Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :57932392 Aktif Ziyaretçi :10173 21 Haziran 2018 Perşembe
[16:11] Direksiyon Hakimiyetini Kaybetti! -- [15:59] Birlikte Pedal Çevirdiler! -- [15:39] Yaz Okulu Eğitime Başladı! -- [15:18] Hayvan Hakları Yasası İçin Daha Neyi Bekliyoruz? -- [13:10] Katırcıoğlu; ‘Ceketimi koysam seçilir dönemi bitti’ -- [11:58] YILMAZ; ‘Vatandaşlık hakkınızı muhakkak kullanın’ -- [11:39] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [20:27] Hep Birlikte Güzel İşler Başaracağız! -- [19:57] Düzce'de FETÖ Davası -- [19:43] Profesyonel Standartlarda Radyo Televizyon Sinema Bölümü! --
TÜTÜNCÜ; “Düzce halkına Keleş’in istifasının nedenini açıklamak zorundasınız”
CHP Düzce İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, “Keleş neden görevden alındı? Evet, istifası istendi ve o da verdi. Neden istifası istendiğine dair bence bize açıklama yapmak zorundalar. Perde arkasında neler var? Düzce halkına bunun açıklamasını yapmak zorundalar” dedi.
24.2.2018 - 12:12:04  Haberi Yazd?r

   2009 yılında CHP'den belediye meclis üyesi adayı olarak siyaset sahnesine adım atan, daha sonra sırasıyla merkez ilçe başkan yardımcılığı, 2011 yılında milletvekili adayı olarak Düzceliler’in karşısına çıkan, ardından Merkez İlçe Başkanı olarak siyasete devam eden Ziraat Mühendisi İlknur Başak Tütüncü, bir dönem oluşan sağlık problemlerini çözmesinin ardından siyaset sahnesine İl Kadın Kolları Başkanı olarak döndü.

   Tütüncü geldiği görevde ayağının tozuyla ilk röportajını Gazete burasıdüzce’yle gerçekleştirdi. Tecrübeli Başkanla gerçekleştirdiğimiz röportajda hem yerel, hem de genelde yaşanan sorunlar, düşünceleri ve parti politikalarıyla çözümleri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

“İLK AMACIM DÜZCE’YE VE PARTİME KATKI SAĞLAMAK”

   Ülke gündeminde çok şeylerin değiştiğini buna karşın Düzce gündeminde değişikliğin olmadığını ifade ederek açıklamalarına başlayan Tütüncü, “Halen daha çocuklarımız prefabrik okullarda eğitim görmeyi sürdürüyorlar. Çöp sorunumuz var, halen halledilemedi. Aslına bakarsanız Düzce ile ilgili sorunları çözebilmiş, aşabilmiş değiliz. Maalesef çok fazla bir şeyi değiştiremedik. Umarım değişiklik açısından benim de katkım olur. Benim ilk amacım Düzce’ye ve partime katkı sağlamak” dedi.

“ÇOĞU SORUN CHP TARAFINDAN

GÜNDEME GETİRİLDİĞİ İÇİN ÇÖZÜME ULAŞTI”

   Partisinin, kendisinin siyasete ara verdiği süreçle bugünkü durumunu değerlendiren Tütüncü, partide yönetimlerin değiştiği, siyasetin de olumlu yönde değiştiğini gördüğünü ifade ederek, “Düzce’nin yerel sorunlarına hem Genel merkezimiz olarak, hem de Düzce’deki arkadaşlarımız tarafından oldukça fazla değinildiğine inanıyorum. Milletvekillerimiz gece gündüz buradaydılar. Mecliste AKP veya MHP milletvekillerinden çok bizim milletvekillerimiz Düzce’nin sorunlarını dile getirdi. Çoğu sorun CHP tarafından gündeme getirildiği için çözüme ulaştı. Dolayısıyla partiyle ilgili de çok ciddi bir değişiklik var. Olumlu görüyorum” şeklinde konuştu.

“ÜLKE BU DURUMDAYKEN

SİYASETTEN UZAK DURMAK GERÇEKTEN ZOR”

   Neden siyasete dönme gereği duydunuz?

   Tek bir sebep yok. Belki hepsini hemen sıralayamayabilirim. Ama ülke bu durumdayken siyasetten uzak durmak gerçekten zor. Sağlık sorunlarımdan ötürü bırakmak zorunda kalmıştım ama evde üretmeden otururken yaşananlar, yaşadıklarımız benim sağlığımı çok daha fazla etkileyecekti. Bundan ötürü tekrar siyasete dönmek ve katkı sunmak istedim.

