Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67467411 Aktif Ziyaretçi :11742 18 Kasım 2019 Pazartesi
[10:06] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:05] VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ! 'Kaldırımları biz yıkadık' -- [16:22] Seyir halindeki halk otobüsü yandı! -- [11:33] ‘Güvenli internet güvenli eğitim’ konferansı! -- [11:00] Global Girişimcilik Haftasını kutladı! -- [10:42] Kazada yaralanan 2 kişi hayatını kaybetti! -- [18:08] SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin -- [17:15] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [15:52] İkinci taksit için son tarih 29 Kasım Cuma! -- [15:18] Keşir, bütçe komisyonunda konuştu: Çiftçilerin borçları ertelenmeli! --
Yeni İl Başkanı KİM OLACAK?
Kongre sürecinin işlemeye başlamasıyla birlikte AK Parti’de hareketlenmeler ve kulis çalışmaları hız kazanmaya başladı. Takvim tam olarak açıklanmasa da birçok isim yakıştırılıyor ve birçok isim de şimdiden nabız yokluyor…
28.09.2019 - 11:34:22  Haberi Yazd?r

 

   Türkiye’nin neredeyse tamamına yakınında atama usulüyle sürdürülen AK Parti il başkanlıkları süreci, en geç 2020 Mart ayı itibariyle olağan kongrelerle seçilmiş şekilde sürdürülecek.

   Düzce AK Parti’de de birçok isim gerek kendi isteği, gerekse de genel merkezin öngördüğü şekliyle koltuğu elde etmek için çalışma içerisine girmiş durumda. İşte kulislerde il başkanlığı için adı  konuşulanlar…

   Düzce’de de partilerin atama yönetimlerle devam ettiği bir gerçek. Bundan ötürü ilerleyen süreçte Genel Merkezlerin aldığı kararlar doğrultusunda il ve ilçe kongrelerine gidilecek. Bu durum şimdiden birçok ismin ağzının sulanmasına ve kamuoyu yoklamalarına girişmelerini de beraberinde getiriyor.

   Özellikle iktidar partisi olan AK Parti’de birçok isim, gerek kendi isteği, gerekse de genel merkezin ön gördüğü şekliyle koltuğu elde etmek için çalışma içerisine girmiş durumda.

   Peki, parti nezdinde yaşanan bunca hengâmeye, bunca sıkıntılı sürece rağmen, il başkanlığında adı konuşulan bu isimler kimler?

MUSTAFA KESKİN

   Burada en önemli isim elbette ki mevcut il başkanı Mustafa Keskin olmakla birlikte, 2019 yılının başlarından itibaren göreve getirilen Keskin’in geçen süreçte birlikteliği sağlayamadığı, sırf yerel seçimlere yönelik bir isim olarak görevlendirildiği, teşkilat içerisinde de sıkça konuşuluyor.

   Teşkilatçı bir isim olmasının yanında, partisinin geleceği için her şekilde görev almaktan çekinmeyen Keskin, kendine has bir duruş sergilemeye çalışsa da geçen kısa sürede toparlayıcılık görevini yerine getiremediği gibi, birçok konuda ağırlığını hissettiremediği ve sessiz kaldığı için yine parti kulislerinde eleştiriliyor.

ALİ DİLBER

   Eski Baro Başkanı, Yeşilay Düzce Şube Başkanı Av.Arb. Ali Dilber’in ismini Düzceliler gerek yerel, gerekse de genel olmak üzere her seçim dönemlerinde duyuyor. Ancak Dilber’in gönlünde asıl yatanın AK Parti İl Başkanlığı görevi olduğu da malum.

   Bu kapsamda nabız yoklayan Dilber’in, genel merkezleri üzerinden de çalışma yapmaya başladığı ve süreci kendi lehine çevirebilmek için uğraştığı, yine parti içerisinde konuşulmaya başlandı. Parti içerisinde yönetim kademelerinde belirli isimlerle yakınlığı bilinen Ali Dilber’in buna karşı taban nezdinde sıkıntı yaşayabileceği öngörülüyor. Genel Merkezin de bu gibi kriterleri göz önünde bulunduracağını gözden kaçırmamak lazım.

