Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :63276973 Aktif Ziyaretçi :60279 21 Mart 2019 Perşembe
[17:23] Uzman Çavuş için taziye yayınladılar! -- [17:11] DTSO Meclisi toplandı! -- [17:04] Kariyer Zirvesi'nde buluştular! -- [16:59] İlahiyat gençliğinin geleceği anlatıldı! -- [16:53] Hükümlülerle birlikte ağaç diktiler! -- [16:41] Yemin töreni düzenlendi! -- [16:23] Çanakkale fotoğraflarla anlatıldı! -- [16:09] Down Sendromlu çocukları ağırladılar! -- [15:53] “Mutlu Çarşamba” ile yüzleri gülüyor! -- [15:43] Basketbol Yıldızlar yarı finali başladı! --
Özlü’den dedikodulara cevap!..
AK Parti Düzce Belediye Başkan adayı ve önceki Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Gazete burasıdüzce’yi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.
12.12.2018 - 18:47:17  Haberi Yazd?r

   AK Parti Düzce Belediye Başkan adayı ve önceki Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü Gazete burasıdüzce’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

   Özlü’yü Gazete burasıdüzce’de, Genel Yayın Yönetmeni Fatih Melih Maradit ve Yazı İşleri Müdürü Kemal Yalçın Can karşıladı.

   Burada soruları cevaplayan Özlü, bir takım dedikodulara da açıklama getirdi. Yazı İşleri Müdürümüzün “Yanınızda İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanını göremedik. İl Başkanıyla aranızın iyi olmadığı söylentileri var ve basında haberleri yayınlanıyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna cevap veren Faruk Özlü şöyle konuştu;

   “Yerel seçimin dinamikleri ve paydaşları ile genel seçimin dinamikleri ve paydaşları farklıdır. Burada ben Düzce Belediye Başkan Adayıyım. Düzce Belediye Başkanlığı seçiminde bizim hedef kitlemizin neresi olduğuna baktığımızda bütün il değil, ama genel seçim olsa bütün Düzce ili olacaktı. Burada öncelikle hedef kitle merkez ilçe yani 56 mahalle. Düzce Belediye Başkanlığı sonucunu belirleyecek olan 56 mahalle. Dolayısıyla bizim odak noktamız bu seçimde Merkez İlçedir. Merkez İlçede, 56 mahallede 1 muhtar adayı nasıl çalışıyorsa o şekilde çalışacağız.”

“MERKEZ İLÇE BAŞKANIMIZ İLE ÇALIŞACAĞIZ”

   “Şu anda mahalle muhtarlarımızla ve mahalle temsilcilerimiz ile arkadaşlarımız görüşüyorlar” diye sözlerine devam eden Özlü; “Bir seçim beyannamesi hazırlıyoruz. Bunu benim daha önce çalıştığım Düzce projelerine ilaveten, burada şöyle bir husus yakalanacak. Bu 56 mahallede bugüne kadar yapılmamış ne var, ne eksiklikleri var? Arkadaşlarımız mahalledeki yaşayan bizim temsilcilerimiz ile muhtarlarımız ile görüşüyorlar bunları tespit ediyoruz. Bunları ikiye ayırıyoruz. Birincisi 30 Marta kadar neler yapabiliriz? Mahallede örnek veriyorum 3-5 çukur var bunları doldurup, onarmak 1 yol veya mahallenin asfaltlanacak olan yolları var. Şu anda mevsim asfaltlamaya uygun değil. Şimdi yapabileceklerimizi, 30 Marta kadar yapacaklarımızı Belediye Başkanımız ile konuştuk onları hemen yapacağız. Eksiklikleri gidereceğiz veya ihtiyaçları yapacağız. Seçim beyannamemizde her mahalle için mahalle muhtarından, mahalle temsilcimizden aldığımız veriler ile interaktif bir şekilde belirleyeceğimiz projelerimiz, vaatlerimiz olacak. Bu bakımdan farkı bu; seçim yerel seçim. Bu seçim mahalle, merkez ilçe odaklı bir seçim. Bu nedenle Merkez İlçe Başkanımız ile çalışacağız. İl başkanımızın sorumluluğu il düzeyinde, sadece merkez ilçe yok. Yedi tane ilçe var. Bu Merkez İlçede 56 mahalle 97 köy var. Bu köyler ve ilçelere baktığımızda hep beraber İl Başkanımızın sorumluluğu daha üst bir sorumluluk. Bu bakımdan görev paylaşımı yapacağız. 56 mahalleye Merkez İlçe Başkanımız ile odaklanırken, İl Başkanımızın sorumluluğunda da bütün Düzce’nin 97 köyü ve diğer ilçelere odaklayan bir görev dağılımı” ifadelerini kullandı.

