Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :65409811 Aktif Ziyaretçi :35241 20 Temmuz 2019 Cumartesi
[19:27] Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor! -- [18:56] Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor! -- [18:50] Barodan selzedelere destek! -- [18:42] Yardımlar çığ gibi büyüyor! -- [17:53] ‘Tüm imkânları SEFERBER EDECEĞİZ’ -- [16:50] Anıtpark’ta taşlar yenileniyor! -- [16:40] DTSO İş Bankası ile protokol imzaladı! -- [16:39] Gençleştirme budaması yapıldı! -- [16:33] CHP’li vekiller afet bölgesinde! -- [15:04] Bir kişinin cesedi bulundu! --
Sahi, bir de bizim vekillerimiz vardı!
Düzce'nin her seçim dönemi ortaya konulan sorunlarına neşter vuracağını dillendiren isimlerin, seçilmelerinin ardından neşter olmaktan ziyade hiç ortalarda görünmemeleri akıllara, “Kendilerini unutturmaya mı çalışıyorlar?” sorusunu getiriyor.
21.06.2019 - 10:17:27  Haberi Yazd?r

    

(HABER & YORUM: BARIŞ ZENGİN)

   Ulusal bazda yapılan araştırmalara göre; Düzce’nin yerinde saydığı gözlerden kaçmıyor. Eğitimden sağlığa, asayişten tarıma, turizmden trafiğe kadar birçok sorun, halen olduğu gibi duruyor. Geçen seneki genel seçimlere giden süreçte her anlarını Düzceliyle geçirme gayreti içerisinde bulunan vekillerimiz, peki şu an ne yapıyorlar?

   24 Haziran Genel seçimlerinin ardından bir yıl geçti. Geçti geçmesine de Düzceli, Düzce’yi yönetmeye talip olanların, sorunların çözümüne katkı sağlayacağını dile getirenlerin, proje üstüne proje açıklayanların ne yaptığını bu sürede ne yazık ki gör(e)medi.

CUMHUR İTTİFAKI

   Genel seçimlere Cumhur İttifakı olarak katılan AK PARTİ ve MHP’nin genel seçimlerin kazananı olduğunu aldıkları üç milletvekilliğiyle gösterdikleri aşikâr. Gel gelelim gerek seçim dönemi, gerekse ardından yereldeki görüntü hiç de ittifak havasında değildi.

ÇAKIR VE KEŞİR SAMİMİYETTEN UZAK GÖRÜNÜYOR

   AK Parti Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir’in ellerindeki gücü Düzce adına kullanmada gösterdikleri samimiyetten uzak paylaşımları, aslında konunun da özeti durumunda.

ÇAKIR, FINDIK KONUSUNDA TRİBÜNLERE OYNADI

   Çakır’ın fındık üreticisi konumunda olduğunu sıklıkla dile getirmesine karşın, vekilliğinin hemen başında tribünlere oynayan devlet politikasını, yeni bir durummuş gibi aktarmasının haricinde sorunlu hiçbir konuda sözü olmadığını, bugün tüm Düzceliler görüyor ve yaşıyor.

KEŞİR’DEN MÜJDELER!...

   Vekil Ayşe Keşir ise aslında geçmiş dönemlerdeki çalışmalarını 24 Haziran sürecinde de devam ettirmesinin yanı sıra eğitim ve sağlık konularında birçok MÜJDE verdi ilimize.

   Nedir bunlar?

   Sağlık ocağı bulunmayan mahallemizin kalmaması adına Sağlık Bakanlığı nezdindeki girişimleriyle bu alt yapıyı oluşturmaya başladı. Başladı başlamasına da; mahallelerde durum hiç de göründüğü gibi değil.

   Keşir’in girişimleriyle Sağlık Bakanlığına aktarılan yerlerin en yaşamsal ve mahallelilerin ortak olarak nefes alabilmek adına kullandığı park gibi yerler olması, tepkileri de beraberinde getirdi. Bunu dinleyen oluyor mu, bilemiyoruz.

SAĞLIK OCAĞI İÇİN KOCA PARKI TAŞIYORLAR!

