Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :64907592 Aktif Ziyaretçi :18294 18 Haziran 2019 Salı
[14:05] Mevlana Anadolu Lisesi Proje Okulu oldu! -- [13:56] Valilikten içme suyu uyarısı! -- [13:44] Turizm sezonu için alınacak tedbirler konuşuldu! -- [13:31] Er'den İmamoğlu'na destek! -- [13:25] Belediye açıkladı: İçme suyunda koku oluştu! -- [12:31] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [12:08] İmar planları vatandaşla birlikte oluşacak! -- [11:39] Bakım ve temizlik çalışmaları devam ediyor! -- [18:08] ‘İstanbul’un geleceği sizlerin elinde’ -- [17:54] Yayalar için artık tehlike oluşturmayacak! --
Özlü’den dedikodulara cevap!..
AK Parti Düzce Belediye Başkan adayı ve önceki Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Gazete burasıdüzce’yi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.
12.12.2018 - 18:47:17  Haberi Yazd?r

   AK Parti Düzce Belediye Başkan adayı ve önceki Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Gazete burasıdüzce’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

   Özlü’yü Gazete burasıdüzce’de, Genel Yayın Yönetmeni Fatih Melih Maradit ve Yazı İşleri Müdürü Kemal Yalçın Can karşıladı.

   Burada soruları cevaplayan Özlü, bir takım dedikodulara da açıklama getirdi. Yazı İşleri Müdürümüzün “Yanınızda İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanını göremedik. İl Başkanıyla aranızın iyi olmadığı söylentileri var ve basında haberleri yayınlanıyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna cevap veren Faruk Özlü şöyle konuştu;

   “Yerel seçimin dinamikleri ve paydaşları ile genel seçimin dinamikleri ve paydaşları farklıdır. Burada ben Düzce Belediye Başkan Adayıyım. Düzce Belediye Başkanlığı seçiminde bizim hedef kitlemizin neresi olduğuna baktığımızda bütün il değil, ama genel seçim olsa bütün Düzce ili olacaktı. Burada öncelikle hedef kitle merkez ilçe yani 56 mahalle. Düzce Belediye Başkanlığı sonucunu belirleyecek olan 56 mahalle. Dolayısıyla bizim odak noktamız bu seçimde Merkez İlçedir. Merkez İlçede, 56 mahallede 1 muhtar adayı nasıl çalışıyorsa o şekilde çalışacağız.”

“MERKEZ İLÇE BAŞKANIMIZ İLE ÇALIŞACAĞIZ”

   “Şu anda mahalle muhtarlarımızla ve mahalle temsilcilerimiz ile arkadaşlarımız görüşüyorlar” diye sözlerine devam eden Özlü; “Bir seçim beyannamesi hazırlıyoruz. Bunu benim daha önce çalıştığım Düzce projelerine ilaveten, burada şöyle bir husus yakalanacak. Bu 56 mahallede bugüne kadar yapılmamış ne var, ne eksiklikleri var? Arkadaşlarımız mahalledeki yaşayan bizim temsilcilerimiz ile muhtarlarımız ile görüşüyorlar bunları tespit ediyoruz. Bunları ikiye ayırıyoruz. Birincisi 30 Marta kadar neler yapabiliriz? Mahallede örnek veriyorum 3-5 çukur var bunları doldurup, onarmak 1 yol veya mahallenin asfaltlanacak olan yolları var. Şu anda mevsim asfaltlamaya uygun değil. Şimdi yapabileceklerimizi, 30 Marta kadar yapacaklarımızı Belediye Başkanımız ile konuştuk onları hemen yapacağız. Eksiklikleri gidereceğiz veya ihtiyaçları yapacağız. Seçim beyannamemizde her mahalle için mahalle muhtarından, mahalle temsilcimizden aldığımız veriler ile interaktif bir şekilde belirleyeceğimiz projelerimiz, vaatlerimiz olacak. Bu bakımdan farkı bu; seçim yerel seçim. Bu seçim mahalle, merkez ilçe odaklı bir seçim. Bu nedenle Merkez İlçe Başkanımız ile çalışacağız. İl başkanımızın sorumluluğu il düzeyinde, sadece merkez ilçe yok. Yedi tane ilçe var. Bu Merkez İlçede 56 mahalle 97 köy var. Bu köyler ve ilçelere baktığımızda hep beraber İl Başkanımızın sorumluluğu daha üst bir sorumluluk. Bu bakımdan görev paylaşımı yapacağız. 56 mahalleye Merkez İlçe Başkanımız ile odaklanırken, İl Başkanımızın sorumluluğunda da bütün Düzce’nin 97 köyü ve diğer ilçelere odaklayan bir görev dağılımı” ifadelerini kullandı.

