Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :64432625 Aktif Ziyaretçi :7848 22 Mayıs 2019 Çarşamba
[17:24] BELEDİYEDE MAAŞ KRİZİ! -- [17:18] Özlü; ‘Çalışma şartları iyileştirilecek’ -- [16:58] Beton Kano takımı yeniden şampiyon! -- [14:14] Konuralp pirincinde ekim zamanı -- [14:07] Traktör ile çarpıştı: 1 ölü! -- [14:01] Tanıtım günleri başladı! -- [13:56] Eğitim Materyalleri sergisi açıldı! -- [13:50] El Ele Gönüllere projesi amacına ulaşıyor! -- [13:32] Görenleri şok etti! -- [13:24] Mahalle iftarları devam ediyor! --
Tarihte Çocuk paneli yapıldı
Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen “Toplumsal Tarihte Çocuk” başlıklı panel, İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
25.4.2019 - 12:11:06  Haberi Yazd?r
 
   Panele; Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Akkuş, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sabit Dokuyan, öğretim üyeleri ve öğrenciler katılım sağladı.
 
   Panelin ilk konuşmacısı olan Düzce Üniversitesi Tarih Bölümü’nden Arş. Gör. Onur Sadık Karakuş “Remus’un Nesli: Roma Dünyasının Çocukları” başlıklı konuşmasında Roma’yı kuran çocukları konu aldı. Roma’nın aile yapısına değinerek o dönemdeki yoksul aile çocukları ve zengin aile çocukları arasındaki farklardan bahseden  Arş. Gör. Onur Sadık Karakuş, varlıklı ailelerin çocukları için pedagog denilen Yunan kökenli köle eğitmenler tutulduğunu ve babalarına yardım etmek zorunda kalan çocukların aksine, oyun için pek çok boş zamanları olduğuna vurgu yaptı.
 
   Panelin diğer konuşmacısı Düzce Üniversitesi Tarih Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Fırat Yaşa ise “17. Yüzyılda Osmanlı Toplumunda Hür ve Köle Çocuklar” başlıklı konuşmasında üst düzey ailelerin çocuklarının yanı sıra sıradan ailelerin çocuklarından bahsetti. Çocuk tanımlamaları, evlilik ve çocuk konuları hakkında bilgiler paylaşan Dr. Öğr. Üyesi Fırat Yaşa, Osmanlı’da şenliklerde çocuklardan, hukuk karşısında çocuk konularına da değinerek hukuk karşında çocuklarla ilgili dava kayıtlarından örnekler verdi.
 
   Panelin bir diğer konuşmacısı Düzce Üniversitesi Tarih Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi İsmail Yaşayanlar “Hanedanın Çocukları: Fotoğraflarda Şehzadeler ve Sultanlar” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Fotoğraflar ile tarihteki hanedan çocukları hakkında bilgiler veren Yaşayanlar, birçok şehzadeyi fotoğraflarla göstererek hayatları ve eğitimlerinden bahsetti. Dr. Öğr. Üyesi İsmail Yaşayanlar, kız ve erkek çocuklara yüklenen misyonlara dikkat çekerek sözlerini sonlandırdı.
 
   Panelin son konuşmacısı Düzce Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü’nden Öğr. Gör. Dr. Sibel Küçükkülahlı ise “Erken Cumhuriyet Döneminde Çocuk ve Çocukluk” başlıklı sunumunda tüm ülkelerin nüfus yapısında çocukların önemli olduğunu belirterek nüfus sorunu, kadın sağlığı ve çocuk ölümleri üzerinde durdu. Çocuk ölümlerinin Cumhuriyeti tehdit eden büyük bir tehlike olarak görüldüğünü, savaş sonrasında çocuklar üzerinde çok fazla durulduğunu söyleyen Öğr. Gör. Dr. Sibel Küçükkülahlı, o dönemde eğitimli çocuk sayısının yok denecek kadar az olduğuna değinerek çocuklar için birçok çalışma düzenlendiğini sözlerine ekledi. Ülke refahı için genç nüfusun oldukça önemli olduğunu ifade eden Küçükkülahlı, Cumhuriyetin ilk yıllarındaki çocukların büyük zorluklar altında yetiştiklerini dile getirerek sunumunu noktaladı.
 