   Tecavüzcüsüyle evlendirilmeye çalışılan kadınlar olduğu sürece, meclisten bu yasa geçirilmeye çalışıldığı zaman, pek çok yerde çocuklara tecavüz edilirken bir kadın bakanın ‘bir kereden bir şey olmaz’ dediği zaman siyasetten uzak kalmam pek mümkün olmayacaktı.

Bunların yanı sıra 16 Nisan referandumunda sonuçlar açıklanırken 2,5 dakikada her şeyin birden bire nasıl tersine döndüğünü, “hayır” oylarının kısa süre içinde ne kadar değiştiğini benim 12 yaşındaki oğlum bile izleyip ağladığında, euro ve doların değişimini, benzin fiyatlarındaki artış ve değişimleri çocuklarım izleyip üzüldüklerinde benim de siyasetten uzak kalma şansım kalmadı.

   Elbette sadece bunlar değil ama kısa sürede ilk akla gelenleri söylemiş oldum. Olumlu şeyler yapmak adına bende yeniden siyasete başladım.

“ETKİLİ SİYASET YAPTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

   Muhalefet partileri gerekli muhalefeti yapıyorlar mı?

   Muhalefet yapıyoruz. Belki sesimizi daha fazla duyurmalıyız. Bir de eyleme dökerken de doğru eylemlerle sokağa çıkmak gerekiyor. Sokağın nabzını tutamamak gibi bir şey olmaz. Her ne kadar bizi elitlerin partisi olarak adlandırsalar da, bizler de sokaktayız. Biz de Düzce’de yaşıyor ve sokağın nabzını tutuyoruz. Her şeyin farkındayız ve çözüm üretmeye çalışıyoruz. Etkili siyaset yaptığımızı, bundan sonra da yapacağımızı düşünüyorum.

   Yerel gündem ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

   Bakıyorsunuz; Mehmet Keleş bir dönem Belediye Başkanlığı yaptı. Hepimiz biliyoruz ki başarısız bir dönem geçirdi. Kendi partisinin milletvekili ve il başkanı olan Metin Kaşıkoğlu da Keleş'in 33 dosyasının olduğunu basın önünde açıkladı.

“KELEŞ’İN YENİDEN ADAY GÖSTERİLMESİ

DÜZCE’YE YAPILAN SAYGISIZLIKTI”

   Tekrar belediye başkan adayı gösterdiler. Aslına bakarsanız bu halka yapılan saygısızlık. 33 dosyası olduğunu iddia ettiğiniz ve başarısız addettiğiniz bir insanı tekrar halkın önüne sunuyorsunuz. Şunu düşünüyorsunuz; ’kimi koyarsam koyayım ben genel başkanımın ismiyle nasıl olsa Düzce halkından oy alırım.’ Bence bunu düşünmüşler. Bence bu Düzce’ye yapılan bir saygısızlıktı. Düzce halkını, Mehmet Keleş’i tekrar göreve getirmek zorunda bıraktılar.

“EGOSUNU TATMİN EDECEK YATIRIMLAR YAPTI”

   Sonrasında biliyorsunuz Mehmet Keleş sayesinde ulusal basına defalarca ve defalarca olumsuz şekilde çıktık. Belediyenin bunca borcuna rağmen, belediye çalışanlarının maaşlarının ödenememesine rağmen, taşerona esnafa Düzce halkına bunca borcu varken kendi egosunu tatmin edecek yatırımlar yaptığını biliyoruz.

   Mehmet Keleş, neden görevden alındı? Evet, istifası istendi o da verdi. Neden istifası istendiğine dair bence bize açıklama yapmak zorundalar. Elbette biliyoruz ama perde arkasında neler var? Düzce halkına bunun açıklamasını yapmak zorundalar.

“AUDİ’YE BİNMEK, ELZEM BİR KONU MUYDU ACABA?”

   Düzceli bir vatandaş olarak iktidar partisine sormak istiyorum, Keleş döneminde ulusal basına yansımış ve etik kuruluna da çıkmış bazı konular neden Dursun Ay beye kadar beklenildi? Audi'nin alındığı ve elden çıkarıldığı bir fiyat var. Hem taşeronu hem taşeron firmayı hem de Düzce’yi zarara uğratıyorsunuz. Bu kadar elzem bir konu muydu acaba Audi’ye binmek?

