Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :63308120 Aktif Ziyaretçi :74631 22 Mart 2019 Cuma
[16:04] Uyuşturucu davasında 7 sanık yargılanıyor! -- [15:58] Başkan Ay'dan Kusursuz Kafe'ye ziyaret -- [15:26] BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI -- [15:25] ETHEM'İN ÇİFTLİĞİ -- [15:04] Sönmez: Düzce köle pazarı değil! -- [14:30] Küçük; ‘Biz havanın - tavanın peşinde değil, hizmetin peşindeyiz’ -- [14:50] Final oturumu Nisan'da yapılacak -- [14:45] ‘Seçimden sonra meclis üyesinin partisi olmaz’ -- [14:45] Üniversiteden istihdama destek! -- [14:42] Düzce Umut Vinç --
TANAL: ‘Keleş yargılanmalıydı!’
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Eski Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, yolsuzluk iddiaları yüzünden görevden alındı. Bu çok vahim bir tablodur ki, ortada yolsuzluk iddiaları olmasına rağmen yargılanmadı” dedi.
26.10.2018 - 16:20:21  Haberi Yazd?r

   (Röportaj: Konuralp Savaş Arı)

   Düzce’den sorumlu CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Gazete burasıdüzce’ye Düzce’nin gündemini değerlendirdi.  AK Parti ve MHP arasında yaşanan fındık polemiğinden, önümüzdeki yerel seçimlere kadar birçok açıklamada bulunan Tanal, görevden alınan eski Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile ilgili de, “Yargılanması gerekiyordu. Ancak, hakkında yolsuzluk iddiaları olmasına rağmen, Mehmet Keleş ile ilgili şu ana kadar yargıya intikal eden bir durum olmadı. Türkiye’de yargı bağımsız ise eğer, Keleş’in şu anda yargılanması gerekiyordu. Bu vahim bir tablo” dedi.

"DÜZCE’DE CHP’YE YÖNELİK YOĞUN BİR TALEP VAR!"

   Önümüzdeki yerel seçimlere yönelik aday adaylığı sürecini değerlendiren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “CHP’ye belediye başkanlıkları ile ilgili, belediye meclis üyelikleriyle ilgili yoğun bir talep var. Halkın gerçekten CHP’ye yönelik bir talebi var ve bu heyecan yarattı partide. O heyecan ve hareketlilik CHP’nin Türkiye’deki Belediye Başkanlığı seçimlerinde adeta büyük bir ışığı oldu. Bir heyecanla insanlar istediğini ve bir ivme yaratacağını ve bu ivmenin de tek çarenin de Cumhuriyet Halk Partisi olacağı inancını halka vermiş durumdaki onun için belediye başkanlıklarımızı ve belediye meclis üyelilerimizi sık dokuyup halkın kucaklayabileceği,  güven verebileceği kişiler olacak” diye konuştu.

"FINDIK ÖNERGESİ AKP VE MHP ARASINDA DERİN ÇATLAK OLUŞTURDU…"

   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın fındığın araştırılması için komisyon kurulmasına yönelik TBMM’ye sunduğu Soru Önergesinin AK Parti ve MHP arasında derin çatlak oluşturduğunu ileri süren Tanal, “Verilen yazılı önerge, fındık üreticisinin sorunlarının araştırılması, tespitte bulunulması ve buna yönelik önlemlerin alınmasına ilişikti. AKP’nin oylarıyla reddedildi. Burada fındık üreticisinin sorunlarını tayin ve tespiti meclise herhangi bir külfet, herhangi bir yük getirmiyordu. Mecliste bir komisyon kurulacak, tüm siyasi partilerden fındık üreticisinin sorunlarının ne olduğu tespit edilecekti ama maalesef AKP buna hayır dedi. Bu AKP ve MHP arasında bir çatlak olabilir. Bu birlikteliklerinin ilk çatlağı da diyebiliriz. Ama şunu halk bilsin ki, AKP hükümetleri fındık konusunda fındık üreticisini desteklemiyor. Burada aslında bu ret kararını alkışladılar. Bu adeta buradaki fabrika sahiplerinin destekçisi konumunda oluyor, yani halktan kopuk. Halkın lehine bir milletvekili olmuş olsaydı buna destek verecekti çünkü reddetmesinin bir gerekçesi yok. Ve seçim sürecinde dikkat edilirse milletvekilleri gittikleri bölgelerde fındık üreticisinin sorunlarını araştıracaklarını ve mağdur etmeyeceklerini söylüyorlardı. Fındığı devlet gayet rahat kendisi alabilir ve fındık üreticisi o alımdan dolayı da rahat olur.

