Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67011256 Aktif Ziyaretçi :39021 18 Ekim 2019 Cuma
[18:34] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [17:12] ‘Gün birlik ve beraberlik günüdür’ -- [16:49] Allah bu harekatta görev alan şanlı ordumuza mensup tüm Mehmetçiklerimizi korusun ve muzaffer eylesin. Kalbimiz, yüreğimiz ve dualarımızla Mehmetçiklerimizin yanındayız. -- [16:34] Adı 853. Bulvarda yaşayacak! -- [13:12] PROF. ÇAKIR; ‘Şu an konuşurken deprem olabilir!’ -- [12:55] Dilber Ay’ın mezarı mı açılacak? -- [12:21] ‘Yanınızdayız Sayın Cumhurbaşkanım!’ -- [12:11] Esnafa bayrak dağıtacaklar! -- [12:02] ‘ENERJİMİZ YARINLARA’ yoluna Düzce ile devam etti! -- [11:42] Kuaför Ersin’den anlamlı bağış! --
Bu sorulara cevap verin!
Hasan Gündem; ‘Su faturalarıyla borcun ödenmesi imkansız!’
Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve Düzce Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Hasan Gündem, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gündem, “Düzce Belediyesinin borçlarının su faturaları ile ödenmesi imkansız” dedi.
31.05.2019 - 11:08:09  Haberi Yazd?r

   

   Düzce Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve İmar Komisyonu Başkanı Hasan Gündem, Düzce’nin gündemin dair Gazete burasıdüzce’ye çok özel açıklamalarda bulundu.

   Özellikle Düzce kamuoyunun merak ettiği konulara açıklık getiren Gündem, Düzce Belediyesi’nin borcunun 400 Milyon TL’nin üzerinde olduğunu ve bu borcun su faturalarıyla ödenmesinin imkânsız olduğunu belirtti.

BAŞKAN ÖZLÜ DÜZCE İÇİN GÜZEL ŞEYLER YAPACAK

   Gündem, “Yeni Belediye Başkanımız Faruk Özlü’nün yaptığı icraatlar, Düzce’de gecikmiş icraatlardı ama sürekli arka arkaya yapılan seçimlerden dolayı ertelenen icraatlardı. Belediye Başkanımız Faruk Özlü, hem Genel Merkez tarafından kuvvetli, hem vizyonu açısından kuvvetli olduğu için Düzce için güzel işler yapacağından hiçbir şüphe duymuyorum” dedi 

DÜZCE UCUZ SU İÇİYOR…

   Yaptıkları araştırmalarda, Düzce halkının çevre illerden ve bazı bölgelerden daha ucuz su içtiğini ortaya çıkardıklarını dile getiren Gündem;  “Diğer illere göre, Düzce'de ki su fiyatları normal değil. Neden normal değil? Düzce’nin etrafında bulunan beş ilin en düşük su fiyatı. Diğer bölgelere göre de araştırma yapıldı, Düzce Türkiye’nin birçok ilinden daha ucuz su kullanıyor. Yani meskenler için en düşük suyu Düzce halkına kullandırıyoruz. Bu araştırmalar Düzce Belediyesi Mali İşler Müdürü Okan Bey’de de var” şeklinde konuştu.

SU FATURALARI BELEDİYENİN BORCUNU KARŞILAMAZ…

   Düzce Belediyesi’nin 400 Milyonun üzerinde borcunun olduğunu ve bu borcun su faturalarıyla ödenmesinin mümkün olmadığını ifade eden Gündem, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

   “Düzce Belediyesi’nin tabi ki borcu hakkında bilgim var! 400 küsur Milyon civarında bir borcu var. Bu su faturalarıyla bu borcun ödenmesi mümkün değil tabi ki. Bu su faturalarıyla ancak, 60 bin abonemiz var, 60 bin abone de ortalama 50 TL’lik su tüketse ve hepsi zamanında ödese hepsi, 2-2.5 Milyon eder. Bu da zaten bizim işçi maaşlarına ancak denk gelir. Kredi borçlarından dolayı İller Bankası’ndan yapılan kesintiden dolayı, kesintilerden dolayı, yatırımlardan dolayı oradan bize işçi maaşlarını, memur maaşlarını ödeyecek bir para gelmiyor zaten. Dolayısıyla bu su paraları ile bu borç ödenmez. Sadece mevcut durum idame ettirilir.”

