Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :65964876 Aktif Ziyaretçi :43080 19 Ağustos 2019 Pazartesi
[12:37] TSO’dan hayırlı olsun ziyareti! -- [09:30] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [14:59] Deprem farkındalığı için pedala bastılar! -- [14:39] Düzce Barosu, açılış toplantısına katılmayacak! -- [14:19] 17 Ağustos'u unutmadılar! -- [10:32] Alman genç İslam'ı seçti! -- [10:24] Pat pat kazası: 3 yaralı! -- [10:15] Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu! -- [17:34] Akçakoca’da bir terörist yakalandı! -- [17:06] Valilikten şiddetli yağış uyarısı! --
Bu konulara hiç girmiyorlar!
Gazete burasıdüzce Genel Yayın Yönetmeni Fatih Melih Maradit’in, geçtiğimiz hafta Belediye Başkan adaylarına yönelttiği ve vatandaştan da büyük destek alan sorular, gerek adaylar ve gerekse parti temsilcileri tarafından görmezden gelindi..
1.2.2019 - 11:21:26  Haberi Yazd?r

   Geçtiğimiz hafta Gazete burasıdüzce Genel Yayın Yönetmeni Fatih Melih Maradit tarafından gündeme getirilen ve Düzce’nin ana sorunlarını içeren konular, Belediye Başkan adayları tarafından görmezden gelindi.

   Maradit’in, “Önce bu sorulara cevap verin!” başlığıyla yazdığı sorular vatandaş tarafından da büyük ilgi görmüş ve birçok yorum gelmişti.

   Fatih Melih Maradit’in, Düzce gündemini sürekli meşgul eden ve çözüm bekleyen diye sıraladığı konularla ilgili yazdıklarını tekrar hatırlamakta fayda var.

   İşte Maradit’in yazısından paragraflar;

İSTANBUL CADDESİ’NİN DURUMU..

   “Son günlerin en popüler konusu; hani çocuk oyuncağı gibi, bir açılıp bir kapanan İstanbul Caddesi’nin durumu..

Eyy Başkanlığa aday olan arkadaşlar!.. İstanbul Caddesiyle ilgili, ne yapmayı düşünüyorsunuz? Var mı bir projeniz?”

İNÖNÜ PARKI!..

   “Mesela; ikide bir ihaleye çıkıp, ardından ihalesi iptal edilen İnönü Parkı!..

   Böyle mi kalacak? Lunaparkı kaldıracak mısınız? Parkın etrafındaki tel örgü, derme-çatma yapılar öylece duracak mı?”

KALICI KONUTLARDAKİ GÜREŞ SAHASI..

   “Senede bir gün kullanılan Kalıcı Konutlardaki güreş sahasını, nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz?

   Aynen böyle yeşil alanın ortasında kalacak mı, yoksa başka yere nakletmeyi falan düşünür müsünüz? Sonra senede bir kere değil de, daha rantabl kullanılması açısından herhangi bir proje geliştirdiniz mi?”

KALDIRIM TAŞLARI.. SOKAK MOBİLYALARI VE AĞAÇLANDIRMA..

ESTETİK KURULU..

   “Mesela; karda kışta insanların sürekli kayarak sakatlandığı ve yazın da cayır cayır yanan kaldırım taşlarının, artık değişme zamanı geldiğini düşünüyor musunuz?

   Trafiğe kapalı yollar için, sokak mobilyaları ve ağaçlandırmayla ilgili civar illere hiç şöyle bir baktınız mı?

   Estetik kurulu artık faaliyete geçerek, Düzce’nin ana caddelerindeki binaların durumuna bir çeki-düzen verecek mi? Köftecilerin bulunduğu mevki ve Büyük Cami civarının elden geçerek, görüntüsünün daha bir estetik olması adına, farklı bir düşünceniz var mı?”

TRAMVAY.. RABİA HEYKELİ..

   “Tramvay ne olacak? Tramvay yoluyla ilgili yeni güzergahlar belirlediniz mi, yoksa o da çürümeye mi terk edilecek?

   Ve tabi ki Rabia heykeli!.. Vatandaşın bir bölümünün büyük tepkisini çeken, Türkiye’de başka hiçbir kentte benzerine rastlanmayan bu heykel ile ilgili, ne düşünüyorsunuz?”

RAYLI SİSTEM..

   “Kalıcı Konutlar bağlantı yolu ile ilgili yeni bir proje geliştirdiniz mi? Mesela belki hayal gibi görüyorsunuz ama raylı sistem ile ilgili bir araştırma yaptınız mı?

