Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :64069444 Aktif Ziyaretçi :16770 26 Nisan 2019 Cuma
[13:19] Yetenek taraması 2.ara ölçümü yapıldı! -- [13:08] Yağızhan Mustafa Ödemiş Moskova’ya gitti! -- [12:58] Ecre Berlin’de ülkemizi temsil edecek! -- [12:44] Küçükler tenis müsabakaları yapıldı! -- [12:31] Minik Judocular Yunanistan’da esti! -- [10:24] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:25] Özlü bu hamlesiyle halktan destek gördü -- [15:55] Başkan Özlü kimseyi geri çevirmiyor! -- [14:50] Adıge Cumhurbaşkanı'ndan Başkan Özlü'ye ziyaret! -- [14:49] İNÖNÜ PARKI BOŞALTILIYOR!.. --
İş birliği projesine TÜBİTAK'tan destek!
Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ayhan Tozluoğlu tarafından, TÜBİTAK 1505 Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı kapsamında başvurusu yapılan "Nanoteknolojik Ambalaj Kağıdı ve Karton Üretimi" başlıklı araştırma projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu.
24.9.2018 - 17:34:09  Haberi Yazd?r
 
   Kahramanmaraş Kağıt San. ve Tic. A.Ş ve Düzce Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği ile hayata geçecek proje ile tarımsal atıklardan nanoselüloz üretimi gerçekleştirilerek projenin yaklaşık iki yıllık süreçte tamamlanması planlanıyor.
 
   Teknolojik gelişmelerin nanoteknoloji çalışmalarıyla büyük bir atılım gösterdiği günümüzde nanoteknoloji, internetin icadından sonra endüstriyel üretim uygulamalarında en büyük buluş ve bilim adamlarınca ikinci sanayi devrimi olarak kabul ediliyor. TÜBİTAK tarafından hazırlanan “Vizyon 2023” programında nanoteknoloji konuları öncelikli alanlardan biri olarak kabul görmüştür. Konu ile ilgili olarak ülkemizde medikal ve tekstil alanlarındaki araştırmalar dikkat çekiyor. Buna karşılık orman ürünleri alanındaki araştırmalar dünya bazında önem kazanırken, ülkemizde konu hakkındaki araştırmalar oldukça kısıtlı bir şekilde yürütülüyor.  Dünyada hızla artan insan nüfusuna bağlı olarak ağaç malzemeye olan talep de artış gösterdiğinden, ormanlardan elde edilen odun hammaddesinin bilinçli kullanılması ve kullanılan hammaddenin de rasyonel değerlendirilmesi önem arz ediyor. Diğer taraftan tüketicilerde artan yüksek kalite/performans beklentilerine paralel olarak; kağıt üreticilerinde de yüksek kalite standartları oluşmaya başlamıştır.
 
   Kağıt ve karton ürünlerinin eldesine bakıldığında ise; katkı maddesi ve kimyasal kullanımının artışı, atık sulara bağlı olarak çevre kirliliği, son üründe mukavemet yetersizliği gibi çeşitli olumsuz etkenler ön plana çıkıyor. Mikro/nanoselüloz kullanılmasıyla özellikleri iyileştirilmiş ürünlerin COST/QUALITY dengesi hesaplandığında ve müşteri memnuniyeti göz önüne alındığında; desteklenmeye hak kazanan bu proje kapsamında üretilmesi planlanan nanoteknolojik ambalaj, kağıt ve karton ürünlerinin piyasa açısından da oldukça cazip durumda olması öngörülüyor.
 
 
   Üretilen mikro/nanoselülozların kağıt üretiminde belirli oranlarda kullanılmasıyla elde edilecek son ürünün fiziksel ve mekanik özellikleri iyileştirilerek yeni modifiye ürünlerin üretiminin gerçekleştirilmesi ve ürün yelpazesine eklenmesi suretiyle üreticilerin, hem yurt içinde hem de uluslararası pazardaki rekabet gücünün artırılmasına destek olunacak.
 
   Öte yandan YÖK tarafından koordine edilen "Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı" kapsamında 5 pilot üniversiteden biri olarak seçilen, sağlık ve çevre alanlarında desteklenen Düzce Üniversitesi, çevre konusunda "Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı" konusunu stratejik alan olarak belirlemiştir.  Bu kapsamda Düzce Üniversitesi bünyesinde yürütülecek olan bu çalışma ile arazide çürümeye terk edilen ya da toplanıp yakılarak bertarafı düşünülen yıllık bitki ve tarımsal atık hammadde kaynakları, katma değeri yüksek ürünlere dönüştürülecek. Bir yandan çiftçiler için ek bir gelir kaynağı oluşturulacak, diğer taraftan ise bu hammadde kaynaklarının neden oldukları çevresel problemler azaltılacak.
 
