Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :60791832 Aktif Ziyaretçi :50649 13 Kasım 2018 Salı
[17:20] 4 kat Düzce için yeterlidir! -- [17:09] Dava sonuçlandı, Yanmaz aklandı: Müracaatımı yapacağım! -- [16:38] Depremin yıldönümünde trafiğe açıldı! -- [16:19] Kaldırımlarda hummalı çalışma! -- [16:12] Park ve bahçeler ekipleri hastane caddesinde! -- [16:06] Konuralp'te asfaltsız sokak kalmayacak! -- [15:59] Yama ekibi çalışmalarına devam ediyor! -- [15:38] Aday Adaylığı süresi uzatıldı! -- [15:17] Düzce'nin unutamayacağı gün... Deprem şehitleri mezarları başında anıldı! -- [15:07] Aranan şahıslar yakalandı! --
TANAL: ‘Keleş yargılanmalıydı!’
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Eski Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, yolsuzluk iddiaları yüzünden görevden alındı. Bu çok vahim bir tablodur ki, ortada yolsuzluk iddiaları olmasına rağmen yargılanmadı” dedi.
26.10.2018 - 16:20:21  Haberi Yazd?r

   (Röportaj: Konuralp Savaş Arı)

   Düzce’den sorumlu CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Gazete burasıdüzce’ye Düzce’nin gündemini değerlendirdi.  AK Parti ve MHP arasında yaşanan fındık polemiğinden, önümüzdeki yerel seçimlere kadar birçok açıklamada bulunan Tanal, görevden alınan eski Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile ilgili de, “Yargılanması gerekiyordu. Ancak, hakkında yolsuzluk iddiaları olmasına rağmen, Mehmet Keleş ile ilgili şu ana kadar yargıya intikal eden bir durum olmadı. Türkiye’de yargı bağımsız ise eğer, Keleş’in şu anda yargılanması gerekiyordu. Bu vahim bir tablo” dedi.

"DÜZCE’DE CHP’YE YÖNELİK YOĞUN BİR TALEP VAR!"

   Önümüzdeki yerel seçimlere yönelik aday adaylığı sürecini değerlendiren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “CHP’ye belediye başkanlıkları ile ilgili, belediye meclis üyelikleriyle ilgili yoğun bir talep var. Halkın gerçekten CHP’ye yönelik bir talebi var ve bu heyecan yarattı partide. O heyecan ve hareketlilik CHP’nin Türkiye’deki Belediye Başkanlığı seçimlerinde adeta büyük bir ışığı oldu. Bir heyecanla insanlar istediğini ve bir ivme yaratacağını ve bu ivmenin de tek çarenin de Cumhuriyet Halk Partisi olacağı inancını halka vermiş durumdaki onun için belediye başkanlıklarımızı ve belediye meclis üyelilerimizi sık dokuyup halkın kucaklayabileceği,  güven verebileceği kişiler olacak” diye konuştu.

"FINDIK ÖNERGESİ AKP VE MHP ARASINDA DERİN ÇATLAK OLUŞTURDU…"

   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın fındığın araştırılması için komisyon kurulmasına yönelik TBMM’ye sunduğu Soru Önergesinin AK Parti ve MHP arasında derin çatlak oluşturduğunu ileri süren Tanal, “Verilen yazılı önerge, fındık üreticisinin sorunlarının araştırılması, tespitte bulunulması ve buna yönelik önlemlerin alınmasına ilişikti. AKP’nin oylarıyla reddedildi. Burada fındık üreticisinin sorunlarını tayin ve tespiti meclise herhangi bir külfet, herhangi bir yük getirmiyordu. Mecliste bir komisyon kurulacak, tüm siyasi partilerden fındık üreticisinin sorunlarının ne olduğu tespit edilecekti ama maalesef AKP buna hayır dedi. Bu AKP ve MHP arasında bir çatlak olabilir. Bu birlikteliklerinin ilk çatlağı da diyebiliriz. Ama şunu halk bilsin ki, AKP hükümetleri fındık konusunda fındık üreticisini desteklemiyor. Burada aslında bu ret kararını alkışladılar. Bu adeta buradaki fabrika sahiplerinin destekçisi konumunda oluyor, yani halktan kopuk. Halkın lehine bir milletvekili olmuş olsaydı buna destek verecekti çünkü reddetmesinin bir gerekçesi yok. Ve seçim sürecinde dikkat edilirse milletvekilleri gittikleri bölgelerde fındık üreticisinin sorunlarını araştıracaklarını ve mağdur etmeyeceklerini söylüyorlardı. Fındığı devlet gayet rahat kendisi alabilir ve fındık üreticisi o alımdan dolayı da rahat olur.

