Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :55463103 Aktif Ziyaretçi :65493 20 Şubat 2018 Salı
[17:25] Yiğit Başpehlivanları Ağırladı! -- [16:53] Sektör Yöneticilerinden Ziyaret! -- [16:40] AK Parti Düzce Kadın Kolları İlçe Kongreleri.. -- [16:16] Üniversiteden Elektromanyetik Silah! -- [15:32] '2019’DA GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAĞIZ!' -- [15:10] Basketbol grup müsabakaları başlıyor! -- [14:55] 'Yıldız Erkekler' voleybol sona erdi -- [14:46] Halterciler madalyalarla döndü! -- [14:26] 'Küçükler Basketbol' sona erdi -- [11:52] 7 üstü deprem ve tsunami uyarısı: 'Her an olabilir' --
TOZAN, BAKAN ÖZLܒYE CEVAP VERDİ
CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, geçtiğimiz hafta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Düzce’de yaptığı konuşmasına cevap verdi.
19.10.2017 - 17:26:21  Haberi Yazd?r

   CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, AK Parti Düzce Merkez İlçe kongresinde konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün, “Türkiye’nin uzağı göremeyen, “miyop” bir ana muhalefeti var. Sadece miyop olsalar iyi… Bunlar yakını da göremiyor. Eleştirmeyi muhalefet sanıyorlar” sözlerine cevaben yazılı bir basın açıklaması yaptı.

   Tozan açıklamasında şunları söyledi;

   ““““Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü, AKP merkez ilçe kongresinde CHP ye yüklenerek'' “Ama ne yazık ki, Türkiye’nin uzağı göremeyen, “miyop” bir ana muhalefeti var. Sadece miyop olsalar iyi… Bunlar yakını da göremiyor. Eleştirmeyi muhalefet sanıyorlar. “Hadi yapın, proje getirin” dediğimizde, söyleyecek söz bulamıyorlar. Bizi yıpratmak için, olmadık senaryolar yazıyorlar'' dediğini yerel basından üzülerek öğrendik.

   AKP olarak Hollanda'ya,Almanya'ya, Esed'e, Barzani'ye, Büyükelçiye, Amerika'ya vurdunuz ama buradan istediğiniz sonucu çıkaramadınız ve CHP ye vurmaya başladınız.Sonuç istediğiniz gibi olmayınca Kemal Sunal'ın Şark Bülbülü filmindeki  ''Dayanıklı Mazlumu getirin bana''sahnesi gibi CHP yi getirin bana dediniz.CHP ye vurarak seçmeninizi blok tutmaya çalışıyorsunuz ama,15 yıllık iktidarınızda ülkenin temel sorunlarının çözülmediği gerçeğini halkımızdan bu yöntem ile gizleyemezsiniz.Artık mızrak çuvala sığmıyor.

   Öncelikle halkımız şunu bilmelidir. Biz Sayın Bakandan Ülke ve Düzce'nin sorunlarına çare bulmasını bekliyoruz ve doğru yaptıkları politikaları destekliyoruz.

   15 yıllık AKP iktidarında eğitim sorunu hala devam ediyor. Bu iktidar 15 yılda 7 tane Milli Eğitim Bakanı değiştirdi.14 defa da ortaokul ve üniversite giriş sistemi değiştirdi.15 yıldır ülkeyi CHP mi yönetiyordu da sistemi apar topar değiştirme ihtiyacı duydunuz? Ama kimse bu yıl için ne yapacağını bilmiyor. İşi uzmanlarına bırakmak yerine, Cumhurbaşkanından gelecek bir işarete göre yeni bir sistemi denmeye kalkıyorlar. İleriyi gördüğünü iddia eden bu güçlü iktidar, eğitimi yap-boz tahtasına çevirmiştir.

   15 yıllık AKP iktidarında dış politikada ne söyledilerse tersi olmuştur. Irak, Mısır, Libya, Suriye, Rusya politikalarında ne söylemişlerse tersi olmuştur.İlk defa vatan toprağını bu iktidar zamanında kaçarak terk edildi.'' Münbiç ilçesinde bulunan Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun ve büyük bir fedakarlık ve kahramanlık örneğiyle burayı bekleyen Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin güvenliğine yönelik ciddi bir risk oluşturmuştur" gerekçesi ile başka bir yere taşıyan ve torağımızı düşmana bırakan AKP hükümetidir.Vatan toprağını bekleyen askerlerimizin ve toprağımızın güvenliğini sağlayamayacağınız endişesini bu ülkeye yaşattınız.Suriye'ye sabah girip Emevi camiinde ikindi namazı kılacakken, 4 milyon Suriyeli Türkiye'ye girdi ve atık kaza namazlarını da Türkiye'de kılıyorlar.Üstelik masrafları da bizim vergilerimizle ödeniyor.Atatürk'ün ''Yurtta sulh,cihanda sulh''ilkesinden yola çıkarak komşularla  sıfır sorun yerine,SIFIR KOMŞU noktasına gelinmiştir.

