Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71297981 Aktif Ziyaretçi :3867 5 Haziran 2020 Cuma
[18:03] Sınav hazırlıkları devam ediyor! -- [17:38] KGK olağan gündem toplantısı gerçekleşti! -- [17:27] Online TYT denemesi yapıldı! -- [17:09] Cuma namazı statta kılındı! -- [16:54] KOSGEB’in pandemi sürecindeki destekleri konuşuldu! -- [16:33] Eskiyen bayraklar değiştirildi! -- [15:56] Ceneviz Kalesi'nde, restorasyon çalışmaları yeniden başlayacak! -- [15:44] Adrenalin tutkunlarına raftingde sosyal mesafe düzeni! -- [15:25] Plaj ve yüzme alanlarında alınacak önlemler! -- [15:14] Yeni sınıf geçme kuralları açıklandı! --
Tramvay Cafe hizmette
'Tramvay geldi gelecek' derken iki genç girişimci Tramvay Cafe’yi hizmete geçirdi bile.. Tramvay Cafe’yi görenler ise bu işletmeye sempatiyle yaklaşıyorlar..
27.10.2017 - 11:25:43  Haberi Yazd?r

   Düzce'ye tramvay gelmeden önce kafeteryası geldi. Adı “Tramvay Cafe..” İşletmecileri iki genç delikanlı. Emre Erzurum ve Ahmet Ayışık.. Genç girişimciler, “Şu anda pilavımız, köfte ızgaramız, tavuk ızgaramız ve sucuk ekmeğimiz var. Önümüzdeki hafta içinde lavaşta Adana ve Urfa koymayı da planlıyoruz. İyi olacağına da inanıyoruz” diyorlar.

   Bu iki genç girişimci Gazete burasıdüzce’den Mert Buğra Maradit’in sorularını cevapladı.

   Gelin bu keyifli sohbetin ayrıntılarına bir göz atalım..

   Gazete burasıdüzce: Sizi tanıyabilir miyiz?

   Emre Erzurum: Düzce doğumluyum. Bir süre Düzce'de okudum. Daha sonra Kıbrıs'a üniversite okumaya gittim. Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Babam ticaretle uğraşıyor. Benim de ticarete merakım vardı. Ben de ticarete atıldım ve kendi çapımda birkaç iş yaptım. Daha sonra mesleğime yönelmek istedim. Mesleğimi yapmaya devam ediyorum şu anda. İnşaat üzerine projeler yapıyorum. Daha sonra tost bayiliği aldım. İstanbul’dan getirip burada satıyorduk. Sonra bir arkadaşla tanıştım ve onunla beraber bu işi yapmaya başladım.

   Okul sezonu bittiği için yazın bir şey yapmamız gerektiğini düşündük. Bunu düşünerek İstanbul’a gittik. Pilav işine merakımız vardı. Bir markasını ziyaret ettik. Onun sahibinden bilgi aldık. Biz de bu pilavdan almak istedik ve aldık. Fakat Düzce’ye geri dönüp pilavı ısıtınca hiç beğenmedik. Bunu fark edince pilav alımını iptal ettik. Ama marka sahibinin bize gösterdiği fotoğrafların birinde kırmızı bir vagon vardı. Bizim de kafamızda böyle bir fikir canlandı. Taksim’deki tramvay aklımıza geldi ve bu fikirle yatıp kalkmaya başladık. Sonunda bu hayali gerçekleştirmiş olduk.

   Benim inandığım bazı sözler var. Örneğin; Hayal ettiğimiz şeylerin biz onları gerçekleştiremeyelim diye bizlere verildiğine inanmıyorum. Bir şeyi hayal edebiliyorsak onu gerçekleştirebiliriz. Yeter ki doğru bir şekilde hayalimize ilerleyelim. Biz bu işe pirinçle başladık. Yaklaşık 3 ay oldu ve 17 kiloya kadar çıktık. Şu anda burada 17 kilo pirinç satıyoruz. Bu miktar giderek artıyor. Giderek halk tarafından duyuluyor.

   Biz bu projeyi sunduğumuzda, bizden önce 17 proje verilmiş. Bu 17 projenin içinden en çok bizim projemiz beğenilmiş. Biz bu projeyi verdiğimizde Düzce'de tramvay olması söz konusu değildi. Belki de tramvay projesi de o dönemde düşünülüyordu. Biz de böyle bir proje verince hoşlarına gitti.

   Ahmet Ayışık: Daha öncesinde babamla beraber çalışıyordum akaryakıt sektöründe. Sonra kendi ayaklarımın üstünde durmak istedim ve Özgüllü firmasına girdim. Üç sene kadar orada çalıştım. Sonra Emre'yle tanıştık ve o da toptan işi yapıyordu. Beraber yapmaya başladık ve güzel devam etti. İstanbul'da gördüğümüz pilav işinin daha iyisini Düzce'de yapabileceğimizi düşündük. Bunu da başardığımızı düşünüyorum.

