Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :66530994 Aktif Ziyaretçi :34314 19 Eylül 2019 Perşembe
[17:51] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [16:32] Fındık bahçesinde yangın! -- [16:03] İnönü, Anıtpark ve Avni Akyol BİRLEŞECEK! -- [14:15] Rüşvet alan mübaşir tutuklandı! -- [14:06] Orman İşletmeden köylüye kredi desteği! -- [14:00] Deniz sezonu kapandı! "İyi bir sezon geçirmedik" -- [13:49] Gaziler Günü'nü kutladılar! -- [13:41] TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’ -- [13:41] Yarım asırlık değirmen yeniden hizmet verecek! -- [13:34] Özlü: 17 Eylül milletimizin derin yarasıdır! --
Sahi, bir de bizim vekillerimiz vardı!
Düzce'nin her seçim dönemi ortaya konulan sorunlarına neşter vuracağını dillendiren isimlerin, seçilmelerinin ardından neşter olmaktan ziyade hiç ortalarda görünmemeleri akıllara, “Kendilerini unutturmaya mı çalışıyorlar?” sorusunu getiriyor.
21.06.2019 - 10:17:27  Haberi Yazd?r

    

(HABER & YORUM: BARIŞ ZENGİN)

   Ulusal bazda yapılan araştırmalara göre; Düzce’nin yerinde saydığı gözlerden kaçmıyor. Eğitimden sağlığa, asayişten tarıma, turizmden trafiğe kadar birçok sorun, halen olduğu gibi duruyor. Geçen seneki genel seçimlere giden süreçte her anlarını Düzceliyle geçirme gayreti içerisinde bulunan vekillerimiz, peki şu an ne yapıyorlar?

   24 Haziran Genel seçimlerinin ardından bir yıl geçti. Geçti geçmesine de Düzceli, Düzce’yi yönetmeye talip olanların, sorunların çözümüne katkı sağlayacağını dile getirenlerin, proje üstüne proje açıklayanların ne yaptığını bu sürede ne yazık ki gör(e)medi.

CUMHUR İTTİFAKI

   Genel seçimlere Cumhur İttifakı olarak katılan AK PARTİ ve MHP’nin genel seçimlerin kazananı olduğunu aldıkları üç milletvekilliğiyle gösterdikleri aşikâr. Gel gelelim gerek seçim dönemi, gerekse ardından yereldeki görüntü hiç de ittifak havasında değildi.

ÇAKIR VE KEŞİR SAMİMİYETTEN UZAK GÖRÜNÜYOR

   AK Parti Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir’in ellerindeki gücü Düzce adına kullanmada gösterdikleri samimiyetten uzak paylaşımları, aslında konunun da özeti durumunda.

ÇAKIR, FINDIK KONUSUNDA TRİBÜNLERE OYNADI

   Çakır’ın fındık üreticisi konumunda olduğunu sıklıkla dile getirmesine karşın, vekilliğinin hemen başında tribünlere oynayan devlet politikasını, yeni bir durummuş gibi aktarmasının haricinde sorunlu hiçbir konuda sözü olmadığını, bugün tüm Düzceliler görüyor ve yaşıyor.

KEŞİR’DEN MÜJDELER!...

   Vekil Ayşe Keşir ise aslında geçmiş dönemlerdeki çalışmalarını 24 Haziran sürecinde de devam ettirmesinin yanı sıra eğitim ve sağlık konularında birçok MÜJDE verdi ilimize.

   Nedir bunlar?

   Sağlık ocağı bulunmayan mahallemizin kalmaması adına Sağlık Bakanlığı nezdindeki girişimleriyle bu alt yapıyı oluşturmaya başladı. Başladı başlamasına da; mahallelerde durum hiç de göründüğü gibi değil.

   Keşir’in girişimleriyle Sağlık Bakanlığına aktarılan yerlerin en yaşamsal ve mahallelilerin ortak olarak nefes alabilmek adına kullandığı park gibi yerler olması, tepkileri de beraberinde getirdi. Bunu dinleyen oluyor mu, bilemiyoruz.

SAĞLIK OCAĞI İÇİN KOCA PARKI TAŞIYORLAR!

   Örneğin Karaca Mahallesi’nde ortaya çıkan bu durum, mahallenin tam ortasında bulunan ve mahallelinin nefes alarak çocuklarının oynamalarını sağladıkları alana Sağlık Ocağı dikilmesi için çalışmalar başladı.