   Kalıcı Konutlar’da ki mahallelerin sorunlarıyla, Kültür Mahallesinin beklentisinin aynı olmadığını belirten Özlü; “Bu bakımdan köy ve mahalleyi ayırıyoruz. Mahalleyi kendi içinde ayırıyoruz yani odaklı bir çalışma yürütüyoruz. Seçimdeki vaatlerimiz Ocak ayında ortaya çıkacak. Bunlarda yapacağımız projeler olacağı gibi mahalle bazlı vaatlerimizde olacak. Mahalle muhtarı da seçime giriyor, Belediye Başkanı da seçim giriyor. O mahallede yaşayanlara karşı taahhütlerimiz ortak olursa, güç birliği yaparsak bu daha memnuniyet derecesini arttırır. Bizim performans kriterimiz milletimizin, halkımızın memnuniyetidir demiştim, bunu sağlamaya çalışıyorum” dedi.

“BUNLAR DEDİKODU.. İL BAŞKANIYLA ARAMIZDA HİÇ BİR SORUNUMUZ YOK..

KENDİSİ 2 YIL DAHA GÖREVİNİN BAŞINDA..”

   AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin’le aralarının açık olduğu söylentilerine de açıklık getiren Özlü şöyle konuştu;

   “Ben 2015’in başından beri siyasetin içerisindeyim. Daha benim bir gün İl Başkanımız ile aramızda tatsız bir konuşma, görüşme olmamıştır. Ne yüz yüze, ne de telefonla olmamıştır. Son zamanlarda Düzce’de İl Başkanı değişimi ile ilgili tezvirat var. Yani Düzce çok dinamik bir şehir, çok heyecanlı ve hızlı bir şehir. Bizim bugün ki konumuz İl Başkanlığı değişimi değil, olmaması da lazım zaten. Bizim konumuz seçim var, bu seçimde rakiplerimiz var, bu seçimde milletimizi en fazla memnun edebileceğimiz hususlara odaklanmaktır. İl Başkanı değişimi ayrı bir konu. İl başkanımızın değişimi içinde bir prosedür var, kongre yapılır bir başkası da aday olur, bunu da delege değerlendirir, Genel Merkez değerlendirir. Biz geçen sene kongremizi yaptık. İl Başkanı süresi 3 yıldır, 2 yıl daha var. Bizim İl ölçeğinde söyleyebileceğimiz, bir tüzük var ve bu tüzüğe göre İl Başkanları 3 yılda bir seçilir. Şu anki İl Başkanımızın 2 yıl daha süresi vardır. Bunun dışında söylenenler tezvirattır. Ben AK Parti’ye karşı Düzce’de içeriden ve dışarıdan bir saldırı olduğu kanaati yönündeyim. AK Partiyi karıştırmaya yönelik. Bu arkadaşlarımızın gündeme getirmeleri gereken konu ‘Biz ne kadar hizmet edebildik, ne eksiklik yaptık, daha ne yapmamız gerekir ve bu seçimde milletimizin önüne daha güzel bir proje ile çıkarızı  düşünmeleridir. Bunlar dedikodudur. Bizim gündemimizde böyle bir konu yoktur.”

   “Ben Merkez İlçeye odaklanacağım” diyerek sözlerine devam eden Özlü; “Artan zamanlarımı da diğer ilçelere destek olacağım. Ama benim pergelin sabit ucunu koymam gereken yer Merkez İlçedir. Zamanla pergeli açacağız ama önce Merkez İlçe.

   Bizim gündemimizde İl Başkanlığı seçimi yoktur, bizim gündemimizde yerel seçim vardır ve biz yerel seçime odaklıyız. İl Başkanımız ile aramızda en ufak bir sorun yoktur ve hiç olmadı” şeklinde konuştu.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ….

