Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :65961223 Aktif Ziyaretçi :31341 19 Ağustos 2019 Pazartesi
[09:30] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [14:59] Deprem farkındalığı için pedala bastılar! -- [14:39] Düzce Barosu, açılış toplantısına katılmayacak! -- [14:19] 17 Ağustos'u unutmadılar! -- [10:32] Alman genç İslam'ı seçti! -- [10:24] Pat pat kazası: 3 yaralı! -- [10:15] Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu! -- [17:34] Akçakoca’da bir terörist yakalandı! -- [17:06] Valilikten şiddetli yağış uyarısı! -- [15:56] Kavşak çalışmaları devam ediyor! --
ÇETİN; ‘Düzce Belediyesi yanlış yönetiliyor’
MHP Düzce Belediye Meclis Üyesi Ziraat Mühendisi Hakan Çetin, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve İYİ Parti Meclis Üyelerini eleştiri yağmuruna tuttu. Çetin: “Düzce Belediyesi yanlış yönetiliyor” derken, İYİ Parti Meclis Üyelerini de kendilerinin üzerinden siyasi bir rant elde etmeye çalıştıklarını dile getirdi.
31.05.2019 - 11:11:57  Haberi Yazd?r

   

   MHP Düzce Belediye Meclis Üyesi Ziraat Mühendisi Hakan Çetin, Gazete Burasıdüzce'ye yaptığı açıklamada, “Borcu yapan Belediye Başkanları neden yargılanmıyor?” diye soran MHP Düzce Belediye Meclis Üyesi Hakan Çetin, geçmiş dönemlerde özellikle İmar Konusunda birçok usulsüzlük yapıldığına dair çok sayıda duyum aldıklarını öne sürdü.

ÖZLÜ ŞU ANA KADAR BÜYÜK BİR İCRAAT YAPMADI…

   “Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü şu anda öyle büyük bir icraat yapmadı” diyen Çetin;  “Bunun için ortaya çıkarttığı, elle tutulur bir şeyler olması lazım. Parkların yıkılması bir icraat değil. İcraat ne demektir? Bir şeyin faaliyetidir. Yaptığı yıkımla sadece kamuoyunun vicdanını rahatlattı. Fakat bu olaya icraat denilmesi için, parkları usulsüz şekilde ticarethaneye çevirip rant sağlayan idarecilerin hakkında yasal bir işlem yapılmışsa o zaman ona bir icraat diyebiliriz. Sıkıntılı bir bölgede kangren haline gelmiş o bölgeye neşteri vurdu diyelim. Ama icraat daha yok. Belediyenin bir konuda icraat yaptığını söyleyebilmemiz için, çevre düzenlemeleri,  imar düzenlemeleri, park ve bahçelerin sayısının çoğaltılması, mevcut yolların ve de çevre yollarının yapılması, trafik sorununun çözülmesi, kaçak yapılaşmalarla mücadele edilmesi ve bunun gibi birçok hizmetin yapılması gerekmez mi? dedi.

DÜZCE BELEDİYESİNİN BORÇLARI KONUŞULUYORSA BU AYIPTIR

   Faruk Özlü’nün seçim döneminde Belediye borçlarının rahat bir şekilde ödeneceği yönündeki sözlerini hatırlatan Çetin; “Seçimlerden önce MHP ve diğer partilerin sahada karşılaştığı iki temel sorun vardı. Birincisi Düzce belediyesinin borçları ve borç batağından çıkamaması, ikicisi de Düzce’deki imar uygulamalarıydı. Vatandaş bu iki işte başarılı olacaklarına inandıkları için AK Parti’ye oylarını verdiler. Şu an kamuoyunda Düzce Belediyesinin borcu konuşuluyorsa, bu ayıptır. Nedeni ise,  seçim zamanında vatandaşa en rahat şekilde ödeneceğini anlatan Sayın Faruk Özlü idi. Biz vatandaşa projeler yaparız, biz belediyenin borçlarını öderiz diye anlatırken, şu anda belediye işçilerinin maaşlarının bir kısmının ödenmediğini işçilerden duymaktayız” diye konuştu.  

