Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :66088166 Aktif Ziyaretçi :59217 25 Ağustos 2019 Pazar
[15:17] Çakıcı: ‘Kadın cinayetleri her geçen gün artıyor’ -- [14:36] Sayman: İktidar kadın cinayetindeki artışı artışı görmezden geldi! -- [13:42] Silahlı kavga: 1 ölü 1 yaralı! -- [13:31] TSO meclis toplantısı gerçekleşti! -- [13:19] Çocuk Kulübü kayıtları başlıyor! -- [13:09] Çöpte bulduğu kediyi hayata bağladı! -- [10:32] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:53] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [17:19] DÜ'de kayıt işlemleri gerçekleştirildi! -- [17:13] Larvalarla mücadele devam ediyor! --
KESKİN; ‘Sorunları ortak akılla çözmek gerek!’
AK Parti Düzce eski İl Başkanı Hikmet Keskin, “Problemleri, ortak akılla, kucaklaşarak, kardeşlik duygularını ve Düzcelilik ruhunu ön plana çıkararak çözmemiz gerekiyor” dedi.
12.07.2019 - 15:10:20  Haberi Yazd?r

 

(RÖPORTAJ: Barış ZENGİN)

   AK Parti eski İl Başkanı Hikmet Keskin, istifasının ardından geçen süreci, teşkilatını, muhalefeti, Düzce’nin durumunu ve siyasete bakışını dobra dobra paylaştı.

   Keskin’in ilk olarak 24 Haziran seçimleri ve istifa sürecini değerlendirdiği açıklamalarıyla sizleri baş başa bırakıyoruz;

   “Dört yıl boyunca görev yaptık. Bu sürede dört seçim, altı büyük kongre yaptık, üç genel başkan değişimi yaşadık, iki kez il kongresi yaptık, bir hain FETÖ darbe girişimi yaşadık. Bir Belediye Başkanlığı değişimi yaşadık. Yani görev sürecimizde hızlandırılmış kurs gibi bir dönem yaşadık.

   Bu süreçte AK Parti en zor dönemini yaşadı. Ben ve yönetimim de bu dönemde başarılı bir süreç geçirdik. 7 Haziran seçimlerinde %61 oy alma başarısını gösteren bir teşkilat olduk. Yine Kasım seçimlerinde %71 oy alarak il altı il arasında olduk. Aynı şekilde referandumda %71 oy aldık. Son 24 Haziran seçimlerinde de malumunuz %54 küsur oy ile başarılı bir dönem geçirdik.

24 HAZİRAN YENİ BİR SÜRECİN BAŞLANGICI

   Tabi ki her seçimin kendine has özellikleri vardır. 24 Haziran seçimleri Türkiye’de artık yeni bir sürecin başladığını gösterdi. Sadece Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, ismini zikrederek, resmini duvara asarak, liderliğini kullanarak bu süreci götüremeyeceğimizi ifade eden il başkanlarından ve siyasetçilerden biriydim. İl başkanlığı dönemimizde teşkilatımızın her kademesiyle yaptığımız toplantılarda bunu ifade ediyordum. Geldiğimiz noktada teşkilatların zaman zaman uyarılması gerektiğini Sayın Cumhurbaşkanımıza gerekli toplantılarda ifade etmişimdir.

İNSANLARIN ÖNCELİKLERİNİ BELİRLEMELİYİZ

   Bizim teşkilatlarımızdaki en büyük eksikliklerden bir tanesi, Sayın Cumhurbaşkanımız adına siyaset yapma anlayışı. Yani biz dilimizden ve kendi özel hukuklarımızdan vazgeçip, 2002 dönemi ve öncesindeki siyasetimizde olduğu gibi insanların önceliklerini yeniden belirlememiz gerekiyor.

ÖZELEŞTİRİ YAPMAMIZ GEREK

   24 Haziran seçimlerinde yaptığımız hatayı biz 7 Haziran’da da yaptık. Aslında biraz özeleştiri yapmamız, onun ötesinde de yeniden nasıl toparlanabileceğimizi aynı şekilde bu yolda eskisi gibi nasıl güçlü olabileceğimizi kendimiz belirlememiz gerekiyor.