   Benim ilkokul, ortaokulum ve lisem yatılıydı. Yatılı bölgelerde yerli malı haftası olurdu. Bize her gün fındık verilirdi, askerlere sürekli fındık verilirdi. Bu aynı zamanda vitamin ve gıda açısından da önemli olan bir üründür. Bu yeniden yapılarak fındık üreticimiz desteklenmiş olacak, hem de burada yatılı bölgelerde fakir fukara çocuklarımız okuyor bunlar da en azından bu gıdadan nasiplenmiş olacak” şeklinde konuştu.

"HEDEFİMİZ DÜZCE’DE TÜM BELEDİYELERİ ALMAK"

   Önümüzdeki yerel seçimlerde hedeflerinin, Düzce’deki tüm belediye başkanlıklarını almak olduğunu dile getiren Tanal; “Hedefimiz Düzce’deki tüm belediyeleri almak. Netice itibariyle 7 tane belediye var ve Düzce Belediyesi ile birlikte 8 belediye var. Bizim burada hedefimiz tüm belediyeleri almak. Zaten burada bulunmamın sebebi de tüm sivil toplum kuruluşları ile görüşüp, bize oy veren veya vermeyen herkesle görüşüp biz burada hangi adayla belediyeyi alabiliriz, onun arayışı içerisindeyiz.

   Burada tüm Düzcelilere hitap edebilecek, yolsuzluk yapmayacak, halkın gelirlerini çarçur etmeyecek, kayırmacılık yapmayacak, yani kendi cebini düşünmeyen, halkı düşünen bir aday arayışı içerisindeyiz, hem ilçelerde, hem de merkezde.

   Var mı adaylarımız, çok talepler var ama bunların hepsini bu mevcut olan taleplerin içerisinde halka en yakın olan kim ise onu tercih edeceğiz biz” ifadelerini kullandı.

"DÜZCE YÖNETİCİLER SAYESİNDE GELİŞMEDİ…"

   Düzce’nin eşsiz ve doğal güzelliklerine rağmen Ankara ve İstanbul arasında sıkışmış bir il olduğunu, bunun da sorumlusunun yöneticiler olduğunu

öne süren Tanal, “Düzce’nin tanıtılması için Düzce Valiliğinin tanıtım yapması lazım. Buranın iklimi, coğrafyası, yeşilliği açılmaya çok müsait. Türkiye’deki 81 il arasında siz;  bir tarafı deniz, bir tarafı ormanlık, bir tarafı dağ, bir tarafından nehir geçen bu derece şanslı bir il bulamazsınız. Burada ne ararsanız var. Ama maalesef liyakat olmayınca yöneticiler de onlardan kaynaklı oluyor. Bu yöneticiler yüzünden Düzce gelişmemiş durumda” ifadelerine yer verdi.

