Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :59782007 Aktif Ziyaretçi :61488 23 Eylül 2018 Pazar
[16:43] Fındık kabuğundan nanoselüloz ürettiler! -- [16:38] Yığılcaspor, Belediyespor'la karşılaştı! -- [16:34] Yoldan karşıya geçmeye çalışan kadına çarptı! -- [16:27] Kamyonetle çarpıştılar: 5 yaralı! -- [15:53] Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! -- [15:47] Bilim Şenliğinde bisiklet yarışı! -- [15:40] Protokol üyeleri ile vatandaşlar yaylada! -- [15:33] Doğan ile teknisyenin sıra dışı dostluğu! -- [15:26] 728 kök hint keneviri ele geçirildi! -- [15:17] Düzce'den AB ülkelerine 273 ton fındık! --
TOZAN, BAKAN ÖZLܒYE CEVAP VERDİ
CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, geçtiğimiz hafta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Düzce’de yaptığı konuşmasına cevap verdi.
19.10.2017 - 17:26:21  Haberi Yazd?r

   CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, AK Parti Düzce Merkez İlçe kongresinde konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün, “Türkiye’nin uzağı göremeyen, “miyop” bir ana muhalefeti var. Sadece miyop olsalar iyi… Bunlar yakını da göremiyor. Eleştirmeyi muhalefet sanıyorlar” sözlerine cevaben yazılı bir basın açıklaması yaptı.

   Tozan açıklamasında şunları söyledi;

   ““““Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü, AKP merkez ilçe kongresinde CHP ye yüklenerek'' “Ama ne yazık ki, Türkiye’nin uzağı göremeyen, “miyop” bir ana muhalefeti var. Sadece miyop olsalar iyi… Bunlar yakını da göremiyor. Eleştirmeyi muhalefet sanıyorlar. “Hadi yapın, proje getirin” dediğimizde, söyleyecek söz bulamıyorlar. Bizi yıpratmak için, olmadık senaryolar yazıyorlar'' dediğini yerel basından üzülerek öğrendik.

   AKP olarak Hollanda'ya,Almanya'ya, Esed'e, Barzani'ye, Büyükelçiye, Amerika'ya vurdunuz ama buradan istediğiniz sonucu çıkaramadınız ve CHP ye vurmaya başladınız.Sonuç istediğiniz gibi olmayınca Kemal Sunal'ın Şark Bülbülü filmindeki  ''Dayanıklı Mazlumu getirin bana''sahnesi gibi CHP yi getirin bana dediniz.CHP ye vurarak seçmeninizi blok tutmaya çalışıyorsunuz ama,15 yıllık iktidarınızda ülkenin temel sorunlarının çözülmediği gerçeğini halkımızdan bu yöntem ile gizleyemezsiniz.Artık mızrak çuvala sığmıyor.

   Öncelikle halkımız şunu bilmelidir. Biz Sayın Bakandan Ülke ve Düzce'nin sorunlarına çare bulmasını bekliyoruz ve doğru yaptıkları politikaları destekliyoruz.

   15 yıllık AKP iktidarında eğitim sorunu hala devam ediyor. Bu iktidar 15 yılda 7 tane Milli Eğitim Bakanı değiştirdi.14 defa da ortaokul ve üniversite giriş sistemi değiştirdi.15 yıldır ülkeyi CHP mi yönetiyordu da sistemi apar topar değiştirme ihtiyacı duydunuz? Ama kimse bu yıl için ne yapacağını bilmiyor. İşi uzmanlarına bırakmak yerine, Cumhurbaşkanından gelecek bir işarete göre yeni bir sistemi denmeye kalkıyorlar. İleriyi gördüğünü iddia eden bu güçlü iktidar, eğitimi yap-boz tahtasına çevirmiştir.

   15 yıllık AKP iktidarında dış politikada ne söyledilerse tersi olmuştur. Irak, Mısır, Libya, Suriye, Rusya politikalarında ne söylemişlerse tersi olmuştur.İlk defa vatan toprağını bu iktidar zamanında kaçarak terk edildi.'' Münbiç ilçesinde bulunan Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun ve büyük bir fedakarlık ve kahramanlık örneğiyle burayı bekleyen Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin güvenliğine yönelik ciddi bir risk oluşturmuştur" gerekçesi ile başka bir yere taşıyan ve torağımızı düşmana bırakan AKP hükümetidir.Vatan toprağını bekleyen askerlerimizin ve toprağımızın güvenliğini sağlayamayacağınız endişesini bu ülkeye yaşattınız.Suriye'ye sabah girip Emevi camiinde ikindi namazı kılacakken, 4 milyon Suriyeli Türkiye'ye girdi ve atık kaza namazlarını da Türkiye'de kılıyorlar.Üstelik masrafları da bizim vergilerimizle ödeniyor.Atatürk'ün ''Yurtta sulh,cihanda sulh''ilkesinden yola çıkarak komşularla  sıfır sorun yerine,SIFIR KOMŞU noktasına gelinmiştir.