KİBİR, ENANİYET, KİŞİSEL ÇIKAR

   Teşkilatlarda ve yaptığımız çalışmalarda kibir, enaniyet, kişisel çıkarları bir kenara bırakıp, çalışmaları topluma mal etmemiz gerekiyor. Toplumun bütünü ve tamamına bunları yansıtmamız gerekiyor. Yapmayan arkadaşlarımız, dostlarımız, siyasetçilerimiz varsa da bunları teşkilatlarımızdan uzaklaştırmamız ve AK Parti’ye gerçekten gönül vermiş arkadaşlarımızın ciddi çalışmalar yapması gerekiyor.

İSTİŞARE KÜLTÜRÜ GELİŞTİRDİK

   24 Haziran seçimlerinde biz bunu başaramadık. Bu bir özeleştiridir. Bunun çeşitli nedenleri vardı. Belki aday adaylarımız arasından çıkan adaylarımızla ilgili tepkiler, belki bizimle alakalı bazı sıkıntılar olabilir.

   Ama biz kamuoyu ve siz basının da şahit olduğu gibi teşkilatlarımızla birlik beraberliği, teşkilatlarımızla Düzce’nin menfaatlerini üst seviyeye çıkartarak bütün siyasi partilerle bir araya gelmeler gibi önemli süreçleri başlatmış olduk. Biz bütün büyük işleri hep birlikte yaptık. En azından istişare kültürü geliştirdik. Güzel bir ortam oluşturmuştuk. İktidar partisi il başkanı olarak muhalefetteki bütün siyasi parti il başkanlarıyla ayda bir, olmasa 2-3 ayda bir oturup istişare ediyorduk.

DÜZCELİLİK RUHU

   Bugün bunun devam etmiyor olması beni üzüyor. Şu anda ben öyle bir ortam göremedim. Bu çok yanlış. Çok büyük olmamakla birlikte elbet problemlerimiz var. Bu problemleri ortak akılla, kucaklaşarak, kardeşlik duygularını ve Düzcelilik ruhunu ön plana çıkararak çözmemiz gerekiyor.

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE AK PARTİ TEŞKİLATLARI

BİR BÜTÜN OLAMAMIŞTIR

   Buna ön ayak olması gereken AK Parti İl Başkanımız, teşkilatımız ve milletvekillerimiz ve belediye Başkanımız Faruk Bey. Tabi kendileri daha iyi bilirler ama bunun yapılması ve Düzcelilik ruhuyla hareket edilmesi gerekiyor.

   En azından ben dört yıl boyunca bunun olması için gayret gösterdim. Bunun da bedellerini şu anda ödüyoruz. Önemli değil, her zaman öderiz ancak şunu ifade etmek isterim ki; 24 Haziran seçimlerinde AK Parti teşkilatları bir bütün olamamıştır. O günlerde de bunu, şu anki belediye başkanımız Faruk Bey’e ve milletvekili adaylarımıza çeşitli toplantılarda ifade etmeme rağmen maalesef sonuç kaçınılmaz oldu ve biz bir milletvekilliğini MHP’ye kaptırdık.

SEN-BEN KAVGASI VE

SENİN-BENİM ADAMIM

   Siyasi parti mantığıyla düşünüldüğü zaman bu kayıp bize yakışmadı. Maalesef teşkilatlarımızın içindeki sen-ben kavgası bunlara ön ayak olmuştur diye düşünüyorum. Önemli olan dava zihniyetidir, senin-benim adamım konusu değildir. Bu mantaliteyi kaybettiğimizi görüyoruz. AK Parti büyük bir kimliktir. Kurumsallaşmış bir zihniyettir. Bunları atlatabilecek güçtedir. 24 Haziran’ın değerlendirmesi kısaca bu.

MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİLDİR

   31 Mart seçimleri neleri değiştirdi?

   Biz dört yıl boyunca gayret verdik, mücadele ettik. Ben o süreçte Sayın Cumhurbaşkanımıza istifamı sundum. Önce kabul edilmedi ama en son 27 Aralık’ta ben ayrılmak istediğimi, yeni bir arkadaşın gelip teşkilatı toparlaması gerektiğini, çabamızın ve gayretimizin birleştirmeye yetmediğini söyledim.

