Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :61461841 Aktif Ziyaretçi :44724 17 Aralık 2018 Pazartesi
[14:21] Vatan Partisinin acı kaybı! -- [11:55] Liselerden Kampüse büyük ilgi! -- [11:37] DevFest Düzce 2018 etkinliği gerçekleştirildi! -- [18:54] Özlü'den Korkmaz ailesine başsağlığı ziyareti! -- [18:45] Başkan Yiğit: Yüreğimiz yanıyor! -- [18:39] Başkan Ay: Ne gerekiyorsa yapılacak! -- [16:11] Dereceye girenlere ödül verildi! -- [13:32] Özlü'den taziye mesajı! -- [13:17] Yığılca'da yangın: 3 çocuk hayatını kaybetti! -- [13:01] Havacılık hakkında bilgilendirildiler! --
TÜTÜNCÜ; “Düzce halkına Keleş’in istifasının nedenini açıklamak zorundasınız”
CHP Düzce İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, “Keleş neden görevden alındı? Evet, istifası istendi ve o da verdi. Neden istifası istendiğine dair bence bize açıklama yapmak zorundalar. Perde arkasında neler var? Düzce halkına bunun açıklamasını yapmak zorundalar” dedi.
24.2.2018 - 12:12:04  Haberi Yazd?r

   2009 yılında CHP'den belediye meclis üyesi adayı olarak siyaset sahnesine adım atan, daha sonra sırasıyla merkez ilçe başkan yardımcılığı, 2011 yılında milletvekili adayı olarak Düzceliler’in karşısına çıkan, ardından Merkez İlçe Başkanı olarak siyasete devam eden Ziraat Mühendisi İlknur Başak Tütüncü, bir dönem oluşan sağlık problemlerini çözmesinin ardından siyaset sahnesine İl Kadın Kolları Başkanı olarak döndü.

   Tütüncü geldiği görevde ayağının tozuyla ilk röportajını Gazete burasıdüzce’yle gerçekleştirdi. Tecrübeli Başkanla gerçekleştirdiğimiz röportajda hem yerel, hem de genelde yaşanan sorunlar, düşünceleri ve parti politikalarıyla çözümleri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

“İLK AMACIM DÜZCE’YE VE PARTİME KATKI SAĞLAMAK”

   Ülke gündeminde çok şeylerin değiştiğini buna karşın Düzce gündeminde değişikliğin olmadığını ifade ederek açıklamalarına başlayan Tütüncü, “Halen daha çocuklarımız prefabrik okullarda eğitim görmeyi sürdürüyorlar. Çöp sorunumuz var, halen halledilemedi. Aslına bakarsanız Düzce ile ilgili sorunları çözebilmiş, aşabilmiş değiliz. Maalesef çok fazla bir şeyi değiştiremedik. Umarım değişiklik açısından benim de katkım olur. Benim ilk amacım Düzce’ye ve partime katkı sağlamak” dedi.

“ÇOĞU SORUN CHP TARAFINDAN

GÜNDEME GETİRİLDİĞİ İÇİN ÇÖZÜME ULAŞTI”

   Partisinin, kendisinin siyasete ara verdiği süreçle bugünkü durumunu değerlendiren Tütüncü, partide yönetimlerin değiştiği, siyasetin de olumlu yönde değiştiğini gördüğünü ifade ederek, “Düzce’nin yerel sorunlarına hem Genel merkezimiz olarak, hem de Düzce’deki arkadaşlarımız tarafından oldukça fazla değinildiğine inanıyorum. Milletvekillerimiz gece gündüz buradaydılar. Mecliste AKP veya MHP milletvekillerinden çok bizim milletvekillerimiz Düzce’nin sorunlarını dile getirdi. Çoğu sorun CHP tarafından gündeme getirildiği için çözüme ulaştı. Dolayısıyla partiyle ilgili de çok ciddi bir değişiklik var. Olumlu görüyorum” şeklinde konuştu.

“ÜLKE BU DURUMDAYKEN

SİYASETTEN UZAK DURMAK GERÇEKTEN ZOR”

   Neden siyasete dönme gereği duydunuz?

   Tek bir sebep yok. Belki hepsini hemen sıralayamayabilirim. Ama ülke bu durumdayken siyasetten uzak durmak gerçekten zor. Sağlık sorunlarımdan ötürü bırakmak zorunda kalmıştım ama evde üretmeden otururken yaşananlar, yaşadıklarımız benim sağlığımı çok daha fazla etkileyecekti. Bundan ötürü tekrar siyasete dönmek ve katkı sunmak istedim.

