Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :59748427 Aktif Ziyaretçi :92169 21 Eylül 2018 Cuma
[19:01] Bisikletli şehir turuna tüm Düzce davetli! -- [18:56] Sıfır Atık Projesi için toplandılar! -- [18:50] Keskin, Batı Karadeniz Bölge Toplantısında! -- [16:02] Yığılca'da erkek cesedi bulundu! -- [15:55] Akçakoca Belediyesi aşure dağıttı! -- [15:51] Yeni Mahalle Parkına taş döşendi! -- [15:48] Arıtma tesisinin bakımları yapıldı! -- [15:44] Arapçiftliğinde yol açma çalışmaları sürüyor! -- [15:41] Ekipler Beyköy ve Sallar Mahallesinde! -- [14:18] Düzce'de FETÖ/PDY davası devam ediyor: Bir sanığa 7 yıl 6 ay hapis! --
TÜTÜNCÜ; “Düzce halkına Keleş’in istifasının nedenini açıklamak zorundasınız”
CHP Düzce İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, “Keleş neden görevden alındı? Evet, istifası istendi ve o da verdi. Neden istifası istendiğine dair bence bize açıklama yapmak zorundalar. Perde arkasında neler var? Düzce halkına bunun açıklamasını yapmak zorundalar” dedi.
24.2.2018 - 12:12:04  Haberi Yazd?r

   2009 yılında CHP'den belediye meclis üyesi adayı olarak siyaset sahnesine adım atan, daha sonra sırasıyla merkez ilçe başkan yardımcılığı, 2011 yılında milletvekili adayı olarak Düzceliler’in karşısına çıkan, ardından Merkez İlçe Başkanı olarak siyasete devam eden Ziraat Mühendisi İlknur Başak Tütüncü, bir dönem oluşan sağlık problemlerini çözmesinin ardından siyaset sahnesine İl Kadın Kolları Başkanı olarak döndü.

   Tütüncü geldiği görevde ayağının tozuyla ilk röportajını Gazete burasıdüzce’yle gerçekleştirdi. Tecrübeli Başkanla gerçekleştirdiğimiz röportajda hem yerel, hem de genelde yaşanan sorunlar, düşünceleri ve parti politikalarıyla çözümleri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

“İLK AMACIM DÜZCE’YE VE PARTİME KATKI SAĞLAMAK”

   Ülke gündeminde çok şeylerin değiştiğini buna karşın Düzce gündeminde değişikliğin olmadığını ifade ederek açıklamalarına başlayan Tütüncü, “Halen daha çocuklarımız prefabrik okullarda eğitim görmeyi sürdürüyorlar. Çöp sorunumuz var, halen halledilemedi. Aslına bakarsanız Düzce ile ilgili sorunları çözebilmiş, aşabilmiş değiliz. Maalesef çok fazla bir şeyi değiştiremedik. Umarım değişiklik açısından benim de katkım olur. Benim ilk amacım Düzce’ye ve partime katkı sağlamak” dedi.

“ÇOĞU SORUN CHP TARAFINDAN

GÜNDEME GETİRİLDİĞİ İÇİN ÇÖZÜME ULAŞTI”

   Partisinin, kendisinin siyasete ara verdiği süreçle bugünkü durumunu değerlendiren Tütüncü, partide yönetimlerin değiştiği, siyasetin de olumlu yönde değiştiğini gördüğünü ifade ederek, “Düzce’nin yerel sorunlarına hem Genel merkezimiz olarak, hem de Düzce’deki arkadaşlarımız tarafından oldukça fazla değinildiğine inanıyorum. Milletvekillerimiz gece gündüz buradaydılar. Mecliste AKP veya MHP milletvekillerinden çok bizim milletvekillerimiz Düzce’nin sorunlarını dile getirdi. Çoğu sorun CHP tarafından gündeme getirildiği için çözüme ulaştı. Dolayısıyla partiyle ilgili de çok ciddi bir değişiklik var. Olumlu görüyorum” şeklinde konuştu.

“ÜLKE BU DURUMDAYKEN

SİYASETTEN UZAK DURMAK GERÇEKTEN ZOR”

   Neden siyasete dönme gereği duydunuz?

