Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67536600 Aktif Ziyaretçi :4623 21 Kasım 2019 Perşembe
[17:12] Mobilya atölyesinde yangın! -- [16:59] Körpeşler’de yol açma çalışmaları sürüyor! -- [16:48] Onarım ve bakım çalışmaları sürüyor! -- [16:35] Temizlik çalışmaları sürüyor! -- [16:20] Zeka Oyunlarında büyük başarı! -- [16:18] Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? -- [16:05] Türkiye Kooperatifler Fuarı ziyaretçilerle buluşacak! -- [15:28] İl Özel İdaresi’nin 3 yıllık hizmet çalışmaları açıklandı! -- [15:02] Kaldırım ve yollar onarılıyor! -- [14:09] 4. İnsülin Pompa çalıştayı gerçekleştirildi! --
Milli Eğitimde NE DURUMDAYIZ? BiLEN VAR MI?
Düzce gündemi “belediye, sağlık, atamalar, ulusal siyaset” ekseninde gel-git yaşayadursun, hepimizin atladığı, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ilgilendiren en önemli unsur olan eğitim konusu, büyük soru işaretleri taşıyor.
28.09.2019 - 11:19:27  Haberi Yazd?r

 

   Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Düzce’de üst üste yaşanan sağlık skandallarının arasında, eğitimde yaşanan ve yeni dönemle birlikte devam eden sorunlar silsilesini atlamamak gerekiyor.

   Bu eğitim döneminde hayata geçirileceği söylenen yapılar mı dersiniz, okulların fiziki yetersizlikleri mi, yoksa istenmeyeceği bakanlık nezdinde açıklanmasına karşın farklı isimler altında toplanan paralar mı dersiniz bilemiyoruz.

SENDİKALAR

   Gerçek şu ki; yukarıda saydığımız birkaç şıkkın dışında Düzce’nin eğitiminin nereye ve nerelere bağlı olduğunu yakından ilgilendiren ve belki de birkaç nesli daha sıkıntıya sokacak bir başka konuyu ele almamız gerekiyor.

   Nedir bu?

   Düzce’de eğitimin bazı sendikaların hedefinde bırakılması.

   Sosyal devlet anlayışındaki devlet okulları bunun için var. Eğitim bir haktır. Zorunlu hale getirilmesi de bu yüzdendir belki de, bilemiyoruz. Ancak Türkiye genelinden öte Düzce’ye baktığımızda, uzun süredir kaçıncı sırada olduğumuzu dahi bilemediğimiz bir keşmekeşlik içerisinde gidiyor eğitimimiz.

LİYAKATSIZ YÖNETİCİLER

   Tamamen sendikal çıkarlara bağlanmış şekilde liyakatsiz yönetici atamaları, aynı şekilde yer değişiklikleri, öğretmenlere uygulanan mobbing ve daha birçokları, işi sadece eğitim olan kurumların aslında bazı sendikalar nezdinde itibarsızlaştırıldığının da göstergesi durumunda.

   Dönemin vekillerinden birinin isteği doğrultusunda Düzce’ye atanan İl Milli Eğitim Müdürünün,  mevcut sendikanın istek ve söylemleri arasında sıkışmışlık yaşadığını kamuoyuna yansıyan açıklamalarla gördük.

   Yine il müdürünün, sendikanın yanı sıra başka kişi, kurum ve kuruluşların etkisiyle de hareket etmek durumunda olduğu, karar verme yetisini kullanma sorumluluğunu bunlara göre değerlendirdiği de yeni dönem atamalarının yansımalarında ortaya çıkıyor.

   Görev yerleri değişen bazı okul müdürlerinin müdürlük bünyesinde faaliyet gösteren AR-GE bölümüne alınmasının arkasında nasıl bir gücün olduğu da başka bir tartışma konusu olarak gündemdeki yerini alıyor. 

OKULLARDAKİ BAŞARI

   Merkezde bulunan bazı ilkokulların başarı sıralamasının okul yöneticilerinden kaynaklandığına dayanarak hareket etmeye çalışmak, hem bu okullarda yığılma yaşanmasına, hem de diğer eğitim - öğretim yuvalarında bu görevi üstlenenlere yapılmış bir hakaret olarak algılanmaktadır.

  Aynı şekilde özellikle Iraklı ve Suriyeli öğrencilerin merkez okullarında birikmesi, çok büyük handikap olarak değerlendiriliyor. İleriye dönük olası büyük olaylara sebebiyet verecek bu durumun da acilen düzeltilmesi gerekiyor.