   Proje ekibinde, Düzce Üniversitesi’nden; Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ümit Büyüksarı, Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ayhan Tozluoğlu, Dr. Öğr. Gör. Bayram Poyraz ve Öğr. Gör. Selva Sertkaya ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ahmet Tutuş ve Kahramanmaraş Kağıt San. ve Tic. A.Ş’den araştırmacılar yer alıyor.
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
ÖZGÜR, DİNAMİK, DÜRÜST
 
  Semih Şenkaya
BURASI DÜZCE, OLMUYOR BÖYLE
 
  Ayşegül Şenol Can
MERHABA
 
  Ulviye Dikmen
DÜZCE’DEN SEVGİLER
 
  Ahmet Altun
KURT İLE KUZU
 
  Telat Çelik
TEŞVİK VE DÜZCE
 
  Peri Meram Arbak
Kabak Festivali İzlenimlerim
 
  Erkan Arslan
CAMBAZ’A BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KARANLIĞA AY DOĞARSA
 
  Cemil Acar
Seçimlerin ardından (1)
 
  Aysel Dural
17’NCİ SIRA
 
  Erdal Pişken
BURASI DÜZCESPOR.COM
 
  Özkan GÖZÜTOK
BİR "MERHABA" DA BENDEN
 
  Caner Besler
Daha istekli olmalıyız
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " İNÖNÜ PARKI BOŞALTILIYOR!.. " Haberine...
 Duzceli
 Heryerde bu yapılaşma var. onlar ve benzerleri gibi çirkin görüntüler apartman altlarına yapılan lokanta ve cafeler ve kaldırıma tasan çirkin goruntuler.
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Turgut Duygulu
 Gerçekten başkan halkın gözünde puan almak isterse bunu yapmalı maaş almamalıdır NİYE ALSINLAR BAKIN OVACIK BELEDİYE BAŞKANI KOMİNİST DİYORLAR ADAM İŞÇİLERLE BERABER YEMEĞİNİ HERGÜN AYNİ ŞEKİLDE PAYLAŞIYOR YANİ ADAM KOMİNİST MÜSLÜMAN DEYİL YAANİİİ
  " Marka, Şehir ve Düzce " Yazısına...
 Adnan
 Hayal görme kanka
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Muammer Yıldırım
 Şeffaf olmayan ve her yıl sonu denetlenmeyen Belediyeler böyle borçtan batıyor hizmete gelince tam bir hüsran paralar çarçur buhar olmuş çok düşündürücü..
  " Marka, Şehir ve Düzce " Yazısına...
 Mürsel
 Bunlar varken hiç birşey olmaz. Örnek tıranvay yüz karası idi iki görünmez oldu
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 fuat kam
 Maaş olmalı lakin makul düzeyde, hizmet bedelsiz olmaz zira maaş alınmazsa fitne olur,nasıl derseniz belediye ihalelerinden komisyon almakla suçlanırlar .
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Aydın
 Belediyecilik Gönül işi diye çıktılar yola. Eee o zaman taşın altına başkan ve yardımcılarıda el sokmalılar. Gönüllü seçildiler. Valla ben yapardım ki kocaman bakan neden yapmasın.
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Gönül A.
 Haydi başkan örnek ol..
  " FERAGAT EDENLER! " Yazısına...
 Hakan
 Belediye Başkanı ve yardımcıları bir an önce feragat etmeli. Ali Koç'u örnek alsınlar, adam önce kendi fedakarlık yaptı.
  " DÜZCE OTLARI TYCHE BEREKET FESTİVALİ " Yazısına...
 Peri Arbak
 Düzce Otları Festivali bir kadın manifestosudur, elini sıcak sudan soğuk suya sokmadan yapılan hiçbir eleştiriyi de kabul etmek mümkün değildir. Ulviye ablacığım eleştiri adına atılan taşlardan başlarımızı korumak gerekir. Bu güzel festival dostça eleştirilerle hep sürsün. Hepinizin eline, aklına ve yüreğine sağlık.
Çocuk oyununa büyük ilgi! Çocuk oyununa büyük ilgi!
  İNÖNÜ PARKI BOŞALTILIYOR!..
  Mesleğimi seviyorum
  Bize tertemiz bir sayfa gerek!
  Özlü bu hamlesiyle halktan destek gördü
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Şirketlerin üst yönetimi belirlendi!
  İtfaiye aracı ile çarpıştılar: 5 yaralı!
  Özlü'den taziye mesajı!
  FETÖ davası devam ediyor!
  Yazılanlardan haberiniz var mı?
  Özlü’yü tebrik için Düzce’ye geldi!
  Hasel Ahşap’a üst düzey ziyaret
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Safir Koleji'nden kandil etkinliği: Minikler ikram dağıttı!
  KESKİN; Düzce’deki eğitim için ciddi hamleler yapılıyor
  Festival 26 Nisan’da başlıyor!
  Yol açma çalışmalarına devam!
  Evinde ölü bulundu!
  Mahalle sözleşmeleri rehber olacak!
  Turizmin dijital dönüşümü anlatılıyor!
  19.4.2019 - Üstüne bir bardak su mu içelim?
  22.4.2019 - FERAGAT EDENLER!
  19.4.2019 - Marka, Şehir ve Düzce
  19.4.2019 - KUTLAMA VE DİLEKLER
  20.4.2019 - Bize tertemiz bir sayfa gerek!
  22.4.2019 - DÜZCE OTLARI TYCHE BEREKET FESTİVALİ
  25.4.2019 - İNÖNÜ PARKI BOŞALTILIYOR!..