Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71857314 Aktif Ziyaretçi :7191 11 Temmuz 2020 Cumartesi
[15:19] Maceraseverlerin Melen Çayı'nda rafting heyecanı! -- [14:01] Yaralı sokak köpeği sağlığına kavuştu! -- [13:11] Şehit emniyet müdürü Baysan'ın ailesinin acısı dinmiyor! -- [21:52] TFF’ye dava açtılar! -- [20:59] VALİLİKTEN ASKER UĞURLAMASI VE DÜĞÜN AÇIKLAMASI! -- [20:39] Güvenlik dubaları koyuldu -- [20:36] 1.248 kök kenevir ve 4.250 gr kubar esrar ele geçirildi! -- [20:30] İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek! -- [18:01] Özlü, muhtarlar ile bir araya geldi! -- [15:59] Türk Kızılay Akçakoca Şubesi kurban vekaleti alımlarına başladı! --
‘Gün birlik ve beraberlik günüdür’
AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Türkiye’nin Suriye’de yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili, “Türkiye hiçbir tehdide boyun eğmeyecek kadar güçlü bir ülke. Artık eski Türkiye yok!” dedi.
17.10.2019 - 17:12:07  Haberi Yazd?r

 

   AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Türkiye’nin Suriye’de yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili, “Türkiye hiçbir tehdide boyun eğmeyecek kadar güçlü bir ülke. Artık eski Türkiye yok!” dedi. 

   Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili Gazete Burasıdüzce’ye konuşan AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, harekatın terör unsurlarına yönelik olduğuna dikkat çekti. Keskin,“Barış Pınarı Harekâtı, öncelikle adını Türklerin ilk uğrak noktası olan Orta Asya’dan göç ettikleri zaman oradaki pınarlardan alan, Türkiye’nin düzenlemiş olduğu bir operasyon. Belli başlı nedenleri var ama en önemli nedeni, vatanımıza karşı terör saldırılarını yerinde kurutmaktır. Diğer nedeni de orada oluşturulmak istenen terör koridoruna müsaade etmememiz ve bunu Dünyadaki tüm ülkelerle tüm muhattaplarımızla uzun bir süredir yaşadığımız diplomasi sonucunda terör koridoruna izin vermeyişimizin sonucu olarak bu operasyonu yapıyoruz. Diğer taraftan bir barış koridoru haline gelmesi ve ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyelileri o bölgelere yerleştirerek orada insanca yaşamalarını sağlamaktır” dedi.

“TÜRKİYE BAŞARILI BİR HAREKAT GERÇEKLEŞTİRİYOR!”

   Harekatın Mehmetçik ve Suriye Milli ordusu ile başarılı bir şekilde sürdüğünü kaydeden Keskin, “Burada önemli olan şu, bir dantel örer gibi hassasiyetle sivillere kesinlikle dokunmadan bir operasyon yönetiliyor. İnsanlarımız, Amerikan ve Rusların düzenlemiş olduğu operasyondaki şehirlerin durumlarını birde Türklerin düzenlemiş olduğu operasyondaki şehirlerin durumlarını çok iyi baksınlar ve bilsinler. Amerikan ve Rusların o bölgedeki çeşitli şehirlerde sanat eserlerine ve dini yapılara bakmadan o şehirleri tarumar ettiklerini görürsünüz ama Türklerin düzenlediği operasyondan sonra o bölgeye baktığınız zaman hiçbir sanat eserine, tarihi esere, kiliselere ve camilere dokunulmadığını, sivillere hiçbir zaman dokunulmadığını, sadece terör örgütlerini hedef alan bir operasyon gerçekleştirdiğimizi göreceksiniz” diye konuştu.

   “Yaklaşık bir yıldan beri hem asgari hem de stratejik olarak hazırlık yapıyoruz Fırat’ın doğusu kapsamında, planlanan şekilde bu harekât devam ediyor” diyen Keskin, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“TÜM DÜNYADAKİ MALZUMLAR TÜRK ASKERİNİ BEKLİYOR…”

   “Hiçbir zaman ön gördüğümüzün dışında bir durumla karşılaşmadık, sivil hakkaniyet memnun, Türk askerini görünce hepsinin yüzü gülüyor. Orda yaşayanlar yani Suriye Milli Ordusu dediğimiz orada doğup orada yaşayan insanlar gidiyor oraya ve o bölgeyi çok iyi biliyorlar. İnsanlarımız, “bu Suriyelilerin Türkiye’de ne işi var gitsinler savaşsınlar” diye düşünüyorlar ya, orada şu anda Milli Ordunun içindeki insanlar operasyon yapılan bölgede yaşayan insanlar. Dolayısıyla bu bizim işimizi kolaylaştırıyor, oradaki hem aşiretler olsun hem orada yaşayan insanlar olsun Türk Ordusuna güven içerisindeler ve bizi bekliyorlar, bu coğrafya bizi bekliyor. Ayrıca sadece bu coğrafya değil Dünya’daki bütün mazlumlar Türkiye’yi bekliyor. Türkiye burada asil bir duruş sergiliyor, sayın cumhurbaşkanımız tüm Dünyaya karşı mazlumların yanında olduğunu göstererek müthiş bir duruş sergiliyor.”