GEÇMİŞ DÖNEMDEKİ PERSONEL ALIMLARI ARAŞTIRILSIN…

   Düzce eski Belediye Başkanı Dursun Ay döneminde, belediyeye usulsüz personel alımı yapıldığını ileri süren Çetin, “Belediye Meclis Üyemiz Sayın Ayhan Cicü, ilk Belediye Meclis Toplantısında YEYPAŞ ve İNTAŞ yetkililerinin Belediye Meclis Üyelerine sunum yapmasını ve gelir gider noktasında Belediye Meclis Üyelerinin aydınlatılmasını talep etti. Sn. Belediye Başkanı Faruk Özlü de bize bu konuda söz verdi ve o sözüne güveniyorum. Ancak biz MHP grubu olarak, birçok konuyu gündeme getirdik.  Mesela Belediyeye birçok usulsüz alınan insanlar var. Önceki Düzce Belediye başkanı aday gösterilmedikten sonra Belediyeye birçok personel alımı yaptı.  Bu alınan personellerin kimler olduğunu sorduk, hala cevap beklemekteyiz. Hatta geçmiş dönemde belediye meclis üyesi olup son bir ayında istifa ettirilip, belediye personeli yapılan birisinin olduğu söyleniyor. Sayın Faruk Özlü’ye muhalefet olarak, 1 Ocak 2019’dan sonra kişi ayırmadan kim belediyeye personel alındıysa, iş akdine son verilmesini destek vereceğimizi belirttik” şeklinde konuştu.

SU FATURALARI ASLA BELEDİYENİN

GELİR KALEMİ OLAMAZ…

   Su faturalarından elde edilen gelirlerle, Düzce Belediyesi’nin borçlarının kapanmasının mümkün olmadığına dikkat çeken Çetin, açıklamasına şu şekilde devam etti: 

   “Su faturası bir belediyenin hiçbir zaman borcunu ödeyecek gelir kalemi olamaz. Bu düşünce yanlış bir düşüncedir. Artısını ve eksisini düşünüldüğünde, belediyenin belirli miktarda bir kar elde etmesini sağlar. İçinde bulunduğumuz bu mübarek Ramazan ayı içerisinde hiçbir vatandaşın suyunun kesilmesini ahlaken ve vicdanen doğru bulmuyoruz.  Lakin herkes su faturasını ödemeli. Vatandaşlarımızın su faturasının ödenmesi için elimizden geleni yapalım teşvik edelim. Muhakkak para bulmamız gerekiyorsa, belediyemizin başka alacaklarının üzerine gidilmesi daha doğru olur. Örneğin; tabela vergisi, imar uygulamalarından alacaklar gibi.”

EVLERE ŞENLİK BİR DANIŞMANLAR KURULU OLUŞTURULDU…

    “Borç hakkında söylenen 470 milyon bir borç var.  Büyük hatalar büyük sorunlar ve büyük haksızlıklar var. Düzce’nin parası resmen kaçırıldı. Geçmişte yapılanlara hesap sormadığımız için her şeyin devamı geliyor. Ben bunu belediye meclisinde de gündeme getirdim. Bunların hesabını sormak, şu anki belediye başkanının boynunun borcu olsun. Hepimiz sahada çalıştık, vatandaşlarla konuştuk. İnsanların sorusu siz bu belediyenin borcunu nasıl ödeyeceksiniz ve imarda yapılan hukuksuzluklar konusunda ne yapacaksınız? Ama merak ediyorum; sahada bu kadar sıkıntılı olduğumuz imar konusunda, geçmiş dönemde beş yıl İmar Komisyonunda görev yapmış, bir kişiyi İmar Komisyonu Başkanı seçiyorsunuz.  Bu seçimde Meclis Üyeliğine seçilmiş cv’leri pırıl pırıl olan gençlere hiç mi güvenmediniz?  Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü ilk defa hayata geçirilen bir uygulama ile Belediye Meclisi ve Belediye İdaresi pasifize edilerek,  evlere şenlik bir danışmanlar kurulu oluşturdu. Danışmanlardan birisi çıktı, veteriner işleriyle ilgili bir gündem oluşturdu.  Bu danışmanlar buz dağının görünmeyen tarafını konuşuyor. Neden Destek Hizmetleri Müdürlüğünü konuşmuyor? Neden medyaya çıkıp, geçmişteki hataları paylaşıp, usulsüzlükleri neden savcılığa suç duyurusunda bulunmuyorlar. Bu kadar hatalı beş yıl bir dönem yaşayan Düzce Belediyesinde hiçbir birim müdürü değiştirilmez mi? Görevini layıkı ile yapan birim müdürlerine bu haksızlık değil mi? Burada bir soru işareti oluşuyor insanlarda. Takas ile borçların ödenmesi noktasında hatalı işlemler yapıldığını Meclis oturumunda dile getirdim. 18 uygulamasıyla vatandaşlardan alınıp, yeşil alan ilan edilen beş dönümlük bir parselin, konut alanına çevrilip, alacaklı bir firmaya, değerinin 4'te 1 fiyatına, mecliste ilk dile getiren MHP grubudur.”

