Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67797396 Aktif Ziyaretçi :5886 7 Aralık 2019 Cumartesi
[14:45] DAGEM'e çevre illerden büyük ilgi! -- [14:33] Kadına şiddeti önleme stratejileri anlatıldı! -- [14:24] Bahçeşehir öğrencilerinden DÜ'ye ziyaret! -- [12:32] Cemaatle bir bağlantısı var mı? -- [12:08] Sayman da tepkisini dile getirdi! -- [11:11] İyi Parti’den Kent Bilinci önergesi! -- [20:51] Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? -- [18:23] Karayolları heyeti Düzce’yi ziyaret etti! -- [18:16] Sosyal medyada tatlı atışma! -- [18:01] Müdür-Muhtar görüşmeleri başladı! --
‘Siyasetin kaybedeni olmaz’
İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er parti binasında gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısında seçim sürecini değerlendirdi. Özay Er: “Sayın Faruk Özlü, AK Parti ve çalışma ekibini tebrik ediyorum” dedi.
5.4.2019 - 14:25:52  Haberi Yazd?r

    İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında seçim sürecini değerlendirdi. Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü ve ekibine de başarılar dileyen Özay Er itirazlar konusunda da konuştu.

   Yunus Özay Er Faruk Özlü’yü tebrik etti ve Düzce’nin menfaati için birlikte çalışabileceklerini belirtti. Yunus Özay ER: “Ülkemizin en güzel demokrasi geleneklerinden bir tanesi olan seçme ve seçilme hakkının kullanımına vesile olan bir yerel seçim sürecini daha tamamlamış bulunuyoruz. Öncelikle ülke bazında sonra memleketimiz olan Düzce özelinde mevcut seçim sonuçlarının Düzce halkına hayırlı olmasını dilerim. Seçim özü itibarı ile bir yarış olduğu için her yarış gibi bu yarışında bir kazananı olacaktır.

   Yarışın kazananı olması nedeniyle Sayın Faruk Özlü, AK Parti ve çalışma ekibini tebrik ediyorum. Göstermiş oldukları bu başarılı süreci umarım Düzce’miz yararına Belediye Başkanlık’ları dönemlerinde de sürdürürler. Biz siyasete bakış açımız olarak ekibimizle, Belediye Meclis Üyeleri’mizle beraber Düzce’nin menfaatine olan her konuda Sayın Belediye Başkanı’mız ve ekibi ile önerinin kimden gelip kimin üzerinden olduğuna bakmaksızın beraber olacağımızın altını çiziyoruz. Bizim amacımız Düzce menfaatlerini ön planda tutup Düzce halkına sağlıklı bir yaşam sunabilmektir. Bu noktada herhangi bir partizan tavrın peşinden koşmaksızın Düzce menfaatlerini ön planda tutacağımızı Düzce halkının takdirine sunuyoruz” şeklinde konuştu.

“YOĞUN BİR ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ GEÇİRDİK”

   Ekim ayından bu zamana kadar yoğun bir süreç geçirdiklerini anlatan Özay Er yardımcı olan herkese teşekkür ettiğini söyledi. Özay Er: “Bizim Genel Merkez’imiz tarafından 15 Eylül’de görevlendirilmemiz akabinde iddialı bir seçim yaşamak, iddia sahibi olmak noktasında çalışmalara parti olarak zaman kaybetmeden başlamıştık. Gerek ben gerek Yönetim Kurulu Üyeleri’nin tek hedefi seçimlerde başarılı olmak ve akabinde zirve nokta olarak seçimi kazanmaktı. Bu nedenle Ekim ayından itibaren çok yoğun bir aday adaylığı süreci geçirdik. Bu süreçte bize kapılarını açan bütün aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Bu sürecin içerisinde bize yardımcı olan Düzce’deki tüm kanaat önderlerine, Düzce’nin büyüklerine, partimizin üyelerine ve Yönetim Kurulu Üyeleri’mize ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“KAVGASIZ VE PROBLEMSİZ OLARAK SONUÇLANDIRDIK”