   Kalıcı Konutlar’da ki mahallelerin sorunlarıyla, Kültür Mahallesinin beklentisinin aynı olmadığını belirten Özlü; “Bu bakımdan köy ve mahalleyi ayırıyoruz. Mahalleyi kendi içinde ayırıyoruz yani odaklı bir çalışma yürütüyoruz. Seçimdeki vaatlerimiz Ocak ayında ortaya çıkacak. Bunlarda yapacağımız projeler olacağı gibi mahalle bazlı vaatlerimizde olacak. Mahalle muhtarı da seçime giriyor, Belediye Başkanı da seçim giriyor. O mahallede yaşayanlara karşı taahhütlerimiz ortak olursa, güç birliği yaparsak bu daha memnuniyet derecesini arttırır. Bizim performans kriterimiz milletimizin, halkımızın memnuniyetidir demiştim, bunu sağlamaya çalışıyorum” dedi.

“BUNLAR DEDİKODU.. İL BAŞKANIYLA ARAMIZDA HİÇ BİR SORUNUMUZ YOK..

KENDİSİ 2 YIL DAHA GÖREVİNİN BAŞINDA..”

   AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin’le aralarının açık olduğu söylentilerine de açıklık getiren Özlü şöyle konuştu;

   “Ben 2015’in başından beri siyasetin içerisindeyim. Daha benim bir gün İl Başkanımız ile aramızda tatsız bir konuşma, görüşme olmamıştır. Ne yüz yüze, ne de telefonla olmamıştır. Son zamanlarda Düzce’de İl Başkanı değişimi ile ilgili tezvirat var. Yani Düzce çok dinamik bir şehir, çok heyecanlı ve hızlı bir şehir. Bizim bugün ki konumuz İl Başkanlığı değişimi değil, olmaması da lazım zaten. Bizim konumuz seçim var, bu seçimde rakiplerimiz var, bu seçimde milletimizi en fazla memnun edebileceğimiz hususlara odaklanmaktır. İl Başkanı değişimi ayrı bir konu. İl başkanımızın değişimi içinde bir prosedür var, kongre yapılır bir başkası da aday olur, bunu da delege değerlendirir, Genel Merkez değerlendirir. Biz geçen sene kongremizi yaptık. İl Başkanı süresi 3 yıldır, 2 yıl daha var. Bizim İl ölçeğinde söyleyebileceğimiz, bir tüzük var ve bu tüzüğe göre İl Başkanları 3 yılda bir seçilir. Şu anki İl Başkanımızın 2 yıl daha süresi vardır. Bunun dışında söylenenler tezvirattır. Ben AK Parti’ye karşı Düzce’de içeriden ve dışarıdan bir saldırı olduğu kanaati yönündeyim. AK Partiyi karıştırmaya yönelik. Bu arkadaşlarımızın gündeme getirmeleri gereken konu ‘Biz ne kadar hizmet edebildik, ne eksiklik yaptık, daha ne yapmamız gerekir ve bu seçimde milletimizin önüne daha güzel bir proje ile çıkarızı  düşünmeleridir. Bunlar dedikodudur. Bizim gündemimizde böyle bir konu yoktur.”

   “Ben Merkez İlçeye odaklanacağım” diyerek sözlerine devam eden Özlü; “Artan zamanlarımı da diğer ilçelere destek olacağım. Ama benim pergelin sabit ucunu koymam gereken yer Merkez İlçedir. Zamanla pergeli açacağız ama önce Merkez İlçe.

   Bizim gündemimizde İl Başkanlığı seçimi yoktur, bizim gündemimizde yerel seçim vardır ve biz yerel seçime odaklıyız. İl Başkanımız ile aramızda en ufak bir sorun yoktur ve hiç olmadı” şeklinde konuştu.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ….

“FAHRİ BEY İSİM SÖYLE, AYŞE HANIM İSİM SÖYLE DEMEYECEĞİM….”

   Belediye Meclis Üye adaylarıyla ilgili de konuşan Özlü şunları söyledi;

   “Profesyonel düşündüğünüz zaman Belediye Meclis Üyelerinin önce seçim kriterlerini konuşmamız lazım. Kimlerden önce bunu konuşmak lazım. Düzce için olması gereken ne olabilir? Birincisi kim Belediye Meclis Üyesi olacaksa halkta iyi bir karşılığı olması lazım, Düzce’nin sevebileceği, takdir edeceği bir isim olması lazım.

    İkincisi demokratik ve etnik yapıya dikkat edeceğiz. Çünkü Düzce İmparatorluğun son dönemlerinde yani 1860’lardan sonra gelişen bir şehir. Balkanlardan, Kafkaslardan gelenler var. Düzce’nin demokratik yapısına dikkat edeceğiz. Burada Manav’lar, Çerkez’ler, Abaza’lar var.

