Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :66010681 Aktif Ziyaretçi :62142 22 Ağustos 2019 Perşembe
[18:12] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [17:10] İstişare toplantısı gerçekleştirildi! -- [16:58] Orman Bölge Müdüründen Yanmaz'a ziyaret! -- [16:56] Yanmaz; ’Yaraları sarmaya devam ediyoruz’ -- [16:49] Düzce rahat nefes alamayacak mı? Hava kirliliğinde 3'ncü sıradayız! -- [16:39] Mevsimlik işçiler sağlık taramasından geçiriliyor! -- [16:27] Yanmaz'a Ülkü Ocakları Başkanlarından ziyaret! -- [14:35] Kanser tarama tırının Düzce mesaisi sona erdi! -- [14:24] Yağmur suyu mazgalları temizleniyor! -- [14:26] DTSO Yönetim Kurulu toplandı! --
‘Siyasetin kaybedeni olmaz’
İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er parti binasında gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısında seçim sürecini değerlendirdi. Özay Er: “Sayın Faruk Özlü, AK Parti ve çalışma ekibini tebrik ediyorum” dedi.
5.4.2019 - 14:25:52  Haberi Yazd?r

    İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında seçim sürecini değerlendirdi. Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü ve ekibine de başarılar dileyen Özay Er itirazlar konusunda da konuştu.

   Yunus Özay Er Faruk Özlü’yü tebrik etti ve Düzce’nin menfaati için birlikte çalışabileceklerini belirtti. Yunus Özay ER: “Ülkemizin en güzel demokrasi geleneklerinden bir tanesi olan seçme ve seçilme hakkının kullanımına vesile olan bir yerel seçim sürecini daha tamamlamış bulunuyoruz. Öncelikle ülke bazında sonra memleketimiz olan Düzce özelinde mevcut seçim sonuçlarının Düzce halkına hayırlı olmasını dilerim. Seçim özü itibarı ile bir yarış olduğu için her yarış gibi bu yarışında bir kazananı olacaktır.

   Yarışın kazananı olması nedeniyle Sayın Faruk Özlü, AK Parti ve çalışma ekibini tebrik ediyorum. Göstermiş oldukları bu başarılı süreci umarım Düzce’miz yararına Belediye Başkanlık’ları dönemlerinde de sürdürürler. Biz siyasete bakış açımız olarak ekibimizle, Belediye Meclis Üyeleri’mizle beraber Düzce’nin menfaatine olan her konuda Sayın Belediye Başkanı’mız ve ekibi ile önerinin kimden gelip kimin üzerinden olduğuna bakmaksızın beraber olacağımızın altını çiziyoruz. Bizim amacımız Düzce menfaatlerini ön planda tutup Düzce halkına sağlıklı bir yaşam sunabilmektir. Bu noktada herhangi bir partizan tavrın peşinden koşmaksızın Düzce menfaatlerini ön planda tutacağımızı Düzce halkının takdirine sunuyoruz” şeklinde konuştu.

“YOĞUN BİR ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ GEÇİRDİK”

   Ekim ayından bu zamana kadar yoğun bir süreç geçirdiklerini anlatan Özay Er yardımcı olan herkese teşekkür ettiğini söyledi. Özay Er: “Bizim Genel Merkez’imiz tarafından 15 Eylül’de görevlendirilmemiz akabinde iddialı bir seçim yaşamak, iddia sahibi olmak noktasında çalışmalara parti olarak zaman kaybetmeden başlamıştık. Gerek ben gerek Yönetim Kurulu Üyeleri’nin tek hedefi seçimlerde başarılı olmak ve akabinde zirve nokta olarak seçimi kazanmaktı. Bu nedenle Ekim ayından itibaren çok yoğun bir aday adaylığı süreci geçirdik. Bu süreçte bize kapılarını açan bütün aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Bu sürecin içerisinde bize yardımcı olan Düzce’deki tüm kanaat önderlerine, Düzce’nin büyüklerine, partimizin üyelerine ve Yönetim Kurulu Üyeleri’mize ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“KAVGASIZ VE PROBLEMSİZ OLARAK SONUÇLANDIRDIK”

