Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71779027 Aktif Ziyaretçi :2415 6 Temmuz 2020 Pazartesi
[10:20] Köprüden düşen otomobildeki 5 kişi yaralandı! -- [10:14] ATV tipi arazi aracı devrildi: 5 yaralı! -- [09:59] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [16:25] Er, güven tazeledi! -- [18:14] Otomobilinde ölü bulundu! -- [15:20] CHP Düzce Heyeti Hendek’te! -- [14:20] Batı Karadeniz'in incisi eski günlerine dönüyor! -- [14:03] İYİ Parti İl Kongresi Pazar günü yapılacak! -- [12:58] Yaylalar doğaseverleri cezbediyor! -- [12:45] Akçakoca'ya 400 kişilik ‘katamaran’ gezi teknesi getirildi! --
‘Esnafa sahip çıkmıyorlar!!!’
Piyasalardaki ekonomik durgunluk, Düzce esnafını fena vurdu. Düzceli esnaflar yaşanan ekonomik kriz nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederken, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları Esnaf Odalarına tepki gösterdiler. Esnaflar, esnaf odalarının sadece kendilerini aidat için aradıklarını belirttiler.
10.10.2019 - 16:20:55  Haberi Yazd?r

 

   Piyasalarda ki ekonomik durgunluk, Düzce esnafını fena vurdu. Düzceli esnaflar yaşanan ekonomik kriz nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederken, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları Esnaf Odalarına tepki gösterdiler. Esnaflar, esnaf odalarının sadece kendilerini aidat için aradıklarını belirttiler.

   Gazete Burasıdüzce, Yaşanan ekonomik krizin yansımalarını derinden hisseden Düzce Esnafının nabzını tuttu. Yaşanan kriz nedeniyle iş oranlarında büyük düşüşlerin yaşandığını ifade eden Düzce esnafları, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları esnaf odalarına veryansın ettiler.

   Esnaf odalarının, esnafın halini görmezden geldiğini savunan bazı esnaflar, “Oda başkanlarını sadece seçimlerden seçime görüyoruz. Odalar ise, halimizi hatırımızı sormak için değil, sadece bizi aidat ödemeleri için arıyor” dediler.

“EKONOMİ KISIR DÖNGÜYE GİRDİ”

   Piyasalarda ki ekonomik krizin gün geçtikçe derinleştiğini dile getiren Gürcan Özkurt isimli esnaf, “Ben emekliyim, bizim işler ters gitti. Emeklinin durumu belli, memurun ve işçinin durumu da belli. Gördüğünüz gibi sokakta hareket yok, insanlarda para yok çünkü. Böyle kısır bir döngüye girdik. Bizim artık yaşımız geçti, inşallah bizden sonra düzelir”  dedi.

“İNSANLARDA ALIM GÜCÜ KALMADI”

   Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle insanlarda alım gücünün kalmadığını ifade eden Ruhi Asılsay, Ekonomik olarak alım gücü yok öncelikle. Esnafın, memurun, işçinin, emeklinin durumu çok kötü. Düzeleceğini de sanmıyorum açıkçası ülke genelinde sorun var. Suriyelilerden bize fırsat yok hatta hastanede sıra bile yok. Emekliyim ben her gün bankada kuyruktayım para alabilmek için. Esnafın durumu kötü, müşteri yok, herkes oturuyor, işler bozuk” diye konuştu.

“EKONOMİNİN DAHA DA KÖTÜYE GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

   Ekonominin daha da gideceğini düşündüğü belirten Seyfi Doğumcu isimli esnaf: “Hayat pahalı ve ben bunun düzeleceğine inanmıyorum daha kötüye gidebileceğini bile düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“ESNAF ODALARI ESNAFA DESTEK OLMUYOR…”

   Tokcan Özkasap, “İşlerimiz %80’den %60’a düştü, kriz var. Esnaf Odaları da destek olmuyor” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİ DAHA DA KÖTÜYE GİDECEK…”

   Esnaf odalarını esnafa sahip çıkmaya davet eden Abdullah Dağıstanlı, “Piyasada oluşan ekonomik kriz zaten beklenen bir şeydi, kaçınılmaz, daha kötüye doğru gideceğiz, bunun düzelme şansı yok. Sisteme bakıyorsun, %100 zam olan ülkede %9 enflasyon var, böyle bir saçmalık olabilir mi? Bunu da millet yerse yapıyorlar bizde yediğimiz kadar yiyoruz, yapacak bir şey yok. Esnaf Odalarının da esnafa sahip çıkabileceğini düşünmüyorum” dedi.