   AKP 2002 yılında sıfır terör ile iktidara geldi.PKK ile mücadele yerine müzakereyi de AKP seçti.Oslo görüşmelerini, Habur çadır mahkemeleri rezaletini unutmadık.Çözüm sürecinde valilere ''Vurmayın''emri vererek şehirlerin bombalarla tuzaklanmasına AKP hükümeti olarak seyirci kaldınız.''Terör ile müzakere edilmez,mücadele edilir''dememize rağmen çözüm sürecinin ısrarla sürdürülmesi sonucu birçok vatan evlatlarını şehit verdiğimizi asla unutmayacağız.

   Ekonomi tarihin en kötü dönemlerinden birini yaşıyor.Sadece inşaat sektörü ile ekonomiyi büyüttünüz.Oto yol,tünel,köprü ve konut inşaatına dayalı büyümede sona gelinmiş,yapılan konutlar elde kalmış ve ekonomi tıkanma noktasına gelmiştir.Turizm bitmiş,işsizlik artmıştır.Bulgaristan'dan saman ithal ediyoruz.Mercimek Kanada'dan geliyor.Tütün yasaklandı.Fındık iki yabancı alıcıya terk edildi.Hayvancılık  konusu tam bir komedi.Davos'ta müslüman Filistin halkını katlettiği için İsrail Başbakanına ''One Minute''çekilip,ezilen müslüman devletlerin dünya liderliğine soyunmuşken ne oldu da  yaklaşık 10 bin müslüman Bosna vatandaşına soykırım uygulayan SIRP KASABINA  Sayın Cumhurbaşkanı ''değerli dostum vucic'' diye hitap ederek 5 bin ton et alım anlaşması imzalandı.Basın toplantısı esnasında Sayın Cumhurbaşkanının uyumasını insani bir durum olarak karşılıyorum.Kendisi yorgun,hasta ya da almış olduğu bir ilaçtan dolayı halsiz düşmüş olabilir. Geçmişinde  ''Öldürülen her sırp için 100 müslüman canı alırım'' diyen Alexander Vucıc'den 5 bin ton etin alınması konusunda Sayın Cumhurbaşkanını uyarmayan siyasi danışmanların gaflet uykusuna ne demeli bilemiyorum.Sırp etini CHP ithal etseydi, AKP bunu en az 100 sene siyasi malzeme yapardı.

   2010 yılında mini anayasa referandumunda yargıyı FETÖ ye teslim etiniz.Öncesinde ergenekon ve balyoz davaları ile laik,Atatürkçü ,hukukun üstünlüğüne inanan,liyakat sahibi kadroların tasviyesine izin verdiniz. Üstelik o dönem ''Ergenekon Savcılığına''soyunmuştunuz. Son anayasa değişikliği ile yargının tüm unsurlarının parti tarafından atanması ile yargı üstünde siyasi bir baskı oluşturdunuz.Yargı bağımsızlığı olmayan bir ülkede hiçbir şey olmaz.Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yargıya güvenin hiç bu kadar azaldığı bir dönem olmamıştır.Bunu da başardınız.Şunu asla unutmayalım. Adalet devletin temelidir.

   Sayın bakanım; Bizi proje sunmamakla itham ediyorsunuz. Size geçmişte Akçakoca hariç Tüm Düzce ve ilçelerinin lağım, evsel ve sanayi atıklarının Melen çayına atıldığı ve bu suyun İstanbul'un içme suyu sorununa çare olarak kullanıldığını ve acil olarak arıtma sistemlerinin yapılması gerektiği noktasında proje sunmuştuk. Hatta atık suların kollektör sistemleri ile toplanıp,arıtıldıktan sonra arıtmadan çıkan suyun havza dışına taşınması gerektiğine de dikkat çekmiştik.Bize o gün sadece yer tahsisi aşamasının kaldığını ve hemen arıtma sistemleri inşaatına başlanacağını söylemiştiniz.Nerdeyse iki yıl olacak ama hala bu konu çözülmedi.Ayrıca Düzce'de hava kirliliği ile ilgili doğal gaz ve lpg ye %40 teşvik uygulanması,katı yakıtların yasaklanması ve dönüşüm için uzun vadeli kredi verilmesini ve yoksul ailelerin doğal gaz faturalarının devlet tarafından ödenmesini önermiştik.Düzce Üniversitesinde yapılar bir toplantıda ortak sorun olarak fındık gündeme gelince söz istemiş ve arz fazlası fındığın mamül olarak dünyaya pazarlanması gerektiğini ve bu konuda yeni marka oluşması ve mamül çeşitliliği  ile ilgili bakanlığın çalışma yapması ve bu konuyu bakanlar kurulunda dile getirmenizi önermiştik.Fındık ile ilgili tüm dünyaya satılacak markaların oluşması ve  KOBİlerin önünün açması ile sorunun çözülebileceğini söylemiştik.

