Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :62037939 Aktif Ziyaretçi :47016 17 Ocak 2019 Perşembe
[18:04] Açık ders başladı! -- [17:26] TÜRSAB'dan malzeme desteği -- [17:17] YEYPAŞ'da toplu iş sözleşmesi sevinci -- [14:57] Karla mücadelede ihtiyacı karşılayacak! -- [14:40] Rektörden Değerlendirme Ekibine teşekkür -- [14:35] Kan bağışı aracı Kaynaşlı'da -- [14:31] Evlerden hırsızlık iddiası! -- [14:24] Kara dayanamayan ağaç yola devrildi! -- [14:17] Çocuklar karın tadını çıkardı! -- [14:09] Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! --
Başkan Ay 2018'i değerlendirdi!
Dursun Ay, düzenlemiş olduğu kahvaltıda Düzce Basını ile bir araya geldi. Ay, Yapmış olduğu faaliyetleri, Düzce Belediyesinin borçlarını ve yapacaklarını anlattı.
4.1.2019 - 15:29:25  Haberi Yazd?r

   Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, belediyenin 2018 yılı faaliyetlerini değerlendirdiği basın toplantısında, yaşanan maaş krizini, ve göreve geldiğinden bu zamana kadar yapılanlar hakkında konuştu.

   Dursun Ay, “Düzce Belediyesi vatandaşların doğumundan ölümüne kadar yanında. Cenazelere katılım sağlıyoruz. Şehir dışına gidecek olan cenazelerin ulaşımını sağlıyoruz. Ve geçtiğimiz günlerde evi yanan bir vatandaşımız vardı. İşsizmiş, ona iş olanağı sağlayacağız ve sıcak yuvasına kavuşturacağız” dedi.

    Ay, göreve geldiğinden bu zamana kadar yapmış olduğu icraatları değerlendirirken şu ifadeleri kulandı: “25 yıldan beri yapılamayan küçük sanayi sitesinin asfaltını yaptık. Sanayi Çarşımızın sorunlarını halledip esnafımıza teslim ettik. Esnaf arkadaşlarımızda bize plaket armağan etti. Düzce Otoban yol sorununu da hallettik. Birinci Organize Sanayi’nin yolunu da çift şeride çevirerek Valiliğimiz ile gayret sarf ettik. Göreve başladığımızda yarım kalmış projeleri bitirdik. Melen parkı bitirdik. Şu anda oraya dışarıdan gelen İstanbul Boğaz köprüsünde çektiremedikleri resimleri burada çektirebiliyorlar. Boğaz köprüsünün on beşte bir boyutta oranı burada var. En ileri teknoloji ile ışıklandırdık orayı. Pazaryerimizi yaptık. Düzce Sporu çok iyi mekana kavuşturduk. Şıralık mevkiisin de ki daha açılışını yapmadığımız ama şu an da Düzce Sporun kullandığı bir tesisimiz var. Düzce Belediye sınırları içerisindeki her noktayla ilgileniyoruz. İnsanlarımızı bir saat bile susuz bırakmamak için gayret sarf ediyoruz. Herhangi bir su patlağı olduğunda anında eş zamanlı operasyon yaparak en hızlı bir şekilde tamir ediyoruz”.

“31 MART’A KADAR GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

    Göreve geldiği süreden beri çalıştığını ve 31 Mart’a kadar görevinin başında olacağını söyleyen AY, “Şehirde yaşam kalitesini arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Biz Belediye Başkanı olduğumuzdan beri bu tür çalışıyoruz. Ancak biz Belediye Başkanı adayı değiliz ama bu işleri artık yapmayalım diye düşünmüyoruz. Geldiğimiz günden beri burada çalışıyoruz ve Mart’ın son gününe kadar burada çalışacağız. 31 Mart’a kadar görevimizin başındayız” şeklinde konuştu.

“YETER Kİ KAR YAĞSIN BİZDE SEFASINI SÜRELİM”

    Ay Düzce Belediyesi’nin kar yağışına hazır olduğunu söylerken şu şekilde konuştu: “Karla mücadele konusunda hazırlıklarımızın hepsi tamam. Vatandaşlarımız kar yağarsa yollar ne olacak diye düşünmesin. 20’ye yakın aracımız herhangi bir kar olayına karşı hazır bekliyor. “Kar yağıyor, yolda kaldık” dedirtmeyeceğiz. Yeter ki kar yağsın bizde sefasını sürelim”

“DÜZCE BELEDİYESİ BİRAZ FREN YAPARSA

BU BORCU ÖDEYEBİLİR”

     Geçtiğimiz ay Belediye personellerinin maaşında olan aksama hakkında konuşan Ay, Geldiğimiz günden beri işçimizin, personelimizin maaşını düzenli olarak ödedik. Bu ay yalnızca maaşların bir kısmında aksıma oldu. Bazı kişiler Belediye’nin parası bitti, iflas etti, kasası boşaldı gibi söylemlerde bulunmuş. Ancak Belediye devletin bir kurumu ve iflas etmez.

      Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür, Düzce Belediyesi de aynı şekilde güçlüdür. Bir nakit problemi oldu, biz düzenli bir şekilde öderken nakit probleminden dolayı aksama yaşadık. İller Bankasından bize gelen bir payımız var. Bu payda bizim tahmin ettiğimizden biraz fazla gerçekleşti. Sonuçta borcumuzu ödedik karşı tarafa. İller Bankasından gelen kesintinin beklediğimizden fazla olması bir haftalık gecikmeye neden oldu. Bundan daha önce Belediye’nin 1 ay, 2 ay maaş vermediği zamanlar olmuş. Biz şu anda çok düzenli gidiyoruz.

      Düzce Belediyesi’nin şu anda vatandaştan 40 milyona yakın alacağı vardır. Vatandaştan isteğimiz biz nasıl görevimizi yerine getiriyorsak onlarında yerine getirmesini istiyoruz. Biz mesaj atıyoruz halkımıza hatta o mesaj bana da geldi Belediyeye 150 TL borcunuz var diye. Bu mesajı alanarkadaşlarımız Belediyeye borcunu öderlerse bizde düzenli öderiz. Belediyenin gücü kuvveti yerindedir, Belediye Devletin bir kurumudur. Biz hiçbir arkadaşımızı mağdur etmedik yine onların hesaplarına belli bir miktarda para yatırdık. Vekillerimizin girişimleri ve Belediyenin gelirleriyle hızlı bir şekilde toparladık ve ödemelerimizi yaptık. Belediye’nin ekonomisi yerindedir. Abartmamak lazım. Her Belediyeni İller bankasına borcu vardır. İller Bankası Belediyelere kredi hakkı tanıyor. Düzce Belediyesi’nin ödeyemeyeceği bir borcu yoktur. Düzce Belediyesi biraz fren yaparsa bu borcu ödeyebilir” dedi.

“SADECE 10 DAKİKA

PARK ETME HAKLARI OLACAK”

     İstanbul Caddesinin durumunda bahseden Ay: “İstanbul Caddesindeki uygulamayı da çevre yolları açarak trafiği dış kısımlara dağıtmaya çalışıyoruz. İstanbul Caddesini çok yoğun talepler geldiği için trafiğe açtık. Belediyenin orada çok yoğun bir sıkışma oluyordu. Biz orayı açtık ama istersek kapatabiliriz orada dubalarımız duruyor.  İstanbul Caddesine araçlar park edemeyecekler. Sadece 10 dakika park etme hakları olacak. Onun dışında oraya park edilen araçlara ceza kesilecek” ifadelerini kullandı.

“TRAMVAYIN İŞLEVİ ARTACAK”

      Tramvayın mesafesinin uzayacağından ve işlevinin artacağı hakkında konuşan Ay şu ifadeleri kullandı: “Tramvay şu anda Askerlik Şubesi’nin önünü kapatmış durumda ve mağdurlar. Oradaki tramvay istasyonunu kaldıracağız ve acilin oraya taşıyacağız. Hem tramvayın işlevi artacak. Tramvayın gidiş mesafesi uzayacak. Belediyenin önünden hastaneye kadar gidecek. Şu anda Belediyemizin ekipleri bu konuda çalışıyor.”

“EDS FAALİYETE GEÇECEK”

      EDS’nin faaliyete geçme sürecinden bahseden Ay, “EDS faaliyete geçecek. Ancak şu anda kamera sistemlerinde bakım onarım var. Sistemi yapan firma şu anda çalışmalar yapıyor. Bir vatandaşa gereksiz yere ceza  için bu konuda bir deneme süresi var. 1-2 ay denenecek ve devreye girecek. Devreye gireceği zamanda basın yoluyla vatandaşa haber verilecek ve sonra devreye girecek. Halkın güvenli bir şekilde yaşaması için bu sistem var yoksa ceza kesmek için değil. Şehir içinde 55 km, şehir dışında da 70 veya 110 şeklinde sınırlarımız var. Bunları da halkımıza duyuracağız ve sonra faaliyete geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Peki, Senin Yorumun?
metin Köseer  /  6.1.2019 - 11:15:56
 yemek yemeye gittiler? Yağcılık olsun diye mi gittiler? Bilgi almak için mi gittiler? Yoksa şov yapmak için mi gittiler? Bari sucuk-yumurta yediniz mi? Başkan asfalt yaptık diyor. Bir tane basın mensubu çıkıp da birilerinin ahırının kapısına kadar asfalt yapmışsınız diye niye sormuyor? Ha kahvaltı vermezler değil mi?
  Fatih Melih Maradit
İkinci kavgalı ev vakası!.. (AK Parti)
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
BİŞEY YAPMALI!
 