“ESNAF ODALARI AY SONUNDA VEYA 6 AYDA BİR PARA İÇİN ARIYOR…”

   Esnaf Odalarının esnafa sahip çıkmadığını kaydeden Mustafa Çıkrıkçı esnaf,   Devletin küçük esnafı korumaya yönelik ne bir çalışması, ne bir görüşmesi, ne de bir çabası yok. Devletten destek bekliyoruz, kriz var var, her şeyin maliyeti arttı, sigorta primleri arttı, ama gelir düştü alım gücü yok. Esnaf Odaları, bize sahip çıkmıyor. Esnaf Odaları ise ay sonunda veya 6 ayda bir para için arıyorlar sadece” diye konuştu.

“ESNAF ODALARINA PARA YETİŞTİREMİYORUZ”

   Bağlı bulunduğu Terziler Odasına para yetiştiremediğini kaydeden İbrahim İşler, “Ekonomik kriz var ama bu vatandaşın gelir düzeyi ile karşılıklı olan bir şey. Bugün asgari ücret 2020 lira ama bir yıl önce 1600 lira iken, ben 601 lira Bağ-kur ödüyordum oysa asgari ücreti 2020 lira yaptık diye hükümetimiz övünürken, devletin sen düzenli ödüyorsun diye %5 indirimi ile beraber 754 lira Bağ-kur ödüyorum. Bununla beraber asgari ücret arttı diye aldığımız birçok ürünün fiyatının fazlasıyla arttığını görüyoruz. Sadece benim değil hepimizin cebinde 200 lira olan para bugün 100 liraya düştü. Tabi sonra siz elbise diktiremiyorsunuz, ben köfte yiyemiyorum, siz tatile gidemiyorsunuz ve daha birçok sorun ve maalesef bu elimizde olmayan bir neden. Esnaf Odaları kesinlikle bizim sesimiz olamıyor. Ben bugün 300 lira yıllık terziler derneğine aidat öderken geçen gün bir mesaj geldi alt tarafı bir davete 40 lira talep edildi, ben yıllık 300 lira hizmet bedeli veriyorum ve karşılığında hiçbir hizmetten faydalanmıyorum hala para talep ediliyor. Hiçbir şekilde memnun değilim, şikâyetçi miyim? Etsen ne olacak ki? Kimi kime şikâyet ediyorsun” açıklamasına bulundu.

“ESNAF ODALARININ HİÇ BİR DESTEĞİNİ GÖRMÜYORUZ…”

   “Esnaf Odası Başkanlarının yüzünü sadece seçimden seçime görüyoruz” diyen Ahmet Yücel isimli esnaf;  “Piyasa tamamen durdu, kazanamıyoruz ki hizmet verelim. Esnaf Odaları destek zaten olmuyor, yüzlerinin seçimden seçime görüyoruz, gelip gördükleri zaten yok” şeklinde konuştu.

“KRİZ NEDENİYLE İŞLERMİZ BÜYÜK ORANDA DÜŞTÜ,

ESNAF ODALARINDA SES YOK!”

   Yaşanan kriz nedeniyle işlerinde büyük bir düşüş yaşandığını söyleyen Savaş Top isimli esnaf, “Daha önceden böyle kötü bir dönem yaşamamıştık. İşlerimizde yüzde 80’lere kadar bir düşüş yaşıyoruz. Bağlı bulunduğumuz esnaf odasında ses yok. Öncelikle Küçük Ölçekli Esnafın desteklenmesi lazım. Bu konuda esnaf odaları bence girişimde bulunması lazım”  dedi.