   Ömer Küçük’ün en doğru aday olduğunu söyleyen Yunus Özay Er CHP ile sağlıklı bir çalışma gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Özay Er şu cümleleri kurdu: “Yapılan çalışmalar sonucunda bizim için partimizin gerçeklerini göz önümüze aldığımızda Belediye Başkan’ı Adayı olarak en doğru isimin Ömer Küçük olduğuna kanaat getirdik. Yine gerek partimizin gerek Düzce için yapılacak en doğru seçim sürecini Millet İttifakı’nın genel seçimlerde bir parçası olan CHP ile beraber yürütmek olduğuna kanaat getirdik. Öncelikle Ömer Beyi ikna ettik İYİ Parti’den aday olması yönünde. Kendisi de teveccüh göstermiştir, bize inanmış, güvenmiştir. Ömer Beyin bu teveccühü sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi ile istişarelere başlayıp, bu istişarelerde karşılıklı anlayış ve olgunluk içerisinde sorunsuz, beklentilerin aksine kavgasız ve problemsiz olarak sonuçlandırdık. Bu sürecin bu kadar problemsiz ve sağlıklı gitmesi noktasında bütün Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatına, CHP İl Başkanı İlhan Duru’ya ve Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran’a tek tek teşekkür ederim. Bu sürecin bu kadar problemsiz geçirmiş olmamızın kamuoyu tarafından da takdirle karşılandığını çok iyi biliyorum. Bunun yegane sebebi partilerin ve kişilerin egolarını bir kenara bırakma becerilerini göstermiş olmalarıdır.”

“SEÇİMİ KAZANARAK TAMAMLAYAMADIK”

  Seçim stratejilerinden bahseden Özay Er: “Ocak ayında propaganda sürecine başladık. Propaganda stratejimizi şekillendirdik. Burada ki temel strateji Düzce’yi mahalleler bazında değerlendirip imkânlar çerçevesinde kendi oy deposu olarak gördüğümüz mahallerde farklı bir strateji, daha az oy aldığımız mahallelerde farklı bir strateji uygulamaktı. Bunu da teorik olarak gayet güzel bir şekilde uyguladık. Fakat amaç kazanmaktı sonuca baktığımız zaman teorik olarak iyi uyguladığımızı düşündüğümüz kampanya sürecini seçimi kazanarak tamamlayamadık. Bu noktada bize güvenen, inanan ve kazanmaya motive olmuş kişilerden özür diliyorum. Daha iyi noktalara ulaştırma amacıyla da bu motivasyonu kaybetmemelerini rica ediyorum” dedi.

   Seçim sonuçlarını değerlendirirken seçimin kaybedeni olmadığının ve kendileri açısından kötü bir seçim dönemi geçirmediklerini ifade eden Yunus Özay Er: “Seçim sonucunu değerlendirdiğimiz bu noktada şahsım ve partim adına şunu söyleyebilirim: siyaset enteresan bir vakadır. Siyaset okulda öğrenilen bir konu değildir ama benim eğitim hayatım siyaset bilimi üzerine geçti. Dolayısıyla bir kırıntı dahi olsa mektep de öğrenebilmişizdir. Siyasetin kaybedeni olmaz, baktığınız noktaya göre değişir. Siyasete ne taraftan bakarsanız kendinizi kazançlı olarak görebilirsiniz. Bu çerçeveden baktığımız zaman bizim tek üzüldüğümüz nokta Sayın Ömer Küçük’ü Belediye Başkanı seçtirememek olmuştur. Bu durumda Ömer Bey Düzce’de ikinci oldu. Bu noktada bir başarısızlık açık olarak görülmektedir. Diğer noktalara baktığımızda partimizin aldığı oy, teşkilatlanma biçimimiz, bir buçuk sene önce kurulmuş bir partinin kazandığı Meclis Üyeliği ve İl Genel Meclisi’nde aldığımız oy oranlarına baktığımızda genel siyaset çerçevesinde bizim için kötü bir siyaset süreci olmadığını düşünüyorum. Bundan sonra yapılması gereken teşkilatımızın seçim esnasında göstermiş olduğu yüksek motivasyonu korumak olacaktır. Siyasette hedefler tükenmez. Teşkilatımızın bu canlılığıyla, bu yüksek motivasyon bilinci ile Düzce siyasetine katkıda bulunmaya çalışacağız. Biz hiçbir zaman bir kavganın tarafı olmayız. Yapıcı olmaya, yapıcı unsurlarda yer almaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“KAZANAN TARAFLARI ARAYIP TEBRİK ETTİM”

