Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71826820 Aktif Ziyaretçi :363 9 Temmuz 2020 Perşembe
[22:18] ‘Düzcespor’un hakkının göz ardı edilmesine müsaade etmeyeceğiz’ -- [17:31] Drone ile maske denetimi yapıldı! -- [15:06] CHP’li Aytuğ Atıcı Düzce’yi ziyaret etti! -- [14:52] Sağanağın ardından denizin rengi kahverengiye büründü! -- [14:26] Prof. Dr. Ateş Kara açıkladı; A ve 0 kan grubu olanlar dikkat! -- [14:15] Korkutan sivrisinek açıklaması: Taşıdıkları sadece koronavirüs değil! -- [14:11] Bankalara borcu olan herkesi ilgilendiriyor! -- [13:41] Koyuncu; ‘Düzcespor’un hakları yok sayılamaz’ -- [13:08] Vali Atay’dan OSB’ye ziyaret! -- [12:48] Sınır Ötesi E Ticaret Eğitimi tamamlandı! --
Milli Eğitimde NE DURUMDAYIZ? BiLEN VAR MI?
Düzce gündemi “belediye, sağlık, atamalar, ulusal siyaset” ekseninde gel-git yaşayadursun, hepimizin atladığı, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ilgilendiren en önemli unsur olan eğitim konusu, büyük soru işaretleri taşıyor.
28.09.2019 - 11:19:27  Haberi Yazd?r

 

   Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Düzce’de üst üste yaşanan sağlık skandallarının arasında, eğitimde yaşanan ve yeni dönemle birlikte devam eden sorunlar silsilesini atlamamak gerekiyor.

   Bu eğitim döneminde hayata geçirileceği söylenen yapılar mı dersiniz, okulların fiziki yetersizlikleri mi, yoksa istenmeyeceği bakanlık nezdinde açıklanmasına karşın farklı isimler altında toplanan paralar mı dersiniz bilemiyoruz.

SENDİKALAR

   Gerçek şu ki; yukarıda saydığımız birkaç şıkkın dışında Düzce’nin eğitiminin nereye ve nerelere bağlı olduğunu yakından ilgilendiren ve belki de birkaç nesli daha sıkıntıya sokacak bir başka konuyu ele almamız gerekiyor.

   Nedir bu?

   Düzce’de eğitimin bazı sendikaların hedefinde bırakılması.

   Sosyal devlet anlayışındaki devlet okulları bunun için var. Eğitim bir haktır. Zorunlu hale getirilmesi de bu yüzdendir belki de, bilemiyoruz. Ancak Türkiye genelinden öte Düzce’ye baktığımızda, uzun süredir kaçıncı sırada olduğumuzu dahi bilemediğimiz bir keşmekeşlik içerisinde gidiyor eğitimimiz.

LİYAKATSIZ YÖNETİCİLER

   Tamamen sendikal çıkarlara bağlanmış şekilde liyakatsiz yönetici atamaları, aynı şekilde yer değişiklikleri, öğretmenlere uygulanan mobbing ve daha birçokları, işi sadece eğitim olan kurumların aslında bazı sendikalar nezdinde itibarsızlaştırıldığının da göstergesi durumunda.

   Dönemin vekillerinden birinin isteği doğrultusunda Düzce’ye atanan İl Milli Eğitim Müdürünün,  mevcut sendikanın istek ve söylemleri arasında sıkışmışlık yaşadığını kamuoyuna yansıyan açıklamalarla gördük.

   Yine il müdürünün, sendikanın yanı sıra başka kişi, kurum ve kuruluşların etkisiyle de hareket etmek durumunda olduğu, karar verme yetisini kullanma sorumluluğunu bunlara göre değerlendirdiği de yeni dönem atamalarının yansımalarında ortaya çıkıyor.

   Görev yerleri değişen bazı okul müdürlerinin müdürlük bünyesinde faaliyet gösteren AR-GE bölümüne alınmasının arkasında nasıl bir gücün olduğu da başka bir tartışma konusu olarak gündemdeki yerini alıyor. 

OKULLARDAKİ BAŞARI

   Merkezde bulunan bazı ilkokulların başarı sıralamasının okul yöneticilerinden kaynaklandığına dayanarak hareket etmeye çalışmak, hem bu okullarda yığılma yaşanmasına, hem de diğer eğitim - öğretim yuvalarında bu görevi üstlenenlere yapılmış bir hakaret olarak algılanmaktadır.

  Aynı şekilde özellikle Iraklı ve Suriyeli öğrencilerin merkez okullarında birikmesi, çok büyük handikap olarak değerlendiriliyor. İleriye dönük olası büyük olaylara sebebiyet verecek bu durumun da acilen düzeltilmesi gerekiyor.