   Tek bir sebep yok. Belki hepsini hemen sıralayamayabilirim. Ama ülke bu durumdayken siyasetten uzak durmak gerçekten zor. Sağlık sorunlarımdan ötürü bırakmak zorunda kalmıştım ama evde üretmeden otururken yaşananlar, yaşadıklarımız benim sağlığımı çok daha fazla etkileyecekti. Bundan ötürü tekrar siyasete dönmek ve katkı sunmak istedim.

   Tecavüzcüsüyle evlendirilmeye çalışılan kadınlar olduğu sürece, meclisten bu yasa geçirilmeye çalışıldığı zaman, pek çok yerde çocuklara tecavüz edilirken bir kadın bakanın ‘bir kereden bir şey olmaz’ dediği zaman siyasetten uzak kalmam pek mümkün olmayacaktı.

Bunların yanı sıra 16 Nisan referandumunda sonuçlar açıklanırken 2,5 dakikada her şeyin birden bire nasıl tersine döndüğünü, “hayır” oylarının kısa süre içinde ne kadar değiştiğini benim 12 yaşındaki oğlum bile izleyip ağladığında, euro ve doların değişimini, benzin fiyatlarındaki artış ve değişimleri çocuklarım izleyip üzüldüklerinde benim de siyasetten uzak kalma şansım kalmadı.

   Elbette sadece bunlar değil ama kısa sürede ilk akla gelenleri söylemiş oldum. Olumlu şeyler yapmak adına bende yeniden siyasete başladım.

“ETKİLİ SİYASET YAPTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

   Muhalefet partileri gerekli muhalefeti yapıyorlar mı?

   Muhalefet yapıyoruz. Belki sesimizi daha fazla duyurmalıyız. Bir de eyleme dökerken de doğru eylemlerle sokağa çıkmak gerekiyor. Sokağın nabzını tutamamak gibi bir şey olmaz. Her ne kadar bizi elitlerin partisi olarak adlandırsalar da, bizler de sokaktayız. Biz de Düzce’de yaşıyor ve sokağın nabzını tutuyoruz. Her şeyin farkındayız ve çözüm üretmeye çalışıyoruz. Etkili siyaset yaptığımızı, bundan sonra da yapacağımızı düşünüyorum.

   Yerel gündem ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

   Bakıyorsunuz; Mehmet Keleş bir dönem Belediye Başkanlığı yaptı. Hepimiz biliyoruz ki başarısız bir dönem geçirdi. Kendi partisinin milletvekili ve il başkanı olan Metin Kaşıkoğlu da Keleş'in 33 dosyasının olduğunu basın önünde açıkladı.

“KELEŞ’İN YENİDEN ADAY GÖSTERİLMESİ

DÜZCE’YE YAPILAN SAYGISIZLIKTI”

   Tekrar belediye başkan adayı gösterdiler. Aslına bakarsanız bu halka yapılan saygısızlık. 33 dosyası olduğunu iddia ettiğiniz ve başarısız addettiğiniz bir insanı tekrar halkın önüne sunuyorsunuz. Şunu düşünüyorsunuz; ’kimi koyarsam koyayım ben genel başkanımın ismiyle nasıl olsa Düzce halkından oy alırım.’ Bence bunu düşünmüşler. Bence bu Düzce’ye yapılan bir saygısızlıktı. Düzce halkını, Mehmet Keleş’i tekrar göreve getirmek zorunda bıraktılar.

“EGOSUNU TATMİN EDECEK YATIRIMLAR YAPTI”

   Sonrasında biliyorsunuz Mehmet Keleş sayesinde ulusal basına defalarca ve defalarca olumsuz şekilde çıktık. Belediyenin bunca borcuna rağmen, belediye çalışanlarının maaşlarının ödenememesine rağmen, taşerona esnafa Düzce halkına bunca borcu varken kendi egosunu tatmin edecek yatırımlar yaptığını biliyoruz.

   Mehmet Keleş, neden görevden alındı? Evet, istifası istendi o da verdi. Neden istifası istendiğine dair bence bize açıklama yapmak zorundalar. Elbette biliyoruz ama perde arkasında neler var? Düzce halkına bunun açıklamasını yapmak zorundalar.

“AUDİ’YE BİNMEK, ELZEM BİR KONU MUYDU ACABA?”