   Sonuçlar açıklandıktan sonra kazananları tek tek arayıp tebrik ettiğini söyleyen ve Düzce’nin menfaati için hazırlamış oldukları projelerden faydalanmakta isteyenlere kapılarının açık olduğunu belirten Özay Er: “Seçimin hemen akabinde kazanan tarafları arayıp tebrik ettim. Birebir ilişkimiz olan Belediye Başkanlarımızı da tebrik ettim. Sırasıyla Belediye Başkanları’nı tebrik etmeye devam edeceğim. AK Parti İl Başkanı’nı da arayıp tebrik ettim. Siyaseti sorumluluk bilinciyle yapmamız gerektiği inancına sahibim. Bu inanç çerçevesinde ben ve teşkilatım hareket etmeye devam edecektir. Düzce’nin menfaatleri neyi gerektiriyorsa, bu menfaatler noktasında bize ne düşüyorsa bunu yapmaya devam edeceğiz. Eğer Belediye Başkanlığı’nı alabilseydik yapılacak projelerimizi ortaya koymuştuk. Bu noktada da kapılarımızın Sayın Belediye Başkanı Faruk Özlü Beye açık olduğunu, projelerimizden ya da Düzce ile alakalı birikimlerimizden faydalanılmak istenildiğinde herhangi bir ön yargı ve ön şart olmaksızın birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu kamuoyunun takdirine sunuyorum. Kendisine ve ekibine tekrar başarılar diliyor, seçim sonuçları için de tebrik ediyorum” cümlelerini kurdu.

“ İL GENEL MECLİSİ İLE ALAKALI YAPMIŞ OLDUĞUMUZ

İTİRAZ DEVAM ETMEKTE”

  Belediye Meclis Üyeliğ ve İl Genel Meclisi için yapmış oldukları itirazları anlatan Özay Er: “Seçim sonuçları belli olduktan sonra Başkanlık seçimi noktasında biz muhataplarımızı arayıp tebrik ettik. Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi noktasında bizim gördüğümüz bazı noksanlıklar vardı. Gerek Belediye Meclisi gerek İl Genel Meclisi’nde itirazlarımızı yaptık. İtirazlarımız birinci aşamada ret edildi. Bu itirazın akabinde biz ikinci itirazımızı da İl Genel Meclisi bazında tekrar yaptık. Belediye Meclisi’nde yaptığımız itiraza verilen yanıt bizi de tatmin etmiştir. Fakat İl Genel Meclisi’nde sandıkların tekrardan sayılmasını yaptığımız itirazlarda belirttik. Biz sandık sandık hangi sandıklarda ne tip eksiklikler olduğunu belirttik. Seçim Kurulu tarafından bu itirazımızın objektif kriterler çerçevesinde değerlendirileceğini umuyoruz. Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği bizim açımızdan süreç olarak neticelenmiştir, İl Genel Meclisi ile alakalı yapmış olduğumuz itiraz devam etmekte, neticelenmesini bekliyoruz” dedi.

Peki, Senin Yorumun?
sevil tutkunoğlu  /  7.4.2019 - 22:55:58
 Bu seçimlerin kaybeden partisi İYİ PARTİ olmuştur. Geleceği meçhuldür. KURUCU ÜYENİZ VE YÖNETİM KURULU ÜYENİZ DİYO... BEN DEMİYOM...
SABRİ ABİN  /  7.4.2019 - 22:48:29
 bu haberde ki iki kişi bu partide olduğu sürece seçimi değil mahallede muhtarlık bile alamazlar...
  Fatih Melih Maradit
Siz hiç otobüse binen bir Belediye Başka
 