"MEHMET KELEŞ YARGILANMALIYDI…"

   Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile ilgili iddiaları da değerlendiren Tanal, “Bu açık ve net. O dönemde basına yansıyan haberlerle ilgili olarak görevden almalarının nedeni, gayet rahat yolsuzluklar ve yaptığı iş ve işlemlerden dolayı. İktidar partisi kendi başkanına bunu söyledikten sonra artık halkın da bunu anlaması lazım.  Bu durumun yargıya İntikal etmesi lazım. Ama niye etmiyorlar, sebep ne? Görevden alındı. İçişleri Bakanlığının bunu Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunması lazımdı. Ama bulunmuyorlar. Burada anlaşılan şu: Kapalı bir dosya var, burada bir kirlilik var, burada halkın öğrenmesini istemedikleri sorunlar var.

   Halk artık şeffaf bir yönetim istiyor. Halk kendisine hesap verebilen bir başkan istiyor.

   Biz burada halka şeffaf olabilecek, hesap verebilecek böyle kapalı kapılar arkasında ihale yapmayacak bir belediye istiyoruz. Burada liyakat esaslarına göre kim bu işi yapabiliyorsa o gelecek. Belediye partinin ve parti yöneticilerinin eş dostunun iş alanı da olmayacak. Burada Düzce Belediyesi’ni CHP kazanınca, Düzce’de AKP’li olan da çalışacak, MHP’li olan da çalışacak, İYİ Partili olan da çalışacak. Kim liyakat esaslarına uygunsa o çalışacak. Önemli olan koltuğu doldurabiliyor olması” dedi.

"FETÖ’NÜN TEK SİYASİ AYAĞI AKP’DİR…

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANININ ALDIĞI ARABANIN PLAKASI “FG” İDİ.."

   Fetö’nün siyasi ayağı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Tanal, son olarak şu ifadeleri kullandı:

   “Fetö’nün siyasi ayağıyla ilgili gayet rahat daha önce görevden alınan belediye başkanı vardı. Onun ilk plakasının adı “FG” idi. Düzce Belediye Başkanının aldığı ilk arabasının plakasına terör örgütü liderinin baş harflerini koyuyorsa, bunun siyasi ayağı AKP’dir. Sayın Cumhurbaşkanı zaten kendisi de söyledi “Ne istedin de vermedik” dedi.

   Tanal sözlerini şöyle tamamladı:

   “Bakıyorsunuz on iki tane milletvekili Amerika’ya gitti. Amerika’ya giden milletvekillerinin arasında kadın milletvekilleri de vardı. Bunların arasında normalde açık olup oraya giderken kapananlar oldu. Bizim dinimiz gereği kadınlar mezarlıkta, ibadet yaparken, hacca giderken, Kur’an okurken kapanır. Ama bunlar Amerika’ya giderken kapanıyorlar. Bunlar dinimizi istismar ettiler. Bunu MHP de söylüyor açık ve net. Feto’nun siyasi ayağı AKP’dir. Türkiye’de bunları yerleştiren, güçlendiren ve hatta kamuya yerleştiren bunlardır.“

Peki, Senin Yorumun?
Aa  /  28.10.2018 - 08:03:00
 Düzce vekil kaybettirdi diye cezalıdır. Otoban bağlantıları kapatıldı ve hala beklemededir. Düzce, en büyük köydür diyeceğim ama daha iyi yönetilen köyler de vardır.
  Fatih Melih Maradit
İttifakla dengeler alt-üst olabilir!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
UNUTMA UNUTTURMA!
 
  Ulviye Dikmen
Bir zamanlar Düzce Belediye Meclisi
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
YERİNDE İNCELEDİ!..
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KIŞA HAZIR MIYIZ?
 