“FAHRİ BEY İSİM SÖYLE, AYŞE HANIM İSİM SÖYLE DEMEYECEĞİM….”

   Belediye Meclis Üye adaylarıyla ilgili de konuşan Özlü şunları söyledi;

   “Profesyonel düşündüğünüz zaman Belediye Meclis Üyelerinin önce seçim kriterlerini konuşmamız lazım. Kimlerden önce bunu konuşmak lazım. Düzce için olması gereken ne olabilir? Birincisi kim Belediye Meclis Üyesi olacaksa halkta iyi bir karşılığı olması lazım, Düzce’nin sevebileceği, takdir edeceği bir isim olması lazım.

    İkincisi demokratik ve etnik yapıya dikkat edeceğiz. Çünkü Düzce İmparatorluğun son dönemlerinde yani 1860’lardan sonra gelişen bir şehir. Balkanlardan, Kafkaslardan gelenler var. Düzce’nin demokratik yapısına dikkat edeceğiz. Burada Manav’lar, Çerkez’ler, Abaza’lar var.

   Üçüncüsü, meslek dağılımına bakacağız. Mecliste mimarda lazım, hukukçuda, iletişimcide lazım ona dikkat edeceğiz.

   Bir diğer kriter, mahallelere bakacağız. Bütün Meclis Üyelerimizi bir yerden seçemeyiz. Dağılımına bakacağız. Mümkünse mahalle büyüklüklerine göre dağılım sağlayacağız. Genç kadın, erkek dağılımına bakacağız. Bunun gibi 4-5 kriter yazdığımız zaman bu kriterlere göre adaylarımız. 82 adayımız var şu anda, bu kriterlere göre seçtiğimizde geriye kalanlar adaylarımız olacak. Benim en sevdiğim arkadaşım da olsa halkta karşılığı yoksa adayımız değil.”

   Faruk Özlü sözlerini şöyle tamamladı;

   “Biz Düzce’de siyasetin bir üst kalite seviyesine çıkartmak istiyoruz. Siyaseti o yüzden yapıyoruz. Düzce’de ki siyasetin üst kalite olması kriterlerle olacak.  Ben Fahri bey isim söyle, Ayşe hanım isim söyle demeyeceğim. Bu kriterlere göre herkes isim söylesin. Bu kriterlere göre çıkmayan isimler kötü isimler değil. bir insan çok iyi bir insandır ama halkta karşılığı olmayabilir.

   Şu anda Belediye’de görev yapan hiçbir arkadaşımıza karşı bir önyargı yok. En altta çalışandan, en üstte çalışana kadar hepsi bizim çalışma arkadaşlarımız. Ama biz şunu çok arzu ediyoruz, Düzce’nin çevresinin değiştirilmesini. Düzce’nin çevresinin değiştirilmesine katkı sunmak isteyenlerle beraber yürüyeceğiz, siyasi görüşüne bakmaksızın. Ama katkı sunmada zayıf olanlara da teşekkür edeceğiz. Önyargımız yok, bizim kriterimiz sunacağı katkının derecesi ile ilgili. Çok geniş tabanlı kapsayıcı bir politika izlemek istiyoruz. Herkesi kucaklamak istediğimiz bir ortamda, hele ki çalışanlarımıza niye ayrımcılık yapalım. Caddeler tertemiz, pırıl pırıl, hatta bir Düzce’ye girdik çıktık diyebileceğimiz, temiz, düzenli, planlı bir şehir arzu ediyoruz. Buna katkı sunmada yetersiz kalanlara artık yapacak bir şey yok.”

Peki, Senin Yorumun?
murat  /  14.12.2018 - 17:44:27
 sayın özlü görüldüğü kadarı ile belediye başkanı olacaksınız. nacizane önerim etrafınız da sizi zor duruma sokacak ve cıkar hesapları yapanları derhal ekarte edin. yillardır şaibe içerisindeki düzce belediyesine kalite ve saygınlık getirin.düzce buna layık.
İskani  /  13.12.2018 - 15:03:19
 Kargalar güler.Yok ilçe başkanı ile çalışacakmış.İl başkanına küs olan adamdan başkan maşkan olmaz.
İŞSİZ VATANDAŞ  /  13.12.2018 - 09:55:41
 YANINDA İLÇE BAŞKANIYLA GEZDİĞİNİZ SÜRECE KAYBETMEYE MAHKUMSUNUZ. DEMEDİ DEMEYİN.
  Fatih Melih Maradit
BİZ DEMİYORUZ!..
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
PANDORANIN KUTUSU
 