RABİA HEYKELİNE BİZLER DE KARŞIYIZ…

İYİ PARTİ BİZİM ÜZERİMİZDEN SİYASİ RANT SAĞLAMAYA ÇALIŞTI…

   “Eğer o günkü oturumu basın izlediyse yaşanan olayın sürecini gerçekleri ile görmüştür. Biz üç hilale her zaman sahip çıkarız. MHP Düzce Belediye Meclis grubu adına Sayın Faruk Özlü’nün yanına giderek, Düzce’mizde Alparslan Türkeş adının yaşatılması için bir parka, bir caddeye veya bir Bulvara isminin verilmesini talep ederek, konunun meclis gündemine gelmesini istedik. Meclis gündemine konu gelince İYİ Partili grubu, bizim talebimizin gündem maddesi içine, ’Rabia heykelinin kaldırılması’ ve diğer ’eski siyasi liderlerin isimlerinin park,  cadde veya bulvara verilmesi' taleplerini sokmaya çalıştılar. Orada İYİ Parti, bizim üzerimizden siyasi bir rant elde etmeye çalıştı. Burada ki amaçları, Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ismini Düzce’de yaşatılmasını engellemekti. Eğer niyetleri iyi olsaydı, bu gündem maddesini daha sonra ki meclis oturumlarında getirirlerdi. Rabia Heykeli,  Meclis Kararı ile değil, idari kararla kalkar. Halbuki bu durumu kendileri de biliyor. Açık yüreklilikle söylemek gerekirse, ben Düzce Belediyesi Meclis Üyesi olarak Meral Akşener’in Düzce’de hiçbir yere isminin verilmesini kabul etmem ve bunun karşısında dururum. Böyle bir olayı gündeme getirdiklerinde açık yüreklilikle karşı durarak, farklı siyasi ayak oyunları ile gündeme ekleme yapmam. Eski DYP’nin virüslü kanadı, İYİ Parti’ye nüfus etmiş. Bu olay ideolojisi, siyasi birikimi ve siyasi geçmişi olmayan,  bir topluluğun tamamen siyasi rant elde etmek için yaptıkları harekettir. Ben MHP Düzce Belediyesi Meclis Üyesi olarak, Rabia heykeline karşıyım. Elimde bir yetki olsa, o heykeli oradan kaldırırım. Düzce’de merhum liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş’in isimi verilirken, sen bunun yanına isimler koyarak ve aynı maddenin yanına ’Rabia kaldırılsın’ diyerek ne yapmaya, kime hizmet etmeye çalışıyorsun. Alparslan Türkeş isminden bu kadar mı nefret ediyorsunuz? İddia ediyorum bugün Cumhur ittifakı var! AK parti ve İyi Parti ittifak yapsa, İYİ Partililer ’in yüzde doksanı sevinç nidaları atarlardı. Bizim orada Rabia’yı destekliyoruz diye bir şey söz konusu olmadı.”

