Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67047992 Aktif Ziyaretçi :2034 22 Ekim 2019 Salı
[18:18] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [16:32] Gazeteciler Günü'nü kutladılar! -- [15:54] Okul öncesi eğitime katılım artıyor! -- [15:44] Yaylalar sonbahar manzarasıyla büyülüyor! -- [15:41] Gez-Gör/Yap-Öğren Projesi devam ediyor! -- [15:30] TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Düzce'de! -- [14:56] Yol açma çalışmaları sürüyor! -- [14:17] URAP sıralamasında yükselişte! -- [14:04] Doğuma hazırlık eğitimleri devam ediyor! -- [13:48] Park yapımı en kısa sürede başlayacak! --
‘Esnafa sahip çıkmıyorlar!!!’
Piyasalardaki ekonomik durgunluk, Düzce esnafını fena vurdu. Düzceli esnaflar yaşanan ekonomik kriz nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederken, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları Esnaf Odalarına tepki gösterdiler. Esnaflar, esnaf odalarının sadece kendilerini aidat için aradıklarını belirttiler.
10.10.2019 - 16:20:55  Haberi Yazd?r

 

   Piyasalarda ki ekonomik durgunluk, Düzce esnafını fena vurdu. Düzceli esnaflar yaşanan ekonomik kriz nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederken, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları Esnaf Odalarına tepki gösterdiler. Esnaflar, esnaf odalarının sadece kendilerini aidat için aradıklarını belirttiler.

   Gazete Burasıdüzce, Yaşanan ekonomik krizin yansımalarını derinden hisseden Düzce Esnafının nabzını tuttu. Yaşanan kriz nedeniyle iş oranlarında büyük düşüşlerin yaşandığını ifade eden Düzce esnafları, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları esnaf odalarına veryansın ettiler.

   Esnaf odalarının, esnafın halini görmezden geldiğini savunan bazı esnaflar, “Oda başkanlarını sadece seçimlerden seçime görüyoruz. Odalar ise, halimizi hatırımızı sormak için değil, sadece bizi aidat ödemeleri için arıyor” dediler.

“EKONOMİ KISIR DÖNGÜYE GİRDİ”

   Piyasalarda ki ekonomik krizin gün geçtikçe derinleştiğini dile getiren Gürcan Özkurt isimli esnaf, “Ben emekliyim, bizim işler ters gitti. Emeklinin durumu belli, memurun ve işçinin durumu da belli. Gördüğünüz gibi sokakta hareket yok, insanlarda para yok çünkü. Böyle kısır bir döngüye girdik. Bizim artık yaşımız geçti, inşallah bizden sonra düzelir”  dedi.

“İNSANLARDA ALIM GÜCÜ KALMADI”

   Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle insanlarda alım gücünün kalmadığını ifade eden Ruhi Asılsay, Ekonomik olarak alım gücü yok öncelikle. Esnafın, memurun, işçinin, emeklinin durumu çok kötü. Düzeleceğini de sanmıyorum açıkçası ülke genelinde sorun var. Suriyelilerden bize fırsat yok hatta hastanede sıra bile yok. Emekliyim ben her gün bankada kuyruktayım para alabilmek için. Esnafın durumu kötü, müşteri yok, herkes oturuyor, işler bozuk” diye konuştu.

“EKONOMİNİN DAHA DA KÖTÜYE GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

   Ekonominin daha da gideceğini düşündüğü belirten Seyfi Doğumcu isimli esnaf: “Hayat pahalı ve ben bunun düzeleceğine inanmıyorum daha kötüye gidebileceğini bile düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“ESNAF ODALARI ESNAFA DESTEK OLMUYOR…”

   Tokcan Özkasap, “İşlerimiz %80’den %60’a düştü, kriz var. Esnaf Odaları da destek olmuyor” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİ DAHA DA KÖTÜYE GİDECEK…”

   Esnaf odalarını esnafa sahip çıkmaya davet eden Abdullah Dağıstanlı, “Piyasada oluşan ekonomik kriz zaten beklenen bir şeydi, kaçınılmaz, daha kötüye doğru gideceğiz, bunun düzelme şansı yok. Sisteme bakıyorsun, %100 zam olan ülkede %9 enflasyon var, böyle bir saçmalık olabilir mi? Bunu da millet yerse yapıyorlar bizde yediğimiz kadar yiyoruz, yapacak bir şey yok. Esnaf Odalarının da esnafa sahip çıkabileceğini düşünmüyorum” dedi.

