Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :65961853 Aktif Ziyaretçi :33444 19 Ağustos 2019 Pazartesi
[09:30] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [14:59] Deprem farkındalığı için pedala bastılar! -- [14:39] Düzce Barosu, açılış toplantısına katılmayacak! -- [14:19] 17 Ağustos'u unutmadılar! -- [10:32] Alman genç İslam'ı seçti! -- [10:24] Pat pat kazası: 3 yaralı! -- [10:15] Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu! -- [17:34] Akçakoca’da bir terörist yakalandı! -- [17:06] Valilikten şiddetli yağış uyarısı! -- [15:56] Kavşak çalışmaları devam ediyor! --
Hasan Gündem; ‘Su faturalarıyla borcun ödenmesi imkansız!’
Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve Düzce Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Hasan Gündem, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gündem, “Düzce Belediyesinin borçlarının su faturaları ile ödenmesi imkansız” dedi.
31.05.2019 - 11:08:09  Haberi Yazd?r

   

   Düzce Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve İmar Komisyonu Başkanı Hasan Gündem, Düzce’nin gündemin dair Gazete burasıdüzce’ye çok özel açıklamalarda bulundu.

   Özellikle Düzce kamuoyunun merak ettiği konulara açıklık getiren Gündem, Düzce Belediyesi’nin borcunun 400 Milyon TL’nin üzerinde olduğunu ve bu borcun su faturalarıyla ödenmesinin imkânsız olduğunu belirtti.

BAŞKAN ÖZLÜ DÜZCE İÇİN GÜZEL ŞEYLER YAPACAK

   Gündem, “Yeni Belediye Başkanımız Faruk Özlü’nün yaptığı icraatlar, Düzce’de gecikmiş icraatlardı ama sürekli arka arkaya yapılan seçimlerden dolayı ertelenen icraatlardı. Belediye Başkanımız Faruk Özlü, hem Genel Merkez tarafından kuvvetli, hem vizyonu açısından kuvvetli olduğu için Düzce için güzel işler yapacağından hiçbir şüphe duymuyorum” dedi 

DÜZCE UCUZ SU İÇİYOR…

   Yaptıkları araştırmalarda, Düzce halkının çevre illerden ve bazı bölgelerden daha ucuz su içtiğini ortaya çıkardıklarını dile getiren Gündem;  “Diğer illere göre, Düzce'de ki su fiyatları normal değil. Neden normal değil? Düzce’nin etrafında bulunan beş ilin en düşük su fiyatı. Diğer bölgelere göre de araştırma yapıldı, Düzce Türkiye’nin birçok ilinden daha ucuz su kullanıyor. Yani meskenler için en düşük suyu Düzce halkına kullandırıyoruz. Bu araştırmalar Düzce Belediyesi Mali İşler Müdürü Okan Bey’de de var” şeklinde konuştu.

SU FATURALARI BELEDİYENİN BORCUNU KARŞILAMAZ…

   Düzce Belediyesi’nin 400 Milyonun üzerinde borcunun olduğunu ve bu borcun su faturalarıyla ödenmesinin mümkün olmadığını ifade eden Gündem, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

   “Düzce Belediyesi’nin tabi ki borcu hakkında bilgim var! 400 küsur Milyon civarında bir borcu var. Bu su faturalarıyla bu borcun ödenmesi mümkün değil tabi ki. Bu su faturalarıyla ancak, 60 bin abonemiz var, 60 bin abone de ortalama 50 TL’lik su tüketse ve hepsi zamanında ödese hepsi, 2-2.5 Milyon eder. Bu da zaten bizim işçi maaşlarına ancak denk gelir. Kredi borçlarından dolayı İller Bankası’ndan yapılan kesintiden dolayı, kesintilerden dolayı, yatırımlardan dolayı oradan bize işçi maaşlarını, memur maaşlarını ödeyecek bir para gelmiyor zaten. Dolayısıyla bu su paraları ile bu borç ödenmez. Sadece mevcut durum idame ettirilir.”

YA SATARAK, YA DA TAKAS YOLUYLA ANCAK BU BORÇ ÖDENİR…

   “Tabi ki Belediye Mülklerinin borçlara karşılık devredilmesi durumu, karşılıklı anlaşmayla alakalı bir durum bu. Bir malın var, bir de borcun var. Ya satıp borcunu ödeyeceksin, ya da takasa razıysa karşıdaki alacaklı takas yolunu tercih edeceksin. Karşıdaki alacaklı takasa razıysa, “Bak benim sana 10 milyon borcum var, benim de 10 Milyon civarında malım var! Sana bu borcu, gelirim belli, giderim belli ödemem çok zor. Bu borcu ödeyeceğim ama borçla ilgili takvim ve süre hazırlamam lazım. İstersen sana bu malı verelim, takasla işi çözelim” diyeceğiz adam kabul ederse tabi. Tabi bu normal bir yöntem. “

