Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :58449782 Aktif Ziyaretçi :33081 16 Temmuz 2018 Pazartesi
[11:46] Erdoğan, Belediyelerin karnesini istedi... -- [13:58] Duru'dan 15 Temmuz mesajı: FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz! -- [12:54] 1903 Beşiktaşlılar Derneği tekerlekli sandalye dağıttı! -- [12:40] Sınav soruları çalınmıştı... Dava başladı! -- [12:33] Meşal Düzce'de: İslam ve Arap dünyası seçim sonucundan memnun -- [12:27] Hijyen eğitimi tamamlandı! -- [12:16] Keskin, hayır duası alıyor -- [12:07] Acar Ailesinin mutlu günü -- [12:07] 15 Temmuz'u andılar! -- [11:57] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
Katırcıoğlu; ‘Kaybolan, yok olan, har vurup harman savrulan paralar, 100’lerce milyon lira!’
İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, Düzce Belediyesinde son üç yılda savurganlığın had safhada olduğuna dikkati çekerek, “Valla 10’lu 20’li 50’li rakamlar değil. Kaybolan, yok olan, har vurup harman savrulan paralar yüzlerce milyon lira” dedi.
13.4.2018 - 11:43:30  Haberi Yazd?r

   Uzun yıllar MHP çatısı altında siyaset yapan, Belediye Meclis üyesi olarak Düzce’nin sorunlarını sürekli gündeme getiren ve İYİ Partinin kurulmasının ardından MHP’den ayrılarak Meral Akşener’in saflarına geçen İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu ile dolu dolu ve çarpıcı açıklamaların gölgesinde samimi bir sohbet gerçekleştirdik.

“ÖNCELİK SIRASINA GÖRE

ACİL EYLEM PLANLARI OLUŞTURACAĞIZ”

   İl geneli kongrelerinin bitimi ve genel kongreleri ve sahada yapacakları çalışmaları anlatarak açıklamalarına başlayan Katırcıoğlu, “Öncelikle saha çalışmalarımızın esasını oluşturacak olan vatandaşlarımızla kucaklaşma olayı var. Siyaset yapmadan vatandaşımızın dertlerini anlama noktasında çalışma yapacağız. Farklı görüşlerden vatandaşımızın dertlerini, ihtiyaçlarını bir derleme yapacağız, bu derlemeleri yapacağımız teknik çalışmayla öncelik sırasına göre acil eylem planlarını oluşturacağız.

   Önümüzdeki haftadan itibaren genel merkezimizin Düzce’ye sivil toplum örgütlerinin çalışmalarına destek vermek amacıyla ekipler gelecek. Bu ekipler sayesinde hem profesyonel bir çalışma yönetimi uygulayacağız hem vatandaşımızın birinci derecede yetişmiş kişiler tarafından dinlenmesini sağlayacağız” dedi.

   Genel Yayın Yönetmenimiz Fatih Melih Maradit’in sorularına içtenlikle yanıt veren Katırcıoğlu söyleşimizle sizleri başbaşa bırakıyoruz;

“1 NİSAN TÜRK SİYASİ HAYATINDA DÖNÜM NOKTASI OLMUŞTUR”

   CHP İl Başkanı Tozan'ın İYİ Parti'nin ilk günkü trendinin düştüğü yönündeki açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

   Sayın Tozan'ın bu açıklamaları 1 Nisan öncesinde yapılmıştı. Eğer Sayın Tozan, bu röportajı sizinle 1 Nisan sonrasında ki bir tarihte yapsaydı emin olun ki söyleyecekleri aynı olmayacaktı. Çünkü 1 Nisan tarihi Türk siyasi hayatında bir dönüm noktası olmuştur. Bugüne kadar karşılaşılmayan bugüne kadar görülmemiş bir teveccühe mazhar olmuştur. 1 Nisan tarihinde 'bunlardan bir şey olmaz' diyenlere karşı Türk halkının belki de Kuvayi Milliye hareketinin başlama noktası diyebileceğimiz bir hareket başlatılmıştır.

