Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :65022031 Aktif Ziyaretçi :4512 25 Haziran 2019 Salı
[14:22] 3 bant bilardo şampiyonu Savaş Bulut -- [14:19] Rektör Çakar Fransa'da Türkiye'yi temsil etti! -- [14:12] Tıp Fakültesinde mezuniyet coşkusu! -- [14:05] Toplu sünnet kayıtları başladı! -- [14:01] Eser Japonya’da sergilenecek! -- [13:45] Özlü; ‘Atıl yerler değerlendirilecek’ -- [13:26] ‘Sandığınız gibi değil’ adlı oyun sahnelendi! -- [12:23] Çatı restoran kafe hizmete açıldı! -- [12:07] Tahsilatlarda beklenen verim alınamıyor! -- [11:56] Binali Yıldırım’dan sürpriz ziyaret! --
Başkan Ay 2018'i değerlendirdi!
Dursun Ay, düzenlemiş olduğu kahvaltıda Düzce Basını ile bir araya geldi. Ay, Yapmış olduğu faaliyetleri, Düzce Belediyesinin borçlarını ve yapacaklarını anlattı.
4.1.2019 - 15:29:25  Haberi Yazd?r

   Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, belediyenin 2018 yılı faaliyetlerini değerlendirdiği basın toplantısında, yaşanan maaş krizini, ve göreve geldiğinden bu zamana kadar yapılanlar hakkında konuştu.

   Dursun Ay, “Düzce Belediyesi vatandaşların doğumundan ölümüne kadar yanında. Cenazelere katılım sağlıyoruz. Şehir dışına gidecek olan cenazelerin ulaşımını sağlıyoruz. Ve geçtiğimiz günlerde evi yanan bir vatandaşımız vardı. İşsizmiş, ona iş olanağı sağlayacağız ve sıcak yuvasına kavuşturacağız” dedi.

    Ay, göreve geldiğinden bu zamana kadar yapmış olduğu icraatları değerlendirirken şu ifadeleri kulandı: “25 yıldan beri yapılamayan küçük sanayi sitesinin asfaltını yaptık. Sanayi Çarşımızın sorunlarını halledip esnafımıza teslim ettik. Esnaf arkadaşlarımızda bize plaket armağan etti. Düzce Otoban yol sorununu da hallettik. Birinci Organize Sanayi’nin yolunu da çift şeride çevirerek Valiliğimiz ile gayret sarf ettik. Göreve başladığımızda yarım kalmış projeleri bitirdik. Melen parkı bitirdik. Şu anda oraya dışarıdan gelen İstanbul Boğaz köprüsünde çektiremedikleri resimleri burada çektirebiliyorlar. Boğaz köprüsünün on beşte bir boyutta oranı burada var. En ileri teknoloji ile ışıklandırdık orayı. Pazaryerimizi yaptık. Düzce Sporu çok iyi mekana kavuşturduk. Şıralık mevkiisin de ki daha açılışını yapmadığımız ama şu an da Düzce Sporun kullandığı bir tesisimiz var. Düzce Belediye sınırları içerisindeki her noktayla ilgileniyoruz. İnsanlarımızı bir saat bile susuz bırakmamak için gayret sarf ediyoruz. Herhangi bir su patlağı olduğunda anında eş zamanlı operasyon yaparak en hızlı bir şekilde tamir ediyoruz”.

“31 MART’A KADAR GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

    Göreve geldiği süreden beri çalıştığını ve 31 Mart’a kadar görevinin başında olacağını söyleyen AY, “Şehirde yaşam kalitesini arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Biz Belediye Başkanı olduğumuzdan beri bu tür çalışıyoruz. Ancak biz Belediye Başkanı adayı değiliz ama bu işleri artık yapmayalım diye düşünmüyoruz. Geldiğimiz günden beri burada çalışıyoruz ve Mart’ın son gününe kadar burada çalışacağız. 31 Mart’a kadar görevimizin başındayız” şeklinde konuştu.

