Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :56076733 Aktif Ziyaretçi :7725 21 Mart 2018 Çarşamba
[11:59] MÜZE OLSA YERİDİR! -- [10:40] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:47] Yaşlıları Unutmadılar! -- [17:25] Düzce Üniversitesi 12 Yaşında! -- [14:46] Düzce Yürütme Kurulu Belli Oldu! -- [14:22] Yaşlılar Haftasını Kutladı -- [13:28] MİMARLARDAN TEPKİ! -- [12:29] Kapana yakalanan ayı kurtarıldı -- [11:32] SAYIN AY’A SORULARIM VAR! -- [18:03] Düzcelileri Dinliyor! --
TÜTÜNCÜ; “Düzce halkına Keleş’in istifasının nedenini açıklamak zorundasınız”
CHP Düzce İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, “Keleş neden görevden alındı? Evet, istifası istendi ve o da verdi. Neden istifası istendiğine dair bence bize açıklama yapmak zorundalar. Perde arkasında neler var? Düzce halkına bunun açıklamasını yapmak zorundalar” dedi.
24.2.2018 - 12:12:04  Haberi Yazd?r

   2009 yılında CHP'den belediye meclis üyesi adayı olarak siyaset sahnesine adım atan, daha sonra sırasıyla merkez ilçe başkan yardımcılığı, 2011 yılında milletvekili adayı olarak Düzceliler’in karşısına çıkan, ardından Merkez İlçe Başkanı olarak siyasete devam eden Ziraat Mühendisi İlknur Başak Tütüncü, bir dönem oluşan sağlık problemlerini çözmesinin ardından siyaset sahnesine İl Kadın Kolları Başkanı olarak döndü.

   Tütüncü geldiği görevde ayağının tozuyla ilk röportajını Gazete burasıdüzce’yle gerçekleştirdi. Tecrübeli Başkanla gerçekleştirdiğimiz röportajda hem yerel, hem de genelde yaşanan sorunlar, düşünceleri ve parti politikalarıyla çözümleri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

“İLK AMACIM DÜZCE’YE VE PARTİME KATKI SAĞLAMAK”

   Ülke gündeminde çok şeylerin değiştiğini buna karşın Düzce gündeminde değişikliğin olmadığını ifade ederek açıklamalarına başlayan Tütüncü, “Halen daha çocuklarımız prefabrik okullarda eğitim görmeyi sürdürüyorlar. Çöp sorunumuz var, halen halledilemedi. Aslına bakarsanız Düzce ile ilgili sorunları çözebilmiş, aşabilmiş değiliz. Maalesef çok fazla bir şeyi değiştiremedik. Umarım değişiklik açısından benim de katkım olur. Benim ilk amacım Düzce’ye ve partime katkı sağlamak” dedi.

“ÇOĞU SORUN CHP TARAFINDAN

GÜNDEME GETİRİLDİĞİ İÇİN ÇÖZÜME ULAŞTI”

   Partisinin, kendisinin siyasete ara verdiği süreçle bugünkü durumunu değerlendiren Tütüncü, partide yönetimlerin değiştiği, siyasetin de olumlu yönde değiştiğini gördüğünü ifade ederek, “Düzce’nin yerel sorunlarına hem Genel merkezimiz olarak, hem de Düzce’deki arkadaşlarımız tarafından oldukça fazla değinildiğine inanıyorum. Milletvekillerimiz gece gündüz buradaydılar. Mecliste AKP veya MHP milletvekillerinden çok bizim milletvekillerimiz Düzce’nin sorunlarını dile getirdi. Çoğu sorun CHP tarafından gündeme getirildiği için çözüme ulaştı. Dolayısıyla partiyle ilgili de çok ciddi bir değişiklik var. Olumlu görüyorum” şeklinde konuştu.

“ÜLKE BU DURUMDAYKEN

SİYASETTEN UZAK DURMAK GERÇEKTEN ZOR”

   Neden siyasete dönme gereği duydunuz?