   AKP 2002 yılında sıfır terör ile iktidara geldi.PKK ile mücadele yerine müzakereyi de AKP seçti.Oslo görüşmelerini, Habur çadır mahkemeleri rezaletini unutmadık.Çözüm sürecinde valilere ''Vurmayın''emri vererek şehirlerin bombalarla tuzaklanmasına AKP hükümeti olarak seyirci kaldınız.''Terör ile müzakere edilmez,mücadele edilir''dememize rağmen çözüm sürecinin ısrarla sürdürülmesi sonucu birçok vatan evlatlarını şehit verdiğimizi asla unutmayacağız.

   Ekonomi tarihin en kötü dönemlerinden birini yaşıyor.Sadece inşaat sektörü ile ekonomiyi büyüttünüz.Oto yol,tünel,köprü ve konut inşaatına dayalı büyümede sona gelinmiş,yapılan konutlar elde kalmış ve ekonomi tıkanma noktasına gelmiştir.Turizm bitmiş,işsizlik artmıştır.Bulgaristan'dan saman ithal ediyoruz.Mercimek Kanada'dan geliyor.Tütün yasaklandı.Fındık iki yabancı alıcıya terk edildi.Hayvancılık  konusu tam bir komedi.Davos'ta müslüman Filistin halkını katlettiği için İsrail Başbakanına ''One Minute''çekilip,ezilen müslüman devletlerin dünya liderliğine soyunmuşken ne oldu da  yaklaşık 10 bin müslüman Bosna vatandaşına soykırım uygulayan SIRP KASABINA  Sayın Cumhurbaşkanı ''değerli dostum vucic'' diye hitap ederek 5 bin ton et alım anlaşması imzalandı.Basın toplantısı esnasında Sayın Cumhurbaşkanının uyumasını insani bir durum olarak karşılıyorum.Kendisi yorgun,hasta ya da almış olduğu bir ilaçtan dolayı halsiz düşmüş olabilir. Geçmişinde  ''Öldürülen her sırp için 100 müslüman canı alırım'' diyen Alexander Vucıc'den 5 bin ton etin alınması konusunda Sayın Cumhurbaşkanını uyarmayan siyasi danışmanların gaflet uykusuna ne demeli bilemiyorum.Sırp etini CHP ithal etseydi, AKP bunu en az 100 sene siyasi malzeme yapardı.

   2010 yılında mini anayasa referandumunda yargıyı FETÖ ye teslim etiniz.Öncesinde ergenekon ve balyoz davaları ile laik,Atatürkçü ,hukukun üstünlüğüne inanan,liyakat sahibi kadroların tasviyesine izin verdiniz. Üstelik o dönem ''Ergenekon Savcılığına''soyunmuştunuz. Son anayasa değişikliği ile yargının tüm unsurlarının parti tarafından atanması ile yargı üstünde siyasi bir baskı oluşturdunuz.Yargı bağımsızlığı olmayan bir ülkede hiçbir şey olmaz.Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yargıya güvenin hiç bu kadar azaldığı bir dönem olmamıştır.Bunu da başardınız.Şunu asla unutmayalım. Adalet devletin temelidir.

