Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :61461416 Aktif Ziyaretçi :43392 17 Aralık 2018 Pazartesi
[14:21] Vatan Partisinin acı kaybı! -- [11:55] Liselerden Kampüse büyük ilgi! -- [11:37] DevFest Düzce 2018 etkinliği gerçekleştirildi! -- [18:54] Özlü'den Korkmaz ailesine başsağlığı ziyareti! -- [18:45] Başkan Yiğit: Yüreğimiz yanıyor! -- [18:39] Başkan Ay: Ne gerekiyorsa yapılacak! -- [16:11] Dereceye girenlere ödül verildi! -- [13:32] Özlü'den taziye mesajı! -- [13:17] Yığılca'da yangın: 3 çocuk hayatını kaybetti! -- [13:01] Havacılık hakkında bilgilendirildiler! --
Buyrun burdan yakın! 15 Milyon kayıp!
Belediye Denetim Komisyonunun 19 günlük çalışma sonunda hazırladığı raporda, daha önce de Sayıştay raporunda tespit edilen usulsüzlüklere 3 yıl boyunca devam edildiği ortaya çıktı.
3.4.2018 - 15:57:48  Haberi Yazd?r

   Belediye Denetim Komisyonunun 19 günlük çalışma sonunda hazırladığı raporda, daha önce de Sayıştay raporunda tespit edilen usulsüzlüklere 3 yıl boyunca devam edildiği ortaya çıktı. Raporda, otopark gelirlerinin bakkal defteri gibi ayrı hesapta tutulduğu, Düzce’nin trafik keşmekeşine çare olacak otoparklar yapılması gerekirken yaklaşık 15 milyon liranın başka işler için kullanıldığı tespit edildi.

   Dün akşam yapılan belediye meclisi nisan ayı birinci birleşimine Belediye meclisi Denetim Komisyonunun raporu damga vurdu.

   Raporda, Belediye kaynaklarının öncelikli tercihlere göre kullanılmadığı ve bazı işlerde harcanan maliyetin ekonomik olmadığı vurgulandı.

   Rapor sonuçlarının meclisle paylaşılmasından önce İnönü Parkıyla ilgili gündem maddesi okundu. Belediye Meclisinin daha önce kabul ettiği, parkın mevcut müstecire 10 yıl süre ile kiralanması yönündeki kağıt sözleşme iptal edildi.

İNÖNÜ PARKININ 10 YILLIK KİRA SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLDİ

   İnönü parkının 10 yıl süreyle mevcut müstecire kiralanması için verilen yazılı belge, belediye meclisince kabul edilerek, 2017 yılından geçerli olmak üzere 10 yıl süreli kağıt sözleşme imzalandığı belirtildi. Devlet ihale kanunu, belediye kanunu ve Sayıştay 2016 denetim raporu doğrultusunda imzalanan kira sözleşmesi iptal edilirken, parkın 10 yıl süre ile mevcut müstecire kiralanması için verilen yazılı önerge doğrultusunda alınan meclis kararının yine meclis üyelerince görüşülerek iptal edilmesi talep edildi.

BAKKAL DEFTERİ GİBİ…

   Belediye Meclisi Denetim Komisyonunca hazırlanan denetim raporunda çıkan sonuçlardan biri de Otopark yönetmeliği gereği tahsil edilen otopark bedellerinin amacı dışında kullanıldığının tespit edilmesiydi.

   Otopark gelirlerinden elde edilen paranın, sadece 1 tane katlı otoparkı bulunan Düzce’de çok büyük ihtiyaç olmasına rağmen otopark yapımı için kullanılmaması ve bakkal defteri gibi ayrı hesap tutulması kafalarda soru işareti yarattı.

   Raporda, Yönetmeliğe göre toplanan otopark bedellerinin kamu bankalarının herhangi birinde vadeli hesapta tutulması, bedellerin belediye sınırları içerisinde otopark yapımında kullanılması ve başka amaçlarla kullanılamayacağı belirtilirken, 2013 yılından 2017 yılının sonuna kadar otopark bedeli olarak toplanan 14 milyon 867 Bin TL artı faiz bedelin yapılan incelemelerde hesapta olmadığının görüldüğü kaydedildi.