KENDİ KONSEPTİMİZİ

KENDİMİZ OLUŞTURDUK

   Tramvay konsepti Düzce’de çok uygulanan bir konsept değil. Düzceliler sizin bunu nasıl karşıladı? Düzce bu tür konseptlere aç mı sizce?

   Emre Erzurum: Kesinlikle aç çünkü bizim projemiz hazır bir proje değil. Biz kendi konseptimizi kendimiz oluşturduk. Hiçbir yerden bayilik almadık. Ama bayilik vermeyi de düşünüyoruz. Biz hazır bir sistemi uygulamaktansa kendimiz bir sistem oluşturmak istedik. Çünkü pilav işinde hazır sistemlerin çoğu bize uygun değildi. Örneğin bu kahve sektörü gibi bir şey değil. Yiyecek sektöründe işler çok daha farklı. Her yerde aynı lezzeti yakalayamıyorsunuz.

   Ahmet Ayışık: Bu tramvay içinde satılacak ürünlere de biz karar verdik. Şu anda pilavımız, köfte ızgaramız, tavuk ızgaramız ve sucuk ekmeğimiz var. Önümüzdeki hafta içinde lavaşta Adana ve Urfa koymayı da planlıyoruz. İyi olacağına inanıyoruz.

   Emre Erzurum: Gıda sektöründe farklı bir şey yaptığınız zaman başarılı oluyorsunuz. Normalde seyyar pilavcılar vardır. Biz de oradan esinlenerek böyle bir şey yaptık. Bunu bir dükkanda daha profesyonel bir şekilde yapmak istedik.

DÜZCE’YE İLK TRAMVAYI SİZ GETİRDİNİZ, DİYENLER OLUYOR!

   Kafenin tramvay şeklinde olmasına insanlar nasıl tepki veriyor?

   Ahmet Ayışık: Düzce’ye ilk tramvayı siz getirdiniz, diyenler oluyor. İnsanlar olumlu tepkiler veriyorlar. Şu ana kadar olumsuz bir şey duymadık. Ürünler de güzel olunca kimse olumsuz bir tepki vermiyor. Eğer gıda sektöründe kaliteden ödün verirseniz müşteri kaybedersiniz zaten. Fiyatlarımız da uygun ve görsellik olarak da farklı olduğu için daha çok dikkat çekiyor.

   Emre Erzurum: Yüksek bir kira ödüyoruz. Bu böyle olduğu için de biz kendimizi bunu başarmak zorundaymışız gibi şartlıyoruz. Çok çalışmamız gerektiğini söylüyoruz. İyi iş yapmamız gerektiğini söylüyoruz. Bunun çabası içindeyiz. Bir risk aldık ama cesaret olmadığı zaman hiçbir iş yapamazsınız. Biz o cesaret örneğini gösterdik.

   Tramvay Cafe’yle ilgili gelecekte neler planlıyorsunuz?

   Kafenin dış kısmının üzerini kapatıyoruz şu anda. Kışın şeffaf brandayla yanları kapatmayı düşünüyoruz. Kış geldiğinde kış bahçesi tadında bir yer olacak. İnsanlar çayını içip kar yağışını seyredebilecek. Daha çok reklam yaparak kafemizi daha çok tanıtacağız. İlerleyen zamanlarda çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

EN İYİ PİRİNCİ BULDUK

   Şu anda yaptığınız pilavın diğerlerinden farkı nedir?

   Bu pilavı biz kendimiz üretiyoruz. Ustamızın yaptığı bir pilav… Lezzet katması için kemik suyu kullanıyoruz. En başta kendi beğenmediğimiz şeyi satmıyoruz. Hep daha iyisini yapmak için araştırmaya başladık. En iyi pirinci bulduk ve bu işi yapanlarla konuştuk. Şu anda çok memnunuz yaptığımız pilavdan. İnsanlar da olumlu eleştiriler yapıyor.

DÜZCE'DE ESNAF OLMAK ÇOK ZOR!

   Düzce’de esnaf olmayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

   Ahmet Ayışık: Düzce’de esnaf olmak çok zor… Herkes esnaf olamaz. Biz burayı ilk açtığımız zaman çevreden tepki topladık. Kafemizin kaldırılması istendi. Halbuki burası kalabalık oldukça bütün esnaflar bundan faydalanabilir. Ama uyumlu olduğumuz için şu anda bu tür sıkıntılarımız yok. Dürüst olduğunuz zaman zorlukları atlatıyorsunuz.

   Emre Erzurum: Biz iki ay taksi durağından elektrik çektik. Elektriğimiz yoktu. Çay kazanımız vardı o patladı. Çok zorluklar yaşadık. Daha sonra çok şükür elektriğimizi bağlattık. Sadece yemek olarak değil, çayımızı içmeye gelen de çok oluyor. Önceliğimiz insanların sunduğumuz ürünleri beğenmesi. Para kazanmak bizim için üçüncü planda.

GİDEREK ARTAN BİR ÖĞRENCİ POTANSİYELİ VAR

   Düzce’deki sosyal yaşam hakkında ne düşünüyorsunuz?