   Ömer Küçük’ün en doğru aday olduğunu söyleyen Yunus Özay Er CHP ile sağlıklı bir çalışma gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Özay Er şu cümleleri kurdu: “Yapılan çalışmalar sonucunda bizim için partimizin gerçeklerini göz önümüze aldığımızda Belediye Başkan’ı Adayı olarak en doğru isimin Ömer Küçük olduğuna kanaat getirdik. Yine gerek partimizin gerek Düzce için yapılacak en doğru seçim sürecini Millet İttifakı’nın genel seçimlerde bir parçası olan CHP ile beraber yürütmek olduğuna kanaat getirdik. Öncelikle Ömer Beyi ikna ettik İYİ Parti’den aday olması yönünde. Kendisi de teveccüh göstermiştir, bize inanmış, güvenmiştir. Ömer Beyin bu teveccühü sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi ile istişarelere başlayıp, bu istişarelerde karşılıklı anlayış ve olgunluk içerisinde sorunsuz, beklentilerin aksine kavgasız ve problemsiz olarak sonuçlandırdık. Bu sürecin bu kadar problemsiz ve sağlıklı gitmesi noktasında bütün Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatına, CHP İl Başkanı İlhan Duru’ya ve Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran’a tek tek teşekkür ederim. Bu sürecin bu kadar problemsiz geçirmiş olmamızın kamuoyu tarafından da takdirle karşılandığını çok iyi biliyorum. Bunun yegane sebebi partilerin ve kişilerin egolarını bir kenara bırakma becerilerini göstermiş olmalarıdır.”

“SEÇİMİ KAZANARAK TAMAMLAYAMADIK”

  Seçim stratejilerinden bahseden Özay Er: “Ocak ayında propaganda sürecine başladık. Propaganda stratejimizi şekillendirdik. Burada ki temel strateji Düzce’yi mahalleler bazında değerlendirip imkânlar çerçevesinde kendi oy deposu olarak gördüğümüz mahallerde farklı bir strateji, daha az oy aldığımız mahallelerde farklı bir strateji uygulamaktı. Bunu da teorik olarak gayet güzel bir şekilde uyguladık. Fakat amaç kazanmaktı sonuca baktığımız zaman teorik olarak iyi uyguladığımızı düşündüğümüz kampanya sürecini seçimi kazanarak tamamlayamadık. Bu noktada bize güvenen, inanan ve kazanmaya motive olmuş kişilerden özür diliyorum. Daha iyi noktalara ulaştırma amacıyla da bu motivasyonu kaybetmemelerini rica ediyorum” dedi.

   Seçim sonuçlarını değerlendirirken seçimin kaybedeni olmadığının ve kendileri açısından kötü bir seçim dönemi geçirmediklerini ifade eden Yunus Özay Er: “Seçim sonucunu değerlendirdiğimiz bu noktada şahsım ve partim adına şunu söyleyebilirim: siyaset enteresan bir vakadır. Siyaset okulda öğrenilen bir konu değildir ama benim eğitim hayatım siyaset bilimi üzerine geçti. Dolayısıyla bir kırıntı dahi olsa mektep de öğrenebilmişizdir. Siyasetin kaybedeni olmaz, baktığınız noktaya göre değişir. Siyasete ne taraftan bakarsanız kendinizi kazançlı olarak görebilirsiniz. Bu çerçeveden baktığımız zaman bizim tek üzüldüğümüz nokta Sayın Ömer Küçük’ü Belediye Başkanı seçtirememek olmuştur. Bu durumda Ömer Bey Düzce’de ikinci oldu. Bu noktada bir başarısızlık açık olarak görülmektedir. Diğer noktalara baktığımızda partimizin aldığı oy, teşkilatlanma biçimimiz, bir buçuk sene önce kurulmuş bir partinin kazandığı Meclis Üyeliği ve İl Genel Meclisi’nde aldığımız oy oranlarına baktığımızda genel siyaset çerçevesinde bizim için kötü bir siyaset süreci olmadığını düşünüyorum. Bundan sonra yapılması gereken teşkilatımızın seçim esnasında göstermiş olduğu yüksek motivasyonu korumak olacaktır. Siyasette hedefler tükenmez. Teşkilatımızın bu canlılığıyla, bu yüksek motivasyon bilinci ile Düzce siyasetine katkıda bulunmaya çalışacağız. Biz hiçbir zaman bir kavganın tarafı olmayız. Yapıcı olmaya, yapıcı unsurlarda yer almaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“KAZANAN TARAFLARI ARAYIP TEBRİK ETTİM”