   Sayın bakanım; Bizi proje sunmamakla itham ediyorsunuz. Size geçmişte Akçakoca hariç Tüm Düzce ve ilçelerinin lağım, evsel ve sanayi atıklarının Melen çayına atıldığı ve bu suyun İstanbul'un içme suyu sorununa çare olarak kullanıldığını ve acil olarak arıtma sistemlerinin yapılması gerektiği noktasında proje sunmuştuk. Hatta atık suların kollektör sistemleri ile toplanıp,arıtıldıktan sonra arıtmadan çıkan suyun havza dışına taşınması gerektiğine de dikkat çekmiştik.Bize o gün sadece yer tahsisi aşamasının kaldığını ve hemen arıtma sistemleri inşaatına başlanacağını söylemiştiniz.Nerdeyse iki yıl olacak ama hala bu konu çözülmedi.Ayrıca Düzce'de hava kirliliği ile ilgili doğal gaz ve lpg ye %40 teşvik uygulanması,katı yakıtların yasaklanması ve dönüşüm için uzun vadeli kredi verilmesini ve yoksul ailelerin doğal gaz faturalarının devlet tarafından ödenmesini önermiştik.Düzce Üniversitesinde yapılar bir toplantıda ortak sorun olarak fındık gündeme gelince söz istemiş ve arz fazlası fındığın mamül olarak dünyaya pazarlanması gerektiğini ve bu konuda yeni marka oluşması ve mamül çeşitliliği  ile ilgili bakanlığın çalışma yapması ve bu konuyu bakanlar kurulunda dile getirmenizi önermiştik.Fındık ile ilgili tüm dünyaya satılacak markaların oluşması ve  KOBİlerin önünün açması ile sorunun çözülebileceğini söylemiştik.

   Sayın Bakanım, siz Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanısınız.

   Yerli otomobil için fosil yakıt ile çalışan,2012 yılında iflas etmiş  bir markanın fikri ve mülkiyet haklarını satın almak yerine,keşke sıfırdan ve dünyadaki gelişmelere paralel olarak elektrikle çalışan bir otomobil konsepti üzerinde çalışma yapsaydınız.Ya da dünyada %80 i bizde olan bor madenini zenginleştirerek yüksek verimlilikle çalışan bir motor teknolojisi üzerinde bir çalışma yapsaydınız.

   Mercedes'in bir mühendisi yakın zamanda klasik üretim yapan otomotiv firmalarının batacağını,tehlikenin diğer otomotiv firmalarından değil, google, tesla ve apple gibi yazılım firmalarından geleceği endişesini aktarmıştı.Çünkü artık bu yazılım firmalarının  insansız,çevreci ve yürüyen bilgisayarları piyasaya sürmelerinden endişe duyduklarını ve buna göre arge çalışmalarına yöneldiklerini ifade etmişti.Başka bir İsveç otomobil firması 2019 dan sonra tüm modellerini artık elektrikli olarak üreteceğini ilan etmişken, 2020 yılında fosil yakıt ile çalışan otomobil yapmak başarı değildir.Bizleri uzağı görememek ile eleştiriyorsunuz ama siz de hükümet olarak teknolojik gelişmeler karşısında  kör gibisiniz.

    Milli ve yerli yazılım ile çalışan yeri üretim savaş uçağımız, denizaltımız, balistik füzelerimiz ve nükleer gücümüz yoksa;uluslararası pazarda satılan ve aranan markalarımız yoksa,enerji ihtiyacımızı kendi ülkemiz sınırlarında çözemiyorsak,tarım ve hayvancılıkta kendi kendimize yetemiyorsak büyük devlet olamayız.””””

Peki, Senin Yorumun?
Bayram CAKMAK  /  25.10.2017 - 09:52:35
 Bak Zekeriya Kardes, erkek NAMUSLU bir insansin yanliz bulundugun ortam Y-A-N-L-I-S.....
A. Fuat Akpınar  /  21.10.2017 - 02:23:18
 F. Özlü bakan oldu da ne oldu. Düzce nin hangi sorunu çözüldü. AKP yöneticilerinin sorunları hemencecik çözülüyor ama sıra vatandaşa gelince "bu gün git yarın gel" Bir sınav sistemini bile çözemeyenlerden ülke sorununu çözmeleri beklenemez...
Azizerdoğan  /  20.10.2017 - 12:18:52
 Sayın başkan ağzına sağlık çok güzel bi açıklama
  Fatih Melih Maradit
GİDEN GİDER AMA!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
DEMOKRATİK TOPLUM GEREKLERİ
 