   Düzceli bir vatandaş olarak iktidar partisine sormak istiyorum, Keleş döneminde ulusal basına yansımış ve etik kuruluna da çıkmış bazı konular neden Dursun Ay beye kadar beklenildi? Audi'nin alındığı ve elden çıkarıldığı bir fiyat var. Hem taşeronu hem taşeron firmayı hem de Düzce’yi zarara uğratıyorsunuz. Bu kadar elzem bir konu muydu acaba Audi’ye binmek?

“MALİYETLERİ SORU İŞARETLERİYLE DOLU KONULAR”

Şehri bu şekilde aydınlatmak, İstanbul caddesini trafiğe yarı kapalı hale getirmek, güreş sahası yapıp burayı hiç kullanmamak, insan gücüyle çalışan bir tramvayı Düzce’ye getirmiş olmak, çoğu zaman saati bile çalışmayan normalde maliyeti 150 bin lira ancak olan ama Düzceliler’e 750 bine mal ettirilen saat kuleleri bütün bunlar maliyetleri soru işaretleriyle dolu konular.

   Düzce’nin bunca sorunu varken yapmamız gereken bu muydu? Mehmet Keleş’le ilgili çok ciddi soru işaretlerinin olduğunu, Düzce kamuoyunun da bildiğini biliyorum. Bununla ilgili bir açıklama yapmak zorunda olduklarını da düşünüyorum.

“CEKETİMİ ÇIKARTARAK ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

   Amacım, partimi iktidara taşımak. Çünkü kadın sorunlarına en iyi çözümü benim partimin getireceğini düşünüyorum. Düzce’de yaşayan bir anne olduğum için parti kimliğimin dışında da katkı sunmak istiyorum. Ceketimi çıkartarak çalışmayı düşünüyorum. Cekette rozetler var. Atatürk ve Türk bayrağı rozetim var ve bunlardan vazgeçmem mümkün değil. Ama parti rozeti de var. Partili kimliğini bir kenara bırakıp çalışma yapmak istiyorum. Düzce ve ülkem adına katkı sunmak istiyorum.

   CHP’li kadının sorunu aynı AKP’li MHP’li kadınında, Kürt annenin Çerkez annenin Yörük annenin de sorunu aynı. Dolayısıyla parti kimliğinin üzerinde bir çalışmayı hepimizin yapması lazım. Partiler üstü olmak zorundayız. Ben bir anneyim. Ben Türkiye'de yaşayan bir anneyim. Bütün çalışmalarım buna yönelik olacak.

Peki, Senin Yorumun?
Yılmaz  /  26.2.2018 - 11:26:34
 Hesap sorulmayacak vaadiyle gıttı adam onun yıne güzel ödül verilmiş oldu
Köksal A.  /  25.2.2018 - 15:46:52
  Geçmişini çabuk unutan bir millet için sebebi çok da önemli değil. gitti mi gitti. olmuş bitmiş.. kandırıldık aldatıldık
Yılmaz D.  /  25.2.2018 - 15:44:53
 Şu anda hala onun bıraktıklarını düzeltmekteler. düzeltince açıklarlar seçimlerde mılletvekili koyarlarsa şaşırmayalım
Adnan  /  25.2.2018 - 15:43:18
 Zorla istifa ettirdiklerinin hangisinin artısını eksisini açıklama gereği duydular ki ben böyle istiyorum böyle olacak tamammmmm
muhalif düzceli  /  24.2.2018 - 14:03:33
 çok güzel demişsiniz. keleşin istifasının arkasında neler oldugunu keleşin yaptıklarını yapamadıklarını ortaya dökünki düzce kamuoyu aydınlansın. kuru görültü yapıp düzce kamuoyunu etkileyemez. muhalefet işte fırsat. düzcede ismi duyulmamış belediye başkanı dursun ay onun icraatlarını sorgulayın. eski başkanın vaatlerini yerine getirip getiremeyecegini sorgulayın. takip edin, gündemde tutup düzce kamuoyunun ilgisini çekinki muhalefetin gücünü halka gösterin. işte fırsat muhalefet keleşin yoklugunda düzcede milletvekili hatta belediye başkanlıgını kazanmak için ugraşmazsa yine yaşayacagı muhalefetin hüsran
  Fatih Melih Maradit
Attığınız taş, ürküttüğünüz kurbağaya de
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
EĞİTİM VE ÖĞRETİM
 