“MALİYETLERİ SORU İŞARETLERİYLE DOLU KONULAR”

Şehri bu şekilde aydınlatmak, İstanbul caddesini trafiğe yarı kapalı hale getirmek, güreş sahası yapıp burayı hiç kullanmamak, insan gücüyle çalışan bir tramvayı Düzce’ye getirmiş olmak, çoğu zaman saati bile çalışmayan normalde maliyeti 150 bin lira ancak olan ama Düzceliler’e 750 bine mal ettirilen saat kuleleri bütün bunlar maliyetleri soru işaretleriyle dolu konular.

   Düzce’nin bunca sorunu varken yapmamız gereken bu muydu? Mehmet Keleş’le ilgili çok ciddi soru işaretlerinin olduğunu, Düzce kamuoyunun da bildiğini biliyorum. Bununla ilgili bir açıklama yapmak zorunda olduklarını da düşünüyorum.

“CEKETİMİ ÇIKARTARAK ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

   Amacım, partimi iktidara taşımak. Çünkü kadın sorunlarına en iyi çözümü benim partimin getireceğini düşünüyorum. Düzce’de yaşayan bir anne olduğum için parti kimliğimin dışında da katkı sunmak istiyorum. Ceketimi çıkartarak çalışmayı düşünüyorum. Cekette rozetler var. Atatürk ve Türk bayrağı rozetim var ve bunlardan vazgeçmem mümkün değil. Ama parti rozeti de var. Partili kimliğini bir kenara bırakıp çalışma yapmak istiyorum. Düzce ve ülkem adına katkı sunmak istiyorum.

   CHP’li kadının sorunu aynı AKP’li MHP’li kadınında, Kürt annenin Çerkez annenin Yörük annenin de sorunu aynı. Dolayısıyla parti kimliğinin üzerinde bir çalışmayı hepimizin yapması lazım. Partiler üstü olmak zorundayız. Ben bir anneyim. Ben Türkiye'de yaşayan bir anneyim. Bütün çalışmalarım buna yönelik olacak.

Peki, Senin Yorumun?
Yılmaz  /  26.2.2018 - 11:26:34
 Hesap sorulmayacak vaadiyle gıttı adam onun yıne güzel ödül verilmiş oldu
Köksal A.  /  25.2.2018 - 15:46:52
  Geçmişini çabuk unutan bir millet için sebebi çok da önemli değil. gitti mi gitti. olmuş bitmiş.. kandırıldık aldatıldık
Yılmaz D.  /  25.2.2018 - 15:44:53
 Şu anda hala onun bıraktıklarını düzeltmekteler. düzeltince açıklarlar seçimlerde mılletvekili koyarlarsa şaşırmayalım
Adnan  /  25.2.2018 - 15:43:18
 Zorla istifa ettirdiklerinin hangisinin artısını eksisini açıklama gereği duydular ki ben böyle istiyorum böyle olacak tamammmmm
muhalif düzceli  /  24.2.2018 - 14:03:33
 çok güzel demişsiniz. keleşin istifasının arkasında neler oldugunu keleşin yaptıklarını yapamadıklarını ortaya dökünki düzce kamuoyu aydınlansın. kuru görültü yapıp düzce kamuoyunu etkileyemez. muhalefet işte fırsat. düzcede ismi duyulmamış belediye başkanı dursun ay onun icraatlarını sorgulayın. eski başkanın vaatlerini yerine getirip getiremeyecegini sorgulayın. takip edin, gündemde tutup düzce kamuoyunun ilgisini çekinki muhalefetin gücünü halka gösterin. işte fırsat muhalefet keleşin yoklugunda düzcede milletvekili hatta belediye başkanlıgını kazanmak için ugraşmazsa yine yaşayacagı muhalefetin hüsran
  Fatih Melih Maradit
ÖNEMLİ OLAN!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
SEÇİM PANORAMASI
 