“KONGREMİZE 123 BİN KİŞİ KATILDI”

   Emniyet rakamları ve kamera kayıtlarından yola çıkarak elimize ulaşan resmi rakamlara göre 1 Nisan tarihinde salonun içi ve dışında toplam 121 bin ile 123 bin kişi arasında bir rakam ortaya çıkıyor. Bu Cumhuriyet tarihinde görülmüş bir olay değil.

   Oraya gelen insanlar taşımalı sistemle götürülmedi, köfte ekmek vaadinde bulunulmadı, araçtan indikleri zaman 100'er lira harçlık alacaksınız denilmedi. Orada toplanan insanlar bu ülkenin gidişatına dur demek amacıyla yola çıkmış, cesur ve yürekli insanların oluşturduğu, gönüllülük esasına göre oluşturduğu bir kalabalıktı. 

“BİZİM İŞİMİZ SEVİYELİ SİYASET YAPMAK”

   Tozan, Sayın Akşener’in AKP’yi hedef almadığını söylüyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

   Toplum kavga siyaseti izlemiyor. Kavga siyaseti bizim işimiz değil. Bizim işimiz seviyeli siyaset yapmak. Bu nedenle Sayın Genel Başkanımız Türkiye gerçeklerini her Salı günü bir bir Genel merkezimiz de yapmış olduğu basın toplantısıyla ortaya koyuyor. Türkiye fotoğrafını vatandaşımızla paylaşıyor.

“80 ÖNCESİ SİYASİ NEZAKET VARDI”

   80 öncesi siyasi tarihe baktığımız zaman, farklı cephelerde olunmasına rağmen asla siyasi nezaket üslubundan vazgeçmemişlerdir. Televizyon ekranında 5-6 siyasi parti lideri bir araya gelip Türkiye meselelerini gayet güzel şekilde paylaşmışlar. Toplantı sonunda önlerini ilikleyip, birbirlerini kucaklayıp hoşgörü içerisinde ayrılabilme siyaset adamlığını gösterebilmişlerdir.

   Günümüzde siyasi parti liderlerini aynı masa etrafında toparlayıp onları ülke meselelerini konuşma noktasında bir araya getirmeniz mümkün değil. Çünkü birbirlerinin yüzlerine bakacak cümle kullanmıyorlar. Bizim asıl olan hedefimiz, insana insani değerini vermek. ‘Ey Kılıçdaroğlu, Ey Amerika, Ey Recep’ diyerek ülke siyaseti belli bir noktaya girmez.

   Sayın genel başkanımızın üslubu son derece naif ve kısa cümlelerle ülke meselelerine yönelik mesajlar veriyor. Biz de bu siyaset nezaketini sürdürmek istiyoruz.

“CHP’DEN YÜZDE 2,5, AK PARTİ’DEN İSE YÜZDE 6,5

OY TEVECCÜHÜ VAR”

   AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin açıklamasında, İYİ Partinin kendi partilerinden oy alabileceğini düşünmediğini söyledi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

   27-28 Ocak tarihlerinde Genel Merkezimizde yapmış olduğumuz bir toplantı vardı. Orada Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ümit Özdağ, yapmış olduğumuz anket çalışmalarında partimize kayan oy teveccühünün CHP'den yüzde2,5, AK Parti'den ise yüzde 6,5 olduğunu söyledi.

   Her ne kadar toplum nezdinde CHP'den teveccühün daha fazla olduğu görünüyor ise de AK Parti içerisindeki AKP'liler değil AK Partililer daha fazla teveccüh ediyor. MHP'nin bir istatistiği elimizde yok.

“MHP MAALESEF TÜRK SİYASETİNDE YOK OLMUŞ BİR PARTİDİR”

   MHP’nin kaçı İYİ Parti’ye gelecek derseniz, MHP'nin neyi kaldı diye benim size sormam lazım gelir. MHP maalesef Türk siyasetinde yok olmuş bir partidir. Bu bakımdan MHP’deki sağduyulu insanların önemli bir bölümünün Türkiye’nin geleceği açısından İYİ Parti’ye teveccüh edeceklerine inanıyorum. Yerelde de genelde de bunu görüyoruz. Hele hele 1 Nisan’dan sonra vatandaşın kafasındaki bütün soru işaretleri ortadan kalktı.

