Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67010910 Aktif Ziyaretçi :37869 18 Ekim 2019 Cuma
[18:34] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [17:12] ‘Gün birlik ve beraberlik günüdür’ -- [16:49] Allah bu harekatta görev alan şanlı ordumuza mensup tüm Mehmetçiklerimizi korusun ve muzaffer eylesin. Kalbimiz, yüreğimiz ve dualarımızla Mehmetçiklerimizin yanındayız. -- [16:34] Adı 853. Bulvarda yaşayacak! -- [13:12] PROF. ÇAKIR; ‘Şu an konuşurken deprem olabilir!’ -- [12:55] Dilber Ay’ın mezarı mı açılacak? -- [12:21] ‘Yanınızdayız Sayın Cumhurbaşkanım!’ -- [12:11] Esnafa bayrak dağıtacaklar! -- [12:02] ‘ENERJİMİZ YARINLARA’ yoluna Düzce ile devam etti! -- [11:42] Kuaför Ersin’den anlamlı bağış! --
Bu sorulara cevap verin!
ÇETİN; ‘Düzce Belediyesi yanlış yönetiliyor’
MHP Düzce Belediye Meclis Üyesi Ziraat Mühendisi Hakan Çetin, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve İYİ Parti Meclis Üyelerini eleştiri yağmuruna tuttu. Çetin: “Düzce Belediyesi yanlış yönetiliyor” derken, İYİ Parti Meclis Üyelerini de kendilerinin üzerinden siyasi bir rant elde etmeye çalıştıklarını dile getirdi.
31.05.2019 - 11:11:57  Haberi Yazd?r

   

   MHP Düzce Belediye Meclis Üyesi Ziraat Mühendisi Hakan Çetin, Gazete Burasıdüzce'ye yaptığı açıklamada, “Borcu yapan Belediye Başkanları neden yargılanmıyor?” diye soran MHP Düzce Belediye Meclis Üyesi Hakan Çetin, geçmiş dönemlerde özellikle İmar Konusunda birçok usulsüzlük yapıldığına dair çok sayıda duyum aldıklarını öne sürdü.

ÖZLÜ ŞU ANA KADAR BÜYÜK BİR İCRAAT YAPMADI…

   “Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü şu anda öyle büyük bir icraat yapmadı” diyen Çetin;  “Bunun için ortaya çıkarttığı, elle tutulur bir şeyler olması lazım. Parkların yıkılması bir icraat değil. İcraat ne demektir? Bir şeyin faaliyetidir. Yaptığı yıkımla sadece kamuoyunun vicdanını rahatlattı. Fakat bu olaya icraat denilmesi için, parkları usulsüz şekilde ticarethaneye çevirip rant sağlayan idarecilerin hakkında yasal bir işlem yapılmışsa o zaman ona bir icraat diyebiliriz. Sıkıntılı bir bölgede kangren haline gelmiş o bölgeye neşteri vurdu diyelim. Ama icraat daha yok. Belediyenin bir konuda icraat yaptığını söyleyebilmemiz için, çevre düzenlemeleri,  imar düzenlemeleri, park ve bahçelerin sayısının çoğaltılması, mevcut yolların ve de çevre yollarının yapılması, trafik sorununun çözülmesi, kaçak yapılaşmalarla mücadele edilmesi ve bunun gibi birçok hizmetin yapılması gerekmez mi? dedi.

DÜZCE BELEDİYESİNİN BORÇLARI KONUŞULUYORSA BU AYIPTIR

   Faruk Özlü’nün seçim döneminde Belediye borçlarının rahat bir şekilde ödeneceği yönündeki sözlerini hatırlatan Çetin; “Seçimlerden önce MHP ve diğer partilerin sahada karşılaştığı iki temel sorun vardı. Birincisi Düzce belediyesinin borçları ve borç batağından çıkamaması, ikicisi de Düzce’deki imar uygulamalarıydı. Vatandaş bu iki işte başarılı olacaklarına inandıkları için AK Parti’ye oylarını verdiler. Şu an kamuoyunda Düzce Belediyesinin borcu konuşuluyorsa, bu ayıptır. Nedeni ise,  seçim zamanında vatandaşa en rahat şekilde ödeneceğini anlatan Sayın Faruk Özlü idi. Biz vatandaşa projeler yaparız, biz belediyenin borçlarını öderiz diye anlatırken, şu anda belediye işçilerinin maaşlarının bir kısmının ödenmediğini işçilerden duymaktayız” diye konuştu.  