“ESNAF ODALARI AY SONUNDA VEYA 6 AYDA BİR PARA İÇİN ARIYOR…”

   Esnaf Odalarının esnafa sahip çıkmadığını kaydeden Mustafa Çıkrıkçı esnaf,   Devletin küçük esnafı korumaya yönelik ne bir çalışması, ne bir görüşmesi, ne de bir çabası yok. Devletten destek bekliyoruz, kriz var var, her şeyin maliyeti arttı, sigorta primleri arttı, ama gelir düştü alım gücü yok. Esnaf Odaları, bize sahip çıkmıyor. Esnaf Odaları ise ay sonunda veya 6 ayda bir para için arıyorlar sadece” diye konuştu.

“ESNAF ODALARINA PARA YETİŞTİREMİYORUZ”

   Bağlı bulunduğu Terziler Odasına para yetiştiremediğini kaydeden İbrahim İşler, “Ekonomik kriz var ama bu vatandaşın gelir düzeyi ile karşılıklı olan bir şey. Bugün asgari ücret 2020 lira ama bir yıl önce 1600 lira iken, ben 601 lira Bağ-kur ödüyordum oysa asgari ücreti 2020 lira yaptık diye hükümetimiz övünürken, devletin sen düzenli ödüyorsun diye %5 indirimi ile beraber 754 lira Bağ-kur ödüyorum. Bununla beraber asgari ücret arttı diye aldığımız birçok ürünün fiyatının fazlasıyla arttığını görüyoruz. Sadece benim değil hepimizin cebinde 200 lira olan para bugün 100 liraya düştü. Tabi sonra siz elbise diktiremiyorsunuz, ben köfte yiyemiyorum, siz tatile gidemiyorsunuz ve daha birçok sorun ve maalesef bu elimizde olmayan bir neden. Esnaf Odaları kesinlikle bizim sesimiz olamıyor. Ben bugün 300 lira yıllık terziler derneğine aidat öderken geçen gün bir mesaj geldi alt tarafı bir davete 40 lira talep edildi, ben yıllık 300 lira hizmet bedeli veriyorum ve karşılığında hiçbir hizmetten faydalanmıyorum hala para talep ediliyor. Hiçbir şekilde memnun değilim, şikâyetçi miyim? Etsen ne olacak ki? Kimi kime şikâyet ediyorsun” açıklamasına bulundu.

“ESNAF ODALARININ HİÇ BİR DESTEĞİNİ GÖRMÜYORUZ…”

   “Esnaf Odası Başkanlarının yüzünü sadece seçimden seçime görüyoruz” diyen Ahmet Yücel isimli esnaf;  “Piyasa tamamen durdu, kazanamıyoruz ki hizmet verelim. Esnaf Odaları destek zaten olmuyor, yüzlerinin seçimden seçime görüyoruz, gelip gördükleri zaten yok” şeklinde konuştu.

“KRİZ NEDENİYLE İŞLERMİZ BÜYÜK ORANDA DÜŞTÜ,

ESNAF ODALARINDA SES YOK!”

   Yaşanan kriz nedeniyle işlerinde büyük bir düşüş yaşandığını söyleyen Savaş Top isimli esnaf, “Daha önceden böyle kötü bir dönem yaşamamıştık. İşlerimizde yüzde 80’lere kadar bir düşüş yaşıyoruz. Bağlı bulunduğumuz esnaf odasında ses yok. Öncelikle Küçük Ölçekli Esnafın desteklenmesi lazım. Bu konuda esnaf odaları bence girişimde bulunması lazım”  dedi.

“ODA BAŞKANLARI MAKAM ARAÇLARI İLE GEZERKEN, ESNAF BİTİYOR…”

   Kriz nedeniyle Düzce’de birçok esnafın işyerini kapatma noktasına geldiğini vurgulayan Yılmaz Terzioğlu isimli esnaf ise, “Küçük esnaf bitiyor. Oda Başkanları makam araçları gezerken, Esnaf bitiyor. Neden hala esnafa destek çıkmıyorlar, anlamış değilim.” Diye konuştu.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Alın size birkaç öneri!
 