  Ulviye Dikmen
RANTINIZ BATSIN! DOĞA YAŞASIN!
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
İŞGALDEN KURTULUŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
CANSIZ, EVLATSIZ ÜYELER!
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
YAZ SPOR OKULLARI YARARLI MI?
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Bakan Özlü, Gazetemizi Ziyaret Etti " Haberine...
 osman turna
 sayın bakanı nezaketinden ötürü tebrik ediyorum. düzcenin düze çıkması için artık hiçbir engel kalmadı.
  " 'Darülaceze Bereketli Bir Şekilde Yürüyor' " Haberine...
 A.Rıza Özçelik
 Her ziyaretciye ayrı hediye ebru tablolar bitti herhalde.
  " Açıldığı gibi Zarar Verdiler! " Haberine...
 Gülşen Öncül Koçer
 Toplu yaşama yerlerinde nasıl hareket edeceğini bilmeyen insanların zihniyetlerini anlamak mümkün değil. Aynı zararı kendi satın aldığınız ürünlere veriyormusunuz? Bunlarda öyle hepimizin ortak malı. Zarar verenleri gördüğümüzde de uyarmalıyız.
  " Fındık Fiyatlarını Dolara Endeksli Yapacağım! " Haberine...
 Remzi Turan
 İYİ OLACAK. Artık Akp ye benden ve bizden oy çıkmaz...
  " HDP ADAYLARINDAN ZİYARET " Haberine...
 cesaret bulaşıcıdır
 Olması gereken bu. çünkü HDP yasal bir parti. bugün nasıl öbür partiler Düzce'de propaganda yapıyorlarsa onların da hakkı var. ister kabul edin ister kabul etmeyin
  " Melen Su Park Açılıyor! " Haberine...
 düzceli
 işletmesi cahit aydın a mı verildi
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 düzceli
 ben akpartiye hiç oy vermedim vermemde ancak kadının hakkını yememek lazım eğer birisi önüne hazırlayıp vermediyse düzce nin sorunlarının temeline inmiş ve iyi analiz etmiş olduğunu düşünmekteyim.Kafa yormuş düzce ile ilgili herşeyden önce bu nedenle teşekkürler ayşe keşir bir kadın olarakta teşekkürler.
  " Bakan Özlü 5G imza töreninde: Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini biliyoruz! " Haberine...
 Hakan SEMİZ
 Bu teknolojinin en kaba tarifi; 5G saniyede 500 megabyte indirme hızı teknolojisini içeren konsepte verilen isim. Yani 100 GB’lık bir 4K film 4 dakikadan daha az bir sürede indirilebilecek. Bütün internet sözleşmelerinde bu teknolojiyi verebilmemiz için alt yapısına bağlıdır. deniyor. Yani olmayan şeyi vermek gibi bir şey.
  " Melen Su Park Açılıyor! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 CAHİT AYDIN abime hazırlık yapılıyor. Hayırlı uğurlu olsun abime
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Düzce kendini bulmadıktan sonra böyle siyasetcileri her zaman Düzce halkını sömürür. Umut her zaman fakirin ekmeği olur yani her zaman kandırıl ve balık akıllı olduğunu böyle siyasetçilere kanıtlamış olursun. HADİ HAYIRLI HİKAYELER.
Bakan Özlü, nikah şahidi oldu Bakan Özlü, nikah şahidi oldu
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Türkiye, Bakan Özlü'yü Konuşuyor!
  Gelecek Teknolojidedir!
  Bakan Özlü, nikah şahidi oldu
  Kiracı Depremzedelerle Bir Aradalar
  Mahalle İftarlarına Büyük İlgi
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Yeni spor tesislerinde sona gelindi
  Taksicilerle Bir Araya Geldi
  İyi Parti’den CHP’ye Ziyaret
  Meral Akşener, ‘Düzce’nin fındığı para edecek’
  HDP ADAYLARINDAN ZİYARET
  'Bu hain saldırı, tahammülsüzlüğün bir göstergesidir!'
  1903 Beşiktaşlılar Derneğinden Anlamlı İftar
  'AK Partimize Yapılan Saldırıyı Kınıyorum'
  Sahurda Yığılcalılarla Buluştu
  Ramazan Bayramını Kutladılar!
  Fındık Fiyatlarını Dolara Endeksli Yapacağım!
  Öğrencilerden Çifte Zafer
  TÜTÜNCÜ; ‘Yalnız bırakmayın beni!’
  14.6.2018 - KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’
  14.6.2018 - Melen Su Park Açılıyor!
  19.6.2018 - HDP ADAYLARINDAN ZİYARET
  19.6.2018 - Fındık Fiyatlarını Dolara Endeksli Yapacağım!
  20.6.2018 - Açıldığı gibi Zarar Verdiler!
  20.6.2018 - 'Darülaceze Bereketli Bir Şekilde Yürüyor'
  21.6.2018 - Bakan Özlü, Gazetemizi Ziyaret Etti