   Üçüncüsü, meslek dağılımına bakacağız. Mecliste mimarda lazım, hukukçuda, iletişimcide lazım ona dikkat edeceğiz.

   Bir diğer kriter, mahallelere bakacağız. Bütün Meclis Üyelerimizi bir yerden seçemeyiz. Dağılımına bakacağız. Mümkünse mahalle büyüklüklerine göre dağılım sağlayacağız. Genç kadın, erkek dağılımına bakacağız. Bunun gibi 4-5 kriter yazdığımız zaman bu kriterlere göre adaylarımız. 82 adayımız var şu anda, bu kriterlere göre seçtiğimizde geriye kalanlar adaylarımız olacak. Benim en sevdiğim arkadaşım da olsa halkta karşılığı yoksa adayımız değil.”

   Faruk Özlü sözlerini şöyle tamamladı;

   “Biz Düzce’de siyasetin bir üst kalite seviyesine çıkartmak istiyoruz. Siyaseti o yüzden yapıyoruz. Düzce’de ki siyasetin üst kalite olması kriterlerle olacak.  Ben Fahri bey isim söyle, Ayşe hanım isim söyle demeyeceğim. Bu kriterlere göre herkes isim söylesin. Bu kriterlere göre çıkmayan isimler kötü isimler değil. bir insan çok iyi bir insandır ama halkta karşılığı olmayabilir.

   Şu anda Belediye’de görev yapan hiçbir arkadaşımıza karşı bir önyargı yok. En altta çalışandan, en üstte çalışana kadar hepsi bizim çalışma arkadaşlarımız. Ama biz şunu çok arzu ediyoruz, Düzce’nin çevresinin değiştirilmesini. Düzce’nin çevresinin değiştirilmesine katkı sunmak isteyenlerle beraber yürüyeceğiz, siyasi görüşüne bakmaksızın. Ama katkı sunmada zayıf olanlara da teşekkür edeceğiz. Önyargımız yok, bizim kriterimiz sunacağı katkının derecesi ile ilgili. Çok geniş tabanlı kapsayıcı bir politika izlemek istiyoruz. Herkesi kucaklamak istediğimiz bir ortamda, hele ki çalışanlarımıza niye ayrımcılık yapalım. Caddeler tertemiz, pırıl pırıl, hatta bir Düzce’ye girdik çıktık diyebileceğimiz, temiz, düzenli, planlı bir şehir arzu ediyoruz. Buna katkı sunmada yetersiz kalanlara artık yapacak bir şey yok.”

Peki, Senin Yorumun?
murat  /  14.12.2018 - 17:44:27
 sayın özlü görüldüğü kadarı ile belediye başkanı olacaksınız. nacizane önerim etrafınız da sizi zor duruma sokacak ve cıkar hesapları yapanları derhal ekarte edin. yillardır şaibe içerisindeki düzce belediyesine kalite ve saygınlık getirin.düzce buna layık.
İskani  /  13.12.2018 - 15:03:19
 Kargalar güler.Yok ilçe başkanı ile çalışacakmış.İl başkanına küs olan adamdan başkan maşkan olmaz.
İŞSİZ VATANDAŞ  /  13.12.2018 - 09:55:41
 YANINDA İLÇE BAŞKANIYLA GEZDİĞİNİZ SÜRECE KAYBETMEYE MAHKUMSUNUZ. DEMEDİ DEMEYİN.
  Fatih Melih Maradit
BELEDİYENİN KAPISI!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
İYİLİK HALİ
 
  Ulviye Dikmen
Biz halkız, nasıl bir yönetimle yönetilm
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ZİYARET
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Yerel Seçim Öncesi Düşlerim
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
AKIL VE HAYAT
 