  Ulviye Dikmen
Kent olamıyoruz, kentli olamıyoruz, kent
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
BELEDİYE
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
HURDAHAŞ DEĞİL, DENİZ OL DÜZCE
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
PUAN GÜZEL AMA
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Hikmet Keskin, İbrahim Korkmaz'a icraatlarıyla cevap verdi " Haberine...
 ARSLAN YALÇIN
 Yapılanlara teşekkür ederiz.fakat 2011 yılından buyana düzce-yığılca yolu toplam 33 km. Bir türlü bitirilemiyor.daha kaç millet vekili bakan değişecek de bu yıl bitecek. Hadi hayırlısı.
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 Saban
 Farketmez bizide oy zamani gelirler bizde onları gormeyiz bunun seçimide var görüşürüz
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 Selamet
 Oy alana kadar hizmet sözü meclise gidince tepeden bakmaya başlıyorlar. sanki oylarımız olmasa ortada olabileceklermiş gibi. daha önce sorun çözememiş adaylar yine sözde vekilimiz oldular. hani neredeler bunca zamandır çiftçi yırtınıyor ama duyan ilgilenen yok
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 naci kaplan
 ferrrolı ne derse odur. kımse bişey beklemesin boşuna. burda boş boş konuşup kendinizi avutun size yeter o.
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
 Hayrettin tandoğan
 Onların tuzu kuru fındık üretiçisinimi düşünecek düzce için çalışacak birini bulamadık yazık
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
 Fatih efiloğlu
  hadi beyler neyse Ayşe kesir hani oy isterken bol keseden atıyonuz muhalefeti ekestiriyodunuz işte ciftcilerin vatandaşın yanında olacak. daha sayısını saymakla bitiremicemiz vaatler. ne oldu bu vaatler. ama biz veya bu millet sizi oralara çikardıysa elbet birgün oradan indirmesini bilir. kime hizmet ediyoruz acaba kimler sizi susturuyor veya umursamiyonuzmu. sıkntı yapmasınlar bizede sıra gelecek rahat olunnn!!!
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 Hatun a.
 Hayır kiyaslamaya bak...Ümit Yılmaz vekilde diğerleri vekil değilmi??
  " Varlık Fonu Genel Müdürü Düzceli Sönmez oldu! " Haberine...
 TAYFUR ARDIYOK
 Çok yerinde bir atama olmuş zafer kardeşimizi tebrik ederim
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 sevgi
 Ne bekliyordunuz ki!!!
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
 Yılmaz A.
 Sus dediklerinde susuyorsun görme dediklerinde görmüyorsun bilme dediklerinde bilmiyorsun
Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler! Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler!
  Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!..
  Varlık Fonu Genel Müdürü Düzceli Sönmez oldu!
  İYİ Parti’de Düzce İl Başkanı belli oldu!.
  Öncü Medya Grubunun satış işlemi gerçekleşti
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  DÜZCE AK PARTİ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Hikmet Keskin'e ödül!
  Kantin ihalesi yapılacak!
  Beton bariyere çarptı: 4 yaralı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düzce'de FETÖ/PDY davası devam ediyor: Bir sanığa 7 yıl 6 ay hapis!
  Öğrencilere kolaylık sağlanıyor!
  Vali Dağlı'dan eğitim-öğretim yılı mesajı: Birinci şart eğitim!
  Birleşik Kamu-İş'ten açıklama: Ekonomik krizin faturası emekçilere kesilemez!
  Düzce Üniversitesinde fındık atıklarından kemoterapi ilacı etken maddesi yaptılar!
  Keskin: Bu günlerde tek umut kaynağı gençler ve çocuklar!
  Düzce'de yaban hayatı görüntülendi!
  Türkiye'de ilk ve tek olan program kontenjanlarını doldurdu!
  Fındık işçilerini taşıyan traktör devrildi: 5 yaralı!
  ERDOĞAN; ‘Genel Merkez'le irtibata geçmeden hareket etmeyin..’
  Karma eğitim şartının kaldırılmasına bir tepki de CHP Gençlik Kollarından geldi!
  14.9.2018 - Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!..
  15.9.2018 - Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!..
  14.9.2018 - İYİ Parti’de Düzce İl Başkanı belli oldu!.
  15.9.2018 - Varlık Fonu Genel Müdürü Düzceli Sönmez oldu!
  20.9.2018 - Hikmet Keskin, İbrahim Korkmaz'a icraatlarıyla cevap verdi