Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :61405194 Aktif Ziyaretçi :47679 15 Aralık 2018 Cumartesi
[18:54] Özlü'den Korkmaz ailesine başsağlığı ziyareti! -- [18:45] Başkan Yiğit: Yüreğimiz yanıyor! -- [18:39] Başkan Ay: Ne gerekiyorsa yapılacak! -- [16:11] Dereceye girenlere ödül verildi! -- [13:32] Özlü'den taziye mesajı! -- [13:17] Yığılca'da yangın: 3 çocuk hayatını kaybetti! -- [13:01] Havacılık hakkında bilgilendirildiler! -- [11:51] Çocuk kulübüne başvurular başladı! -- [11:20] Yabancı öğrenciler ülkelerini anlattı! -- [10:58] Sporcular çocuklarla buluştu! --
Pirincin taşını ayıklamak yeni başkana düştü!
İstanbul caddesi öyle bir hale geldi ki.. Atsan atamazsın, satsan satamazsın.. Tabir yerindeyse, sanki içi taş dolu bir çuval pirinçle, ne yapacağımızı bilemez duruma geldik!..
10.11.2017 - 11:59:56  Haberi Yazd?r

*  Keleş döneminde apar topar, hiç kimseye sorulmadan alınan İstanbul Caddesi'nin trafiğe kapatılma kararı, işin içinden çıkılmaz bir hal aldı!.. Bir taraftan esnaf trafiğe açılsın istiyor, diğer taraftan vatandaş kapatılması yönünde fikir beyan ediyor..

*    Şu an karşımızda; rayları döşenmiş, tramvayı gelmiş, trafiğe kapatılmış, estetik açıdan yürüyüş yolundan öte  tam bir taşra kasabası caddesi görünümünde ve vatandaşının istediği ancak esnafının “iş yapamaz hale geldik” diye feryat ettiği, bir sorunumuz var!..

   Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in görevinden istifa etmeden kısa bir süre önce apar-topar uygulamaya koyduğu İstanbul Caddesinin trafiğe kapatılması uygulaması, tam bir sorun yumağına dönüştü.

   Her ne kadar yol trafiğe kapatılarak yaya yolu olarak düşünülse de, yaya yolu görüntüsünden çok uzak bir görünüm sergileyen İstanbul Caddesine, bir de tramvay için ray döşenmesi artık geri dönülemez bir yerde olduğumuz anlamını taşıyor.

NEDEN YAYA YOLU GİBİ DEĞİL?

   Yaya yolu için kapatılmış yollarda, kaldırım olmaz. Zaten olduğu gibi kaldırım taşlarıyla döşenmiş olması lazım! İstanbul Caddesinde yaya yolu olarak sadece trafiğe kapatıldı. Bu anlamda herhangi bir çalışma henüz yapılmadı.

   Trafiğe kapalı yaya yollarında vatandaşın oturabileceği banklar olur. Gölgesinden yararlanacağı ağaçlar, sokak mobilyaları, süs havuzları ve çeşmeler olur. Her ne kadar bizler bunları yaya yolu olarak kullandığımız Gaziantep caddesi ve Spor sokakta göremesek de, diğer illerde bunun örnekleri oldukça fazla..

ESNAF “TRAFİĞE AÇILSIN” DERKEN,

VATANDAŞ “AÇILMASIN” DİYOR!

   Bir diğer ve önemli konu caddenin durumundan en çok etkilenen esnafın ve caddeyi kullanan vatandaşın ne dediği!

   Gazete burasıdüzce'nin cadde esnafıyla birebir yüzyüze yaptığı ankette büyük bir çoğunluk caddenin açılması yönünde beyanda bulunuyor.

   Ancak Belediyenin sokağa stant kurarak halkla yaptığı ankette de, vatandaşın yüzde 65'inin trafiğe açılmaması yönünde fikir beyan ettiği, bizzat yeni Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından açıklandı.

AYIKLA PİRİNCİN TAŞINI!

   Bir tarafta esnaf açılsın istiyor, diğer tarafta da vatandaşın yüzde 65'i “açılmasın” diyor.

   Şimdi son kararı yeni Başkan Dursun Ay ve ekibi verecek. Ay'ın gazetecilerle yaptığı kahvaltıda “Belli zaman aralığında açacağız” sözleri, caddenin kısmen araç yolu kısmen de yaya yolu olarak kullanacağını gösteriyor.

