Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :63276048 Aktif Ziyaretçi :57363 21 Mart 2019 Perşembe
[17:23] Uzman Çavuş için taziye yayınladılar! -- [17:11] DTSO Meclisi toplandı! -- [17:04] Kariyer Zirvesi'nde buluştular! -- [16:59] İlahiyat gençliğinin geleceği anlatıldı! -- [16:53] Hükümlülerle birlikte ağaç diktiler! -- [16:41] Yemin töreni düzenlendi! -- [16:23] Çanakkale fotoğraflarla anlatıldı! -- [16:09] Down Sendromlu çocukları ağırladılar! -- [15:53] “Mutlu Çarşamba” ile yüzleri gülüyor! -- [15:43] Basketbol Yıldızlar yarı finali başladı! --
KELEŞ'TEN İDDİALARA YANIT
Düzce Belediye Meclisi Denetim Komisyonu’nun tespit ettiği usulsüzlükler üzerine Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş bir açıklama yaptı.
6.4.2018 - 11:51:19  Haberi Yazd?r

   Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, otopark yapılmak üzere toplanan ve denetimlerde banka hesaplarında bulunamayan 15 milyon lira için yapılan eleştirilere yanıt verdi. Denetim Komisyonu üyelerine seslenen Keleş, “15 milyonu kim cebe indirdi? Hadi cevap verin” dedi.

DENETİM KOMİSYONU TESPİT ETMİŞTİ

   Düzce Belediye Meclisi Denetim Komisyonu’nun tespit ettiği, “2 adet 18 metrekare tuvaletin 168 bin liraya alınması”, “su perdesi ve dikey bahçenin 320 bin TL’ye mal olması”, “İçişleri bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi tarafından ücretsiz olarak belediyelere tahsis edileceği belirtilen bilgisayar programı için Düzce Belediyesi’nin 217 bin 710 TL ödeme yapması”, “ihalelerde usulsüzlük”, “otopark yönetmeliği gereği tahsil edilen 14 milyon 867 bin TL artı faiz bedelin banka hesaplarında bulunmaması” hakkındaki rapor üzerine Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş bir açıklama yaptı.

   Sosyal medya hesabından iddialara ilişkin açıklama yapan Keleş, Düzce Belediyesi’nin 1 kuruşunun dahi kaybolmadığını ifade etti. “Eğer görev yaptığım zaman zarfında suç teşkil edecek bir icraatım olduysa müfettişler bunu tespit eder, devletin savcıları da gereğini yerine getirir” diyen Keleş, “Asıl beni şaşırtan gerçeği söylemesi gerekenlerin suskunluğu” diye dert yandı.

"KİMSENİN TEKERİNE ÇOMAK SOKMADIM"

   Yazılanları ve konuşulanları hayretle izlediğini söyleyen Keleş’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: “Biliyorsunuz; severek ve isteyerek büyük bir heyecanla yürüttüğüm Belediye Başkanlığı görevimden istifa etmek zorunda kalmış, sebeplerinide açık bir biçimde istifa mektubumda açıklamıştım.

   Hepinizin bildiği üzere istifa etme hakkı kişisel bir haktır.Bende, içinde bulunduğumuz şartlarda daha fazla ısrar etmenin çok sevdiğim Düzcemize zarar vereceğini düşündüğümden demokratik haklarım çerçevesinde istifa talebinde bulundum ve kabul edildi. Kimseyi suçlamadım, kimseyi hedef göstermedim, siyaseten kimsenin tekerine çomak sokmadım.

"DELİL KARARTMAM SÖZ KONUSU DEĞİL"

   Bundan sonraki süreçte eğer görev yaptığım zaman zarfında suç teşkil edecek bir icraatım olduysa müfettişler bunu tespit eder devletin savcıları da gereğini yerine getirir.Bu durumda takdir edersiniz ki; Belediye Başkanı da olmadığım için herhangi bir şeyi saklamam, gizlemem, delil karartmam da söz konusu olamayacaktır.

