Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :58449625 Aktif Ziyaretçi :32571 16 Temmuz 2018 Pazartesi
[11:46] Erdoğan, Belediyelerin karnesini istedi... -- [13:58] Duru'dan 15 Temmuz mesajı: FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz! -- [12:54] 1903 Beşiktaşlılar Derneği tekerlekli sandalye dağıttı! -- [12:40] Sınav soruları çalınmıştı... Dava başladı! -- [12:33] Meşal Düzce'de: İslam ve Arap dünyası seçim sonucundan memnun -- [12:27] Hijyen eğitimi tamamlandı! -- [12:16] Keskin, hayır duası alıyor -- [12:07] Acar Ailesinin mutlu günü -- [12:07] 15 Temmuz'u andılar! -- [11:57] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
Buyrun burdan yakın! 15 Milyon kayıp!
Belediye Denetim Komisyonunun 19 günlük çalışma sonunda hazırladığı raporda, daha önce de Sayıştay raporunda tespit edilen usulsüzlüklere 3 yıl boyunca devam edildiği ortaya çıktı.
3.4.2018 - 15:57:48  Haberi Yazd?r

   Belediye Denetim Komisyonunun 19 günlük çalışma sonunda hazırladığı raporda, daha önce de Sayıştay raporunda tespit edilen usulsüzlüklere 3 yıl boyunca devam edildiği ortaya çıktı. Raporda, otopark gelirlerinin bakkal defteri gibi ayrı hesapta tutulduğu, Düzce’nin trafik keşmekeşine çare olacak otoparklar yapılması gerekirken yaklaşık 15 milyon liranın başka işler için kullanıldığı tespit edildi.

   Dün akşam yapılan belediye meclisi nisan ayı birinci birleşimine Belediye meclisi Denetim Komisyonunun raporu damga vurdu.

   Raporda, Belediye kaynaklarının öncelikli tercihlere göre kullanılmadığı ve bazı işlerde harcanan maliyetin ekonomik olmadığı vurgulandı.

   Rapor sonuçlarının meclisle paylaşılmasından önce İnönü Parkıyla ilgili gündem maddesi okundu. Belediye Meclisinin daha önce kabul ettiği, parkın mevcut müstecire 10 yıl süre ile kiralanması yönündeki kağıt sözleşme iptal edildi.

İNÖNÜ PARKININ 10 YILLIK KİRA SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLDİ

   İnönü parkının 10 yıl süreyle mevcut müstecire kiralanması için verilen yazılı belge, belediye meclisince kabul edilerek, 2017 yılından geçerli olmak üzere 10 yıl süreli kağıt sözleşme imzalandığı belirtildi. Devlet ihale kanunu, belediye kanunu ve Sayıştay 2016 denetim raporu doğrultusunda imzalanan kira sözleşmesi iptal edilirken, parkın 10 yıl süre ile mevcut müstecire kiralanması için verilen yazılı önerge doğrultusunda alınan meclis kararının yine meclis üyelerince görüşülerek iptal edilmesi talep edildi.

BAKKAL DEFTERİ GİBİ…

   Belediye Meclisi Denetim Komisyonunca hazırlanan denetim raporunda çıkan sonuçlardan biri de Otopark yönetmeliği gereği tahsil edilen otopark bedellerinin amacı dışında kullanıldığının tespit edilmesiydi.

   Otopark gelirlerinden elde edilen paranın, sadece 1 tane katlı otoparkı bulunan Düzce’de çok büyük ihtiyaç olmasına rağmen otopark yapımı için kullanılmaması ve bakkal defteri gibi ayrı hesap tutulması kafalarda soru işareti yarattı.

   Raporda, Yönetmeliğe göre toplanan otopark bedellerinin kamu bankalarının herhangi birinde vadeli hesapta tutulması, bedellerin belediye sınırları içerisinde otopark yapımında kullanılması ve başka amaçlarla kullanılamayacağı belirtilirken, 2013 yılından 2017 yılının sonuna kadar otopark bedeli olarak toplanan 14 milyon 867 Bin TL artı faiz bedelin yapılan incelemelerde hesapta olmadığının görüldüğü kaydedildi.

