Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71303745 Aktif Ziyaretçi :2172 6 Haziran 2020 Cumartesi
[20:47] Bolu Dağı Tüneli'ndeki araç yangını ulaşımda aksamaya neden oldu! -- [20:38] İtfaiyeden yılan operasyonu! -- [18:03] Sınav hazırlıkları devam ediyor! -- [17:38] KGK olağan gündem toplantısı gerçekleşti! -- [17:27] Online TYT denemesi yapıldı! -- [17:09] Cuma namazı statta kılındı! -- [16:54] KOSGEB’in pandemi sürecindeki destekleri konuşuldu! -- [16:33] Eskiyen bayraklar değiştirildi! -- [15:56] Ceneviz Kalesi'nde, restorasyon çalışmaları yeniden başlayacak! -- [15:44] Adrenalin tutkunlarına raftingde sosyal mesafe düzeni! --
Yeni İl Başkanı KİM OLACAK?
Kongre sürecinin işlemeye başlamasıyla birlikte AK Parti’de hareketlenmeler ve kulis çalışmaları hız kazanmaya başladı. Takvim tam olarak açıklanmasa da birçok isim yakıştırılıyor ve birçok isim de şimdiden nabız yokluyor…
28.09.2019 - 11:34:22  Haberi Yazd?r

 

   Türkiye’nin neredeyse tamamına yakınında atama usulüyle sürdürülen AK Parti il başkanlıkları süreci, en geç 2020 Mart ayı itibariyle olağan kongrelerle seçilmiş şekilde sürdürülecek.

   Düzce AK Parti’de de birçok isim gerek kendi isteği, gerekse de genel merkezin öngördüğü şekliyle koltuğu elde etmek için çalışma içerisine girmiş durumda. İşte kulislerde il başkanlığı için adı  konuşulanlar…

   Düzce’de de partilerin atama yönetimlerle devam ettiği bir gerçek. Bundan ötürü ilerleyen süreçte Genel Merkezlerin aldığı kararlar doğrultusunda il ve ilçe kongrelerine gidilecek. Bu durum şimdiden birçok ismin ağzının sulanmasına ve kamuoyu yoklamalarına girişmelerini de beraberinde getiriyor.

   Özellikle iktidar partisi olan AK Parti’de birçok isim, gerek kendi isteği, gerekse de genel merkezin ön gördüğü şekliyle koltuğu elde etmek için çalışma içerisine girmiş durumda.

   Peki, parti nezdinde yaşanan bunca hengâmeye, bunca sıkıntılı sürece rağmen, il başkanlığında adı konuşulan bu isimler kimler?

MUSTAFA KESKİN

   Burada en önemli isim elbette ki mevcut il başkanı Mustafa Keskin olmakla birlikte, 2019 yılının başlarından itibaren göreve getirilen Keskin’in geçen süreçte birlikteliği sağlayamadığı, sırf yerel seçimlere yönelik bir isim olarak görevlendirildiği, teşkilat içerisinde de sıkça konuşuluyor.

   Teşkilatçı bir isim olmasının yanında, partisinin geleceği için her şekilde görev almaktan çekinmeyen Keskin, kendine has bir duruş sergilemeye çalışsa da geçen kısa sürede toparlayıcılık görevini yerine getiremediği gibi, birçok konuda ağırlığını hissettiremediği ve sessiz kaldığı için yine parti kulislerinde eleştiriliyor.

ALİ DİLBER

   Eski Baro Başkanı, Yeşilay Düzce Şube Başkanı Av.Arb. Ali Dilber’in ismini Düzceliler gerek yerel, gerekse de genel olmak üzere her seçim dönemlerinde duyuyor. Ancak Dilber’in gönlünde asıl yatanın AK Parti İl Başkanlığı görevi olduğu da malum.

   Bu kapsamda nabız yoklayan Dilber’in, genel merkezleri üzerinden de çalışma yapmaya başladığı ve süreci kendi lehine çevirebilmek için uğraştığı, yine parti içerisinde konuşulmaya başlandı. Parti içerisinde yönetim kademelerinde belirli isimlerle yakınlığı bilinen Ali Dilber’in buna karşı taban nezdinde sıkıntı yaşayabileceği öngörülüyor. Genel Merkezin de bu gibi kriterleri göz önünde bulunduracağını gözden kaçırmamak lazım.

CİHAT ÇELİK

   Bir diğer isim ise Hikmet Keskin döneminin il başkan yardımcısı, Gölyaka eski Belediye Başkanı Nihat Çelik’in oğlu Cihat Çelik. Son olarak Mustafa Keskin’in il başkanı olmasından önce de Düzce kamuoyunda adı sıkça dillendirilen Cihat Çelik, bir türlü emeline ulaşamadı.

   Çelik, tabanından belirli bir destek görmekle birlikte, dün olduğu gibi bugün de karar vericilerin aklındaki üç veya dördüncü isim olarak yer almayı sürdürüyor.

   Her ne kadar kamuoyunda adı dillendirilse de, teşkilatı tarafından da çok bilinmeyen, öne çıkamayan bir isim olarak lanse edilen Çelik’in de il başkanlığına göz kırptığı söylemleri ortaya atılmış durumda.