   Örneğin Karaca Mahallesi’nde ortaya çıkan bu durum, mahallenin tam ortasında bulunan ve mahallelinin nefes alarak çocuklarının oynamalarını sağladıkları alana Sağlık Ocağı dikilmesi için çalışmalar başladı.

   Koca bir mahallenin ortak yaşam alanı kabul edilen ve yılların Karaca Parkı’nı kaldırarak, mahallenin sonuna dere kıyısına mahkûm etmek, halkın nasıl bir yararınadır, merak ediyoruz.

HALKA RAĞMEN HALK İÇİN KARARLAR

   Şu bir gerçektir ki, bazen halka rağmen, halkın iyiliği için, halkı yönetenler önemli kararlar almak zorundadırlar. Bu olay da işte böyle bir durumdur.

PREFABRİK OKULLAR

   Aynı şekilde Düzce’nin makûs çilelerinden biri durumunda bulunan ve depremin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen hala bitirilememiş olan prefabrik okullar konusudur.

NAMIK KEMAL OKULU İNŞAATININ DURUMU

   Yine Ayşe Keşir’in girişimleriyle Düzcemizin merkezinde bulunan eski ismiyle Rüştiye Hocası Mektebi, yakın tarihte Kız Meslek Lisesi olarak kullanılan ancak asıl sahibi Namık Kemal İlköğretim Okulunun üç ay önce bitmesi gereken ancak her nedense bitmemiş olan inşaatı.

ÜÇ AY ÖNCE BİTECEKTİ AMA…

   Depremin ardından halen inşaatın bulunduğu alanın ön kısmında prefabrik yapı dâhilinde eğitim hizmetini sürdüren okulun gerçek yerine geçmesi adına çalışma başlatıldı. Fotoğraflarda görüleceği şekilde bitiş tarihi Mart ayı idi. Lakin geldiğimiz gün itibariyle inşaat durmuş vaziyette. Neden durduğu bilinmemekle birlikte önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetişip yetişmeyeceği konusu da muamma olarak cevap bekliyor.

   Verdiğimiz sadece bu iki örnek bile Düzce’nin kaderini değiştireceklerini, güzelleştireceklerini her seçim dönemi prefabrik eğitimden kurtaracaklarını dile getirenlerin, her nedense bu sorunlarla uğraşıp halkın yararına olacak en sağlıklı çalışmayı yapmaları yerine, sürekli sosyal mecralarda at koşturduklarını görmekten öte geçemememizi sağlıyor.

ATATÜRK DEVLET HASTANESİ

   Atatürk Devlet Hastanesi’nin eksikleri konusunda da cevval görünen vekil Keşir’in, hastaneye yapılan atamaları da müjde olarak göstermesinin ötesinde, hastane içerisinde yaşanan sıkıntılara çözüm üretmemesi, verilen müjdenin ehemmiyetini de ortadan kaldırıyor.

VEKİLLER SORUNLARA YABANCI

   Bu sıkıntılar aslında konunun görünen kısımları, bahsi geçen iki vekilin de yollardan turizme ve daha birçok konuya yabancı kaldıkları aşikâr.

   Vekil denilen seçilmişlerin, kendilerini seçenlerin iyi-kötü, mutlu-mutsuz her günlerinde yanlarında olmaları olağan olmakla beraber, asıl işleri yaşadıkları kentin sorunlarına duyarlı olmaları ve çözüm üretilmesine katkı sağlayarak, kentin vizyonunu değiştirmeleri de kendilerine oy veren halkın en doğal beklentisidir.

Peki, Senin Yorumun?
Ayhan Akçay  /  22.06.2019 - 12:49:08
  Sayın vekilim bizzat bana söz verdiydi secim zamanı bekliyorum unutmadım gerçi diğer seçimlere daha çok zaman var gün olur devran döner tekrar görüşmek üzere diyorum
  Fatih Melih Maradit
MİNARENİN KILIFI!
 
  Ayşegül Şenol Can
DÜZCE’NİN HALLERİ!
 