“YUMURTALAR MÜHÜRLÜ, OY PUSULA VE ZAFLARI MÜHÜRSÜZ”

   Bugün bir yerel seçim olsa AK Parti İl Başkanı seçimlerde yüzde 81 hedeflediklerini, CHP İl Başkanı en az bir milletvekili hedeflediklerini söyledi. Sizin düşünceniz nedir?

   İktidar partisi il başkanının bu kadar iddialı konuşmasının amacı, acaba bu yeni çıkarılan seçim yasasıyla alakalı elde edebilecekleri avantajı kastederek midir? Çıkarılan seçim yasası dünya tarihinde görülmemiş olaydır. Tavuğun gerisinden çıkan yumurtanın mühürlü kaşeli olması istenen bir yerde, ülkenin geleceğinin oylanmasında oy pusulasının ve zarfının mühürsüz olması kararlaştırıldı. Bu kabul edilebilir, çok ahlaki olmayan bir tavırdır. İktidar partisi il başkanı böyle bir hedefi seçim yasasının o boşluklarını lehlerine kullanabilecekleri ihtimalini göz önüne alarak söylemiştir.

“AK PARTİ DİYE BİR PARTİ KALMAZ”

   Şunu da ekleyeyim, İYİ Parti şu anda 200 bin kişilik sandık güvenliği çalışmasını tamamlamak üzere ve bunun eğitimleri önümüzdeki günlerde verilecek. Sandık güvenliği sağlanacak. Bu konuda çok önemli teknik çalışmalar var. Bu teknikleri yerelde de uygulayacağız.  Adaletli olmayan

bir seçim olursa bundan sonra AK Parti diye bir parti kalmaz. Bundan önceki mevsimlik partiler gibi AK Parti'de Türk siyasetinin tozlu rafları arasında yerini alır.

“İKİ MİLLETVEKİLLİĞİ

VE DÜZCE BELEDİYE BAŞKANLIĞININ SÖZÜNÜ VERDİM”

   CHP İl Başkanının hedefi en az bir milletvekili olabilir. Ben net şekilde söyleyeyim, parti binamızın açılışında da Sayın genel başkanımıza iki milletvekilliği ve Düzce Belediye Başkanlığının sözünü verdim.

   “Hayal mi kuruyorsun?” diyenler olacaktır. Siz bir hedef koymazsanız ve bu hedefe yönelik çalışma yapmazsanız başarılı olma şansınız yoktur. Benim öncelikli hedefim, Düzce Belediyesini almak ve Düzce'nin hak etmediği 16 yılının telafisini gerçekleştirmek. Düzce’yi alamaz ve layık olduğu yere getiremezsem burada çok başarılı bir siyaset yaptığımı söyleyemem.

“AKLIMDAN GEÇEN MEVKİ MAKAM YOKTUR”

   Kendiniz adına bir şey düşünüyor musunuz?

   Hiçbir şekilde aklımdan ne belediye başkanlığı ne de milletvekilliğini geçirmedim. Ama genel merkez der ki; “Biz sizi Düzce'de şu mevkide görmek istiyoruz” bu genel merkezin takdiridir. Benim tüm gayem yerelde Düzceme, genelde de ülkeme sahip çıkmak.

   Eğer şahsi çalışmaya kalkarsak o zaman şahsi kadrolar yapmaya başlarız. Bu da kadrolar arasında bölünmelere neden olur. Şahsi çalışmış olsaydım, MHP Belediye meclis üyesi iken tek başıma Düzce'de birçok şeyi yerinden sarsmış, konuları tek başıma sırtlamış biriyim. Orada konumumu korur, önümü açarak yoluma devam ederdim. Ben bir askerim, işçiyim.