   Düzce’nin yavaş yavaş daha iyi olduğunu düşünüyorum. Giderek artan bir öğrenci potansiyeli var. Her sene daha fazla öğrenci geliyor ve Düzce’yi beğeniyorlar. Düzce gelişen bir yer. Sosyal yaşam için daha iyi projeler de yapılabilir. Eğlence sektöründe çok fazla aktivite olduğunu düşünmüyorum.

   Sizce Düzce'nin en büyük sorunu nedir?

   Sorun olarak gördüğüm bir şey yok aslında. Sorun insanların bakış açısında olabilir. Düzce'de önyargının da çok olduğunu düşünüyorum.

   Ahmet Ayışık: Düzce’nin sorununun gençlerin kötü yola gitmesi olduğunu düşünüyorum.

   Düzce’deki sorunların çözümü için ne yapılabilir?

   Emre Erzurum: Eğitim toplumun gelişmesi için birinci sıradadır bana göre. Belediyenin daha şeffaf olması lazım… Yapılan projelerin halka daha iyi anlatılması lazım. Tramvay projesi eleştiriliyor mesela. Bu projenin neden yapıldığı daha iyi açıklanmalı. Mesela İstanbul Caddesi kapatıldı. İnsanlar bunu eleştirdi ama gelişmiş şehirlerin hepsinde bu tür yürüyüş yolları var. İnsanlar eleştiriyor ama bir şey üretmiyorlar.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 Yüz de yüz haklısınız. Anormal bir sekilde normalleşmedeyiz. Ama 10-20 haziran arası ak koyun kara koyun belli olacak vakalar aciklaninca. O zaman yol haritamiz belli olacak. Saygilar
  " MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 Askin hare
 Mekani cennet olsun ins cocuklugumun entel ablasiydi idolümdü nurlar içinde yatsin ailesine rabbim sabir versin.
  " FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ! " Haberine...
 sevgi
 Mekanı cennet olsun.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Ferah Teber Coşan
 Çok geçmiş olsun olsun sevgili Ulviye abla . Biliyor musunuz ben dişçiden hiç korkmaz kızım da .İlk size getirmişti annem.Hoşgeldiiin Müesser hanım diye sıcak karşılamanızı unutamam.Annemi kısa bir süre önce kaybettim paylaşmak istedim.Tekrar geçmiş olsun gülen yüzünüz solmasın.
  " Fabrikalara maske tedarik edildi! " Haberine...
 sevgi
 Her yere dağıtılan şu maskeler sadece vatandaşın evine ulaşamadı ya.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 İyilikten başka bir düşüncesi olmayan dünya iyisi. Seni tanımak ayrıcalık diyorum..
  " Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Yaşamımızı borçlu olduğumuz sağlık emekçilerini kocaman bir alkışla selamlıyorum..Sorunların çözümü hepimizin sorumluluğunda...sevgiler
  " NASIL BİR BAYRAM? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Bayram tadında günlerimizin umuduyla, güzel yazına teşekkür ediyorum sevgiler
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Fazlı Coşkun
 Çocukluğumun aydınlık yüzü, ilk yol gostericim.... Yazında da belirttigin gibi büyümeyi değil olgunlaşmayi öğreten insan...Hasretle ellerinden öpüyorum... Sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim...
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Güner Bayraktar
 cok gecmis olsun dualarimiz hep sizinleydi iyilik ettiginiz kisilerin dualari size gecirdiginiz surecte yaninizdaydi Duzcenin size ihtiyaci var ulviye hanim kendinize iyi bakin zafer'in selami var Güner Bayraktar
Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı! Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı!
  FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  18 yaş altı ve 65 yaş üzeri için yeni genelge!
  Kafasında şişe kırdılar!
  Koronavirüs bir can daha aldı!
  Bakın hangi oyunlar yasak!
  VALİLİK YENİ KARARLARI AÇIKLADI!
  KAZA SONRASI D - 100 SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ!
  Fabrikalara maske tedarik edildi!
  METEOROLOJİDEN UYARI!
  Şahin ve Kaya Düzce ve sporu konuştu!
  Otobüs yolculuğunda koronavirüs önlemleri belirlendi!
  Bakan Selçuk açıkladı: LGS'de 3 önemli değişiklik!
  Dܒde Sürekli İşçi Alımı kura çekimi yapılacak!
  Kıyı balıkçıları hazırlıklarını sürdürüyor!
  İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU'NDA ALINAN YENİ KARARLAR!
  Vali Dağlı cuma namazına katıldı!
  65 yaş üstünü heyecanlandıran açıklama!
  Düzceli Uzman Çavuş Şuayip Gönül ağır yaralandı!
  TEŞEKKÜR
  30.05.2020 - GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
  29.05.2020 - Dünyada ilk kez Türkiye’de incelendi: Çamurda corona çıktı!
  30.05.2020 - Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
  30.05.2020 - NASIL BİR BAYRAM?
  4.06.2020 - Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz?
  30.05.2020 - Neden değerlendirilmiyor?
  29.05.2020 - İşte Düzce'de ibadete açılacak camiler!
  30.05.2020 - Fabrikalara maske tedarik edildi!
  31.05.2020 - FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  1.06.2020 - MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!