Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67538635 Aktif Ziyaretçi :11934 22 Kasım 2019 Cuma
[17:12] Mobilya atölyesinde yangın! -- [16:59] Körpeşler’de yol açma çalışmaları sürüyor! -- [16:48] Onarım ve bakım çalışmaları sürüyor! -- [16:35] Temizlik çalışmaları sürüyor! -- [16:20] Zeka Oyunlarında büyük başarı! -- [16:18] Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? -- [16:05] Türkiye Kooperatifler Fuarı ziyaretçilerle buluşacak! -- [15:28] İl Özel İdaresi’nin 3 yıllık hizmet çalışmaları açıklandı! -- [15:02] Kaldırım ve yollar onarılıyor! -- [14:09] 4. İnsülin Pompa çalıştayı gerçekleştirildi! --
DÜZCE’DE EĞİTİM NE DURUMDA?
Düzce Milli Eğitim sorduğumuz sorular cevap beklerken, muhabirlerimiz bu kez vatandaşa “Düzce’de ki eğitimin sizce ne durumda?” diye sordu.
8.10.2019 - 16:49:10  Haberi Yazd?r

 

   Son 10 gündür Gazete burasıdüzce Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bazı sorular sormuştu. Ancak Milli Eğitim Müdürlüğü bugüne kadar bu sorulara cevap veremedi.

   Gazete burasıdüzce muhabirleri bu kez mikrofonlarını vatandaşa yöneltti. İşte vatandaşın Düzce’de ki eğitimin geldiği nokta ile ilgili düşünceleri;

“ŞİMDİ HER ŞEY MADDİYATA DAYANIYOR”

   Gürsel Çelikpala: Eski eğitim sistemi kalmadı, bunun herkes farkında. Benim çocuklarımın hepsi okulunu bitirdi fakat ama bizim çocuklarımızın zamanında eğitim sistemi daha farklıydı. Şimdi her şey maddiyata dayanıyor. Cemaatler falan her yere girdi, önceden beri var zaten de şuan durumlar nasıl bilemiyorum.

“EĞİTİMDE CİDDİ SORUNLARIMIZ VAR”

   Ahmet Ölmez: Bugün Milli Eğitim’de matematik dersi seçmeli konuma gelirse, din dersleri zorunlu ders haline gelirse Milli Eğitim’den daha bekleyebileceğimiz bir şey var mı? Milli Eğitim, çocuklarımız iyi eğitim almasın, iyi sınıflarda okumasın, kaliteli seviyeye çıkmasın, eğitimi çökertmek için çalışan bir Milli Eğitim Bakanlığımız var. Fiziki alt yapılarıyla Düzce’deki eğitimi görüyoruz işte. Namık Kemal okulunun inşaatının daha tamamlanmadığını ve hala çocuklarımızın prefabrik okullarda okuduğunu, çocuklarımızın teneffüse çıktığında dolaşma alanlarının olmadığını, çocuklarımızın beden eğitimi dersini beton üzerinde yaptığını, çocuklarımızın vücudundaki elektriği boşaltması için bir toprak zeminin olmadığını, bunların hepsini görüyoruz buda Milli Eğitim’in durumunu gösteriyor. Biz geleceğimize yatırım yapamıyoruz, maalesef çocuklarımızın geleceğini çalıyoruz ve onlara iyi bir gelecek bırakamıyoruz. Eğitimde ciddi sorunlarımız var, önce fiziki yapılarımızın ve okullarımızın şartlarının güzelleştirilmesi, okulların servis ücretinin çok yüksek olması, bunlar velilerden bize gelen şikâyetler ve bu şikâyetlerin ortadan kaldırılması için yetkililerin görevlerini yapmasını arz ediyorum.

   Şahin Gürlemiş: Düzce şu anda eğitim konusunda o kadar da kötü değil, ama üniversitede falan cemaatlerin olması iyi bir şey değil.

“DÜZCE OLARAK BİRÇOK KONUDA EKSİĞİZ”

   Selvin Şen: Eğitim sistemi pek umduğumuz gibi değil, servis sorunu ayrı, öğretmen sorunu ayrı sorun. Eğitimi bir alanda görmemek gerek, birçok konuda eksiğiz Düzce olarak.

   Yusuf Harem: Eğitim sisteminin seviyesi çok düşük ve yeterli değil. Milli Eğitimde bazı cemaat ve sendika yapılanmaları var, bu konuda bir temizlik yapılmalı.