CİHAT ÇELİK

   Bir diğer isim ise Hikmet Keskin döneminin il başkan yardımcısı, Gölyaka eski Belediye Başkanı Nihat Çelik’in oğlu Cihat Çelik. Son olarak Mustafa Keskin’in il başkanı olmasından önce de Düzce kamuoyunda adı sıkça dillendirilen Cihat Çelik, bir türlü emeline ulaşamadı.

   Çelik, tabanından belirli bir destek görmekle birlikte, dün olduğu gibi bugün de karar vericilerin aklındaki üç veya dördüncü isim olarak yer almayı sürdürüyor.

   Her ne kadar kamuoyunda adı dillendirilse de, teşkilatı tarafından da çok bilinmeyen, öne çıkamayan bir isim olarak lanse edilen Çelik’in de il başkanlığına göz kırptığı söylemleri ortaya atılmış durumda.

TURGAY ŞAHİN

   Hikmet Keskin döneminde il yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Turgay Şahin’in adı da yine il başkanlığı için geçen isimler arasında. Şahin de tıpkı Mine Met gibi yerel seçimler öncesinde il başkanlığı için Ankara’ya çağırılan isimlerden biriydi.

   İl Başkanlığının Mustafa Keskin’e verilmesinin ardından yönetimde görev almayan Şahin’in gidilecek il kongresinde başkanlık için herhangi bir girişiminin olmadığı ancak yine de potansiyel adaylar arasında görüldüğü parti içerisinde dillendiriliyor.

MİNE MET

   Halen AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Mine Met’in adı da yine Mustafa Keskin’le birlikte il başkanlığı için anılıyordu. Keskin’le birlikte Ankara’ya çağırılan isimlerden biri olan Met, görevin Keskin’e tevdi edilmesiyle birlikte onun listesinde yönetime girmişti.

   Kızılay Düzce Şubesi yönetim kurulu üyesi olarak da görev yapan Mine Met’in adı da yaklaşan süreçte il başkanlığı için bahsi geçen isimler arasında yerini alıyor.

OYA KOCAMAN

   İl başkanlığı için bahsi geçen isimlerden bir diğeri de, mevcut yönetim kurulu üyesi olarak görevini sürdüren Av. Oya Kocaman. Kocaman’ın birçok yönetim değişikliğine rağmen il yönetimlerinde kendisine yer bulması ve görev alması, teşkilatı iyi tanımasının en büyük artısı olarak değerlendiriliyor. Oya Kocaman’ın il başkanlığında ne denli iddialı olabileceği bilinmemekle beraber, teşkilat içinden destekçilerinin olduğu ifade buluyor.

HAKAN KUŞÇUOĞLU

   Merkez İlçe eski Başkanı Hakan Kuşçuoğlu. Yine Cihat Çelik gibi adı il başkanlığı için geçen ancak Mustafa Keskin’e görevin verilmesiyle sessizliğe bürünen Kuşçuoğlu’nun yaşananlardan ötürü kırgınlığı olduğu parti içerisinde dillendirilen bir konu.

   Yakın olduğu isimlerin kamuoyu tarafından benimsenmemesi Kuşçuoğlu’nun işini zorlaştırıyormuş gibi bir algı söz konusu. Ancak bu durumun Kuşçuoğlu’nun il başkanlığı koltuğuna oturma isteğini azaltmadığı, aksine daha da istekli şeklide hareket ettiğini, yine teşkilat içi dengeler söylüyor.

   AK Parti teşkilatlarının önemli bir kısmının Kuşçuoğlu ismine sıcak bakmamakla birlikte, sürpriz olmayacağı kanaatini taşıdıkları söylemlere yansıyor.