  Ulviye Dikmen
4 ŞUBAT, KANSERLE MÜCADELE GÜNÜ
 
  Ahmet Altun
KURT İLE KUZU
 
  Telat Çelik
NARSİZM!
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KARANLIĞA AY DOĞARSA
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
FUTBOLU SEVİYORUZ
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
Şehircilik anlayışları paylaşılacak!
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Murat Ayyıldız ve Düzce ili Belediye Başkanları, Karadeniz Bölgesi Yerel Yönetimler Başkanlığı Toplantısı için Tokat’a gi
Düzce'de Hileli Teraziler!
Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri hileli terazi ve kilogram kullanan pazarcıların önüne geçebilmek için denetimlerde bulundu.
Yemenici hizmetleri anlattı!
Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, ilçede faaliyet gösteren oda ve kooperatif başkanlarıyla kahvaltıda bir araya gelerek 2014 - 2018 yılları arasın
Üniversite ve Fenerbahçe birlikte destekledi!
Düzce Üniversitesi Fenerbahçeliler Topluluğu ve Fenerbahçe Spor Kulübü Düzce Şubesi’nin destekleriyle Gölyaka Hacıyakup İlk ve Ortaokuluna kazandırılan fen
3'ncü Toplantı duyuruldu!
Düzce Emniyet Müdürlüğü 'Bacanız Ölüm Tütmesin' projesi kapsamında gerçekleştireceği 3'ncü toplantının tarihini duyurdu.
Ünlü İsimler Düzce'de!
Düzce Gölyaka Hacıyakup Köyü Ortaokuluna yapılan laboratuvar ve kütüphanenin açılışı için Düzce’ye gelen ünlü isimler Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ileYeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Naci T.
 348 BİN LİRA ZARAR..BU DÜZCE HALKININ HİZMETİNDEN SUYUNDAN ULAŞIMINDAN KESİLEN PARAYDI..
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Sukru T.
 Devlete verdikleri zararın hesabı sorulmazsa böyle olur.Boşa yorulmayın önünüze tekrar konulsa yine oy verirsiniz.Nasılsa alıştınız temcit pilavı yemeye.
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 İsmail K.
 ALLAHU TEALA SORSUN HESABINI ........ AYRICA BU MEHMET KELEŞ'İN YAPTIĞI İCRAATLAR DA BU DURSUN AY YANINDA DEĞİL MİYDİ .......? ACABA YAPTIĞI YANLIŞLARA HATALARA SES ÇIKARMIŞ MI YOKSA HER YAPTIĞINA ONAY MI VERMİŞ .......? GECELERİ RAHAT UYUYABİLİYORLAR MI ACABA .......? BU GARİP VATANDAŞI DÜŞÜNEN VAR MI ACABA ........?
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Şaban K.
 Her yokuşun bir inişi vardır. Hep yukarıya bakmıcan arada bir kafanı aşağıya eğecen. Yoksa indirirler. Yandaşları yardım etseydi sattırmasaydı arabayı ödeselerdi borcunu
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Kamer M.
 Şakşakçılara aldandı.. Kendi ayağına sıktı.. Unutuldu gitti.. Sadece Audi değil, , Tramvay da Düzce için çok gereksiz bir harcama.. Ama Düzceli olmanın kaderi bu...!
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Yılmaz
 ooooo kar payıda oldukca yüksekmiş :))
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Adnan Öztürk
 Keleşin Düzceye bıraktıklarından biri daha. neler çıkar neler.
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Ismail T.
 Keleş gitti iyi oldu...geç bile kaldı REİS yollamakta
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Cemil A.
 devlet alırken satarken millete mi soracak devlet her zaman en iyisini yapar bu böyle biline
  " Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi! " Haberine...
 Ertuğrul Çiçek
 Krediyle 930'a Al 600'e sat ne güzel, aradaki fark Sn.Mehmet KELES'ten alınmalı.
Sanatı seven, insanları da çok sever Sanatı seven, insanları da çok sever
  Düzce'de deprem oldu!
  Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi!
  Türkiye'de bir ilk Düzce'de!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düzce'de dolandırıcılardan inanılmaz yöntem!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Ünlü İsimler Düzce'de!
  Emniyetten Operasyon!
  Aile Danışma Merkezi Açıldı!
  3 Martta KAPILARINI AÇACAK!
  Valilik Uyardı!
  Üniversiteden Köylere Ziyaret
  Düzce'de Hileli Teraziler!
  İmam Hatip Öğrencilerine Ziyaret
  Kültür Kolejine Uluslararası Ödül
  'Bu yanlış gidişle daha da geriye düşeriz!'
  Üniversite ve Fenerbahçe birlikte destekledi!
  Okuryazarlık Seferberliği Düzce'de başlıyor!
  Keskin’den Tam Destek!
  3'ncü Toplantı duyuruldu!
  14.2.2018 - Keleş’in meşhur Audisi borca karşılık verildi!
  13.2.2018 - Belediye Başkan Adayları şimdiden konuşulmaya başlandı!
  14.2.2018 - Valilik Uyardı!
  14.2.2018 - KARANLIĞA AY DOĞARSA