“ODA BAŞKANLARI MAKAM ARAÇLARI İLE GEZERKEN, ESNAF BİTİYOR…”

   Kriz nedeniyle Düzce’de birçok esnafın işyerini kapatma noktasına geldiğini vurgulayan Yılmaz Terzioğlu isimli esnaf ise, “Küçük esnaf bitiyor. Oda Başkanları makam araçları gezerken, Esnaf bitiyor. Neden hala esnafa destek çıkmıyorlar, anlamış değilim.” Diye konuştu.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NEREDESİN FAHRİ BEY?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Profesör Dr. Kayıhan Pala’nın söyleşisi
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Sedat
 Milletvekili diye seçilenler ne yazık ki Meclisin kapısından içeri girince herşeyi unutuyorlar...!!!!!!
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 18 yılda Ak partiden milletvekili olan kaç kişi adını Düzce'ye yazdırdı merak ediyorum.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Mahmut Gül
 Güzel yazı nasiplenene çok şey anlatır
  " Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin! " Haberine...
 şükrü toros
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  " ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzce kardüzü eftenia tabiat parkı kurugöl kaynaşlı güzel dereşalalesi düzcenin yaylaları konuralp turizim potansiyeli fakıllı magarası sarıkaya magarası denizi bunun gibi saymakla bitmez görülmesi gereken yer cennet düzcemizi düzceli vatandaş düzceyi tanımıyor ama abantı gölçük düzceliye sorsak düzcenin yarısı buralara gitmiştir ama düzcenin güzelliklerini bilen varmı desek düzceli olmayanlar düzcelilerden daha çok biliyor işte düzcenin vizyonu düzcenin hali bakanlık yapmış özlü idarecilerdüzcenin tanıtımına katkı verecek projeleri varmı benden bir öneri hava durumuna göre düzcedeki tüm belediyeler birleşip hafta sonları düzcenin güzelliklerine tur düzenleseler düzce turizimde patlama yapar bizden söylemesi. birde düzce tanıtma vakfı düzceyi nerde tanıtıyor merak konusu
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 tuik gerçekten düzceyle kafa buluyor. nedenmi efteni tabiat parkımız var herkez boluya abanta gölçük gidiyor. kardüzümüz var herkez kartalkayaya gidiyor. çevre illerde sakarya kocaelide büyük satadyumlar yapılıyor düzceye çivi çakılmıyor. sorunlar saymakla bitmiyor. yarım kalmış yatırımlar çürüyen eftenia otel gibi birçok konuyu hala çözüme kavuşturamayan yetkililer . nerde sayın düzce valisi düzcenin bakan belediye başkanı ilçe belediye başkanları siyasiler muhalefet düzcenin sorunlarını neden halledemiyor. bu konuları yetkililer sorup haber yaparsanız düzce kamuoyu bilgilenir. düzce yaşanacak belki mutlu şehirler arasında olur
  " Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek! " Haberine...
 Mehmet altun
 Başarılar diliyorum savaş kardeşime.
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Kenan Delice
 O yüzden mi boşanma davalarında 6 ay sonraya gün veriyor Düzcede mahkemeler. Millet mutluluktan boşanıyor Düzcede galiba :)))
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Arkın
 Cok merak ettim neye göre mutlu olduğumuzu anlamışlar..... açıklama yapılsın... çıksınlar açıklasınlar
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Yasemin Özen
 Agam bizimle eğleniyir :)))
DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor! DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor!
  Silahlı kavga: 2 yaralı!
  Amerikan beyaz kelebeği ile mücadele çalışmalarına başlandı!
  Nostaljik tren hizmete girdi!
  Tebessüm Derneği yardımlarını sürdürüyor!
  Esmer; ‘İşçilerin kıdem tazminatı saldırı altında’
  Hasta taşıyan ambulans kaza yaptı!
  Pandemi ve Ötesi başlıklı konferans düzenlendi!
  Fındığa ‘davullu’ koruma!
  İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararları!
  Demir, pazarcı esnafının sıkıntılarını dile getirdi!
  Sav; ‘Sıvı kaybı sonucu böbrek yetmezliği oluşabilir’
  Bıçaklı kavga: 1 yaralı!
  Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!
  ‘TFF tüm emekleri boşa saydı’
  DÜ, Bilsoft firması ile iş birliği protokolü imzaladı!
  Yasa dışı avlandıkları belirlenen avcılara 75 bin 712 lira ceza!
  Bisiklet yolu çalışmaları hızlandı!
  İmam Hatip Lisesi 16'ncı oldu!
  İçme suyu ile bahçe sulamayın uyarısı!
  Turizm Zabıtası göreve başladı!
  3.07.2020 - NEREDESİN FAHRİ BEY?
  29.06.2020 - ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
  29.06.2020 - TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR?
  1.07.2020 - Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!