   Panelin sonunda konuşan Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Akkuş, güçlü toplum ve geleceğimizin teminatı için sağlıklı ve eğitimli bir kuşağın önemine vurgu yaptı. Farklı bir bakış açısıyla hazırlanan bu panel için akademisyenlere teşekkür eden Prof. Dr. Metin Akkuş, bu tür toplantıların öğrencilerin geleceği için çok önemli olduğunu dile getirerek sözlerini sonlandırdı.
 
   Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Akkuş ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sabit Dokuyan tarafından panelistlere teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından program sona erdi.
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Ağayı ağa yapan değnekçileridir!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
PANDORANIN KUTUSU
 
  Ulviye Dikmen
HAYVAN HAKLARINDA ÖNGÖRÜLERİMİZ
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE
 
  Peri Meram Arbak
SOMA İŞ CİNAYETİ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SENİ KİM YARATTI?
 
  Cemil Acar
Her Şey Güzel Olmalı
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Veis Özkurt
 
  Aysel Dural
KISSADAN HİSSE
 
  Erdal Pişken
NE OLACAK BU DÜZCESPOR’UN HALİ?
 
  Özkan GÖZÜTOK
Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kaz
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 Hayati Algül
 Bir belediyeyi 16 yıl yönetip de 450 milyon borca sokan yönetimi bu halk hala seçiyorsa herşeye müstehaktır. şimdi sayın özlü veya kim olursa olsun soralım kendi işyerleri yücelirken, oradaki ticari faaliyeti kat kat kar ederken neden belediyeler borç batağında kardeşim. bu millet sizi destekliyorsa yazık.
  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 YAZIK SİZE
 belediye personeli 8 gündür maaş alamıyor. bütün personel perişan. krediler kartlar elektrik faturaları çocukların servisleri vs vs. hiç haber yapamıyorsunuz. öncü ve dtv ye de aynısını yazdım. hepiniz BUKELAMUM Gibisiniz. size gülüyorum medya mı komiksiniz. OKUYUCUYA CEVAP - EDİTÖRDEN ; Sayın okuyucu.. Konuyla ilgili isim ve mail adresi vermekten kaçındığınız için size ulaşamıyoruz. Ayrıca bizlere whatsup hattımızdan da ulaşabilirdiniz. Ancak yine de ihbarınız üzerine Belediye yetkilileriyle bir görüşme yaptık. Ve konuyla ilgili haberimizi ilerleyen saatlerde internet sitemizde bulabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz. (Not : İlgili haber yayınlanmıştır. http://www.burasiduzce.com/haber-detay.asp?id=47555&belediyede_maas_krizi )
  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 Seçil Seven
 Bir kere artık bakan değil, Düzce'nin belediye başkanı. niye bakan diye hitap ediliyor. bu olayda yapılanlar ayıp ötesi. yazık çok yazık. insanları değersiz hissettiremezsiniz
  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 Mustafa Sarıoğlu
 Parklarda ki rant alanına dönüşen ucube yapıları yıktı. milletin takdirini topladı. Lâkin Faruk özlüye bu hâl kibir enaniyet ve makam sorhoşluğuna dönüştü. sayın faruk özlü o işler öyle yürümüyor. sende geçmişte kalan her belediye başkanı gibi öğrenirsin.
  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 Hale
 müthiş bir yazı!! tebrik ederim👏👏👏👏👏👏👏 bu tip konuları çok duyar olduk..Ah İsmail Bayram sen çok mütevazi bir başkandın diyesim geldi..
