Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :61415557 Aktif Ziyaretçi :2568 15 Aralık 2018 Cumartesi
[14:21] Vatan Partisinin acı kaybı! -- [11:55] Liselerden Kampüse büyük ilgi! -- [11:37] DevFest Düzce 2018 etkinliği gerçekleştirildi! -- [18:54] Özlü'den Korkmaz ailesine başsağlığı ziyareti! -- [18:45] Başkan Yiğit: Yüreğimiz yanıyor! -- [18:39] Başkan Ay: Ne gerekiyorsa yapılacak! -- [16:11] Dereceye girenlere ödül verildi! -- [13:32] Özlü'den taziye mesajı! -- [13:17] Yığılca'da yangın: 3 çocuk hayatını kaybetti! -- [13:01] Havacılık hakkında bilgilendirildiler! --
KELEŞ'TEN İDDİALARA YANIT
Düzce Belediye Meclisi Denetim Komisyonu’nun tespit ettiği usulsüzlükler üzerine Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş bir açıklama yaptı.
6.4.2018 - 11:51:19  Haberi Yazd?r

   Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, otopark yapılmak üzere toplanan ve denetimlerde banka hesaplarında bulunamayan 15 milyon lira için yapılan eleştirilere yanıt verdi. Denetim Komisyonu üyelerine seslenen Keleş, “15 milyonu kim cebe indirdi? Hadi cevap verin” dedi.

DENETİM KOMİSYONU TESPİT ETMİŞTİ

   Düzce Belediye Meclisi Denetim Komisyonu’nun tespit ettiği, “2 adet 18 metrekare tuvaletin 168 bin liraya alınması”, “su perdesi ve dikey bahçenin 320 bin TL’ye mal olması”, “İçişleri bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi tarafından ücretsiz olarak belediyelere tahsis edileceği belirtilen bilgisayar programı için Düzce Belediyesi’nin 217 bin 710 TL ödeme yapması”, “ihalelerde usulsüzlük”, “otopark yönetmeliği gereği tahsil edilen 14 milyon 867 bin TL artı faiz bedelin banka hesaplarında bulunmaması” hakkındaki rapor üzerine Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş bir açıklama yaptı.

   Sosyal medya hesabından iddialara ilişkin açıklama yapan Keleş, Düzce Belediyesi’nin 1 kuruşunun dahi kaybolmadığını ifade etti. “Eğer görev yaptığım zaman zarfında suç teşkil edecek bir icraatım olduysa müfettişler bunu tespit eder, devletin savcıları da gereğini yerine getirir” diyen Keleş, “Asıl beni şaşırtan gerçeği söylemesi gerekenlerin suskunluğu” diye dert yandı.

"KİMSENİN TEKERİNE ÇOMAK SOKMADIM"

   Yazılanları ve konuşulanları hayretle izlediğini söyleyen Keleş’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: “Biliyorsunuz; severek ve isteyerek büyük bir heyecanla yürüttüğüm Belediye Başkanlığı görevimden istifa etmek zorunda kalmış, sebeplerinide açık bir biçimde istifa mektubumda açıklamıştım.

   Hepinizin bildiği üzere istifa etme hakkı kişisel bir haktır.Bende, içinde bulunduğumuz şartlarda daha fazla ısrar etmenin çok sevdiğim Düzcemize zarar vereceğini düşündüğümden demokratik haklarım çerçevesinde istifa talebinde bulundum ve kabul edildi. Kimseyi suçlamadım, kimseyi hedef göstermedim, siyaseten kimsenin tekerine çomak sokmadım.

"DELİL KARARTMAM SÖZ KONUSU DEĞİL"

   Bundan sonraki süreçte eğer görev yaptığım zaman zarfında suç teşkil edecek bir icraatım olduysa müfettişler bunu tespit eder devletin savcıları da gereğini yerine getirir.Bu durumda takdir edersiniz ki; Belediye Başkanı da olmadığım için herhangi bir şeyi saklamam, gizlemem, delil karartmam da söz konusu olamayacaktır.

   Hal böyleyken görevden ayrıldığım günden beri birileri sürekli hakkımda yalan, dedikodu ve iftira kampanyası yürütmeye devam ediyor.Önce bildiğiniz gibi yaptıklarımı beğenmemekle işe başladılar.Ardından yaptıklarımı yıktırma gayretiyle devam ettiler.Daha sonra yapmakta olduğumuz bütçeleri dahi hazır olan bütün işleri iptal ettirdiler.Ardından tüm yönetim kadrolarını tasfiye ettirdiler. Şimdi ise usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları ile yeni bir versiyon deniyorlar."

BASINI DÜŞMAN İLAN ETTİ

   Mehmet Keleş, Belediye'deki milyonlarca liralık şaibeli işleri tespit eden Denetim Komisyonu raporunu haber yaptı diye basını da düşman ilan etti. Açıklamalarını şöyle sürdürdü:

   "Ne iddia ediyorlar:

   Özetle üç iddiaları var.

   1- Belediyenin otopark hesabındaki 15 milyon hesapta değil.

   2- Belediyede bazı personeller amacı dışında çalıştırılmış.

   3- Tuvaletler, güreş sahası gereksiz hizmetlermiş.

   Tabii, Mehmet Keleş düşmanları (kim olduklarını söylememe gerek yok siz onları benden iyi tanıyorsunuz) mal bulmuş mağribi gibi hemen manşetleri atıyorlar.

   “Belediyenin 15 milyonu kayıp!”

   “Kokusu yeni yeni çıkıyor, daha neler var neler.”

   “Buyrun burdan yakın, Belediyenin 15 milyonu buharlaşmış.”

   Ve tabii alt kısma da bir iki yorum eklemeleri lazım.Oraya da büyük harflerle;

   Hırsızzz vaaarrrr diye yazıyorlar ki, eyyamcılığın, goygoyculuğun dibine vurmuş olsunlar.

   Bunlar beni şaşırtmıyor!!!

"BİR KURUŞ DAHİ KAYBOLMADI"

   Başta da yazdım bunlar beni sevmeyenler. Asıl beni şaşırtan gerçeği söylemesi gerekenlerin suskunluğu.

   Söyleyecekleri bir kelime: SAÇMALAMAYIN.

   Evet sadece söylemeleri gereken şey bu.Düzce Belediyesi’nin bir kuruşunun dahi kaybolmadığı, kamu kurumlarında böyle bir şeyin mümkün olmadığı, otopark hesabında olmayan paraların belediyenin başka bir hesabında tutulduğu ve yine hizmetlere harcandığı. Bu kadar.

"HAKSIZ YERE LİNÇ EDİLİYORUZ"

   Ama bunu yapmıyorlar, sosyal medyada bir haftadan beri haksız yere linç ediliyoruz. Dostlarımızın (veya dost bildiklerimiz) kılları bile kıpırdamıyor.Bir kardeşimiz, spora yapılan yatırımların fuzuli olamayacağını, spor yatırımlarına yapılan harcamaların Güreş İhtisas Kulübüne yapılıyor gibi gösterildiğini, bunun yanlış olduğunu söylemeye kalkıyor ve o da nasibini alıyor bu linç girişiminden.

   Bir güzel söz var. Hatırlatmak isterim. ‘Yağmur yağar çise çise, bu gün bize yarın size.’

   Bir de güzel hikaye var aslında Sarı Öküz hikayesi ama onu da arif olan anlasın artık.

"İHALELERİN ALTINDA İMZALARI YOK MU?"

   Peki, madem onlar açıklamıyorlar, ben soruyorum.

   Soru 1- Hesapta olmayan 15 milyon nerde?

   Soru 2- Birinci soruya cevabınız belediyenin bir başka hesabında duruyor ise, ben görevden ayrıldıktan sonra yani 2 Ekim’den sonra, siz topladığınız otopark paralarını hangi hesapta topladınız ve kaç otopark yaptınız?

   Soru 3- İddia edildiği üzere Düzce Belediyesi parkları ihaleyle aynı müstecirlere verirken, Dursun Ay ihaleyi yapan encümen üyesi değil miydi?

   Soru 4- Bu meclis Denetim Komisyonu üyelerinin, yine encümen üyesi sıfatıyla bu pahalı dedikleri ihalelerin altında imzaları yok mu?

   Soru 5- Kim bu amacı dışında çalışanlar? Nerde çalışmışlar?

   Evet, cevap verin ve tüm Düzce kamuoyu aydınlansın.

KELEŞ’TEN MANİLİ GÖNDERME

   Özellikle denetim komisyonu üyelerine söylüyorum, çok değerli vede muhterem, yüksek hesap bilgisine sahip, donanımlı arkadaşlar cevap verin.15 milyonu kim cebe indirdi? Hadi cevap verin.

   Yanılmıyorsam Ziya Paşaya ait çok muhteşem bir söz vardı, şayet kimse üzerine alınmayacaksa yazmak isterim. Çünkü bu lafı hak ediyorsunuz; Ne günlere kaldık ey gazi hünkar, katır mühürdar oldu, eşşek defterdar.Kalın sağlıcakla.

   Haaa aklıma gelmişken şu parti büyüğümüze Başkanın hukukunu koruma sözü veren arkadaşlara da bir dörtlük yazayım da içleri rahat olsun!!!

   Giderim ilinizden, kurtulam dilinizden, yeşilbaş ördek olsam, su içmem gölünüzden.”

Peki, Senin Yorumun?
Lale Elmas  /  6.4.2018 - 12:38:57
 Sen hep gezdiğin için kimin imzası var beli değil
.Sevinç S.  /  6.4.2018 - 12:38:00
 Hadi bakalım
  Fatih Melih Maradit
SERMAYEMİZ YÜREKTEN
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
 
  Ulviye Dikmen
Seçimlerin getireceklerini beklemek
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
KARŞILAMA
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KADIN
 
  Aysel Dural
HIRSIZ KİM?
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
IŞIL IŞIL PARLIYORLAR
 