   Tecavüzcüsüyle evlendirilmeye çalışılan kadınlar olduğu sürece, meclisten bu yasa geçirilmeye çalışıldığı zaman, pek çok yerde çocuklara tecavüz edilirken bir kadın bakanın ‘bir kereden bir şey olmaz’ dediği zaman siyasetten uzak kalmam pek mümkün olmayacaktı.

Bunların yanı sıra 16 Nisan referandumunda sonuçlar açıklanırken 2,5 dakikada her şeyin birden bire nasıl tersine döndüğünü, “hayır” oylarının kısa süre içinde ne kadar değiştiğini benim 12 yaşındaki oğlum bile izleyip ağladığında, euro ve doların değişimini, benzin fiyatlarındaki artış ve değişimleri çocuklarım izleyip üzüldüklerinde benim de siyasetten uzak kalma şansım kalmadı.

   Elbette sadece bunlar değil ama kısa sürede ilk akla gelenleri söylemiş oldum. Olumlu şeyler yapmak adına bende yeniden siyasete başladım.

“ETKİLİ SİYASET YAPTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

   Muhalefet partileri gerekli muhalefeti yapıyorlar mı?

   Muhalefet yapıyoruz. Belki sesimizi daha fazla duyurmalıyız. Bir de eyleme dökerken de doğru eylemlerle sokağa çıkmak gerekiyor. Sokağın nabzını tutamamak gibi bir şey olmaz. Her ne kadar bizi elitlerin partisi olarak adlandırsalar da, bizler de sokaktayız. Biz de Düzce’de yaşıyor ve sokağın nabzını tutuyoruz. Her şeyin farkındayız ve çözüm üretmeye çalışıyoruz. Etkili siyaset yaptığımızı, bundan sonra da yapacağımızı düşünüyorum.

   Yerel gündem ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

   Bakıyorsunuz; Mehmet Keleş bir dönem Belediye Başkanlığı yaptı. Hepimiz biliyoruz ki başarısız bir dönem geçirdi. Kendi partisinin milletvekili ve il başkanı olan Metin Kaşıkoğlu da Keleş'in 33 dosyasının olduğunu basın önünde açıkladı.

“KELEŞ’İN YENİDEN ADAY GÖSTERİLMESİ

DÜZCE’YE YAPILAN SAYGISIZLIKTI”

   Tekrar belediye başkan adayı gösterdiler. Aslına bakarsanız bu halka yapılan saygısızlık. 33 dosyası olduğunu iddia ettiğiniz ve başarısız addettiğiniz bir insanı tekrar halkın önüne sunuyorsunuz. Şunu düşünüyorsunuz; ’kimi koyarsam koyayım ben genel başkanımın ismiyle nasıl olsa Düzce halkından oy alırım.’ Bence bunu düşünmüşler. Bence bu Düzce’ye yapılan bir saygısızlıktı. Düzce halkını, Mehmet Keleş’i tekrar göreve getirmek zorunda bıraktılar.

“EGOSUNU TATMİN EDECEK YATIRIMLAR YAPTI”

   Sonrasında biliyorsunuz Mehmet Keleş sayesinde ulusal basına defalarca ve defalarca olumsuz şekilde çıktık. Belediyenin bunca borcuna rağmen, belediye çalışanlarının maaşlarının ödenememesine rağmen, taşerona esnafa Düzce halkına bunca borcu varken kendi egosunu tatmin edecek yatırımlar yaptığını biliyoruz.

   Mehmet Keleş, neden görevden alındı? Evet, istifası istendi o da verdi. Neden istifası istendiğine dair bence bize açıklama yapmak zorundalar. Elbette biliyoruz ama perde arkasında neler var? Düzce halkına bunun açıklamasını yapmak zorundalar.

“AUDİ’YE BİNMEK, ELZEM BİR KONU MUYDU ACABA?”

   Düzceli bir vatandaş olarak iktidar partisine sormak istiyorum, Keleş döneminde ulusal basına yansımış ve etik kuruluna da çıkmış bazı konular neden Dursun Ay beye kadar beklenildi? Audi'nin alındığı ve elden çıkarıldığı bir fiyat var. Hem taşeronu hem taşeron firmayı hem de Düzce’yi zarara uğratıyorsunuz. Bu kadar elzem bir konu muydu acaba Audi’ye binmek?

“MALİYETLERİ SORU İŞARETLERİYLE DOLU KONULAR”

Şehri bu şekilde aydınlatmak, İstanbul caddesini trafiğe yarı kapalı hale getirmek, güreş sahası yapıp burayı hiç kullanmamak, insan gücüyle çalışan bir tramvayı Düzce’ye getirmiş olmak, çoğu zaman saati bile çalışmayan normalde maliyeti 150 bin lira ancak olan ama Düzceliler’e 750 bine mal ettirilen saat kuleleri bütün bunlar maliyetleri soru işaretleriyle dolu konular.

