Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71857118 Aktif Ziyaretçi :6516 11 Temmuz 2020 Cumartesi
[15:19] Maceraseverlerin Melen Çayı'nda rafting heyecanı! -- [14:01] Yaralı sokak köpeği sağlığına kavuştu! -- [13:11] Şehit emniyet müdürü Baysan'ın ailesinin acısı dinmiyor! -- [21:52] TFF’ye dava açtılar! -- [20:59] VALİLİKTEN ASKER UĞURLAMASI VE DÜĞÜN AÇIKLAMASI! -- [20:39] Güvenlik dubaları koyuldu -- [20:36] 1.248 kök kenevir ve 4.250 gr kubar esrar ele geçirildi! -- [20:30] İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek! -- [18:01] Özlü, muhtarlar ile bir araya geldi! -- [15:59] Türk Kızılay Akçakoca Şubesi kurban vekaleti alımlarına başladı! --
DÜZCE’DE EĞİTİM NE DURUMDA?
Düzce Milli Eğitim sorduğumuz sorular cevap beklerken, muhabirlerimiz bu kez vatandaşa “Düzce’de ki eğitimin sizce ne durumda?” diye sordu.
8.10.2019 - 16:49:10  Haberi Yazd?r

 

   Son 10 gündür Gazete burasıdüzce Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bazı sorular sormuştu. Ancak Milli Eğitim Müdürlüğü bugüne kadar bu sorulara cevap veremedi.

   Gazete burasıdüzce muhabirleri bu kez mikrofonlarını vatandaşa yöneltti. İşte vatandaşın Düzce’de ki eğitimin geldiği nokta ile ilgili düşünceleri;

“ŞİMDİ HER ŞEY MADDİYATA DAYANIYOR”

   Gürsel Çelikpala: Eski eğitim sistemi kalmadı, bunun herkes farkında. Benim çocuklarımın hepsi okulunu bitirdi fakat ama bizim çocuklarımızın zamanında eğitim sistemi daha farklıydı. Şimdi her şey maddiyata dayanıyor. Cemaatler falan her yere girdi, önceden beri var zaten de şuan durumlar nasıl bilemiyorum.

“EĞİTİMDE CİDDİ SORUNLARIMIZ VAR”

   Ahmet Ölmez: Bugün Milli Eğitim’de matematik dersi seçmeli konuma gelirse, din dersleri zorunlu ders haline gelirse Milli Eğitim’den daha bekleyebileceğimiz bir şey var mı? Milli Eğitim, çocuklarımız iyi eğitim almasın, iyi sınıflarda okumasın, kaliteli seviyeye çıkmasın, eğitimi çökertmek için çalışan bir Milli Eğitim Bakanlığımız var. Fiziki alt yapılarıyla Düzce’deki eğitimi görüyoruz işte. Namık Kemal okulunun inşaatının daha tamamlanmadığını ve hala çocuklarımızın prefabrik okullarda okuduğunu, çocuklarımızın teneffüse çıktığında dolaşma alanlarının olmadığını, çocuklarımızın beden eğitimi dersini beton üzerinde yaptığını, çocuklarımızın vücudundaki elektriği boşaltması için bir toprak zeminin olmadığını, bunların hepsini görüyoruz buda Milli Eğitim’in durumunu gösteriyor. Biz geleceğimize yatırım yapamıyoruz, maalesef çocuklarımızın geleceğini çalıyoruz ve onlara iyi bir gelecek bırakamıyoruz. Eğitimde ciddi sorunlarımız var, önce fiziki yapılarımızın ve okullarımızın şartlarının güzelleştirilmesi, okulların servis ücretinin çok yüksek olması, bunlar velilerden bize gelen şikâyetler ve bu şikâyetlerin ortadan kaldırılması için yetkililerin görevlerini yapmasını arz ediyorum.

   Şahin Gürlemiş: Düzce şu anda eğitim konusunda o kadar da kötü değil, ama üniversitede falan cemaatlerin olması iyi bir şey değil.

“DÜZCE OLARAK BİRÇOK KONUDA EKSİĞİZ”

   Selvin Şen: Eğitim sistemi pek umduğumuz gibi değil, servis sorunu ayrı, öğretmen sorunu ayrı sorun. Eğitimi bir alanda görmemek gerek, birçok konuda eksiğiz Düzce olarak.

   Yusuf Harem: Eğitim sisteminin seviyesi çok düşük ve yeterli değil. Milli Eğitimde bazı cemaat ve sendika yapılanmaları var, bu konuda bir temizlik yapılmalı.