  Caner Besler
Bursa’dan şen dönüyoruz
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " SERMAYEMİZ YÜREKTEN " Yazısına...
 Adil kara
 Düzcenin genç gazetesinin yıldönümünü tebrik eder düzcenin gelişmesi için Düzce'ye değer katan burasıdüzce iyi ki varsınız. düzcenin sorunlarını düzcenin gelecegini yaşanabilir kent olması için uğraşan burasıdüzce iyi ki varsınız burda
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 murat
 sayın özlü görüldüğü kadarı ile belediye başkanı olacaksınız. nacizane önerim etrafınız da sizi zor duruma sokacak ve cıkar hesapları yapanları derhal ekarte edin. yillardır şaibe içerisindeki düzce belediyesine kalite ve saygınlık getirin.düzce buna layık.
  " SERMAYEMİZ YÜREKTEN " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 nice yıllara burası düzce
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İskani
 Kargalar güler.Yok ilçe başkanı ile çalışacakmış.İl başkanına küs olan adamdan başkan maşkan olmaz.
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İŞSİZ VATANDAŞ
 YANINDA İLÇE BAŞKANIYLA GEZDİĞİNİZ SÜRECE KAYBETMEYE MAHKUMSUNUZ. DEMEDİ DEMEYİN.
  " KARŞILAMA " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 düzcede iktidarın hizmet proje üretemedigi aldığı oyların hakkını yansıtamadığı bu yüzden düzcedeki muhalefetin seçim kazanma olasılığı yukarılara çıktı. bu yüzden iktidar en güçlü adayını sahaya sürdü eski bakanı. ama düzce halkı iktidarı seçimlerde cezasını kesip muhalefeti belediyenin başına getireceği gözüküyor.
  " Seçimlerin getireceklerini beklemek " Yazısına...
 fatih kurugöl
 düzce seçimlerde iktidarın düzce halkı tarafından cezalandırılıp seçimi muhalefetin kazanacagı öngörülüyor. çünkü iktidar rekor oyları alıp düzce halkına hizmet noktasında başarılı olamaması düzcede degişim noktasında iktidarın başarısız oldugu düzce halkı tarafından dillendiriliyor. bu yüzden seçimi muhalefetin kazanması hayal olamaz. degişim zamanı geldi.
  " YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 düzcede kongre merkezi fuar alanı spor kompleksi 5 yıldızlı otel çevre yolları marka şehir projeleri düzce için yapılması gereken projeler düzcenin yaşanabilir şehir olması için belediye başkan adaylarının kafa yorup düzce halkına sunmaları lazım düzcenin sorunlarını tespit edip çözüm yolları bulunursa düzce daha yaşanabilir bir kent görüntüsüne kavuşur öncelikle konuşmak degil düzce için icraat lazım
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 adil kara
 düzceyi yap boz tahtasına çevirenlerden seçimde dersini verecek düzce halkı. birisi kapatıyor birisi açıyor. birisi direkleri beğenmiyor söküyor birisi yenisini dikiyor. bu paralar kimin parası. düzce halkı daha iyi yönetilmeyi bekliyor. bu seçimde düzce halkı değişim diyecek. muhalefet seçimi kazanacak.
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 Vildan menekay
 Kalemine yuregine saglik sevgili Fatih Maradit.. Asillerin unutuldugu vekillerin kafasina gore isler yaptiklari bir ulkede yasiyoruz. Bende bir sözumüzle iade edeyim hemen yazıya binayen, peki hırsızın hiç mi sucu yok denir ya, burada bizler hırsız değiliz tabi ama teşbihte de hata olmaz denir . :) Bizler halk olarak hiç bir şekilde tepkimizi göstermiyoruz ya da gösteremiyoruz. sonuç olarak da tekrar bir sözümüzle bağlıyayım, köpeksiz köy buldular değneksiz dolaşıyorlar.. Kendi içimizden çıkartıp töbe haşa ilah yaptığımız siyasiler de her türlü rant peşinde koşabiliyorlar.. Aslında tepkisiz kalmakla suçlu bizleriz onlar değil. seçildiği günden itibaren tek icraatı, kaldırım taşlarını yenilemek olan bir başkanı sorgusu sualsiz 2'nci kere seçmekte nedir? Onlar kendi kendilerine gelmiyorlar biz seçiyoruz, Önümüzdeki seçimde iyi düşünmeliyiz sandığa giderken..
Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar! Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar!
  Kaynaşlı'da fabrika yangını!
  Çakar'dan acil servise ziyaret
  Öğrencilerden Sevgi Evlerine ziyaret!
  Düzce standı ilgi odağı oldu!
  Çöpte yaralı bulunan kişi hayatını kaybetti!
  Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar!
  Engelli bireylerden tiyatro oyunu!
  İki katlı ev tamamen yandı!
  Hastanede gerçeği aratmayan yangın tatbikatı!
  Müstakil evde kalorifer kazanı patladı!
  Köpeğini öldürenlere video ile mesaj gönderdi!
  Çöplükte yaralı bulundu!
  Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış bekleniyor!
  Özlü’den dedikodulara cevap!..
  Başkan Ay'dan İnsan Hakları mesajı!
  Göç ve mülteci sorunu konuşuldu!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kahvehanede silahlı kavga!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Bariyerleri kıran tır şarampole düştü!
  9.12.2018 - Bir deli kuyuya taş atmış!..
  13.12.2018 - Özlü’den dedikodulara cevap!..
  14.12.2018 - SERMAYEMİZ YÜREKTEN
  8.12.2018 - Vali Dağlı, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı!
  9.12.2018 - 'Ulaşmak İstediğimiz Hedef; Antarktika'da Söz Sahibi Olmaktır!'
  10.12.2018 - Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar!
  11.12.2018 - YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
  11.12.2018 - Seçimlerin getireceklerini beklemek
  11.12.2018 - KARŞILAMA