Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71735109 Aktif Ziyaretçi :4542 3 Temmuz 2020 Cuma
[16:18] Düzce 5 yaş okullaşmada 8. sıraya yükseldi! -- [15:16] Cip tıra çarptı: 2 ölü, 1 yaralı! -- [14:59] Leon Kalma, Gün Ortası programına konuk oldu! -- [14:40] ‘Herkesin DEVA Partisi’nde yeri olacak’ -- [14:20] Yılmaz; ‘Sivas Katliamı Cumhuriyet’e vurulan ağır bir darbedir’ -- [13:56] S Plaka Toplantısı gerçekleştirildi! -- [13:52] NEREDESİN FAHRİ BEY? -- [13:42] Emekli maaş zammı ve memur maaş zammı belli oldu! -- [13:23] Komşuda patlama! -- [13:12] Caymaz, Kurucu İl Başkanı oldu! --
ÇETİN; ‘Düzce Belediyesi yanlış yönetiliyor’
MHP Düzce Belediye Meclis Üyesi Ziraat Mühendisi Hakan Çetin, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve İYİ Parti Meclis Üyelerini eleştiri yağmuruna tuttu. Çetin: “Düzce Belediyesi yanlış yönetiliyor” derken, İYİ Parti Meclis Üyelerini de kendilerinin üzerinden siyasi bir rant elde etmeye çalıştıklarını dile getirdi.
31.05.2019 - 11:11:57  Haberi Yazd?r

   

   MHP Düzce Belediye Meclis Üyesi Ziraat Mühendisi Hakan Çetin, Gazete Burasıdüzce'ye yaptığı açıklamada, “Borcu yapan Belediye Başkanları neden yargılanmıyor?” diye soran MHP Düzce Belediye Meclis Üyesi Hakan Çetin, geçmiş dönemlerde özellikle İmar Konusunda birçok usulsüzlük yapıldığına dair çok sayıda duyum aldıklarını öne sürdü.

ÖZLÜ ŞU ANA KADAR BÜYÜK BİR İCRAAT YAPMADI…

   “Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü şu anda öyle büyük bir icraat yapmadı” diyen Çetin;  “Bunun için ortaya çıkarttığı, elle tutulur bir şeyler olması lazım. Parkların yıkılması bir icraat değil. İcraat ne demektir? Bir şeyin faaliyetidir. Yaptığı yıkımla sadece kamuoyunun vicdanını rahatlattı. Fakat bu olaya icraat denilmesi için, parkları usulsüz şekilde ticarethaneye çevirip rant sağlayan idarecilerin hakkında yasal bir işlem yapılmışsa o zaman ona bir icraat diyebiliriz. Sıkıntılı bir bölgede kangren haline gelmiş o bölgeye neşteri vurdu diyelim. Ama icraat daha yok. Belediyenin bir konuda icraat yaptığını söyleyebilmemiz için, çevre düzenlemeleri,  imar düzenlemeleri, park ve bahçelerin sayısının çoğaltılması, mevcut yolların ve de çevre yollarının yapılması, trafik sorununun çözülmesi, kaçak yapılaşmalarla mücadele edilmesi ve bunun gibi birçok hizmetin yapılması gerekmez mi? dedi.

DÜZCE BELEDİYESİNİN BORÇLARI KONUŞULUYORSA BU AYIPTIR

   Faruk Özlü’nün seçim döneminde Belediye borçlarının rahat bir şekilde ödeneceği yönündeki sözlerini hatırlatan Çetin; “Seçimlerden önce MHP ve diğer partilerin sahada karşılaştığı iki temel sorun vardı. Birincisi Düzce belediyesinin borçları ve borç batağından çıkamaması, ikicisi de Düzce’deki imar uygulamalarıydı. Vatandaş bu iki işte başarılı olacaklarına inandıkları için AK Parti’ye oylarını verdiler. Şu an kamuoyunda Düzce Belediyesinin borcu konuşuluyorsa, bu ayıptır. Nedeni ise,  seçim zamanında vatandaşa en rahat şekilde ödeneceğini anlatan Sayın Faruk Özlü idi. Biz vatandaşa projeler yaparız, biz belediyenin borçlarını öderiz diye anlatırken, şu anda belediye işçilerinin maaşlarının bir kısmının ödenmediğini işçilerden duymaktayız” diye konuştu.  