   Düzce’nin bunca sorunu varken yapmamız gereken bu muydu? Mehmet Keleş’le ilgili çok ciddi soru işaretlerinin olduğunu, Düzce kamuoyunun da bildiğini biliyorum. Bununla ilgili bir açıklama yapmak zorunda olduklarını da düşünüyorum.

“CEKETİMİ ÇIKARTARAK ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

   Amacım, partimi iktidara taşımak. Çünkü kadın sorunlarına en iyi çözümü benim partimin getireceğini düşünüyorum. Düzce’de yaşayan bir anne olduğum için parti kimliğimin dışında da katkı sunmak istiyorum. Ceketimi çıkartarak çalışmayı düşünüyorum. Cekette rozetler var. Atatürk ve Türk bayrağı rozetim var ve bunlardan vazgeçmem mümkün değil. Ama parti rozeti de var. Partili kimliğini bir kenara bırakıp çalışma yapmak istiyorum. Düzce ve ülkem adına katkı sunmak istiyorum.

   CHP’li kadının sorunu aynı AKP’li MHP’li kadınında, Kürt annenin Çerkez annenin Yörük annenin de sorunu aynı. Dolayısıyla parti kimliğinin üzerinde bir çalışmayı hepimizin yapması lazım. Partiler üstü olmak zorundayız. Ben bir anneyim. Ben Türkiye'de yaşayan bir anneyim. Bütün çalışmalarım buna yönelik olacak.

Peki, Senin Yorumun?
Yılmaz  /  26.2.2018 - 11:26:34
 Hesap sorulmayacak vaadiyle gıttı adam onun yıne güzel ödül verilmiş oldu
Köksal A.  /  25.2.2018 - 15:46:52
  Geçmişini çabuk unutan bir millet için sebebi çok da önemli değil. gitti mi gitti. olmuş bitmiş.. kandırıldık aldatıldık
Yılmaz D.  /  25.2.2018 - 15:44:53
 Şu anda hala onun bıraktıklarını düzeltmekteler. düzeltince açıklarlar seçimlerde mılletvekili koyarlarsa şaşırmayalım
Adnan  /  25.2.2018 - 15:43:18
 Zorla istifa ettirdiklerinin hangisinin artısını eksisini açıklama gereği duydular ki ben böyle istiyorum böyle olacak tamammmmm
muhalif düzceli  /  24.2.2018 - 14:03:33
 çok güzel demişsiniz. keleşin istifasının arkasında neler oldugunu keleşin yaptıklarını yapamadıklarını ortaya dökünki düzce kamuoyu aydınlansın. kuru görültü yapıp düzce kamuoyunu etkileyemez. muhalefet işte fırsat. düzcede ismi duyulmamış belediye başkanı dursun ay onun icraatlarını sorgulayın. eski başkanın vaatlerini yerine getirip getiremeyecegini sorgulayın. takip edin, gündemde tutup düzce kamuoyunun ilgisini çekinki muhalefetin gücünü halka gösterin. işte fırsat muhalefet keleşin yoklugunda düzcede milletvekili hatta belediye başkanlıgını kazanmak için ugraşmazsa yine yaşayacagı muhalefetin hüsran
  Fatih Melih Maradit
SERMAYEMİZ YÜREKTEN
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
 
  Ulviye Dikmen
Seçimlerin getireceklerini beklemek
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
KARŞILAMA
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KADIN
 
  Aysel Dural
HIRSIZ KİM?
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
IŞIL IŞIL PARLIYORLAR
 
