Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :66011102 Aktif Ziyaretçi :63438 22 Ağustos 2019 Perşembe
[18:12] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [17:10] İstişare toplantısı gerçekleştirildi! -- [16:58] Orman Bölge Müdüründen Yanmaz'a ziyaret! -- [16:56] Yanmaz; ’Yaraları sarmaya devam ediyoruz’ -- [16:49] Düzce rahat nefes alamayacak mı? Hava kirliliğinde 3'ncü sıradayız! -- [16:39] Mevsimlik işçiler sağlık taramasından geçiriliyor! -- [16:27] Yanmaz'a Ülkü Ocakları Başkanlarından ziyaret! -- [14:35] Kanser tarama tırının Düzce mesaisi sona erdi! -- [14:24] Yağmur suyu mazgalları temizleniyor! -- [14:26] DTSO Yönetim Kurulu toplandı! --
Tarihte Çocuk paneli yapıldı
Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen “Toplumsal Tarihte Çocuk” başlıklı panel, İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
25.4.2019 - 12:11:06  Haberi Yazd?r
 
   Panele; Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Akkuş, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sabit Dokuyan, öğretim üyeleri ve öğrenciler katılım sağladı.
 
   Panelin ilk konuşmacısı olan Düzce Üniversitesi Tarih Bölümü’nden Arş. Gör. Onur Sadık Karakuş “Remus’un Nesli: Roma Dünyasının Çocukları” başlıklı konuşmasında Roma’yı kuran çocukları konu aldı. Roma’nın aile yapısına değinerek o dönemdeki yoksul aile çocukları ve zengin aile çocukları arasındaki farklardan bahseden  Arş. Gör. Onur Sadık Karakuş, varlıklı ailelerin çocukları için pedagog denilen Yunan kökenli köle eğitmenler tutulduğunu ve babalarına yardım etmek zorunda kalan çocukların aksine, oyun için pek çok boş zamanları olduğuna vurgu yaptı.
 
   Panelin diğer konuşmacısı Düzce Üniversitesi Tarih Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Fırat Yaşa ise “17. Yüzyılda Osmanlı Toplumunda Hür ve Köle Çocuklar” başlıklı konuşmasında üst düzey ailelerin çocuklarının yanı sıra sıradan ailelerin çocuklarından bahsetti. Çocuk tanımlamaları, evlilik ve çocuk konuları hakkında bilgiler paylaşan Dr. Öğr. Üyesi Fırat Yaşa, Osmanlı’da şenliklerde çocuklardan, hukuk karşısında çocuk konularına da değinerek hukuk karşında çocuklarla ilgili dava kayıtlarından örnekler verdi.
 
   Panelin bir diğer konuşmacısı Düzce Üniversitesi Tarih Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi İsmail Yaşayanlar “Hanedanın Çocukları: Fotoğraflarda Şehzadeler ve Sultanlar” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Fotoğraflar ile tarihteki hanedan çocukları hakkında bilgiler veren Yaşayanlar, birçok şehzadeyi fotoğraflarla göstererek hayatları ve eğitimlerinden bahsetti. Dr. Öğr. Üyesi İsmail Yaşayanlar, kız ve erkek çocuklara yüklenen misyonlara dikkat çekerek sözlerini sonlandırdı.
 
   Panelin son konuşmacısı Düzce Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü’nden Öğr. Gör. Dr. Sibel Küçükkülahlı ise “Erken Cumhuriyet Döneminde Çocuk ve Çocukluk” başlıklı sunumunda tüm ülkelerin nüfus yapısında çocukların önemli olduğunu belirterek nüfus sorunu, kadın sağlığı ve çocuk ölümleri üzerinde durdu. Çocuk ölümlerinin Cumhuriyeti tehdit eden büyük bir tehlike olarak görüldüğünü, savaş sonrasında çocuklar üzerinde çok fazla durulduğunu söyleyen Öğr. Gör. Dr. Sibel Küçükkülahlı, o dönemde eğitimli çocuk sayısının yok denecek kadar az olduğuna değinerek çocuklar için birçok çalışma düzenlendiğini sözlerine ekledi. Ülke refahı için genç nüfusun oldukça önemli olduğunu ifade eden Küçükkülahlı, Cumhuriyetin ilk yıllarındaki çocukların büyük zorluklar altında yetiştiklerini dile getirerek sunumunu noktaladı.
 
   Panelin sonunda konuşan Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Akkuş, güçlü toplum ve geleceğimizin teminatı için sağlıklı ve eğitimli bir kuşağın önemine vurgu yaptı. Farklı bir bakış açısıyla hazırlanan bu panel için akademisyenlere teşekkür eden Prof. Dr. Metin Akkuş, bu tür toplantıların öğrencilerin geleceği için çok önemli olduğunu dile getirerek sözlerini sonlandırdı.
 
   Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Akkuş ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sabit Dokuyan tarafından panelistlere teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından program sona erdi.
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM!
 
  Ayşegül Şenol Can
AFETLERLE MÜCADELE
 
  Ulviye Dikmen
DOSTA VEDA...
 
  Telat Çelik
KÖMÜRÜN KARASI
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
Hastaneye 112 çağırmak!
 