  İlimizde görev yapan ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan öğretmenlerin, uyduruk soruşturmalarla küstürülmemesi, soruşturmacıların dayatma ve yönlendirmelere karşı dikkatli davranmaları da ayrıca gerekmektedir. Öğretmen motivasyonu ne derece yüksek olursa, başarı da o kadar yüksek olur.

   Burada şunu da unutmamak gerekir. Şikayete konu olan bir öğretmenin bağlı bulunduğu sendika nezdinde Milli Eğitim Müdürlüğüne akseden dosyasının bekletilmesi, sümen altı edilmesi durumuna karşı da gereken özen gösterilmelidir.

EĞİTİMDE KAÇINCI SIRADAYIZ,

BİLEN VAR MI?

   Her dönem iller sıralamasında Düzce’nin kaçıncı sırada olduğuna yönelik yapılması gereken bilgilendirmenin uzun zamandır yapılmıyor oluşu tuhaf karşılanırken, soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

   Edinilen bilgiler ışığında TÜİK rakamlarına göre 46’ncı sırada bulunduğunu öğrendiğimiz, doğruluğu konusunda bugüne kadar hiçbir açıklamanın yapılmadığı Düzcemiz için bu iyi mi, yoksa kötü mü? Cevabını sizlere bırakıyoruz.

   Ve bir kez de buradan sormak istiyoruz; Eğitimde GERÇEKTEN kaçıncı sıradayız? Bilen, duyan, anlayan, yetkili, yetkisiz kim varsa beri gelsin. Bizleri aydınlatsın.

   Düzce’yi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve tabi ki yönetici-öğretmen tüm eğitim camiasının sendikaların hedefi olmaktan çıkartılması gerekmektedir.