   Açıkçası ’Yeni Belediye Başkanımız Faruk Bey’in çalışmak istediği veya daha iyi çalışabileceği arkadaşlarla çalışsın’ diye önlerini açmak istedim. Mahkeme kadıya mülk değildir anlayışını cesaretle gösteren bir il başkanıyım. Bu da bana büyük bir şeref ve onur veriyor.

TEŞKİLATIN BİRLİKTELİĞİ NEDEN YAKALAYAMADIĞINI BİLEMİYORUM?

   Davamızdan ve Türkiye’ye hizmet etme gayretimizden hiçbir şey kaybetmiş değiliz. Siyaset uzun soluklu bir yarıştır. Bundan sonra da o süreci devam ettireceğiz.

   Ama teşkilatın özellikle bu yerel seçimler sürecinde neden o birlikteliği yakalayamadığını bilemiyorum. Şu an teşkilatlarda, milletvekillerimiz ve belediye başkanımızla bence uyumlu bir çalışma ortamı var. En azından kamuoyuna yansıyan bir sıkıntı olmadığını düşünüyorum.

   AK Parti’nin genel olarak tavrı ve tarzı zaten problemleri içinde çözmektir. Mutlaka fikir ayrılıkları vardır ama bunları çözebilecek kabiliyette arkadaşlar siyaset yapıyorlar diye düşünüyorum.

KOPUKLUK VAR

   Beş aylık süreçte Düzce’yi nasıl görüyorsunuz?

   Yerel seçimlerde ciddi bir oy kaybı yaşadığımız için öncelikle bunun toparlanması gerektiğini düşünüyorum. Teşkilatların birlikte komplike programlar yapması gerektiğini söyleyebilirim.

   Yaşadığımız oy kaybının neden olduğunun araştırılması gerektiğini düşünüyorum. ’Neden bu kadar oyu kaçırdık?’ bunun hesabının önce yerelde teşkilatlarda yapılması, daha sonra da genelde yapılması, bu çalışmanın da genel merkeze iletilmesi, genel merkezin de kaçınılmaz olarak önlem alması gerekiyor. 

   İller, ilçeler, beldeler, genel merkez üst yönetimi bu konularda ortaklaşa çalışmalar yaparlar. Benim gördüğüm bir kopukluk var. Bu kopukluğun acilen Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde giderilmesi gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da zaten bu konuda çalışmalar yapacağını defaatle ifade ediyor.

İNSANLARIN ÖNCELİKLERİ ARTIK DEĞİŞTİ

   Her zaman söylüyoruz insanlara dokunmadan sadece hizmet yapmak, oy almak anlamına gelmiyor. Biz 17 yılda 80-90 yılda yapılamayanları yapmış bir partinin mensuplarıyız. Bunu da gururla bir madalya olarak taşıyoruz. Ama insanların öncelikleri artık değişti. Özellikle gençler konusunda onlara ulaşamadığımızı, onların önceliklerinin özellikle tespit edilmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum.

LİYAKAT VE SADAKAT

   Bir de liyakat ve sadakat ölçüsünde değerlendirme yapılması gerekiyor. Sadece sadakatli olmak bazı makamları işgal etme hakkı vermiyor. Bununla ilgili çalışma yapmamız gerekiyor. Bir de gerçekten AK Partili olan ve hizmet eden, AK Partililik ruhunu öne çıkartan insanların teşkilatlarda ve partinin üst kademelerinde olması gerektiğini ifade etmek isterim. Eğer bunu yapmazsak önümüzdeki süreçte daha fazla sıkıntılar yaşayabiliriz.

   Yani ’Biz nerede yanlış yaptık?’ sorusunu samimiyetle kendimize sormalıyız. İnşallah bunlar düzelir, toparlanır. Bazen kazanırsınız bazen kaybedersiniz ama muhasebenizi iyi yapmanız gerekiyor. Mesele bundan ibaret.

KAMUOYUNA YANSIYAN CİDDİ BİR ÇALIŞMA GÖRMEDİM

   Vekillerin bir yıllık performansını ve Faruk Özlü’nün başkanlık performansını değerlendirmek gerekirse neler söylersiniz?