“YETER Kİ KAR YAĞSIN BİZDE SEFASINI SÜRELİM”

    Ay Düzce Belediyesi’nin kar yağışına hazır olduğunu söylerken şu şekilde konuştu: “Karla mücadele konusunda hazırlıklarımızın hepsi tamam. Vatandaşlarımız kar yağarsa yollar ne olacak diye düşünmesin. 20’ye yakın aracımız herhangi bir kar olayına karşı hazır bekliyor. “Kar yağıyor, yolda kaldık” dedirtmeyeceğiz. Yeter ki kar yağsın bizde sefasını sürelim”

“DÜZCE BELEDİYESİ BİRAZ FREN YAPARSA

BU BORCU ÖDEYEBİLİR”

     Geçtiğimiz ay Belediye personellerinin maaşında olan aksama hakkında konuşan Ay, Geldiğimiz günden beri işçimizin, personelimizin maaşını düzenli olarak ödedik. Bu ay yalnızca maaşların bir kısmında aksıma oldu. Bazı kişiler Belediye’nin parası bitti, iflas etti, kasası boşaldı gibi söylemlerde bulunmuş. Ancak Belediye devletin bir kurumu ve iflas etmez.

      Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür, Düzce Belediyesi de aynı şekilde güçlüdür. Bir nakit problemi oldu, biz düzenli bir şekilde öderken nakit probleminden dolayı aksama yaşadık. İller Bankasından bize gelen bir payımız var. Bu payda bizim tahmin ettiğimizden biraz fazla gerçekleşti. Sonuçta borcumuzu ödedik karşı tarafa. İller Bankasından gelen kesintinin beklediğimizden fazla olması bir haftalık gecikmeye neden oldu. Bundan daha önce Belediye’nin 1 ay, 2 ay maaş vermediği zamanlar olmuş. Biz şu anda çok düzenli gidiyoruz.

      Düzce Belediyesi’nin şu anda vatandaştan 40 milyona yakın alacağı vardır. Vatandaştan isteğimiz biz nasıl görevimizi yerine getiriyorsak onlarında yerine getirmesini istiyoruz. Biz mesaj atıyoruz halkımıza hatta o mesaj bana da geldi Belediyeye 150 TL borcunuz var diye. Bu mesajı alanarkadaşlarımız Belediyeye borcunu öderlerse bizde düzenli öderiz. Belediyenin gücü kuvveti yerindedir, Belediye Devletin bir kurumudur. Biz hiçbir arkadaşımızı mağdur etmedik yine onların hesaplarına belli bir miktarda para yatırdık. Vekillerimizin girişimleri ve Belediyenin gelirleriyle hızlı bir şekilde toparladık ve ödemelerimizi yaptık. Belediye’nin ekonomisi yerindedir. Abartmamak lazım. Her Belediyeni İller bankasına borcu vardır. İller Bankası Belediyelere kredi hakkı tanıyor. Düzce Belediyesi’nin ödeyemeyeceği bir borcu yoktur. Düzce Belediyesi biraz fren yaparsa bu borcu ödeyebilir” dedi.

“SADECE 10 DAKİKA

PARK ETME HAKLARI OLACAK”

     İstanbul Caddesinin durumunda bahseden Ay: “İstanbul Caddesindeki uygulamayı da çevre yolları açarak trafiği dış kısımlara dağıtmaya çalışıyoruz. İstanbul Caddesini çok yoğun talepler geldiği için trafiğe açtık. Belediyenin orada çok yoğun bir sıkışma oluyordu. Biz orayı açtık ama istersek kapatabiliriz orada dubalarımız duruyor.  İstanbul Caddesine araçlar park edemeyecekler. Sadece 10 dakika park etme hakları olacak. Onun dışında oraya park edilen araçlara ceza kesilecek” ifadelerini kullandı.

