Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71287256 Aktif Ziyaretçi :660 5 Haziran 2020 Cuma
[17:59] 3 kişinin Milletvekillikleri düşürüldü! -- [17:47] ‘Özel hükümleri değiştirilmeli’ -- [17:32] Beyaz eşya ve mobilya mağazalarında Covıd-19 önlemleri! -- [17:15] Kuyumcu, bijuteri ve saatçilerde alınacak önlemler açıklandı! -- [17:11] Kütüphaneler okuyuculara açıldı! -- [17:01] Valilik, normalleşme kararlarını açıkladı! -- [16:56] Kasap, manav, kuruyemişçi, balıkçı ve diğer gıda satış yerlerinde alınacak önlemler! -- [16:42] Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz? -- [16:35] Market ve süpermarketlerde Covıd-19 önlemleri! -- [16:16] Kozmetik ve Parfümeri mağazalarında alınacak önlemler! --
Sahi, bir de bizim vekillerimiz vardı!
Düzce'nin her seçim dönemi ortaya konulan sorunlarına neşter vuracağını dillendiren isimlerin, seçilmelerinin ardından neşter olmaktan ziyade hiç ortalarda görünmemeleri akıllara, “Kendilerini unutturmaya mı çalışıyorlar?” sorusunu getiriyor.
21.06.2019 - 10:17:27  Haberi Yazd?r

    

(HABER & YORUM: BARIŞ ZENGİN)

   Ulusal bazda yapılan araştırmalara göre; Düzce’nin yerinde saydığı gözlerden kaçmıyor. Eğitimden sağlığa, asayişten tarıma, turizmden trafiğe kadar birçok sorun, halen olduğu gibi duruyor. Geçen seneki genel seçimlere giden süreçte her anlarını Düzceliyle geçirme gayreti içerisinde bulunan vekillerimiz, peki şu an ne yapıyorlar?

   24 Haziran Genel seçimlerinin ardından bir yıl geçti. Geçti geçmesine de Düzceli, Düzce’yi yönetmeye talip olanların, sorunların çözümüne katkı sağlayacağını dile getirenlerin, proje üstüne proje açıklayanların ne yaptığını bu sürede ne yazık ki gör(e)medi.

CUMHUR İTTİFAKI

   Genel seçimlere Cumhur İttifakı olarak katılan AK PARTİ ve MHP’nin genel seçimlerin kazananı olduğunu aldıkları üç milletvekilliğiyle gösterdikleri aşikâr. Gel gelelim gerek seçim dönemi, gerekse ardından yereldeki görüntü hiç de ittifak havasında değildi.

ÇAKIR VE KEŞİR SAMİMİYETTEN UZAK GÖRÜNÜYOR

   AK Parti Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir’in ellerindeki gücü Düzce adına kullanmada gösterdikleri samimiyetten uzak paylaşımları, aslında konunun da özeti durumunda.

ÇAKIR, FINDIK KONUSUNDA TRİBÜNLERE OYNADI

   Çakır’ın fındık üreticisi konumunda olduğunu sıklıkla dile getirmesine karşın, vekilliğinin hemen başında tribünlere oynayan devlet politikasını, yeni bir durummuş gibi aktarmasının haricinde sorunlu hiçbir konuda sözü olmadığını, bugün tüm Düzceliler görüyor ve yaşıyor.

KEŞİR’DEN MÜJDELER!...

   Vekil Ayşe Keşir ise aslında geçmiş dönemlerdeki çalışmalarını 24 Haziran sürecinde de devam ettirmesinin yanı sıra eğitim ve sağlık konularında birçok MÜJDE verdi ilimize.

   Nedir bunlar?

   Sağlık ocağı bulunmayan mahallemizin kalmaması adına Sağlık Bakanlığı nezdindeki girişimleriyle bu alt yapıyı oluşturmaya başladı. Başladı başlamasına da; mahallelerde durum hiç de göründüğü gibi değil.