“VİZYONLU, İLERİ GÖRÜŞLÜ YEREL YÖNETİCİLER

MAALESEF DÜZCE’YE GELMEDİ”

   Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in istifa ettiği döneme kadar yaptığı hiç mi iyi bir icraatı yok?

   Hizmette öncelik esastır. Düzce’nin öncelikleri bunlar değildi. Sosyal açıdan yaşanabilir bir şehir haline getirilmekti. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri olan Düzcemin neden öncelikleri ortaya çıkarılmadı? Düzce'nin kıymetlerini ortaya çıkarabilecek nitelikte, vizyonlu, ileri görüşlü yerel yöneticiler maalesef Düzce’ye gelmedi.

“DÜZCE KAMUOYU DÜZCESİ’NE SAHİP ÇIKAMADI”

   Peki, kimler geldi? Siyaseten bulundukları makamların imkanlarını, şahsi imkanlarına kullanmak için uğraşan insanlar geldi. Benim meclis üyeliğim süresi içerisinde belediyenin har vurulup harman savrulan paralarıyla ilgili verdiğim mücadele de maalesef Düzce kamuoyu da Düzcesine sahip çıkamadı.

   Başka illerde yapılmış, aynı ölçekte aynı firmanın markasıyla yapılmış saatleri yan yana koydum. Bir yerde yapılmış 220 bin liraya biz de yapılmış 345 bin lira. İkisini topluyorsun 745 bin lira+KDV.

   15 Temmuz parkının pazarlığı İzmit'te bir otelde yapılmış. Bunu birinci derece ağızdan duydum. Düzceli kalkıp da neden bunu sorgulamıyor? Niye hesabını birilerinden sormuyorsunuz? Ben 3,5 yıllık meclis üyeliğim süresince Düzce’nin desteğini kamusal anlamda çok görmedim. Siyaseten yalnız kaldım. Burada kaybolan Düzce olmuştur.

“260 MİLYON BÜTÇE VAR,

RESMİ OLMAYAN 470 MİLYON BORÇ VAR”

   Son 3 yıl içerisinde ne kadar bir para har vurulup harman savrulmuş olabilir?

   Düzce Belediyesinin bütçesi 220 milyonla başladı. 2017 senesinde ise zannedersem 260 milyon civarındaydı. Şu anda 260 milyon yıllık bütçesi olan Düzce Belediyesinin 470 milyon civarında bir borcu var. Bu borca SSK, elektrik, vergi borçları gibi resmi borçlar dahil değil.

   Düzce belediyesinde tuvalete bile arabayla gidiliyor. Ne kadar birim müdürü varsa hepsinin altında araba var. Halen devam ediyor. Gerekli görülen müdürlükler olabilir. Eskiden araçların kapısında ‘Resmi Hizmete Mahsustur’ yazılırdı ama bu araçların tamamı Düzce Belediyesinde ki arkadaşların özel kullanımlarına ait.

“DÜZCE’NİN İMKANLARI BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞTİR”

   Düzce'nin imkanları birilerine peşkeş çekilmiştir. Ben ısrarla, ’Aynı belediye içerisinde iki tane ayrı şirket var YEYPAŞ ve İNTAŞ ve buralara aynı kişi genel müdürlük yapıyor. Mesaisini bu şehirde harcamasına rağmen iki şirketten maaş alıyor’ diye bas bas bağırdım. 23 bin 400 lira maaş aldığını söyledim. Bunlar itiraz ettiler, 'elimize o kadar geçmiyor' dediler. Ya eline ne geçtiği beni ilgilendirmez ki, senin bana neye mal olduğun beni ilgilendirir. Burada bunu konuşmak yerine iki şirketten maaş almak ahlaki midir bunu düşünmek ve tartışmak lazım.

“BEDAVA MAAŞ ALANLAR BİTMEDİ”

    Bedava maaş alanlar bitti mi? Hayır. Ben denetim komisyonunda görevliyken, sadece listede adı olup Düzce'de olmayanları tek tek tespit ettim. Bu tür çalışmalar her türlü siyasi oluşumdan uzak tutulmalı. Bal tutan parmağını yalar mantığının kalkması lazım.