“EĞİTİMDE ÇOK GERİDEYİZ”

   Güler Topçu: Eğitimde çok gerideyiz, yardımcı kitaplara gerek duyuluyor hep, ders kitaplarının içerikleri yetersiz, çocuklar bir şey öğrenemiyorlar genelde özelde derslere veya dershanelere gerek duyuluyor. Türkiye geneli de kötü, Düzce geneli ise zaten depremden sonra toparlanmaya çalışıyorduk, daha da kötüye gittik. Cemaat ve sendika yapılanmaları her yerde var, herkes imamhatiplere yöneldi daha çok. Diğer liselerin kaliteleri düştü zaten Anadolu liselerini kapattılar, öğretmen liselerini kapattılar, hepsini bir arada topladılar ve eğitim sistemini bozdular.

   Birsen Özer: Benim çocuklarım okulun bitirdi. Fakat her şey karmakarışık, hiç düzenli değil.

   Hilal Acar: Eğitimde birçok sıkıntı var tabi ama İngilizce dersleri ve İngilizce eğitimi daha çok arttırılırsa daha iyi olabilir.

   Dursun Varol: Türkiye genelinde de eğitim sistemi zayıf, sürekli sistem değişiyor, sürekli bakanlık değişiyor ama tabi zihniyet değişmiyor. Cemaatler var ama bunun uygun olmadığını 15 Temmuz’da gördük zaten.

   Selman Arkan: Türkiye sıralamasındaki yerimiz iyi sayılır, cemaat ve sendika yapılanmaları çağdaş eğitimin önünü kapatacağını düşünüyorum.

“DÜZCE’DE Kİ EĞİTİM DURUMU BERBAT”

   Hayati Muslu: Düzce’de ki eğitim durumu berbat, hiçbir şey bilmeyen öğretmenler var, okullar rezalet, her konuda eksiğimiz var. Valilik ve Belediye bu konuda bir şey yapmıyor, birçok binayı yıkarak oraları pis bir ortama çevirdiler onun yerine oralara okuma evleri veya kütüphane yapabilirlerdi. Düzce’ de eğitim sıfır çocuklar sadece okula gidip geliyorlar eğitim yok.

   Nurcan Ünal: Eğitim sisteminde çok eksik var, genel sıralamada da kötüyüz, eğitime tarikatları ve cemaatleri karıştırdılar onların elinde şimdi asla desteklemiyorum. Laik bir ülkede cemaatlerle işimiz yok.

   Hızır Özcan: Durum kötü, sıralamada 46’ncı Değil 81’nci de olursun, ama eğitim üst düzey bir eğitimdir önemli olan bu değil. Eğitim genel olarak ortaçağ eğitimi Türkiye’de yani verilen eğitimin niteliğine ve kalitesine bakmak gerek, çağdaş bir eğitim mi? Oradan nasıl bir genç çıkacak? Sırasını değil içeriğini önemsiyorum.

“ÇOCUKLARIMIZ MUTSUZ”