“GÜCÜMÜZÜ 80 MİLYON’DAN ALIYORUZ…” 

   Biz bu gücümüzü, cumhurbaşkanımız bu gücünü, partimiz bu gücünü, hükümetimiz bu gücünü, Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan 80 milyon vatandaşından alıyor. Bu noktada harekâtı ülkede yaşayan çok büyük bir bölümü destekliyor, hangi partiden hangi görüşten olursa olsun, cumhurbaşkanımızın arkasında ve “tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet” dediğimiz o ülküde insanlarımızın çoğu birleşiyor ve cumhurbaşkanımız kararlı duruşuna devam ediyor.

“ARAP BİRLİĞİ AMERİKA VE İNGİLTERE’NİN KUKLASI…”

   “Arap birliği dediğimiz birlik, zamanında İngiltere’nin kurduğu bir birlik. Burada tarihimizi bize belki yanlış aktardılar, doğruları tam bilemiyoruz. Arapları bize hep düşman olarak gösterdiler. Bu birlik bu ülkelerin başında olanlar zaten birilerinin kuklası olduklarını bütün Dünyaya kanıtladılar. Oraya gidenler bilirler orada Türk dediğiniz zaman cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güven hat safhadadır. Bizi kınayan, liderleri bizi kınayan, bu harekâtı kınayan, ülkelerin sokaklarında bir gezelim, sayın cumhurbaşkanımız oraya gitse inanın trafik tıkanır, insanlar sel olup arkasından gider ama önemli olan oradaki insanların duaları, biz oradaki insanların ne düşündüklerini çok iyi biliyoruz zaten. Dolayısıyla orayı yönetenlerin kınamasıyla da kendilerini biz zaten tanıyorduk bütün Dünyada tanımış oluyor.”

“BİZİ TEHDİT EDENLER, NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDI…”

   “Bunu bize 20 yıl önce söyleselerdi kimse inanmazdı, bize hemen ekonomik açıdan bir sıcak para giriş çıkışları ya da en ufak bir oynamada biz hemen diz çöküyorduk. Tüm yolları tükettiler, tüm operasyonları yaptılar, hain darbe planlarından tutunda hain fetöye, YPG, PYD, PKK bunlara verdikleri destekleri artık bitti. Artık kendileri insan zehrini aldılar ve bizi tehdit etmeye başladılar, öyle bir duruma geldiler ki ne yapacaklarını şaşırdılar.”

“BİZ BARIŞ GETİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ…”

   “Amerikan başkanı tweet üzerine tweet atıyor, toplantı üzerine toplantı yapıyor, Türkiye’nin ne cevap vereceğini ve tutumunu merak ediyorlar. Bizim duruşumuz net cumhurbaşkanımız ne diyor “biz belirlenen kilometredeki derinliğe ineceğiz ve fıratın doğusunu temizlemeden oradan çıkmayacağız, azdan az çoktan çok gider” bizim duruşumuz karşısında çaresiz kalan devletleri izliyoruz şuanda. Bizim cumhurbaşkanlarımız Amerika Birleşik Devletlerine gidip görüşme sırası almak için 3-4 yıl sonra sıra verirlerdi, şu anda ne yapıyoruz? Şu anda gündemi biz belirliyoruz, bizim karşımızda çaresiz kalan bir Amerika’yı, çaresiz kalan bir Avrupa Birliğini izliyoruz. Çünkü ne yaparlarsa biz zaten diplomasi yoluyla hepsini yaptık. Bizim orada ne işimiz var? Biz size söylemedik mi? Bu kadar YPG’ye PYD’ye PKK’ya yardım yaparken biz size bunları anlatmadık mı? Tüm bu anlatılacak o diplomasi yolunun hepsini biz tükettik ve iş buraya geldi buradan da dönüş yok, biz buraya barış getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

“TÜRKİYE’Yİ HESABA KATMAYAN HİÇ BİR ÜLKE

O BÖLGEDEN ÇIKAMAZ…”

