Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67553119 Aktif Ziyaretçi :60846 22 Kasım 2019 Cuma
[17:28] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [15:34] Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor! -- [15:24] Alt yapı çalışmaları sürüyor! -- [15:10] Hatlar optimize edilecek, sıklaşacak! -- [13:49] Er: 1 milyon EYT'li hayal kırıklığı yaşıyor! -- [13:41] Açık Kürsü uygulaması hayata geçti! -- [13:24] Liselilerden üniversiteye ziyaret! -- [13:16] Öğretmenlik deneyimlerini paylaştı! -- [12:46] Düzce Kadın Meclisi - DÜZCE'DE EYLEMDEYİZ -- [12:13] Öğrencilerden kitap okuma etkinliği! --
‘Esnafa sahip çıkmıyorlar!!!’
Piyasalardaki ekonomik durgunluk, Düzce esnafını fena vurdu. Düzceli esnaflar yaşanan ekonomik kriz nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederken, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları Esnaf Odalarına tepki gösterdiler. Esnaflar, esnaf odalarının sadece kendilerini aidat için aradıklarını belirttiler.
10.10.2019 - 16:20:55  Haberi Yazd?r

 

   Piyasalarda ki ekonomik durgunluk, Düzce esnafını fena vurdu. Düzceli esnaflar yaşanan ekonomik kriz nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederken, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları Esnaf Odalarına tepki gösterdiler. Esnaflar, esnaf odalarının sadece kendilerini aidat için aradıklarını belirttiler.

   Gazete Burasıdüzce, Yaşanan ekonomik krizin yansımalarını derinden hisseden Düzce Esnafının nabzını tuttu. Yaşanan kriz nedeniyle iş oranlarında büyük düşüşlerin yaşandığını ifade eden Düzce esnafları, sorunlarını dile getirmeyen bağlı bulundukları esnaf odalarına veryansın ettiler.

   Esnaf odalarının, esnafın halini görmezden geldiğini savunan bazı esnaflar, “Oda başkanlarını sadece seçimlerden seçime görüyoruz. Odalar ise, halimizi hatırımızı sormak için değil, sadece bizi aidat ödemeleri için arıyor” dediler.

“EKONOMİ KISIR DÖNGÜYE GİRDİ”

   Piyasalarda ki ekonomik krizin gün geçtikçe derinleştiğini dile getiren Gürcan Özkurt isimli esnaf, “Ben emekliyim, bizim işler ters gitti. Emeklinin durumu belli, memurun ve işçinin durumu da belli. Gördüğünüz gibi sokakta hareket yok, insanlarda para yok çünkü. Böyle kısır bir döngüye girdik. Bizim artık yaşımız geçti, inşallah bizden sonra düzelir”  dedi.

“İNSANLARDA ALIM GÜCÜ KALMADI”

   Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle insanlarda alım gücünün kalmadığını ifade eden Ruhi Asılsay, Ekonomik olarak alım gücü yok öncelikle. Esnafın, memurun, işçinin, emeklinin durumu çok kötü. Düzeleceğini de sanmıyorum açıkçası ülke genelinde sorun var. Suriyelilerden bize fırsat yok hatta hastanede sıra bile yok. Emekliyim ben her gün bankada kuyruktayım para alabilmek için. Esnafın durumu kötü, müşteri yok, herkes oturuyor, işler bozuk” diye konuştu.

“EKONOMİNİN DAHA DA KÖTÜYE GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

   Ekonominin daha da gideceğini düşündüğü belirten Seyfi Doğumcu isimli esnaf: “Hayat pahalı ve ben bunun düzeleceğine inanmıyorum daha kötüye gidebileceğini bile düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“ESNAF ODALARI ESNAFA DESTEK OLMUYOR…”

   Tokcan Özkasap, “İşlerimiz %80’den %60’a düştü, kriz var. Esnaf Odaları da destek olmuyor” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİ DAHA DA KÖTÜYE GİDECEK…”

   Esnaf odalarını esnafa sahip çıkmaya davet eden Abdullah Dağıstanlı, “Piyasada oluşan ekonomik kriz zaten beklenen bir şeydi, kaçınılmaz, daha kötüye doğru gideceğiz, bunun düzelme şansı yok. Sisteme bakıyorsun, %100 zam olan ülkede %9 enflasyon var, böyle bir saçmalık olabilir mi? Bunu da millet yerse yapıyorlar bizde yediğimiz kadar yiyoruz, yapacak bir şey yok. Esnaf Odalarının da esnafa sahip çıkabileceğini düşünmüyorum” dedi.

