Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67048328 Aktif Ziyaretçi :3087 22 Ekim 2019 Salı
[18:18] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [16:32] Gazeteciler Günü'nü kutladılar! -- [15:54] Okul öncesi eğitime katılım artıyor! -- [15:44] Yaylalar sonbahar manzarasıyla büyülüyor! -- [15:41] Gez-Gör/Yap-Öğren Projesi devam ediyor! -- [15:30] TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Düzce'de! -- [14:56] Yol açma çalışmaları sürüyor! -- [14:17] URAP sıralamasında yükselişte! -- [14:04] Doğuma hazırlık eğitimleri devam ediyor! -- [13:48] Park yapımı en kısa sürede başlayacak! --
Koku yapımını deneyimlediler!
Hürriyet Ortaokulu öğrencileri, eTwinning Şehirler ve Kokular Projesi kapsamında Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Laboratuvarını ziyaret ederek koku yapımını deneyimledi. Konuk öğrenciler kendi topladıkları bitkilerden yağ çıkararak bu yağlardan kokular elde etti.
10.10.2019 - 12:30:49  Haberi Yazd?r
 
   Hürriyet Ortaokulu öğrencileri, eTwinning Şehirler ve Kokular Projesi kapsamında Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Laboratuvarını ziyaret ederek koku yapımını deneyimledi. Konuk öğrenciler kendi topladıkları bitkilerden yağ çıkararak bu yağlardan kokular elde etti.
 
   Küçük yaşta çocukların araştırma duygusunu geliştirerek bitkiler üzerinden farkındalık sağlanmasının amaçlandığı proje ile alışılagelmiş yetiştirilen bitkilerden çok endemik bitkilerin öğretilmesi, katma değerli ürünlerin çocuklara aşılanması, çocukların yöresel bitkileri öğrenmesi ve bir araya gelecekleri etkinliklerde öğrendikleri bilgileri birbirlerine aktarmaları hedefleniyor.
 
   Etkinlikte, kokuların nasıl elde edildiğini, nerelerde kullanıldığını anlatan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, uçucu ve sabit yağlardan kısa bilgiler vererek çocukların ilgisini çekmeyi başardı.
 
   Çocukların bu projede kendi uğraşları sonucunda kokuları ortaya çıkarmayı öğrendiklerini ve bu sayede bilgisayar, telefon gibi bilinçsiz teknolojiden uzak olduklarını ifade eden Sevil Gülsoy, çocukların genel anlamda nasıl kokular elde edeceklerini öğrenerek farkındalık kazandıklarını söyledi. Proje kapsamında öğrencilerin gribal enfeksiyonlara karşı nasıl kokular yaparak hastalıktan kurtulacaklarını ve oda kokusu yapmayı öğrendiklerini belirten Gülsoy, bu bilgileri ebeveynlerine de iletmelerini istedi.
 
   Etkinlikte görüşlerini aktaran Hürriyet Ortaokulu Müdürü Mustafa Karaoğlu görev yaptığı okulun; projelerle Türkiye’de adını duyurduğunu, eTwinning projeleriyle de Avrupa okulları içerinde önde gelen okullardan olduğunu ifade etti. Hürriyet Ortaokulu’nun 2023 vizyonu çerçevesinde Bakanlıklardan destekler aldığını söyleyen Mustafa Karaoğlu, bu bağlamda Şehirler ve Kokular Projesi’yle çocukların yaparak, yaşayarak kendilerini geliştireceklerini sözlerine ekledi.   Bu vizyonun başka okullara da örnek olmasını temenni eden Mustafa Karaoğlu, Düzce Üniversitesi’ne destekleri için teşekkürlerini iletti.
 
   eTwinning İl Koordinatörü Elif Fergane ise bu proje ile her ildeki öğrencilerin bölgelerine özgü kokuları araştırırken bölgenin kültürünü de hissettiklerini belirtti. Burada öğrencilerin kendi elleriyle topladıkları bitkilerden elde edilen kokuların 25 Ekim 2019 tarihinde Antalya’nın Alanya ilçesinde sergileneceği bilgisini paylaşan Elif Fergane, “Öğrencilerin ilgisini çeken bu etkinlikte ilk önce araştırdıklarını, bitkileri topladıklarını, bunlardan yağ çıkardıklarını ve son olarak kokuya dönüştüklerini gördük. Okul ve üniversite iş birliğiyle bu etkinliği gerçekleştirmekten çok memnunuz.” şeklinde konuştu.
 