TALİP ÇABUKOĞLU

   Talip Çabukoğlu, il başkanlığı için bahsi geçen isimlerden bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Çabukoğlu’nun teşkilat içerisinde çok fazla bir destekçisi olmamasına karşın, yerel ve genel seçimlerde partisine olan bağlılığını aday adaylığı ile duyurmasıyla ön plana çıkıyor. Her ne kadar teşkilatçılığı ön plana çıkıyor ve il başkanlığına aday olabileceği dillendiriliyor olsa dahi bunun oldukça zayıf bir ihtimal olduğu da yine teşkilat içerisinde ifade buluyor.

SEMİH KIBRIS

   Ali Dilber, Talip Çabukoğlu gibi her seçim döneminin vazgeçilmez isimlerinden bir diğeri de Semih Kıbrıs.

   2017 yılı Aralık ayının son günü gerçekleştirilen İl Başkanlığı seçimlerinde de aday olmak isteyen ancak olamayan Kıbrıs’ın, gelişen süreçleri göz önünde bulundurarak Düzce’ye gelerek kulis çalışmalarına başladığı sıkça dile getirilmeye başlandı.

   Çabukoğlu gibi teşkilatına bağlı şekilde ’ne görev verilirse yaparım’ tarzında hazır ve nazır şekilde görev bekleyen Kıbrıs, bu sefer dileğine kavuşur mu bilinmez ancak teşkilat içerisinden gelen bilgilere göre yine çok fazla şansı olmayacağı öngörülüyor.

NUMAN ÇABUK

   Ve Dr. Numan Çabuk. 2018 Haziranında yapılan Genel seçimlerde partisinin üçüncü sıra milletvekili adayı olan ve yaptığı çalışmalarıyla öne çıkan Çabuk, az bir oy farkıyla meclise girememişti. Geçen süreçte doktorluk görevini sürdüren Çabuk’un, seçimlerin ardından birçok yer ve göreve yakıştırıldığı bilinirken, toparlayıcılık anlamında il başkanlığı için de adı dillendirilmeye başlandı.

   AK Parti Genel Merkezi ile yakın ilişkileri bulunan Çabuk’un, il başkanlığı konusunda bir söylemde bulunup bulunmadığı henüz bilinmezken, adı gerek parti içerisinde, gerekse de Düzce kamuoyunda dillendirilmeye başlandı.

***

   AK Parti'de olduğu gibi Düzce kamuoyunda da herkes yeni il başkanının kim olacağını elbette merak ediyor. İl Başkanlığına giden süreçte en önemli nokta ilçe, belde yönetimlerinde yapılacak seçimlerdir.

   Bu sürecin ne şekilde ilerleyeceği, yukarıda bahsi geçen isimlerin ilçe ve belde seçimlerinde ne denli etkili olacağı ile de ilgili aslında.

   O bakımdan, il başkanlığından ziyade ilçe ve belde seçimlerine dikkat kesilerek il başkanının kim olacağını çok daha rahat şekilde ortaya koyabilmemiz de olası görünmektedir.