  Ulviye Dikmen
HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
 
  Telat Çelik
UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
 
  Peri Meram Arbak
Dünya Tütünsüz Gününde (31 Mayıs) Türk T
 
  Hümeyra Yılmaz
Depodaki Lenin ve eski yeni Akçakoca
 
  Cemil Acar
RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
DÜZCE DEKOVİLİ
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 daha çok çalışması lazım faruk özlünün düzcede yapılması gereken çok iş var ki saymakla bitmez. trafik park fuar alanı kongre merkezi katı atık merkezi. örnek vereyim tatile gidecez düzceye kim gelir kardüzü yok efteni termali yok denizi tanıtılmıyor çevre yolları yapılmamış faruk özlüye daha çok teşekkür etmek lazımki diger sorunları halletsin düzceye deger katsın diye
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 ali yılmaz
 düzce keleş şunu yapmış bunu kaçırmış şu paraları çalmışlar çarçur etmişler diye aglamak feryat etmek düzcenin yararına degil. düzceye deger katacak projeleri konuşmak lazım. düzceyi ileri getirecek projeler yapmak lazım. bir olimpiyat hazırlık merkezi yapılacaktı. gölyakalı abdullah şahin bu konuyu düzce gündemine taşıdı. hatırlayan var yok. kardüzü eftenia otel tabiat parkı gibi kurugöl futbol takımları kamp merkezi gibi projeleri tartışıp düzceye yön vermek lazım. yetkilileri harekete geçirecek formuller bulmak lazım. yoksa atı alan üsküdar geçmiş. hesap soran olmadıktan sonra konuşmak nafile
  " DÜZCE’NİN HALLERİ! " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 ne güzel belirmisiniz düzcedeki bazı şıkıntıları yetkilileri yakalayınca neden bu düzcenin sorunları tartışıp çözüm yollarını yapılması gerekenleri konuşmayıpta simit yeyip iltifatlarla geçişir düzcenin sorunları. trafik sorunu katı atık merkezi sorunu fuar alanı kongre merkezi stadyum kardüz efteni dekovil düzce uçagı gibi sorunları yetkililere neden iletmez. bizim düzce halkı hep menfaat peşindemi koşacak. işte o zaman düzcede degişim bekleme.
  " RADİKAL DEĞİŞİM ŞART! " Yazısına...
 adil kara
 sayın acar ali ergün diye bir kişiden bahsetmişşin. düzceye ne karı düzcede neyi degiştirmiş. düzceye dokunacak düzceyi degiştirecek kadrolar kurmak lazım. ayrıca icrrat yapacak yöneticiler lazım. eski bakan faruk özlü tutturmuş para lazım. mali denge bakanlık yapmış biri düzce belediyesi koltuguna oturmuş hala para bulacam diye çırpınıyorsa düzce belediyesinden icraat beklemek hayal olur. nerde tranvay yolu nerde bişiklet yolu nerde metrobüs yolu nerde çevre yolları nerde fuar alanı nerde büyük stadyum nerde kardüz nerde efteni otel nerde dekovil nerde düzce uçagı .düzceye deger katacak yönetici aramak lazım. faruk özlü degil ali ergün degil icraat yapacak işin ehli adam lazım düzceye
  " MİNARENİN KILIFI! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın maradit düzceyi soyan soydu kimsede hesap sormadı. bu paralar kimin parasıydı kim kazandı kim kaybetti. herzaman kaybeden düzce düzce. başka bir konuya düzcenin kanayan yaralanırını dekovil deniz kim sahip çıktı. düzce uçagı dediniz yine yok. filim platosu kongre merkezi katı atık merkezi kardüz efteni termal otel efteni tabiat parkı trafik çilesi metrobüs hattı tranvay hattı kurugöl futbol takımları kamp merkezi gölyaka kuyudüzü gs spor yatırımı olimpiyat hazırlık merkezi bunun gibi düzceye deger katacak yatırımları kim takip edecek. düzcede muhalefet yokmu. düzcenin valisi eski bakan faruk özlü kim sahiplenecek düzcenin kanayan yaralarını. neden basın yetkilileri bulmuşken bu konuları sormaz. bir kenara not etmez. işte düzcenin hali böyle. yönetilirsek düzce yerinde sayar bir adım gitmez