   Tek bir sebep yok. Belki hepsini hemen sıralayamayabilirim. Ama ülke bu durumdayken siyasetten uzak durmak gerçekten zor. Sağlık sorunlarımdan ötürü bırakmak zorunda kalmıştım ama evde üretmeden otururken yaşananlar, yaşadıklarımız benim sağlığımı çok daha fazla etkileyecekti. Bundan ötürü tekrar siyasete dönmek ve katkı sunmak istedim.

   Tecavüzcüsüyle evlendirilmeye çalışılan kadınlar olduğu sürece, meclisten bu yasa geçirilmeye çalışıldığı zaman, pek çok yerde çocuklara tecavüz edilirken bir kadın bakanın ‘bir kereden bir şey olmaz’ dediği zaman siyasetten uzak kalmam pek mümkün olmayacaktı.

Bunların yanı sıra 16 Nisan referandumunda sonuçlar açıklanırken 2,5 dakikada her şeyin birden bire nasıl tersine döndüğünü, “hayır” oylarının kısa süre içinde ne kadar değiştiğini benim 12 yaşındaki oğlum bile izleyip ağladığında, euro ve doların değişimini, benzin fiyatlarındaki artış ve değişimleri çocuklarım izleyip üzüldüklerinde benim de siyasetten uzak kalma şansım kalmadı.

   Elbette sadece bunlar değil ama kısa sürede ilk akla gelenleri söylemiş oldum. Olumlu şeyler yapmak adına bende yeniden siyasete başladım.

“ETKİLİ SİYASET YAPTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

   Muhalefet partileri gerekli muhalefeti yapıyorlar mı?

   Muhalefet yapıyoruz. Belki sesimizi daha fazla duyurmalıyız. Bir de eyleme dökerken de doğru eylemlerle sokağa çıkmak gerekiyor. Sokağın nabzını tutamamak gibi bir şey olmaz. Her ne kadar bizi elitlerin partisi olarak adlandırsalar da, bizler de sokaktayız. Biz de Düzce’de yaşıyor ve sokağın nabzını tutuyoruz. Her şeyin farkındayız ve çözüm üretmeye çalışıyoruz. Etkili siyaset yaptığımızı, bundan sonra da yapacağımızı düşünüyorum.

   Yerel gündem ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

   Bakıyorsunuz; Mehmet Keleş bir dönem Belediye Başkanlığı yaptı. Hepimiz biliyoruz ki başarısız bir dönem geçirdi. Kendi partisinin milletvekili ve il başkanı olan Metin Kaşıkoğlu da Keleş'in 33 dosyasının olduğunu basın önünde açıkladı.

“KELEŞ’İN YENİDEN ADAY GÖSTERİLMESİ

DÜZCE’YE YAPILAN SAYGISIZLIKTI”

   Tekrar belediye başkan adayı gösterdiler. Aslına bakarsanız bu halka yapılan saygısızlık. 33 dosyası olduğunu iddia ettiğiniz ve başarısız addettiğiniz bir insanı tekrar halkın önüne sunuyorsunuz. Şunu düşünüyorsunuz; ’kimi koyarsam koyayım ben genel başkanımın ismiyle nasıl olsa Düzce halkından oy alırım.’ Bence bunu düşünmüşler. Bence bu Düzce’ye yapılan bir saygısızlıktı. Düzce halkını, Mehmet Keleş’i tekrar göreve getirmek zorunda bıraktılar.

“EGOSUNU TATMİN EDECEK YATIRIMLAR YAPTI”

   Sonrasında biliyorsunuz Mehmet Keleş sayesinde ulusal basına defalarca ve defalarca olumsuz şekilde çıktık. Belediyenin bunca borcuna rağmen, belediye çalışanlarının maaşlarının ödenememesine rağmen, taşerona esnafa Düzce halkına bunca borcu varken kendi egosunu tatmin edecek yatırımlar yaptığını biliyoruz.

   Mehmet Keleş, neden görevden alındı? Evet, istifası istendi o da verdi. Neden istifası istendiğine dair bence bize açıklama yapmak zorundalar. Elbette biliyoruz ama perde arkasında neler var? Düzce halkına bunun açıklamasını yapmak zorundalar.