  Ulviye Dikmen
Memleket meselelerinde insan halleri
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
MAAŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Kabak Festivali İzlenimlerim
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
2018 VE ÖĞRENDİKLERİM
 
  Aysel Dural
HIRSIZ KİM?
 
  Erdal Pişken
Taşıma suyla değirmen dönmez
 
  Caner Besler
Devre Arası Değerlendirmesi
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Başkan “10 dakika” demişti ama! " Haberine...
 düzceli
 ikinci siraya park edenler yolun ortasina park etmis sayiliyor. terbiyesizlikten görgüsüzlükten bencillikten insanlara saygisizliktan baska bir sey değil. düzcemiz cok sahipsiz. ne zabitasi görevini yapiyor ne de polisi parktan yana kisiler artik yollari kendi mallari gibi sahiplenmis cevirmisler. cami kebir güney sokak.
  " Erdoğan Bıyık muhtarlarla buluştu! " Haberine...
 Muhtar
 Düzcenin kurtuluşu Erdoğan BIYIK sayesinde olacaktır. Muhtarlar olarak güveniyoruz
  " İlkbaharda temeli atılacak! " Haberine...
 şükrü toros
 ilkbahar marttan sonra yani seçimden sonra başlıyor.
  " Özlü: 'Düzce'nin makus talihini değiştireceğiz' " Haberine...
 Sinan Akad
 Yıllardır belediyeyi yönetttiniz. Şimdimi aklınıza geldi!
  " AK Parti Merkez İlçe başkanlığına atama yapıldı! " Haberine...
 Volkan
 Allah utandırmasın yapılması gereken insanlardan biriydi ve hakkıydı
  " AK Parti Merkez İlçe başkanlığına atama yapıldı! " Haberine...
 Ilhan sunman
 Hayirli olsun
  " Kaç hayvan daha ölürse barınak açılacak? " Haberine...
 Hülya Acar
 Seçimlerde hayvanları için de projesi olan gelsin, Vicdan sahibi bir aday istiyoruz
  " Kabak Festivali İzlenimlerim " Yazısına...
 Meryem Çam
 Eline sağlık. Sevgiler
  " Kabak Festivali İzlenimlerim " Yazısına...
 Dinçer KORKMAZ
 Madem yazmaya başladınız hocam.Bizde takip etmeye başladık bile.Elinize sağlık.
  " İkinci kavgalı ev vakası!.. (AK Parti) " Yazısına...
 metin Köseer
 fatih bey tespitleriniz tamamen doğrudur. Besle kargayı oysun gözünü sözü doğrudur. Bu kişiler ne çektilerse hep iyilik yaptığı kişilerden çekmiştir. Bakın Fevai Arslan kimseye iyilik yapmış mı? (!) Yapmadığı için ayakta duruyor.
Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar! Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar!
  Gazdan zehirlenen çift toprağa verildi!
  FETÖ FİRARİSİ DÜZCE'DE TESLİM OLDU!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Küçük: '81 projeyle geliyoruz'
  SOBA GAZINDAN ZEHİRLENDİLER!
  Özlü: 'Düzce'nin makus talihini değiştireceğiz'
  Valilikten 'fabrika' açıklaması!
  'Hamsideki durum çok iyi değil'
  Sınav haftasında çay-çorba ve kahve ikramı!
  Özlü: Tüm OSB'ler dolacak!
  Yığılca'da yangınzede ailenin ihtiyaçları gideriliyor!
  FETÖ firarisi adliyeye getirildi!
  Kızılay yönetimi basınla birlikte!
  Fırtına kamelyaların çatılarını uçurdu!
  Küçük: 'Düzce' yi Düzcelilerle birlikte yöneteceğiz'
  Fabrikanın filtresi patladı... Mahalle tahliye edildi!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Caboğlu Gazeteciler Günü'nü kutladı
  Erdoğan Bıyık basınla buluştu!
   Kızılay'dan evi yanan aileye yardım
  11.1.2019 - İkinci kavgalı ev vakası!.. (AK Parti)
  10.1.2019 - Kabak Festivali İzlenimlerim
  11.1.2019 - Özlü: 'Düzce'nin makus talihini değiştireceğiz'
  16.1.2019 - AK Parti Merkez İlçe başkanlığına atama yapıldı!
  12.1.2019 - Valilikten 'fabrika' açıklaması!
  12.1.2019 - Küçük: '81 projeyle geliyoruz'
  12.1.2019 - Özlü: Tüm OSB'ler dolacak!
  16.1.2019 - Kaç hayvan daha ölürse barınak açılacak?
  17.1.2019 - İlkbaharda temeli atılacak!
  17.1.2019 - Erdoğan Bıyık muhtarlarla buluştu!