   “Esas geldiğimiz noktada şu var “Türkiye’yi hesap dışı bırakmaya kimsenin gücü yetmez” bizim o üstlerden daha öncelikli olarak kendilerinin çok daha fazla zarar edeceklerini çok iyi biliyorlar, açıklamalarının tutarsızlıklarından da bunu anlıyorsunuz zaten. İyi mi diyorlar kötü mü diyorlar insanlarımızda anlamıyor, bir açıklama yapıyorlar bizi yüceltiyorlar bir açıklama yapıyorlar tehdit ediyorlar, ne yaptıklarını bilemez haldeler. Türkiye güçlü bir devlet, Türkiye’yi hesabın içine katmayan kimse o bölgeden çıkamaz. Dolayısıyla biz orada net bir duruş sergiliyoruz.”

“ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK!”

    “Artık eski Türkiye yok! Özellikle cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminden sonra bizim ekonomimizde, askeriyemizde sağlamlık var. Bakın her bize yapılan operasyondan sonra bizim ekonomimizde devletmizin her kademesi de ayrı güçleniyor, her saldırdıklarında biz güçleniyoruz. Bunu en iyi özellikle 15 Temmuzdan sonra subayların özellikle pilotların belirli bir kısmı ordudan temizlendikten sonra biz kalan subaylarımız, askerlerimiz ve pilotlarımızla harikalar yarattık, mükemmel işler yaptık. Ve bütün Dünya o Doğu Akdeniz’in Suriye’nin hali meydandayken askerlik süremizi kısalttık, yani hiç hesap edemedikleri şeyler yapıyoruz. Burada Türkiye egemen ve bağımsız bir devlet olduğunu haykırıyor aslında. Biz bu gücümüzü Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan aziz Türk milletinden alıyoruz, o mazlumların dualarından alıyoruz yoksa bizim arkamızda da kimse yok. Biz bu millete güveniyoruz onlar da bize güveniyor bu güç buradan geliyor.”

 “CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ TIKANIKLIĞIN ÖNÜNÜ AÇTI!”

   “31 Mart seçimlerinden önce ne olduysa dolar bir anda yükseldi, bunun nerden kaynaklandığını çözebiliyoruz, İngiltere’de merkezden bir saldırı gerçekleşmiş hemen tespit edip önlemlerimizi alabiliyoruz artık yani şaşırmıyoruz. Bu bizi güçlendirdi daha da güçlendirecek. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi Türkiye’nin ihtiyacı olan bir sistemdi, bunu son olaylarda, hem ekonomide hem bu özel harekâtlarda, askeri konularda. Silah satışlarını durduracağız diyor Almanya, biz zaten bildiğimiz ve bilmediğimiz bir sürü projelerimiz var %70’e yakını milli silahlardan oluşuyor. Ve bizim çocuklarımızın icat ettiği şu anda monte edilen aygıtlarla oradaki teröristlerin konuşmalarını dahi dinleyebiliyoruz. Geldiğimiz nokta gerçekten geri dönüşü olmayan bir nokta Türkiye Cumhuriyeti bunu devam ettirecek. İnsanlar şunu söylüyor, 20 yıl önce filmlerde görüyorduk uzaya çıkıyorlar vesaire hep Amerikan yapar, Ruslar yapar biz kendimizi hep aşağılanmış hissediyorduk. AK parti iktidarlığı sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde insanlara hayal etme gücünü verdik, artık biz yaparız diyoruz. Şimdi S400 hava sistemlerinin aşağı yukarı aynısını Türkiye olarak üreteceğiz, bunun üzerine çalışmalar yoğunlaştı.”

“GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR…”