  " DÜZCE DEKOVİLİ " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın nuri çetin düzcenin tarihini çok güzel ortaya koyuyorsunuz ama malesef düzcedeki yöneticiler sahip çıkıyormu. dekovil kaç seneden beri gündemde hala icraat yok. bu konuyu faruk özlü eski bakan belediye başkanı düzceye getirse belki ikili ilişkilerle bedavaya bile gelir. restore edilip sergi sarayı gibi halk müzesi örnek pul koleksiyon tanıtımı hatta girişte cüzi bir para 1 tl bu dekovil düzceye deger katar. getirenide devamlı gündemde tutar. örnek şu kişi dekovili getirdi diye sayın çetin önce faruk özlüye o sahip çıkmazsa valiye valide sahip çıkmazsa özel sektöre düzce tanıtma vakfı gibi örgütlere bu konu anlatılıp sahip çıkan olursa düzceye deger katar. hatta bir düzcenin uçagı varmış buda sergilenirse yemede yanında yat kremanın kaymagı olur. düzce belli bir alanda örnek fuar alanı gibi bir yerede düzce önemli katkı saglar. yeterki yetkililere iletip sahip çıkılısın teşekkürler
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Seher Savaş
 Rabia heykeli kimin zamanında yapılmıştır ve maliyeti ne kadardır? Bilgi verilirse memnun olurum.
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Aynı siyasi kökenden gelen ve deprem sonrası imar planını çizdiren başkanın seçim garantisi olan garabet planın, "çünkü her tadilat ona oy olarak dönecekti " rantı bu 17 yıllık döneme denk geldi..Vatandaşın arsasının 100 de 40 kını bedelsiz gaspeden, kamusal ihtiyaç diye yıllarca arsasına inşaat izni vermeyen belediye, eski hal yerindeki binaya nası onay verdi ki.. Ne kaldırım ne de sokak kalmış..
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Son iki belediye toplantısında, yahu eskiye takılıp kalmayalım diyenleri duyuyoruz.. Arsası ile 10 daıre fiyatına saat kulesi, zevksizlik abidesi ve mühendislik olayı ışıklandırma, çayın kenarında demir korkulukları betonu ile kırdırıp yeniden beton ve demir korkuluk yapılarak kimlere vefa borcu ödendi.. 17 yıldır AKP dönemi tek bir proje var mı ki, mühendislik ve şehircilik anlamında bu şehre yakıştı densin..
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Aslında iki dönem vekillik yapmış sonrasında il başkanlığı yapmış, sayın Kaşıkoğluna da sormak lazım, elinde dosyalarla neden Keleş'e ikinci şansı vermediğini, Düzce halkının menfaatlerini koruduğunu anlatırken, bir dönem sonra Ankaradan Keleş ismi gelince , liderimin emaneti diye beraber nasıl sahneye el ele çıktılar..
Propolis menopoz sonrası kalbi koruyabilir mi? Propolis menopoz sonrası kalbi koruyabilir mi?
  15 Temmuz töreni düzenlendi!
  Cip ile otomobil çarpıştı: 1 yaralı!
  Bir kişi evin önünde ölü bulundu!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Valilikten sel açıklaması: 69 kişi kurtarıldı, 7 kişi kayıp!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Sokak tek yönlü olarak trafiğe açıldı!
  1850 rakımlı yaylada buluştular!
  Üniversite misafirhanesi ücretsiz hizmete açıldı!
  “Dün birbirleriyle yola çıkanlar bugün dövüşüyorlar!”
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Mustafa Varank Düzce’de!
  Akçakoca sular altında
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  15 Temmuz mesajı verdiler!
  Başkana Başdanışman geldi!
  DİLAVER KÖYÜNDE 21 KİŞİ KURTARILDI!
  İşte Akçakoca’nın son hali!
  Şehit ve Gazi aileleri için program düzenledi!
  Uğur Dershanesi
  13.07.2019 - UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
  18.07.2019 - RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
  18.07.2019 - DÜZCE’NİN HALLERİ!
  18.07.2019 - MİNARENİN KILIFI!
  13.07.2019 - Depodaki Lenin ve eski yeni Akçakoca
  18.07.2019 - HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
  18.07.2019 - DÜZCE DEKOVİLİ