  Ayşegül Şenol Can
SINIRLARI AŞMAK
 
  Ulviye Dikmen
25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Duruş Günü
 
  Telat Çelik
BİT PAZARI!
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
VİCDAN ENGELİ
 
  Cemil Acar
DÜZCE ULAŞIM MASTER PLANI
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
KANAYAN YARA ‘DÜZCESPOR’
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? " Haberine...
 TC Serpil
 Önce ulaşım sorununu çözerdim 15 dk. da bir otobüs fiyatları yarıya indirirdim. Öğrencilere okul saatlerinde ücretsiz ulaşım sağlardım. Yolları düzeltirdim.
  " Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? " Haberine...
 Zekiye
  Hemen bir Audi alırdım.
  " Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? " Haberine...
 Serap
 Milletin derdi ulaşım kalıcı konutlar mahrumiyet ama bir şey yapacakları yok.
  " BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR? " Haberine...
 Ruhset
  Böylelerini özellikle niye bulup böyle görevlere getiriyorlar, anlaşılıyor.
  " BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR? " Haberine...
 Faruk
  Kendisine de aynı şey olsa bakalım ne diyecek.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Süleyman
  İl Millî Eğitim müdürü adına bir eğitimci olarak utanç duyuyorum. Bu açıklamasını da yeterli bulmuyorum. Çünkü: 1. Bir eğitimci hele hele İl Millî Eğitim müdürlüğü makamını işgal eden bir şahıs konuşmalarında asla yanlış anlaşılmalara yol açacak bir boşluk bırakmaz. 2. Bir eğitimci hele hele İl Millî Eğitim Müdürlüğü makamını işgal eden bir şahıs toplumumuzu derinden sarsan bir konuya konuşmasında yer veriyorsa net ifadelerle bu caniyi lanetler. Bu nedenle İl Millî Eğitim müdürümüz makamını hak etmediğini açıkça göstermiştir. En erdemli hareketi dolduramadığı o makamdan istifa etmek olacaktır.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Ruhset
  Liyakat işte böyle durumlarda ortaya çıkar. Empati de yok zaten. Çok arayarak bulmuşlar belli ki bir de eğitim işinde görev vermişler, alkışlıyorum onu seçip müdür yapanları.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Neriman
  Hepsi kaz çeviriyor bunların.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Emine
  Koltuğu kapmış bırakır mı ona değil de Düzce’ye ada. Gibi bir eğitimci.
  " ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR? " Haberine...
 Ahmet
  Böyle bir vahşet karşısında bırakın eğitimci yönünü en cahil insanın söyleyemeyeceği garip laflar etti bir caniye insanlık düşmanına o da insan dedi mesela ama olayın farklı boyutları vs vs çok yazık koltuk, makam, etiket her şey geçici şairin dediği gibi insanca bakabiliyor muyuz orası önemli.
Sosyal medyada tatlı atışma! Sosyal medyada tatlı atışma!
  Kar ve sağanak yağış geliyor!
  HIV/AIDS farkındalığı için etkinlik!
  Kocaeli 10 araçla desteğe geldi!
  Meteoroloji’den uyarı!
  Otomotiv ürünleri fabrikasında yangın!
  BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR?
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Açık Kapı uygulaması devam ediyor!
  Yılmaz Teknorot’ta incelemede bulundu!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ÖNCÜ KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI BAŞKANI ÖNDER TONYALI'DAN AÇIKLAMA
  Soğutma çalışmaları devam ediyor!
  ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR?
  Vizyon Konferanslarının konuğu Dr. Cem Kozlu!
  İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Esad hayalini 2 metrekarelik dükkana sığdırdı!
  Formlife şirket kuruluşu gerçekleşti!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Gür’den Şenlik açıklaması!
  6.12.2019 - ÇEVİR KAZI YANMASIN MI YAPIYOR?
  6.12.2019 - BAKALIM ŞİMDİ NE YAPACAKLAR?
  1.12.2019 - Düzce'de en çok kızdığınız şey nedir?
  7.12.2019 - Belediye Başkanı olsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu?
  2.12.2019 - Kabak Ve Kestane Şenliği başladı!
  6.12.2019 - BELMEK 21 branşta eğitim veriyor!