   Benim ilkokul, ortaokulum ve lisem yatılıydı. Yatılı bölgelerde yerli malı haftası olurdu. Bize her gün fındık verilirdi, askerlere sürekli fındık verilirdi. Bu aynı zamanda vitamin ve gıda açısından da önemli olan bir üründür. Bu yeniden yapılarak fındık üreticimiz desteklenmiş olacak, hem de burada yatılı bölgelerde fakir fukara çocuklarımız okuyor bunlar da en azından bu gıdadan nasiplenmiş olacak” şeklinde konuştu.

"HEDEFİMİZ DÜZCE’DE TÜM BELEDİYELERİ ALMAK"

   Önümüzdeki yerel seçimlerde hedeflerinin, Düzce’deki tüm belediye başkanlıklarını almak olduğunu dile getiren Tanal; “Hedefimiz Düzce’deki tüm belediyeleri almak. Netice itibariyle 7 tane belediye var ve Düzce Belediyesi ile birlikte 8 belediye var. Bizim burada hedefimiz tüm belediyeleri almak. Zaten burada bulunmamın sebebi de tüm sivil toplum kuruluşları ile görüşüp, bize oy veren veya vermeyen herkesle görüşüp biz burada hangi adayla belediyeyi alabiliriz, onun arayışı içerisindeyiz.

   Burada tüm Düzcelilere hitap edebilecek, yolsuzluk yapmayacak, halkın gelirlerini çarçur etmeyecek, kayırmacılık yapmayacak, yani kendi cebini düşünmeyen, halkı düşünen bir aday arayışı içerisindeyiz, hem ilçelerde, hem de merkezde.

   Var mı adaylarımız, çok talepler var ama bunların hepsini bu mevcut olan taleplerin içerisinde halka en yakın olan kim ise onu tercih edeceğiz biz” ifadelerini kullandı.

"DÜZCE YÖNETİCİLER SAYESİNDE GELİŞMEDİ…"

   Düzce’nin eşsiz ve doğal güzelliklerine rağmen Ankara ve İstanbul arasında sıkışmış bir il olduğunu, bunun da sorumlusunun yöneticiler olduğunu

öne süren Tanal, “Düzce’nin tanıtılması için Düzce Valiliğinin tanıtım yapması lazım. Buranın iklimi, coğrafyası, yeşilliği açılmaya çok müsait. Türkiye’deki 81 il arasında siz;  bir tarafı deniz, bir tarafı ormanlık, bir tarafı dağ, bir tarafından nehir geçen bu derece şanslı bir il bulamazsınız. Burada ne ararsanız var. Ama maalesef liyakat olmayınca yöneticiler de onlardan kaynaklı oluyor. Bu yöneticiler yüzünden Düzce gelişmemiş durumda” ifadelerine yer verdi.

"MEHMET KELEŞ YARGILANMALIYDI…"

   Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile ilgili iddiaları da değerlendiren Tanal, “Bu açık ve net. O dönemde basına yansıyan haberlerle ilgili olarak görevden almalarının nedeni, gayet rahat yolsuzluklar ve yaptığı iş ve işlemlerden dolayı. İktidar partisi kendi başkanına bunu söyledikten sonra artık halkın da bunu anlaması lazım.  Bu durumun yargıya İntikal etmesi lazım. Ama niye etmiyorlar, sebep ne? Görevden alındı. İçişleri Bakanlığının bunu Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunması lazımdı. Ama bulunmuyorlar. Burada anlaşılan şu: Kapalı bir dosya var, burada bir kirlilik var, burada halkın öğrenmesini istemedikleri sorunlar var.

   Halk artık şeffaf bir yönetim istiyor. Halk kendisine hesap verebilen bir başkan istiyor.