 “KURUMSAL DEVLET YAPISI YOK”

   Eğer devletimiz kurumsal bir devlet yapısına kavuşabilmiş olsaydı, siyasi partilerin hangisinin başa geldiği hiç önemli değildi. Ülkenin rejim sisteminin başkanlık, yarı başkanlık, Cumhurbaşkanlığı olması da hiç önemli değildi. Çünkü kurumsal devlet olmasından dolayı çarkları düzgün işleyecekti.

   Geçtiğimiz günlerde Düzce belediyesinde görüşülen 2017 denetim komisyonu raporundaki bulguların tamamı yıllardan beri bulunan aynı bulgular, aynı hatalar, aynı eksiklikler. Her yıl Sayıştay raporunda ortaya çıkan bulgular için neden cezai müeyyide uygulanmıyor? Eğer burası iktidar partisinin belediyesi dokunursak zarar gelir endişesi içindeyseniz, gerekli suç duyurusunda bulunmuyorsanız o zaman bu devletin kurumsal bir devlet olmadığı açık ve nettir.

“HAR VURUP HARMAN SAVRULAN PARALAR

YÜZLERCE MİLYON LİRA”

   Tahmini bir rakam verebiliyor musunuz?

   Valla 10’lu 20’li 50’li rakamlar değil. Kaybolan yok olan har vurup harman savrulan paralar yüzlerce milyon lira. Bunu sorgulayacak yargı, makam, adalet yok. Siz adaleti tesis edemezseniz, partinizin adının ne olduğu hiç önemli değil. Adaleti tesis edemezseniz bu çarkın dönüşünü asla engelleyemezsiniz.

   “Melensu park projesinin birinci etabı tamamlandı” deniyor. Orayı bir mühendis grubuna değil inşaat kalfasını götürün emin olun ki orası için söyleyeceği rakamlar, telaffuz edilen rakamların onda biri değildir.

“MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR”

   Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez'in mal varlıklarına el konulması söylemini nasıl değerlendiriyorsunuz?

   Ben malı üzerime değil de teyzemin kızına, halamın oğluna yaptıysam nasıl neticeye ulaşacağız? Ahlak ve adalet olmadığı sürece siz ne yaparsanız yapın neticeye ulaşamazsınız. Minareyi çalan kılıfını hazırlar.

   Emin olunki, bu siyasi imkanları kendi lehine kullanıp da fındıklık bahçesine kadar asfalt döktürenleri mi ararsınız, imar planındaki yüzde 40’ı 60’a çektireni mi ararsınız, düz giden yolu ortadan kaldırıp da arazisini bütünleştiren mi istersiniz sayı çok.

   Bu ülkede bir şeylerin yapılabilmesi için milli bir kalkınma projesi yapılmak zorunda. Temel ayağı da eğitim olmalı. Aile de başlayan eğitimin temeli ahlaktır.

“BÜTÜN AK PARTİ BELEDİYELERİNİ GEZİN

DÜZCE’DEN BİR PARÇA BULACAKSINIZ”

   Denetim Komisyonu Raporuyla ilgili ne diyeceksiniz?

   81 ildeki AK Parti’ye mensup belediyeleri sırasıyla gezin. Gezdiğinizde bütün bu illerde Düzce'den bir parça bulacaksınız. Ne yapıyorlar biliyor musunuz, Ankara’da Belediyeler Birliği toplantısında yahut AK Partiye mensup belediyelerle yaptıkları toplantılarda o ay o ile hangi ihalenin alınacağını belirliyorlar. Diyorlar ki; ’Önümüzdeki ay aydınlatma işi olacak. Şu şu firmalara ihale edeceksin.’ Aynı aylarda aynı ihaleler aynı firmalara veriliyor.

