Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :62128224 Aktif Ziyaretçi :47880 22 Ocak 2019 Salı
[13:28] Keskin ve eski vekillere büyük vefasızlık! -- [12:08] Erdoğan Bıyık boş durmuyor! -- [11:33] Baba ocağında coşku tavan yaptı! -- [10:14] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [15:44] Türk Kızılayı'ndan sahil temizliği! -- [15:30] Topuk Yaylası'nda tatil yoğunluğu! -- [14:21] Ak Parti’de bütün adaylar tanıtıldı! -- [12:03] Bilardo İl Şampiyonu Kazım Canbul! -- [11:53] Halterde 3 bronz madalya! -- [11:34] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
TANAL: ‘Keleş yargılanmalıydı!’
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Eski Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, yolsuzluk iddiaları yüzünden görevden alındı. Bu çok vahim bir tablodur ki, ortada yolsuzluk iddiaları olmasına rağmen yargılanmadı” dedi.
26.10.2018 - 16:20:21  Haberi Yazd?r

   (Röportaj: Konuralp Savaş Arı)

   Düzce’den sorumlu CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Gazete burasıdüzce’ye Düzce’nin gündemini değerlendirdi.  AK Parti ve MHP arasında yaşanan fındık polemiğinden, önümüzdeki yerel seçimlere kadar birçok açıklamada bulunan Tanal, görevden alınan eski Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile ilgili de, “Yargılanması gerekiyordu. Ancak, hakkında yolsuzluk iddiaları olmasına rağmen, Mehmet Keleş ile ilgili şu ana kadar yargıya intikal eden bir durum olmadı. Türkiye’de yargı bağımsız ise eğer, Keleş’in şu anda yargılanması gerekiyordu. Bu vahim bir tablo” dedi.

"DÜZCE’DE CHP’YE YÖNELİK YOĞUN BİR TALEP VAR!"

   Önümüzdeki yerel seçimlere yönelik aday adaylığı sürecini değerlendiren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “CHP’ye belediye başkanlıkları ile ilgili, belediye meclis üyelikleriyle ilgili yoğun bir talep var. Halkın gerçekten CHP’ye yönelik bir talebi var ve bu heyecan yarattı partide. O heyecan ve hareketlilik CHP’nin Türkiye’deki Belediye Başkanlığı seçimlerinde adeta büyük bir ışığı oldu. Bir heyecanla insanlar istediğini ve bir ivme yaratacağını ve bu ivmenin de tek çarenin de Cumhuriyet Halk Partisi olacağı inancını halka vermiş durumdaki onun için belediye başkanlıklarımızı ve belediye meclis üyelilerimizi sık dokuyup halkın kucaklayabileceği,  güven verebileceği kişiler olacak” diye konuştu.

"FINDIK ÖNERGESİ AKP VE MHP ARASINDA DERİN ÇATLAK OLUŞTURDU…"

   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın fındığın araştırılması için komisyon kurulmasına yönelik TBMM’ye sunduğu Soru Önergesinin AK Parti ve MHP arasında derin çatlak oluşturduğunu ileri süren Tanal, “Verilen yazılı önerge, fındık üreticisinin sorunlarının araştırılması, tespitte bulunulması ve buna yönelik önlemlerin alınmasına ilişikti. AKP’nin oylarıyla reddedildi. Burada fındık üreticisinin sorunlarını tayin ve tespiti meclise herhangi bir külfet, herhangi bir yük getirmiyordu. Mecliste bir komisyon kurulacak, tüm siyasi partilerden fındık üreticisinin sorunlarının ne olduğu tespit edilecekti ama maalesef AKP buna hayır dedi. Bu AKP ve MHP arasında bir çatlak olabilir. Bu birlikteliklerinin ilk çatlağı da diyebiliriz. Ama şunu halk bilsin ki, AKP hükümetleri fındık konusunda fındık üreticisini desteklemiyor. Burada aslında bu ret kararını alkışladılar. Bu adeta buradaki fabrika sahiplerinin destekçisi konumunda oluyor, yani halktan kopuk. Halkın lehine bir milletvekili olmuş olsaydı buna destek verecekti çünkü reddetmesinin bir gerekçesi yok. Ve seçim sürecinde dikkat edilirse milletvekilleri gittikleri bölgelerde fındık üreticisinin sorunlarını araştıracaklarını ve mağdur etmeyeceklerini söylüyorlardı. Fındığı devlet gayet rahat kendisi alabilir ve fındık üreticisi o alımdan dolayı da rahat olur.