GEÇMİŞ DÖNEMDEKİ PERSONEL ALIMLARI ARAŞTIRILSIN…

   Düzce eski Belediye Başkanı Dursun Ay döneminde, belediyeye usulsüz personel alımı yapıldığını ileri süren Çetin, “Belediye Meclis Üyemiz Sayın Ayhan Cicü, ilk Belediye Meclis Toplantısında YEYPAŞ ve İNTAŞ yetkililerinin Belediye Meclis Üyelerine sunum yapmasını ve gelir gider noktasında Belediye Meclis Üyelerinin aydınlatılmasını talep etti. Sn. Belediye Başkanı Faruk Özlü de bize bu konuda söz verdi ve o sözüne güveniyorum. Ancak biz MHP grubu olarak, birçok konuyu gündeme getirdik.  Mesela Belediyeye birçok usulsüz alınan insanlar var. Önceki Düzce Belediye başkanı aday gösterilmedikten sonra Belediyeye birçok personel alımı yaptı.  Bu alınan personellerin kimler olduğunu sorduk, hala cevap beklemekteyiz. Hatta geçmiş dönemde belediye meclis üyesi olup son bir ayında istifa ettirilip, belediye personeli yapılan birisinin olduğu söyleniyor. Sayın Faruk Özlü’ye muhalefet olarak, 1 Ocak 2019’dan sonra kişi ayırmadan kim belediyeye personel alındıysa, iş akdine son verilmesini destek vereceğimizi belirttik” şeklinde konuştu.

SU FATURALARI ASLA BELEDİYENİN

GELİR KALEMİ OLAMAZ…

   Su faturalarından elde edilen gelirlerle, Düzce Belediyesi’nin borçlarının kapanmasının mümkün olmadığına dikkat çeken Çetin, açıklamasına şu şekilde devam etti: 

   “Su faturası bir belediyenin hiçbir zaman borcunu ödeyecek gelir kalemi olamaz. Bu düşünce yanlış bir düşüncedir. Artısını ve eksisini düşünüldüğünde, belediyenin belirli miktarda bir kar elde etmesini sağlar. İçinde bulunduğumuz bu mübarek Ramazan ayı içerisinde hiçbir vatandaşın suyunun kesilmesini ahlaken ve vicdanen doğru bulmuyoruz.  Lakin herkes su faturasını ödemeli. Vatandaşlarımızın su faturasının ödenmesi için elimizden geleni yapalım teşvik edelim. Muhakkak para bulmamız gerekiyorsa, belediyemizin başka alacaklarının üzerine gidilmesi daha doğru olur. Örneğin; tabela vergisi, imar uygulamalarından alacaklar gibi.”

EVLERE ŞENLİK BİR DANIŞMANLAR KURULU OLUŞTURULDU…

    “Borç hakkında söylenen 470 milyon bir borç var.  Büyük hatalar büyük sorunlar ve büyük haksızlıklar var. Düzce’nin parası resmen kaçırıldı. Geçmişte yapılanlara hesap sormadığımız için her şeyin devamı geliyor. Ben bunu belediye meclisinde de gündeme getirdim. Bunların hesabını sormak, şu anki belediye başkanının boynunun borcu olsun. Hepimiz sahada çalıştık, vatandaşlarla konuştuk. İnsanların sorusu siz bu belediyenin borcunu nasıl ödeyeceksiniz ve imarda yapılan hukuksuzluklar konusunda ne yapacaksınız? Ama merak ediyorum; sahada bu kadar sıkıntılı olduğumuz imar konusunda, geçmiş dönemde beş yıl İmar Komisyonunda görev yapmış, bir kişiyi İmar Komisyonu Başkanı seçiyorsunuz.  Bu seçimde Meclis Üyeliğine seçilmiş cv’leri pırıl pırıl olan gençlere hiç mi güvenmediniz?  Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü ilk defa hayata geçirilen bir uygulama ile Belediye Meclisi ve Belediye İdaresi pasifize edilerek,  evlere şenlik bir danışmanlar kurulu oluşturdu. Danışmanlardan birisi çıktı, veteriner işleriyle ilgili bir gündem oluşturdu.  Bu danışmanlar buz dağının görünmeyen tarafını konuşuyor. Neden Destek Hizmetleri Müdürlüğünü konuşmuyor? Neden medyaya çıkıp, geçmişteki hataları paylaşıp, usulsüzlükleri neden savcılığa suç duyurusunda bulunmuyorlar. Bu kadar hatalı beş yıl bir dönem yaşayan Düzce Belediyesinde hiçbir birim müdürü değiştirilmez mi? Görevini layıkı ile yapan birim müdürlerine bu haksızlık değil mi? Burada bir soru işareti oluşuyor insanlarda. Takas ile borçların ödenmesi noktasında hatalı işlemler yapıldığını Meclis oturumunda dile getirdim. 18 uygulamasıyla vatandaşlardan alınıp, yeşil alan ilan edilen beş dönümlük bir parselin, konut alanına çevrilip, alacaklı bir firmaya, değerinin 4'te 1 fiyatına, mecliste ilk dile getiren MHP grubudur.”