TURGAY ŞAHİN

   Hikmet Keskin döneminde il yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Turgay Şahin’in adı da yine il başkanlığı için geçen isimler arasında. Şahin de tıpkı Mine Met gibi yerel seçimler öncesinde il başkanlığı için Ankara’ya çağırılan isimlerden biriydi.

   İl Başkanlığının Mustafa Keskin’e verilmesinin ardından yönetimde görev almayan Şahin’in gidilecek il kongresinde başkanlık için herhangi bir girişiminin olmadığı ancak yine de potansiyel adaylar arasında görüldüğü parti içerisinde dillendiriliyor.

MİNE MET

   Halen AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Mine Met’in adı da yine Mustafa Keskin’le birlikte il başkanlığı için anılıyordu. Keskin’le birlikte Ankara’ya çağırılan isimlerden biri olan Met, görevin Keskin’e tevdi edilmesiyle birlikte onun listesinde yönetime girmişti.

   Kızılay Düzce Şubesi yönetim kurulu üyesi olarak da görev yapan Mine Met’in adı da yaklaşan süreçte il başkanlığı için bahsi geçen isimler arasında yerini alıyor.

OYA KOCAMAN

   İl başkanlığı için bahsi geçen isimlerden bir diğeri de, mevcut yönetim kurulu üyesi olarak görevini sürdüren Av. Oya Kocaman. Kocaman’ın birçok yönetim değişikliğine rağmen il yönetimlerinde kendisine yer bulması ve görev alması, teşkilatı iyi tanımasının en büyük artısı olarak değerlendiriliyor. Oya Kocaman’ın il başkanlığında ne denli iddialı olabileceği bilinmemekle beraber, teşkilat içinden destekçilerinin olduğu ifade buluyor.

HAKAN KUŞÇUOĞLU

   Merkez İlçe eski Başkanı Hakan Kuşçuoğlu. Yine Cihat Çelik gibi adı il başkanlığı için geçen ancak Mustafa Keskin’e görevin verilmesiyle sessizliğe bürünen Kuşçuoğlu’nun yaşananlardan ötürü kırgınlığı olduğu parti içerisinde dillendirilen bir konu.

   Yakın olduğu isimlerin kamuoyu tarafından benimsenmemesi Kuşçuoğlu’nun işini zorlaştırıyormuş gibi bir algı söz konusu. Ancak bu durumun Kuşçuoğlu’nun il başkanlığı koltuğuna oturma isteğini azaltmadığı, aksine daha da istekli şeklide hareket ettiğini, yine teşkilat içi dengeler söylüyor.

   AK Parti teşkilatlarının önemli bir kısmının Kuşçuoğlu ismine sıcak bakmamakla birlikte, sürpriz olmayacağı kanaatini taşıdıkları söylemlere yansıyor.

TALİP ÇABUKOĞLU

   Talip Çabukoğlu, il başkanlığı için bahsi geçen isimlerden bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Çabukoğlu’nun teşkilat içerisinde çok fazla bir destekçisi olmamasına karşın, yerel ve genel seçimlerde partisine olan bağlılığını aday adaylığı ile duyurmasıyla ön plana çıkıyor. Her ne kadar teşkilatçılığı ön plana çıkıyor ve il başkanlığına aday olabileceği dillendiriliyor olsa dahi bunun oldukça zayıf bir ihtimal olduğu da yine teşkilat içerisinde ifade buluyor.

SEMİH KIBRIS

   Ali Dilber, Talip Çabukoğlu gibi her seçim döneminin vazgeçilmez isimlerinden bir diğeri de Semih Kıbrıs.

   2017 yılı Aralık ayının son günü gerçekleştirilen İl Başkanlığı seçimlerinde de aday olmak isteyen ancak olamayan Kıbrıs’ın, gelişen süreçleri göz önünde bulundurarak Düzce’ye gelerek kulis çalışmalarına başladığı sıkça dile getirilmeye başlandı.

   Çabukoğlu gibi teşkilatına bağlı şekilde ’ne görev verilirse yaparım’ tarzında hazır ve nazır şekilde görev bekleyen Kıbrıs, bu sefer dileğine kavuşur mu bilinmez ancak teşkilat içerisinden gelen bilgilere göre yine çok fazla şansı olmayacağı öngörülüyor.

NUMAN ÇABUK

   Ve Dr. Numan Çabuk. 2018 Haziranında yapılan Genel seçimlerde partisinin üçüncü sıra milletvekili adayı olan ve yaptığı çalışmalarıyla öne çıkan Çabuk, az bir oy farkıyla meclise girememişti. Geçen süreçte doktorluk görevini sürdüren Çabuk’un, seçimlerin ardından birçok yer ve göreve yakıştırıldığı bilinirken, toparlayıcılık anlamında il başkanlığı için de adı dillendirilmeye başlandı.