GEÇMİŞ DÖNEMDEKİ PERSONEL ALIMLARI ARAŞTIRILSIN…

   Düzce eski Belediye Başkanı Dursun Ay döneminde, belediyeye usulsüz personel alımı yapıldığını ileri süren Çetin, “Belediye Meclis Üyemiz Sayın Ayhan Cicü, ilk Belediye Meclis Toplantısında YEYPAŞ ve İNTAŞ yetkililerinin Belediye Meclis Üyelerine sunum yapmasını ve gelir gider noktasında Belediye Meclis Üyelerinin aydınlatılmasını talep etti. Sn. Belediye Başkanı Faruk Özlü de bize bu konuda söz verdi ve o sözüne güveniyorum. Ancak biz MHP grubu olarak, birçok konuyu gündeme getirdik.  Mesela Belediyeye birçok usulsüz alınan insanlar var. Önceki Düzce Belediye başkanı aday gösterilmedikten sonra Belediyeye birçok personel alımı yaptı.  Bu alınan personellerin kimler olduğunu sorduk, hala cevap beklemekteyiz. Hatta geçmiş dönemde belediye meclis üyesi olup son bir ayında istifa ettirilip, belediye personeli yapılan birisinin olduğu söyleniyor. Sayın Faruk Özlü’ye muhalefet olarak, 1 Ocak 2019’dan sonra kişi ayırmadan kim belediyeye personel alındıysa, iş akdine son verilmesini destek vereceğimizi belirttik” şeklinde konuştu.

SU FATURALARI ASLA BELEDİYENİN

GELİR KALEMİ OLAMAZ…

   Su faturalarından elde edilen gelirlerle, Düzce Belediyesi’nin borçlarının kapanmasının mümkün olmadığına dikkat çeken Çetin, açıklamasına şu şekilde devam etti: 

   “Su faturası bir belediyenin hiçbir zaman borcunu ödeyecek gelir kalemi olamaz. Bu düşünce yanlış bir düşüncedir. Artısını ve eksisini düşünüldüğünde, belediyenin belirli miktarda bir kar elde etmesini sağlar. İçinde bulunduğumuz bu mübarek Ramazan ayı içerisinde hiçbir vatandaşın suyunun kesilmesini ahlaken ve vicdanen doğru bulmuyoruz.  Lakin herkes su faturasını ödemeli. Vatandaşlarımızın su faturasının ödenmesi için elimizden geleni yapalım teşvik edelim. Muhakkak para bulmamız gerekiyorsa, belediyemizin başka alacaklarının üzerine gidilmesi daha doğru olur. Örneğin; tabela vergisi, imar uygulamalarından alacaklar gibi.”

EVLERE ŞENLİK BİR DANIŞMANLAR KURULU OLUŞTURULDU…

    “Borç hakkında söylenen 470 milyon bir borç var.  Büyük hatalar büyük sorunlar ve büyük haksızlıklar var. Düzce’nin parası resmen kaçırıldı. Geçmişte yapılanlara hesap sormadığımız için her şeyin devamı geliyor. Ben bunu belediye meclisinde de gündeme getirdim. Bunların hesabını sormak, şu anki belediye başkanının boynunun borcu olsun. Hepimiz sahada çalıştık, vatandaşlarla konuştuk. İnsanların sorusu siz bu belediyenin borcunu nasıl ödeyeceksiniz ve imarda yapılan hukuksuzluklar konusunda ne yapacaksınız? Ama merak ediyorum; sahada bu kadar sıkıntılı olduğumuz imar konusunda, geçmiş dönemde beş yıl İmar Komisyonunda görev yapmış, bir kişiyi İmar Komisyonu Başkanı seçiyorsunuz.  Bu seçimde Meclis Üyeliğine seçilmiş cv’leri pırıl pırıl olan gençlere hiç mi güvenmediniz?  Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü ilk defa hayata geçirilen bir uygulama ile Belediye Meclisi ve Belediye İdaresi pasifize edilerek,  evlere şenlik bir danışmanlar kurulu oluşturdu. Danışmanlardan birisi çıktı, veteriner işleriyle ilgili bir gündem oluşturdu.  Bu danışmanlar buz dağının görünmeyen tarafını konuşuyor. Neden Destek Hizmetleri Müdürlüğünü konuşmuyor? Neden medyaya çıkıp, geçmişteki hataları paylaşıp, usulsüzlükleri neden savcılığa suç duyurusunda bulunmuyorlar. Bu kadar hatalı beş yıl bir dönem yaşayan Düzce Belediyesinde hiçbir birim müdürü değiştirilmez mi? Görevini layıkı ile yapan birim müdürlerine bu haksızlık değil mi? Burada bir soru işareti oluşuyor insanlarda. Takas ile borçların ödenmesi noktasında hatalı işlemler yapıldığını Meclis oturumunda dile getirdim. 18 uygulamasıyla vatandaşlardan alınıp, yeşil alan ilan edilen beş dönümlük bir parselin, konut alanına çevrilip, alacaklı bir firmaya, değerinin 4'te 1 fiyatına, mecliste ilk dile getiren MHP grubudur.”

