Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :61468678 Aktif Ziyaretçi :67233 17 Aralık 2018 Pazartesi
[16:59] Belediyeden gıda yardımı projesi! -- [16:46] İpek'ten söylentilere cevap: Teklifler geldi! -- [16:49] Gençler futbolda şampiyon belli oldu! -- [14:04] Başkan Ay Düzcespor'a destek için Van'a gitti! -- [14:00] Raftingciler AA fotoğraflarını oyladı! -- [13:52] İstediği şarkı çalınmayınca 6 kişiyi yaraladı! -- [13:45] Araçta sıkışan sürücü için seferber oldular! -- [13:38] Köylülerden eylem: Yol yapılacak sözü verdiler! -- [13:09] YÖK'te Düzce Üniversitesini anlattı! -- [13:03] Çanakkale'yi anlattı! --
'Bu yanlış gidişle daha da geriye düşeriz!'
Gümüşova Ziraat Odası, 'Çiftçi Kurultayı' düzenledi.
16.2.2018 - 20:56:24  Haberi Yazd?r
 
   Gümüşova Ziraat Odası, 'Çiftçi Kurultayı' düzenledi. Kurultaya konuşmacı olarak Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Düzce Üniversitesi DÜBİT (Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi) Başkanı Prof.Dr Halil İbrahim Uğraş konuşmacı olarak katıldılar.
 
 
   Çok sayıda üreticinin katıldığı kurultayın açılış konuşmasını Gümüşova Ziraat Odası Başkanı Mafil Tavlı yaptı. Tavlı konuşmasında çiftçilerin üretim sorunlarını dile getirerek, üniversite çiftçi, üretici işbirliğinin önemine dikkat çekti.
 
   DÜBİT başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş konuşmasında Türkiye’de üretilen birçok bitkisel ilaçların çoğunluk ham maddesinin yurt dışından ithal edildiğini belirtti. Bu üretici firmalarla görüştüklerini, ham maddeleri içeren bitkilerin Türkiye de üretimini yaptığımızda bizim laboratuar kontrolümüzle satın alacaklarını söylediler. Uğraş; "Bu yıl deneme üretimine başlıyoruz, bu bitkileri yetiştirmeye uygun tarlaları olan çiftçilerle birlikte çalışmaya hazırız" dedi.
 
   Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz ise fındık üreticilerinin baş belası olan Amerikan beyaz kelebeği ile mücadele yöntemleri hakkında çiftçileri bilgilendirdi.
 
   Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz konuşmasında, fındık üretiminde yapılan yanlışlar ve doğruları çiftçilere anlattı. Karadeniz; "Türkiye Dünya fındık üretiminin % 75-80 ini karşılayan Türkiye şu an %60 ını karşılamaktadır. Bu yanlış gidişle daha da geriye düşeriz" dedi. Fındık üretimini artırmak ve maliyetini düşürmek için bahçelerin sökülerek yeniden dikimle gençleştirme yapmak gerektiğini söyleyen Karadeniz, ocak yerine tek kök üretimine geçmek gerektiğini belirtti. Tek kök fındık üretimi için Bolu fındığı da denilen doğada kendiliğinden yetişen anaçlara aşı yapılarak fidanları elde ettiklerini söyledi. Yine ocak şeklindeki bahçelerden dekardan 80-100 kg fındık elde edildiğini, tek kök olarak kurulan bahçelerde ise dekardan 600 kg kadar fındık alındığını, işçilik maliyetinin de ocak biçimindeki fındık bahçelerinden %40 daha az olduğunu belirtti. Karadeniz, yamaçlarda fındık üretimi yapanların teraslama yapmalarının şart olduğunu ve mutlaka damla sulama sisteminin kullanılması gerektiğini söyledi.
 
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
SERMAYEMİZ YÜREKTEN
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
 
  Ulviye Dikmen
Seçimlerin getireceklerini beklemek
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
KARŞILAMA
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KADIN
 
  Aysel Dural
HIRSIZ KİM?
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
IŞIL IŞIL PARLIYORLAR
 
  Caner Besler
Bursa’dan şen dönüyoruz
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Vatan Partisinin acı kaybı! " Haberine...
 Peri Arbak
 Yiğit insan rahat uyu.
  " Vatan Partisinin acı kaybı! " Haberine...
 Mehmet kaplan
 Allah rahmet eylesin acılı ailesine sabırlar versin
  " SERMAYEMİZ YÜREKTEN " Yazısına...
 Adil kara
 Düzcenin genç gazetesinin yıldönümünü tebrik eder düzcenin gelişmesi için Düzce'ye değer katan burasıdüzce iyi ki varsınız. düzcenin sorunlarını düzcenin gelecegini yaşanabilir kent olması için uğraşan burasıdüzce iyi ki varsınız burda
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 murat
 sayın özlü görüldüğü kadarı ile belediye başkanı olacaksınız. nacizane önerim etrafınız da sizi zor duruma sokacak ve cıkar hesapları yapanları derhal ekarte edin. yillardır şaibe içerisindeki düzce belediyesine kalite ve saygınlık getirin.düzce buna layık.
  " SERMAYEMİZ YÜREKTEN " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 nice yıllara burası düzce
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İskani
 Kargalar güler.Yok ilçe başkanı ile çalışacakmış.İl başkanına küs olan adamdan başkan maşkan olmaz.
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İŞSİZ VATANDAŞ
 YANINDA İLÇE BAŞKANIYLA GEZDİĞİNİZ SÜRECE KAYBETMEYE MAHKUMSUNUZ. DEMEDİ DEMEYİN.
  " KARŞILAMA " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 düzcede iktidarın hizmet proje üretemedigi aldığı oyların hakkını yansıtamadığı bu yüzden düzcedeki muhalefetin seçim kazanma olasılığı yukarılara çıktı. bu yüzden iktidar en güçlü adayını sahaya sürdü eski bakanı. ama düzce halkı iktidarı seçimlerde cezasını kesip muhalefeti belediyenin başına getireceği gözüküyor.
  " Seçimlerin getireceklerini beklemek " Yazısına...
 fatih kurugöl
 düzce seçimlerde iktidarın düzce halkı tarafından cezalandırılıp seçimi muhalefetin kazanacagı öngörülüyor. çünkü iktidar rekor oyları alıp düzce halkına hizmet noktasında başarılı olamaması düzcede degişim noktasında iktidarın başarısız oldugu düzce halkı tarafından dillendiriliyor. bu yüzden seçimi muhalefetin kazanması hayal olamaz. degişim zamanı geldi.
  " YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 düzcede kongre merkezi fuar alanı spor kompleksi 5 yıldızlı otel çevre yolları marka şehir projeleri düzce için yapılması gereken projeler düzcenin yaşanabilir şehir olması için belediye başkan adaylarının kafa yorup düzce halkına sunmaları lazım düzcenin sorunlarını tespit edip çözüm yolları bulunursa düzce daha yaşanabilir bir kent görüntüsüne kavuşur öncelikle konuşmak degil düzce için icraat lazım
Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar! Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar!
  Vatan Partisinin acı kaybı!
  Kaynaşlı'da fabrika yangını!
  Çakar'dan acil servise ziyaret
  Engelli bireylerden tiyatro oyunu!
  Hastanede gerçeği aratmayan yangın tatbikatı!
  Müstakil evde kalorifer kazanı patladı!
  Özlü’den dedikodulara cevap!..
  Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış bekleniyor!
  Özlü'den Korkmaz ailesine başsağlığı ziyareti!
  Dereceye girenlere ödül verildi!
  Özlü'den taziye mesajı!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düğün hayali gerçek oldu!
  Başkan Ay'dan İnsan Hakları mesajı!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kahvehanede silahlı kavga!
  Başkan Yiğit: Yüreğimiz yanıyor!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Rehber programı Düzce’yi tanıtacak!
  10.12.2018 - Bir deli kuyuya taş atmış!..
  13.12.2018 - Özlü’den dedikodulara cevap!..
  14.12.2018 - SERMAYEMİZ YÜREKTEN
  15.12.2018 - Vatan Partisinin acı kaybı!
  10.12.2018 - Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar!
  11.12.2018 - YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
  11.12.2018 - Seçimlerin getireceklerini beklemek
  11.12.2018 - KARŞILAMA