  İlimizde görev yapan ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmenlerin, uyduruk soruşturmalarla küstürülmemesi, soruşturmacıların dayatma ve yönlendirmelere karşı dikkatli davranmaları da ayrıca gerekmektedir. Öğretmen motivasyonu ne derece yüksek olursa, başarı da o kadar yüksek olur.

   Burada şunu da unutmamak gerekir. Şikayete konu olan bir öğretmenin bağlı bulunduğu sendika nezdinde Milli Eğitim Müdürlüğüne akseden dosyasının bekletilmesi, sümen altı edilmesi durumuna karşı da gereken özen gösterilmelidir.

EĞİTİMDE KAÇINCI SIRADAYIZ,

BİLEN VAR MI?

   Her dönem iller sıralamasında Düzce’nin kaçıncı sırada olduğuna yönelik yapılması gereken bilgilendirmenin uzun zamandır yapılmıyor oluşu tuhaf karşılanırken, soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

   Edinilen bilgiler ışığında TÜİK rakamlarına göre 46’ncı sırada bulunduğunu öğrendiğimiz, doğruluğu konusunda bugüne kadar hiçbir açıklamanın yapılmadığı Düzcemiz için bu iyi mi, yoksa kötü mü? Cevabını sizlere bırakıyoruz.

   Ve bir kez de buradan sormak istiyoruz; Eğitimde GERÇEKTEN kaçıncı sıradayız? Bilen, duyan, anlayan, yetkili, yetkisiz kim varsa beri gelsin. Bizleri aydınlatsın.

   Düzce’yi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve tabi ki yönetici-öğretmen tüm eğitim camiasının sendikaların hedefi olmaktan çıkartılması gerekmektedir.

