Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :64049305 Aktif Ziyaretçi :57222 25 Nisan 2019 Perşembe
[17:59] Özlü’yü tebrik için Düzce’ye geldi! -- [17:05] Mahalle sözleşmeleri rehber olacak! -- [17:01] 9. Yeşilay Bisiklet Turu 28 Nisan'da! -- [16:53] Parklara yaz hazırlığı! -- [16:41] Başkan Özlü’ye hayırlı olsun ziyaretleri! -- [16:40] Tekstil fabrikasında yangın! -- [16:34] Hem eğlendiler hem doğayı güzelleştirdiler! -- [16:27] Sahilde uçurtma şenliği! -- [16:23] Teşkilattan Başkana "HAYIRLI OLSUN" -- [16:21] Üç bin ciltlik eser bağışladı! --
DTSO Meclisi toplandı!
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nın olağan meclis toplantısı ile 2019 yılı ilk Toplu Komite Toplantısı gerçekleştirildi.
21.3.2019 - 17:11:22  Haberi Yazd?r
 
   Olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Dertli'nin açılış konuşmasıyla başladı. Gündem maddelerini meclis üyelerine aktaran Dertli, ilk sözü oda faaliyetlerini anlatması için Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin'e verdi. Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, 25 Şubat - 19 Mart tarihleri arasında oda adına gerçekleştirilen faaliyetleri meclis üyelerine aktardı. Şubat ayı mizanlarının görüşülmesinin ardından meclis toplantısı sona erdi.
 
 
Toplu Komite Toplantısı
 
   Yönetmelik gereği yılda iki kez gerçekleştirilmesi gereken Toplu Meslek Komiteleri Toplantılarının ilki odamızda gerçekleştirildi.
 
   Toplantıya Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Meslek Komitesi Üyeleri, Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarının İcra Komiteleri katıldı.
 
   Toplantının açılış konuşmasını Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin yaptı. Şahin; "Haziran ayından itibaren 11 meslek komitemizin her birinden bir proje üretmelerini rica ediyorum. İlgili meslek grubu üyelerimizin bir sorununu çözmek ya da işlerini daha ileriye getirecek her proje faaliyeti için oda meclisimizden sizlere bütçe tahsis edelim. Bu konuda meclisimiz de yönetim kurulumuz da hazır. 
 
   Bu işte biz de meslek komitesi içinde varız. Arkadaşlar, asıl olan şu; süremiz 4 yıl ve bir yılı zaten geçti. Bir meslek grubu üyemiz, görev süremiz bitince bize ”bizim için ne yaptınız?” diye sorsa , gönül rahatlığı ile cevap verebilmemiz lazım. Bunu yapamıyorsak sıkıntı var demektir. Devir artık proje devri, dünyada da böyle, ülkemizde de böyle. Proje üretmeden mali kaynak sağlamak artık imkansız.
 
   Yakın geçmişte olduğu gibi can suyu kredisi, nefes kredisi gibi ayrıcalıklı mali kaynak sağlamak zor görülüyor. Kısaca proje varsa para var, yoksa para yok. Şu anda en çok kaynak KOSGEB de var, ancak KOSGEB den de daha büyük çaplı mali kaynak almak isterseniz buraya da proje sunmak zorundasınız.
Düzce’de maalesef ciddi boyutlarda bir araya gelememe problemi var. Bizim Düzce’de şimdiye kadar 8-10 adet UR-GE projesi yapmamız gerekirdi. Şu anda elimizde Ticaret Bakanlığı tarafından kabul edilen bir ur-ge projemiz var, brode sanayicileri ile ilgili. Bu proje, inşallah brode sanayicilerimiz gerçekten sahiplenir de yürütülebilir. Normal şartlarda, örneğin bir Bursa’da olduğu gibi, üyelerimizin bize gelip neden bir küme projesi yapmıyorsunuz diye hesap sorması lazım iken, biz üyelerimizi ikna etmeye çalışıyoruz. Yani biz arz oluşturup, talep yaratmaya çalışıyoruz. Aslında bunun tersi olması lazım, yani bize talep gelecek bir gereğini arz edeceğiz.
 
   TOBB Konseyinde de olsun, gerek çeşitli bakanlıklarda olsun her platformda Düzce’nin sorunları ve çözüm önerilerimizi dile getirmeye devam ediyoruz. Düzce’de bir Gümrük Müdürlüğü, bir TSE İl temsilciliği kurulması gerektiği, daha fazla yatırım gelmesi için OSB alanlarının genişletilmesi gerektiği
gibi konuları gündemde tutmaya çalışıyoruz.
 
   Ramazan ayı öncesi, 2-5 Mayıs 2019 tarihlerinde bir Düzce Fuarımız var. Arkadaşlar, bu fuar Düzce’de organize edilen ilk ulusal fuar. Bu fuar ayrıca TOBB un ulusal fuar takvimine de girdi. Bu ilk fuar tecrübemiz olacak, belki bazı hatalarımız olabilir, beklentileri tam karşılayamayabiliriz. Ancak, bunlar daha iyisini yapabilmemiz için bize yol gösterecek" şeklinde konuştu.
 
   Tuncay Şahin'in ardından kürsüye çıkan Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli, "Göreve geldiğimiz Nisan 2018 itibariyle uyum içerisinde faaliyetlerimizi sürdürüyor, üyelerimizin menfaatlerine olacak konuları yerel ve ulusal platformlarda gündeme getirmeye çalışıyoruz. Burada bu toplantıyı yapma sebebimiz siz değerli komite üyelerimize hem neler yaptığımızı anlatmak, hem de sizlerin değerli görüşlerini alarak izleyeceğimiz yolda katkılarınızı edinmektir. Sadece bu toplantı özelinde değil istediğiniz her an bizlere ulaşabilir, odamızın, ilimizin sorun ve çözüm önerilerini bizlere iletebilirsiniz.
 