   Sonuçlar açıklandıktan sonra kazananları tek tek arayıp tebrik ettiğini söyleyen ve Düzce’nin menfaati için hazırlamış oldukları projelerden faydalanmakta isteyenlere kapılarının açık olduğunu belirten Özay Er: “Seçimin hemen akabinde kazanan tarafları arayıp tebrik ettim. Birebir ilişkimiz olan Belediye Başkanlarımızı da tebrik ettim. Sırasıyla Belediye Başkanları’nı tebrik etmeye devam edeceğim. AK Parti İl Başkanı’nı da arayıp tebrik ettim. Siyaseti sorumluluk bilinciyle yapmamız gerektiği inancına sahibim. Bu inanç çerçevesinde ben ve teşkilatım hareket etmeye devam edecektir. Düzce’nin menfaatleri neyi gerektiriyorsa, bu menfaatler noktasında bize ne düşüyorsa bunu yapmaya devam edeceğiz. Eğer Belediye Başkanlığı’nı alabilseydik yapılacak projelerimizi ortaya koymuştuk. Bu noktada da kapılarımızın Sayın Belediye Başkanı Faruk Özlü Beye açık olduğunu, projelerimizden ya da Düzce ile alakalı birikimlerimizden faydalanılmak istenildiğinde herhangi bir ön yargı ve ön şart olmaksızın birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu kamuoyunun takdirine sunuyorum. Kendisine ve ekibine tekrar başarılar diliyor, seçim sonuçları için de tebrik ediyorum” cümlelerini kurdu.

“ İL GENEL MECLİSİ İLE ALAKALI YAPMIŞ OLDUĞUMUZ

İTİRAZ DEVAM ETMEKTE”

  Belediye Meclis Üyeliğ ve İl Genel Meclisi için yapmış oldukları itirazları anlatan Özay Er: “Seçim sonuçları belli olduktan sonra Başkanlık seçimi noktasında biz muhataplarımızı arayıp tebrik ettik. Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi noktasında bizim gördüğümüz bazı noksanlıklar vardı. Gerek Belediye Meclisi gerek İl Genel Meclisi’nde itirazlarımızı yaptık. İtirazlarımız birinci aşamada ret edildi. Bu itirazın akabinde biz ikinci itirazımızı da İl Genel Meclisi bazında tekrar yaptık. Belediye Meclisi’nde yaptığımız itiraza verilen yanıt bizi de tatmin etmiştir. Fakat İl Genel Meclisi’nde sandıkların tekrardan sayılmasını yaptığımız itirazlarda belirttik. Biz sandık sandık hangi sandıklarda ne tip eksiklikler olduğunu belirttik. Seçim Kurulu tarafından bu itirazımızın objektif kriterler çerçevesinde değerlendirileceğini umuyoruz. Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği bizim açımızdan süreç olarak neticelenmiştir, İl Genel Meclisi ile alakalı yapmış olduğumuz itiraz devam etmekte, neticelenmesini bekliyoruz” dedi.

Peki, Senin Yorumun?
sevil tutkunoğlu  /  7.4.2019 - 22:55:58
 Bu seçimlerin kaybeden partisi İYİ PARTİ olmuştur. Geleceği meçhuldür. KURUCU ÜYENİZ VE YÖNETİM KURULU ÜYENİZ DİYO... BEN DEMİYOM...
SABRİ ABİN  /  7.4.2019 - 22:48:29
 bu haberde ki iki kişi bu partide olduğu sürece seçimi değil mahallede muhtarlık bile alamazlar...
  Fatih Melih Maradit
MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM!
 
  Ayşegül Şenol Can
AFETLERLE MÜCADELE
 
  Ulviye Dikmen
DOSTA VEDA...
 
  Telat Çelik
KÖMÜRÜN KARASI
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
Hastaneye 112 çağırmak!
 
