Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :61462113 Aktif Ziyaretçi :45612 17 Aralık 2018 Pazartesi
[10:39] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [14:21] Vatan Partisinin acı kaybı! -- [11:55] Liselerden Kampüse büyük ilgi! -- [11:37] DevFest Düzce 2018 etkinliği gerçekleştirildi! -- [18:54] Özlü'den Korkmaz ailesine başsağlığı ziyareti! -- [18:45] Başkan Yiğit: Yüreğimiz yanıyor! -- [18:39] Başkan Ay: Ne gerekiyorsa yapılacak! -- [16:11] Dereceye girenlere ödül verildi! -- [13:32] Özlü'den taziye mesajı! -- [13:17] Yığılca'da yangın: 3 çocuk hayatını kaybetti! --
Katırcıoğlu; ‘Kaybolan, yok olan, har vurup harman savrulan paralar, 100’lerce milyon lira!’
İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, Düzce Belediyesinde son üç yılda savurganlığın had safhada olduğuna dikkati çekerek, “Valla 10’lu 20’li 50’li rakamlar değil. Kaybolan, yok olan, har vurup harman savrulan paralar yüzlerce milyon lira” dedi.
13.4.2018 - 11:43:30  Haberi Yazd?r

   Uzun yıllar MHP çatısı altında siyaset yapan, Belediye Meclis üyesi olarak Düzce’nin sorunlarını sürekli gündeme getiren ve İYİ Partinin kurulmasının ardından MHP’den ayrılarak Meral Akşener’in saflarına geçen İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu ile dolu dolu ve çarpıcı açıklamaların gölgesinde samimi bir sohbet gerçekleştirdik.

“ÖNCELİK SIRASINA GÖRE

ACİL EYLEM PLANLARI OLUŞTURACAĞIZ”

   İl geneli kongrelerinin bitimi ve genel kongreleri ve sahada yapacakları çalışmaları anlatarak açıklamalarına başlayan Katırcıoğlu, “Öncelikle saha çalışmalarımızın esasını oluşturacak olan vatandaşlarımızla kucaklaşma olayı var. Siyaset yapmadan vatandaşımızın dertlerini anlama noktasında çalışma yapacağız. Farklı görüşlerden vatandaşımızın dertlerini, ihtiyaçlarını bir derleme yapacağız, bu derlemeleri yapacağımız teknik çalışmayla öncelik sırasına göre acil eylem planlarını oluşturacağız.

   Önümüzdeki haftadan itibaren genel merkezimizin Düzce’ye sivil toplum örgütlerinin çalışmalarına destek vermek amacıyla ekipler gelecek. Bu ekipler sayesinde hem profesyonel bir çalışma yönetimi uygulayacağız hem vatandaşımızın birinci derecede yetişmiş kişiler tarafından dinlenmesini sağlayacağız” dedi.

   Genel Yayın Yönetmenimiz Fatih Melih Maradit’in sorularına içtenlikle yanıt veren Katırcıoğlu söyleşimizle sizleri başbaşa bırakıyoruz;

“1 NİSAN TÜRK SİYASİ HAYATINDA DÖNÜM NOKTASI OLMUŞTUR”

   CHP İl Başkanı Tozan'ın İYİ Parti'nin ilk günkü trendinin düştüğü yönündeki açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

   Sayın Tozan'ın bu açıklamaları 1 Nisan öncesinde yapılmıştı. Eğer Sayın Tozan, bu röportajı sizinle 1 Nisan sonrasında ki bir tarihte yapsaydı emin olun ki söyleyecekleri aynı olmayacaktı. Çünkü 1 Nisan tarihi Türk siyasi hayatında bir dönüm noktası olmuştur. Bugüne kadar karşılaşılmayan bugüne kadar görülmemiş bir teveccühe mazhar olmuştur. 1 Nisan tarihinde 'bunlardan bir şey olmaz' diyenlere karşı Türk halkının belki de Kuvayi Milliye hareketinin başlama noktası diyebileceğimiz bir hareket başlatılmıştır.