   Ancak bu durumda, “İstanbul Caddesinde nasıl bir estetik çalışması yapılacak?”, sorusu kafaları kurcalamaya devam ediyor.

   Yaya yolu olacaksa, kaldırımların kaldırılması ve yolun tamamen kaldırım taşlarıyla döşenmiş olması gerekmez mi?

   Araç trafiği de işleyecekse kaldırımların da olması şart değil mi?

   Yoksa bu yol böyle, komik bir yol olarak mı kalacak?

   Buyrun! Ayıklayın pirincin taşını!

Peki, Senin Yorumun?
Eco  /  11.11.2017 - 10:36:29
 Ben vatandaş olarak trafiğe açılması taraftarıyım. Zaten biraz dikilip bakarsanız ortalığın ne kadar karışık ve düzensiz göründüğünü farkedersiniz. Sağa sola bakmadan hala yürüyemiyoruz bu caddelerde. Nerden bisiklet motorsiklet çıkacağı belli değil. Öyle saçma bir görüntü var ki bir de tramway gelince iyice saçma olacak. Zaten o kadar kısa mesafede tramwayı ne diye kullanacağız merak ediyorum. Çocukları eğlendirmeye yarar ancak.
Hanife  /  10.11.2017 - 17:56:32
 Her giden bir çuval pirinç bırakıp gidiyor ne olacak bu düzcenin hali
Hakan G.  /  10.11.2017 - 14:22:00
 Yazıda belirtildiği gibi, İstanbul Caddesi şuan bir yürüyüş yolu olma görüntüsünden çok uzak. Asfaltın üzerinde yürüyoruz, bir an önce tüm caddenin taş döşenmesi ve estetik bir görünüme kavuşturulması lazım.
Hami  /  10.11.2017 - 13:49:37
 Yol kaldırımla bir oldu yağmur yağdımı cad esnafı da sanayi esnafı gibi dükkandan balık tutmaya başlar :))
  Fatih Melih Maradit
SERMAYEMİZ YÜREKTEN
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
 
  Ulviye Dikmen
Seçimlerin getireceklerini beklemek
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
KARŞILAMA
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KADIN
 
  Aysel Dural
HIRSIZ KİM?
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
IŞIL IŞIL PARLIYORLAR
 