“TRAMVAYIN İŞLEVİ ARTACAK”

      Tramvayın mesafesinin uzayacağından ve işlevinin artacağı hakkında konuşan Ay şu ifadeleri kullandı: “Tramvay şu anda Askerlik Şubesi’nin önünü kapatmış durumda ve mağdurlar. Oradaki tramvay istasyonunu kaldıracağız ve acilin oraya taşıyacağız. Hem tramvayın işlevi artacak. Tramvayın gidiş mesafesi uzayacak. Belediyenin önünden hastaneye kadar gidecek. Şu anda Belediyemizin ekipleri bu konuda çalışıyor.”

“EDS FAALİYETE GEÇECEK”

      EDS’nin faaliyete geçme sürecinden bahseden Ay, “EDS faaliyete geçecek. Ancak şu anda kamera sistemlerinde bakım onarım var. Sistemi yapan firma şu anda çalışmalar yapıyor. Bir vatandaşa gereksiz yere ceza  için bu konuda bir deneme süresi var. 1-2 ay denenecek ve devreye girecek. Devreye gireceği zamanda basın yoluyla vatandaşa haber verilecek ve sonra devreye girecek. Halkın güvenli bir şekilde yaşaması için bu sistem var yoksa ceza kesmek için değil. Şehir içinde 55 km, şehir dışında da 70 veya 110 şeklinde sınırlarımız var. Bunları da halkımıza duyuracağız ve sonra faaliyete geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Peki, Senin Yorumun?
metin Köseer  /  6.1.2019 - 11:15:56
 yemek yemeye gittiler? Yağcılık olsun diye mi gittiler? Bilgi almak için mi gittiler? Yoksa şov yapmak için mi gittiler? Bari sucuk-yumurta yediniz mi? Başkan asfalt yaptık diyor. Bir tane basın mensubu çıkıp da birilerinin ahırının kapısına kadar asfalt yapmışsınız diye niye sormuyor? Ha kahvaltı vermezler değil mi?
  Fatih Melih Maradit
Onlar için her gelen, ağalarıdır!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
ALGI VE KADER KISMET
 
  Ulviye Dikmen
Düzce Belediyesi Kent Konseyi Toplantısı
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
DÜZCE’NİN VEKİLİ
 
  Peri Meram Arbak
Dünya Tütünsüz Gününde (31 Mayıs) Türk T
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SAYIN BAŞKAN;
 
  Cemil Acar
RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
DÜZCE’DE İLK ELEKTRİK VE SANTRALLER
 