   AK Parti Genel Merkezi ile yakın ilişkileri bulunan Çabuk’un, il başkanlığı konusunda bir söylemde bulunup bulunmadığı henüz bilinmezken, adı gerek parti içerisinde, gerekse de Düzce kamuoyunda dillendirilmeye başlandı.

***

   AK Parti'de olduğu gibi Düzce kamuoyunda da herkes yeni il başkanının kim olacağını elbette merak ediyor. İl Başkanlığına giden süreçte en önemli nokta ilçe, belde yönetimlerinde yapılacak seçimlerdir.

   Bu sürecin ne şekilde ilerleyeceği, yukarıda bahsi geçen isimlerin ilçe ve belde seçimlerinde ne denli etkili olacağı ile de ilgili aslında.

   O bakımdan, il başkanlığından ziyade ilçe ve belde seçimlerine dikkat kesilerek il başkanının kim olacağını çok daha rahat şekilde ortaya koyabilmemiz de olası görünmektedir.

   Tabi, AK Parti Genel Merkezi bir sürpriz yapmazsa…

Peki, Senin Yorumun?
cash81  /  30.09.2019 - 16:36:01
 topçu zeki olsun
A.G.  /  30.09.2019 - 15:15:47
 Milli Görüş kökenli biri gelmediği sürece AKP kan kaybetmeye devam eder.
Ali  /  30.09.2019 - 09:59:39
 Fakir fukara olsun da bari karnı doysun
Cemalettin  /  30.09.2019 - 09:57:09
  AKP kim il başkanı olursa olsun artık dikiş tutmaz.
  Fatih Melih Maradit
Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 Yüz de yüz haklısınız. Anormal bir sekilde normalleşmedeyiz. Ama 10-20 haziran arası ak koyun kara koyun belli olacak vakalar aciklaninca. O zaman yol haritamiz belli olacak. Saygilar
  " MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 Askin hare
 Mekani cennet olsun ins cocuklugumun entel ablasiydi idolümdü nurlar içinde yatsin ailesine rabbim sabir versin.
  " FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ! " Haberine...
 sevgi
 Mekanı cennet olsun.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Ferah Teber Coşan
 Çok geçmiş olsun olsun sevgili Ulviye abla . Biliyor musunuz ben dişçiden hiç korkmaz kızım da .İlk size getirmişti annem.Hoşgeldiiin Müesser hanım diye sıcak karşılamanızı unutamam.Annemi kısa bir süre önce kaybettim paylaşmak istedim.Tekrar geçmiş olsun gülen yüzünüz solmasın.
  " Fabrikalara maske tedarik edildi! " Haberine...
 sevgi
 Her yere dağıtılan şu maskeler sadece vatandaşın evine ulaşamadı ya.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 İyilikten başka bir düşüncesi olmayan dünya iyisi. Seni tanımak ayrıcalık diyorum..
  " Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Yaşamımızı borçlu olduğumuz sağlık emekçilerini kocaman bir alkışla selamlıyorum..Sorunların çözümü hepimizin sorumluluğunda...sevgiler
  " NASIL BİR BAYRAM? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Bayram tadında günlerimizin umuduyla, güzel yazına teşekkür ediyorum sevgiler
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Fazlı Coşkun
 Çocukluğumun aydınlık yüzü, ilk yol gostericim.... Yazında da belirttigin gibi büyümeyi değil olgunlaşmayi öğreten insan...Hasretle ellerinden öpüyorum... Sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim...
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Güner Bayraktar
 cok gecmis olsun dualarimiz hep sizinleydi iyilik ettiginiz kisilerin dualari size gecirdiginiz surecte yaninizdaydi Duzcenin size ihtiyaci var ulviye hanim kendinize iyi bakin zafer'in selami var Güner Bayraktar
Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı! Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı!
  FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  Kafasında şişe kırdılar!
  Koronavirüs bir can daha aldı!
  VALİLİK YENİ KARARLARI AÇIKLADI!
  KAZA SONRASI D - 100 SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ!
  METEOROLOJİDEN UYARI!
  Şahin ve Kaya Düzce ve sporu konuştu!
  Otobüs yolculuğunda koronavirüs önlemleri belirlendi!
  Kıyı balıkçıları hazırlıklarını sürdürüyor!
  İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU'NDA ALINAN YENİ KARARLAR!
  Düzceli Uzman Çavuş Şuayip Gönül ağır yaralandı!
  65 yaş üstünü heyecanlandıran açıklama!
  TEŞEKKÜR
  Otomobile silahlı saldırı!
  AB ülkelerine fındık ihracatı devam ediyor!
  Bilim Kurulu üyesi 'sıfır vaka' için tarih verdi!
  Özlü’den Bakan Kurum’a teşekkür!
  Kamuda İdari izinleri yeniden düzenleyen genelge yayımlandı!
  Belediyeden toplu taşıma araçlarına gelir desteği ödemesi!
  30.05.2020 - GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
  30.05.2020 - Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
  30.05.2020 - NASIL BİR BAYRAM?
  4.06.2020 - Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz?
  30.05.2020 - Neden değerlendirilmiyor?
  30.05.2020 - Fabrikalara maske tedarik edildi!
  31.05.2020 - FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  1.06.2020 - MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!