   Yönetmelik gereği, bu tutarın otopark yapımı için açılan vadeli hesaba aktarılması ve Düzce’nin acil ihtiyacı olan otopark yapılması için kullanılması gerektiği belirtildi.

İHALELERDE USULSÜZLÜK

   Raporda ayrıca, yapılan incelemede, kapalı teklif usullerine göre yapılması gerekli olan ihalelerin pazarlık ve davetiye usulü ile parçalara bölünerek ihale edildiği, bunun sonucu olarak ihale konusu olan işi alabilecek farklı firmaların ihaleden haberdar olamadığı için rekabet ortamının oluşmadığına yer verildi. Ayrıca, belediyeye ait taşınmazların yıl sonlarında ihale kanununda belirtilen hükümlere göre değil de encümen kararı ile mevcut müstecire kiralandığı tespit edildi. (Düzce TV)

Peki, Senin Yorumun?
Yasemin  /  5.4.2018 - 10:36:48
 Nedense hiç şaşırmadım
Ergün Asmaoğlu  /  5.4.2018 - 10:28:45
 Layık olmayanlar layık olmadıkları makamlara atandığı ve seçildiği müddetçe böyle olacaktır.
Zekiye  /  5.4.2018 - 10:27:03
 İkinci defa Audili Bilge imparatorluğuna oy verenler alkışlasınlar kendilerini bir zahmet..
Fikret  /  4.4.2018 - 18:23:19
 yolda düşmüştür....kesin..
Imat  /  4.4.2018 - 10:59:01
  Nasıl olsa halk oduyor su faturası 100 tl gelir artik
Nuran  /  4.4.2018 - 10:56:52
 Gelene agam gidene paşam diyen koyun misali boyun büken çok olunca bunların olmasıda olağan..
Nuran  /  4.4.2018 - 10:55:45
 Ne demişti biri? "Atı alan Üsküdar'ı geçti".. Soğuk ayran iyi gider üstüne
Ali Ç.  /  4.4.2018 - 10:54:42
 Şimdi anlamıştır düzce o dört parmağın ne anlama geldiğini gider ayak mesaj vermiş
Sabahattin  /  4.4.2018 - 10:53:22
 1995 den bu yana böyle.. Bunlara oy verenler memnunlardır..
Gülşen  /  3.4.2018 - 17:54:08
 Ey benim kör ve sağır insanlarım görün artık paralarınız nasıl heba ediliyor yeniyor. Siz pazara çıkmakta zorlansanız da sizin paralarınızı ele geçirenler neler yapıyor GÖRÜN!
şevket  /  3.4.2018 - 16:10:48
 belediye meclis üyeleri işte böyle olacak. daha da kurcalayın bakalım neler bulacaksınız. merakla bekliyoruz.
  Fatih Melih Maradit
SERMAYEMİZ YÜREKTEN
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
 
  Ulviye Dikmen
Seçimlerin getireceklerini beklemek
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
KARŞILAMA
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KADIN
 
  Aysel Dural
HIRSIZ KİM?
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
IŞIL IŞIL PARLIYORLAR
 