“KONGREMİZE 123 BİN KİŞİ KATILDI”

   Emniyet rakamları ve kamera kayıtlarından yola çıkarak elimize ulaşan resmi rakamlara göre 1 Nisan tarihinde salonun içi ve dışında toplam 121 bin ile 123 bin kişi arasında bir rakam ortaya çıkıyor. Bu Cumhuriyet tarihinde görülmüş bir olay değil.

   Oraya gelen insanlar taşımalı sistemle götürülmedi, köfte ekmek vaadinde bulunulmadı, araçtan indikleri zaman 100'er lira harçlık alacaksınız denilmedi. Orada toplanan insanlar bu ülkenin gidişatına dur demek amacıyla yola çıkmış, cesur ve yürekli insanların oluşturduğu, gönüllülük esasına göre oluşturduğu bir kalabalıktı. 

“BİZİM İŞİMİZ SEVİYELİ SİYASET YAPMAK”

   Tozan, Sayın Akşener’in AKP’yi hedef almadığını söylüyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

   Toplum kavga siyaseti izlemiyor. Kavga siyaseti bizim işimiz değil. Bizim işimiz seviyeli siyaset yapmak. Bu nedenle Sayın Genel Başkanımız Türkiye gerçeklerini her Salı günü bir bir Genel merkezimiz de yapmış olduğu basın toplantısıyla ortaya koyuyor. Türkiye fotoğrafını vatandaşımızla paylaşıyor.

“80 ÖNCESİ SİYASİ NEZAKET VARDI”

   80 öncesi siyasi tarihe baktığımız zaman, farklı cephelerde olunmasına rağmen asla siyasi nezaket üslubundan vazgeçmemişlerdir. Televizyon ekranında 5-6 siyasi parti lideri bir araya gelip Türkiye meselelerini gayet güzel şekilde paylaşmışlar. Toplantı sonunda önlerini ilikleyip, birbirlerini kucaklayıp hoşgörü içerisinde ayrılabilme siyaset adamlığını gösterebilmişlerdir.

   Günümüzde siyasi parti liderlerini aynı masa etrafında toparlayıp onları ülke meselelerini konuşma noktasında bir araya getirmeniz mümkün değil. Çünkü birbirlerinin yüzlerine bakacak cümle kullanmıyorlar. Bizim asıl olan hedefimiz, insana insani değerini vermek. ‘Ey Kılıçdaroğlu, Ey Amerika, Ey Recep’ diyerek ülke siyaseti belli bir noktaya girmez.

   Sayın genel başkanımızın üslubu son derece naif ve kısa cümlelerle ülke meselelerine yönelik mesajlar veriyor. Biz de bu siyaset nezaketini sürdürmek istiyoruz.

“CHP’DEN YÜZDE 2,5, AK PARTİ’DEN İSE YÜZDE 6,5

OY TEVECCÜHÜ VAR”

   AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin açıklamasında, İYİ Partinin kendi partilerinden oy alabileceğini düşünmediğini söyledi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

   27-28 Ocak tarihlerinde Genel Merkezimizde yapmış olduğumuz bir toplantı vardı. Orada Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ümit Özdağ, yapmış olduğumuz anket çalışmalarında partimize kayan oy teveccühünün CHP'den yüzde2,5, AK Parti'den ise yüzde 6,5 olduğunu söyledi.

   Her ne kadar toplum nezdinde CHP'den teveccühün daha fazla olduğu görünüyor ise de AK Parti içerisindeki AKP'liler değil AK Partililer daha fazla teveccüh ediyor. MHP'nin bir istatistiği elimizde yok.

“MHP MAALESEF TÜRK SİYASETİNDE YOK OLMUŞ BİR PARTİDİR”

   MHP’nin kaçı İYİ Parti’ye gelecek derseniz, MHP'nin neyi kaldı diye benim size sormam lazım gelir. MHP maalesef Türk siyasetinde yok olmuş bir partidir. Bu bakımdan MHP’deki sağduyulu insanların önemli bir bölümünün Türkiye’nin geleceği açısından İYİ Parti’ye teveccüh edeceklerine inanıyorum. Yerelde de genelde de bunu görüyoruz. Hele hele 1 Nisan’dan sonra vatandaşın kafasındaki bütün soru işaretleri ortadan kalktı.