   Koca bir mahallenin ortak yaşam alanı kabul edilen ve yılların Karaca Parkı’nı kaldırarak, mahallenin sonuna dere kıyısına mahkûm etmek, halkın nasıl bir yararınadır, merak ediyoruz.

HALKA RAĞMEN HALK İÇİN KARARLAR

   Şu bir gerçektir ki, bazen halka rağmen, halkın iyiliği için, halkı yönetenler önemli kararlar almak zorundadırlar. Bu olay da işte böyle bir durumdur.

PREFABRİK OKULLAR

   Aynı şekilde Düzce’nin makûs çilelerinden biri durumunda bulunan ve depremin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen hala bitirilememiş olan prefabrik okullar konusudur.

NAMIK KEMAL OKULU İNŞAATININ DURUMU

   Yine Ayşe Keşir’in girişimleriyle Düzcemizin merkezinde bulunan eski ismiyle Rüştiye Hocası Mektebi, yakın tarihte Kız Meslek Lisesi olarak kullanılan ancak asıl sahibi Namık Kemal İlköğretim Okulunun üç ay önce bitmesi gereken ancak her nedense bitmemiş olan inşaatı.

ÜÇ AY ÖNCE BİTECEKTİ AMA…

   Depremin ardından halen inşaatın bulunduğu alanın ön kısmında prefabrik yapı dâhilinde eğitim hizmetini sürdüren okulun gerçek yerine geçmesi adına çalışma başlatıldı. Fotoğraflarda görüleceği şekilde bitiş tarihi Mart ayı idi. Lakin geldiğimiz gün itibariyle inşaat durmuş vaziyette. Neden durduğu bilinmemekle birlikte önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetişip yetişmeyeceği konusu da muamma olarak cevap bekliyor.

   Verdiğimiz sadece bu iki örnek bile Düzce’nin kaderini değiştireceklerini, güzelleştireceklerini her seçim dönemi prefabrik eğitimden kurtaracaklarını dile getirenlerin, her nedense bu sorunlarla uğraşıp halkın yararına olacak en sağlıklı çalışmayı yapmaları yerine, sürekli sosyal mecralarda at koşturduklarını görmekten öte geçemememizi sağlıyor.

ATATÜRK DEVLET HASTANESİ

   Atatürk Devlet Hastanesi’nin eksikleri konusunda da cevval görünen vekil Keşir’in, hastaneye yapılan atamaları da müjde olarak göstermesinin ötesinde, hastane içerisinde yaşanan sıkıntılara çözüm üretmemesi, verilen müjdenin ehemmiyetini de ortadan kaldırıyor.

VEKİLLER SORUNLARA YABANCI

   Bu sıkıntılar aslında konunun görünen kısımları, bahsi geçen iki vekilin de yollardan turizme ve daha birçok konuya yabancı kaldıkları aşikâr.

   Vekil denilen seçilmişlerin, kendilerini seçenlerin iyi-kötü, mutlu-mutsuz her günlerinde yanlarında olmaları olağan olmakla beraber, asıl işleri yaşadıkları kentin sorunlarına duyarlı olmaları ve çözüm üretilmesine katkı sağlayarak, kentin vizyonunu değiştirmeleri de kendilerine oy veren halkın en doğal beklentisidir.

Peki, Senin Yorumun?
Ayhan Akçay  /  22.06.2019 - 12:49:08
  Sayın vekilim bizzat bana söz verdiydi secim zamanı bekliyorum unutmadım gerçi diğer seçimlere daha çok zaman var gün olur devran döner tekrar görüşmek üzere diyorum
  Fatih Melih Maradit
YÜREK MESELESİ VE AKİF!
 
  Ayşegül Şenol Can
KADIN OLMAK
 
  Ulviye Dikmen
Şehrin öyküsünü yazacak yürek olmalı!
 