YA SATARAK, YA DA TAKAS YOLUYLA ANCAK BU BORÇ ÖDENİR…

   “Tabi ki Belediye Mülklerinin borçlara karşılık devredilmesi durumu, karşılıklı anlaşmayla alakalı bir durum bu. Bir malın var, bir de borcun var. Ya satıp borcunu ödeyeceksin, ya da takasa razıysa karşıdaki alacaklı takas yolunu tercih edeceksin. Karşıdaki alacaklı takasa razıysa, “Bak benim sana 10 milyon borcum var, benim de 10 Milyon civarında malım var! Sana bu borcu, gelirim belli, giderim belli ödemem çok zor. Bu borcu ödeyeceğim ama borçla ilgili takvim ve süre hazırlamam lazım. İstersen sana bu malı verelim, takasla işi çözelim” diyeceğiz adam kabul ederse tabi. Tabi bu normal bir yöntem. “

ŞU SÜREÇTE BELKİ MÜLKLER BİLE

BELEDİYENİN BORCUNU KARŞILAMAZ…

   “Aslında belediyenin mülkleri sayısal olarak çok fazla. Fakat mülklerin çoğu, atık parseller şeklinde. Yani benim parselin önünde 20 metre kare, senin parselinin önünde 40 metre kare. Bunları normal parseller gibi, ihale edip satamıyorsunuz, normal mülkler gibi ihale edip satamıyorsunuz. Bu parseller ancak, komşu parselin talebi halinde ona verilebilir. Yani o bitişik parsellerin talebini beklemek zorundayız. O parsellerin tamamına talep olsa, bizim borcumuzu karşılar. Ama bu 10 seneyi mi bulur 20 seneyi mi bulur bunu bilemeyiz. Bir işi düşecek ki komşu parselin belediyeye ruhsat olsun, iskân olsun, yeni bir yapı yapmak istesin bu şekilde olur. Bunun dışında belediyenin farklı mahallelerde parsel ve mülkleri de var. Şimdi biz bunların envanterlerini çıkartıyoruz ama şu anki piyasa koşullarında satmanın bir anlamı yok. Çünkü emlak ve inşaat sektöründe bir durgunluk var. Hareketli bir piyasa olsa satıp, belediyenin borçlarını hafifletebiliriz ama piyasa hareketli değil. Şu anda 10 tane mülk çıkartsan, belki bir veya iki tanesine alıcı çıkar. Şu anki piyasa şartlarında malın olsa da satamıyorsun. Bu nedenle takas yolu ile borcu hafifletmek zorundasınız.”

Peki, Senin Yorumun?
teknik  /  31.05.2019 - 14:36:44
 VAY VAY... O Bahsettiğin Belediye ye ait dediğiniz 40 ila 50 m2 lik arsalar Vatandaştan 18 uygulamasıyla haksız yere alınmış yerlerdir. İşiniz bu alanlara kaldı ise vay vay. Öncelik le bu borçları yapanlar dan hesap sorun da birazcık gerçekçi olsun.Vatandaşın aklıyla alay etmeyin....
harbici  /  31.05.2019 - 12:02:29
 YYYAAAA MİLLETLE DALGA GEÇMEYİN. BAŞKAN ÖZLÜ ÇOK GÜZEL ŞEYLER YAPACAKMIŞ. İNŞALLAH. NEYLEN YAPACAK. HEM DİYORSUN SU PARALARIYLA BU BORÇLAN ÖDENMEZ. HEMDE SATMAKTAN HEM GÜZEL İŞLER YAPMAKTAN BAHSEDİYORSUN HASAN BEY. DALGA GEÇİYONUZ DALGA. BU 420 MİLYON BORÇ YAPILLIRKEN KAÇ PARALIK KAMULAŞTIRMA YAPILDI. SESİNİZ O ZAMAN NİYE ÇIKMADI. HİKAYE ANLATIYORSUNUZ SANKİ ÇOCUKLARA .YEYİN MİLLET YEYİN HALA MASAL ANLATIYORLAR.
  Fatih Melih Maradit
Alın size birkaç öneri!
 
  Ayşegül Şenol Can
Vatandaşı adam yerine koymak!
 
  Ulviye Dikmen
HEİDİ NEDEN ÇIPLAK AYAKLI?
 