   Biz burada halka şeffaf olabilecek, hesap verebilecek böyle kapalı kapılar arkasında ihale yapmayacak bir belediye istiyoruz. Burada liyakat esaslarına göre kim bu işi yapabiliyorsa o gelecek. Belediye partinin ve parti yöneticilerinin eş dostunun iş alanı da olmayacak. Burada Düzce Belediyesi’ni CHP kazanınca, Düzce’de AKP’li olan da çalışacak, MHP’li olan da çalışacak, İYİ Partili olan da çalışacak. Kim liyakat esaslarına uygunsa o çalışacak. Önemli olan koltuğu doldurabiliyor olması” dedi.

"FETÖ’NÜN TEK SİYASİ AYAĞI AKP’DİR…

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANININ ALDIĞI ARABANIN PLAKASI “FG” İDİ.."

   Fetö’nün siyasi ayağı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Tanal, son olarak şu ifadeleri kullandı:

   “Fetö’nün siyasi ayağıyla ilgili gayet rahat daha önce görevden alınan belediye başkanı vardı. Onun ilk plakasının adı “FG” idi. Düzce Belediye Başkanının aldığı ilk arabasının plakasına terör örgütü liderinin baş harflerini koyuyorsa, bunun siyasi ayağı AKP’dir. Sayın Cumhurbaşkanı zaten kendisi de söyledi “Ne istedin de vermedik” dedi.

   Tanal sözlerini şöyle tamamladı:

   “Bakıyorsunuz on iki tane milletvekili Amerika’ya gitti. Amerika’ya giden milletvekillerinin arasında kadın milletvekilleri de vardı. Bunların arasında normalde açık olup oraya giderken kapananlar oldu. Bizim dinimiz gereği kadınlar mezarlıkta, ibadet yaparken, hacca giderken, Kur’an okurken kapanır. Ama bunlar Amerika’ya giderken kapanıyorlar. Bunlar dinimizi istismar ettiler. Bunu MHP de söylüyor açık ve net. Feto’nun siyasi ayağı AKP’dir. Türkiye’de bunları yerleştiren, güçlendiren ve hatta kamuya yerleştiren bunlardır.“

Peki, Senin Yorumun?
Aa  /  28.10.2018 - 08:03:00
 Düzce vekil kaybettirdi diye cezalıdır. Otoban bağlantıları kapatıldı ve hala beklemededir. Düzce, en büyük köydür diyeceğim ama daha iyi yönetilen köyler de vardır.
  Fatih Melih Maradit
BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
BAŞKA BİR DÜZCE’YE UZANAN YOL
 
  Ulviye Dikmen
Seçimler turnusol kağıdı gibi bize göre
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ZİYARET
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Düzce Yerel Seçimler Üzerine Düşlerim De
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
DİNSEL TERÖR
 
  Aysel Dural
PENİSİLİNİN İLGİNÇ HİKAYESİ!..
 
  Erdal Pişken
ANNEMİZİN LİGİNE DEVAM
 
  Özkan GÖZÜTOK
Seçim Reklamları oyunuzu değiştirebilir
 
  Caner Besler
Edirne bastırdı fakat!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’ " Haberine...
 Korkmaz Şendir
 Her iktidarın yaptığı şeyleri haber değeri varmış gibi anlatma Ömer efendi. Sen gelebilsen arkanda yanında gezenler kimbilir neler vereceksin AMA SANA OY VERMEYECEĞİZ VE AFYONKARAHİSAR ‘a geri göndereceğiz.
  " Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA! " Haberine...
 teknik
 Peki bu atama işinden Belediye meclis üyelerinin bilgisi var mıdır yok mudur.???
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Cemal YILMAZ
 Değerli Hocam ve Çok Kıymetli okuyucular; Hacı Bektaş-i Veli "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır " diyeli 1700 yıl,Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir " diyeli yaklaşık 100 yıl oldu.Kısacası yapılacak tüm iş ve işlemlerde Bilimden ve Bilim Adamından faydalanmak gerekmektedir.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Mesele zaten burada.Önce ihaleye gerek var mı? Belediyenin marangozu bu kapıyı yapsa hiç para vermeyeceğiz.İhale-Şirket sistemi belediyede varsa hep ikinci marangoz kapıyı tamir eder.Marangoz değişir ancak hep ikinci yapar.Şimdi basının da çoğu bu ihaleciler i parlatıyor.Tartıştıkları müteahhitler Düzceli mi yabancı mı olsun.Biz hem ihale sistemine ,hem de şirketleşmeye son vereceğiz.Kapının gideri bizde 200 lira malzeme parası olur.Ya rant,ya vatan.Ya rant, ya üretim. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı.
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Peri Hanım,çok teşekkür ederim.11 Mart pazartesi gecesi ULUSAL kanal da 20 dakikalık bir programım vardı.Orada sizin Düzce'de hava kirliliğine karşı verilen mücadelede katkınızı bir kez daha ifade ettim.Sizlerden öğrendiklerimizle ufkumuz aydınlanıyor.Üniversitemiz kurulurken o dönem yaptığımız il Divan kurulu toplantılarında hep öğrencilerin harcayacağı paranın hesabını yapanlar vardı.Hiç gelecek bilim insanlarından nasıl yararlanacağımız konuşulmuyordu.O zaman bu zihniyete itiraz ettik.Rant değil de bilim esas alınsaydı Düzce böyle mi olurdu.Sizlerin düşleri bizim rehberimizdir.''İyi ki varsınız'' tümcesi herhalde en iyi sizler için söylendiğinde anlam bulur.Şahsınızda,Üniversitemizin Düzce için,insanlık için,bilim için yüreği atan tüm akademisyenlerine saygı ve selamlarımı sunuyorum. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Metin Can
 Yeni seçilen belediye başkanı kim olursa belediyenin eski borcunun hangi yatırımlardan kaynaklandığını Düzce kamuoyuna kalem,kalem açıklasın.20 senedir Sn.Selahattin Olcarın yaptığı Düzcenin alt yapısı ve asfalt şantiyesi dışında Düzcenin görünümünü değiştirecek bir çalışma olmadığı gibi yeşil alanlarımızıda kaybettik..
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Nurcan Güneşdoğdu
 Bence belediyenin borcu gelene yüklenmesin gidenden yargı karşısında hesap sorulsun
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Nihat Sel
  Bu güne kadar, hep ikinci marangozla iş yapılmış gibi görünüyor , yoksa o kadar borç var , ortada hiçbirşey yok .
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Hasan Efe Kalkan
 👏👏 aynen katılıyorum
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Alaattin Ozgurel
 Aynen aynen katiliyorum ben eskisehire her yil sikca gider gelitim ve eskisehiri cok iyi bilirim orda yapilan hizmetler duzcemizde 3 te 1 .yok bugun soyle duzcemize baktigimizda eskisehirin cooookkkkkkkk coooookkkkkkk gerisin dd yerinde sayiyor desem yeri var fazla soze gerek yokkkk tablo ortada saygilar
Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti!
  Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  MHP üç gün yas ilan etti!
  Küçük'ten Özlü'ye: Kaybedeceğini anladı, kışkırtmaya çalışıyor!
  Küçük, saldırıyı nefretle kınadı!
  Bilim ve Teknoloji Komisyonu Mersin'de!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  Vatan Partisi’nden kurum ziyaretleri!
  Polisten fuhuş operasyonu!
  RADYODÜET yayına başladı!
  Bakan Yardımcısı Düzce'de: Gençlik Merkezlerinin sayısı artacak!
  Yeni Zelanda'da yaşanan saldırıyı kınadılar!
  Bıyık; ‘Düzce’yi Düzcelilerle birlikte yöneteceğiz’
  Kamu Başdenetçisi öğrencilerle buluştu!
  Evsiz vatandaşa Kızılay'dan yardım eli!
  Adıge Dil Günü kutlandı
  Keskin ve Keşir ziyaretlere devam ediyor!
  Öğrencilerden Çanakkale ziyareti!
  Yılmaz; “Bu seçimlerde çok iddialıyız”
  Başkan Adayı Bıyık, taksici oldu!
  Fındık bahçesine devrildi!
  15.3.2019 - Yerel Seçim Öncesi Düşlerim
  20.3.2019 - Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  19.3.2019 - Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!