“AUDİ’YE BİNMEK, ELZEM BİR KONU MUYDU ACABA?”

   Düzceli bir vatandaş olarak iktidar partisine sormak istiyorum, Keleş döneminde ulusal basına yansımış ve etik kuruluna da çıkmış bazı konular neden Dursun Ay beye kadar beklenildi? Audi'nin alındığı ve elden çıkarıldığı bir fiyat var. Hem taşeronu hem taşeron firmayı hem de Düzce’yi zarara uğratıyorsunuz. Bu kadar elzem bir konu muydu acaba Audi’ye binmek?

“MALİYETLERİ SORU İŞARETLERİYLE DOLU KONULAR”

Şehri bu şekilde aydınlatmak, İstanbul caddesini trafiğe yarı kapalı hale getirmek, güreş sahası yapıp burayı hiç kullanmamak, insan gücüyle çalışan bir tramvayı Düzce’ye getirmiş olmak, çoğu zaman saati bile çalışmayan normalde maliyeti 150 bin lira ancak olan ama Düzceliler’e 750 bine mal ettirilen saat kuleleri bütün bunlar maliyetleri soru işaretleriyle dolu konular.

   Düzce’nin bunca sorunu varken yapmamız gereken bu muydu? Mehmet Keleş’le ilgili çok ciddi soru işaretlerinin olduğunu, Düzce kamuoyunun da bildiğini biliyorum. Bununla ilgili bir açıklama yapmak zorunda olduklarını da düşünüyorum.

“CEKETİMİ ÇIKARTARAK ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

   Amacım, partimi iktidara taşımak. Çünkü kadın sorunlarına en iyi çözümü benim partimin getireceğini düşünüyorum. Düzce’de yaşayan bir anne olduğum için parti kimliğimin dışında da katkı sunmak istiyorum. Ceketimi çıkartarak çalışmayı düşünüyorum. Cekette rozetler var. Atatürk ve Türk bayrağı rozetim var ve bunlardan vazgeçmem mümkün değil. Ama parti rozeti de var. Partili kimliğini bir kenara bırakıp çalışma yapmak istiyorum. Düzce ve ülkem adına katkı sunmak istiyorum.

   CHP’li kadının sorunu aynı AKP’li MHP’li kadınında, Kürt annenin Çerkez annenin Yörük annenin de sorunu aynı. Dolayısıyla parti kimliğinin üzerinde bir çalışmayı hepimizin yapması lazım. Partiler üstü olmak zorundayız. Ben bir anneyim. Ben Türkiye'de yaşayan bir anneyim. Bütün çalışmalarım buna yönelik olacak.

Peki, Senin Yorumun?
Yılmaz  /  26.2.2018 - 11:26:34
 Hesap sorulmayacak vaadiyle gıttı adam onun yıne güzel ödül verilmiş oldu
Köksal A.  /  25.2.2018 - 15:46:52
  Geçmişini çabuk unutan bir millet için sebebi çok da önemli değil. gitti mi gitti. olmuş bitmiş.. kandırıldık aldatıldık
Yılmaz D.  /  25.2.2018 - 15:44:53
 Şu anda hala onun bıraktıklarını düzeltmekteler. düzeltince açıklarlar seçimlerde mılletvekili koyarlarsa şaşırmayalım
Adnan  /  25.2.2018 - 15:43:18
 Zorla istifa ettirdiklerinin hangisinin artısını eksisini açıklama gereği duydular ki ben böyle istiyorum böyle olacak tamammmmm
muhalif düzceli  /  24.2.2018 - 14:03:33
 çok güzel demişsiniz. keleşin istifasının arkasında neler oldugunu keleşin yaptıklarını yapamadıklarını ortaya dökünki düzce kamuoyu aydınlansın. kuru görültü yapıp düzce kamuoyunu etkileyemez. muhalefet işte fırsat. düzcede ismi duyulmamış belediye başkanı dursun ay onun icraatlarını sorgulayın. eski başkanın vaatlerini yerine getirip getiremeyecegini sorgulayın. takip edin, gündemde tutup düzce kamuoyunun ilgisini çekinki muhalefetin gücünü halka gösterin. işte fırsat muhalefet keleşin yoklugunda düzcede milletvekili hatta belediye başkanlıgını kazanmak için ugraşmazsa yine yaşayacagı muhalefetin hüsran
  Fatih Melih Maradit
SAYIN AY’A SORULARIM VAR!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
BAŞKA BİR DÜZCE MÜMKÜN MÜ?
 