   Garabet bir uygulama olan tramvaya toplumun tepkisi ne olacak diye ilk bizde uyguladılar. İnsan aklıyla alay etmekten başka bir şey değil. Siz bunu sadece düğünlerde poz verilmesi için dekor olarak kullanabilirsiniz. Düzce'nin en işlek ana caddesine bu garabeti, bu oyuncağı insan aklıyla dalga geçen sistemi koyamazsınız. Bu sadece Düzce'de yaşanmıyor. AK Partinin bulunduğu bütün belediyelerde bu yaşanıyor.

“OTOPARK PARALARININ AMACA UYGUN KULLANILMASINI

İLK BEN SÖYLEDİM”

   Düzce belediyesindeki otopark paralarının belli bir hesapta toplanması ve o amaca uygun olarak kullanılmasını ilk söyleyen kişi benim. O zaman hesapta toplanan para 4 küsur milyondu.

   Otopark derken bu yoldan toplanan para değil. Bir bina yaptınız ve orayla ilgili bir otopark yapma zaruretiniz var. Bunu yerine getirmediğiniz takdirde metrekarenize göre Düzce Belediyesine bir meblağ ödüyorsunuz. Bu şekilde iskan ve ruhsatınızı alabiliyorsunuz. Yatırdığınız bu para ne oluyor? Tutulması gereken bir hesapta birikmesi gerekiyor. Bu paralarla Düzce’nin ve o paraları veren vatandaşların otopark ihtiyaçlarının giderilmesi için harcanması gerekiyor.

“SAVCILIK TARAFINDAN SORGULANMASI LAZIM”

   Siz ne yaptınız? Orada biriken parayı faili meçhule kullandınız. Şu anda bu paranın savcılık tarafından sorgulanması lazım. Olması gereken paranın olmaması suçtur. Başka bir yere harcayamazsın. Bunun izahı yok. Bu paranın hesabının yetkililer tarafından sorulması lazım.

“BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ DE SUÇLUDUR”

   Bir belediye başkanını tek başına suçlamak doğru değil. Başkan suçlu dediğimiz kadar belediye meclis üyeleri de suçludur. Birinci derecede suçludurlar ve vebal altındadırlar.

“YAKINDA DÜĞMEYE BASACAĞIZ”

   Ne yapacaksınız bu konuda?

   Denetim raporu dosyasını genel merkezimizin hukuk işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısına takdim edeceğim. Yerelde nasıl bir yol izlememiz konusunda onay ve direktif alacağım. Daha sonra da düğmeye basacağım.

   Rakamın 14 milyon olması 1 milyon olması hiç önemli değil.  Nerede ve niye kullanıldığı önemli. Bu suç Düzce belediyesindeki alım ihalelerine evet diyen bütün Meclis üyelerinin sorumluluğundadır.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Düzce ne kaybetti?
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
Cetvelle çizilmiş seçim sonuçları
 