Peki, Senin Yorumun?
çok bilmiş  /  1.10.2019 - 09:02:18
 Bu müdürle olmaz.Verdiği hiçbir karar kendisine ait değil.Yanlış olana bile yanlış diyemeyecek kadar . Çöp projelerle basında yer edinmeye çalışıyor.Hem kendisini getiren siyasiye hem de düzceye kaybettiriyor.
Güner  /  30.09.2019 - 17:09:55
 sendika, milli eğitim ve vekiller. müthiş üçlü sayesinde eğitimimiz bu durumda. düzce'de böyle mi bilmiyorum ama sendika yönetim kurulundaki herhangi kademede olan (okul md. öğretmen vs.) bir kişi, milli eğitimdeki şube md. veya il müdürüne ahkam kesebiliyorsa, sözlerini tek tek harfiyen uygulatabiliyorsa, yapacak hiç bir şey yok demektir.
sevgi g.  /  30.09.2019 - 17:05:08
 Düzce Milli Eğitim Müdürlüğünde bu kadro olduktan sonra, malum sendikanın dayattığı ve eski vekillerle birlikte çalışarak neredeyse tüm okul müdürlüklerine liyakatsız insanların getirildikten sonra düzelmesi çok zor görünüyor. Başta vali bey olmak üzere milletvekillerinin bu konuda çok ciddi çalışması, kadrolar dahil yeniden bir yapılanmaya gidilmesi lazım.
Orhan  /  30.09.2019 - 09:55:53
  Milli Eğitim sınıfta kaldı.
TC Yurdanur  /  30.09.2019 - 09:54:55
  Eğitim mi günümüzde 0 +0
Orhan  /  30.09.2019 - 09:54:06
  Milli Eğitim çöktü.
Tülay  /  30.09.2019 - 09:53:28
 Sıfır.
Ali  /  30.09.2019 - 09:44:05
  Milli eğitimin çürümüşlüğünü bizzat bilen biri olarak sadece maaş alma yeri olmuş fiyasko milli olan yok ki milli eğitim olsun Düzce’de milli eğitime neşter vurulmadıkça fiyasko iyileri yok mu tabi ki var ama işini yapan azınlıkta.
Ümt  /  30.09.2019 - 09:42:53
 Düzce Atatürk Okulu Suriyeli doldu ve onlara sınıf açmıyorlar ayrıca okul için projektörü veliler alıyor nasıl bir milli eğitim bu.
Hasmet  /  30.09.2019 - 09:42:04
 Maalesef sendikalar eğitimde ağır basıyor. Özellikle atamalarda ve öğretmen görevlendirilmelerinde bu Türkiye’nin her yerinde böyle.
  Fatih Melih Maradit
NEREDESİN FAHRİ BEY?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Profesör Dr. Kayıhan Pala’nın söyleşisi
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 ulviye dikmen
 tüm yaşayanların hakkını korumak sanırım kabullenmesi en zor bir yaşam hakkı ne diyelim akıl başa gerek sevgiler... Necmi arkadaşa bir kez daha teşekkürler
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 Yazdıklarına aynen katılıyor.Sadece Mehmet keleşe ne olmadıysa fahri çakırada aynısı olur.(isimlerinin baş harflerini bilerek küçük harf koydum.)
  " ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’ " Haberine...
 Baturrdeşim
 Değerli kardeşim,insanlık ve yaşadığın toprak için görev yapacaksan yolun açık ve aydınlık olsun.ulkemizin onurlu ve çalışkan siyasetçilere ihtiyacı var temenni ederim ki bu ulvi yürüyüşünde hak,hukuk ve adalet kavramları daima düşüncelerinde olur.hayirlı olsun.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Sedat
 Milletvekili diye seçilenler ne yazık ki Meclisin kapısından içeri girince herşeyi unutuyorlar...!!!!!!
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 18 yılda Ak partiden milletvekili olan kaç kişi adını Düzce'ye yazdırdı merak ediyorum.
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Mahmut Gül
 Güzel yazı nasiplenene çok şey anlatır
  " Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin! " Haberine...
 şükrü toros
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  " ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzce kardüzü eftenia tabiat parkı kurugöl kaynaşlı güzel dereşalalesi düzcenin yaylaları konuralp turizim potansiyeli fakıllı magarası sarıkaya magarası denizi bunun gibi saymakla bitmez görülmesi gereken yer cennet düzcemizi düzceli vatandaş düzceyi tanımıyor ama abantı gölçük düzceliye sorsak düzcenin yarısı buralara gitmiştir ama düzcenin güzelliklerini bilen varmı desek düzceli olmayanlar düzcelilerden daha çok biliyor işte düzcenin vizyonu düzcenin hali bakanlık yapmış özlü idarecilerdüzcenin tanıtımına katkı verecek projeleri varmı benden bir öneri hava durumuna göre düzcedeki tüm belediyeler birleşip hafta sonları düzcenin güzelliklerine tur düzenleseler düzce turizimde patlama yapar bizden söylemesi. birde düzce tanıtma vakfı düzceyi nerde tanıtıyor merak konusu
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 tuik gerçekten düzceyle kafa buluyor. nedenmi efteni tabiat parkımız var herkez boluya abanta gölçük gidiyor. kardüzümüz var herkez kartalkayaya gidiyor. çevre illerde sakarya kocaelide büyük satadyumlar yapılıyor düzceye çivi çakılmıyor. sorunlar saymakla bitmiyor. yarım kalmış yatırımlar çürüyen eftenia otel gibi birçok konuyu hala çözüme kavuşturamayan yetkililer . nerde sayın düzce valisi düzcenin bakan belediye başkanı ilçe belediye başkanları siyasiler muhalefet düzcenin sorunlarını neden halledemiyor. bu konuları yetkililer sorup haber yaparsanız düzce kamuoyu bilgilenir. düzce yaşanacak belki mutlu şehirler arasında olur
  " Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek! " Haberine...
 Mehmet altun
 Başarılar diliyorum savaş kardeşime.
DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor! DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor!
  Düzce 5 yaş okullaşmada 8. sıraya yükseldi!
  S Plaka Toplantısı gerçekleştirildi!
  Otomobilinde ölü bulundu!
  İşte okulların açılacağı tarih!
  Uyuşturucu operasyonunda 11 kişi yakalandı!
  ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’
  Cip tıra çarptı: 2 ölü, 1 yaralı!
  CHP Düzce Heyeti Hendek’te!
  Tedbirleri uygulamadaki başarısı ile Düzce 5 il’den birisi oldu!
  Emekli maaş zammı ve memur maaş zammı belli oldu!
  Yaylalar doğaseverleri cezbediyor!
  Akçakoca'ya 400 kişilik ‘katamaran’ gezi teknesi getirildi!
  Yılmaz; ‘Sivas Katliamı Cumhuriyet’e vurulan ağır bir darbedir’
  Altınışık: Milli kahramanlarımızın ismine dokunmayın!
  Er, güven tazeledi!
  Lunaparklarda alınacak önlemler açıklandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Köprüden düşen otomobildeki 5 kişi yaralandı!
  Batı Karadeniz'in incisi eski günlerine dönüyor!
  Akçakoca'da otomobil inşaat alanına yuvarlandı: 2 yaralı!
  3.07.2020 - NEREDESİN FAHRİ BEY?
  7.07.2020 - DÜZCE VALİLİĞİ
  3.07.2020 - ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’