   Yönetmelik gereği, bu tutarın otopark yapımı için açılan vadeli hesaba aktarılması ve Düzce’nin acil ihtiyacı olan otopark yapılması için kullanılması gerektiği belirtildi.

İHALELERDE USULSÜZLÜK

   Raporda ayrıca, yapılan incelemede, kapalı teklif usullerine göre yapılması gerekli olan ihalelerin pazarlık ve davetiye usulü ile parçalara bölünerek ihale edildiği, bunun sonucu olarak ihale konusu olan işi alabilecek farklı firmaların ihaleden haberdar olamadığı için rekabet ortamının oluşmadığına yer verildi. Ayrıca, belediyeye ait taşınmazların yıl sonlarında ihale kanununda belirtilen hükümlere göre değil de encümen kararı ile mevcut müstecire kiralandığı tespit edildi. (Düzce TV)

Peki, Senin Yorumun?
Yasemin  /  5.4.2018 - 10:36:48
 Nedense hiç şaşırmadım
Ergün Asmaoğlu  /  5.4.2018 - 10:28:45
 Layık olmayanlar layık olmadıkları makamlara atandığı ve seçildiği müddetçe böyle olacaktır.
Zekiye  /  5.4.2018 - 10:27:03
 İkinci defa Audili Bilge imparatorluğuna oy verenler alkışlasınlar kendilerini bir zahmet..
Fikret  /  4.4.2018 - 18:23:19
 yolda düşmüştür....kesin..
Imat  /  4.4.2018 - 10:59:01
  Nasıl olsa halk oduyor su faturası 100 tl gelir artik
Nuran  /  4.4.2018 - 10:56:52
 Gelene agam gidene paşam diyen koyun misali boyun büken çok olunca bunların olmasıda olağan..
Nuran  /  4.4.2018 - 10:55:45
 Ne demişti biri? "Atı alan Üsküdar'ı geçti".. Soğuk ayran iyi gider üstüne
Ali Ç.  /  4.4.2018 - 10:54:42
 Şimdi anlamıştır düzce o dört parmağın ne anlama geldiğini gider ayak mesaj vermiş
Sabahattin  /  4.4.2018 - 10:53:22
 1995 den bu yana böyle.. Bunlara oy verenler memnunlardır..
Gülşen  /  3.4.2018 - 17:54:08
 Ey benim kör ve sağır insanlarım görün artık paralarınız nasıl heba ediliyor yeniyor. Siz pazara çıkmakta zorlansanız da sizin paralarınızı ele geçirenler neler yapıyor GÖRÜN!
şevket  /  3.4.2018 - 16:10:48
 belediye meclis üyeleri işte böyle olacak. daha da kurcalayın bakalım neler bulacaksınız. merakla bekliyoruz.
  Fatih Melih Maradit
Düzce ne kaybetti?
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
Cetvelle çizilmiş seçim sonuçları
 