  Telat Çelik
ÖZLÜ
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
İyiler ayağa kalksın, toplum vicdanı yık
 
  Cemil Acar
Nazmi Çiloğlu ve Necmi Hoşver
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Baki kalan bu kubbede hoş bir sada imiş
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’ " Haberine...
 Fevzi
  DÜZCE'mizin bu duruma gelmesinde payı olanlar utansın. Bizden önceki nesil Düzce'yi hep ön plana çıkarmışlar ve karşılığını almışlardır. Bizim nesilde başarılı olduğuna inanıyorum. 1984 yılından sonra ekonomik ve sosyal açıdan sarsıntıya başlayan Düzce'miz son yıllarda şiddetli sarsıntı yaşıyor. Bu duruma gelmesinde siyasetin önemli rolü olduğu kanaatindeyim.
  " TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’ " Haberine...
 Refiye
  İyi parti milletvekili Allah razı olsun sizden bizimkiler nerde acaba vekillerimiz seçim zamanı çok görüyordum neyse olsun rabbime havale ediyorum Dr. bir an önce atayın bir konuşun cumhurbaşkanına iletin Haberi olursa yollar sanıyorum.
  " TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’ " Haberine...
 Mustafa
 Bizim milletvekilleri kendilerini düşünüyor. 2 seneye emekli oy verenler düşünsün.
  " TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’ " Haberine...
 Mahmut
 Çürümüş bir zihniyetin (metal yorgunluğu) faydası olmaz Düzce’ye hizmeti görmek istiyorsak rekabet için değişim şart.
  " TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’ " Haberine...
 Engin
 Düzce ye gelmek isteyen yok
  " TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’ " Haberine...
 Nurten
 Düzce millet vekilleri ne ise yarıyor
  " TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’ " Haberine...
 Hasan
 Artık buna çözüm bulunsun.
  " TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’ " Haberine...
 Ali
  Adamlar baktı bizim iktidar partisinin vekilleri bir işe yaramıyor Allah rızası için bir el atalım demişler kadersiz Düzce.
  " TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’ " Haberine...
 Tzcğl
  Bu yeni değil senelerdir ayni durumdayız. Nedense gelen doktorlar kaçıyor. Teçhizat az adam der tabi yapacaksam tam teçhizatlı yerde doktorluğumu yapayım der gider. Buradakiler hasta değil mi? Buradaki hastanelerin bağımsızlığı eksikliklerini gidermek neden kimsenin aklına gelmiyor. Hastalar Kocaeli, Bolu, Zonguldak, İstanbul’a gidiyor. Bu görmezden gelmek niye kardeşim sıra size gelmeyecek mi?
  " TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’ " Haberine...
 Gafur
 Vallahi felçli hastam var Psikiyatriye götüremem tek doktor olduğunu söylediler. Cumaya da bir umut nasıl götürüp getiremem problem Allah'a yalvarmaktan başka çaremiz yok.
Kalp krizinden korunmak için ne yapılmalı? Kalp krizinden korunmak için ne yapılmalı?
  HOŞVER; Eksikleri tamamlayın sonra konuşun!
  HASTANELERİMİZ YETERSİZ!
  Veteriner İşleri Müdürlüğüne inşaat teknikeri!
  2014’de 181 Milyon olan borç 5 senede 477 Milyona nasıl çıktı?
  Sanki fazlamız varmış gibi şimdi de doktorlarımızı gönderiyorlar!..
  ÖZLܒNÜN ACI GÜNÜ!
  BAŞKAN ÖZLÜ TEK TEK AÇIKLADI!
   ‘Bu yanlıştan bir an önce dönülmeli’
  HOŞVER; ‘HAZMEDEMİYORUM!...’
  Sigara boykotu Düzce’ye de sıçradı!
  Düzce'deki hastanelerin durumu ulusal basında!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kalp krizinden korunmak için ne yapılmalı?
  Sofuoğlu: ‘Pisti tamamlamanın vakti geldi’
  Avrupa İkincisi Düzce’den!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’
  Şifalı su mühürlendi!
  Geleneksel Tıp anlatıldı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  16.09.2019 - 2014’de 181 Milyon olan borç 5 senede 477 Milyona nasıl çıktı?
  18.09.2019 - TÜRKKAN; ‘Düzce’de doktor açığı varken, neden doktorları gönderdiniz?’
  13.09.2019 - Veteriner İşleri Müdürlüğüne inşaat teknikeri!
  13.09.2019 - YÜREK MESELESİ VE AKİF!
  16.09.2019 - Kalp krizinden korunmak için ne yapılmalı?
  18.09.2019 - HOŞVER; Eksikleri tamamlayın sonra konuşun!
  16.09.2019 - HASTANELERİMİZ YETERSİZ!
  18.09.2019 - ARAŞTIRMA KOMİSYONU NE OLDU?
  12.09.2019 - ‘Bu yanlıştan bir an önce dönülmeli’
  17.09.2019 - Sanki fazlamız varmış gibi şimdi de doktorlarımızı gönderiyorlar!..