“EĞİTİMDE ÇOK GERİDEYİZ”

   Güler Topçu: Eğitimde çok gerideyiz, yardımcı kitaplara gerek duyuluyor hep, ders kitaplarının içerikleri yetersiz, çocuklar bir şey öğrenemiyorlar genelde özelde derslere veya dershanelere gerek duyuluyor. Türkiye geneli de kötü, Düzce geneli ise zaten depremden sonra toparlanmaya çalışıyorduk, daha da kötüye gittik. Cemaat ve sendika yapılanmaları her yerde var, herkes imamhatiplere yöneldi daha çok. Diğer liselerin kaliteleri düştü zaten Anadolu liselerini kapattılar, öğretmen liselerini kapattılar, hepsini bir arada topladılar ve eğitim sistemini bozdular.

   Birsen Özer: Benim çocuklarım okulun bitirdi. Fakat her şey karmakarışık, hiç düzenli değil.

   Hilal Acar: Eğitimde birçok sıkıntı var tabi ama İngilizce dersleri ve İngilizce eğitimi daha çok arttırılırsa daha iyi olabilir.

   Dursun Varol: Türkiye genelinde de eğitim sistemi zayıf, sürekli sistem değişiyor, sürekli bakanlık değişiyor ama tabi zihniyet değişmiyor. Cemaatler var ama bunun uygun olmadığını 15 Temmuz’da gördük zaten.

   Selman Arkan: Türkiye sıralamasındaki yerimiz iyi sayılır, cemaat ve sendika yapılanmaları çağdaş eğitimin önünü kapatacağını düşünüyorum.

“DÜZCE’DE Kİ EĞİTİM DURUMU BERBAT”

   Hayati Muslu: Düzce’de ki eğitim durumu berbat, hiçbir şey bilmeyen öğretmenler var, okullar rezalet, her konuda eksiğimiz var. Valilik ve Belediye bu konuda bir şey yapmıyor, birçok binayı yıkarak oraları pis bir ortama çevirdiler onun yerine oralara okuma evleri veya kütüphane yapabilirlerdi. Düzce’ de eğitim sıfır çocuklar sadece okula gidip geliyorlar eğitim yok.

   Nurcan Ünal: Eğitim sisteminde çok eksik var, genel sıralamada da kötüyüz, eğitime tarikatları ve cemaatleri karıştırdılar onların elinde şimdi asla desteklemiyorum. Laik bir ülkede cemaatlerle işimiz yok.

   Hızır Özcan: Durum kötü, sıralamada 46’ncı Değil 81’nci de olursun, ama eğitim üst düzey bir eğitimdir önemli olan bu değil. Eğitim genel olarak ortaçağ eğitimi Türkiye’de yani verilen eğitimin niteliğine ve kalitesine bakmak gerek, çağdaş bir eğitim mi? Oradan nasıl bir genç çıkacak? Sırasını değil içeriğini önemsiyorum.

“ÇOCUKLARIMIZ MUTSUZ”