   Atilla Gösterişli: Düzce’deki eğitim durumu genel eğitim durumlarından tabi soyutlanamaz ama Düzce’ye özgü olan sorunlar da var. Öncelikle servis konusunda sıkıntılar var ve bu konuyla ilgili henüz okul idarecileri ve servis şoförleri arasında birlik sağlanamadı. Bu konu her zaman tartışma konusu ama diğer taraftan okulların kendi çerçeveleri içerisinde öğrencilerin kültürel, sosyal aktivitelere ilişkin projeleri de eksik. Milli Eğitim tarafından bir takım şeyler hazırlandı ama sanıyorum bunları uygulamasıyla ilgili okullar kendi çaplarında bir işlem yapmıyorlar. Dolayısıyla çocuklarımız mutsuz. Tüm bunların hepsi toplumsal tepkiyle çözülebilecek konular, öncelikle he okulun bağlı olduğu okul aile birlikleri var, onun dışında yine eğitimden sorumlu olan sendikalar var, bu sorunlar bilinmeyen sorunlar değil. Çeşitli okullarda bazı tarikatların önderlik kazandığı, hatta öğretmenlerin bazı sendikalara ve tarikatlara bağlı olarak çalıştığı söz konusu, bu konular bilinmeyen konular da değil ama aşılması çok kolay. Bu konuda okul aile birliklerinin ve eğitimle ilişkilendirilen sendikaların ortak hareket etmesi gerek.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NEREDESİN FAHRİ BEY?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Profesör Dr. Kayıhan Pala’nın söyleşisi
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 ulviye dikmen
 tüm yaşayanların hakkını korumak sanırım kabullenmesi en zor bir yaşam hakkı ne diyelim akıl başa gerek sevgiler... Necmi arkadaşa bir kez daha teşekkürler
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 Yazdıklarına aynen katılıyor.Sadece Mehmet keleşe ne olmadıysa fahri çakırada aynısı olur.(isimlerinin baş harflerini bilerek küçük harf koydum.)
  " ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’ " Haberine...
 Baturrdeşim
 Değerli kardeşim,insanlık ve yaşadığın toprak için görev yapacaksan yolun açık ve aydınlık olsun.ulkemizin onurlu ve çalışkan siyasetçilere ihtiyacı var temenni ederim ki bu ulvi yürüyüşünde hak,hukuk ve adalet kavramları daima düşüncelerinde olur.hayirlı olsun.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Sedat
 Milletvekili diye seçilenler ne yazık ki Meclisin kapısından içeri girince herşeyi unutuyorlar...!!!!!!
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 18 yılda Ak partiden milletvekili olan kaç kişi adını Düzce'ye yazdırdı merak ediyorum.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Mahmut Gül
 Güzel yazı nasiplenene çok şey anlatır
  " Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin! " Haberine...
 şükrü toros
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  " ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzce kardüzü eftenia tabiat parkı kurugöl kaynaşlı güzel dereşalalesi düzcenin yaylaları konuralp turizim potansiyeli fakıllı magarası sarıkaya magarası denizi bunun gibi saymakla bitmez görülmesi gereken yer cennet düzcemizi düzceli vatandaş düzceyi tanımıyor ama abantı gölçük düzceliye sorsak düzcenin yarısı buralara gitmiştir ama düzcenin güzelliklerini bilen varmı desek düzceli olmayanlar düzcelilerden daha çok biliyor işte düzcenin vizyonu düzcenin hali bakanlık yapmış özlü idarecilerdüzcenin tanıtımına katkı verecek projeleri varmı benden bir öneri hava durumuna göre düzcedeki tüm belediyeler birleşip hafta sonları düzcenin güzelliklerine tur düzenleseler düzce turizimde patlama yapar bizden söylemesi. birde düzce tanıtma vakfı düzceyi nerde tanıtıyor merak konusu
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 tuik gerçekten düzceyle kafa buluyor. nedenmi efteni tabiat parkımız var herkez boluya abanta gölçük gidiyor. kardüzümüz var herkez kartalkayaya gidiyor. çevre illerde sakarya kocaelide büyük satadyumlar yapılıyor düzceye çivi çakılmıyor. sorunlar saymakla bitmiyor. yarım kalmış yatırımlar çürüyen eftenia otel gibi birçok konuyu hala çözüme kavuşturamayan yetkililer . nerde sayın düzce valisi düzcenin bakan belediye başkanı ilçe belediye başkanları siyasiler muhalefet düzcenin sorunlarını neden halledemiyor. bu konuları yetkililer sorup haber yaparsanız düzce kamuoyu bilgilenir. düzce yaşanacak belki mutlu şehirler arasında olur
  " Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek! " Haberine...
 Mehmet altun
 Başarılar diliyorum savaş kardeşime.
Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’ Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’
  Otomobilinde ölü bulundu!
  CHP Düzce Heyeti Hendek’te!
  Akçakoca'ya 400 kişilik ‘katamaran’ gezi teknesi getirildi!
  Yaylalar doğaseverleri cezbediyor!
  Er, güven tazeledi!
  Lunaparklarda alınacak önlemler açıklandı!
  Köprüden düşen otomobildeki 5 kişi yaralandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Batı Karadeniz'in incisi eski günlerine dönüyor!
  Akçakoca'da otomobil inşaat alanına yuvarlandı: 2 yaralı!
  Evde Bakım Hizmetleri çalışmalarını sürdürüyor!
  ATV tipi arazi aracı devrildi: 5 yaralı!
  Meteorolojiden uyarı!
  Vali Atay, AA Sakarya Bölge Müdürü Yalçıntaş'ı kabul etti!
  İYİ Parti İl Kongresi Pazar günü yapılacak!
  Üretimde Dijital Dönüşüm projesi toplantısı yapıldı!
  Samsunspor teknik direktörü Sağlam, Akçakoca'yı ziyaret etti!
  Dinçer, meclis sonrası açıklamalarda bulundu!
  ÇAKAR; ‘GÜNCEL KONULARI TAKİP EDİYORUZ’
  Mezarlıklar temizleniyor!
  4.07.2020 - NEREDESİN FAHRİ BEY?
  7.07.2020 - DÜZCE VALİLİĞİ