“YUMURTALAR MÜHÜRLÜ, OY PUSULA VE ZAFLARI MÜHÜRSÜZ”

   Bugün bir yerel seçim olsa AK Parti İl Başkanı seçimlerde yüzde 81 hedeflediklerini, CHP İl Başkanı en az bir milletvekili hedeflediklerini söyledi. Sizin düşünceniz nedir?

   İktidar partisi il başkanının bu kadar iddialı konuşmasının amacı, acaba bu yeni çıkarılan seçim yasasıyla alakalı elde edebilecekleri avantajı kastederek midir? Çıkarılan seçim yasası dünya tarihinde görülmemiş olaydır. Tavuğun gerisinden çıkan yumurtanın mühürlü kaşeli olması istenen bir yerde, ülkenin geleceğinin oylanmasında oy pusulasının ve zarfının mühürsüz olması kararlaştırıldı. Bu kabul edilebilir, çok ahlaki olmayan bir tavırdır. İktidar partisi il başkanı böyle bir hedefi seçim yasasının o boşluklarını lehlerine kullanabilecekleri ihtimalini göz önüne alarak söylemiştir.

“AK PARTİ DİYE BİR PARTİ KALMAZ”

   Şunu da ekleyeyim, İYİ Parti şu anda 200 bin kişilik sandık güvenliği çalışmasını tamamlamak üzere ve bunun eğitimleri önümüzdeki günlerde verilecek. Sandık güvenliği sağlanacak. Bu konuda çok önemli teknik çalışmalar var. Bu teknikleri yerelde de uygulayacağız.  Adaletli olmayan

bir seçim olursa bundan sonra AK Parti diye bir parti kalmaz. Bundan önceki mevsimlik partiler gibi AK Parti'de Türk siyasetinin tozlu rafları arasında yerini alır.

“İKİ MİLLETVEKİLLİĞİ

VE DÜZCE BELEDİYE BAŞKANLIĞININ SÖZÜNÜ VERDİM”

   CHP İl Başkanının hedefi en az bir milletvekili olabilir. Ben net şekilde söyleyeyim, parti binamızın açılışında da Sayın genel başkanımıza iki milletvekilliği ve Düzce Belediye Başkanlığının sözünü verdim.

   “Hayal mi kuruyorsun?” diyenler olacaktır. Siz bir hedef koymazsanız ve bu hedefe yönelik çalışma yapmazsanız başarılı olma şansınız yoktur. Benim öncelikli hedefim, Düzce Belediyesini almak ve Düzce'nin hak etmediği 16 yılının telafisini gerçekleştirmek. Düzce’yi alamaz ve layık olduğu yere getiremezsem burada çok başarılı bir siyaset yaptığımı söyleyemem.

“AKLIMDAN GEÇEN MEVKİ MAKAM YOKTUR”

   Kendiniz adına bir şey düşünüyor musunuz?

   Hiçbir şekilde aklımdan ne belediye başkanlığı ne de milletvekilliğini geçirmedim. Ama genel merkez der ki; “Biz sizi Düzce'de şu mevkide görmek istiyoruz” bu genel merkezin takdiridir. Benim tüm gayem yerelde Düzceme, genelde de ülkeme sahip çıkmak.

   Eğer şahsi çalışmaya kalkarsak o zaman şahsi kadrolar yapmaya başlarız. Bu da kadrolar arasında bölünmelere neden olur. Şahsi çalışmış olsaydım, MHP Belediye meclis üyesi iken tek başıma Düzce'de birçok şeyi yerinden sarsmış, konuları tek başıma sırtlamış biriyim. Orada konumumu korur, önümü açarak yoluma devam ederdim. Ben bir askerim, işçiyim.

“VİZYONLU, İLERİ GÖRÜŞLÜ YEREL YÖNETİCİLER

MAALESEF DÜZCE’YE GELMEDİ”

   Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in istifa ettiği döneme kadar yaptığı hiç mi iyi bir icraatı yok?

   Hizmette öncelik esastır. Düzce’nin öncelikleri bunlar değildi. Sosyal açıdan yaşanabilir bir şehir haline getirilmekti. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri olan Düzcemin neden öncelikleri ortaya çıkarılmadı? Düzce'nin kıymetlerini ortaya çıkarabilecek nitelikte, vizyonlu, ileri görüşlü yerel yöneticiler maalesef Düzce’ye gelmedi.

“DÜZCE KAMUOYU DÜZCESİ’NE SAHİP ÇIKAMADI”

   Peki, kimler geldi? Siyaseten bulundukları makamların imkanlarını, şahsi imkanlarına kullanmak için uğraşan insanlar geldi. Benim meclis üyeliğim süresi içerisinde belediyenin har vurulup harman savrulan paralarıyla ilgili verdiğim mücadele de maalesef Düzce kamuoyu da Düzcesine sahip çıkamadı.

   Başka illerde yapılmış, aynı ölçekte aynı firmanın markasıyla yapılmış saatleri yan yana koydum. Bir yerde yapılmış 220 bin liraya biz de yapılmış 345 bin lira. İkisini topluyorsun 745 bin lira+KDV.

   15 Temmuz parkının pazarlığı İzmit'te bir otelde yapılmış. Bunu birinci derece ağızdan duydum. Düzceli kalkıp da neden bunu sorgulamıyor? Niye hesabını birilerinden sormuyorsunuz? Ben 3,5 yıllık meclis üyeliğim süresince Düzce’nin desteğini kamusal anlamda çok görmedim. Siyaseten yalnız kaldım. Burada kaybolan Düzce olmuştur.

“260 MİLYON BÜTÇE VAR,

RESMİ OLMAYAN 470 MİLYON BORÇ VAR”

   Son 3 yıl içerisinde ne kadar bir para har vurulup harman savrulmuş olabilir?

   Düzce Belediyesinin bütçesi 220 milyonla başladı. 2017 senesinde ise zannedersem 260 milyon civarındaydı. Şu anda 260 milyon yıllık bütçesi olan Düzce Belediyesinin 470 milyon civarında bir borcu var. Bu borca SSK, elektrik, vergi borçları gibi resmi borçlar dahil değil.

   Düzce belediyesinde tuvalete bile arabayla gidiliyor. Ne kadar birim müdürü varsa hepsinin altında araba var. Halen devam ediyor. Gerekli görülen müdürlükler olabilir. Eskiden araçların kapısında ‘Resmi Hizmete Mahsustur’ yazılırdı ama bu araçların tamamı Düzce Belediyesinde ki arkadaşların özel kullanımlarına ait.

“DÜZCE’NİN İMKANLARI BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞTİR”

   Düzce'nin imkanları birilerine peşkeş çekilmiştir. Ben ısrarla, ’Aynı belediye içerisinde iki tane ayrı şirket var YEYPAŞ ve İNTAŞ ve buralara aynı kişi genel müdürlük yapıyor. Mesaisini bu şehirde harcamasına rağmen iki şirketten maaş alıyor’ diye bas bas bağırdım. 23 bin 400 lira maaş aldığını söyledim. Bunlar itiraz ettiler, 'elimize o kadar geçmiyor' dediler. Ya eline ne geçtiği beni ilgilendirmez ki, senin bana neye mal olduğun beni ilgilendirir. Burada bunu konuşmak yerine iki şirketten maaş almak ahlaki midir bunu düşünmek ve tartışmak lazım.

“BEDAVA MAAŞ ALANLAR BİTMEDİ”

    Bedava maaş alanlar bitti mi? Hayır. Ben denetim komisyonunda görevliyken, sadece listede adı olup Düzce'de olmayanları tek tek tespit ettim. Bu tür çalışmalar her türlü siyasi oluşumdan uzak tutulmalı. Bal tutan parmağını yalar mantığının kalkması lazım.

 “KURUMSAL DEVLET YAPISI YOK”

   Eğer devletimiz kurumsal bir devlet yapısına kavuşabilmiş olsaydı, siyasi partilerin hangisinin başa geldiği hiç önemli değildi. Ülkenin rejim sisteminin başkanlık, yarı başkanlık, Cumhurbaşkanlığı olması da hiç önemli değildi. Çünkü kurumsal devlet olmasından dolayı çarkları düzgün işleyecekti.

   Geçtiğimiz günlerde Düzce belediyesinde görüşülen 2017 denetim komisyonu raporundaki bulguların tamamı yıllardan beri bulunan aynı bulgular, aynı hatalar, aynı eksiklikler. Her yıl Sayıştay raporunda ortaya çıkan bulgular için neden cezai müeyyide uygulanmıyor? Eğer burası iktidar partisinin belediyesi dokunursak zarar gelir endişesi içindeyseniz, gerekli suç duyurusunda bulunmuyorsanız o zaman bu devletin kurumsal bir devlet olmadığı açık ve nettir.

“HAR VURUP HARMAN SAVRULAN PARALAR

YÜZLERCE MİLYON LİRA”

   Tahmini bir rakam verebiliyor musunuz?

   Valla 10’lu 20’li 50’li rakamlar değil. Kaybolan yok olan har vurup harman savrulan paralar yüzlerce milyon lira. Bunu sorgulayacak yargı, makam, adalet yok. Siz adaleti tesis edemezseniz, partinizin adının ne olduğu hiç önemli değil. Adaleti tesis edemezseniz bu çarkın dönüşünü asla engelleyemezsiniz.

   “Melensu park projesinin birinci etabı tamamlandı” deniyor. Orayı bir mühendis grubuna değil inşaat kalfasını götürün emin olun ki orası için söyleyeceği rakamlar, telaffuz edilen rakamların onda biri değildir.

“MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR”

   Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez'in mal varlıklarına el konulması söylemini nasıl değerlendiriyorsunuz?

   Ben malı üzerime değil de teyzemin kızına, halamın oğluna yaptıysam nasıl neticeye ulaşacağız? Ahlak ve adalet olmadığı sürece siz ne yaparsanız yapın neticeye ulaşamazsınız. Minareyi çalan kılıfını hazırlar.

   Emin olunki, bu siyasi imkanları kendi lehine kullanıp da fındıklık bahçesine kadar asfalt döktürenleri mi ararsınız, imar planındaki yüzde 40’ı 60’a çektireni mi ararsınız, düz giden yolu ortadan kaldırıp da arazisini bütünleştiren mi istersiniz sayı çok.

   Bu ülkede bir şeylerin yapılabilmesi için milli bir kalkınma projesi yapılmak zorunda. Temel ayağı da eğitim olmalı. Aile de başlayan eğitimin temeli ahlaktır.

“BÜTÜN AK PARTİ BELEDİYELERİNİ GEZİN

DÜZCE’DEN BİR PARÇA BULACAKSINIZ”

   Denetim Komisyonu Raporuyla ilgili ne diyeceksiniz?

   81 ildeki AK Parti’ye mensup belediyeleri sırasıyla gezin. Gezdiğinizde bütün bu illerde Düzce'den bir parça bulacaksınız. Ne yapıyorlar biliyor musunuz, Ankara’da Belediyeler Birliği toplantısında yahut AK Partiye mensup belediyelerle yaptıkları toplantılarda o ay o ile hangi ihalenin alınacağını belirliyorlar. Diyorlar ki; ’Önümüzdeki ay aydınlatma işi olacak. Şu şu firmalara ihale edeceksin.’ Aynı aylarda aynı ihaleler aynı firmalara veriliyor.

   Garabet bir uygulama olan tramvaya toplumun tepkisi ne olacak diye ilk bizde uyguladılar. İnsan aklıyla alay etmekten başka bir şey değil. Siz bunu sadece düğünlerde poz verilmesi için dekor olarak kullanabilirsiniz. Düzce'nin en işlek ana caddesine bu garabeti, bu oyuncağı insan aklıyla dalga geçen sistemi koyamazsınız. Bu sadece Düzce'de yaşanmıyor. AK Partinin bulunduğu bütün belediyelerde bu yaşanıyor.