“ESNAF ODALARI AY SONUNDA VEYA 6 AYDA BİR PARA İÇİN ARIYOR…”

   Esnaf Odalarının esnafa sahip çıkmadığını kaydeden Mustafa Çıkrıkçı esnaf,   Devletin küçük esnafı korumaya yönelik ne bir çalışması, ne bir görüşmesi, ne de bir çabası yok. Devletten destek bekliyoruz, kriz var var, her şeyin maliyeti arttı, sigorta primleri arttı, ama gelir düştü alım gücü yok. Esnaf Odaları, bize sahip çıkmıyor. Esnaf Odaları ise ay sonunda veya 6 ayda bir para için arıyorlar sadece” diye konuştu.

“ESNAF ODALARINA PARA YETİŞTİREMİYORUZ”

   Bağlı bulunduğu Terziler Odasına para yetiştiremediğini kaydeden İbrahim İşler, “Ekonomik kriz var ama bu vatandaşın gelir düzeyi ile karşılıklı olan bir şey. Bugün asgari ücret 2020 lira ama bir yıl önce 1600 lira iken, ben 601 lira Bağ-kur ödüyordum oysa asgari ücreti 2020 lira yaptık diye hükümetimiz övünürken, devletin sen düzenli ödüyorsun diye %5 indirimi ile beraber 754 lira Bağ-kur ödüyorum. Bununla beraber asgari ücret arttı diye aldığımız birçok ürünün fiyatının fazlasıyla arttığını görüyoruz. Sadece benim değil hepimizin cebinde 200 lira olan para bugün 100 liraya düştü. Tabi sonra siz elbise diktiremiyorsunuz, ben köfte yiyemiyorum, siz tatile gidemiyorsunuz ve daha birçok sorun ve maalesef bu elimizde olmayan bir neden. Esnaf Odaları kesinlikle bizim sesimiz olamıyor. Ben bugün 300 lira yıllık terziler derneğine aidat öderken geçen gün bir mesaj geldi alt tarafı bir davete 40 lira talep edildi, ben yıllık 300 lira hizmet bedeli veriyorum ve karşılığında hiçbir hizmetten faydalanmıyorum hala para talep ediliyor. Hiçbir şekilde memnun değilim, şikâyetçi miyim? Etsen ne olacak ki? Kimi kime şikâyet ediyorsun” açıklamasına bulundu.

“ESNAF ODALARININ HİÇ BİR DESTEĞİNİ GÖRMÜYORUZ…”

   “Esnaf Odası Başkanlarının yüzünü sadece seçimden seçime görüyoruz” diyen Ahmet Yücel isimli esnaf;  “Piyasa tamamen durdu, kazanamıyoruz ki hizmet verelim. Esnaf Odaları destek zaten olmuyor, yüzlerinin seçimden seçime görüyoruz, gelip gördükleri zaten yok” şeklinde konuştu.

“KRİZ NEDENİYLE İŞLERMİZ BÜYÜK ORANDA DÜŞTÜ,

ESNAF ODALARINDA SES YOK!”

   Yaşanan kriz nedeniyle işlerinde büyük bir düşüş yaşandığını söyleyen Savaş Top isimli esnaf, “Daha önceden böyle kötü bir dönem yaşamamıştık. İşlerimizde yüzde 80’lere kadar bir düşüş yaşıyoruz. Bağlı bulunduğumuz esnaf odasında ses yok. Öncelikle Küçük Ölçekli Esnafın desteklenmesi lazım. Bu konuda esnaf odaları bence girişimde bulunması lazım”  dedi.

“ODA BAŞKANLARI MAKAM ARAÇLARI İLE GEZERKEN, ESNAF BİTİYOR…”