  Caner Besler
Bursa’dan şen dönüyoruz
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 murat
 sayın özlü görüldüğü kadarı ile belediye başkanı olacaksınız. nacizane önerim etrafınız da sizi zor duruma sokacak ve cıkar hesapları yapanları derhal ekarte edin. yillardır şaibe içerisindeki düzce belediyesine kalite ve saygınlık getirin.düzce buna layık.
  " SERMAYEMİZ YÜREKTEN " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 nice yıllara burası düzce
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İskani
 Kargalar güler.Yok ilçe başkanı ile çalışacakmış.İl başkanına küs olan adamdan başkan maşkan olmaz.
  " Özlü’den dedikodulara cevap!.. " Haberine...
 İŞSİZ VATANDAŞ
 YANINDA İLÇE BAŞKANIYLA GEZDİĞİNİZ SÜRECE KAYBETMEYE MAHKUMSUNUZ. DEMEDİ DEMEYİN.
  " KARŞILAMA " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 düzcede iktidarın hizmet proje üretemedigi aldığı oyların hakkını yansıtamadığı bu yüzden düzcedeki muhalefetin seçim kazanma olasılığı yukarılara çıktı. bu yüzden iktidar en güçlü adayını sahaya sürdü eski bakanı. ama düzce halkı iktidarı seçimlerde cezasını kesip muhalefeti belediyenin başına getireceği gözüküyor.
  " Seçimlerin getireceklerini beklemek " Yazısına...
 fatih kurugöl
 düzce seçimlerde iktidarın düzce halkı tarafından cezalandırılıp seçimi muhalefetin kazanacagı öngörülüyor. çünkü iktidar rekor oyları alıp düzce halkına hizmet noktasında başarılı olamaması düzcede degişim noktasında iktidarın başarısız oldugu düzce halkı tarafından dillendiriliyor. bu yüzden seçimi muhalefetin kazanması hayal olamaz. degişim zamanı geldi.
  " YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 düzcede kongre merkezi fuar alanı spor kompleksi 5 yıldızlı otel çevre yolları marka şehir projeleri düzce için yapılması gereken projeler düzcenin yaşanabilir şehir olması için belediye başkan adaylarının kafa yorup düzce halkına sunmaları lazım düzcenin sorunlarını tespit edip çözüm yolları bulunursa düzce daha yaşanabilir bir kent görüntüsüne kavuşur öncelikle konuşmak degil düzce için icraat lazım
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 adil kara
 düzceyi yap boz tahtasına çevirenlerden seçimde dersini verecek düzce halkı. birisi kapatıyor birisi açıyor. birisi direkleri beğenmiyor söküyor birisi yenisini dikiyor. bu paralar kimin parası. düzce halkı daha iyi yönetilmeyi bekliyor. bu seçimde düzce halkı değişim diyecek. muhalefet seçimi kazanacak.
  " Bir deli kuyuya taş atmış!.. " Yazısına...
 Vildan menekay
 Kalemine yuregine saglik sevgili Fatih Maradit.. Asillerin unutuldugu vekillerin kafasina gore isler yaptiklari bir ulkede yasiyoruz. Bende bir sözumüzle iade edeyim hemen yazıya binayen, peki hırsızın hiç mi sucu yok denir ya, burada bizler hırsız değiliz tabi ama teşbihte de hata olmaz denir . :) Bizler halk olarak hiç bir şekilde tepkimizi göstermiyoruz ya da gösteremiyoruz. sonuç olarak da tekrar bir sözümüzle bağlıyayım, köpeksiz köy buldular değneksiz dolaşıyorlar.. Kendi içimizden çıkartıp töbe haşa ilah yaptığımız siyasiler de her türlü rant peşinde koşabiliyorlar.. Aslında tepkisiz kalmakla suçlu bizleriz onlar değil. seçildiği günden itibaren tek icraatı, kaldırım taşlarını yenilemek olan bir başkanı sorgusu sualsiz 2'nci kere seçmekte nedir? Onlar kendi kendilerine gelmiyorlar biz seçiyoruz, Önümüzdeki seçimde iyi düşünmeliyiz sandığa giderken..
  " Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar! " Haberine...
 murat
 düzcenin ilk valisi fikret güven daha enkazın dumanları tüterken yıkılmış biran bir kent' e kaçak bir valilik saray'ı yaptırmış ve adeta vatandaş ile alay etmiş di. birde kendisine vali bey diyenleri azarlayarak "bana sayın valim " diye hitap edeceksiniz demişdi.. ne diyeyim buda bizim kaderimizmiş.
Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar! Çocuklar Cario tipi helikopterle tanıştılar!
  Kaynaşlı'da fabrika yangını!
  Çakar'dan acil servise ziyaret
  Öğrencilerden Sevgi Evlerine ziyaret!
  Düzce standı ilgi odağı oldu!
  Çöpte yaralı bulunan kişi hayatını kaybetti!
  Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar!
  Engelli bireylerden tiyatro oyunu!
  İki katlı ev tamamen yandı!
  Hastanede gerçeği aratmayan yangın tatbikatı!
  Müstakil evde kalorifer kazanı patladı!
  Köpeğini öldürenlere video ile mesaj gönderdi!
  Çöplükte yaralı bulundu!
  Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış bekleniyor!
  Özlü’den dedikodulara cevap!..
  Başkan Ay'dan İnsan Hakları mesajı!
  Göç ve mülteci sorunu konuşuldu!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kahvehanede silahlı kavga!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Bariyerleri kıran tır şarampole düştü!
  9.12.2018 - Bir deli kuyuya taş atmış!..
  13.12.2018 - Özlü’den dedikodulara cevap!..
  8.12.2018 - Vali Dağlı, Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı!
  9.12.2018 - 'Ulaşmak İstediğimiz Hedef; Antarktika'da Söz Sahibi Olmaktır!'
  10.12.2018 - Düzce'nin il oluşunun yıl dönümünü kutladılar!
  11.12.2018 - YAŞANABİLİR ŞEHİR, DÜZCE
  11.12.2018 - Seçimlerin getireceklerini beklemek
  11.12.2018 - KARŞILAMA
  14.12.2018 - SERMAYEMİZ YÜREKTEN