   “ Türkiye’de ne kadar etnik kökenli insanlarımız varsa Düzce’de vücut bulmuş hali. Burada tabi ki tüm siyasi partiler açıklamalarıyla destek veriyor bir parti hariç. Düzcelilerde, bu konuyu siyasi olarak düşünemeyiz, burada birlik beraberlik zamanı, bizim bir ve beraber olmamız lazım, ne kadar düşüncelerimiz farklı olsa da, siyasi görüşlerimiz farklı olsa da Türkiye’nin egemenliği için, bize yapılan saldırılara karşı beraberlik içinde duruşumuzu bozmamamız lazım, biliyorsunuz bizim dinimize saldırıyorlar, vatanımıza saldırıyorlar, bizi parça parça etmek için ellerinden geleni yapıyorlar artık uyanık olmamız lazım, biz birbirimize yeteriz, biz birbirimize inanır ve güvenirsek yolumuza devam edebiliriz. Ayrıca şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, milletimin başı sağ olsun, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NEREDESİN FAHRİ BEY?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Profesör Dr. Kayıhan Pala’nın söyleşisi
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 ulviye dikmen
 tüm yaşayanların hakkını korumak sanırım kabullenmesi en zor bir yaşam hakkı ne diyelim akıl başa gerek sevgiler... Necmi arkadaşa bir kez daha teşekkürler
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 Yazdıklarına aynen katılıyor.Sadece Mehmet keleşe ne olmadıysa fahri çakırada aynısı olur.(isimlerinin baş harflerini bilerek küçük harf koydum.)
  " ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’ " Haberine...
 Baturrdeşim
 Değerli kardeşim,insanlık ve yaşadığın toprak için görev yapacaksan yolun açık ve aydınlık olsun.ulkemizin onurlu ve çalışkan siyasetçilere ihtiyacı var temenni ederim ki bu ulvi yürüyüşünde hak,hukuk ve adalet kavramları daima düşüncelerinde olur.hayirlı olsun.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Sedat
 Milletvekili diye seçilenler ne yazık ki Meclisin kapısından içeri girince herşeyi unutuyorlar...!!!!!!
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 18 yılda Ak partiden milletvekili olan kaç kişi adını Düzce'ye yazdırdı merak ediyorum.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Mahmut Gül
 Güzel yazı nasiplenene çok şey anlatır
  " Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin! " Haberine...
 şükrü toros
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  " ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzce kardüzü eftenia tabiat parkı kurugöl kaynaşlı güzel dereşalalesi düzcenin yaylaları konuralp turizim potansiyeli fakıllı magarası sarıkaya magarası denizi bunun gibi saymakla bitmez görülmesi gereken yer cennet düzcemizi düzceli vatandaş düzceyi tanımıyor ama abantı gölçük düzceliye sorsak düzcenin yarısı buralara gitmiştir ama düzcenin güzelliklerini bilen varmı desek düzceli olmayanlar düzcelilerden daha çok biliyor işte düzcenin vizyonu düzcenin hali bakanlık yapmış özlü idarecilerdüzcenin tanıtımına katkı verecek projeleri varmı benden bir öneri hava durumuna göre düzcedeki tüm belediyeler birleşip hafta sonları düzcenin güzelliklerine tur düzenleseler düzce turizimde patlama yapar bizden söylemesi. birde düzce tanıtma vakfı düzceyi nerde tanıtıyor merak konusu
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 tuik gerçekten düzceyle kafa buluyor. nedenmi efteni tabiat parkımız var herkez boluya abanta gölçük gidiyor. kardüzümüz var herkez kartalkayaya gidiyor. çevre illerde sakarya kocaelide büyük satadyumlar yapılıyor düzceye çivi çakılmıyor. sorunlar saymakla bitmiyor. yarım kalmış yatırımlar çürüyen eftenia otel gibi birçok konuyu hala çözüme kavuşturamayan yetkililer . nerde sayın düzce valisi düzcenin bakan belediye başkanı ilçe belediye başkanları siyasiler muhalefet düzcenin sorunlarını neden halledemiyor. bu konuları yetkililer sorup haber yaparsanız düzce kamuoyu bilgilenir. düzce yaşanacak belki mutlu şehirler arasında olur
  " Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek! " Haberine...
 Mehmet altun
 Başarılar diliyorum savaş kardeşime.
Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’ Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’
  Otomobilinde ölü bulundu!
  CHP Düzce Heyeti Hendek’te!
  Akçakoca'ya 400 kişilik ‘katamaran’ gezi teknesi getirildi!
  Yaylalar doğaseverleri cezbediyor!
  Er, güven tazeledi!
  Lunaparklarda alınacak önlemler açıklandı!
  Köprüden düşen otomobildeki 5 kişi yaralandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Batı Karadeniz'in incisi eski günlerine dönüyor!
  Akçakoca'da otomobil inşaat alanına yuvarlandı: 2 yaralı!
  Evde Bakım Hizmetleri çalışmalarını sürdürüyor!
  ATV tipi arazi aracı devrildi: 5 yaralı!
  Meteorolojiden uyarı!
  Vali Atay, AA Sakarya Bölge Müdürü Yalçıntaş'ı kabul etti!
  İYİ Parti İl Kongresi Pazar günü yapılacak!
  Üretimde Dijital Dönüşüm projesi toplantısı yapıldı!
  Samsunspor teknik direktörü Sağlam, Akçakoca'yı ziyaret etti!
  Dinçer, meclis sonrası açıklamalarda bulundu!
  ÇAKAR; ‘GÜNCEL KONULARI TAKİP EDİYORUZ’
  Mezarlıklar temizleniyor!
  4.07.2020 - NEREDESİN FAHRİ BEY?
  7.07.2020 - DÜZCE VALİLİĞİ