   Düzce ölçeğinde il başkanımız, vekillerimiz ve belediye başkanımızla istişare etme durumunda değilim. Ama dışarıdan gördüğüm kadarıyla bizim dönemimizle kıyaslayacak olursak -ki eleştiri adına değil bilmediğim için söylüyorum-, en azından kamuoyuna yansıyan çok ciddi bir çalışma göremedim. Elbetteki çalışma yapıyorlardır. Bunu hem MHP milletvekilimiz, hem bizim milletvekillerimiz, hem bizim belediyelerimiz adına söylüyorum. Yapılmıyorsa da bunun bir sebebi olduğunu düşünüyorum.

   Ekonomik sıkıntıdan dolayı hem belediyelerimizin, hem kamu kurum ve kuruluşlarımızın bütçelerinin kısıtlandığını biliyorum. Doğal olarak bu süreçlerde yatırımlar biraz kısıtlanır. Bunları da önümüzdeki günlerde çözebilecek kabiliyetteler diye düşünüyorum. Çünkü ciddi projeleri vardı.

GÜCÜMÜZ NİSPETİNDE DE SİYASET YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Hikmet Keskin’in ilerleyen süreçte düşüncesi ne? Siyasete devam edecek mi?

   2003 yılından bugüne AK Parti’de siyaset yapıyorum. Bu kimliği de taşımaktan gurur duyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza bağlılığımız en üst seviyede devam etmektedir. Onunla birlikte siyaset yapmaya da devam edeceğiz. Siyaset yapmaya sadece milletvekilliği, il başkanlığı, belediye başkanlığı yapmak veya teşkilatlarda görev yapmak olarak bakmıyorum. Siyaset hayatın her anlamında bizim içimizde.

   Siyaseti bırakamayız. Siyasetimizi AK Parti davasına hizmet ederek sürdüreceğiz. Birilerinin bize kişisel olarak yaptığı kötülükler veya olumsuzluklar önemli değil. Biz davamıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza birileri bize sırt çevirdi, birileri bize yanlış yaptı veya biz birilerine yanlış yaptık diye bakmıyoruz. Biz dava zihniyetiyle hareket ediyoruz. Sözde dava zihniyetiyle hareket edenlerden değil, gönülden bu işe bağlı olarak devam etmeye çalışıyoruz. Siyaseten verilen her görevi yaptık yapmaya da devam ederiz. Gücümüz nispetinde de siyaset yapmaya devam edeceğiz.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM!
 
  Ayşegül Şenol Can
AFETLERLE MÜCADELE
 
  Ulviye Dikmen
DOSTA VEDA...
 
  Telat Çelik
KÖMÜRÜN KARASI
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
Hastaneye 112 çağırmak!
 