RABİA HEYKELİNE BİZLER DE KARŞIYIZ…

İYİ PARTİ BİZİM ÜZERİMİZDEN SİYASİ RANT SAĞLAMAYA ÇALIŞTI…

   “Eğer o günkü oturumu basın izlediyse yaşanan olayın sürecini gerçekleri ile görmüştür. Biz üç hilale her zaman sahip çıkarız. MHP Düzce Belediye Meclis grubu adına Sayın Faruk Özlü’nün yanına giderek, Düzce’mizde Alparslan Türkeş adının yaşatılması için bir parka, bir caddeye veya bir Bulvara isminin verilmesini talep ederek, konunun meclis gündemine gelmesini istedik. Meclis gündemine konu gelince İYİ Partili grubu, bizim talebimizin gündem maddesi içine, ’Rabia heykelinin kaldırılması’ ve diğer ’eski siyasi liderlerin isimlerinin park,  cadde veya bulvara verilmesi' taleplerini sokmaya çalıştılar. Orada İYİ Parti, bizim üzerimizden siyasi bir rant elde etmeye çalıştı. Burada ki amaçları, Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ismini Düzce’de yaşatılmasını engellemekti. Eğer niyetleri iyi olsaydı, bu gündem maddesini daha sonra ki meclis oturumlarında getirirlerdi. Rabia Heykeli,  Meclis Kararı ile değil, idari kararla kalkar. Halbuki bu durumu kendileri de biliyor. Açık yüreklilikle söylemek gerekirse, ben Düzce Belediyesi Meclis Üyesi olarak Meral Akşener’in Düzce’de hiçbir yere isminin verilmesini kabul etmem ve bunun karşısında dururum. Böyle bir olayı gündeme getirdiklerinde açık yüreklilikle karşı durarak, farklı siyasi ayak oyunları ile gündeme ekleme yapmam. Eski DYP’nin virüslü kanadı, İYİ Parti’ye nüfus etmiş. Bu olay ideolojisi, siyasi birikimi ve siyasi geçmişi olmayan,  bir topluluğun tamamen siyasi rant elde etmek için yaptıkları harekettir. Ben MHP Düzce Belediyesi Meclis Üyesi olarak, Rabia heykeline karşıyım. Elimde bir yetki olsa, o heykeli oradan kaldırırım. Düzce’de merhum liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş’in isimi verilirken, sen bunun yanına isimler koyarak ve aynı maddenin yanına ’Rabia kaldırılsın’ diyerek ne yapmaya, kime hizmet etmeye çalışıyorsun. Alparslan Türkeş isminden bu kadar mı nefret ediyorsunuz? İddia ediyorum bugün Cumhur ittifakı var! AK parti ve İyi Parti ittifak yapsa, İYİ Partililer ’in yüzde doksanı sevinç nidaları atarlardı. Bizim orada Rabia’yı destekliyoruz diye bir şey söz konusu olmadı.”

DERNEK VE CEMAATLERDEN İŞGALİYE PARASI ALINIYOR MU?

   Evet var! Düzce’nin ana merkezi, Anıtpark’ın önüne gidince ucube yapılar önümüze çıkıyor. Düzce’de bir fuar alanı oluşturulup, bu tür barakaların Anıtpark meydanına bir daha konulmaması gerekir. Bunun yanında yaklaşık beş aydan bu yana Düzce Belediye Meydanında ve Anıtpark Meydanında bazı cemaat ve dernek adı altında konteynır stantlar hiç kaldırılmadan orada durmaktadır. Bu dernek ve cemaatlerin ne özelliği vardır ki; oradaki işgale belediye sesini çıkartmamaktadır. Bu dernekler ve cemaatler orada işgaliye bedeli ödüyor mu?