RABİA HEYKELİNE BİZLER DE KARŞIYIZ…

İYİ PARTİ BİZİM ÜZERİMİZDEN SİYASİ RANT SAĞLAMAYA ÇALIŞTI…

   “Eğer o günkü oturumu basın izlediyse yaşanan olayın sürecini gerçekleri ile görmüştür. Biz üç hilale her zaman sahip çıkarız. MHP Düzce Belediye Meclis grubu adına Sayın Faruk Özlü’nün yanına giderek, Düzce’mizde Alparslan Türkeş adının yaşatılması için bir parka, bir caddeye veya bir Bulvara isminin verilmesini talep ederek, konunun meclis gündemine gelmesini istedik. Meclis gündemine konu gelince İYİ Partili grubu, bizim talebimizin gündem maddesi içine, ’Rabia heykelinin kaldırılması’ ve diğer ’eski siyasi liderlerin isimlerinin park,  cadde veya bulvara verilmesi' taleplerini sokmaya çalıştılar. Orada İYİ Parti, bizim üzerimizden siyasi bir rant elde etmeye çalıştı. Burada ki amaçları, Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ismini Düzce’de yaşatılmasını engellemekti. Eğer niyetleri iyi olsaydı, bu gündem maddesini daha sonra ki meclis oturumlarında getirirlerdi. Rabia Heykeli,  Meclis Kararı ile değil, idari kararla kalkar. Halbuki bu durumu kendileri de biliyor. Açık yüreklilikle söylemek gerekirse, ben Düzce Belediyesi Meclis Üyesi olarak Meral Akşener’in Düzce’de hiçbir yere isminin verilmesini kabul etmem ve bunun karşısında dururum. Böyle bir olayı gündeme getirdiklerinde açık yüreklilikle karşı durarak, farklı siyasi ayak oyunları ile gündeme ekleme yapmam. Eski DYP’nin virüslü kanadı, İYİ Parti’ye nüfus etmiş. Bu olay ideolojisi, siyasi birikimi ve siyasi geçmişi olmayan,  bir topluluğun tamamen siyasi rant elde etmek için yaptıkları harekettir. Ben MHP Düzce Belediyesi Meclis Üyesi olarak, Rabia heykeline karşıyım. Elimde bir yetki olsa, o heykeli oradan kaldırırım. Düzce’de merhum liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş’in isimi verilirken, sen bunun yanına isimler koyarak ve aynı maddenin yanına ’Rabia kaldırılsın’ diyerek ne yapmaya, kime hizmet etmeye çalışıyorsun. Alparslan Türkeş isminden bu kadar mı nefret ediyorsunuz? İddia ediyorum bugün Cumhur ittifakı var! AK parti ve İyi Parti ittifak yapsa, İYİ Partililer ’in yüzde doksanı sevinç nidaları atarlardı. Bizim orada Rabia’yı destekliyoruz diye bir şey söz konusu olmadı.”

DERNEK VE CEMAATLERDEN İŞGALİYE PARASI ALINIYOR MU?

   Evet var! Düzce’nin ana merkezi, Anıtpark’ın önüne gidince ucube yapılar önümüze çıkıyor. Düzce’de bir fuar alanı oluşturulup, bu tür barakaların Anıtpark meydanına bir daha konulmaması gerekir. Bunun yanında yaklaşık beş aydan bu yana Düzce Belediye Meydanında ve Anıtpark Meydanında bazı cemaat ve dernek adı altında konteynır stantlar hiç kaldırılmadan orada durmaktadır. Bu dernek ve cemaatlerin ne özelliği vardır ki; oradaki işgale belediye sesini çıkartmamaktadır. Bu dernekler ve cemaatler orada işgaliye bedeli ödüyor mu?

Peki, Senin Yorumun?
Refik Bahram  /  2.06.2019 - 17:05:58
 Sevgili Hakan kardeşim Böyle açıklamalarınız bekliyor ve sevinçle okuyorum....siyaset bir tarafa gerçeklere parmak bastınız.....Teşekkürler...
Tayyar Saygun  /  31.05.2019 - 18:11:51
 Hakan Çetin seni tebrik ediyorum. Doğruları söylemek erdemli insan işidir. Meclisteki İP li leri kaale almayın. Onlardan biri bizden uzak dursun diye meclis üyesi yapıldı. Bir diğeri zaten MHP den kovulan boş işleri seven zat. Diğeri de seçimde sandık etrafında KÜRTÇE OLARAK MECLİS OYUNUZU BANA ATIN, Başjanlığı AKP ye atın diyen büyük siyasetçi.
  Fatih Melih Maradit
Alın size birkaç öneri!
 
  Ayşegül Şenol Can
Vatandaşı adam yerine koymak!
 
  Ulviye Dikmen
HEİDİ NEDEN ÇIPLAK AYAKLI?
 
  Telat Çelik
KÖTÜLÜK!..
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
İyiler ayağa kalksın, toplum vicdanı yık
 
  Cemil Acar
NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahde Vefa
 
  Aysel Dural
GERÇEK ENTELEKTÜEL!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Akdeniz Recai
  Birde o başkanları bu oluşumlara azmettirecek bilgili, aklıselim seçmene vatandaşa ihtiyaç var! Tek başına mücadelenizin her zaman havada kalma riski var! Saygılarımla!
  " Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor! " Haberine...
 Sevgi
 Kalıcı konutlardaki mahalleleride ziyaret edeceğinizi umuyoruz.Özellikle otobüs,temizlik,ilaçlama konusunda mağduriyet yaşıyoruz ve çözüm üretmenizi bekliyoruz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Saime Cakmakci
 Gönlünüze sağlık ne güzel düşünmüşsünüz inşallah gerçekleştirirler temenni ediyorum
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Engin
  Önerileriniz ve eleştirilerinizde yerden göğe kadar haklısınız, sizin ve sizin gibi düşünenlerin sivil toplum örgütlerinde mutlaka ama mutlaka olması gerekiyor başarılar diliyorum kolay gelsin.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Faruk
 Bunu yapabilecek kadar ileri görüşlü idareci Düzce Belediyesi yönetiminde var mı?
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Erman
 Ďüzceliler eskiden beri sizin bu yazdıklarınızı kavrayabilmiş insanları seçmek için bir araya gelemedi, genelde seyirci kaldı. Dolayısıyla da sonuç değişmedi.
  " Bu sorulara cevap verin! " Haberine...
 Muallim
 Milli eğitim müdürünü Düzceye öneren eski meb bakan yardımcısı, buna ön ayak olan da bir vekil.Ortaya koyduğu proje bir öğretmeni merkeze çektirip kitap yazdırmak ve adamın kitaplarını satmak, dahası düzce nin sorunlarına çare olmayacak yığınla trübün projesi.Yarayı bilmediği için merhem de olamaz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Orhan Gün
 sizi takdir ediyorum, okuyorum düzce için çırpınmalarınızı. ama bu düzceden ne köy ne kasaba olur. neresine el atacaksın ki. çarpık kentleşme modern mimariden yoksun binalar daracık yollar. yılan gibi kıvrılan şehrin göbeğinden geçen İstanbul caddesi. kıramadı bu kabuğunu DÜZCE maalesef.
  " NERESİNDEN TUTSANIZ!.. " Yazısına...
 F Sönmez
 Kaleminize sağlık. Yapılacak işlerde rant ve dar çevre görüşü esas alınırsa sonuç budur. Şu ana kadar ''Eskisi gibi olmayacak'' söyleminden öte yeterli anlayış değişikliği yok. 1-Yiyenin, yapanın yanına kar kalmamalı.Milletin parasını hortumlayanlardan hesabı sorulmalı. 2-Öncelikler doğru ele alınmalı. Halkın görüşü sorulmalı. 3-Halk beni seçti. Ben her şeyi yaparım mantığı bırakılmalı. En az elli yıllık bir öngörü olmalı. Halk yönetime katılmalı. Düzce Halkı seçimde eski gidişatı onayladı. Hiç yoksa Sayın Özlü eskisini kabul etmiyor. Bunun yeterli olmadığı görülüyor.
  " NERESİNDEN TUTSANIZ!.. " Yazısına...
 Ertuğrul Şen
 Işıklandırma Uzakdoğuda festivallerde yapılanların aynısı.Düzceye yakışmıyor derhal kaldırılmalı
DÜ kadın çiftçilerle buluştu! DÜ kadın çiftçilerle buluştu!
  Çağatay; ‘Kırılma zamanı geldi’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kapalı Pazaryeri çarşamba açılacak!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Birleşik Metal’de Çelik güven tazeledi!
  PROF. ÇAKIR; ‘Şu an konuşurken deprem olabilir!’
  Düzce Tanıtım Filmi
  Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak'
  Eee burası Düzce.. İsteyen istediği gibi kaldırımları işgal edebilir!
  Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  İkinci üniversiteye yoğun ilgi!
  Düzce'de bir ilk... Sanat severlerin hizmetine açıldı!
  Trafik kazası: 1 yaralı!
  Sözleşme işçileri memnun edecek!
  Raftingcilerden Harekata destek!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Dilber Ay’ın mezarı mı açılacak?
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Yama çalışmaları devam ediyor!
  Park ihtiyaçları tamamlanıyor!
  11.10.2019 - NERESİNDEN TUTSANIZ!..
  15.10.2019 - Alın size birkaç öneri!
  15.10.2019 - Bu sorulara cevap verin!
  11.10.2019 - Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  17.10.2019 - Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!