  Cemil Acar
Nazmi Çiloğlu ve Necmi Hoşver
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Birşeyler oluyor ama çözemedim!
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 Dincer KORKMAZ
 Buram buram her kösesi kitap kokan evinde, Işıtan Gündüz'ün anılarını ve fikirlerini dinleyen şanslı insanlardan biriydim bende.Hoşçakal Işıtan ağabey, toprağın bol olsun, ışıklar içinde uyu.
  " SEDAŞ'TAN PLANLI ELEKTRİK KESİNTİSİ! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 komik bir il olmayı bırakamadınız. Hala nelerle uğraşıyorsunuz.Habere bak çalışmalar yapılıyor kurul toplandı istişare yapıyoruz falan filan. Bakın Türkiyede eletrik kesintsi olan tek il Düzcedir herhalde. Bizde bakın uğraşıyorlar diye ses çıkarmıyoruz onlarda daha iyi elektrik vereceğiz diye bak nasıl kandırdık diyorlar.
  " Barodan açıklama: ‘Türk demokrasisine darbe vuruldu’ " Haberine...
 ulviye dikmen
 bu çok duyarlı güzel yazınız için demokrasi adına teşekkür ederim sevgiler
  " Depremin yıldönümünde Özlü'den önemli mesaj: Yatay şehirleşmeye önem veriyoruz! " Haberine...
 şükrü toros
 depremden sonra 3 kat imar iznini 4 kata ben çıkardım, şimdi 5 kata da siz çıkarırsınız, böylece yatay mimariye geçmiş olursunuz. ah düzcem ah
  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 Ayşegül Senol can
 Sevgili peri ısıtan bey 'in ardından yazılacak çok duyarlı ve güzel bir yazı anılarda yasasin
  " MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM! " Yazısına...
 Nizametti ulaş
 https://yesilgazete.org/blog/2019/08/10/7den-70e-sele-tepesinde-bir-kasaba/
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
  Maalesef Türkiye bu sazan sarmalı tezgâhına düşmüş bulunuyor. Alıntı.. Sazan Sarmalı Osman Başıbüyük, Sun Savunma Net, 09 Mart 2019 Hükümet, maaşları ödeyebilmek için küresel piyasalardan borçlanmak zorunda. Üretimi artıracak yönde tedbirler almaya kalkışırsa 1 kuruş para vermezler. İşte çeşitli baskı araçları kullanılarak bir ülkeyi üretimi artıracak tedbirler almaktan alıkoyarken, ithalata yönlendirmeye, bunun bir sonucu olarak fiyat kontrolü rejiminin doğmasına neden olmaya, bu süreçte borç vermeye devam ederek krizi daha da derinleştirmelye ve sonunda hedef ülkeyi iç ve dış politikada kendi kararlarını alamaz hale getirerek esir alma utezgâhına SAZAN SARMALI deniyor..
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Bir alıntı ile katıla yım.R. Serdar oğlu.. Yıllardır yazıyoruz, söylüyoruz; “Krizi çıkaran borçtur. Bu kadar borç aldınız, borçla ÜRETİM DEĞERİ olmayan inşaatlar yaptınız. Bu borcu çeviremezsiniz, batarız” dedik.     Her aklı başında yönetici, ekonomist bunu söyledi ama siz dinlemediniz. Üstelik sizi uyaranları muhalif diye hapse attırdınız.” Şimdi sizi uyardığımız noktaya geldiniz.     Yok faiz lobisi imiş, yok dolar lobisi imiş, yok Trump imiş! Suçu başkalarına atıp kurtulma çabasındasınız. Bu dediklerinizde haklı olsanız bile iktidar tek başınıza sizsiniz, engel olsaydınız!     Bu sebepten; Yaşadığımız ekonomik ve siyasal krizin TEK SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR… Devlet yönetiminde YETKİ kimde ise SORUMLULUK da ondadır.
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Deman ile ya.. Bakan parametreler süper dedi..Devamında bak ne dedi...Bakandan Dolar ile ilgili açıklama..   Ekonomik parametrelerimizi normalleştirebilme yönünde planktonlaştırabilip patikadan aşşağı saldığımızda konvansiyonel değerler doğrultusunda aslında gaye Kendi t stabil bir paradigma çizdiğimizi söyleyebiliriz,panik yapmayın..
  " DOSTA VEDA... " Yazısına...
 Kaan Arslanoğlu
 Teşekkürler Sevgili Ulviye Dikmen'e.. Işıtan Gündüz için yazdığı bu güzel yazı için. Saygılarla..
Çöpte bulduğu kediyi hayata bağladı! Çöpte bulduğu kediyi hayata bağladı!
  2/B arazilerinde süre uzatıldı!
  HOŞVER AİLESİNİN ACI GÜNÜ
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Sönmez: HDP'li başkanların görevden alınması yerinde bir karar!
  Barodan açıklama: ‘Türk demokrasisine darbe vuruldu’
  26 Ağustos’ta ‘Nilgün Kızılcı’ resitali!
  Alımlar randevu sistemi ile yapılacak!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Orman Bölge Müdüründen Yanmaz'a ziyaret!
  Yanmaz, 15 Temmuz parkını inceledi!
  İstişare toplantısı gerçekleştirildi!
  DTSO ve OSB ortak proje için toplandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Sele kapılan çocukluk hayalini yeşertmek istiyor!
  Öğrenci kayıtları başladı!
  Düzce rahat nefes alamayacak mı? Hava kirliliğinde 3'ncü sıradayız!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  SEDAŞ'TAN PLANLI ELEKTRİK KESİNTİSİ!
  21.08.2019 - Işıtan Gündüz’ün Ardından
  18.08.2019 - Depremin yıldönümünde Özlü'den önemli mesaj: Yatay şehirleşmeye önem veriyoruz!
  19.08.2019 - Barodan açıklama: ‘Türk demokrasisine darbe vuruldu’
  20.08.2019 - SEDAŞ'TAN PLANLI ELEKTRİK KESİNTİSİ!