   Atilla Gösterişli: Düzce’deki eğitim durumu genel eğitim durumlarından tabi soyutlanamaz ama Düzce’ye özgü olan sorunlar da var. Öncelikle servis konusunda sıkıntılar var ve bu konuyla ilgili henüz okul idarecileri ve servis şoförleri arasında birlik sağlanamadı. Bu konu her zaman tartışma konusu ama diğer taraftan okulların kendi çerçeveleri içerisinde öğrencilerin kültürel, sosyal aktivitelere ilişkin projeleri de eksik. Milli Eğitim tarafından bir takım şeyler hazırlandı ama sanıyorum bunları uygulamasıyla ilgili okullar kendi çaplarında bir işlem yapmıyorlar. Dolayısıyla çocuklarımız mutsuz. Tüm bunların hepsi toplumsal tepkiyle çözülebilecek konular, öncelikle he okulun bağlı olduğu okul aile birlikleri var, onun dışında yine eğitimden sorumlu olan sendikalar var, bu sorunlar bilinmeyen sorunlar değil. Çeşitli okullarda bazı tarikatların önderlik kazandığı, hatta öğretmenlerin bazı sendikalara ve tarikatlara bağlı olarak çalıştığı söz konusu, bu konular bilinmeyen konular da değil ama aşılması çok kolay. Bu konuda okul aile birliklerinin ve eğitimle ilişkilendirilen sendikaların ortak hareket etmesi gerek.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başka
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
BİRLİKTE BİR YAŞAM MÜMKÜN!
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? " Yazısına...
 naciye
 ne güzel duygularımıza tercüman olmuşşunuz
  " İSİMLER DE ŞEHRİN HAFIZASIDIR " Yazısına...
 Neriman
  İnsan olup da depremi yaşayan unutmaz, ve fakat derdi para olan unutur, üç kat yetmedi 4+5 kat binalar, kimsede çıt yok
  " ÇAKAR; ‘Meclis Üyeleri Başkana biat seçmeyi seçtiler’ " Haberine...
 Ilhami
  Çakar ağzına sağlık sizde olmasanız yazık ya.
  " ÇAKAR; ‘Meclis Üyeleri Başkana biat seçmeyi seçtiler’ " Haberine...
 Mustafa
  Olan dar gelirliye oluyor.
  " Asar Suyu Projesi için ulusal yarışma düzenlenecek! " Haberine...
 Nedim
 Kazananlar tabi ki iktidar yanlısı Kişiler yani kendi adamları olacak, sistem çok güzel işliyor!
  " Vatandaş belediye zamlarına ne diyor? " Haberine...
 Aykut
  Bir şey demeye yüzü var mı vatandaşın? Her seçimde aynı partiye oy ver her seferinde de seni ezsin zamlarla seçtiklerin. Bir şey demeye hakları yok. Vatandaş seçimini yaptı. KATLANACAK O KADAR...
  " İSİMLER DE ŞEHRİN HAFIZASIDIR " Yazısına...
 Selma K.
 Bir konu ancak bu kadar güzel kaleme alınabilirdi...Yüreğinize sağlık...İsim õnemli mi? Hayır, önemli olan yaşanmışlıklar...
  " BELEDİYENİN BORÇLARINI DÜZCELİLER Mİ ÖDEYECEK? " Haberine...
 şükrü toros
 hayden Düzceliler madem bol keseden oy verdiniz o halde pamuk eller cebe hayden gari.
  " MECLİSTEN ŞOK HABER!.. Sudan ulaşıma kadar her şeye zam geliyor! " Haberine...
 Lale
 Mezarlıkta bile rahat yok onlara da zam.
  " Özlü, hayalindeki Düzce'yi Aydın Maradit'e anlattı! " Haberine...
 Adnan
  Demek ki hayali de varmış. 1999 depreminden sonra Düzce'de müdürlük yaparken bir kere bile görmediğim adamın Düzce için hayalleri varmış. . Güleyim bari.
Doğa Koleji Bilim ve Teknoloji müzesinde! Doğa Koleji Bilim ve Teknoloji müzesinde!
  SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin
  Seyir halindeki halk otobüsü yandı!
  VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ! 'Kaldırımları biz yıkadık'
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kazada yaralanan 2 kişi hayatını kaybetti!
  İkinci taksit için son tarih 29 Kasım Cuma!
  MECLİSTEN ŞOK HABER!.. Sudan ulaşıma kadar her şeye zam geliyor!
  ‘Güvenli internet güvenli eğitim’ konferansı!
  Kabak ve Kestane Şenliği tarihi belirlendi!
  Özlü, hayalindeki Düzce'yi Aydın Maradit'e anlattı!
  Global Girişimcilik Haftasını kutladı!
  BELEDİYENİN BORÇLARINI DÜZCELİLER Mİ ÖDEYECEK?
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Üniversiteye ödül!
  Düzce'de eğlenmek için ne yaparsınız?
  ÇAKAR; ‘Meclis Üyeleri Başkana biat seçmeyi seçtiler’
  Vatandaş belediye zamlarına ne diyor?
  Doğa Koleji Bilim ve Teknoloji müzesinde!
  Keşir, bütçe komisyonunda konuştu: Çiftçilerin borçları ertelenmeli!
  16.11.2019 - SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin
  19.11.2019 - Özlü, hayalindeki Düzce'yi Aydın Maradit'e anlattı!
  19.11.2019 - MECLİSTEN ŞOK HABER!.. Sudan ulaşıma kadar her şeye zam geliyor!
  15.11.2019 - Zabıtadan bu kez müzik yapan öğrencilere müdahale..
  19.11.2019 - BELEDİYENİN BORÇLARINI DÜZCELİLER Mİ ÖDEYECEK?
  15.11.2019 - İşte Kalıcı Konutlar’ın yeni ismi!
  18.11.2019 - VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ! 'Kaldırımları biz yıkadık'
  15.11.2019 - Gençlerin müzik yapması NEDEN RAHATSIZ EDİYOR?
  20.11.2019 - İSİMLER DE ŞEHRİN HAFIZASIDIR
  15.11.2019 - EEE Burası Düzce, OLUYOR BÖYLE!