   Etkinlikte öğrenciler, bitkilerin köklerinden, yapraklarından ve içindeki yağ bezelerinden koku elde ettiler. Yağı suyla beraber buharlaştırarak koku elde etmeyi başaran öğrenciler, insanın duyularının bu kokuları yıllar sonra aldığında dahi hatırlayacağını öğrendiler. Gribal enfeksiyon hastalıklarında uygulanacak kokular üzerinde de çalışılan etkinlikte, oda kokusu çalışması da gerçekleştirildi.
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Alın size birkaç öneri!
 
  Ayşegül Şenol Can
Vatandaşı adam yerine koymak!
 
  Ulviye Dikmen
HEİDİ NEDEN ÇIPLAK AYAKLI?
 
  Telat Çelik
KÖTÜLÜK!..
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
İyiler ayağa kalksın, toplum vicdanı yık
 
  Cemil Acar
NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahde Vefa
 
  Aysel Dural
GERÇEK ENTELEKTÜEL!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak' " Haberine...
 Aa
 Keşke önce borçları bitirseniz. Ayda 1 milyon zarar edildiği söylenilen bir beldede öncelikler ne olmalı?
  " Özlü; ‘Her düşünce ve projeye kapımız açıktır’ " Haberine...
 osman turna
 sayın özlü benim projem ilimizde faaliyet gösteren ruhsatsız işletmelerin biran önce faaliyetine son vermesi ne dersiniz ?
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Akdeniz Recai
  Birde o başkanları bu oluşumlara azmettirecek bilgili, aklıselim seçmene vatandaşa ihtiyaç var! Tek başına mücadelenizin her zaman havada kalma riski var! Saygılarımla!
  " Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor! " Haberine...
 Sevgi
 Kalıcı konutlardaki mahalleleride ziyaret edeceğinizi umuyoruz.Özellikle otobüs,temizlik,ilaçlama konusunda mağduriyet yaşıyoruz ve çözüm üretmenizi bekliyoruz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Saime Cakmakci
 Gönlünüze sağlık ne güzel düşünmüşsünüz inşallah gerçekleştirirler temenni ediyorum
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Engin
  Önerileriniz ve eleştirilerinizde yerden göğe kadar haklısınız, sizin ve sizin gibi düşünenlerin sivil toplum örgütlerinde mutlaka ama mutlaka olması gerekiyor başarılar diliyorum kolay gelsin.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Faruk
 Bunu yapabilecek kadar ileri görüşlü idareci Düzce Belediyesi yönetiminde var mı?
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Erman
 Ďüzceliler eskiden beri sizin bu yazdıklarınızı kavrayabilmiş insanları seçmek için bir araya gelemedi, genelde seyirci kaldı. Dolayısıyla da sonuç değişmedi.
  " Bu sorulara cevap verin! " Haberine...
 Muallim
 Milli eğitim müdürünü Düzceye öneren eski meb bakan yardımcısı, buna ön ayak olan da bir vekil.Ortaya koyduğu proje bir öğretmeni merkeze çektirip kitap yazdırmak ve adamın kitaplarını satmak, dahası düzce nin sorunlarına çare olmayacak yığınla trübün projesi.Yarayı bilmediği için merhem de olamaz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Orhan Gün
 sizi takdir ediyorum, okuyorum düzce için çırpınmalarınızı. ama bu düzceden ne köy ne kasaba olur. neresine el atacaksın ki. çarpık kentleşme modern mimariden yoksun binalar daracık yollar. yılan gibi kıvrılan şehrin göbeğinden geçen İstanbul caddesi. kıramadı bu kabuğunu DÜZCE maalesef.
Yaylalar sonbahar manzarasıyla büyülüyor! Yaylalar sonbahar manzarasıyla büyülüyor!
  Çağatay; ‘Kırılma zamanı geldi’
  PROF. ÇAKIR; ‘Şu an konuşurken deprem olabilir!’
  Kapalı Pazaryeri çarşamba açılacak!
  Muhtarlar Günü'nü kutladılar!
  Dilber Ay’ın mezarı mı açılacak?
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  Eee burası Düzce.. İsteyen istediği gibi kaldırımları işgal edebilir!
  Safir Koleji ile DTSO arasında bir protokol daha!
  Üniversitede etik yaklaşım kursu!
  Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak'
  Sözleşme işçileri memnun edecek!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Özlü: Acil ihtiyaçlar çözüme kavuşacak!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Özlü; ‘Her düşünce ve projeye kapımız açıktır’
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Tomruk yüklü römorkun altında kalan kişi öldü!
  ‘Gün birlik ve beraberlik günüdür’
  15.10.2019 - Alın size birkaç öneri!
  15.10.2019 - Bu sorulara cevap verin!
  20.10.2019 - Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak'
  17.10.2019 - Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  19.10.2019 - Özlü; ‘Her düşünce ve projeye kapımız açıktır’