  Aysel Dural
Dünyada, makamın beş para etmediğinin is
 
  Özkan GÖZÜTOK
Seçim Reklamları oyunuzu değiştirebilir
 
  Erdal Pişken
BU SEFER BAŞARACAĞIZ
 
  Caner Besler
Edirne bastırdı fakat!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’ " Haberine...
 Korkmaz Şendir
 Her iktidarın yaptığı şeyleri haber değeri varmış gibi anlatma Ömer efendi. Sen gelebilsen arkanda yanında gezenler kimbilir neler vereceksin AMA SANA OY VERMEYECEĞİZ VE AFYONKARAHİSAR ‘a geri göndereceğiz.
  " Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA! " Haberine...
 teknik
 Peki bu atama işinden Belediye meclis üyelerinin bilgisi var mıdır yok mudur.???
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Cemal YILMAZ
 Değerli Hocam ve Çok Kıymetli okuyucular; Hacı Bektaş-i Veli "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır " diyeli 1700 yıl,Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir " diyeli yaklaşık 100 yıl oldu.Kısacası yapılacak tüm iş ve işlemlerde Bilimden ve Bilim Adamından faydalanmak gerekmektedir.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Mesele zaten burada.Önce ihaleye gerek var mı? Belediyenin marangozu bu kapıyı yapsa hiç para vermeyeceğiz.İhale-Şirket sistemi belediyede varsa hep ikinci marangoz kapıyı tamir eder.Marangoz değişir ancak hep ikinci yapar.Şimdi basının da çoğu bu ihaleciler i parlatıyor.Tartıştıkları müteahhitler Düzceli mi yabancı mı olsun.Biz hem ihale sistemine ,hem de şirketleşmeye son vereceğiz.Kapının gideri bizde 200 lira malzeme parası olur.Ya rant,ya vatan.Ya rant, ya üretim. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı.
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Peri Hanım,çok teşekkür ederim.11 Mart pazartesi gecesi ULUSAL kanal da 20 dakikalık bir programım vardı.Orada sizin Düzce'de hava kirliliğine karşı verilen mücadelede katkınızı bir kez daha ifade ettim.Sizlerden öğrendiklerimizle ufkumuz aydınlanıyor.Üniversitemiz kurulurken o dönem yaptığımız il Divan kurulu toplantılarında hep öğrencilerin harcayacağı paranın hesabını yapanlar vardı.Hiç gelecek bilim insanlarından nasıl yararlanacağımız konuşulmuyordu.O zaman bu zihniyete itiraz ettik.Rant değil de bilim esas alınsaydı Düzce böyle mi olurdu.Sizlerin düşleri bizim rehberimizdir.''İyi ki varsınız'' tümcesi herhalde en iyi sizler için söylendiğinde anlam bulur.Şahsınızda,Üniversitemizin Düzce için,insanlık için,bilim için yüreği atan tüm akademisyenlerine saygı ve selamlarımı sunuyorum. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Metin Can
 Yeni seçilen belediye başkanı kim olursa belediyenin eski borcunun hangi yatırımlardan kaynaklandığını Düzce kamuoyuna kalem,kalem açıklasın.20 senedir Sn.Selahattin Olcarın yaptığı Düzcenin alt yapısı ve asfalt şantiyesi dışında Düzcenin görünümünü değiştirecek bir çalışma olmadığı gibi yeşil alanlarımızıda kaybettik..
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Nurcan Güneşdoğdu
 Bence belediyenin borcu gelene yüklenmesin gidenden yargı karşısında hesap sorulsun
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Nihat Sel
  Bu güne kadar, hep ikinci marangozla iş yapılmış gibi görünüyor , yoksa o kadar borç var , ortada hiçbirşey yok .
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Hasan Efe Kalkan
 👏👏 aynen katılıyorum
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Alaattin Ozgurel
 Aynen aynen katiliyorum ben eskisehire her yil sikca gider gelitim ve eskisehiri cok iyi bilirim orda yapilan hizmetler duzcemizde 3 te 1 .yok bugun soyle duzcemize baktigimizda eskisehirin cooookkkkkkkk coooookkkkkkk gerisin dd yerinde sayiyor desem yeri var fazla soze gerek yokkkk tablo ortada saygilar
Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti!
  Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  MHP üç gün yas ilan etti!
  Ömer Küçük; ‘Cahil lafını şahsınıza iade ediyorum!’
  Küçük'ten Özlü'ye: Kaybedeceğini anladı, kışkırtmaya çalışıyor!
  Küçük, saldırıyı nefretle kınadı!
  Tıp Bayramı için mesaj yayınladılar!
  Özlü; “Sizler bu ülkenin neşesisiniz”
  Bilim ve Teknoloji Komisyonu Mersin'de!
  ‘Sıfır Atık Projesi’ anlatıldı!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  Vatan Partisi’nden kurum ziyaretleri!
  RADYODÜET yayına başladı!
  Polisten fuhuş operasyonu!
  Yeni Zelanda'da yaşanan saldırıyı kınadılar!
  Bakan Yardımcısı Düzce'de: Gençlik Merkezlerinin sayısı artacak!
  Küçük; ‘Bizde ortak akıl vardır’
  Bıyık; ‘Düzce’yi Düzcelilerle birlikte yöneteceğiz’
  Kamu Başdenetçisi öğrencilerle buluştu!
  Evsiz vatandaşa Kızılay'dan yardım eli!
  Keskin ve Keşir ziyaretlere devam ediyor!
  14.3.2019 - BELEDİYENİN KAPISI!
  14.3.2019 - Yerel Seçim Öncesi Düşlerim
  20.3.2019 - Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  19.3.2019 - Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!