  Caner Besler
Bursa’dan şen dönüyoruz
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " SERMAYEMİZ YÜREKTEN " Yazısına...
 Adil kara
 Düzcenin genç gazetesinin yıldönümünü tebrik eder düzcenin gelişmesi için Düzce'ye değer katan burasıdüzce iyi ki varsınız. düzcenin sorunlarını düzcenin gelecegini yaşanabilir kent olması için uğraşan burasıdüzce iyi ki varsınız burda
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 murat
 sayın özlü görüldüğü kadarı ile belediye başkanı olacaksınız. nacizane önerim etrafınız da sizi zor duruma sokacak ve cıkar hesapları yapanları derhal ekarte edin. yillardır şaibe içerisindeki düzce belediyesine kalite ve saygınlık getirin.düzce buna layık.
  " SERMAYEMİZ YÜREKTEN " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 nice yıllara burası düzce
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İskani
 Kargalar güler.Yok ilçe başkanı ile çalışacakmış.İl başkanına küs olan adamdan başkan maşkan olmaz.
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İŞSİZ VATANDAŞ
 YANINDA İLÇE BAŞKANIYLA GEZDİĞİNİZ SÜRECE KAYBETMEYE MAHKUMSUNUZ. DEMEDİ DEMEYİN.
  " KARŞILAMA " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 düzcede iktidarın hizmet proje üretemedigi aldığı oyların hakkını yansıtamadığı bu yüzden düzcedeki muhalefetin seçim kazanma olasılığı yukarılara çıktı. bu yüzden iktidar en güçlü adayını sahaya sürdü eski bakanı. ama düzce halkı iktidarı seçimlerde cezasını kesip muhalefeti belediyenin başına getireceği gözüküyor.
  " Seçimlerin getireceklerini beklemek " Yazısına...
 fatih kurugöl
 düzce seçimlerde iktidarın düzce halkı tarafından cezalandırılıp seçimi muhalefetin kazanacagı öngörülüyor. çünkü iktidar rekor oyları alıp düzce halkına hizmet noktasında başarılı olamaması düzcede degişim noktasında iktidarın başarısız oldugu düzce halkı tarafından dillendiriliyor. bu yüzden seçimi muhalefetin kazanması hayal olamaz. degişim zamanı geldi.
  " YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 düzcede kongre merkezi fuar alanı spor kompleksi 5 yıldızlı otel çevre yolları marka şehir projeleri düzce için yapılması gereken projeler düzcenin yaşanabilir şehir olması için belediye başkan adaylarının kafa yorup düzce halkına sunmaları lazım düzcenin sorunlarını tespit edip çözüm yolları bulunursa düzce daha yaşanabilir bir kent görüntüsüne kavuşur öncelikle konuşmak degil düzce için icraat lazım
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 adil kara
 düzceyi yap boz tahtasına çevirenlerden seçimde dersini verecek düzce halkı. birisi kapatıyor birisi açıyor. birisi direkleri beğenmiyor söküyor birisi yenisini dikiyor. bu paralar kimin parası. düzce halkı daha iyi yönetilmeyi bekliyor. bu seçimde düzce halkı değişim diyecek. muhalefet seçimi kazanacak.
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 Vildan menekay
 Kalemine yuregine saglik sevgili Fatih Maradit.. Asillerin unutuldugu vekillerin kafasina gore isler yaptiklari bir ulkede yasiyoruz. Bende bir sözumüzle iade edeyim hemen yazıya binayen, peki hırsızın hiç mi sucu yok denir ya, burada bizler hırsız değiliz tabi ama teşbihte de hata olmaz denir . :) Bizler halk olarak hiç bir şekilde tepkimizi göstermiyoruz ya da gösteremiyoruz. sonuç olarak da tekrar bir sözümüzle bağlıyayım, köpeksiz köy buldular değneksiz dolaşıyorlar.. Kendi içimizden çıkartıp töbe haşa ilah yaptığımız siyasiler de her türlü rant peşinde koşabiliyorlar.. Aslında tepkisiz kalmakla suçlu bizleriz onlar değil. seçildiği günden itibaren tek icraatı, kaldırım taşlarını yenilemek olan bir başkanı sorgusu sualsiz 2'nci kere seçmekte nedir? Onlar kendi kendilerine gelmiyorlar biz seçiyoruz, Önümüzdeki seçimde iyi düşünmeliyiz sandığa giderken..
Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar! Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar!
  Vatan Partisinin acı kaybı!
  Kaynaşlı'da fabrika yangını!
  Çakar'dan acil servise ziyaret
  Engelli bireylerden tiyatro oyunu!
  Hastanede gerçeği aratmayan yangın tatbikatı!
  Müstakil evde kalorifer kazanı patladı!
  Özlü’den dedikodulara cevap!..
  Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış bekleniyor!
  Özlü'den Korkmaz ailesine başsağlığı ziyareti!
  Başkan Ay'dan İnsan Hakları mesajı!
  Özlü'den taziye mesajı!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düğün hayali gerçek oldu!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Dereceye girenlere ödül verildi!
  Kahvehanede silahlı kavga!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Başkan Yiğit: Yüreğimiz yanıyor!
  Rehber programı Düzce’yi tanıtacak!
  10.12.2018 - Bir deli kuyuya taş atmış!..
  13.12.2018 - Özlü’den dedikodulara cevap!..
  14.12.2018 - SERMAYEMİZ YÜREKTEN
  10.12.2018 - Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar!
  11.12.2018 - YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
  11.12.2018 - Seçimlerin getireceklerini beklemek
  11.12.2018 - KARŞILAMA