  Ulviye Dikmen
Düzce Otları Tyche Bereket Festivali
 
  Ahmet Altun
BÜYÜLÜ İKSİR
 
  Telat Çelik
BARINAK
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KADIN VE ÇOCUK ETİ İLE KATİLLERİ
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
PLAY-OFF AŞKINA
 
Ali Beşer vefat etti
Düzce Damla Gazetesi Kurucusu Ali Beşer, geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu.
Raftingcilerden Çanakkale duyarlılığı
18 Mart Çanakkale Zaferi'ni anma etkinliği gerçekleştiren raftingciler, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu, su üzerinde Türk bayrağı açtı
2 GENÇ TOPRAĞA VERİLDİ
Akçakoca’da önceki gün iki otomobilin karıştığı kazada hayatını kaybeden 2 kişi son yolculuklarına uğurlandı.
Çaldığı aracın yakıtı bitince başka araç çaldı!
Çaldığı aracın yakıtının bitmesi üzerine ikinci kez otomobil çalan hırsız jandarma ekiplerince yakalandı.
Üniversite Hastanesinin ek hizmet binası açıldı
Düzce Üniversitesi Hastanesi Dr. Talat Bahçebaşı ek hizmet binası açılışını gerçekleştiren Özlü, burada yaptığı konuşmada, 2003 yılında başlatılan sağlıkta
Bakan Özlü bir dizi açılış yaptı
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Düzce’ye gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde yapımı tamamlanan Spor KampüsYeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " SAYIN AY’A SORULARIM VAR! " Yazısına...
 Erdogan Cetrez
 Belediyecilikten anladıkları yüksek faturalar halkın parsını almak hizmet zaten yok sözün bittiği yerdeyiz .
  " SAYIN AY’A SORULARIM VAR! " Yazısına...
 Ali A
 düzcemizin özelliklerinden on plana çıkan tek şey var hizmet değil nerde rant var simsarlar akbabalar anında uçuşurlar rantın olduğu yere aksini inkar eden yazabilir
  " SAYIN AY’A SORULARIM VAR! " Yazısına...
 Bilal
 Dur dayı fazla sorma yoksa zaten ağır aksak yürüyen otobüslerde gelmeyecek
  " SAYIN AY’A SORULARIM VAR! " Yazısına...
 Fuat
 Eskişehir büyükşehir belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen' den biraz belediyecilik dersi alsınlar.
  " SAYIN AY’A SORULARIM VAR! " Yazısına...
 Faik ÜLKER
 Bunlardan hiçbir beklentim yok. Yalan dolan talan.... Bu konularda uzmanlar. Ben belediye başkan yardımcılarını bizzat Kalıcı Konutlar Onikinci bölgede kendilerinin kapattığı "İKİ ANA ROGARI Kİ, TRİLYONLUK ALTYAPI SIFIRLANDI..."bizzat buraya kadar üç sefer getirmeme rağmen, ÜÇÜNCÜ BELEDİYE BAŞKANI DEYİŞTİ HALA AÇTIRAMADIM!.... BUNLARIN ANLAYIŞI BU!....
  " MİMARLARDAN TEPKİ! " Haberine...
 şükrü toros
 bu binayı yıkmak geri zekalılıkla eşdeğerdir.
  " BAŞKA BİR DÜZCE MÜMKÜN MÜ? " Yazısına...
 Muzaffer S.