ŞU SÜREÇTE BELKİ MÜLKLER BİLE

BELEDİYENİN BORCUNU KARŞILAMAZ…

   “Aslında belediyenin mülkleri sayısal olarak çok fazla. Fakat mülklerin çoğu, atık parseller şeklinde. Yani benim parselin önünde 20 metre kare, senin parselinin önünde 40 metre kare. Bunları normal parseller gibi, ihale edip satamıyorsunuz, normal mülkler gibi ihale edip satamıyorsunuz. Bu parseller ancak, komşu parselin talebi halinde ona verilebilir. Yani o bitişik parsellerin talebini beklemek zorundayız. O parsellerin tamamına talep olsa, bizim borcumuzu karşılar. Ama bu 10 seneyi mi bulur 20 seneyi mi bulur bunu bilemeyiz. Bir işi düşecek ki komşu parselin belediyeye ruhsat olsun, iskân olsun, yeni bir yapı yapmak istesin bu şekilde olur. Bunun dışında belediyenin farklı mahallelerde parsel ve mülkleri de var. Şimdi biz bunların envanterlerini çıkartıyoruz ama şu anki piyasa koşullarında satmanın bir anlamı yok. Çünkü emlak ve inşaat sektöründe bir durgunluk var. Hareketli bir piyasa olsa satıp, belediyenin borçlarını hafifletebiliriz ama piyasa hareketli değil. Şu anda 10 tane mülk çıkartsan, belki bir veya iki tanesine alıcı çıkar. Şu anki piyasa şartlarında malın olsa da satamıyorsun. Bu nedenle takas yolu ile borcu hafifletmek zorundasınız.”

Peki, Senin Yorumun?
teknik  /  31.05.2019 - 14:36:44
 VAY VAY... O Bahsettiğin Belediye ye ait dediğiniz 40 ila 50 m2 lik arsalar Vatandaştan 18 uygulamasıyla haksız yere alınmış yerlerdir. İşiniz bu alanlara kaldı ise vay vay. Öncelik le bu borçları yapanlar dan hesap sorun da birazcık gerçekçi olsun.Vatandaşın aklıyla alay etmeyin....
harbici  /  31.05.2019 - 12:02:29
 YYYAAAA MİLLETLE DALGA GEÇMEYİN. BAŞKAN ÖZLÜ ÇOK GÜZEL ŞEYLER YAPACAKMIŞ. İNŞALLAH. NEYLEN YAPACAK. HEM DİYORSUN SU PARALARIYLA BU BORÇLAN ÖDENMEZ. HEMDE SATMAKTAN HEM GÜZEL İŞLER YAPMAKTAN BAHSEDİYORSUN HASAN BEY. DALGA GEÇİYONUZ DALGA. BU 420 MİLYON BORÇ YAPILLIRKEN KAÇ PARALIK KAMULAŞTIRMA YAPILDI. SESİNİZ O ZAMAN NİYE ÇIKMADI. HİKAYE ANLATIYORSUNUZ SANKİ ÇOCUKLARA .YEYİN MİLLET YEYİN HALA MASAL ANLATIYORLAR.
  Fatih Melih Maradit
MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM!
 
  Ayşegül Şenol Can
AFETLERLE MÜCADELE
 
  Ulviye Dikmen
DOSTA VEDA...
 
  Telat Çelik
KÖMÜRÜN KARASI
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
Hastaneye 112 çağırmak!
 