  Aysel Dural
Tüm aydınlıklar kadınların olsun...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
BİR ŞEY YAPMALI!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " UNUTMA UNUTTURMA! " Yazısına...
 cemil acar
 Depreme karşı hazırlıklı değiliz.Düzce'de afet sonrası insanların toplanacağı deprem toplanma merkezlerinin nerede olduğunu bilen var mı ? Bu merkezlerin bazılarının 4-5 katlı okul binalarının bulunduğu alanlar yada yerleşime aşılmış binaların olduğu alanlar olarak belirlendiğini bilen var mı ? Allah aşkına kim böyle alanlarda toplanır.Bu ne ciddiyetsizlik.
  " Sizi rahatsız etmeye geldim! " Yazısına...
 adil kara
 düzcenin sorunlarını dile getirmenizi düzceye katkı saglayacak yatırım projeleri yerel seçimlerde düzcedeki eksiklikleri işlerseniz düzcemize katkı saglarsınız hoşgeldiniz
  " Düzce MHP Heyeti Ankara'da! " Haberine...
 akif ÇEBİ
 düzce halkı yerel seçimlerde mhpnin güçlü kadroyla düzcede kazanacak. düzce halkının hakketigi yatırım hizmet projelerle düzce halkına özledigi hizmetleri sunacak mhp kadrolarını bekliyor. başarılar diliyorum
  " İÇTİĞİMİZ SU NE KADAR SAĞLIKLI? " Haberine...
 Aydın
 Açıklayın bakalım analizlerin sonuçlarını, bakalım nasıl çıkacak?
  " TANAL: ‘Keleş yargılanmalıydı!’ " Haberine...
 Aa
 Düzce vekil kaybettirdi diye cezalıdır. Otoban bağlantıları kapatıldı ve hala beklemededir. Düzce, en büyük köydür diyeceğim ama daha iyi yönetilen köyler de vardır.
  " Keskin'den fındık fiyatı açıklaması: Cumhurbaşkanı çiftçinin yanında olduğunu gösterdi! " Haberine...
 şükrü toros
 yani üretici elindeki fındığı tüccara kaptırdıktan sonra, ekim ayının sonunda taban fiatı açıklanıyor, üstüne üstlük müjde diye lanse ediliyor.
  " Yeni sezona BAŞLADILAR! " Haberine...
 Erol Görgün
 Başarılar dilerim. Faruk kardeşimi çok severim. Birlikte çalışmıştık.
  " Yeni sezona BAŞLADILAR! " Haberine...
 Metin Can
 Faruk Genç hocamızın özverili çalışmaları ve dernek katılımcıların müzik sevgileri, gayretleri Düzcemizi güzelleştiriyor.Saygı ve sevgiler.
  " Yeni sezona BAŞLADILAR! " Haberine...
 Düzceli vatandaş
 Belediye kendi korosuna sahip çıkmıyorki buna mı sahip çıkacak. hani belediyenin konseri vardı. ne oldu. olmadı. belediyenin kaprisleri yüzünden.
  " Parklara çöp kovası ve bank montajı yapılıyor! " Haberine...
 şükrü toros
 boşuna zahmet etmeyin, sokaklardaki çöp konteynırlarına bile çöplerini atmayıp konteynırın dışına bırakıyor Düzceliler.
Sunduğumuz tüm lezzetler organik Sunduğumuz tüm lezzetler organik
  Düzce MHP Heyeti Ankara'da!
  Sunduğumuz tüm lezzetler organik
  Yerel seçimler yaklaşıyor... Aday adayları belli olmaya başladı!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  İyi Parti'ye Genel Merkez desteği!
  Bölge müdürü çalışmaları yerinde inceledi!
  Hamsi avına hazırlanıyorlar!
  Bölüm Başkanları bir araya geldi!
  Mustafa Kemal Atatürk'ü andılar!
  MHP'den Türk Kızılayına ziyaret!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Başkan Ay: Bolu Caddesi çift yön olacak!
  MHP'li Meclis Üyelerinden Belediye'ye tepki!
  "Bir kan örneği, bir çocuğun hayatını kurtarmada ilk adım olabilir"
  Genç Eller etkinliklere devam ediyor!
  İmam Hatip Lisesi'nden üniversiteye ziyaret!
  Hülya İşcan'ın acı günü!
  CİMER toplantısı gerçekleştirildi!
  6.11.2018 - Düzce MHP Heyeti Ankara'da!
  6.11.2018 - Sizi rahatsız etmeye geldim!
  12.11.2018 - UNUTMA UNUTTURMA!