DERNEK VE CEMAATLERDEN İŞGALİYE PARASI ALINIYOR MU?

   Evet var! Düzce’nin ana merkezi, Anıtpark’ın önüne gidince ucube yapılar önümüze çıkıyor. Düzce’de bir fuar alanı oluşturulup, bu tür barakaların Anıtpark meydanına bir daha konulmaması gerekir. Bunun yanında yaklaşık beş aydan bu yana Düzce Belediye Meydanında ve Anıtpark Meydanında bazı cemaat ve dernek adı altında konteynır stantlar hiç kaldırılmadan orada durmaktadır. Bu dernek ve cemaatlerin ne özelliği vardır ki; oradaki işgale belediye sesini çıkartmamaktadır. Bu dernekler ve cemaatler orada işgaliye bedeli ödüyor mu?

Peki, Senin Yorumun?
Refik Bahram  /  2.06.2019 - 17:05:58
 Sevgili Hakan kardeşim Böyle açıklamalarınız bekliyor ve sevinçle okuyorum....siyaset bir tarafa gerçeklere parmak bastınız.....Teşekkürler...
Tayyar Saygun  /  31.05.2019 - 18:11:51
 Hakan Çetin seni tebrik ediyorum. Doğruları söylemek erdemli insan işidir. Meclisteki İP li leri kaale almayın. Onlardan biri bizden uzak dursun diye meclis üyesi yapıldı. Bir diğeri zaten MHP den kovulan boş işleri seven zat. Diğeri de seçimde sandık etrafında KÜRTÇE OLARAK MECLİS OYUNUZU BANA ATIN, Başjanlığı AKP ye atın diyen büyük siyasetçi.
  Fatih Melih Maradit
MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM!
 
  Ayşegül Şenol Can
AFETLERLE MÜCADELE
 
  Ulviye Dikmen
DOSTA VEDA...
 
  Telat Çelik
KÖMÜRÜN KARASI
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
Hastaneye 112 çağırmak!
 