   Tabi, AK Parti Genel Merkezi bir sürpriz yapmazsa…

Peki, Senin Yorumun?
cash81  /  30.09.2019 - 16:36:01
 topçu zeki olsun
A.G.  /  30.09.2019 - 15:15:47
 Milli Görüş kökenli biri gelmediği sürece AKP kan kaybetmeye devam eder.
Ali  /  30.09.2019 - 09:59:39
 Fakir fukara olsun da bari karnı doysun
Cemalettin  /  30.09.2019 - 09:57:09
  AKP kim il başkanı olursa olsun artık dikiş tutmaz.
  Fatih Melih Maradit
‘BEN YAPTIM OLDU’ MANTIĞI!..
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
BİRLİKTE BİR YAŞAM MÜMKÜN!
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin " Haberine...
 Bayram
  Önüne gelen park yeri açmış çoğu kacak çalıştırıyor belediye tarafından park yerleri acilsin saatine göre park parası uygulansın beş dakikalığında bir günlüğünde park parası veriliyor yanlış. Yollar zaten dar önüne gelen yol kenarlarını park yerine dönüştürmüş her park yerinin yanında iki adam duruyor insanlar dar yerlere hapis etmişler. Düzce’nin Turaplar ve Otluoğlu köyü ne zaman belediyeye geçecek. Yakın köylerinde tuvalet kuyuları askı usulden iki metre kuyu kaz sineklik oluyor ne zaman kanalizasyona sahip olacak. Düzce’den Şaguş’a gidiş gelişli yol olması lazım yollar çok dar. Yine yakın köyleri ne zaman doğal gaza sahip olacak.
  " SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin " Haberine...
 Neriman
  Yürüyüş yolları olan sadece ağaçlar olan parklar.
  " SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin " Haberine...
 TC Serpil
 Daha sık otobüs seferleri, düzgün yollar, kenarına araba park etmemiş yollar, kalıcı konuttaki çocuklara sosyal aktivite sağlayacak yerler, sokaktaki uyuz hayvanların tedavi edilmesi, şu karasineklerin toptan yok edilmesi.
  " SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin " Haberine...
 Bayram
 Düzce’nin Traplar köyü ile Otluoğlu ne zaman Düzce’ye bağlanacak.
  " SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin " Haberine...
 Süleyman
 Keşke depremden önceki Düzce olsa. Çünkü çok değişti.
  " SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin " Haberine...
 Ersin
 Adliye ile hastane arasın da tramvay hattı ve doktor ihtiyacı var.
  " SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin " Haberine...
 Muharrem
  Yapboz işlerini bırakın planlı yapın yıkmayın paraya da emeğe de yazık doktor eksikliği büyük sorun.
  " SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin " Haberine...
 Neriman
 Köpekleri dışlamayan insanların olduğu bir şehir olsa.
  " SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin " Haberine...
 Nuri Sakalsız
  Düzce aklı başında tek bir iş yapılsın istiyorum.
  " SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin " Haberine...
 TC Emine
 İyi doktorlara ihtiyaç var birde güzel Düzce’mizi yapboz tahtası yapmayın mahalle aralarında gezen başıboş köpeklerde bir çözüm bulunsun on onbeş tane birlikte geziyorlar korkuyoruz.
Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu! Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu!
  Belediyeden anında müdahale..
  Kaldırım çalışmaları sürüyor!
  Gücünüz bu çocuklara mı yetti? Yazıklar olsun!..
  Temizlik çalışmaları sürüyor!
  SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin
  Gürcistan Büyük Elçisi Düzce’de!
  Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu!
  Keşir, mecliste Düzce depremini anlattı!
  Kent Konseyi Kadınları da fidan dikti!
  Özlü de fidan dikti!
  Aradan 20 yıl geçti!
  Açık yeşil projesi ile boş arsalar değerlenecek!
  Gençlerin müzik yapması NEDEN RAHATSIZ EDİYOR?
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Su arıtma tesisinin haftalık bakımı yapıldı!
  Zabıtadan bu kez müzik yapan öğrencilere müdahale..
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ‘Biz Düzce’yi yeşillendirmek için çalışıyoruz’
  Asar Projesi hazırlanıyor!
  İstanbul Caddesinde park yasağı başladı!
  16.11.2019 - SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin
  13.11.2019 - Zabıtadan bu kez müzik yapan öğrencilere müdahale..
  15.11.2019 - İşte Kalıcı Konutlar’ın yeni ismi!
  11.11.2019 - EEE Burası Düzce, OLUYOR BÖYLE!
  11.11.2019 - İSTANBUL CADDESİ YAZ-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ
  12.11.2019 - Açık yeşil projesi ile boş arsalar değerlenecek!
  15.11.2019 - Gençlerin müzik yapması NEDEN RAHATSIZ EDİYOR?
  11.11.2019 - 20 yıl önceki depremin izleri silindi!
  11.11.2019 - Depremin ‘yarım bıraktığı’ bedenler hayata tutundu!
  15.11.2019 - İstanbul Caddesinde park yasağı başladı!