“OTOPARK PARALARININ AMACA UYGUN KULLANILMASINI

İLK BEN SÖYLEDİM”

   Düzce belediyesindeki otopark paralarının belli bir hesapta toplanması ve o amaca uygun olarak kullanılmasını ilk söyleyen kişi benim. O zaman hesapta toplanan para 4 küsur milyondu.

   Otopark derken bu yoldan toplanan para değil. Bir bina yaptınız ve orayla ilgili bir otopark yapma zaruretiniz var. Bunu yerine getirmediğiniz takdirde metrekarenize göre Düzce Belediyesine bir meblağ ödüyorsunuz. Bu şekilde iskan ve ruhsatınızı alabiliyorsunuz. Yatırdığınız bu para ne oluyor? Tutulması gereken bir hesapta birikmesi gerekiyor. Bu paralarla Düzce’nin ve o paraları veren vatandaşların otopark ihtiyaçlarının giderilmesi için harcanması gerekiyor.

“SAVCILIK TARAFINDAN SORGULANMASI LAZIM”

   Siz ne yaptınız? Orada biriken parayı faili meçhule kullandınız. Şu anda bu paranın savcılık tarafından sorgulanması lazım. Olması gereken paranın olmaması suçtur. Başka bir yere harcayamazsın. Bunun izahı yok. Bu paranın hesabının yetkililer tarafından sorulması lazım.

“BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ DE SUÇLUDUR”

   Bir belediye başkanını tek başına suçlamak doğru değil. Başkan suçlu dediğimiz kadar belediye meclis üyeleri de suçludur. Birinci derecede suçludurlar ve vebal altındadırlar.

“YAKINDA DÜĞMEYE BASACAĞIZ”

   Ne yapacaksınız bu konuda?

   Denetim raporu dosyasını genel merkezimizin hukuk işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısına takdim edeceğim. Yerelde nasıl bir yol izlememiz konusunda onay ve direktif alacağım. Daha sonra da düğmeye basacağım.

   Rakamın 14 milyon olması 1 milyon olması hiç önemli değil.  Nerede ve niye kullanıldığı önemli. Bu suç Düzce belediyesindeki alım ihalelerine evet diyen bütün Meclis üyelerinin sorumluluğundadır.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
SERMAYEMİZ YÜREKTEN
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
 
  Ulviye Dikmen
Seçimlerin getireceklerini beklemek
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
KARŞILAMA
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KADIN
 
  Aysel Dural
HIRSIZ KİM?
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
IŞIL IŞIL PARLIYORLAR
 