  Cemil Acar
Nazmi Çiloğlu ve Necmi Hoşver
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Birşeyler oluyor ama çözemedim!
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 Dincer KORKMAZ
 Buram buram her kösesi kitap kokan evinde, Işıtan Gündüz'ün anılarını ve fikirlerini dinleyen şanslı insanlardan biriydim bende.Hoşçakal Işıtan ağabey, toprağın bol olsun, ışıklar içinde uyu.
  " SEDAŞ'TAN PLANLI ELEKTRİK KESİNTİSİ! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 komik bir il olmayı bırakamadınız. Hala nelerle uğraşıyorsunuz.Habere bak çalışmalar yapılıyor kurul toplandı istişare yapıyoruz falan filan. Bakın Türkiyede eletrik kesintsi olan tek il Düzcedir herhalde. Bizde bakın uğraşıyorlar diye ses çıkarmıyoruz onlarda daha iyi elektrik vereceğiz diye bak nasıl kandırdık diyorlar.
  " Barodan açıklama: ‘Türk demokrasisine darbe vuruldu’ " Haberine...
 ulviye dikmen
 bu çok duyarlı güzel yazınız için demokrasi adına teşekkür ederim sevgiler
  " Depremin yıldönümünde Özlü'den önemli mesaj: Yatay şehirleşmeye önem veriyoruz! " Haberine...
 şükrü toros
 depremden sonra 3 kat imar iznini 4 kata ben çıkardım, şimdi 5 kata da siz çıkarırsınız, böylece yatay mimariye geçmiş olursunuz. ah düzcem ah
  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 Ayşegül Senol can
 Sevgili peri ısıtan bey 'in ardından yazılacak çok duyarlı ve güzel bir yazı anılarda yasasin
  " MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM! " Yazısına...
 Nizametti ulaş
 https://yesilgazete.org/blog/2019/08/10/7den-70e-sele-tepesinde-bir-kasaba/
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
  Maalesef Türkiye bu sazan sarmalı tezgâhına düşmüş bulunuyor. Alıntı.. Sazan Sarmalı Osman Başıbüyük, Sun Savunma Net, 09 Mart 2019 Hükümet, maaşları ödeyebilmek için küresel piyasalardan borçlanmak zorunda. Üretimi artıracak yönde tedbirler almaya kalkışırsa 1 kuruş para vermezler. İşte çeşitli baskı araçları kullanılarak bir ülkeyi üretimi artıracak tedbirler almaktan alıkoyarken, ithalata yönlendirmeye, bunun bir sonucu olarak fiyat kontrolü rejiminin doğmasına neden olmaya, bu süreçte borç vermeye devam ederek krizi daha da derinleştirmelye ve sonunda hedef ülkeyi iç ve dış politikada kendi kararlarını alamaz hale getirerek esir alma utezgâhına SAZAN SARMALI deniyor..
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Bir alıntı ile katıla yım.R. Serdar oğlu.. Yıllardır yazıyoruz, söylüyoruz; “Krizi çıkaran borçtur. Bu kadar borç aldınız, borçla ÜRETİM DEĞERİ olmayan inşaatlar yaptınız. Bu borcu çeviremezsiniz, batarız” dedik.     Her aklı başında yönetici, ekonomist bunu söyledi ama siz dinlemediniz. Üstelik sizi uyaranları muhalif diye hapse attırdınız.” Şimdi sizi uyardığımız noktaya geldiniz.     Yok faiz lobisi imiş, yok dolar lobisi imiş, yok Trump imiş! Suçu başkalarına atıp kurtulma çabasındasınız. Bu dediklerinizde haklı olsanız bile iktidar tek başınıza sizsiniz, engel olsaydınız!     Bu sebepten; Yaşadığımız ekonomik ve siyasal krizin TEK SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR… Devlet yönetiminde YETKİ kimde ise SORUMLULUK da ondadır.
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Deman ile ya.. Bakan parametreler süper dedi..Devamında bak ne dedi...Bakandan Dolar ile ilgili açıklama..   Ekonomik parametrelerimizi normalleştirebilme yönünde planktonlaştırabilip patikadan aşşağı saldığımızda konvansiyonel değerler doğrultusunda aslında gaye Kendi t stabil bir paradigma çizdiğimizi söyleyebiliriz,panik yapmayın..
  " DOSTA VEDA... " Yazısına...
 Kaan Arslanoğlu
 Teşekkürler Sevgili Ulviye Dikmen'e.. Işıtan Gündüz için yazdığı bu güzel yazı için. Saygılarla..
Gülden Mutlu Akçakocalı sevenleriyle buluştu! Gülden Mutlu Akçakocalı sevenleriyle buluştu!
  Grev çadırında bayramlaşma!
  2/B arazilerinde süre uzatıldı!
  HOŞVER AİLESİNİN ACI GÜNÜ
  Yeni öğrenciler için kayıtlar başlıyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Akçakoca’da bir terörist yakalandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Afetzedelere kurban eti dağıtımı!
  Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu!
  Onarım ekibi Akınlar Mahallesinde!
  Düzce Barosu, açılış toplantısına katılmayacak!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Barodan açıklama: ‘Türk demokrasisine darbe vuruldu’
  Alımlar randevu sistemi ile yapılacak!
  Valilikten şiddetli yağış uyarısı!
  Traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti!
  17 Ağustos'u andılar!
  Yanmaz, 15 Temmuz parkını inceledi!
  26 Ağustos’ta ‘Nilgün Kızılcı’ resitali!
  17 Ağustos'u unutmadılar!
  16.08.2019 - Işıtan Gündüz’ün Ardından
  18.08.2019 - Depremin yıldönümünde Özlü'den önemli mesaj: Yatay şehirleşmeye önem veriyoruz!
  19.08.2019 - Barodan açıklama: ‘Türk demokrasisine darbe vuruldu’
  20.08.2019 - SEDAŞ'TAN PLANLI ELEKTRİK KESİNTİSİ!