Peki, Senin Yorumun?
Refik Bahram  /  2.06.2019 - 17:05:58
 Sevgili Hakan kardeşim Böyle açıklamalarınız bekliyor ve sevinçle okuyorum....siyaset bir tarafa gerçeklere parmak bastınız.....Teşekkürler...
Tayyar Saygun  /  31.05.2019 - 18:11:51
 Hakan Çetin seni tebrik ediyorum. Doğruları söylemek erdemli insan işidir. Meclisteki İP li leri kaale almayın. Onlardan biri bizden uzak dursun diye meclis üyesi yapıldı. Bir diğeri zaten MHP den kovulan boş işleri seven zat. Diğeri de seçimde sandık etrafında KÜRTÇE OLARAK MECLİS OYUNUZU BANA ATIN, Başjanlığı AKP ye atın diyen büyük siyasetçi.
  Fatih Melih Maradit
NEREDESİN FAHRİ BEY?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Covıd-19 Pandemisi ve 65 yaş üstünden si
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 Mahmut Gül
 Güzel yazı nasiplenene çok şey anlatır
  " Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin! " Haberine...
 şükrü toros
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  " ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzce kardüzü eftenia tabiat parkı kurugöl kaynaşlı güzel dereşalalesi düzcenin yaylaları konuralp turizim potansiyeli fakıllı magarası sarıkaya magarası denizi bunun gibi saymakla bitmez görülmesi gereken yer cennet düzcemizi düzceli vatandaş düzceyi tanımıyor ama abantı gölçük düzceliye sorsak düzcenin yarısı buralara gitmiştir ama düzcenin güzelliklerini bilen varmı desek düzceli olmayanlar düzcelilerden daha çok biliyor işte düzcenin vizyonu düzcenin hali bakanlık yapmış özlü idarecilerdüzcenin tanıtımına katkı verecek projeleri varmı benden bir öneri hava durumuna göre düzcedeki tüm belediyeler birleşip hafta sonları düzcenin güzelliklerine tur düzenleseler düzce turizimde patlama yapar bizden söylemesi. birde düzce tanıtma vakfı düzceyi nerde tanıtıyor merak konusu
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 tuik gerçekten düzceyle kafa buluyor. nedenmi efteni tabiat parkımız var herkez boluya abanta gölçük gidiyor. kardüzümüz var herkez kartalkayaya gidiyor. çevre illerde sakarya kocaelide büyük satadyumlar yapılıyor düzceye çivi çakılmıyor. sorunlar saymakla bitmiyor. yarım kalmış yatırımlar çürüyen eftenia otel gibi birçok konuyu hala çözüme kavuşturamayan yetkililer . nerde sayın düzce valisi düzcenin bakan belediye başkanı ilçe belediye başkanları siyasiler muhalefet düzcenin sorunlarını neden halledemiyor. bu konuları yetkililer sorup haber yaparsanız düzce kamuoyu bilgilenir. düzce yaşanacak belki mutlu şehirler arasında olur
  " Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek! " Haberine...
 Mehmet altun
 Başarılar diliyorum savaş kardeşime.
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Kenan Delice
 O yüzden mi boşanma davalarında 6 ay sonraya gün veriyor Düzcede mahkemeler. Millet mutluluktan boşanıyor Düzcede galiba :)))
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Arkın
 Cok merak ettim neye göre mutlu olduğumuzu anlamışlar..... açıklama yapılsın... çıksınlar açıklasınlar
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Yasemin Özen
 Agam bizimle eğleniyir :)))
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Tarık Şahin
 Bu mutluluk, huzur üzerine yapılan araştırma neye, kime göre yapılmış. Biz türkler mutsuz olsak bile bunu dışarıya yansıtmaz içimize atar, kendi içimizde yaşarız. Sırf çevremizdeki insanları üzmemek adına. Ama sevgi paylaştıkça çoğalırken, hüzünler, sıkıntılar da aynı şekilde paylaştıkça azalır. Bu araştırmaya göre mutsuz, huzursuz insanlara denk gelmediler belki de kimbilir
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Cihat Özbasan
 Adımız: Sabret. Soyadımız: Şükür. Aslında birinciliği bize vermeliydiler.
DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor! DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor!
  Silahlı kavga: 2 yaralı!
  Kaan’dan Rektör Çakar’a ziyaret!
  Nostaljik tren hizmete girdi!
  Amerikan beyaz kelebeği ile mücadele çalışmalarına başlandı!
  Özlü, sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi!
  Haftasonu toplu taşıma ücretsiz!
  TSO Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi!
  Konuralp’te kazı çalışmaları sürüyor!
  VALİLİK YENİ KARARLARI AÇIKLADI!
  Uzmanından salgın döneminde lens kullanımına ilişkin uyarı!
  Hasta taşıyan ambulans kaza yaptı!
  Fındığa ‘davullu’ koruma!
  Esmer; ‘İşçilerin kıdem tazminatı saldırı altında’
  Tebessüm Derneği yardımlarını sürdürüyor!
  Pandemi ve Ötesi başlıklı konferans düzenlendi!
  Bıçaklı kavga: 1 yaralı!
  Sav; ‘Sıvı kaybı sonucu böbrek yetmezliği oluşabilir’
  Demir, pazarcı esnafının sıkıntılarını dile getirdi!
  İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararları!
  Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!
  29.06.2020 - ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
  29.06.2020 - TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR?
  3.07.2020 - NEREDESİN FAHRİ BEY?
  26.06.2020 - Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek!
  1.07.2020 - Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!