biz birbirimize yeteriz, biz birbirimize inanır ve güvenirsek yolumuza devam edebiliriz. Ayrıca şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, milletimin başı sağ olsun, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başka
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
BİRLİKTE BİR YAŞAM MÜMKÜN!
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? " Yazısına...
 naciye
 ne güzel duygularımıza tercüman olmuşşunuz
  " İSİMLER DE ŞEHRİN HAFIZASIDIR " Yazısına...
 Neriman
  İnsan olup da depremi yaşayan unutmaz, ve fakat derdi para olan unutur, üç kat yetmedi 4+5 kat binalar, kimsede çıt yok
  " ÇAKAR; ‘Meclis Üyeleri Başkana biat seçmeyi seçtiler’ " Haberine...
 Ilhami
  Çakar ağzına sağlık sizde olmasanız yazık ya.
  " ÇAKAR; ‘Meclis Üyeleri Başkana biat seçmeyi seçtiler’ " Haberine...
 Mustafa
  Olan dar gelirliye oluyor.
  " Asar Suyu Projesi için ulusal yarışma düzenlenecek! " Haberine...
 Nedim
 Kazananlar tabi ki iktidar yanlısı Kişiler yani kendi adamları olacak, sistem çok güzel işliyor!
  " Vatandaş belediye zamlarına ne diyor? " Haberine...
 Aykut
  Bir şey demeye yüzü var mı vatandaşın? Her seçimde aynı partiye oy ver her seferinde de seni ezsin zamlarla seçtiklerin. Bir şey demeye hakları yok. Vatandaş seçimini yaptı. KATLANACAK O KADAR...
  " İSİMLER DE ŞEHRİN HAFIZASIDIR " Yazısına...
 Selma K.
 Bir konu ancak bu kadar güzel kaleme alınabilirdi...Yüreğinize sağlık...İsim õnemli mi? Hayır, önemli olan yaşanmışlıklar...
  " BELEDİYENİN BORÇLARINI DÜZCELİLER Mİ ÖDEYECEK? " Haberine...
 şükrü toros
 hayden Düzceliler madem bol keseden oy verdiniz o halde pamuk eller cebe hayden gari.
  " MECLİSTEN ŞOK HABER!.. Sudan ulaşıma kadar her şeye zam geliyor! " Haberine...
 Lale
 Mezarlıkta bile rahat yok onlara da zam.
  " Özlü, hayalindeki Düzce'yi Aydın Maradit'e anlattı! " Haberine...
 Adnan
  Demek ki hayali de varmış. 1999 depreminden sonra Düzce'de müdürlük yaparken bir kere bile görmediğim adamın Düzce için hayalleri varmış. . Güleyim bari.
Doğa Koleji Bilim ve Teknoloji müzesinde! Doğa Koleji Bilim ve Teknoloji müzesinde!
  SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin
  Seyir halindeki halk otobüsü yandı!
  VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ! 'Kaldırımları biz yıkadık'
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ‘Biz Düzce’yi yeşillendirmek için çalışıyoruz’
  Su arıtma tesisinin haftalık bakımı yapıldı!
  Kazada yaralanan 2 kişi hayatını kaybetti!
  İkinci taksit için son tarih 29 Kasım Cuma!
  Asar Projesi hazırlanıyor!
  MECLİSTEN ŞOK HABER!.. Sudan ulaşıma kadar her şeye zam geliyor!
  ‘Güvenli internet güvenli eğitim’ konferansı!
  Kabak ve Kestane Şenliği tarihi belirlendi!
  Özlü, hayalindeki Düzce'yi Aydın Maradit'e anlattı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Global Girişimcilik Haftasını kutladı!
  BELEDİYENİN BORÇLARINI DÜZCELİLER Mİ ÖDEYECEK?
  2 DAKİKADA BUGÜN
  İkinci el eşya ve antika pazarı açılıyor!
  Üniversiteye ödül!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  16.11.2019 - SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin
  19.11.2019 - Özlü, hayalindeki Düzce'yi Aydın Maradit'e anlattı!
  19.11.2019 - MECLİSTEN ŞOK HABER!.. Sudan ulaşıma kadar her şeye zam geliyor!
  15.11.2019 - Zabıtadan bu kez müzik yapan öğrencilere müdahale..
  19.11.2019 - BELEDİYENİN BORÇLARINI DÜZCELİLER Mİ ÖDEYECEK?
  15.11.2019 - İşte Kalıcı Konutlar’ın yeni ismi!
  18.11.2019 - VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ! 'Kaldırımları biz yıkadık'
  15.11.2019 - Gençlerin müzik yapması NEDEN RAHATSIZ EDİYOR?
  20.11.2019 - İSİMLER DE ŞEHRİN HAFIZASIDIR
  15.11.2019 - EEE Burası Düzce, OLUYOR BÖYLE!