  Cemil Acar
Nazmi Çiloğlu ve Necmi Hoşver
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Birşeyler oluyor ama çözemedim!
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM! " Yazısına...
 Nizametti ulaş
 https://yesilgazete.org/blog/2019/08/10/7den-70e-sele-tepesinde-bir-kasaba/
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
  Maalesef Türkiye bu sazan sarmalı tezgâhına düşmüş bulunuyor. Alıntı.. Sazan Sarmalı Osman Başıbüyük, Sun Savunma Net, 09 Mart 2019 Hükümet, maaşları ödeyebilmek için küresel piyasalardan borçlanmak zorunda. Üretimi artıracak yönde tedbirler almaya kalkışırsa 1 kuruş para vermezler. İşte çeşitli baskı araçları kullanılarak bir ülkeyi üretimi artıracak tedbirler almaktan alıkoyarken, ithalata yönlendirmeye, bunun bir sonucu olarak fiyat kontrolü rejiminin doğmasına neden olmaya, bu süreçte borç vermeye devam ederek krizi daha da derinleştirmelye ve sonunda hedef ülkeyi iç ve dış politikada kendi kararlarını alamaz hale getirerek esir alma utezgâhına SAZAN SARMALI deniyor..
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Bir alıntı ile katıla yım.R. Serdar oğlu.. Yıllardır yazıyoruz, söylüyoruz; “Krizi çıkaran borçtur. Bu kadar borç aldınız, borçla ÜRETİM DEĞERİ olmayan inşaatlar yaptınız. Bu borcu çeviremezsiniz, batarız” dedik.     Her aklı başında yönetici, ekonomist bunu söyledi ama siz dinlemediniz. Üstelik sizi uyaranları muhalif diye hapse attırdınız.” Şimdi sizi uyardığımız noktaya geldiniz.     Yok faiz lobisi imiş, yok dolar lobisi imiş, yok Trump imiş! Suçu başkalarına atıp kurtulma çabasındasınız. Bu dediklerinizde haklı olsanız bile iktidar tek başınıza sizsiniz, engel olsaydınız!     Bu sebepten; Yaşadığımız ekonomik ve siyasal krizin TEK SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR… Devlet yönetiminde YETKİ kimde ise SORUMLULUK da ondadır.
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Deman ile ya.. Bakan parametreler süper dedi..Devamında bak ne dedi...Bakandan Dolar ile ilgili açıklama..   Ekonomik parametrelerimizi normalleştirebilme yönünde planktonlaştırabilip patikadan aşşağı saldığımızda konvansiyonel değerler doğrultusunda aslında gaye Kendi t stabil bir paradigma çizdiğimizi söyleyebiliriz,panik yapmayın..
  " DOSTA VEDA... " Yazısına...
 Kaan Arslanoğlu
 Teşekkürler Sevgili Ulviye Dikmen'e.. Işıtan Gündüz için yazdığı bu güzel yazı için. Saygılarla..
  " MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM! " Yazısına...
 Abdullah Steş
 İstanbul caddesinde çift sıra park yapılıyor,polisler büyük caminin önünde,zabıtalar spor dokağın başında muhabbet ediyorlar,başka söze gerek varmı.
  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 memduh
 Kimse tek başına hayallerninin ötesine geçemez"! 68'den 78'e evriyen sıçramaların ktanatlanması için, soluğu diyeliktiğin zenginlik pınarı bir 'sınıf Dilmi'nin atexşli hecelerindrenm üreyecek kelimelerlme kanatlanalım"!
  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 Kaan Arslanoğlu
 Işıtan abi'yi en güzel yönleriyle çok kısa anlatan gayet güzel bir yazı olmuş. Peri Arbak'a teşekkürler, sevgiler, saygılar. Işıtan Gündüz anısına sevgiyle saygıyla..
  " Hastaneye 112 çağırmak! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın hümeyra hanım sizin gibi bence binler hasta aynı muameleye uğruyor hepsinide ayrı ayrı dertleri şikayetleri oluyor ama maalesef yönetici konumundaki yetkililer neyin peşinde olduklarını anlamak mümkün değil bir pikeyi çok gören yetkili doktoru çağırıp tedaviyi yaptıramayan tıp ögrencileriyle acili idare eden yöneticiler işini düzgün yapmayan çalışanlar olduğu müddetçe bu hikayeleri dinlemeye devam edecek bence devam etmemesi için birileri çıkıp özür mü dileyecek yoksa olanları yok sayıp gülüp çekeklermi bu yazınız herşeyi gösterecek valimi başhekimi sağlık il müdürümü rektörmü siyasiler nasıl tepki verecekler merak ediyorum Allah şifalar uzun ömürler hayırlı yaşamlar diliyorum.
  " Yatırımcıların önünü açacak! " Haberine...
 akif ÇEBİ
 faruk özlü görsün belki düzceye türkiyeye faydalı bir proje bu havayolu projesi alaplı eregli düzce bolu sakarya bartın karabuk zonguldak yararlanacak sahip çıkacak siyasiler neyin peşinde
Gülden Mutlu Akçakocalı sevenleriyle buluştu! Gülden Mutlu Akçakocalı sevenleriyle buluştu!
  Grev çadırında bayramlaşma!
  Yeni öğrenciler için kayıtlar başlıyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Akçakoca’da bir terörist yakalandı!
  Afetzedelere kurban eti dağıtımı!
  Onarım ekibi Akınlar Mahallesinde!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  MHP'liler bayramlaştı!
  Millet İttifakı bayramlaşmada buluştu!
  Tatilcilerin dönüş yolculuğu başladı!
  Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu!
  Binali Yıldırım ve eşi bayramı selzedelerle geçirdi!
  Rafting turları hız kazandı!
  Ak Parti'nin yıldönümünü kutladılar!
  Düzce Barosu, açılış toplantısına katılmayacak!
  Valilikten şiddetli yağış uyarısı!
  17 Ağustos'u andılar!
  Traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti!
  Tablet satın alırken dikkat edilmesi gereken ipuçları!
  Elegan bir silüete vurgu yapan gömlekler
  12.08.2019 - Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR!
  13.08.2019 - MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM!