Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :58449541 Aktif Ziyaretçi :32313 16 Temmuz 2018 Pazartesi
[11:46] Erdoğan, Belediyelerin karnesini istedi... -- [13:58] Duru'dan 15 Temmuz mesajı: FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz! -- [12:54] 1903 Beşiktaşlılar Derneği tekerlekli sandalye dağıttı! -- [12:40] Sınav soruları çalınmıştı... Dava başladı! -- [12:33] Meşal Düzce'de: İslam ve Arap dünyası seçim sonucundan memnun -- [12:27] Hijyen eğitimi tamamlandı! -- [12:16] Keskin, hayır duası alıyor -- [12:07] Acar Ailesinin mutlu günü -- [12:07] 15 Temmuz'u andılar! -- [11:57] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
KELEŞ'TEN İDDİALARA YANIT
Düzce Belediye Meclisi Denetim Komisyonu’nun tespit ettiği usulsüzlükler üzerine Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş bir açıklama yaptı.
6.4.2018 - 11:51:19  Haberi Yazd?r

   Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, otopark yapılmak üzere toplanan ve denetimlerde banka hesaplarında bulunamayan 15 milyon lira için yapılan eleştirilere yanıt verdi. Denetim Komisyonu üyelerine seslenen Keleş, “15 milyonu kim cebe indirdi? Hadi cevap verin” dedi.

DENETİM KOMİSYONU TESPİT ETMİŞTİ

   Düzce Belediye Meclisi Denetim Komisyonu’nun tespit ettiği, “2 adet 18 metrekare tuvaletin 168 bin liraya alınması”, “su perdesi ve dikey bahçenin 320 bin TL’ye mal olması”, “İçişleri bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi tarafından ücretsiz olarak belediyelere tahsis edileceği belirtilen bilgisayar programı için Düzce Belediyesi’nin 217 bin 710 TL ödeme yapması”, “ihalelerde usulsüzlük”, “otopark yönetmeliği gereği tahsil edilen 14 milyon 867 bin TL artı faiz bedelin banka hesaplarında bulunmaması” hakkındaki rapor üzerine Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş bir açıklama yaptı.

   Sosyal medya hesabından iddialara ilişkin açıklama yapan Keleş, Düzce Belediyesi’nin 1 kuruşunun dahi kaybolmadığını ifade etti. “Eğer görev yaptığım zaman zarfında suç teşkil edecek bir icraatım olduysa müfettişler bunu tespit eder, devletin savcıları da gereğini yerine getirir” diyen Keleş, “Asıl beni şaşırtan gerçeği söylemesi gerekenlerin suskunluğu” diye dert yandı.

"KİMSENİN TEKERİNE ÇOMAK SOKMADIM"

   Yazılanları ve konuşulanları hayretle izlediğini söyleyen Keleş’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: “Biliyorsunuz; severek ve isteyerek büyük bir heyecanla yürüttüğüm Belediye Başkanlığı görevimden istifa etmek zorunda kalmış, sebeplerinide açık bir biçimde istifa mektubumda açıklamıştım.

   Hepinizin bildiği üzere istifa etme hakkı kişisel bir haktır.Bende, içinde bulunduğumuz şartlarda daha fazla ısrar etmenin çok sevdiğim Düzcemize zarar vereceğini düşündüğümden demokratik haklarım çerçevesinde istifa talebinde bulundum ve kabul edildi. Kimseyi suçlamadım, kimseyi hedef göstermedim, siyaseten kimsenin tekerine çomak sokmadım.

"DELİL KARARTMAM SÖZ KONUSU DEĞİL"

   Bundan sonraki süreçte eğer görev yaptığım zaman zarfında suç teşkil edecek bir icraatım olduysa müfettişler bunu tespit eder devletin savcıları da gereğini yerine getirir.Bu durumda takdir edersiniz ki; Belediye Başkanı da olmadığım için herhangi bir şeyi saklamam, gizlemem, delil karartmam da söz konusu olamayacaktır.

   Hal böyleyken görevden ayrıldığım günden beri birileri sürekli hakkımda yalan, dedikodu ve iftira kampanyası yürütmeye devam ediyor.Önce bildiğiniz gibi yaptıklarımı beğenmemekle işe başladılar.Ardından yaptıklarımı yıktırma gayretiyle devam ettiler.Daha sonra yapmakta olduğumuz bütçeleri dahi hazır olan bütün işleri iptal ettirdiler.Ardından tüm yönetim kadrolarını tasfiye ettirdiler. Şimdi ise usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları ile yeni bir versiyon deniyorlar."

BASINI DÜŞMAN İLAN ETTİ

   Mehmet Keleş, Belediye'deki milyonlarca liralık şaibeli işleri tespit eden Denetim Komisyonu raporunu haber yaptı diye basını da düşman ilan etti. Açıklamalarını şöyle sürdürdü:

   "Ne iddia ediyorlar:

   Özetle üç iddiaları var.

   1- Belediyenin otopark hesabındaki 15 milyon hesapta değil.

   2- Belediyede bazı personeller amacı dışında çalıştırılmış.

   3- Tuvaletler, güreş sahası gereksiz hizmetlermiş.

   Tabii, Mehmet Keleş düşmanları (kim olduklarını söylememe gerek yok siz onları benden iyi tanıyorsunuz) mal bulmuş mağribi gibi hemen manşetleri atıyorlar.

   “Belediyenin 15 milyonu kayıp!”

   “Kokusu yeni yeni çıkıyor, daha neler var neler.”

   “Buyrun burdan yakın, Belediyenin 15 milyonu buharlaşmış.”

   Ve tabii alt kısma da bir iki yorum eklemeleri lazım.Oraya da büyük harflerle;

   Hırsızzz vaaarrrr diye yazıyorlar ki, eyyamcılığın, goygoyculuğun dibine vurmuş olsunlar.

   Bunlar beni şaşırtmıyor!!!

"BİR KURUŞ DAHİ KAYBOLMADI"

   Başta da yazdım bunlar beni sevmeyenler. Asıl beni şaşırtan gerçeği söylemesi gerekenlerin suskunluğu.

   Söyleyecekleri bir kelime: SAÇMALAMAYIN.

   Evet sadece söylemeleri gereken şey bu.Düzce Belediyesi’nin bir kuruşunun dahi kaybolmadığı, kamu kurumlarında böyle bir şeyin mümkün olmadığı, otopark hesabında olmayan paraların belediyenin başka bir hesabında tutulduğu ve yine hizmetlere harcandığı. Bu kadar.

"HAKSIZ YERE LİNÇ EDİLİYORUZ"

   Ama bunu yapmıyorlar, sosyal medyada bir haftadan beri haksız yere linç ediliyoruz. Dostlarımızın (veya dost bildiklerimiz) kılları bile kıpırdamıyor.Bir kardeşimiz, spora yapılan yatırımların fuzuli olamayacağını, spor yatırımlarına yapılan harcamaların Güreş İhtisas Kulübüne yapılıyor gibi gösterildiğini, bunun yanlış olduğunu söylemeye kalkıyor ve o da nasibini alıyor bu linç girişiminden.

   Bir güzel söz var. Hatırlatmak isterim. ‘Yağmur yağar çise çise, bu gün bize yarın size.’

   Bir de güzel hikaye var aslında Sarı Öküz hikayesi ama onu da arif olan anlasın artık.

"İHALELERİN ALTINDA İMZALARI YOK MU?"

   Peki, madem onlar açıklamıyorlar, ben soruyorum.

   Soru 1- Hesapta olmayan 15 milyon nerde?

   Soru 2- Birinci soruya cevabınız belediyenin bir başka hesabında duruyor ise, ben görevden ayrıldıktan sonra yani 2 Ekim’den sonra, siz topladığınız otopark paralarını hangi hesapta topladınız ve kaç otopark yaptınız?

   Soru 3- İddia edildiği üzere Düzce Belediyesi parkları ihaleyle aynı müstecirlere verirken, Dursun Ay ihaleyi yapan encümen üyesi değil miydi?

   Soru 4- Bu meclis Denetim Komisyonu üyelerinin, yine encümen üyesi sıfatıyla bu pahalı dedikleri ihalelerin altında imzaları yok mu?

   Soru 5- Kim bu amacı dışında çalışanlar? Nerde çalışmışlar?

   Evet, cevap verin ve tüm Düzce kamuoyu aydınlansın.

KELEŞ’TEN MANİLİ GÖNDERME

   Özellikle denetim komisyonu üyelerine söylüyorum, çok değerli vede muhterem, yüksek hesap bilgisine sahip, donanımlı arkadaşlar cevap verin.15 milyonu kim cebe indirdi? Hadi cevap verin.

   Yanılmıyorsam Ziya Paşaya ait çok muhteşem bir söz vardı, şayet kimse üzerine alınmayacaksa yazmak isterim. Çünkü bu lafı hak ediyorsunuz; Ne günlere kaldık ey gazi hünkar, katır mühürdar oldu, eşşek defterdar.Kalın sağlıcakla.

   Haaa aklıma gelmişken şu parti büyüğümüze Başkanın hukukunu koruma sözü veren arkadaşlara da bir dörtlük yazayım da içleri rahat olsun!!!

   Giderim ilinizden, kurtulam dilinizden, yeşilbaş ördek olsam, su içmem gölünüzden.”

Peki, Senin Yorumun?
Lale Elmas  /  6.4.2018 - 12:38:57
 Sen hep gezdiğin için kimin imzası var beli değil
.Sevinç S.  /  6.4.2018 - 12:38:00
 Hadi bakalım
  Fatih Melih Maradit
Düzce ne kaybetti?
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
Cetvelle çizilmiş seçim sonuçları
 
  Ulviye Dikmen
İNSANLIK KENDİSİNİ SORGULAMALI
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
Kavgalı eve kimse kız vermez
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
Ölüm Yemini
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
Günde 10 saat oturmak 8 yıl yaşlandırıyo
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Fehmi birinci
 Ne söylesek boş burada çok büyük haksızlık yapıldı. bende yuce ALLAHA HAVALE EDİYORUM. bakalım görelim ne olacağını. alma mazlumun ahını cıkar aheste aheste.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 irfan hatip
 Bakanligi suresince Duzce icin neler yapti maddeler halinde yazarmisiniz. Duzce icin neler yapacakti. Neler kaybettik bakanligi kaybedince. merak ediyorum. Beyefendiligi durustlugune sozumuz yok .Dostlari kendisine oy olarak destek yaptilar mi acaba , fotograf paylasimlari disinda selamlar.
  " Ali Yıldız'ın acı günü! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Başsağlığı diliyorum.Sabırlar diliyorum.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Sn Faruk Özlüye yapılabilmesi mucize denebilecek, kimsenin anlayamadığı hayvan rehabilitasyon merkezi için teşekkür ederim. Eleştiri yapılırken biraz anlayış gerekir.. Sn Faruk Özlü Beyefendiye Düzce adına teşekkür ederim saygımla
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Ne yapmış da neyi kaçırmışız.1-Özdilek alışveriş merkezini açtı.2-Kabalak'a köpek barınağı açtı.Yapılan ve yarım kalan işleri biri altalta sıralasa da öğrensek.Halen daha bütün ilçelerde kanalizasyonlar olduğu gibi Melen'e akıyor.Bunların döneminde hem yerelde, hem genelde Düzce çok şey kaybetti. Düzce'nin bir bakanı olsa elbette iyi olur. Ancak duruma bakarak oldu da ne oldu demekten kendimi alamıyorum.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 ah düzce ah
 yazık oldu düzce ye, iyi mi oldu ders vermek, kim kime ders verdi şimdi, nasıl iseniz öyle yönetilirsiniz, hak ettiğin bu DÜZCE, yazık geleceğe yazık
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 metin köseer
 fatih bey yıllardır gerçekleri yazıyorsunuz. Kimsenin umurunda değil, bu insanlar matlaşmış, robotlaşmış, çıkar için kör ve sağır oluyoruz. Allah korkusunu sona bırakıyoruz. Bu gelecekten ne beklenir ki? Bu Düzce'den ne beklenir ki? Para için her şey yaparız.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Ahmet Belsa
 Düzceyi hep uyutup beleş oyları kapanlar mutlu olsun şimdi. Düzce'ye yatırım hizmet getirmeyenler mutlu olsun. iktidara oy verinde belediyeye hizmet gelir diyenler mutlu olsun. şimdi yerel şeçimler geliyor değişim düzcede başladı. muhalefet güçlü adaylar bulup Düzce'nin sorunlarını anlatabilirse seçimi kazanır. çalışmayan belediyelerden düzce kurtulur belki hizmet görür muhalefet sayesinde
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Hamdi özlü
 Şimdiye kadar gelmiş geçmiş, Düzce için çabalayan kimin kıymeti bilindi ki? Ömrünü Türkiyenin en önemli dev projelerinde görev almış uluslar arası bir netvörke sahip değerli bir Düzce evladının kıymetini bilsinler.
  " Karayolları kafasına göre takılıyor!.. " Haberine...
 Osman yigit
 Karayolları 4.bölge müdürlügü yan yol girisi dünyanın hic bir yerinde alt gecitli görülmemistir. alttan gelen arabayla karsı karsıya geliyor. proje üretmeyen trafigi rahatlatamayan karayolu olumsuz isler yapıyor. yerinde gelsin görsün. yol yapımı böylemi oluyor. akıllı is yol yapmak gerekir. karayolları müdürlügü görevini yapamıyor. olumsuz sikayetlerle yol kapatıyor. önce yol yapılır proje ile dürüst olalım insanları magdur etmeyelim. dört kara yolu müdürü saygılar. insanlara destek olun. köstek degil.
Acar Ailesinin mutlu günü Acar Ailesinin mutlu günü
  Ali Yıldız'ın acı günü!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Çiçek balı yolculuğu başladı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  BAKANLAR KURULU AÇIKLANDI!
  Yemenici: Mavi Bayraklı Plajda çalışmalar yakında bitecek!
  Üniversite Hastanesinde 'Açık Kapı'
  Acar Ailesinin mutlu günü
  Off-Road Şenliklerinde BÜYÜK MÜCADELE!
  Bilimden doğaya, doğadan bilime...
  Valilik uyardı: Bunu yapana para cezası kesilecek!
  'II. Peyzaj Mimarlığı Eğitim Öğretim Çalıştayı' sona erdi
  ALTINLARINI ÇALDILAR!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Artık çocuklar ÇALIŞMAYACAK!
  Teniste şampiyon Düzce'den!
  Çocuk istismarına karşı yürüdüler
  İstanbul'dan yola çıkan 21 sporcu, Düzce'ye geldi!
  İş insanları ile buluştu
  10.7.2018 - Düzce ne kaybetti?
  13.7.2018 - Ali Yıldız'ın acı günü!