  Caner Besler
Bursa’dan şen dönüyoruz
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " SERMAYEMİZ YÜREKTEN " Yazısına...
 Adil kara
 Düzcenin genç gazetesinin yıldönümünü tebrik eder düzcenin gelişmesi için Düzce'ye değer katan burasıdüzce iyi ki varsınız. düzcenin sorunlarını düzcenin gelecegini yaşanabilir kent olması için uğraşan burasıdüzce iyi ki varsınız burda
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 murat
 sayın özlü görüldüğü kadarı ile belediye başkanı olacaksınız. nacizane önerim etrafınız da sizi zor duruma sokacak ve cıkar hesapları yapanları derhal ekarte edin. yillardır şaibe içerisindeki düzce belediyesine kalite ve saygınlık getirin.düzce buna layık.
  " SERMAYEMİZ YÜREKTEN " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 nice yıllara burası düzce
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İskani
 Kargalar güler.Yok ilçe başkanı ile çalışacakmış.İl başkanına küs olan adamdan başkan maşkan olmaz.
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İŞSİZ VATANDAŞ
 YANINDA İLÇE BAŞKANIYLA GEZDİĞİNİZ SÜRECE KAYBETMEYE MAHKUMSUNUZ. DEMEDİ DEMEYİN.
  " KARŞILAMA " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 düzcede iktidarın hizmet proje üretemedigi aldığı oyların hakkını yansıtamadığı bu yüzden düzcedeki muhalefetin seçim kazanma olasılığı yukarılara çıktı. bu yüzden iktidar en güçlü adayını sahaya sürdü eski bakanı. ama düzce halkı iktidarı seçimlerde cezasını kesip muhalefeti belediyenin başına getireceği gözüküyor.
  " Seçimlerin getireceklerini beklemek " Yazısına...
 fatih kurugöl
 düzce seçimlerde iktidarın düzce halkı tarafından cezalandırılıp seçimi muhalefetin kazanacagı öngörülüyor. çünkü iktidar rekor oyları alıp düzce halkına hizmet noktasında başarılı olamaması düzcede degişim noktasında iktidarın başarısız oldugu düzce halkı tarafından dillendiriliyor. bu yüzden seçimi muhalefetin kazanması hayal olamaz. degişim zamanı geldi.
  " YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 düzcede kongre merkezi fuar alanı spor kompleksi 5 yıldızlı otel çevre yolları marka şehir projeleri düzce için yapılması gereken projeler düzcenin yaşanabilir şehir olması için belediye başkan adaylarının kafa yorup düzce halkına sunmaları lazım düzcenin sorunlarını tespit edip çözüm yolları bulunursa düzce daha yaşanabilir bir kent görüntüsüne kavuşur öncelikle konuşmak degil düzce için icraat lazım
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 adil kara
 düzceyi yap boz tahtasına çevirenlerden seçimde dersini verecek düzce halkı. birisi kapatıyor birisi açıyor. birisi direkleri beğenmiyor söküyor birisi yenisini dikiyor. bu paralar kimin parası. düzce halkı daha iyi yönetilmeyi bekliyor. bu seçimde düzce halkı değişim diyecek. muhalefet seçimi kazanacak.
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 Vildan menekay
 Kalemine yuregine saglik sevgili Fatih Maradit.. Asillerin unutuldugu vekillerin kafasina gore isler yaptiklari bir ulkede yasiyoruz. Bende bir sözumüzle iade edeyim hemen yazıya binayen, peki hırsızın hiç mi sucu yok denir ya, burada bizler hırsız değiliz tabi ama teşbihte de hata olmaz denir . :) Bizler halk olarak hiç bir şekilde tepkimizi göstermiyoruz ya da gösteremiyoruz. sonuç olarak da tekrar bir sözümüzle bağlıyayım, köpeksiz köy buldular değneksiz dolaşıyorlar.. Kendi içimizden çıkartıp töbe haşa ilah yaptığımız siyasiler de her türlü rant peşinde koşabiliyorlar.. Aslında tepkisiz kalmakla suçlu bizleriz onlar değil. seçildiği günden itibaren tek icraatı, kaldırım taşlarını yenilemek olan bir başkanı sorgusu sualsiz 2'nci kere seçmekte nedir? Onlar kendi kendilerine gelmiyorlar biz seçiyoruz, Önümüzdeki seçimde iyi düşünmeliyiz sandığa giderken..
Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar! Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar!
  Vatan Partisinin acı kaybı!
  Kaynaşlı'da fabrika yangını!
  Çakar'dan acil servise ziyaret
  Engelli bireylerden tiyatro oyunu!
  Hastanede gerçeği aratmayan yangın tatbikatı!
  Müstakil evde kalorifer kazanı patladı!
  Özlü’den dedikodulara cevap!..
  Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış bekleniyor!
  Özlü'den Korkmaz ailesine başsağlığı ziyareti!
  Başkan Ay'dan İnsan Hakları mesajı!
  Özlü'den taziye mesajı!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düğün hayali gerçek oldu!
  Dereceye girenlere ödül verildi!
  Kahvehanede silahlı kavga!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Başkan Yiğit: Yüreğimiz yanıyor!
  Rehber programı Düzce’yi tanıtacak!
  10.12.2018 - Bir deli kuyuya taş atmış!..
  13.12.2018 - Özlü’den dedikodulara cevap!..
  14.12.2018 - SERMAYEMİZ YÜREKTEN
  10.12.2018 - Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar!
  11.12.2018 - YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
  11.12.2018 - Seçimlerin getireceklerini beklemek
  11.12.2018 - KARŞILAMA