  Caner Besler
Bursa’dan şen dönüyoruz
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " SERMAYEMİZ YÜREKTEN " Yazısına...
 Adil kara
 Düzcenin genç gazetesinin yıldönümünü tebrik eder düzcenin gelişmesi için Düzce'ye değer katan burasıdüzce iyi ki varsınız. düzcenin sorunlarını düzcenin gelecegini yaşanabilir kent olması için uğraşan burasıdüzce iyi ki varsınız burda
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 murat
 sayın özlü görüldüğü kadarı ile belediye başkanı olacaksınız. nacizane önerim etrafınız da sizi zor duruma sokacak ve cıkar hesapları yapanları derhal ekarte edin. yillardır şaibe içerisindeki düzce belediyesine kalite ve saygınlık getirin.düzce buna layık.
  " SERMAYEMİZ YÜREKTEN " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 nice yıllara burası düzce
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İskani
 Kargalar güler.Yok ilçe başkanı ile çalışacakmış.İl başkanına küs olan adamdan başkan maşkan olmaz.
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İŞSİZ VATANDAŞ
 YANINDA İLÇE BAŞKANIYLA GEZDİĞİNİZ SÜRECE KAYBETMEYE MAHKUMSUNUZ. DEMEDİ DEMEYİN.
  " KARŞILAMA " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 düzcede iktidarın hizmet proje üretemedigi aldığı oyların hakkını yansıtamadığı bu yüzden düzcedeki muhalefetin seçim kazanma olasılığı yukarılara çıktı. bu yüzden iktidar en güçlü adayını sahaya sürdü eski bakanı. ama düzce halkı iktidarı seçimlerde cezasını kesip muhalefeti belediyenin başına getireceği gözüküyor.
  " Seçimlerin getireceklerini beklemek " Yazısına...
 fatih kurugöl
 düzce seçimlerde iktidarın düzce halkı tarafından cezalandırılıp seçimi muhalefetin kazanacagı öngörülüyor. çünkü iktidar rekor oyları alıp düzce halkına hizmet noktasında başarılı olamaması düzcede degişim noktasında iktidarın başarısız oldugu düzce halkı tarafından dillendiriliyor. bu yüzden seçimi muhalefetin kazanması hayal olamaz. degişim zamanı geldi.
  " YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 düzcede kongre merkezi fuar alanı spor kompleksi 5 yıldızlı otel çevre yolları marka şehir projeleri düzce için yapılması gereken projeler düzcenin yaşanabilir şehir olması için belediye başkan adaylarının kafa yorup düzce halkına sunmaları lazım düzcenin sorunlarını tespit edip çözüm yolları bulunursa düzce daha yaşanabilir bir kent görüntüsüne kavuşur öncelikle konuşmak degil düzce için icraat lazım
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 adil kara
 düzceyi yap boz tahtasına çevirenlerden seçimde dersini verecek düzce halkı. birisi kapatıyor birisi açıyor. birisi direkleri beğenmiyor söküyor birisi yenisini dikiyor. bu paralar kimin parası. düzce halkı daha iyi yönetilmeyi bekliyor. bu seçimde düzce halkı değişim diyecek. muhalefet seçimi kazanacak.
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 Vildan menekay
 Kalemine yuregine saglik sevgili Fatih Maradit.. Asillerin unutuldugu vekillerin kafasina gore isler yaptiklari bir ulkede yasiyoruz. Bende bir sözumüzle iade edeyim hemen yazıya binayen, peki hırsızın hiç mi sucu yok denir ya, burada bizler hırsız değiliz tabi ama teşbihte de hata olmaz denir . :) Bizler halk olarak hiç bir şekilde tepkimizi göstermiyoruz ya da gösteremiyoruz. sonuç olarak da tekrar bir sözümüzle bağlıyayım, köpeksiz köy buldular değneksiz dolaşıyorlar.. Kendi içimizden çıkartıp töbe haşa ilah yaptığımız siyasiler de her türlü rant peşinde koşabiliyorlar.. Aslında tepkisiz kalmakla suçlu bizleriz onlar değil. seçildiği günden itibaren tek icraatı, kaldırım taşlarını yenilemek olan bir başkanı sorgusu sualsiz 2'nci kere seçmekte nedir? Onlar kendi kendilerine gelmiyorlar biz seçiyoruz, Önümüzdeki seçimde iyi düşünmeliyiz sandığa giderken..
Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar! Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar!
  Vatan Partisinin acı kaybı!
  Kaynaşlı'da fabrika yangını!
  Çakar'dan acil servise ziyaret
  Engelli bireylerden tiyatro oyunu!
  Hastanede gerçeği aratmayan yangın tatbikatı!
  Müstakil evde kalorifer kazanı patladı!
  Özlü’den dedikodulara cevap!..
  Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış bekleniyor!
  Özlü'den Korkmaz ailesine başsağlığı ziyareti!
  Başkan Ay'dan İnsan Hakları mesajı!
  Özlü'den taziye mesajı!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düğün hayali gerçek oldu!
  Dereceye girenlere ödül verildi!
  Kahvehanede silahlı kavga!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Başkan Yiğit: Yüreğimiz yanıyor!
  Rehber programı Düzce’yi tanıtacak!
  10.12.2018 - Bir deli kuyuya taş atmış!..
  13.12.2018 - Özlü’den dedikodulara cevap!..
  14.12.2018 - SERMAYEMİZ YÜREKTEN
  10.12.2018 - Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar!
  11.12.2018 - YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
  11.12.2018 - Seçimlerin getireceklerini beklemek
  11.12.2018 - KARŞILAMA