  Ulviye Dikmen
Düzcemiz’de güzel şeyler oluyor ama anla
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
İFLAS
 
  Peri Meram Arbak
TÜRKAN SAYLAN HOCAM
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
MAZLUMLAR, ZALİMLER VE KATİLLER
 
  Cemil Acar
DÜZCE’DE DEPREM OLACAK MI?
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
DÜZCE’DE İLK ELEKTRİK VE SANTRALLER…
 
  Aysel Dural
KISSADAN HİSSE
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kaz
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Er: Güzel bir tatili hak ettiniz! " Haberine...
 Nizamettin Sevim
 Tuana hanım, ER ile ilgili bir çok haberiniz var. Er şöyle dedi, ER böyle dedi. Hiç bir yazınızda Er 'in kim olduğu yazmıyor. Bir yerde müdür mü, başkan mi, başın sözcüsü mü? Siz biliyor tanıyor olabilirsiniz. Ben tanımıyorum. Haberlerinizde buna dikkat ederseniz sevinirim.
  " ‘Konuralp kararı doğru ancak mağduriyet yaratır’ " Haberine...
 teknik
 Talihsiz ve taraflı bir açıklama olmuş...Kabul oy vermek ile birlikte hak mağduriyetinin de olabileceğini ifade ediyorsunuz.Yol altyapı su yol sorununu irdelemişsiniz.Mülk sahiplerinin ve intikal ile hak sahibi olanların maddi kayıpları olacağını ifade etmişsiniz...Açıklamayı imar rantlarından kimler yararlanmış bunun da araştırılması gerekir demenizi de beklerdim??Ayrıca bu kat artışları yapılmadan önceki yapılaşma şartları ile artıştan sonra ki kat artışlarındaki parsel sahiplerine sağlanan kazançlar nasıl oluşmuştur.Bu kazanç elde edenler kimleri mağdur etmiştir... Kimlerin haklarını gasp ederek rant sahibi olmuşlardır... Mağdur olan vatandaşın havasını kim çalmıştır???
  " DÜZCE’DE DEPREM OLACAK MI? " Yazısına...
 Dr. Ramazan Demirtaş
 Deprem - faylanma - deprem tehlikesi konusunda görüşlerimizi paylaştığı için Cemil Acar beye teşekkür ederiz. Ülke olarak kriz yönetiminden vakit kaybetmeden bir an önce Risk yönetimine geçilmelidir. Aksi takdirde Risk yönetimine geçilmeden Kriz yönetimi yapılamaz. Ülkemizin kurumsal yapılanması Kriz yönetimi odaklı olmaya devam ediyor. Bu şekilde afet zararlarını en aza indirgemeyi gerçekleştiremeyiz. Ulusal-bölgesel ölçekte afet tehlikesini araştıran ve gerekli önlemleri devreye sokan ulusal-bölgesel-yerel ölçekte kurumsal yapılanmamız bulunmamaktadır. AFAD ve ÇŞB arasındaki yasal karmaşa nedeniyle afet tehlikesi ve zarar azaltma çalışması-Risk yönetimi konusunda sorunlar bulunmaktadır. Bu nedenle Risk Yönetimi ve Kriz Yönetimi ile ilgili kurumsal ve yasal yapılanma kesinlikle birbirinden ayrılmalıdır. Diğer türlü her tehlike bir afete dönüşecek, tablo bir önceki afetlerden farklı olmayacaktır.
  " DÜZCE’DE DEPREM OLACAK MI? " Yazısına...
 Prof.Dr Bülent Oruç
  "Sayın Cemil Acar, Hendek depremi ile ilgili olarak Sayın Ramazan Demirtaş’ın ve benim yorumlarımı paylaşıp Düzce halkına duyurduğunuz için buradan kendisine çok teşekkür ediyorum."
  " DÜZCE DEPREMİ VE HATIRALARIM " Yazısına...
 NEDİM DİLEK