   Ülkemizin ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemden geçtiği bugünlerde hem hükümet kanadından hem de üst birliğimiz olan TOBB kanadından gelen bir çağrı var. Barkovizyonda da gördüğünüz üzere İstihdam Seferberliği 2019 adında bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya işverenin lehine olan, istihdamı destekleyen ve bu sayede de ekonomimize hareket kazandıracak bir kampanyadır. Bu
nedenle istihdam 2019 kampanyasına elimizden gelen azami desteği sağlamamız gerekiyor.
 
   Düzce'de ilk kez 2-5 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan Düzce Fuarı da bizim için önemli bir gelişme. İlk olması sebebiyle de ayrı bir heyecan yaşıyoruz. Tüm üyelerimizin fuara ilgi göstermelerini rica ediyoruz. İlerleyen zamanlarda oluşan ortama göre ihtisas fuarlarımız da olur inşallah" ifadelerini kullandı.
 
   Düzce TSO Koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aslıhan Akbal Tüysüz ve TOBB Düzce Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Erdem de birer konuşma yaptılar.
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
FERAGAT EDENLER!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
PANDORANIN KUTUSU
 
  Ulviye Dikmen
DÜZCE OTLARI TYCHE BEREKET FESTİVALİ
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
GEMİCİOĞLU
 
  Peri Meram Arbak
KUTLAMA VE DİLEKLER
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
TEK BAŞINA SONSUZLUK
 
  Cemil Acar
BİRAZ SİYASET, BİRAZ TURİZM..
 
  Aysel Dural
TERCİH MESELESİ!..
 
  Özkan GÖZÜTOK
Marka, Şehir ve Düzce
 
  Erdal Pişken
ANNEMİZİN LİGİNE DEVAM
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Muammer Yıldırım
 Şeffaf olmayan ve her yıl sonu denetlenmeyen Belediyeler böyle borçtan batıyor hizmete gelince tam bir hüsran paralar çarçur buhar olmuş çok düşündürücü..
  " Marka, Şehir ve Düzce " Yazısına...
 Mürsel
 Bunlar varken hiç birşey olmaz. Örnek tıranvay yüz karası idi iki görünmez oldu
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 fuat kam
 Maaş olmalı lakin makul düzeyde, hizmet bedelsiz olmaz zira maaş alınmazsa fitne olur,nasıl derseniz belediye ihalelerinden komisyon almakla suçlanırlar .
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Aydın
 Belediyecilik Gönül işi diye çıktılar yola. Eee o zaman taşın altına başkan ve yardımcılarıda el sokmalılar. Gönüllü seçildiler. Valla ben yapardım ki kocaman bakan neden yapmasın.
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Gönül A.
 Haydi başkan örnek ol..
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Hakan
 Belediye Başkanı ve yardımcıları bir an önce feragat etmeli. Ali Koç'u örnek alsınlar, adam önce kendi fedakarlık yaptı.
  " DÜZCE OTLARI TYCHE BEREKET FESTİVALİ " Yazısına...
 Peri Arbak
 Düzce Otları Festivali bir kadın manifestosudur, elini sıcak sudan soğuk suya sokmadan yapılan hiçbir eleştiriyi de kabul etmek mümkün değildir. Ulviye ablacığım eleştiri adına atılan taşlardan başlarımızı korumak gerekir. Bu güzel festival dostça eleştirilerle hep sürsün. Hepinizin eline, aklına ve yüreğine sağlık.
  " Bize tertemiz bir sayfa gerek! " Haberine...
 düzceli
 A Ç A M A Z L A R, Açsalar da gerçekleri kamuoyu ile paylaşamazlar.!!!!
  " KUTLAMA VE DİLEKLER " Yazısına...
 Samet Yıldız
 Hocam kaleminize ve yüreğinize sağlık iyiki varsınız.
  " Üstüne bir bardak su mu içelim? " Yazısına...
 Mahmut Gül
 SAYIN ÖZLÜ ve BUGÜNKÜ YÖNETİM ÇIKARTAÇAKMI ZANNETİYORSUNUZ. GÜLDÜRMEYİN INSANLARI
Çocuk oyununa büyük ilgi! Çocuk oyununa büyük ilgi!
  KAPOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  Danışmanların hepsi partili!
  Mesleğimi seviyorum
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Bize tertemiz bir sayfa gerek!
  Denizdeki köpeği boğulmaktan kurtardılar!
  Seyir halindeki otomobil yandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Şirketlerin üst yönetimi belirlendi!
  İtfaiye aracı ile çarpıştılar: 5 yaralı!
  Ramazan stantları için son gün 26 Nisan!
  Özlü'den taziye mesajı!
  FETÖ davası devam ediyor!
  Yazılanlardan haberiniz var mı?
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Safir Koleji'nden kandil etkinliği: Minikler ikram dağıttı!
  Hasel Ahşap’a üst düzey ziyaret
  KESKİN; Düzce’deki eğitim için ciddi hamleler yapılıyor
  Festival 26 Nisan’da başlıyor!
  Yol açma çalışmalarına devam!
  19.4.2019 - Üstüne bir bardak su mu içelim?
  22.4.2019 - FERAGAT EDENLER!
  18.4.2019 - Marka, Şehir ve Düzce
  18.4.2019 - Danışmanların hepsi partili!
  19.4.2019 - KUTLAMA VE DİLEKLER
  20.4.2019 - Bize tertemiz bir sayfa gerek!
  18.4.2019 - Yetkililerden çözüm bekleniyor!
  22.4.2019 - DÜZCE OTLARI TYCHE BEREKET FESTİVALİ