   Ve Kalıcı Konutların daha bir hareketlenmesi adına, bir proje geliştirdiniz mi?”

KONURALP.. ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ..

   ‘Batı Karadeniz’in antik kenti Konuralp ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Nasıl betonlaştığını seyretmeye, devam edecek miyiz?

   Ve burada okuyan üniversite öğrencilerinin, şehre ekonomik ve kültürel katkı sağlaması için kafanızdan geçen bir şeyler var mı?”

BİSİKLET YOLLARI..

   “Bisiklet yollarıyla ilgili, herkesin yaptığı gibi şimdi söz verip yarın unutmayı mı düşünüyorsunuz, yoksa Düzce'nin bisiklet şehri olması adına önemli adımlar atacak mısınız?

   Bu konuda herhangi bir projeniz var mı?

   Mesela; makamınıza bisiklet ile gitmek hoşunuza gider miydi? Yoksa siz de ‘Düzce Belediye Başkanına Audi yakışır’ düşüncesinde misiniz?”

ÇÖP TESİSİ.. SOKAK HAYVANLARI.. HAVA KİRLİLİĞİ.. ULAŞIM..

   “Düzce’nin en önemli sorunlarından biri olan, çöp konusunda ne yapacaksınız? Yeni, modern bir tesis düşünüyorsanız, bu tesis nereye kurulacak? Bu tesis kurulana kadar çöpü nereye dökmeyi düşünüyorsunuz?

   Çöplüklerde, sokaklarda eziyet çeken hayvanlarla ilgili bir düşünceniz var mı?

   Hava kirliliğiydi, ulaşımdı.. Bu konulara girmiyorum bile!..”

ADAYLAR NE DİYECEK?

   Tüm bu konularla ilgili Belediye Başkan adaylarının ne cevap vereceği merakla bekleniyor. Ancak şimdiye kadar hiçbir başkan adayı bu konularda herhangi bir açıklama yapmadı.

Peki, Senin Yorumun?
Metu Optimal  /  4.2.2019 - 07:17:13
 Deprem zamanı öncesi hakikaten adımız en azından Yesil Düzce idi.kiremit rengi kaldırımlar, ağaçlar ile hatırlıyorum.Rant için abuk sabuk bir görüntüdeyiz bugün. Sorularınıza ek olarak tek yönlü sokaklar şehrimize trafik keşmekeşinden başka ne kattı ve bu konuda birşey yapılacak mı diye sormak istiyorum
  Fatih Melih Maradit
MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM!
 
  Ayşegül Şenol Can
AFETLERLE MÜCADELE
 
  Ulviye Dikmen
DOSTA VEDA...
 
  Telat Çelik
KÖMÜRÜN KARASI
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
Hastaneye 112 çağırmak!
 