   Benim ilkokul, ortaokulum ve lisem yatılıydı. Yatılı bölgelerde yerli malı haftası olurdu. Bize her gün fındık verilirdi, askerlere sürekli fındık verilirdi. Bu aynı zamanda vitamin ve gıda açısından da önemli olan bir üründür. Bu yeniden yapılarak fındık üreticimiz desteklenmiş olacak, hem de burada yatılı bölgelerde fakir fukara çocuklarımız okuyor bunlar da en azından bu gıdadan nasiplenmiş olacak” şeklinde konuştu.

"HEDEFİMİZ DÜZCE’DE TÜM BELEDİYELERİ ALMAK"

   Önümüzdeki yerel seçimlerde hedeflerinin, Düzce’deki tüm belediye başkanlıklarını almak olduğunu dile getiren Tanal; “Hedefimiz Düzce’deki tüm belediyeleri almak. Netice itibariyle 7 tane belediye var ve Düzce Belediyesi ile birlikte 8 belediye var. Bizim burada hedefimiz tüm belediyeleri almak. Zaten burada bulunmamın sebebi de tüm sivil toplum kuruluşları ile görüşüp, bize oy veren veya vermeyen herkesle görüşüp biz burada hangi adayla belediyeyi alabiliriz, onun arayışı içerisindeyiz.

   Burada tüm Düzcelilere hitap edebilecek, yolsuzluk yapmayacak, halkın gelirlerini çarçur etmeyecek, kayırmacılık yapmayacak, yani kendi cebini düşünmeyen, halkı düşünen bir aday arayışı içerisindeyiz, hem ilçelerde, hem de merkezde.

   Var mı adaylarımız, çok talepler var ama bunların hepsini bu mevcut olan taleplerin içerisinde halka en yakın olan kim ise onu tercih edeceğiz biz” ifadelerini kullandı.

"DÜZCE YÖNETİCİLER SAYESİNDE GELİŞMEDİ…"

   Düzce’nin eşsiz ve doğal güzelliklerine rağmen Ankara ve İstanbul arasında sıkışmış bir il olduğunu, bunun da sorumlusunun yöneticiler olduğunu

öne süren Tanal, “Düzce’nin tanıtılması için Düzce Valiliğinin tanıtım yapması lazım. Buranın iklimi, coğrafyası, yeşilliği açılmaya çok müsait. Türkiye’deki 81 il arasında siz;  bir tarafı deniz, bir tarafı ormanlık, bir tarafı dağ, bir tarafından nehir geçen bu derece şanslı bir il bulamazsınız. Burada ne ararsanız var. Ama maalesef liyakat olmayınca yöneticiler de onlardan kaynaklı oluyor. Bu yöneticiler yüzünden Düzce gelişmemiş durumda” ifadelerine yer verdi.

"MEHMET KELEŞ YARGILANMALIYDI…"

   Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile ilgili iddiaları da değerlendiren Tanal, “Bu açık ve net. O dönemde basına yansıyan haberlerle ilgili olarak görevden almalarının nedeni, gayet rahat yolsuzluklar ve yaptığı iş ve işlemlerden dolayı. İktidar partisi kendi başkanına bunu söyledikten sonra artık halkın da bunu anlaması lazım.  Bu durumun yargıya İntikal etmesi lazım. Ama niye etmiyorlar, sebep ne? Görevden alındı. İçişleri Bakanlığının bunu Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunması lazımdı. Ama bulunmuyorlar. Burada anlaşılan şu: Kapalı bir dosya var, burada bir kirlilik var, burada halkın öğrenmesini istemedikleri sorunlar var.