 ANLATILANLARIN HEPSİ DOĞRU FAKAT EKSİK ÇOK: KISACA GÖLCÜK DEPREMİNDE DÜZCENİN %20 Sİ DÜZCE DEPREMİNDE 60 ı YIKILDI . O GÜN 7 inci KATA MÜSADE EDİLMESİ DAHA ÖNCE DE DÜZCEMİZİN İL YAPILMASI İÇİN ANKARAYA GİDİLMİŞTİ İŞTE O GECE SAAT 19.a 1 dakikika KALA DEPREM BAŞLADI DUVARDAN DUVARA SAVRULDUK KIYAMETİN NASIL OLDUĞUNU GÖRDÜK: binam yıkılmadı azcık sallantı ara verince evden sağlam duean arabamıza atlayıp emniyetin prefabrik konutlarına zor mor gidebildik. kısaca yaşananları anlatmak sayfalar sürer burada bu iş olmaz herkese saygılar ALLAH BÖYLE BİR FELAKETİ BİR DAHA YAŞATMASIn.
  " DÜZCE DEPREME HAZIR MI? " Yazısına...
 Cemil Acar
 Ayşegül Hanım! 1999 yılından bu yana depremzedeler adına yapmış olduğunuz tüm çalışmaları takip eder ve takdir ederim.Depremle ilgili yazmış olduğum köşe yazılarımda muhatabım ve kastım kurum, kuruluş ve kişilerdir.Sevgi ve saygılarımı sunarım.
  " Et kombinası ihalesi yapıldı! " Haberine...
 Samet Demir
 Bir gülme geliyor ki sormayın şehir içi ulaşımı da da düzce belediyesi denetimli ve hizmet, kalite ortada. Umarım kombinayı işletecek kişi denetime gerek bırakmaz..
  " DÜZCE DEPREME HAZIR MI? " Yazısına...
 Ayşegül Senol can
 Öncelikle herkes depremle lgili bir şeyler soyluyor derken ne kasdettiginizi anlayamadim
  " DÜZCE DEPREME HAZIR MI? " Yazısına...
 Ismail Uyanik
 Çok Faydalı bilgiler paylaştığınız tamamen gerçekler. Yanlız atladığımız bir gerçek var geçmişte de öyle olmuştu. Yapan mutahiti mal sahibini suçladık hapsede artık. Asıl Deprem SIYASETIMIZDE.oyle böyle değil 10 şiddetinde.Hic siyasetçi mimar imar müdürü mühendis suçlandığı tutuklandığı. Yani allah hepimize akıl versin özelliklede DÜZCE halkına.
  " BİZ DEMİYORUZ!.. " Yazısına...
 metın köseer
 bu idarecilerden bir şey olmadığı için Düzce'ye de bir şey olmaz.
Çocuklar hünerlerini sergiledi! Çocuklar hünerlerini sergiledi!
  Sosyal tesisler yaza hazır!
  Kent konseyi üyeleri belirlendi!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Doğa’da mezuniyet!
  DÜZCE DEPREME HAZIR MI?
  Sönmez'den başkanlara çağrı: Milletin parasına el uzatanları görmezden gelmeyin!
  Et kombinası ihalesi yapıldı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
   ‘Düzce baştan başa değişecek’
  Savaş Bulut Kore’de finali gördü!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Yıldırım’a destek için İstanbul’a gidiyor!
  Özlü: 560 vaadin hepsi yerine getirilecek!
  Konuralp’in kaderi değişiyor!
  Kaldırıma park eden araçlara ceza yağdı!
  ‘Konuralp kararı doğru ancak mağduriyet yaratır’
  Eski validen Safir Koleji'ne tebrik!
  Konuralp’de çirkin yapılaşmaya son!
  Bıyık çirkin saldırıyı kınadı!
  13.06.2019 - DÜZCE DEPREME HAZIR MI?
  17.06.2019 - DÜZCE’DE DEPREM OLACAK MI?
  13.06.2019 - BİZ DEMİYORUZ!..
  15.06.2019 - DÜZCE DEPREMİ VE HATIRALARIM
  11.06.2019 - ‘Düzce baştan başa değişecek’
  18.06.2019 - Er: Güzel bir tatili hak ettiniz!
  15.06.2019 - Et kombinası ihalesi yapıldı!
  18.06.2019 - ‘Konuralp kararı doğru ancak mağduriyet yaratır’