   Kriz nedeniyle Düzce’de birçok esnafın işyerini kapatma noktasına geldiğini vurgulayan Yılmaz Terzioğlu isimli esnaf ise, “Küçük esnaf bitiyor. Oda Başkanları makam araçları gezerken, Esnaf bitiyor. Neden hala esnafa destek çıkmıyorlar, anlamış değilim.” Diye konuştu.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başka
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
BİRLİKTE BİR YAŞAM MÜMKÜN!
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? " Yazısına...
 Abdullah Kurt
 Böyle biri vardı. rahmetli süleyman kuyumcu. 19 yıl belediye başkanlığı yaptı. buna 80 ihtilali dahil.
  " Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? " Yazısına...
 Betül İlhan Kaltu
 Sayın Maradit Düzce de böyle bir başkan görebileceğinize inanıyor musunuz? Hiç sanmıyorum.
  " Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? " Yazısına...
 Zeynoğlu Ender
  ben cumayeri bld başkanını davet ettim hanımı ve çocukları ile bi akşam üstü düzceden cumayerine yolculuk yapsin diye. bakalım duyacak mı :)
  " Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? " Yazısına...
 Mustafa Kocatürk
 Kimse kimseye birşey yapmaz. ismail bayram da düzce de belediye başkanlığı yaptı. halkın içinde geziyordu. en azından yanlışları yerinde görürsünüz. 10 tane danışmana da gerek yok.
  " Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? " Yazısına...
 Münevver Akdemir
 Sağlam Bu yazilanlar seçim öncesi göstermelik kamera karşısında onar dakikalık çekimler şeklinde yapılıyor..
  " Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? " Yazısına...
 Gönül A.
 Hadi başkanımız bir ilk yapsın , günün herhangi bir saatinde 33 nolu otobúse binip kalıcı konutlara yolculuk yapsın..
  " Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? " Yazısına...
 Nuri Çetin
 Fatih bey... Bunları yapmadan önce şunları da yapması lazım... 23 nisan.29 Ekim.30 Ağustos ve 10 Kasım gibi milli günlere iştirak edilmesi... Spor Barış ve kardeşlik.tir mesajı gereği.50 yıllık mazisi olan bir kulübün stadyumdaki maçlarına iştirak edilmesi.. Hiç olmazsa Düzce'ye mal olmuş hizmet etmiş vatandaşların takdir ve beğenisini kazanmış önemli şahsiyetlerin cenazelerine iştirak edilmesi... Randevu defterinde adı yazılı her vatandaşla, bu önemli bu önemsiz demeden görüşmesi.. Sevgili Ömer Küçük için söylenen bir deyim vardı... Düzce'nin evladı. Düzce'nin çocuğu.. böyle tanıtım yapılıyordu... Evet.... yerden göğe kadar haklıymışlar... Bunları yapmak için DÜZCE'nin çocuğu DÜZCE'nin evladı olmak lazım... Hepsi bu bence...!!!!
  " Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? " Yazısına...
 Sevda
 sadece, kalıcı, Düzce arasında ki otobüslere binse, görür anyayı, konyayı :)
  " Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? " Yazısına...
 naciye
 ne güzel duygularımıza tercüman olmuşşunuz
  " İSİMLER DE ŞEHRİN HAFIZASIDIR " Yazısına...
 Neriman
  İnsan olup da depremi yaşayan unutmaz, ve fakat derdi para olan unutur, üç kat yetmedi 4+5 kat binalar, kimsede çıt yok
Doğa Koleji Bilim ve Teknoloji müzesinde! Doğa Koleji Bilim ve Teknoloji müzesinde!
  SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin
  Seyir halindeki halk otobüsü yandı!
  VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ! 'Kaldırımları biz yıkadık'
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kazada yaralanan 2 kişi hayatını kaybetti!
  İkinci taksit için son tarih 29 Kasım Cuma!
  MECLİSTEN ŞOK HABER!.. Sudan ulaşıma kadar her şeye zam geliyor!
  ‘Güvenli internet güvenli eğitim’ konferansı!
  Kabak ve Kestane Şenliği tarihi belirlendi!
  Düzce'de eğlenmek için ne yaparsınız?
  Özlü, hayalindeki Düzce'yi Aydın Maradit'e anlattı!
  Global Girişimcilik Haftasını kutladı!
  BELEDİYENİN BORÇLARINI DÜZCELİLER Mİ ÖDEYECEK?
  Doğa Koleji Bilim ve Teknoloji müzesinde!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Üniversiteye ödül!
  Vatandaş belediye zamlarına ne diyor?
  ÇAKAR; ‘Meclis Üyeleri Başkana biat seçmeyi seçtiler’
  Keşir, bütçe komisyonunda konuştu: Çiftçilerin borçları ertelenmeli!
  16.11.2019 - SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin
  19.11.2019 - Özlü, hayalindeki Düzce'yi Aydın Maradit'e anlattı!
  21.11.2019 - Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü?
  19.11.2019 - MECLİSTEN ŞOK HABER!.. Sudan ulaşıma kadar her şeye zam geliyor!
  15.11.2019 - Zabıtadan bu kez müzik yapan öğrencilere müdahale..
  19.11.2019 - BELEDİYENİN BORÇLARINI DÜZCELİLER Mİ ÖDEYECEK?
  15.11.2019 - İşte Kalıcı Konutlar’ın yeni ismi!
  18.11.2019 - VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ! 'Kaldırımları biz yıkadık'
  15.11.2019 - Gençlerin müzik yapması NEDEN RAHATSIZ EDİYOR?
  20.11.2019 - İSİMLER DE ŞEHRİN HAFIZASIDIR