   Halk artık şeffaf bir yönetim istiyor. Halk kendisine hesap verebilen bir başkan istiyor.

   Biz burada halka şeffaf olabilecek, hesap verebilecek böyle kapalı kapılar arkasında ihale yapmayacak bir belediye istiyoruz. Burada liyakat esaslarına göre kim bu işi yapabiliyorsa o gelecek. Belediye partinin ve parti yöneticilerinin eş dostunun iş alanı da olmayacak. Burada Düzce Belediyesi’ni CHP kazanınca, Düzce’de AKP’li olan da çalışacak, MHP’li olan da çalışacak, İYİ Partili olan da çalışacak. Kim liyakat esaslarına uygunsa o çalışacak. Önemli olan koltuğu doldurabiliyor olması” dedi.

"FETÖ’NÜN TEK SİYASİ AYAĞI AKP’DİR…

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANININ ALDIĞI ARABANIN PLAKASI “FG” İDİ.."

   Fetö’nün siyasi ayağı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Tanal, son olarak şu ifadeleri kullandı:

   “Fetö’nün siyasi ayağıyla ilgili gayet rahat daha önce görevden alınan belediye başkanı vardı. Onun ilk plakasının adı “FG” idi. Düzce Belediye Başkanının aldığı ilk arabasının plakasına terör örgütü liderinin baş harflerini koyuyorsa, bunun siyasi ayağı AKP’dir. Sayın Cumhurbaşkanı zaten kendisi de söyledi “Ne istedin de vermedik” dedi.

   Tanal sözlerini şöyle tamamladı:

   “Bakıyorsunuz on iki tane milletvekili Amerika’ya gitti. Amerika’ya giden milletvekillerinin arasında kadın milletvekilleri de vardı. Bunların arasında normalde açık olup oraya giderken kapananlar oldu. Bizim dinimiz gereği kadınlar mezarlıkta, ibadet yaparken, hacca giderken, Kur’an okurken kapanır. Ama bunlar Amerika’ya giderken kapanıyorlar. Bunlar dinimizi istismar ettiler. Bunu MHP de söylüyor açık ve net. Feto’nun siyasi ayağı AKP’dir. Türkiye’de bunları yerleştiren, güçlendiren ve hatta kamuya yerleştiren bunlardır.“

Peki, Senin Yorumun?
Aa  /  28.10.2018 - 08:03:00
 Düzce vekil kaybettirdi diye cezalıdır. Otoban bağlantıları kapatıldı ve hala beklemededir. Düzce, en büyük köydür diyeceğim ama daha iyi yönetilen köyler de vardır.
  Fatih Melih Maradit
Önce bu sorulara cevap verin!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
GÜNDEM SEÇİM
 
  Ulviye Dikmen
YENİ BİR YIL, YENİ BİR YAŞAM
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
YOL
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Kabak Festivali İzlenimlerim
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
AKIL VE HAYAT
 
  Aysel Dural
HIRSIZ KİM?
 
  Erdal Pişken
AMATÖR İŞLER
 
  Caner Besler
Final İstediğini Aldı
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Önce bu sorulara cevap verin! " Yazısına...
 ömer sivrikaya
 Çok zor sorular bunlar. Benim aklımda başka zor sorular var ama siz yeni çıkan proje animasyonlarını görmediniz . Bir de onlara bakın.
  " Önce bu sorulara cevap verin! " Yazısına...
 Fikret Sivil
 HEPSİNİN HESABINI SEÇİMDE SORACAĞIZ. BİZE SORMADAN ALINAN KARARLARI BİZDE SECIMDE BOYKOT EDECEĞİZ OYLARIMIZLA. DÜZCE 3-5 KODOMANIN MALI DEYİL.
  " Önce bu sorulara cevap verin! " Yazısına...
  Elmas Isler
 Düzcede halledileceklerin başlıklarını çok güzel dile getirmişsiniz Teşekkürler.
  " Önce bu sorulara cevap verin! " Yazısına...
 Naci Topkara
 DÜZCENIN ANA SORUNLARI ÖZETLENMIŞ. NÜANSLARIDA ÇOZUM İÇIN ÇOK ONEM TAŞIYOR.
  " Önce bu sorulara cevap verin! " Yazısına...
 Salih Özen
 Şehrimizi içinden akan , su o akıyor bizde bakıyoruz görmüyoruz göremiyoruz Eskişehir de su akar onlar görür güzellikleri yaparlar . Çay suyu yükseltilerek bazı etkinlikler yapılamazmı ? güzellikler adına neler neler olur vizyon gerektirici işler bunlar . sağlıklar ...
  " Önce bu sorulara cevap verin! " Yazısına...
 Arif Yapıcı
  Kalıcı konutlar ulaşım yoluna mutlaka iki taraflı yan yol yapılmalı. Aksi takdirde on yıla kalmaz mahalle yoluna döner.
  " Önce bu sorulara cevap verin! " Yazısına...
 Kadriye Çelik
 Bu soruya bir soru da ben ilave ediyorum mimar alev hanım bence haksız yere işten çıkarıldı 'ne zaman dürüst elemanlar huzurlu çalışabilecek çevreye şu duyarlı projeler olsun her yer şantiye konut yapımı çok fazla ihtiyaca göre konur ajanı tahsis edilsin her önüne gelen müteahitlik yapmasın
  " Önce bu sorulara cevap verin! " Yazısına...
 M Selami Sezgin
 Fatih bey, bir dokundunuz, bin ah işittiniz. Vatandaş sorunlarla, sıkıntılarla çok dolmuş vaziyette
  " Önce bu sorulara cevap verin! " Yazısına...
 Cahit Özdemir
 Fatih Bey, Sorulariniz Düzce nin Olmazsa Olmaz Sorunlari, Yerinde ve Dogru Tesbit, Bunlara Cevap Veremeyen ve Ivedilikle Cozmeyi Taahhut Etmeyen Bir Baskan Adayi Meydanlara Cikmasin Hatta Aday Olmasin Olmussa Adayliktan Cekilsin Derim,
  " Önce bu sorulara cevap verin! " Yazısına...
 Yilmaz
 Dolmus hatlari istoyoruz kucucuk kasabalarda bile var otobus beklemek istemiyoruz
Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Ak Parti İl Başkanı belli oldu!
  AK Parti Merkez İlçe başkanlığına atama yapıldı!
  İl genelinde okullar tatil edildi!
  Başkan “10 dakika” demişti ama!
  İlkbaharda temeli atılacak!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  YEYPAŞ'da toplu iş sözleşmesi sevinci
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Katlı pazaryeri donanımı ile göz doldurdu!
  Düzce kabağı pakete girmeye hazırlanıyor!
  Çakar basınla buluştu!
  Karla mücadelede ihtiyacı karşılayacak!
  13 ayrı suçtan aranan kişi yakalandı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Erdoğan Bıyık muhtarlarla buluştu!
  Karla mücadele için çok sayıda ekip görev aldı!
  Erdoğan Bıyık; Dur durak bilmiyor!
  Ömer Küçük'ten Vali'ye ziyaret!
  Okullarda karne heyecanı!
  18.1.2019 - Önce bu sorulara cevap verin!
  16.1.2019 - AK Parti Merkez İlçe başkanlığına atama yapıldı!
  16.1.2019 - Kaç hayvan daha ölürse barınak açılacak?
  17.1.2019 - Özlü: 'Düzce'nin makus talihini değiştireceğiz'
  17.1.2019 - İlkbaharda temeli atılacak!
  17.1.2019 - Erdoğan Bıyık muhtarlarla buluştu!
  17.1.2019 - Başkan “10 dakika” demişti ama!