  Cemil Acar
Nazmi Çiloğlu ve Necmi Hoşver
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Birşeyler oluyor ama çözemedim!
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM! " Yazısına...
 Nizametti ulaş
 https://yesilgazete.org/blog/2019/08/10/7den-70e-sele-tepesinde-bir-kasaba/
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
  Maalesef Türkiye bu sazan sarmalı tezgâhına düşmüş bulunuyor. Alıntı.. Sazan Sarmalı Osman Başıbüyük, Sun Savunma Net, 09 Mart 2019 Hükümet, maaşları ödeyebilmek için küresel piyasalardan borçlanmak zorunda. Üretimi artıracak yönde tedbirler almaya kalkışırsa 1 kuruş para vermezler. İşte çeşitli baskı araçları kullanılarak bir ülkeyi üretimi artıracak tedbirler almaktan alıkoyarken, ithalata yönlendirmeye, bunun bir sonucu olarak fiyat kontrolü rejiminin doğmasına neden olmaya, bu süreçte borç vermeye devam ederek krizi daha da derinleştirmelye ve sonunda hedef ülkeyi iç ve dış politikada kendi kararlarını alamaz hale getirerek esir alma utezgâhına SAZAN SARMALI deniyor..
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Bir alıntı ile katıla yım.R. Serdar oğlu.. Yıllardır yazıyoruz, söylüyoruz; “Krizi çıkaran borçtur. Bu kadar borç aldınız, borçla ÜRETİM DEĞERİ olmayan inşaatlar yaptınız. Bu borcu çeviremezsiniz, batarız” dedik.     Her aklı başında yönetici, ekonomist bunu söyledi ama siz dinlemediniz. Üstelik sizi uyaranları muhalif diye hapse attırdınız.” Şimdi sizi uyardığımız noktaya geldiniz.     Yok faiz lobisi imiş, yok dolar lobisi imiş, yok Trump imiş! Suçu başkalarına atıp kurtulma çabasındasınız. Bu dediklerinizde haklı olsanız bile iktidar tek başınıza sizsiniz, engel olsaydınız!     Bu sebepten; Yaşadığımız ekonomik ve siyasal krizin TEK SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR… Devlet yönetiminde YETKİ kimde ise SORUMLULUK da ondadır.
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Deman ile ya.. Bakan parametreler süper dedi..Devamında bak ne dedi...Bakandan Dolar ile ilgili açıklama..   Ekonomik parametrelerimizi normalleştirebilme yönünde planktonlaştırabilip patikadan aşşağı saldığımızda konvansiyonel değerler doğrultusunda aslında gaye Kendi t stabil bir paradigma çizdiğimizi söyleyebiliriz,panik yapmayın..
  " DOSTA VEDA... " Yazısına...
 Kaan Arslanoğlu
 Teşekkürler Sevgili Ulviye Dikmen'e.. Işıtan Gündüz için yazdığı bu güzel yazı için. Saygılarla..
  " MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM! " Yazısına...
 Abdullah Steş
 İstanbul caddesinde çift sıra park yapılıyor,polisler büyük caminin önünde,zabıtalar spor dokağın başında muhabbet ediyorlar,başka söze gerek varmı.
  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 memduh
 Kimse tek başına hayallerninin ötesine geçemez"! 68'den 78'e evriyen sıçramaların ktanatlanması için, soluğu diyeliktiğin zenginlik pınarı bir 'sınıf Dilmi'nin atexşli hecelerindrenm üreyecek kelimelerlme kanatlanalım"!
  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 Kaan Arslanoğlu
 Işıtan abi'yi en güzel yönleriyle çok kısa anlatan gayet güzel bir yazı olmuş. Peri Arbak'a teşekkürler, sevgiler, saygılar. Işıtan Gündüz anısına sevgiyle saygıyla..
  " Hastaneye 112 çağırmak! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın hümeyra hanım sizin gibi bence binler hasta aynı muameleye uğruyor hepsinide ayrı ayrı dertleri şikayetleri oluyor ama maalesef yönetici konumundaki yetkililer neyin peşinde olduklarını anlamak mümkün değil bir pikeyi çok gören yetkili doktoru çağırıp tedaviyi yaptıramayan tıp ögrencileriyle acili idare eden yöneticiler işini düzgün yapmayan çalışanlar olduğu müddetçe bu hikayeleri dinlemeye devam edecek bence devam etmemesi için birileri çıkıp özür mü dileyecek yoksa olanları yok sayıp gülüp çekeklermi bu yazınız herşeyi gösterecek valimi başhekimi sağlık il müdürümü rektörmü siyasiler nasıl tepki verecekler merak ediyorum Allah şifalar uzun ömürler hayırlı yaşamlar diliyorum.
  " Yatırımcıların önünü açacak! " Haberine...
 akif ÇEBİ
 faruk özlü görsün belki düzceye türkiyeye faydalı bir proje bu havayolu projesi alaplı eregli düzce bolu sakarya bartın karabuk zonguldak yararlanacak sahip çıkacak siyasiler neyin peşinde
Gülden Mutlu Akçakocalı sevenleriyle buluştu! Gülden Mutlu Akçakocalı sevenleriyle buluştu!
  Grev çadırında bayramlaşma!
  Yeni öğrenciler için kayıtlar başlıyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Akçakoca’da bir terörist yakalandı!
  Afetzedelere kurban eti dağıtımı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  MHP'liler bayramlaştı!
  Onarım ekibi Akınlar Mahallesinde!
  Millet İttifakı bayramlaşmada buluştu!
  Tatilcilerin dönüş yolculuğu başladı!
  Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu!
  Binali Yıldırım ve eşi bayramı selzedelerle geçirdi!
  Rafting turları hız kazandı!
  Ak Parti'nin yıldönümünü kutladılar!
  Düzce Barosu, açılış toplantısına katılmayacak!
  Valilikten şiddetli yağış uyarısı!
  Traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti!
  17 Ağustos'u andılar!
  Tablet satın alırken dikkat edilmesi gereken ipuçları!
  Elegan bir silüete vurgu yapan gömlekler
  12.08.2019 - Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR!
  13.08.2019 - MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM!