Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71214565 Aktif Ziyaretçi :10959 31 Mayıs 2020 Pazar
[15:08] FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ! -- [14:48] KAZA SONRASI D - 100 SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ! -- [14:21] AB ülkelerine fındık ihracatı devam ediyor! -- [14:12] Kıyı balıkçıları hazırlıklarını sürdürüyor! -- [15:08] Şahin ve Kaya Düzce ve sporu konuştu! -- [14:43] Kafasında şişe kırdılar! -- [14:17] ‘Sigaranın dumanı virüs taşıyabilir’ uyarısı! -- [14:00] CHP'den yeni bedelli askerlik önerisi: 'Uzaktan eğitime dönülmelidir' -- [13:47] Kamuda İdari izinleri yeniden düzenleyen genelge yayımlandı! -- [13:31] Otobüs yolculuğunda koronavirüs önlemleri belirlendi! --
‘Esnafa sahip çıkmıyorlar!!!’
Piyasalardaki ekonomik durgunluk, Düzce esnafını fena vurdu. Düzceli esnaflar yaşanan ekonomik kriz nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederken, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları Esnaf Odalarına tepki gösterdiler. Esnaflar, esnaf odalarının sadece kendilerini aidat için aradıklarını belirttiler.
10.10.2019 - 16:20:55  Haberi Yazd?r

 

   Piyasalarda ki ekonomik durgunluk, Düzce esnafını fena vurdu. Düzceli esnaflar yaşanan ekonomik kriz nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederken, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları Esnaf Odalarına tepki gösterdiler. Esnaflar, esnaf odalarının sadece kendilerini aidat için aradıklarını belirttiler.

   Gazete Burasıdüzce, Yaşanan ekonomik krizin yansımalarını derinden hisseden Düzce Esnafının nabzını tuttu. Yaşanan kriz nedeniyle iş oranlarında büyük düşüşlerin yaşandığını ifade eden Düzce esnafları, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları esnaf odalarına veryansın ettiler.

   Esnaf odalarının, esnafın halini görmezden geldiğini savunan bazı esnaflar, “Oda başkanlarını sadece seçimlerden seçime görüyoruz. Odalar ise, halimizi hatırımızı sormak için değil, sadece bizi aidat ödemeleri için arıyor” dediler.

“EKONOMİ KISIR DÖNGÜYE GİRDİ”

   Piyasalarda ki ekonomik krizin gün geçtikçe derinleştiğini dile getiren Gürcan Özkurt isimli esnaf, “Ben emekliyim, bizim işler ters gitti. Emeklinin durumu belli, memurun ve işçinin durumu da belli. Gördüğünüz gibi sokakta hareket yok, insanlarda para yok çünkü. Böyle kısır bir döngüye girdik. Bizim artık yaşımız geçti, inşallah bizden sonra düzelir”  dedi.

“İNSANLARDA ALIM GÜCÜ KALMADI”

   Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle insanlarda alım gücünün kalmadığını ifade eden Ruhi Asılsay, Ekonomik olarak alım gücü yok öncelikle. Esnafın, memurun, işçinin, emeklinin durumu çok kötü. Düzeleceğini de sanmıyorum açıkçası ülke genelinde sorun var. Suriyelilerden bize fırsat yok hatta hastanede sıra bile yok. Emekliyim ben her gün bankada kuyruktayım para alabilmek için. Esnafın durumu kötü, müşteri yok, herkes oturuyor, işler bozuk” diye konuştu.

“EKONOMİNİN DAHA DA KÖTÜYE GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

   Ekonominin daha da gideceğini düşündüğü belirten Seyfi Doğumcu isimli esnaf: “Hayat pahalı ve ben bunun düzeleceğine inanmıyorum daha kötüye gidebileceğini bile düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“ESNAF ODALARI ESNAFA DESTEK OLMUYOR…”

   Tokcan Özkasap, “İşlerimiz %80’den %60’a düştü, kriz var. Esnaf Odaları da destek olmuyor” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİ DAHA DA KÖTÜYE GİDECEK…”

   Esnaf odalarını esnafa sahip çıkmaya davet eden Abdullah Dağıstanlı, “Piyasada oluşan ekonomik kriz zaten beklenen bir şeydi, kaçınılmaz, daha kötüye doğru gideceğiz, bunun düzelme şansı yok. Sisteme bakıyorsun, %100 zam olan ülkede %9 enflasyon var, böyle bir saçmalık olabilir mi? Bunu da millet yerse yapıyorlar bizde yediğimiz kadar yiyoruz, yapacak bir şey yok. Esnaf Odalarının da esnafa sahip çıkabileceğini düşünmüyorum” dedi.

“ESNAF ODALARI AY SONUNDA VEYA 6 AYDA BİR PARA İÇİN ARIYOR…”

   Esnaf Odalarının esnafa sahip çıkmadığını kaydeden Mustafa Çıkrıkçı esnaf,   Devletin küçük esnafı korumaya yönelik ne bir çalışması, ne bir görüşmesi, ne de bir çabası yok. Devletten destek bekliyoruz, kriz var var, her şeyin maliyeti arttı, sigorta primleri arttı, ama gelir düştü alım gücü yok. Esnaf Odaları, bize sahip çıkmıyor. Esnaf Odaları ise ay sonunda veya 6 ayda bir para için arıyorlar sadece” diye konuştu.

“ESNAF ODALARINA PARA YETİŞTİREMİYORUZ”

   Bağlı bulunduğu Terziler Odasına para yetiştiremediğini kaydeden İbrahim İşler, “Ekonomik kriz var ama bu vatandaşın gelir düzeyi ile karşılıklı olan bir şey. Bugün asgari ücret 2020 lira ama bir yıl önce 1600 lira iken, ben 601 lira Bağ-kur ödüyordum oysa asgari ücreti 2020 lira yaptık diye hükümetimiz övünürken, devletin sen düzenli ödüyorsun diye %5 indirimi ile beraber 754 lira Bağ-kur ödüyorum. Bununla beraber asgari ücret arttı diye aldığımız birçok ürünün fiyatının fazlasıyla arttığını görüyoruz. Sadece benim değil hepimizin cebinde 200 lira olan para bugün 100 liraya düştü. Tabi sonra siz elbise diktiremiyorsunuz, ben köfte yiyemiyorum, siz tatile gidemiyorsunuz ve daha birçok sorun ve maalesef bu elimizde olmayan bir neden. Esnaf Odaları kesinlikle bizim sesimiz olamıyor. Ben bugün 300 lira yıllık terziler derneğine aidat öderken geçen gün bir mesaj geldi alt tarafı bir davete 40 lira talep edildi, ben yıllık 300 lira hizmet bedeli veriyorum ve karşılığında hiçbir hizmetten faydalanmıyorum hala para talep ediliyor. Hiçbir şekilde memnun değilim, şikâyetçi miyim? Etsen ne olacak ki? Kimi kime şikâyet ediyorsun” açıklamasına bulundu.

“ESNAF ODALARININ HİÇ BİR DESTEĞİNİ GÖRMÜYORUZ…”

   “Esnaf Odası Başkanlarının yüzünü sadece seçimden seçime görüyoruz” diyen Ahmet Yücel isimli esnaf;  “Piyasa tamamen durdu, kazanamıyoruz ki hizmet verelim. Esnaf Odaları destek zaten olmuyor, yüzlerinin seçimden seçime görüyoruz, gelip gördükleri zaten yok” şeklinde konuştu.

“KRİZ NEDENİYLE İŞLERMİZ BÜYÜK ORANDA DÜŞTÜ,

ESNAF ODALARINDA SES YOK!”

   Yaşanan kriz nedeniyle işlerinde büyük bir düşüş yaşandığını söyleyen Savaş Top isimli esnaf, “Daha önceden böyle kötü bir dönem yaşamamıştık. İşlerimizde yüzde 80’lere kadar bir düşüş yaşıyoruz. Bağlı bulunduğumuz esnaf odasında ses yok. Öncelikle Küçük Ölçekli Esnafın desteklenmesi lazım. Bu konuda esnaf odaları bence girişimde bulunması lazım”  dedi.

“ODA BAŞKANLARI MAKAM ARAÇLARI İLE GEZERKEN, ESNAF BİTİYOR…”

   Kriz nedeniyle Düzce’de birçok esnafın işyerini kapatma noktasına geldiğini vurgulayan Yılmaz Terzioğlu isimli esnaf ise, “Küçük esnaf bitiyor. Oda Başkanları makam araçları gezerken, Esnaf bitiyor. Neden hala esnafa destek çıkmıyorlar, anlamış değilim.” Diye konuştu.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NORMALLEŞME!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Nuri Çetin
 Düzce.nin bağrına basıp o çok sevdiği "Ulviye ablası"..Sizi çok seviyoruz..Sizi bize bağışladığı için Rabbimize hamdolsun..iyiki varsınız..Çok daha güzel günlerde hep birlikte yine beraber olabilme arzusu ile sağlıklı huzurlu günler diliyorum..
  " Neden değerlendirilmiyor? " Haberine...
 Orçun İLHAN
 Önceki dönemlerde bir kaç kez kuruma başvuru yapılmış ancak red cevabı alınmıştır. Celil Yağız Kültür Sanat Olarak hala buraya talibiz.
  " Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı! " Haberine...
 serhat
 o corona numuneyi alandan bulaşmıştır
  " Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı! " Haberine...
 Metin kanbur
 Devlet kamu kurumları ve tüm özel sektörlerde çevre mühendisi istihdamı artırılsın. denetimler sıklaştırılsın.
  " İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler! " Haberine...
 Fatih Bedir
 Beyköy Sakarya’ya mı bağlı ordaki camileri niye yazmıyorsunuz???
  " Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi! " Haberine...
 HATİCE
 yok kimse gelmedi ne şeker ne çikolata ne erzak ne giysi mahaller bitti köylerde bitti bayramlaşanda yok ben kutlayayım RAMAZAN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN
  " ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 EMEL KAÇAN
 Beyhan basın sağ olsun Allah sabırlar versin mekânı cennet olsun
  " NORMALLEŞME!.. " Yazısına...
 Düzceli..
  Sayın Maradit, ilginçlikleri, çelişkileri tarih ve rakamlarla vermişsinız.. Sokaktaki vatandaşın bile onlarcasını saydığı mantık dışı uygulamaların başında, AVM ler gibi, içerdeki havanın yalnızca yüzde onunun değiştirildiği ve sosyal mesafeyi korumanın en zor olduğu ticari alanları açıyorlar, " bence açıyor ".. Öbür yanda sahil kenarlarına, göl kenarlarına piknik alanlarına yasak koyuyorlar.. 65 yaş üzerindekiler korumak icin eve kapatıyor, gençlere 5 gün işe git, ama altıncı, yedinci gün evden çıkma diyoruz.. Bayramda bu zorlu süreçte 30 gün çalışan emekçilere yine dört gün eve kapan sonra işe devam edersin demenin mantığı var mı..
  " Gösterişli'den yangın açıklaması: İşyerinin esaslara göre yeterli olmadığı belirlendi! " Haberine...
 fidan bulut
 ben belediye başkanımdan hem duzce yolları ve kaldırımları yıkanmasını ve birde dükkânlarımızı ilaçlamasini rica ediyorum teşekürler.
  " Gençlerin bayramını kutladılar! " Haberine...
 MAHMUT ATASEVEN
 T.C. misaki milli sınırları içinde yaşıyan çoğu genç olan topluluğumuzun 19 mayıs 1919 da Samsuna ayak basan Rahmetli Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının bahşettiği Gençlik Bayramını tebrik eder. İdrakını yapmakla onur duyduğumuz KADİR gecesinin Müslüman alemine mübarek olsun. Nice 19 Mayısların bu memlekette anılmasına vesile olsun. Devlet ve Millet var olsun..ADALET PARTİSİ GENEL İDARE KURLU ÜYESİ
Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü! Süs tavuğu yetiştiriciliği hobisini kazanca dönüştürdü!
  Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  Jandarmadan drone ile bayram denetimi!
  Adige Kültür Derneğinden Bayram sürprizi!
  Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi!
  Sağlık Bakanlığı 11 maddelik yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı!
  Keskin’den Bayram mesajı!
  İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!
  150 kişiye ceza kesildi!
  Kısıtlama bitti çiftçi tarlaya akın etti!
  382 kişiye para cezası uygulandı!
  Sekizgen cami cuma namazına hazırlanıyor!
  WEB seminerleri devam ediyor!
  Yığılca'da iki katlı evde yangın!
  Bayramı evde geçiren vatandaşlar dans etkinliğiyle moral buldu!
  18 yaş altı ve 65 yaş üzeri için yeni genelge!
  DTSO Meclis Toplantısı gerçekleştirildi!
  Meteorolojiden uyarı!
  Açlık sınırı 2 bin 438 liraya yükseldi!
  Uygun; ‘Arılar oğul vermeye başladı’
  Er; ‘El birliği ile bu zorlu süreci atlatacağımıza inancımız tamdır’
  29.05.2020 - Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  30.05.2020 - GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
  30.05.2020 - Neden değerlendirilmiyor?
  24.05.2020 - ALTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  25.05.2020 - Türk Kızılay ve polisten vatandaşlara bayram sürprizi!
  29.05.2020 - İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!