Peki, Senin Yorumun?
çok bilmiş  /  1.10.2019 - 09:02:18
 Bu müdürle olmaz.Verdiği hiçbir karar kendisine ait değil.Yanlış olana bile yanlış diyemeyecek kadar . Çöp projelerle basında yer edinmeye çalışıyor.Hem kendisini getiren siyasiye hem de düzceye kaybettiriyor.
Güner  /  30.09.2019 - 17:09:55
 sendika, milli eğitim ve vekiller. müthiş üçlü sayesinde eğitimimiz bu durumda. düzce'de böyle mi bilmiyorum ama sendika yönetim kurulundaki herhangi kademede olan (okul md. öğretmen vs.) bir kişi, milli eğitimdeki şube md. veya il müdürüne ahkam kesebiliyorsa, sözlerini tek tek harfiyen uygulatabiliyorsa, yapacak hiç bir şey yok demektir.
sevgi g.  /  30.09.2019 - 17:05:08
 Düzce Milli Eğitim Müdürlüğünde bu kadro olduktan sonra, malum sendikanın dayattığı ve eski vekillerle birlikte çalışarak neredeyse tüm okul müdürlüklerine liyakatsız insanların getirildikten sonra düzelmesi çok zor görünüyor. Başta vali bey olmak üzere milletvekillerinin bu konuda çok ciddi çalışması, kadrolar dahil yeniden bir yapılanmaya gidilmesi lazım.
Orhan  /  30.09.2019 - 09:55:53
  Milli Eğitim sınıfta kaldı.
TC Yurdanur  /  30.09.2019 - 09:54:55
  Eğitim mi günümüzde 0 +0
Orhan  /  30.09.2019 - 09:54:06
  Milli Eğitim çöktü.
Tülay  /  30.09.2019 - 09:53:28
 Sıfır.
Ali  /  30.09.2019 - 09:44:05
  Milli eğitimin çürümüşlüğünü bizzat bilen biri olarak sadece maaş alma yeri olmuş fiyasko milli olan yok ki milli eğitim olsun Düzce’de milli eğitime neşter vurulmadıkça fiyasko iyileri yok mu tabi ki var ama işini yapan azınlıkta.
Ümt  /  30.09.2019 - 09:42:53
 Düzce Atatürk Okulu Suriyeli doldu ve onlara sınıf açmıyorlar ayrıca okul için projektörü veliler alıyor nasıl bir milli eğitim bu.
Hasmet  /  30.09.2019 - 09:42:04
 Maalesef sendikalar eğitimde ağır basıyor. Özellikle atamalarda ve öğretmen görevlendirilmelerinde bu Türkiye’nin her yerinde böyle.
  Fatih Melih Maradit
Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başka
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
BİRLİKTE BİR YAŞAM MÜMKÜN!
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başkanı gördünüz mü? " Yazısına...
 naciye
 ne güzel duygularımıza tercüman olmuşşunuz
  " İSİMLER DE ŞEHRİN HAFIZASIDIR " Yazısına...
 Neriman
  İnsan olup da depremi yaşayan unutmaz, ve fakat derdi para olan unutur, üç kat yetmedi 4+5 kat binalar, kimsede çıt yok
  " ÇAKAR; ‘Meclis Üyeleri Başkana biat seçmeyi seçtiler’ " Haberine...
 Ilhami
  Çakar ağzına sağlık sizde olmasanız yazık ya.
  " ÇAKAR; ‘Meclis Üyeleri Başkana biat seçmeyi seçtiler’ " Haberine...
 Mustafa
  Olan dar gelirliye oluyor.
  " Asar Suyu Projesi için ulusal yarışma düzenlenecek! " Haberine...
 Nedim
 Kazananlar tabi ki iktidar yanlısı Kişiler yani kendi adamları olacak, sistem çok güzel işliyor!
  " Vatandaş belediye zamlarına ne diyor? " Haberine...
 Aykut
  Bir şey demeye yüzü var mı vatandaşın? Her seçimde aynı partiye oy ver her seferinde de seni ezsin zamlarla seçtiklerin. Bir şey demeye hakları yok. Vatandaş seçimini yaptı. KATLANACAK O KADAR...
  " İSİMLER DE ŞEHRİN HAFIZASIDIR " Yazısına...
 Selma K.
 Bir konu ancak bu kadar güzel kaleme alınabilirdi...Yüreğinize sağlık...İsim õnemli mi? Hayır, önemli olan yaşanmışlıklar...
  " BELEDİYENİN BORÇLARINI DÜZCELİLER Mİ ÖDEYECEK? " Haberine...
 şükrü toros
 hayden Düzceliler madem bol keseden oy verdiniz o halde pamuk eller cebe hayden gari.
  " MECLİSTEN ŞOK HABER!.. Sudan ulaşıma kadar her şeye zam geliyor! " Haberine...
 Lale
 Mezarlıkta bile rahat yok onlara da zam.
  " Özlü, hayalindeki Düzce'yi Aydın Maradit'e anlattı! " Haberine...
 Adnan
  Demek ki hayali de varmış. 1999 depreminden sonra Düzce'de müdürlük yaparken bir kere bile görmediğim adamın Düzce için hayalleri varmış. . Güleyim bari.
Doğa Koleji Bilim ve Teknoloji müzesinde! Doğa Koleji Bilim ve Teknoloji müzesinde!
  SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin
  Seyir halindeki halk otobüsü yandı!
  VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ! 'Kaldırımları biz yıkadık'
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ‘Biz Düzce’yi yeşillendirmek için çalışıyoruz’
  Su arıtma tesisinin haftalık bakımı yapıldı!
  Kazada yaralanan 2 kişi hayatını kaybetti!
  İkinci taksit için son tarih 29 Kasım Cuma!
  Asar Projesi hazırlanıyor!
  MECLİSTEN ŞOK HABER!.. Sudan ulaşıma kadar her şeye zam geliyor!
  ‘Güvenli internet güvenli eğitim’ konferansı!
  Kabak ve Kestane Şenliği tarihi belirlendi!
  Özlü, hayalindeki Düzce'yi Aydın Maradit'e anlattı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Global Girişimcilik Haftasını kutladı!
  BELEDİYENİN BORÇLARINI DÜZCELİLER Mİ ÖDEYECEK?
  2 DAKİKADA BUGÜN
  İkinci el eşya ve antika pazarı açılıyor!
  Üniversiteye ödül!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  16.11.2019 - SOKAK RÖPORTAJI... Keşke Düzce'de olsa dediğiniz bir şey söyleyin
  19.11.2019 - Özlü, hayalindeki Düzce'yi Aydın Maradit'e anlattı!
  19.11.2019 - MECLİSTEN ŞOK HABER!.. Sudan ulaşıma kadar her şeye zam geliyor!
  15.11.2019 - Zabıtadan bu kez müzik yapan öğrencilere müdahale..
  19.11.2019 - BELEDİYENİN BORÇLARINI DÜZCELİLER Mİ ÖDEYECEK?
  15.11.2019 - İşte Kalıcı Konutlar’ın yeni ismi!
  18.11.2019 - VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ! 'Kaldırımları biz yıkadık'
  15.11.2019 - Gençlerin müzik yapması NEDEN RAHATSIZ EDİYOR?
  20.11.2019 - İSİMLER DE ŞEHRİN HAFIZASIDIR
  15.11.2019 - EEE Burası Düzce, OLUYOR BÖYLE!