Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :59791325 Aktif Ziyaretçi :8127 24 Eylül 2018 Pazartesi
[16:43] Fındık kabuğundan nanoselüloz ürettiler! -- [16:38] Yığılcaspor, Belediyespor'la karşılaştı! -- [16:34] Yoldan karşıya geçmeye çalışan kadına çarptı! -- [16:27] Kamyonetle çarpıştılar: 5 yaralı! -- [15:53] Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! -- [15:47] Bilim Şenliğinde bisiklet yarışı! -- [15:40] Protokol üyeleri ile vatandaşlar yaylada! -- [15:33] Doğan ile teknisyenin sıra dışı dostluğu! -- [15:26] 728 kök hint keneviri ele geçirildi! -- [15:17] Düzce'den AB ülkelerine 273 ton fındık! --
KELEŞ'TEN İDDİALARA YANIT
Düzce Belediye Meclisi Denetim Komisyonu’nun tespit ettiği usulsüzlükler üzerine Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş bir açıklama yaptı.
6.4.2018 - 11:51:19  Haberi Yazd?r

   Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, otopark yapılmak üzere toplanan ve denetimlerde banka hesaplarında bulunamayan 15 milyon lira için yapılan eleştirilere yanıt verdi. Denetim Komisyonu üyelerine seslenen Keleş, “15 milyonu kim cebe indirdi? Hadi cevap verin” dedi.

DENETİM KOMİSYONU TESPİT ETMİŞTİ

   Düzce Belediye Meclisi Denetim Komisyonu’nun tespit ettiği, “2 adet 18 metrekare tuvaletin 168 bin liraya alınması”, “su perdesi ve dikey bahçenin 320 bin TL’ye mal olması”, “İçişleri bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi tarafından ücretsiz olarak belediyelere tahsis edileceği belirtilen bilgisayar programı için Düzce Belediyesi’nin 217 bin 710 TL ödeme yapması”, “ihalelerde usulsüzlük”, “otopark yönetmeliği gereği tahsil edilen 14 milyon 867 bin TL artı faiz bedelin banka hesaplarında bulunmaması” hakkındaki rapor üzerine Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş bir açıklama yaptı.

   Sosyal medya hesabından iddialara ilişkin açıklama yapan Keleş, Düzce Belediyesi’nin 1 kuruşunun dahi kaybolmadığını ifade etti. “Eğer görev yaptığım zaman zarfında suç teşkil edecek bir icraatım olduysa müfettişler bunu tespit eder, devletin savcıları da gereğini yerine getirir” diyen Keleş, “Asıl beni şaşırtan gerçeği söylemesi gerekenlerin suskunluğu” diye dert yandı.

"KİMSENİN TEKERİNE ÇOMAK SOKMADIM"

   Yazılanları ve konuşulanları hayretle izlediğini söyleyen Keleş’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: “Biliyorsunuz; severek ve isteyerek büyük bir heyecanla yürüttüğüm Belediye Başkanlığı görevimden istifa etmek zorunda kalmış, sebeplerinide açık bir biçimde istifa mektubumda açıklamıştım.

   Hepinizin bildiği üzere istifa etme hakkı kişisel bir haktır.Bende, içinde bulunduğumuz şartlarda daha fazla ısrar etmenin çok sevdiğim Düzcemize zarar vereceğini düşündüğümden demokratik haklarım çerçevesinde istifa talebinde bulundum ve kabul edildi. Kimseyi suçlamadım, kimseyi hedef göstermedim, siyaseten kimsenin tekerine çomak sokmadım.

"DELİL KARARTMAM SÖZ KONUSU DEĞİL"

   Bundan sonraki süreçte eğer görev yaptığım zaman zarfında suç teşkil edecek bir icraatım olduysa müfettişler bunu tespit eder devletin savcıları da gereğini yerine getirir.Bu durumda takdir edersiniz ki; Belediye Başkanı da olmadığım için herhangi bir şeyi saklamam, gizlemem, delil karartmam da söz konusu olamayacaktır.

   Hal böyleyken görevden ayrıldığım günden beri birileri sürekli hakkımda yalan, dedikodu ve iftira kampanyası yürütmeye devam ediyor.Önce bildiğiniz gibi yaptıklarımı beğenmemekle işe başladılar.Ardından yaptıklarımı yıktırma gayretiyle devam ettiler.Daha sonra yapmakta olduğumuz bütçeleri dahi hazır olan bütün işleri iptal ettirdiler.Ardından tüm yönetim kadrolarını tasfiye ettirdiler. Şimdi ise usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları ile yeni bir versiyon deniyorlar."