  Aysel Dural
KISSADAN HİSSE
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kaz
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Özlü; ‘İstanbul için üzgünüm’ " Haberine...
 Sevgi
 Sn.Başkan siz İstanbul için değil, Düzce için üzülün.
  " Yine sınıfta kaldık! " Haberine...
 şükrü toros
 düzce ne zaman sınıfı geçtiki ?
  " SAYIN BAŞKAN; " Yazısına...
 Kadir yıldırım
 Düzcede yaşayan gençlerimiz daha iyisine layik eline yüreğine kalemine sağlık
  " SAYIN BAŞKAN; " Yazısına...
 Orçun İlhan
 Bu akademi sayesinde tiyatroya başladım ve çok değerli hocalardan eğitim alma fırsatı yakaladım. Akademide eğitim veren hocalarımın her biri o kadar değerli ve önemli insanlardı ki dünya paralar verseniz eğitimine giremeyeceğiniz insanlar burada bizlere ücretsiz eğitimler veriyordu. Konservatuar düzeyindeki bu eğitimi sanmıyorum ki bir başka belediye bu kadar gence ulaşıp verebilsin. Biz öğrenciler olarak siyasi çekişmelerin içinde kalıp yarım yamalak salındık piyasaya... Keşke bu güzel proje yine var olsa
  " Sahi, bir de bizim vekillerimiz vardı! " Haberine...
 Ayhan Akçay
  Sayın vekilim bizzat bana söz verdiydi secim zamanı bekliyorum unutmadım gerçi diğer seçimlere daha çok zaman var gün olur devran döner tekrar görüşmek üzere diyorum
  " Onlar için her gelen, ağalarıdır! " Yazısına...
 Nurhan Büyükuçar
 Tebrik ederim harika olmuş.anlayabilenlere. senelerdir belediye için söylüyorum gelen, giden her başkanın etrafında koridorlarda elleri ceplerinde havalı,havalı tur atıyor. herkesi de alkışlayıp ardında duruyorlar. yazık inanıp aldanan amirlere.
  " Onlar için her gelen, ağalarıdır! " Yazısına...
 Ibrahim
 Çok güzel dile getirmiş.Gönülden teşekkürler..İşte Kaynaşlı dada yapmaya çalıştığımız bu(kendi adıma diyorum).Derdimiz Kaynaşlı..Yanlış yapıldığına inandığım her şeyi yine eleştirecem..Doğru yapıldığina inandığimada her zamanki gibi teşekkür edeceğim..
  " Onlar için her gelen, ağalarıdır! " Yazısına...
  İlhami
 ALLAHIN bahşetmiş olduğu müthiş donanım beyinlerini kullanabilselerdi bu payı yapmanıza bu tespitleri sıralamanız gerekmezdi. amma velakin malzeme bu işte! İteleyerek nereye kadar anlatabilinir. çok umutlu değilim açıkçası. selam ve sevgilerimle.
  " SAYIN BAŞKAN; " Yazısına...
 Peri Arbak
 Ne etkili bir hatırlatma, kalemine sağlık Hümeyra hanım.
  " SAYIN BAŞKAN; " Yazısına...
 Haluk korkmaz
 Keşke yeniden gözden geçirilip, daha ileri bir seviyede tekrar başlanabilse.
‘Sandığınız gibi değil’ adlı oyun sahnelendi! ‘Sandığınız gibi değil’ adlı oyun sahnelendi!
  SEDAŞ DA DÜZCE’Yİ TAKMIYOR!..
  Düzce'de FETÖ/PDY operasyonu!
  BELEDİYE DUYARSIZ KALMADI
  Düzce'ye destek olacak!
  Uyarı tabelaları asıldı!
  Düzce Üniversitesi Anaokulu'nun önkayıtları başladı!
  İlçe otobüsleri terminale taşınıyor!
  Finduk Fest markalaştı!
  Valilikten içme suyu uyarısı!
  Kaldırım çalışmaları devam ediyor!
  Belediye açıkladı: İçme suyunda koku oluştu!
  Sahi, bir de bizim vekillerimiz vardı!
  Gölyakalıları yalnız bırakmadı!
  Şehir merkezinde korkutan yangın!
  İşçiler fabrikaya akın etti!
  ‘Her hafta bakım yapıyoruz’
  Delta Alfa’dan LÖSEV’e destek!
  Yunus Özay Er; ‘Gözlemci olarak İstanbul'da olacağız’
  Kızılay’a teşekkür belgesi verildi!
  Yine sınıfta kaldık!
  21.06.2019 - Onlar için her gelen, ağalarıdır!
  21.06.2019 - SAYIN BAŞKAN;
  21.06.2019 - İÇİLEBİLİR SU İSTİYORUZ?
  21.06.2019 - Dünya Tütünsüz Gününde (31 Mayıs) Türk Toraks Derneği uyarıyor
  21.06.2019 - Düzce Belediyesi Kent Konseyi Toplantısı
  18.06.2019 - Er: Güzel bir tatili hak ettiniz!
  18.06.2019 - ‘Konuralp kararı doğru ancak mağduriyet yaratır’
  19.06.2019 - Düzce'ye destek olacak!
  20.06.2019 - SEDAŞ DA DÜZCE’Yİ TAKMIYOR!..
  24.06.2019 - Yine sınıfta kaldık!