  Ulviye Dikmen
İNSANLIK KENDİSİNİ SORGULAMALI
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
Kavgalı eve kimse kız vermez
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
Ölüm Yemini
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
Günde 10 saat oturmak 8 yıl yaşlandırıyo
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Fehmi birinci
 Ne söylesek boş burada çok büyük haksızlık yapıldı. bende yuce ALLAHA HAVALE EDİYORUM. bakalım görelim ne olacağını. alma mazlumun ahını cıkar aheste aheste.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 irfan hatip
 Bakanligi suresince Duzce icin neler yapti maddeler halinde yazarmisiniz. Duzce icin neler yapacakti. Neler kaybettik bakanligi kaybedince. merak ediyorum. Beyefendiligi durustlugune sozumuz yok .Dostlari kendisine oy olarak destek yaptilar mi acaba , fotograf paylasimlari disinda selamlar.
  " Ali Yıldız'ın acı günü! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Başsağlığı diliyorum.Sabırlar diliyorum.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Sn Faruk Özlüye yapılabilmesi mucize denebilecek, kimsenin anlayamadığı hayvan rehabilitasyon merkezi için teşekkür ederim. Eleştiri yapılırken biraz anlayış gerekir.. Sn Faruk Özlü Beyefendiye Düzce adına teşekkür ederim saygımla
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Ne yapmış da neyi kaçırmışız.1-Özdilek alışveriş merkezini açtı.2-Kabalak'a köpek barınağı açtı.Yapılan ve yarım kalan işleri biri altalta sıralasa da öğrensek.Halen daha bütün ilçelerde kanalizasyonlar olduğu gibi Melen'e akıyor.Bunların döneminde hem yerelde, hem genelde Düzce çok şey kaybetti. Düzce'nin bir bakanı olsa elbette iyi olur. Ancak duruma bakarak oldu da ne oldu demekten kendimi alamıyorum.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 ah düzce ah
 yazık oldu düzce ye, iyi mi oldu ders vermek, kim kime ders verdi şimdi, nasıl iseniz öyle yönetilirsiniz, hak ettiğin bu DÜZCE, yazık geleceğe yazık
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 metin köseer
 fatih bey yıllardır gerçekleri yazıyorsunuz. Kimsenin umurunda değil, bu insanlar matlaşmış, robotlaşmış, çıkar için kör ve sağır oluyoruz. Allah korkusunu sona bırakıyoruz. Bu gelecekten ne beklenir ki? Bu Düzce'den ne beklenir ki? Para için her şey yaparız.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Ahmet Belsa
 Düzceyi hep uyutup beleş oyları kapanlar mutlu olsun şimdi. Düzce'ye yatırım hizmet getirmeyenler mutlu olsun. iktidara oy verinde belediyeye hizmet gelir diyenler mutlu olsun. şimdi yerel şeçimler geliyor değişim düzcede başladı. muhalefet güçlü adaylar bulup Düzce'nin sorunlarını anlatabilirse seçimi kazanır. çalışmayan belediyelerden düzce kurtulur belki hizmet görür muhalefet sayesinde
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Hamdi özlü
 Şimdiye kadar gelmiş geçmiş, Düzce için çabalayan kimin kıymeti bilindi ki? Ömrünü Türkiyenin en önemli dev projelerinde görev almış uluslar arası bir netvörke sahip değerli bir Düzce evladının kıymetini bilsinler.
  " Karayolları kafasına göre takılıyor!.. " Haberine...
 Osman yigit
 Karayolları 4.bölge müdürlügü yan yol girisi dünyanın hic bir yerinde alt gecitli görülmemistir. alttan gelen arabayla karsı karsıya geliyor. proje üretmeyen trafigi rahatlatamayan karayolu olumsuz isler yapıyor. yerinde gelsin görsün. yol yapımı böylemi oluyor. akıllı is yol yapmak gerekir. karayolları müdürlügü görevini yapamıyor. olumsuz sikayetlerle yol kapatıyor. önce yol yapılır proje ile dürüst olalım insanları magdur etmeyelim. dört kara yolu müdürü saygılar. insanlara destek olun. köstek degil.
Acar Ailesinin mutlu günü Acar Ailesinin mutlu günü
  Ali Yıldız'ın acı günü!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Çiçek balı yolculuğu başladı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  BAKANLAR KURULU AÇIKLANDI!
  Yemenici: Mavi Bayraklı Plajda çalışmalar yakında bitecek!
  Üniversite Hastanesinde 'Açık Kapı'
  Acar Ailesinin mutlu günü
  Off-Road Şenliklerinde BÜYÜK MÜCADELE!
  Bilimden doğaya, doğadan bilime...
  Valilik uyardı: Bunu yapana para cezası kesilecek!
  'II. Peyzaj Mimarlığı Eğitim Öğretim Çalıştayı' sona erdi
  ALTINLARINI ÇALDILAR!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Artık çocuklar ÇALIŞMAYACAK!
  Teniste şampiyon Düzce'den!
  Çocuk istismarına karşı yürüdüler
  İstanbul'dan yola çıkan 21 sporcu, Düzce'ye geldi!
  İş insanları ile buluştu
  10.7.2018 - Düzce ne kaybetti?
  13.7.2018 - Ali Yıldız'ın acı günü!