 Evet, konutlarda ki parkımızın yürüyüş parkı olmasını engellemek için belki senede bir hafta bile kullanılmayacak UCUBEYİ diktiler..Oysa onu oraya dikmeden insanlarla konuşulur..doğru bir yere yapılması sağlanırdı..insanlara hizmet verecek bir anlayış ve yaklaşım sergilemiyor BELEDİYEMİZ..Konutlarda ki parklarımız içler acısı..çöp kutularının altları patlamış, bir yıldan bu yana değiştirmediler..Sayın Başkan Dursun AY a soralım: konutlarda oturanlar yüzde elli indirimli su mu kullanıyor..16 yıl oldu konutlar kullanılalı..bi çivi mi çaktı BELEDİYE?..Bırakın çivi çakmayı, var olanı bile koruyamadılar...
  " MİMARLARDAN TEPKİ! " Haberine...
 şükrü toros
 bütün Düzcelilere sesleniyorum, engel olun
  " BAŞKA BİR DÜZCE MÜMKÜN MÜ? " Yazısına...
 BÜLENT
 Spor sokak duruken yan caddesinin trafiğe kapatılması anlamsız. Spor sokağın devamı kapatılmalı jandarmaya kadar ticari yapılar yapılmalı spor sokak yürüyüş alanı uzamalı. hali hazırda Düzcenin kuruluşundan beri açık olan ana güzerğah açık olmalı. Trenin hattı çok kısa, şimdilik gereksiz. Otopark sorunu çözülmeli, Asar deresi elden geçirilmeli. Polisin ve kameraların ceza kesmeden önce uyarması gerekli. Ücretli otopark etrafına araç çekilmemesi için konulan dubalar kaldırılmalı. Ücretsiz otopark yerleri olmalı. bu şekilde ticaret canlanır. Merkezde atıl sokaklar var onlara çözüm bulunmalı. Anıt meydanının altına otopark ve acil durumlar için sığınak yapılmalı.
  " SAYIN AY’A SORULARIM VAR! " Yazısına...
 Ayfer Yüksel
 İki soru da benden; Her ay milyonlarca lira zarara girdiğimiz ihalesini iptal ettiğiniz İnönü park konusunda vicdanınız rahat mı? Aydinpinar Alabalık ihaleye açılacak diyorlar, kim alacak acaba şimdiden belli mi ihale formalite mi? saygılar.
İşin sırrı; kalbiniz, diliniz ve gözünüzün bir olmasında İşin sırrı; kalbiniz, diliniz ve gözünüzün bir olmasında
  Osmanlı Partisi Mehmet Akif Ersoy'u Andı
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  OTOYOLDA FECİ KAZA!
  Düzce'de gıda zehirlenmesi şüphesi!
  Yedigöller yolu yaza hazırlanıyor
  Sağlık-Der Düzce Temsilcisi Belli Oldu!
  Zehirlenen Öğrencilere Ziyaret
  Doğalgaz borusu patladı!
  ‘Egea Seni Piste Çağırıyor’ Düzce’ye geliyor!
  Doktorlara Çiçek Takdim Etti
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  TIP BAYRAMINI KUTLADILAR
  İşin sırrı; kalbiniz, diliniz ve gözünüzün bir olmasında
  Baba Yaşar’ı kaybettik
  Düzce'de FECİ KAZA!
  'Türkiye’nin Etki Sahası' Başlıklı Konferans Gerçekleşti
  Onun emeği unutulmaz
  Üniversiteden Adige Dil Günü Programı
  Keskin; Hedefimiz Düzce’de 81’i yakalamak
  18.3.2018 - BAŞKA BİR DÜZCE MÜMKÜN MÜ?
  18.3.2018 - SAYIN AY’A SORULARIM VAR!
  18.3.2018 - Bu vaatleri hatırlayan var mı?
  20.3.2018 - MİMARLARDAN TEPKİ!
  18.3.2018 - Keskin; Hedefimiz Düzce’de 81’i yakalamak
  15.3.2018 - Obstruktif Uyku Apne Sendromuna Dikkat!
  15.3.2018 - 'Yaşadığım Şehrin Kültürünü Öğreniyorum'
  15.3.2018 - Osmanlı Partisi Mehmet Akif Ersoy'u Andı
  18.3.2018 - Düzce Otları Tyche Bereket Festivali