   Keşir’in girişimleriyle Sağlık Bakanlığına aktarılan yerlerin en yaşamsal ve mahallelilerin ortak olarak nefes alabilmek adına kullandığı park gibi yerler olması, tepkileri de beraberinde getirdi. Bunu dinleyen oluyor mu, bilemiyoruz.

SAĞLIK OCAĞI İÇİN KOCA PARKI TAŞIYORLAR!

   Örneğin Karaca Mahallesi’nde ortaya çıkan bu durum, mahallenin tam ortasında bulunan ve mahallelinin nefes alarak çocuklarının oynamalarını sağladıkları alana Sağlık Ocağı dikilmesi için çalışmalar başladı.

   Koca bir mahallenin ortak yaşam alanı kabul edilen ve yılların Karaca Parkı’nı kaldırarak, mahallenin sonuna dere kıyısına mahkûm etmek, halkın nasıl bir yararınadır, merak ediyoruz.

HALKA RAĞMEN HALK İÇİN KARARLAR

   Şu bir gerçektir ki, bazen halka rağmen, halkın iyiliği için, halkı yönetenler önemli kararlar almak zorundadırlar. Bu olay da işte böyle bir durumdur.

PREFABRİK OKULLAR

   Aynı şekilde Düzce’nin makûs çilelerinden biri durumunda bulunan ve depremin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen hala bitirilememiş olan prefabrik okullar konusudur.

NAMIK KEMAL OKULU İNŞAATININ DURUMU

   Yine Ayşe Keşir’in girişimleriyle Düzcemizin merkezinde bulunan eski ismiyle Rüştiye Hocası Mektebi, yakın tarihte Kız Meslek Lisesi olarak kullanılan ancak asıl sahibi Namık Kemal İlköğretim Okulunun üç ay önce bitmesi gereken ancak her nedense bitmemiş olan inşaatı.

ÜÇ AY ÖNCE BİTECEKTİ AMA…

   Depremin ardından halen inşaatın bulunduğu alanın ön kısmında prefabrik yapı dâhilinde eğitim hizmetini sürdüren okulun gerçek yerine geçmesi adına çalışma başlatıldı. Fotoğraflarda görüleceği şekilde bitiş tarihi Mart ayı idi. Lakin geldiğimiz gün itibariyle inşaat durmuş vaziyette. Neden durduğu bilinmemekle birlikte önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetişip yetişmeyeceği konusu da muamma olarak cevap bekliyor.

   Verdiğimiz sadece bu iki örnek bile Düzce’nin kaderini değiştireceklerini, güzelleştireceklerini her seçim dönemi prefabrik eğitimden kurtaracaklarını dile getirenlerin, her nedense bu sorunlarla uğraşıp halkın yararına olacak en sağlıklı çalışmayı yapmaları yerine, sürekli sosyal mecralarda at koşturduklarını görmekten öte geçemememizi sağlıyor.

ATATÜRK DEVLET HASTANESİ

   Atatürk Devlet Hastanesi’nin eksikleri konusunda da cevval görünen vekil Keşir’in, hastaneye yapılan atamaları da müjde olarak göstermesinin ötesinde, hastane içerisinde yaşanan sıkıntılara çözüm üretmemesi, verilen müjdenin ehemmiyetini de ortadan kaldırıyor.

VEKİLLER SORUNLARA YABANCI

   Bu sıkıntılar aslında konunun görünen kısımları, bahsi geçen iki vekilin de yollardan turizme ve daha birçok konuya yabancı kaldıkları aşikâr.

   Vekil denilen seçilmişlerin, kendilerini seçenlerin iyi-kötü, mutlu-mutsuz her günlerinde yanlarında olmaları olağan olmakla beraber, asıl işleri yaşadıkları kentin sorunlarına duyarlı olmaları ve çözüm üretilmesine katkı sağlayarak, kentin vizyonunu değiştirmeleri de kendilerine oy veren halkın en doğal beklentisidir.