  Cemil Acar
Nazmi Çiloğlu ve Necmi Hoşver
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Birşeyler oluyor ama çözemedim!
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM! " Yazısına...
 Nizametti ulaş
 https://yesilgazete.org/blog/2019/08/10/7den-70e-sele-tepesinde-bir-kasaba/
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
  Maalesef Türkiye bu sazan sarmalı tezgâhına düşmüş bulunuyor. Alıntı.. Sazan Sarmalı Osman Başıbüyük, Sun Savunma Net, 09 Mart 2019 Hükümet, maaşları ödeyebilmek için küresel piyasalardan borçlanmak zorunda. Üretimi artıracak yönde tedbirler almaya kalkışırsa 1 kuruş para vermezler. İşte çeşitli baskı araçları kullanılarak bir ülkeyi üretimi artıracak tedbirler almaktan alıkoyarken, ithalata yönlendirmeye, bunun bir sonucu olarak fiyat kontrolü rejiminin doğmasına neden olmaya, bu süreçte borç vermeye devam ederek krizi daha da derinleştirmelye ve sonunda hedef ülkeyi iç ve dış politikada kendi kararlarını alamaz hale getirerek esir alma utezgâhına SAZAN SARMALI deniyor..
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Bir alıntı ile katıla yım.R. Serdar oğlu.. Yıllardır yazıyoruz, söylüyoruz; “Krizi çıkaran borçtur. Bu kadar borç aldınız, borçla ÜRETİM DEĞERİ olmayan inşaatlar yaptınız. Bu borcu çeviremezsiniz, batarız” dedik.     Her aklı başında yönetici, ekonomist bunu söyledi ama siz dinlemediniz. Üstelik sizi uyaranları muhalif diye hapse attırdınız.” Şimdi sizi uyardığımız noktaya geldiniz.     Yok faiz lobisi imiş, yok dolar lobisi imiş, yok Trump imiş! Suçu başkalarına atıp kurtulma çabasındasınız. Bu dediklerinizde haklı olsanız bile iktidar tek başınıza sizsiniz, engel olsaydınız!     Bu sebepten; Yaşadığımız ekonomik ve siyasal krizin TEK SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR… Devlet yönetiminde YETKİ kimde ise SORUMLULUK da ondadır.
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Deman ile ya.. Bakan parametreler süper dedi..Devamında bak ne dedi...Bakandan Dolar ile ilgili açıklama..   Ekonomik parametrelerimizi normalleştirebilme yönünde planktonlaştırabilip patikadan aşşağı saldığımızda konvansiyonel değerler doğrultusunda aslında gaye Kendi t stabil bir paradigma çizdiğimizi söyleyebiliriz,panik yapmayın..
  " DOSTA VEDA... " Yazısına...
 Kaan Arslanoğlu
 Teşekkürler Sevgili Ulviye Dikmen'e.. Işıtan Gündüz için yazdığı bu güzel yazı için. Saygılarla..
  " MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM! " Yazısına...
 Abdullah Steş
 İstanbul caddesinde çift sıra park yapılıyor,polisler büyük caminin önünde,zabıtalar spor dokağın başında muhabbet ediyorlar,başka söze gerek varmı.
  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 memduh
 Kimse tek başına hayallerninin ötesine geçemez"! 68'den 78'e evriyen sıçramaların ktanatlanması için, soluğu diyeliktiğin zenginlik pınarı bir 'sınıf Dilmi'nin atexşli hecelerindrenm üreyecek kelimelerlme kanatlanalım"!
  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 Kaan Arslanoğlu
 Işıtan abi'yi en güzel yönleriyle çok kısa anlatan gayet güzel bir yazı olmuş. Peri Arbak'a teşekkürler, sevgiler, saygılar. Işıtan Gündüz anısına sevgiyle saygıyla..
  " Hastaneye 112 çağırmak! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın hümeyra hanım sizin gibi bence binler hasta aynı muameleye uğruyor hepsinide ayrı ayrı dertleri şikayetleri oluyor ama maalesef yönetici konumundaki yetkililer neyin peşinde olduklarını anlamak mümkün değil bir pikeyi çok gören yetkili doktoru çağırıp tedaviyi yaptıramayan tıp ögrencileriyle acili idare eden yöneticiler işini düzgün yapmayan çalışanlar olduğu müddetçe bu hikayeleri dinlemeye devam edecek bence devam etmemesi için birileri çıkıp özür mü dileyecek yoksa olanları yok sayıp gülüp çekeklermi bu yazınız herşeyi gösterecek valimi başhekimi sağlık il müdürümü rektörmü siyasiler nasıl tepki verecekler merak ediyorum Allah şifalar uzun ömürler hayırlı yaşamlar diliyorum.
  " Yatırımcıların önünü açacak! " Haberine...
 akif ÇEBİ
 faruk özlü görsün belki düzceye türkiyeye faydalı bir proje bu havayolu projesi alaplı eregli düzce bolu sakarya bartın karabuk zonguldak yararlanacak sahip çıkacak siyasiler neyin peşinde
Gülden Mutlu Akçakocalı sevenleriyle buluştu! Gülden Mutlu Akçakocalı sevenleriyle buluştu!
  Grev çadırında bayramlaşma!
  Yeni öğrenciler için kayıtlar başlıyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Akçakoca’da bir terörist yakalandı!
  Afetzedelere kurban eti dağıtımı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  MHP'liler bayramlaştı!
  Onarım ekibi Akınlar Mahallesinde!
  Millet İttifakı bayramlaşmada buluştu!
  Tatilcilerin dönüş yolculuğu başladı!
  Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu!
  Binali Yıldırım ve eşi bayramı selzedelerle geçirdi!
  Rafting turları hız kazandı!
  Ak Parti'nin yıldönümünü kutladılar!
  Düzce Barosu, açılış toplantısına katılmayacak!
  Valilikten şiddetli yağış uyarısı!
  Traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti!
  17 Ağustos'u andılar!
  Tablet satın alırken dikkat edilmesi gereken ipuçları!
  Elegan bir silüete vurgu yapan gömlekler
  12.08.2019 - Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR!
  13.08.2019 - MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM!