Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :65377365 Aktif Ziyaretçi :11601 18 Temmuz 2019 Perşembe
[18:18] Şehit ve Gazi aileleri için program düzenledi! -- [18:04] Sokak tek yönlü olarak trafiğe açıldı! -- [17:53] Kırkyama sergisi çocuklara ışık olacak! -- [17:38] Özcan’dan Özlü’ye ziyaret! -- [16:16] Düzce’nin gururu oldular! -- [15:54] Kalıcı konutlar değişecek, dönüşecek! -- [14:46] Trafik Güvenliği toplantısı yapıldı! -- [14:38] Masar İnşaat rotasını Düzce'ye çevirdi! -- [14:13] FETÖ DAVASINDA KARAR! -- [13:40] Bir kişi evin önünde ölü bulundu! --
TANAL: ‘Keleş yargılanmalıydı!’
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Eski Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, yolsuzluk iddiaları yüzünden görevden alındı. Bu çok vahim bir tablodur ki, ortada yolsuzluk iddiaları olmasına rağmen yargılanmadı” dedi.
26.10.2018 - 16:20:21  Haberi Yazd?r

   (Röportaj: Konuralp Savaş Arı)

   Düzce’den sorumlu CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Gazete burasıdüzce’ye Düzce’nin gündemini değerlendirdi.  AK Parti ve MHP arasında yaşanan fındık polemiğinden, önümüzdeki yerel seçimlere kadar birçok açıklamada bulunan Tanal, görevden alınan eski Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile ilgili de, “Yargılanması gerekiyordu. Ancak, hakkında yolsuzluk iddiaları olmasına rağmen, Mehmet Keleş ile ilgili şu ana kadar yargıya intikal eden bir durum olmadı. Türkiye’de yargı bağımsız ise eğer, Keleş’in şu anda yargılanması gerekiyordu. Bu vahim bir tablo” dedi.

"DÜZCE’DE CHP’YE YÖNELİK YOĞUN BİR TALEP VAR!"

   Önümüzdeki yerel seçimlere yönelik aday adaylığı sürecini değerlendiren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “CHP’ye belediye başkanlıkları ile ilgili, belediye meclis üyelikleriyle ilgili yoğun bir talep var. Halkın gerçekten CHP’ye yönelik bir talebi var ve bu heyecan yarattı partide. O heyecan ve hareketlilik CHP’nin Türkiye’deki Belediye Başkanlığı seçimlerinde adeta büyük bir ışığı oldu. Bir heyecanla insanlar istediğini ve bir ivme yaratacağını ve bu ivmenin de tek çarenin de Cumhuriyet Halk Partisi olacağı inancını halka vermiş durumdaki onun için belediye başkanlıklarımızı ve belediye meclis üyelilerimizi sık dokuyup halkın kucaklayabileceği,  güven verebileceği kişiler olacak” diye konuştu.

"FINDIK ÖNERGESİ AKP VE MHP ARASINDA DERİN ÇATLAK OLUŞTURDU…"

   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın fındığın araştırılması için komisyon kurulmasına yönelik TBMM’ye sunduğu Soru Önergesinin AK Parti ve MHP arasında derin çatlak oluşturduğunu ileri süren Tanal, “Verilen yazılı önerge, fındık üreticisinin sorunlarının araştırılması, tespitte bulunulması ve buna yönelik önlemlerin alınmasına ilişikti. AKP’nin oylarıyla reddedildi. Burada fındık üreticisinin sorunlarını tayin ve tespiti meclise herhangi bir külfet, herhangi bir yük getirmiyordu. Mecliste bir komisyon kurulacak, tüm siyasi partilerden fındık üreticisinin sorunlarının ne olduğu tespit edilecekti ama maalesef AKP buna hayır dedi. Bu AKP ve MHP arasında bir çatlak olabilir. Bu birlikteliklerinin ilk çatlağı da diyebiliriz. Ama şunu halk bilsin ki, AKP hükümetleri fındık konusunda fındık üreticisini desteklemiyor. Burada aslında bu ret kararını alkışladılar. Bu adeta buradaki fabrika sahiplerinin destekçisi konumunda oluyor, yani halktan kopuk. Halkın lehine bir milletvekili olmuş olsaydı buna destek verecekti çünkü reddetmesinin bir gerekçesi yok. Ve seçim sürecinde dikkat edilirse milletvekilleri gittikleri bölgelerde fındık üreticisinin sorunlarını araştıracaklarını ve mağdur etmeyeceklerini söylüyorlardı. Fındığı devlet gayet rahat kendisi alabilir ve fındık üreticisi o alımdan dolayı da rahat olur.

   Benim ilkokul, ortaokulum ve lisem yatılıydı. Yatılı bölgelerde yerli malı haftası olurdu. Bize her gün fındık verilirdi, askerlere sürekli fındık verilirdi. Bu aynı zamanda vitamin ve gıda açısından da önemli olan bir üründür. Bu yeniden yapılarak fındık üreticimiz desteklenmiş olacak, hem de burada yatılı bölgelerde fakir fukara çocuklarımız okuyor bunlar da en azından bu gıdadan nasiplenmiş olacak” şeklinde konuştu.

"HEDEFİMİZ DÜZCE’DE TÜM BELEDİYELERİ ALMAK"

   Önümüzdeki yerel seçimlerde hedeflerinin, Düzce’deki tüm belediye başkanlıklarını almak olduğunu dile getiren Tanal; “Hedefimiz Düzce’deki tüm belediyeleri almak. Netice itibariyle 7 tane belediye var ve Düzce Belediyesi ile birlikte 8 belediye var. Bizim burada hedefimiz tüm belediyeleri almak. Zaten burada bulunmamın sebebi de tüm sivil toplum kuruluşları ile görüşüp, bize oy veren veya vermeyen herkesle görüşüp biz burada hangi adayla belediyeyi alabiliriz, onun arayışı içerisindeyiz.

   Burada tüm Düzcelilere hitap edebilecek, yolsuzluk yapmayacak, halkın gelirlerini çarçur etmeyecek, kayırmacılık yapmayacak, yani kendi cebini düşünmeyen, halkı düşünen bir aday arayışı içerisindeyiz, hem ilçelerde, hem de merkezde.

   Var mı adaylarımız, çok talepler var ama bunların hepsini bu mevcut olan taleplerin içerisinde halka en yakın olan kim ise onu tercih edeceğiz biz” ifadelerini kullandı.

"DÜZCE YÖNETİCİLER SAYESİNDE GELİŞMEDİ…"

   Düzce’nin eşsiz ve doğal güzelliklerine rağmen Ankara ve İstanbul arasında sıkışmış bir il olduğunu, bunun da sorumlusunun yöneticiler olduğunu

öne süren Tanal, “Düzce’nin tanıtılması için Düzce Valiliğinin tanıtım yapması lazım. Buranın iklimi, coğrafyası, yeşilliği açılmaya çok müsait. Türkiye’deki 81 il arasında siz;  bir tarafı deniz, bir tarafı ormanlık, bir tarafı dağ, bir tarafından nehir geçen bu derece şanslı bir il bulamazsınız. Burada ne ararsanız var. Ama maalesef liyakat olmayınca yöneticiler de onlardan kaynaklı oluyor. Bu yöneticiler yüzünden Düzce gelişmemiş durumda” ifadelerine yer verdi.

"MEHMET KELEŞ YARGILANMALIYDI…"

   Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile ilgili iddiaları da değerlendiren Tanal, “Bu açık ve net. O dönemde basına yansıyan haberlerle ilgili olarak görevden almalarının nedeni, gayet rahat yolsuzluklar ve yaptığı iş ve işlemlerden dolayı. İktidar partisi kendi başkanına bunu söyledikten sonra artık halkın da bunu anlaması lazım.  Bu durumun yargıya İntikal etmesi lazım. Ama niye etmiyorlar, sebep ne? Görevden alındı. İçişleri Bakanlığının bunu Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunması lazımdı. Ama bulunmuyorlar. Burada anlaşılan şu: Kapalı bir dosya var, burada bir kirlilik var, burada halkın öğrenmesini istemedikleri sorunlar var.

   Halk artık şeffaf bir yönetim istiyor. Halk kendisine hesap verebilen bir başkan istiyor.

   Biz burada halka şeffaf olabilecek, hesap verebilecek böyle kapalı kapılar arkasında ihale yapmayacak bir belediye istiyoruz. Burada liyakat esaslarına göre kim bu işi yapabiliyorsa o gelecek. Belediye partinin ve parti yöneticilerinin eş dostunun iş alanı da olmayacak. Burada Düzce Belediyesi’ni CHP kazanınca, Düzce’de AKP’li olan da çalışacak, MHP’li olan da çalışacak, İYİ Partili olan da çalışacak. Kim liyakat esaslarına uygunsa o çalışacak. Önemli olan koltuğu doldurabiliyor olması” dedi.

"FETÖ’NÜN TEK SİYASİ AYAĞI AKP’DİR…

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANININ ALDIĞI ARABANIN PLAKASI “FG” İDİ.."

   Fetö’nün siyasi ayağı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Tanal, son olarak şu ifadeleri kullandı:

   “Fetö’nün siyasi ayağıyla ilgili gayet rahat daha önce görevden alınan belediye başkanı vardı. Onun ilk plakasının adı “FG” idi. Düzce Belediye Başkanının aldığı ilk arabasının plakasına terör örgütü liderinin baş harflerini koyuyorsa, bunun siyasi ayağı AKP’dir. Sayın Cumhurbaşkanı zaten kendisi de söyledi “Ne istedin de vermedik” dedi.

   Tanal sözlerini şöyle tamamladı:

   “Bakıyorsunuz on iki tane milletvekili Amerika’ya gitti. Amerika’ya giden milletvekillerinin arasında kadın milletvekilleri de vardı. Bunların arasında normalde açık olup oraya giderken kapananlar oldu. Bizim dinimiz gereği kadınlar mezarlıkta, ibadet yaparken, hacca giderken, Kur’an okurken kapanır. Ama bunlar Amerika’ya giderken kapanıyorlar. Bunlar dinimizi istismar ettiler. Bunu MHP de söylüyor açık ve net. Feto’nun siyasi ayağı AKP’dir. Türkiye’de bunları yerleştiren, güçlendiren ve hatta kamuya yerleştiren bunlardır.“

Peki, Senin Yorumun?
Aa  /  28.10.2018 - 08:03:00
 Düzce vekil kaybettirdi diye cezalıdır. Otoban bağlantıları kapatıldı ve hala beklemededir. Düzce, en büyük köydür diyeceğim ama daha iyi yönetilen köyler de vardır.
  Fatih Melih Maradit
MİNARENİN KILIFI!
 
  Ayşegül Şenol Can
DÜZCE’NİN HALLERİ!
 
  Ulviye Dikmen
HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
 
  Telat Çelik
UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
 
  Peri Meram Arbak
Dünya Tütünsüz Gününde (31 Mayıs) Türk T
 
  Hümeyra Yılmaz
Depodaki Lenin ve eski yeni Akçakoca
 
  Cemil Acar
RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
DÜZCE DEKOVİLİ
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Seher Savaş
 Rabia heykeli kimin zamanında yapılmıştır ve maliyeti ne kadardır? Bilgi verilirse memnun olurum.
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Aynı siyasi kökenden gelen ve deprem sonrası imar planını çizdiren başkanın seçim garantisi olan garabet planın, "çünkü her tadilat ona oy olarak dönecekti " rantı bu 17 yıllık döneme denk geldi..Vatandaşın arsasının 100 de 40 kını bedelsiz gaspeden, kamusal ihtiyaç diye yıllarca arsasına inşaat izni vermeyen belediye, eski hal yerindeki binaya nası onay verdi ki.. Ne kaldırım ne de sokak kalmış..
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Son iki belediye toplantısında, yahu eskiye takılıp kalmayalım diyenleri duyuyoruz.. Arsası ile 10 daıre fiyatına saat kulesi, zevksizlik abidesi ve mühendislik olayı ışıklandırma, çayın kenarında demir korkulukları betonu ile kırdırıp yeniden beton ve demir korkuluk yapılarak kimlere vefa borcu ödendi.. 17 yıldır AKP dönemi tek bir proje var mı ki, mühendislik ve şehircilik anlamında bu şehre yakıştı densin..
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Aslında iki dönem vekillik yapmış sonrasında il başkanlığı yapmış, sayın Kaşıkoğluna da sormak lazım, elinde dosyalarla neden Keleş'e ikinci şansı vermediğini, Düzce halkının menfaatlerini koruduğunu anlatırken, bir dönem sonra Ankaradan Keleş ismi gelince , liderimin emaneti diye beraber nasıl sahneye el ele çıktılar..
  " Depodaki Lenin ve eski yeni Akçakoca " Yazısına...
 Peri Arbak
 ilber ortaylı da eski akçakoca için böyle hayıflanırdı herhalde...
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Eda Toprak
 Benim anlamadığım AKP ve MHP neden halkın lehine ve bilgilendirilmesine ilişkin bütün yönergeleri RET eder. İnsanın aklına tüm iddianın doğru olduğu şüphesi geliyor.
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Zeki
 HIC BIR YATIRIM YAPMADAN, HIZMET YAPMADAN MİLYONLARCA LIRA BORÇLANANLARA NIYE SUREKLI OY VERIP BELEDIYEYI TESLIM EDER BU INSANLAR....
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Orhan Ş.
 Son 17 yilda Düzce Belediyesine gelen Başkanlar hizmet değil sadece borç yapmışlar yapmışlarsa bu borçların karşılığı rabia heykeli saat kulesi tramvay audi başka birşey yok. sakarya Bolu her geçen gün Duzceyi geride bıraktı
  " MİNARENİN KILIFI! " Yazısına...
 Süleyman Kartal
 MİNAREYİ ÇALANLAR HER ZAMAN KILIFINI HAZIRLAR YAZIK YAZIK YAZIK DÜZCEMİZE YAKIŞMIYOR
  " Aile planlaması danışmanlığı başladı! " Haberine...
 Serpil
 Geç kalınmış bir karar. Özellikle bu krizde 3 hatta 4 5 çocuk yapanlari görünce kızıyorum..çünkü o çocukların eğitim giderleri, saglık giderleri ve devlet tarafından daha bır cok giderlerin hepsi halkımızın vergileriyle ödeniyor. Ayrica suriyelilere de eğitim verilmeli. Tek cocuk sartı getirilsin. Masallah 5 yilda 4 çocuk sahibi oldular. Onların tum masraflari bize kalıyor.
Solunum cihazlarına neden bakım yaptırmalıyız? Solunum cihazlarına neden bakım yaptırmalıyız?
  15 Temmuz töreni düzenlendi!
  Cip ile otomobil çarpıştı: 1 yaralı!
  Bir konuştular, pir konuştular!.
  Keşir, Bakanlıkta fındık sorununu aktardı!
  KESKİN; ‘Sorunları ortak akılla çözmek gerek!’
  Solunum cihazlarına neden bakım yaptırmalıyız?
  TOZAN: ‘Bu anlayışla Düzce’de CHP’nin bir yere varması mümkün değil!’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  1850 rakımlı yaylada buluştular!
  Tüm müdürler değişti!
  Güneş o iddiaları yalanladı!
  Metruk binaların yıkımı devam ediyor!
  Bir kişi evin önünde ölü bulundu!
  Çakar'dan yeni kadrolara ilişkin açıklama: Atamalar umut verici!
  İkinci 500’de 7 Düzce firması!
  “Dün birbirleriyle yola çıkanlar bugün dövüşüyorlar!”
  Mustafa Varank Düzce’de!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  FETÖ'nün askeri yapılanmasına operasyon!
  13.07.2019 - UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
  12.07.2019 - MİNARENİN KILIFI!
  13.07.2019 - Depodaki Lenin ve eski yeni Akçakoca