  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 Faruk Küçüktaş
 Her makamın liyakat sahibi vardır.. Makam adabının okulu yoktur. Tecrübe ile kazanılır. Umarım Sayın Başkanım bu olaydan sonra, bu yazıyı okuduğunda gerekli ayarları yapacaktır. Lütfü abim protokol de vip hizmete laiktir. O bu hizmeti Düzcenin her kurumunda almalı.. Çünkü Düzce için bulunmaz bir insan. Kültür bekçisi. Yazınız için çok teşekkür ederim Fatih Bey.
  " DÜZCE NEDEN YERİNDE SAYIYOR? " Yazısına...
 Bedri Avdas
  Ben Düzcemizin bir türlü ileri gidememesini Düzcede yaşayan bizlere bağlıyorum.Zira Düzcede maalesef gerine gerine ben Düzceliyim diyenimiz çok az.3 nesil 4 nesil önce Düzceye yerleştiğimiz halde soranlara Trabzonluyuz Rizeliyiz Orduluyuz Giresunluyuz Çorumluyuz Sivaslıyız vs diyoruz.Öncelikle Düzcelilikte birleşmelyiz.Artık yaşadığımız ekmeğini yediğimiz havasını soluduğumuz yer olan Düzceyi asıl şehrimiz olarak kabullenmeliyiz.Düzceyi nasıl daha ileriye taşıyabileceğimiz düşünmeli Düzcenin menfaatlerinde birleşmeliyiz.Çünkü çocuklarımıza geldiğimiz şehirleri değil Düzceyi miras bırakacağız. Birbirimiz suçlayarak bir yerlere varamayız.tek çare Düzce dendiğinde tek vücut olabilmekte
  " DÜZCE NEDEN YERİNDE SAYIYOR? " Yazısına...
 Irfan Durmaz
 Hepimizin suçu var.
  " DÜZCE NEDEN YERİNDE SAYIYOR? " Yazısına...
 Engin Akar
 Samimi olmak, samimi olmak, samimi olmak, yirmi yıldır samimi bürokrat ve siyasetçi gelmedi bu şehre.
  " Ağayı ağa yapan değnekçileridir! " Yazısına...
 Yusuf Darıyerli
 Benim de dikkatimi çeken konu: "Arşivini bize açabilir misin?" gibi sorunlu bir teklif için Lütfü Abi'nin başkanlık ofisine çağrılması ve işin savsaklanması... Ayrıca esas konu Arşivin kıymetli bir birikim ve telif hakkı ile korunan kültürel varlık olduğu gerçeğinin göz ardı edilerek, "Arşivini bize açabilir misin?" gibi sığ bir soruya indirgenmesi...
Ramazan sokağında hafta sonu rüzgârı! Ramazan sokağında hafta sonu rüzgârı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK!
  İNTİHAR GİRİŞİMİ!
  İftar sofraları kurulmaya devam ediyor!
  Cumayeri'nde cinayet!
  Öğrencilerden matbaa ziyareti!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Hayvanları HUZURSUZ EDİYORLAR!
  Temizlik çalışmaları devam ediyor!
  Son ödeme tarihi 31 Mayıs!
  Akçakoca'da Sarıoğlu dönemi!
  İyi Parti Özlü'nün iftarına katılmıyor: Müsriflikten vazgeçmek için adım atmak istiyoruz!
  İlk icraatlara muhalefet ne diyor?
  Kuvvetli yağış bekleniyor!
  Borcu yapandan HESAP SORULMALI!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Öncelik yayanın öncelik hayatın!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Özlü KSS esnafıyla iftarda buluştu!
  19 Mayıs çağrısı yaptılar!
  21.05.2019 - Ağayı ağa yapan değnekçileridir!
  17.05.2019 - Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!..
  22.05.2019 - DÜZCE NEDEN YERİNDE SAYIYOR?
  17.05.2019 - İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK!
  16.05.2019 - Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kazanır!
  17.05.2019 - SENİ KİM YARATTI?
  21.05.2019 - İyi Parti Özlü'nün iftarına katılmıyor: Müsriflikten vazgeçmek için adım atmak istiyoruz!