  Ayşegül Şenol Can
Vatandaşı adam yerine koymak!
 
  Ulviye Dikmen
HEİDİ NEDEN ÇIPLAK AYAKLI?
 
  Telat Çelik
KÖTÜLÜK!..
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
İyiler ayağa kalksın, toplum vicdanı yık
 
  Cemil Acar
NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahde Vefa
 
  Aysel Dural
GERÇEK ENTELEKTÜEL!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak' " Haberine...
 Aa
 Keşke önce borçları bitirseniz. Ayda 1 milyon zarar edildiği söylenilen bir beldede öncelikler ne olmalı?
  " Özlü; ‘Her düşünce ve projeye kapımız açıktır’ " Haberine...
 osman turna
 sayın özlü benim projem ilimizde faaliyet gösteren ruhsatsız işletmelerin biran önce faaliyetine son vermesi ne dersiniz ?
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Akdeniz Recai
  Birde o başkanları bu oluşumlara azmettirecek bilgili, aklıselim seçmene vatandaşa ihtiyaç var! Tek başına mücadelenizin her zaman havada kalma riski var! Saygılarımla!
  " Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor! " Haberine...
 Sevgi
 Kalıcı konutlardaki mahalleleride ziyaret edeceğinizi umuyoruz.Özellikle otobüs,temizlik,ilaçlama konusunda mağduriyet yaşıyoruz ve çözüm üretmenizi bekliyoruz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Saime Cakmakci
 Gönlünüze sağlık ne güzel düşünmüşsünüz inşallah gerçekleştirirler temenni ediyorum
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Engin
  Önerileriniz ve eleştirilerinizde yerden göğe kadar haklısınız, sizin ve sizin gibi düşünenlerin sivil toplum örgütlerinde mutlaka ama mutlaka olması gerekiyor başarılar diliyorum kolay gelsin.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Faruk
 Bunu yapabilecek kadar ileri görüşlü idareci Düzce Belediyesi yönetiminde var mı?
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Erman
 Ďüzceliler eskiden beri sizin bu yazdıklarınızı kavrayabilmiş insanları seçmek için bir araya gelemedi, genelde seyirci kaldı. Dolayısıyla da sonuç değişmedi.
  " Bu sorulara cevap verin! " Haberine...
 Muallim
 Milli eğitim müdürünü Düzceye öneren eski meb bakan yardımcısı, buna ön ayak olan da bir vekil.Ortaya koyduğu proje bir öğretmeni merkeze çektirip kitap yazdırmak ve adamın kitaplarını satmak, dahası düzce nin sorunlarına çare olmayacak yığınla trübün projesi.Yarayı bilmediği için merhem de olamaz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Orhan Gün
 sizi takdir ediyorum, okuyorum düzce için çırpınmalarınızı. ama bu düzceden ne köy ne kasaba olur. neresine el atacaksın ki. çarpık kentleşme modern mimariden yoksun binalar daracık yollar. yılan gibi kıvrılan şehrin göbeğinden geçen İstanbul caddesi. kıramadı bu kabuğunu DÜZCE maalesef.
Yaylalar sonbahar manzarasıyla büyülüyor! Yaylalar sonbahar manzarasıyla büyülüyor!
  Çağatay; ‘Kırılma zamanı geldi’
  PROF. ÇAKIR; ‘Şu an konuşurken deprem olabilir!’
  Kapalı Pazaryeri çarşamba açılacak!
  Muhtarlar Günü'nü kutladılar!
  Dilber Ay’ın mezarı mı açılacak?
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  Eee burası Düzce.. İsteyen istediği gibi kaldırımları işgal edebilir!
  Safir Koleji ile DTSO arasında bir protokol daha!
  Üniversitede etik yaklaşım kursu!
  Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak'
  Sözleşme işçileri memnun edecek!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Özlü: Acil ihtiyaçlar çözüme kavuşacak!
  Özlü; ‘Her düşünce ve projeye kapımız açıktır’
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Tomruk yüklü römorkun altında kalan kişi öldü!
  ‘Gün birlik ve beraberlik günüdür’
  15.10.2019 - Alın size birkaç öneri!
  15.10.2019 - Bu sorulara cevap verin!
  20.10.2019 - Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak'
  17.10.2019 - Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  19.10.2019 - Özlü; ‘Her düşünce ve projeye kapımız açıktır’