   Hal böyleyken görevden ayrıldığım günden beri birileri sürekli hakkımda yalan, dedikodu ve iftira kampanyası yürütmeye devam ediyor.Önce bildiğiniz gibi yaptıklarımı beğenmemekle işe başladılar.Ardından yaptıklarımı yıktırma gayretiyle devam ettiler.Daha sonra yapmakta olduğumuz bütçeleri dahi hazır olan bütün işleri iptal ettirdiler.Ardından tüm yönetim kadrolarını tasfiye ettirdiler. Şimdi ise usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları ile yeni bir versiyon deniyorlar."

BASINI DÜŞMAN İLAN ETTİ

   Mehmet Keleş, Belediye'deki milyonlarca liralık şaibeli işleri tespit eden Denetim Komisyonu raporunu haber yaptı diye basını da düşman ilan etti. Açıklamalarını şöyle sürdürdü:

   "Ne iddia ediyorlar:

   Özetle üç iddiaları var.

   1- Belediyenin otopark hesabındaki 15 milyon hesapta değil.

   2- Belediyede bazı personeller amacı dışında çalıştırılmış.

   3- Tuvaletler, güreş sahası gereksiz hizmetlermiş.

   Tabii, Mehmet Keleş düşmanları (kim olduklarını söylememe gerek yok siz onları benden iyi tanıyorsunuz) mal bulmuş mağribi gibi hemen manşetleri atıyorlar.

   “Belediyenin 15 milyonu kayıp!”

   “Kokusu yeni yeni çıkıyor, daha neler var neler.”

   “Buyrun burdan yakın, Belediyenin 15 milyonu buharlaşmış.”

   Ve tabii alt kısma da bir iki yorum eklemeleri lazım.Oraya da büyük harflerle;

   Hırsızzz vaaarrrr diye yazıyorlar ki, eyyamcılığın, goygoyculuğun dibine vurmuş olsunlar.

   Bunlar beni şaşırtmıyor!!!

"BİR KURUŞ DAHİ KAYBOLMADI"

   Başta da yazdım bunlar beni sevmeyenler. Asıl beni şaşırtan gerçeği söylemesi gerekenlerin suskunluğu.

   Söyleyecekleri bir kelime: SAÇMALAMAYIN.

   Evet sadece söylemeleri gereken şey bu.Düzce Belediyesi’nin bir kuruşunun dahi kaybolmadığı, kamu kurumlarında böyle bir şeyin mümkün olmadığı, otopark hesabında olmayan paraların belediyenin başka bir hesabında tutulduğu ve yine hizmetlere harcandığı. Bu kadar.

"HAKSIZ YERE LİNÇ EDİLİYORUZ"

   Ama bunu yapmıyorlar, sosyal medyada bir haftadan beri haksız yere linç ediliyoruz. Dostlarımızın (veya dost bildiklerimiz) kılları bile kıpırdamıyor.Bir kardeşimiz, spora yapılan yatırımların fuzuli olamayacağını, spor yatırımlarına yapılan harcamaların Güreş İhtisas Kulübüne yapılıyor gibi gösterildiğini, bunun yanlış olduğunu söylemeye kalkıyor ve o da nasibini alıyor bu linç girişiminden.

   Bir güzel söz var. Hatırlatmak isterim. ‘Yağmur yağar çise çise, bu gün bize yarın size.’

   Bir de güzel hikaye var aslında Sarı Öküz hikayesi ama onu da arif olan anlasın artık.

"İHALELERİN ALTINDA İMZALARI YOK MU?"

   Peki, madem onlar açıklamıyorlar, ben soruyorum.

   Soru 1- Hesapta olmayan 15 milyon nerde?

   Soru 2- Birinci soruya cevabınız belediyenin bir başka hesabında duruyor ise, ben görevden ayrıldıktan sonra yani 2 Ekim’den sonra, siz topladığınız otopark paralarını hangi hesapta topladınız ve kaç otopark yaptınız?

   Soru 3- İddia edildiği üzere Düzce Belediyesi parkları ihaleyle aynı müstecirlere verirken, Dursun Ay ihaleyi yapan encümen üyesi değil miydi?

   Soru 4- Bu meclis Denetim Komisyonu üyelerinin, yine encümen üyesi sıfatıyla bu pahalı dedikleri ihalelerin altında imzaları yok mu?

   Soru 5- Kim bu amacı dışında çalışanlar? Nerde çalışmışlar?

   Evet, cevap verin ve tüm Düzce kamuoyu aydınlansın.

KELEŞ’TEN MANİLİ GÖNDERME

   Özellikle denetim komisyonu üyelerine söylüyorum, çok değerli vede muhterem, yüksek hesap bilgisine sahip, donanımlı arkadaşlar cevap verin.15 milyonu kim cebe indirdi? Hadi cevap verin.

   Yanılmıyorsam Ziya Paşaya ait çok muhteşem bir söz vardı, şayet kimse üzerine alınmayacaksa yazmak isterim. Çünkü bu lafı hak ediyorsunuz; Ne günlere kaldık ey gazi hünkar, katır mühürdar oldu, eşşek defterdar.Kalın sağlıcakla.

   Haaa aklıma gelmişken şu parti büyüğümüze Başkanın hukukunu koruma sözü veren arkadaşlara da bir dörtlük yazayım da içleri rahat olsun!!!

   Giderim ilinizden, kurtulam dilinizden, yeşilbaş ördek olsam, su içmem gölünüzden.”

Peki, Senin Yorumun?
Lale Elmas  /  6.4.2018 - 12:38:57
 Sen hep gezdiğin için kimin imzası var beli değil
.Sevinç S.  /  6.4.2018 - 12:38:00
 Hadi bakalım
  Fatih Melih Maradit
BELEDİYENİN KAPISI!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
İYİLİK HALİ
 
  Ulviye Dikmen
Biz halkız, nasıl bir yönetimle yönetilm
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ZİYARET
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Yerel Seçim Öncesi Düşlerim
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
AKIL VE HAYAT
 
  Aysel Dural
Dünyada, makamın beş para etmediğinin is
 
  Özkan GÖZÜTOK
Seçim Reklamları oyunuzu değiştirebilir
 
  Erdal Pişken
BU SEFER BAŞARACAĞIZ
 
  Caner Besler
Edirne bastırdı fakat!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’ " Haberine...
 Korkmaz Şendir
 Her iktidarın yaptığı şeyleri haber değeri varmış gibi anlatma Ömer efendi. Sen gelebilsen arkanda yanında gezenler kimbilir neler vereceksin AMA SANA OY VERMEYECEĞİZ VE AFYONKARAHİSAR ‘a geri göndereceğiz.
  " Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA! " Haberine...
 teknik
 Peki bu atama işinden Belediye meclis üyelerinin bilgisi var mıdır yok mudur.???
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Cemal YILMAZ
 Değerli Hocam ve Çok Kıymetli okuyucular; Hacı Bektaş-i Veli "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır " diyeli 1700 yıl,Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir " diyeli yaklaşık 100 yıl oldu.Kısacası yapılacak tüm iş ve işlemlerde Bilimden ve Bilim Adamından faydalanmak gerekmektedir.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Mesele zaten burada.Önce ihaleye gerek var mı? Belediyenin marangozu bu kapıyı yapsa hiç para vermeyeceğiz.İhale-Şirket sistemi belediyede varsa hep ikinci marangoz kapıyı tamir eder.Marangoz değişir ancak hep ikinci yapar.Şimdi basının da çoğu bu ihaleciler i parlatıyor.Tartıştıkları müteahhitler Düzceli mi yabancı mı olsun.Biz hem ihale sistemine ,hem de şirketleşmeye son vereceğiz.Kapının gideri bizde 200 lira malzeme parası olur.Ya rant,ya vatan.Ya rant, ya üretim. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı.
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Peri Hanım,çok teşekkür ederim.11 Mart pazartesi gecesi ULUSAL kanal da 20 dakikalık bir programım vardı.Orada sizin Düzce'de hava kirliliğine karşı verilen mücadelede katkınızı bir kez daha ifade ettim.Sizlerden öğrendiklerimizle ufkumuz aydınlanıyor.Üniversitemiz kurulurken o dönem yaptığımız il Divan kurulu toplantılarında hep öğrencilerin harcayacağı paranın hesabını yapanlar vardı.Hiç gelecek bilim insanlarından nasıl yararlanacağımız konuşulmuyordu.O zaman bu zihniyete itiraz ettik.Rant değil de bilim esas alınsaydı Düzce böyle mi olurdu.Sizlerin düşleri bizim rehberimizdir.''İyi ki varsınız'' tümcesi herhalde en iyi sizler için söylendiğinde anlam bulur.Şahsınızda,Üniversitemizin Düzce için,insanlık için,bilim için yüreği atan tüm akademisyenlerine saygı ve selamlarımı sunuyorum. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Metin Can
 Yeni seçilen belediye başkanı kim olursa belediyenin eski borcunun hangi yatırımlardan kaynaklandığını Düzce kamuoyuna kalem,kalem açıklasın.20 senedir Sn.Selahattin Olcarın yaptığı Düzcenin alt yapısı ve asfalt şantiyesi dışında Düzcenin görünümünü değiştirecek bir çalışma olmadığı gibi yeşil alanlarımızıda kaybettik..
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Nurcan Güneşdoğdu
 Bence belediyenin borcu gelene yüklenmesin gidenden yargı karşısında hesap sorulsun
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Nihat Sel
  Bu güne kadar, hep ikinci marangozla iş yapılmış gibi görünüyor , yoksa o kadar borç var , ortada hiçbirşey yok .
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Hasan Efe Kalkan
 👏👏 aynen katılıyorum
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Alaattin Ozgurel
 Aynen aynen katiliyorum ben eskisehire her yil sikca gider gelitim ve eskisehiri cok iyi bilirim orda yapilan hizmetler duzcemizde 3 te 1 .yok bugun soyle duzcemize baktigimizda eskisehirin cooookkkkkkkk coooookkkkkkk gerisin dd yerinde sayiyor desem yeri var fazla soze gerek yokkkk tablo ortada saygilar
Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti!
  Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  MHP üç gün yas ilan etti!
  Ömer Küçük; ‘Cahil lafını şahsınıza iade ediyorum!’
  Küçük'ten Özlü'ye: Kaybedeceğini anladı, kışkırtmaya çalışıyor!
  Küçük, saldırıyı nefretle kınadı!
  Özlü; “Sizler bu ülkenin neşesisiniz”
  Tıp Bayramı için mesaj yayınladılar!
  Bilim ve Teknoloji Komisyonu Mersin'de!
  ‘Sıfır Atık Projesi’ anlatıldı!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  Vatan Partisi’nden kurum ziyaretleri!
  RADYODÜET yayına başladı!
  Polisten fuhuş operasyonu!
  Yeni Zelanda'da yaşanan saldırıyı kınadılar!
  Bakan Yardımcısı Düzce'de: Gençlik Merkezlerinin sayısı artacak!
  Küçük; ‘Bizde ortak akıl vardır’
  Bıyık; ‘Düzce’yi Düzcelilerle birlikte yöneteceğiz’
  Kamu Başdenetçisi öğrencilerle buluştu!
  Evsiz vatandaşa Kızılay'dan yardım eli!
  Keskin ve Keşir ziyaretlere devam ediyor!
  14.3.2019 - BELEDİYENİN KAPISI!
  14.3.2019 - Yerel Seçim Öncesi Düşlerim
  20.3.2019 - Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  19.3.2019 - Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!