  Cemil Acar
Nazmi Çiloğlu ve Necmi Hoşver
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Birşeyler oluyor ama çözemedim!
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 Dincer KORKMAZ
 Buram buram her kösesi kitap kokan evinde, Işıtan Gündüz'ün anılarını ve fikirlerini dinleyen şanslı insanlardan biriydim bende.Hoşçakal Işıtan ağabey, toprağın bol olsun, ışıklar içinde uyu.
  " SEDAŞ'TAN PLANLI ELEKTRİK KESİNTİSİ! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 komik bir il olmayı bırakamadınız. Hala nelerle uğraşıyorsunuz.Habere bak çalışmalar yapılıyor kurul toplandı istişare yapıyoruz falan filan. Bakın Türkiyede eletrik kesintsi olan tek il Düzcedir herhalde. Bizde bakın uğraşıyorlar diye ses çıkarmıyoruz onlarda daha iyi elektrik vereceğiz diye bak nasıl kandırdık diyorlar.
  " Barodan açıklama: ‘Türk demokrasisine darbe vuruldu’ " Haberine...
 ulviye dikmen
 bu çok duyarlı güzel yazınız için demokrasi adına teşekkür ederim sevgiler
  " Depremin yıldönümünde Özlü'den önemli mesaj: Yatay şehirleşmeye önem veriyoruz! " Haberine...
 şükrü toros
 depremden sonra 3 kat imar iznini 4 kata ben çıkardım, şimdi 5 kata da siz çıkarırsınız, böylece yatay mimariye geçmiş olursunuz. ah düzcem ah
  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 Ayşegül Senol can
 Sevgili peri ısıtan bey 'in ardından yazılacak çok duyarlı ve güzel bir yazı anılarda yasasin
  " MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM! " Yazısına...
 Nizametti ulaş
 https://yesilgazete.org/blog/2019/08/10/7den-70e-sele-tepesinde-bir-kasaba/
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
  Maalesef Türkiye bu sazan sarmalı tezgâhına düşmüş bulunuyor. Alıntı.. Sazan Sarmalı Osman Başıbüyük, Sun Savunma Net, 09 Mart 2019 Hükümet, maaşları ödeyebilmek için küresel piyasalardan borçlanmak zorunda. Üretimi artıracak yönde tedbirler almaya kalkışırsa 1 kuruş para vermezler. İşte çeşitli baskı araçları kullanılarak bir ülkeyi üretimi artıracak tedbirler almaktan alıkoyarken, ithalata yönlendirmeye, bunun bir sonucu olarak fiyat kontrolü rejiminin doğmasına neden olmaya, bu süreçte borç vermeye devam ederek krizi daha da derinleştirmelye ve sonunda hedef ülkeyi iç ve dış politikada kendi kararlarını alamaz hale getirerek esir alma utezgâhına SAZAN SARMALI deniyor..
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Bir alıntı ile katıla yım.R. Serdar oğlu.. Yıllardır yazıyoruz, söylüyoruz; “Krizi çıkaran borçtur. Bu kadar borç aldınız, borçla ÜRETİM DEĞERİ olmayan inşaatlar yaptınız. Bu borcu çeviremezsiniz, batarız” dedik.     Her aklı başında yönetici, ekonomist bunu söyledi ama siz dinlemediniz. Üstelik sizi uyaranları muhalif diye hapse attırdınız.” Şimdi sizi uyardığımız noktaya geldiniz.     Yok faiz lobisi imiş, yok dolar lobisi imiş, yok Trump imiş! Suçu başkalarına atıp kurtulma çabasındasınız. Bu dediklerinizde haklı olsanız bile iktidar tek başınıza sizsiniz, engel olsaydınız!     Bu sebepten; Yaşadığımız ekonomik ve siyasal krizin TEK SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR… Devlet yönetiminde YETKİ kimde ise SORUMLULUK da ondadır.
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Deman ile ya.. Bakan parametreler süper dedi..Devamında bak ne dedi...Bakandan Dolar ile ilgili açıklama..   Ekonomik parametrelerimizi normalleştirebilme yönünde planktonlaştırabilip patikadan aşşağı saldığımızda konvansiyonel değerler doğrultusunda aslında gaye Kendi t stabil bir paradigma çizdiğimizi söyleyebiliriz,panik yapmayın..
  " DOSTA VEDA... " Yazısına...
 Kaan Arslanoğlu
 Teşekkürler Sevgili Ulviye Dikmen'e.. Işıtan Gündüz için yazdığı bu güzel yazı için. Saygılarla..
Gülden Mutlu Akçakocalı sevenleriyle buluştu! Gülden Mutlu Akçakocalı sevenleriyle buluştu!
  Grev çadırında bayramlaşma!
  2/B arazilerinde süre uzatıldı!
  HOŞVER AİLESİNİN ACI GÜNÜ
  Yeni öğrenciler için kayıtlar başlıyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Akçakoca’da bir terörist yakalandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Afetzedelere kurban eti dağıtımı!
  Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu!
  Onarım ekibi Akınlar Mahallesinde!
  Düzce Barosu, açılış toplantısına katılmayacak!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Barodan açıklama: ‘Türk demokrasisine darbe vuruldu’
  Alımlar randevu sistemi ile yapılacak!
  Valilikten şiddetli yağış uyarısı!
  Traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti!
  17 Ağustos'u andılar!
  Yanmaz, 15 Temmuz parkını inceledi!
  26 Ağustos’ta ‘Nilgün Kızılcı’ resitali!
  17 Ağustos'u unutmadılar!
  16.08.2019 - Işıtan Gündüz’ün Ardından
  18.08.2019 - Depremin yıldönümünde Özlü'den önemli mesaj: Yatay şehirleşmeye önem veriyoruz!
  19.08.2019 - Barodan açıklama: ‘Türk demokrasisine darbe vuruldu’
  20.08.2019 - SEDAŞ'TAN PLANLI ELEKTRİK KESİNTİSİ!