  Telat Çelik
KÖTÜLÜK!..
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
İyiler ayağa kalksın, toplum vicdanı yık
 
  Cemil Acar
NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahde Vefa
 
  Aysel Dural
GERÇEK ENTELEKTÜEL!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Akdeniz Recai
  Birde o başkanları bu oluşumlara azmettirecek bilgili, aklıselim seçmene vatandaşa ihtiyaç var! Tek başına mücadelenizin her zaman havada kalma riski var! Saygılarımla!
  " Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor! " Haberine...
 Sevgi
 Kalıcı konutlardaki mahalleleride ziyaret edeceğinizi umuyoruz.Özellikle otobüs,temizlik,ilaçlama konusunda mağduriyet yaşıyoruz ve çözüm üretmenizi bekliyoruz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Saime Cakmakci
 Gönlünüze sağlık ne güzel düşünmüşsünüz inşallah gerçekleştirirler temenni ediyorum
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Engin
  Önerileriniz ve eleştirilerinizde yerden göğe kadar haklısınız, sizin ve sizin gibi düşünenlerin sivil toplum örgütlerinde mutlaka ama mutlaka olması gerekiyor başarılar diliyorum kolay gelsin.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Faruk
 Bunu yapabilecek kadar ileri görüşlü idareci Düzce Belediyesi yönetiminde var mı?
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Erman
 Ďüzceliler eskiden beri sizin bu yazdıklarınızı kavrayabilmiş insanları seçmek için bir araya gelemedi, genelde seyirci kaldı. Dolayısıyla da sonuç değişmedi.
  " Bu sorulara cevap verin! " Haberine...
 Muallim
 Milli eğitim müdürünü Düzceye öneren eski meb bakan yardımcısı, buna ön ayak olan da bir vekil.Ortaya koyduğu proje bir öğretmeni merkeze çektirip kitap yazdırmak ve adamın kitaplarını satmak, dahası düzce nin sorunlarına çare olmayacak yığınla trübün projesi.Yarayı bilmediği için merhem de olamaz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Orhan Gün
 sizi takdir ediyorum, okuyorum düzce için çırpınmalarınızı. ama bu düzceden ne köy ne kasaba olur. neresine el atacaksın ki. çarpık kentleşme modern mimariden yoksun binalar daracık yollar. yılan gibi kıvrılan şehrin göbeğinden geçen İstanbul caddesi. kıramadı bu kabuğunu DÜZCE maalesef.
  " NERESİNDEN TUTSANIZ!.. " Yazısına...
 F Sönmez
 Kaleminize sağlık. Yapılacak işlerde rant ve dar çevre görüşü esas alınırsa sonuç budur. Şu ana kadar ''Eskisi gibi olmayacak'' söyleminden öte yeterli anlayış değişikliği yok. 1-Yiyenin, yapanın yanına kar kalmamalı.Milletin parasını hortumlayanlardan hesabı sorulmalı. 2-Öncelikler doğru ele alınmalı. Halkın görüşü sorulmalı. 3-Halk beni seçti. Ben her şeyi yaparım mantığı bırakılmalı. En az elli yıllık bir öngörü olmalı. Halk yönetime katılmalı. Düzce Halkı seçimde eski gidişatı onayladı. Hiç yoksa Sayın Özlü eskisini kabul etmiyor. Bunun yeterli olmadığı görülüyor.
  " NERESİNDEN TUTSANIZ!.. " Yazısına...
 Ertuğrul Şen
 Işıklandırma Uzakdoğuda festivallerde yapılanların aynısı.Düzceye yakışmıyor derhal kaldırılmalı
DÜ kadın çiftçilerle buluştu! DÜ kadın çiftçilerle buluştu!
  Çağatay; ‘Kırılma zamanı geldi’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kapalı Pazaryeri çarşamba açılacak!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Birleşik Metal’de Çelik güven tazeledi!
  PROF. ÇAKIR; ‘Şu an konuşurken deprem olabilir!’
  Düzce Tanıtım Filmi
  Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak'
  Eee burası Düzce.. İsteyen istediği gibi kaldırımları işgal edebilir!
  Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  İkinci üniversiteye yoğun ilgi!
  Düzce'de bir ilk... Sanat severlerin hizmetine açıldı!
  Trafik kazası: 1 yaralı!
  Sözleşme işçileri memnun edecek!
  Raftingcilerden Harekata destek!
  Dilber Ay’ın mezarı mı açılacak?
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Park ihtiyaçları tamamlanıyor!
  Yama çalışmaları devam ediyor!
  11.10.2019 - NERESİNDEN TUTSANIZ!..
  15.10.2019 - Alın size birkaç öneri!
  15.10.2019 - Bu sorulara cevap verin!
  11.10.2019 - Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  17.10.2019 - Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!