Peki, Senin Yorumun?
Ayhan Akçay  /  22.06.2019 - 12:49:08
  Sayın vekilim bizzat bana söz verdiydi secim zamanı bekliyorum unutmadım gerçi diğer seçimlere daha çok zaman var gün olur devran döner tekrar görüşmek üzere diyorum
  Fatih Melih Maradit
Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 Askin hare
 Mekani cennet olsun ins cocuklugumun entel ablasiydi idolümdü nurlar içinde yatsin ailesine rabbim sabir versin.
  " FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ! " Haberine...
 sevgi
 Mekanı cennet olsun.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Ferah Teber Coşan
 Çok geçmiş olsun olsun sevgili Ulviye abla . Biliyor musunuz ben dişçiden hiç korkmaz kızım da .İlk size getirmişti annem.Hoşgeldiiin Müesser hanım diye sıcak karşılamanızı unutamam.Annemi kısa bir süre önce kaybettim paylaşmak istedim.Tekrar geçmiş olsun gülen yüzünüz solmasın.
  " Fabrikalara maske tedarik edildi! " Haberine...
 sevgi
 Her yere dağıtılan şu maskeler sadece vatandaşın evine ulaşamadı ya.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 İyilikten başka bir düşüncesi olmayan dünya iyisi. Seni tanımak ayrıcalık diyorum..
  " Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Yaşamımızı borçlu olduğumuz sağlık emekçilerini kocaman bir alkışla selamlıyorum..Sorunların çözümü hepimizin sorumluluğunda...sevgiler
  " NASIL BİR BAYRAM? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Bayram tadında günlerimizin umuduyla, güzel yazına teşekkür ediyorum sevgiler
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Fazlı Coşkun
 Çocukluğumun aydınlık yüzü, ilk yol gostericim.... Yazında da belirttigin gibi büyümeyi değil olgunlaşmayi öğreten insan...Hasretle ellerinden öpüyorum... Sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim...
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Güner Bayraktar
 cok gecmis olsun dualarimiz hep sizinleydi iyilik ettiginiz kisilerin dualari size gecirdiginiz surecte yaninizdaydi Duzcenin size ihtiyaci var ulviye hanim kendinize iyi bakin zafer'in selami var Güner Bayraktar
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Hamdi Özlü
 Geçmiş olsun Düzce sevdalısı gönlü güzel abla.
Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı! Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı!
  FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  18 yaş altı ve 65 yaş üzeri için yeni genelge!
  Kafasında şişe kırdılar!
  Koronavirüs bir can daha aldı!
  Bakın hangi oyunlar yasak!
  VALİLİK YENİ KARARLARI AÇIKLADI!
  KAZA SONRASI D - 100 SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ!
  Fabrikalara maske tedarik edildi!
  METEOROLOJİDEN UYARI!
  Şahin ve Kaya Düzce ve sporu konuştu!
  Bakan Selçuk açıkladı: LGS'de 3 önemli değişiklik!
  Otobüs yolculuğunda koronavirüs önlemleri belirlendi!
  Kıyı balıkçıları hazırlıklarını sürdürüyor!
  Vali Dağlı cuma namazına katıldı!
  Dܒde Sürekli İşçi Alımı kura çekimi yapılacak!
  İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU'NDA ALINAN YENİ KARARLAR!
  65 yaş üstünü heyecanlandıran açıklama!
  Düzceli Uzman Çavuş Şuayip Gönül ağır yaralandı!
  TEŞEKKÜR
  30.05.2020 - GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
  29.05.2020 - Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  30.05.2020 - Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
  30.05.2020 - NASIL BİR BAYRAM?
  30.05.2020 - Neden değerlendirilmiyor?
  29.05.2020 - İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!
  30.05.2020 - Fabrikalara maske tedarik edildi!
  31.05.2020 - FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  1.06.2020 - MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!