BASINI DÜŞMAN İLAN ETTİ

   Mehmet Keleş, Belediye'deki milyonlarca liralık şaibeli işleri tespit eden Denetim Komisyonu raporunu haber yaptı diye basını da düşman ilan etti. Açıklamalarını şöyle sürdürdü:

   "Ne iddia ediyorlar:

   Özetle üç iddiaları var.

   1- Belediyenin otopark hesabındaki 15 milyon hesapta değil.

   2- Belediyede bazı personeller amacı dışında çalıştırılmış.

   3- Tuvaletler, güreş sahası gereksiz hizmetlermiş.

   Tabii, Mehmet Keleş düşmanları (kim olduklarını söylememe gerek yok siz onları benden iyi tanıyorsunuz) mal bulmuş mağribi gibi hemen manşetleri atıyorlar.

   “Belediyenin 15 milyonu kayıp!”

   “Kokusu yeni yeni çıkıyor, daha neler var neler.”

   “Buyrun burdan yakın, Belediyenin 15 milyonu buharlaşmış.”

   Ve tabii alt kısma da bir iki yorum eklemeleri lazım.Oraya da büyük harflerle;

   Hırsızzz vaaarrrr diye yazıyorlar ki, eyyamcılığın, goygoyculuğun dibine vurmuş olsunlar.

   Bunlar beni şaşırtmıyor!!!

"BİR KURUŞ DAHİ KAYBOLMADI"

   Başta da yazdım bunlar beni sevmeyenler. Asıl beni şaşırtan gerçeği söylemesi gerekenlerin suskunluğu.

   Söyleyecekleri bir kelime: SAÇMALAMAYIN.

   Evet sadece söylemeleri gereken şey bu.Düzce Belediyesi’nin bir kuruşunun dahi kaybolmadığı, kamu kurumlarında böyle bir şeyin mümkün olmadığı, otopark hesabında olmayan paraların belediyenin başka bir hesabında tutulduğu ve yine hizmetlere harcandığı. Bu kadar.

"HAKSIZ YERE LİNÇ EDİLİYORUZ"

   Ama bunu yapmıyorlar, sosyal medyada bir haftadan beri haksız yere linç ediliyoruz. Dostlarımızın (veya dost bildiklerimiz) kılları bile kıpırdamıyor.Bir kardeşimiz, spora yapılan yatırımların fuzuli olamayacağını, spor yatırımlarına yapılan harcamaların Güreş İhtisas Kulübüne yapılıyor gibi gösterildiğini, bunun yanlış olduğunu söylemeye kalkıyor ve o da nasibini alıyor bu linç girişiminden.

   Bir güzel söz var. Hatırlatmak isterim. ‘Yağmur yağar çise çise, bu gün bize yarın size.’

   Bir de güzel hikaye var aslında Sarı Öküz hikayesi ama onu da arif olan anlasın artık.

"İHALELERİN ALTINDA İMZALARI YOK MU?"

   Peki, madem onlar açıklamıyorlar, ben soruyorum.

   Soru 1- Hesapta olmayan 15 milyon nerde?

   Soru 2- Birinci soruya cevabınız belediyenin bir başka hesabında duruyor ise, ben görevden ayrıldıktan sonra yani 2 Ekim’den sonra, siz topladığınız otopark paralarını hangi hesapta topladınız ve kaç otopark yaptınız?

   Soru 3- İddia edildiği üzere Düzce Belediyesi parkları ihaleyle aynı müstecirlere verirken, Dursun Ay ihaleyi yapan encümen üyesi değil miydi?

   Soru 4- Bu meclis Denetim Komisyonu üyelerinin, yine encümen üyesi sıfatıyla bu pahalı dedikleri ihalelerin altında imzaları yok mu?

   Soru 5- Kim bu amacı dışında çalışanlar? Nerde çalışmışlar?

   Evet, cevap verin ve tüm Düzce kamuoyu aydınlansın.

KELEŞ’TEN MANİLİ GÖNDERME

   Özellikle denetim komisyonu üyelerine söylüyorum, çok değerli vede muhterem, yüksek hesap bilgisine sahip, donanımlı arkadaşlar cevap verin.15 milyonu kim cebe indirdi? Hadi cevap verin.

   Yanılmıyorsam Ziya Paşaya ait çok muhteşem bir söz vardı, şayet kimse üzerine alınmayacaksa yazmak isterim. Çünkü bu lafı hak ediyorsunuz; Ne günlere kaldık ey gazi hünkar, katır mühürdar oldu, eşşek defterdar.Kalın sağlıcakla.

   Haaa aklıma gelmişken şu parti büyüğümüze Başkanın hukukunu koruma sözü veren arkadaşlara da bir dörtlük yazayım da içleri rahat olsun!!!

   Giderim ilinizden, kurtulam dilinizden, yeşilbaş ördek olsam, su içmem gölünüzden.”

Peki, Senin Yorumun?
Lale Elmas  /  6.4.2018 - 12:38:57
 Sen hep gezdiğin için kimin imzası var beli değil
.Sevinç S.  /  6.4.2018 - 12:38:00
 Hadi bakalım
  Fatih Melih Maradit
Attığınız taş, ürküttüğünüz kurbağaya de
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
EĞİTİM VE ÖĞRETİM
 
  Ulviye Dikmen
Kent olamıyoruz, kentli olamıyoruz, kent
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
BELEDİYE
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
HURDAHAŞ DEĞİL, DENİZ OL DÜZCE
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
PUAN GÜZEL AMA
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Hikmet Keskin, İbrahim Korkmaz'a icraatlarıyla cevap verdi " Haberine...
 ARSLAN YALÇIN
 Yapılanlara teşekkür ederiz.fakat 2011 yılından buyana düzce-yığılca yolu toplam 33 km. Bir türlü bitirilemiyor.daha kaç millet vekili bakan değişecek de bu yıl bitecek. Hadi hayırlısı.
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 Saban
 Farketmez bizide oy zamani gelirler bizde onları gormeyiz bunun seçimide var görüşürüz
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 Selamet
 Oy alana kadar hizmet sözü meclise gidince tepeden bakmaya başlıyorlar. sanki oylarımız olmasa ortada olabileceklermiş gibi. daha önce sorun çözememiş adaylar yine sözde vekilimiz oldular. hani neredeler bunca zamandır çiftçi yırtınıyor ama duyan ilgilenen yok
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 naci kaplan
 ferrrolı ne derse odur. kımse bişey beklemesin boşuna. burda boş boş konuşup kendinizi avutun size yeter o.
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
 Hayrettin tandoğan
 Onların tuzu kuru fındık üretiçisinimi düşünecek düzce için çalışacak birini bulamadık yazık
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
 Fatih efiloğlu
  hadi beyler neyse Ayşe kesir hani oy isterken bol keseden atıyonuz muhalefeti ekestiriyodunuz işte ciftcilerin vatandaşın yanında olacak. daha sayısını saymakla bitiremicemiz vaatler. ne oldu bu vaatler. ama biz veya bu millet sizi oralara çikardıysa elbet birgün oradan indirmesini bilir. kime hizmet ediyoruz acaba kimler sizi susturuyor veya umursamiyonuzmu. sıkntı yapmasınlar bizede sıra gelecek rahat olunnn!!!
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 Hatun a.
 Hayır kiyaslamaya bak...Ümit Yılmaz vekilde diğerleri vekil değilmi??
  " Varlık Fonu Genel Müdürü Düzceli Sönmez oldu! " Haberine...
 TAYFUR ARDIYOK
 Çok yerinde bir atama olmuş zafer kardeşimizi tebrik ederim
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 sevgi
 Ne bekliyordunuz ki!!!
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
 Yılmaz A.
 Sus dediklerinde susuyorsun görme dediklerinde görmüyorsun bilme dediklerinde bilmiyorsun
Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler! Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler!
  Düzce'de FETÖ/PDY davası devam ediyor: Bir sanığa 7 yıl 6 ay hapis!
  Yığılca'da erkek cesedi bulundu!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Hikmet Keskin, İbrahim Korkmaz'a icraatlarıyla cevap verdi
  Ülkü Ocakları bin kişiye aşure dağıttı!
  Düzce Üniversitesinde fındık atıklarından kemoterapi ilacı etken maddesi yaptılar!
  Düzce'de yaban hayatı görüntülendi!
  Aziziye'de kaldırımlar yenilendi!
  Keskin, Batı Karadeniz Bölge Toplantısında!
  Düzce İlinde en başarılı bulduğunuz Belediye Başkanı kim?
  Sıfır Atık Projesi için toplandılar!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kontrolden çıkıp markete girdi!
  Ağaç budama yapılıyor!
  Akçakoca Belediyesi aşure dağıttı!
  İyi Parti'de seçim çalışması başladı: 12 ekip Türkiye'yi dolaşacak!
  Baca çalışması sürüyor!
  Kamyonetle çarpıştı: 6 yaralı!
  5 kilo esrar ele geçirildi!
  Karadeniz ticaretinin bekçisi gün yüzüne çıkarılıyor!
  17.9.2018 - Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!..
  20.9.2018 - Hikmet Keskin, İbrahim Korkmaz'a icraatlarıyla cevap verdi