  Ulviye Dikmen
İNSANLIK KENDİSİNİ SORGULAMALI
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
Kavgalı eve kimse kız vermez
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
Ölüm Yemini
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
Günde 10 saat oturmak 8 yıl yaşlandırıyo
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Fehmi birinci
 Ne söylesek boş burada çok büyük haksızlık yapıldı. bende yuce ALLAHA HAVALE EDİYORUM. bakalım görelim ne olacağını. alma mazlumun ahını cıkar aheste aheste.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 irfan hatip
 Bakanligi suresince Duzce icin neler yapti maddeler halinde yazarmisiniz. Duzce icin neler yapacakti. Neler kaybettik bakanligi kaybedince. merak ediyorum. Beyefendiligi durustlugune sozumuz yok .Dostlari kendisine oy olarak destek yaptilar mi acaba , fotograf paylasimlari disinda selamlar.
  " Ali Yıldız'ın acı günü! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Başsağlığı diliyorum.Sabırlar diliyorum.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Sn Faruk Özlüye yapılabilmesi mucize denebilecek, kimsenin anlayamadığı hayvan rehabilitasyon merkezi için teşekkür ederim. Eleştiri yapılırken biraz anlayış gerekir.. Sn Faruk Özlü Beyefendiye Düzce adına teşekkür ederim saygımla
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Ne yapmış da neyi kaçırmışız.1-Özdilek alışveriş merkezini açtı.2-Kabalak'a köpek barınağı açtı.Yapılan ve yarım kalan işleri biri altalta sıralasa da öğrensek.Halen daha bütün ilçelerde kanalizasyonlar olduğu gibi Melen'e akıyor.Bunların döneminde hem yerelde, hem genelde Düzce çok şey kaybetti. Düzce'nin bir bakanı olsa elbette iyi olur. Ancak duruma bakarak oldu da ne oldu demekten kendimi alamıyorum.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 ah düzce ah
 yazık oldu düzce ye, iyi mi oldu ders vermek, kim kime ders verdi şimdi, nasıl iseniz öyle yönetilirsiniz, hak ettiğin bu DÜZCE, yazık geleceğe yazık
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 metin köseer
 fatih bey yıllardır gerçekleri yazıyorsunuz. Kimsenin umurunda değil, bu insanlar matlaşmış, robotlaşmış, çıkar için kör ve sağır oluyoruz. Allah korkusunu sona bırakıyoruz. Bu gelecekten ne beklenir ki? Bu Düzce'den ne beklenir ki? Para için her şey yaparız.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Ahmet Belsa
 Düzceyi hep uyutup beleş oyları kapanlar mutlu olsun şimdi. Düzce'ye yatırım hizmet getirmeyenler mutlu olsun. iktidara oy verinde belediyeye hizmet gelir diyenler mutlu olsun. şimdi yerel şeçimler geliyor değişim düzcede başladı. muhalefet güçlü adaylar bulup Düzce'nin sorunlarını anlatabilirse seçimi kazanır. çalışmayan belediyelerden düzce kurtulur belki hizmet görür muhalefet sayesinde
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Hamdi özlü
 Şimdiye kadar gelmiş geçmiş, Düzce için çabalayan kimin kıymeti bilindi ki? Ömrünü Türkiyenin en önemli dev projelerinde görev almış uluslar arası bir netvörke sahip değerli bir Düzce evladının kıymetini bilsinler.
  " Karayolları kafasına göre takılıyor!.. " Haberine...
 Osman yigit
 Karayolları 4.bölge müdürlügü yan yol girisi dünyanın hic bir yerinde alt gecitli görülmemistir. alttan gelen arabayla karsı karsıya geliyor. proje üretmeyen trafigi rahatlatamayan karayolu olumsuz isler yapıyor. yerinde gelsin görsün. yol yapımı böylemi oluyor. akıllı is yol yapmak gerekir. karayolları müdürlügü görevini yapamıyor. olumsuz sikayetlerle yol kapatıyor. önce yol yapılır proje ile dürüst olalım insanları magdur etmeyelim. dört kara yolu müdürü saygılar. insanlara destek olun. köstek degil.
Acar Ailesinin mutlu günü Acar Ailesinin mutlu günü
  Ali Yıldız'ın acı günü!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Çiçek balı yolculuğu başladı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  BAKANLAR KURULU AÇIKLANDI!
  Yemenici: Mavi Bayraklı Plajda çalışmalar yakında bitecek!
  Üniversite Hastanesinde 'Açık Kapı'
  Acar Ailesinin mutlu günü
  Off-Road Şenliklerinde BÜYÜK MÜCADELE!
  Bilimden doğaya, doğadan bilime...
  Valilik uyardı: Bunu yapana para cezası kesilecek!
  'II. Peyzaj Mimarlığı Eğitim Öğretim Çalıştayı' sona erdi
  ALTINLARINI ÇALDILAR!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Artık çocuklar ÇALIŞMAYACAK!
  Teniste şampiyon Düzce'den!
  Çocuk istismarına karşı yürüdüler
  İstanbul'dan yola çıkan 21 sporcu, Düzce'ye geldi!
  İş insanları ile buluştu
  10.7.2018 - Düzce ne kaybetti?
  13.7.2018 - Ali Yıldız'ın acı günü!