   Sayın Bakanım, siz Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanısınız.

   Yerli otomobil için fosil yakıt ile çalışan,2012 yılında iflas etmiş  bir markanın fikri ve mülkiyet haklarını satın almak yerine,keşke sıfırdan ve dünyadaki gelişmelere paralel olarak elektrikle çalışan bir otomobil konsepti üzerinde çalışma yapsaydınız.Ya da dünyada %80 i bizde olan bor madenini zenginleştirerek yüksek verimlilikle çalışan bir motor teknolojisi üzerinde bir çalışma yapsaydınız.

   Mercedes'in bir mühendisi yakın zamanda klasik üretim yapan otomotiv firmalarının batacağını,tehlikenin diğer otomotiv firmalarından değil, google, tesla ve apple gibi yazılım firmalarından geleceği endişesini aktarmıştı.Çünkü artık bu yazılım firmalarının  insansız,çevreci ve yürüyen bilgisayarları piyasaya sürmelerinden endişe duyduklarını ve buna göre arge çalışmalarına yöneldiklerini ifade etmişti.Başka bir İsveç otomobil firması 2019 dan sonra tüm modellerini artık elektrikli olarak üreteceğini ilan etmişken, 2020 yılında fosil yakıt ile çalışan otomobil yapmak başarı değildir.Bizleri uzağı görememek ile eleştiriyorsunuz ama siz de hükümet olarak teknolojik gelişmeler karşısında  kör gibisiniz.

    Milli ve yerli yazılım ile çalışan yeri üretim savaş uçağımız, denizaltımız, balistik füzelerimiz ve nükleer gücümüz yoksa;uluslararası pazarda satılan ve aranan markalarımız yoksa,enerji ihtiyacımızı kendi ülkemiz sınırlarında çözemiyorsak,tarım ve hayvancılıkta kendi kendimize yetemiyorsak büyük devlet olamayız.””””

Peki, Senin Yorumun?
Bayram CAKMAK  /  25.10.2017 - 09:52:35
 Bak Zekeriya Kardes, erkek NAMUSLU bir insansin yanliz bulundugun ortam Y-A-N-L-I-S.....
A. Fuat Akpınar  /  21.10.2017 - 02:23:18
 F. Özlü bakan oldu da ne oldu. Düzce nin hangi sorunu çözüldü. AKP yöneticilerinin sorunları hemencecik çözülüyor ama sıra vatandaşa gelince "bu gün git yarın gel" Bir sınav sistemini bile çözemeyenlerden ülke sorununu çözmeleri beklenemez...
Azizerdoğan  /  20.10.2017 - 12:18:52
 Sayın başkan ağzına sağlık çok güzel bi açıklama
  Fatih Melih Maradit
Attığınız taş, ürküttüğünüz kurbağaya de
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
EĞİTİM VE ÖĞRETİM
 
  Ulviye Dikmen
Kent olamıyoruz, kentli olamıyoruz, kent
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
BELEDİYE
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
HURDAHAŞ DEĞİL, DENİZ OL DÜZCE
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
PUAN GÜZEL AMA
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Hikmet Keskin, İbrahim Korkmaz'a icraatlarıyla cevap verdi " Haberine...
 ARSLAN YALÇIN
 Yapılanlara teşekkür ederiz.fakat 2011 yılından buyana düzce-yığılca yolu toplam 33 km. Bir türlü bitirilemiyor.daha kaç millet vekili bakan değişecek de bu yıl bitecek. Hadi hayırlısı.
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 Saban
 Farketmez bizide oy zamani gelirler bizde onları gormeyiz bunun seçimide var görüşürüz
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 Selamet
 Oy alana kadar hizmet sözü meclise gidince tepeden bakmaya başlıyorlar. sanki oylarımız olmasa ortada olabileceklermiş gibi. daha önce sorun çözememiş adaylar yine sözde vekilimiz oldular. hani neredeler bunca zamandır çiftçi yırtınıyor ama duyan ilgilenen yok
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 naci kaplan
 ferrrolı ne derse odur. kımse bişey beklemesin boşuna. burda boş boş konuşup kendinizi avutun size yeter o.
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
 Hayrettin tandoğan
 Onların tuzu kuru fındık üretiçisinimi düşünecek düzce için çalışacak birini bulamadık yazık
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
 Fatih efiloğlu
  hadi beyler neyse Ayşe kesir hani oy isterken bol keseden atıyonuz muhalefeti ekestiriyodunuz işte ciftcilerin vatandaşın yanında olacak. daha sayısını saymakla bitiremicemiz vaatler. ne oldu bu vaatler. ama biz veya bu millet sizi oralara çikardıysa elbet birgün oradan indirmesini bilir. kime hizmet ediyoruz acaba kimler sizi susturuyor veya umursamiyonuzmu. sıkntı yapmasınlar bizede sıra gelecek rahat olunnn!!!
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 Hatun a.
 Hayır kiyaslamaya bak...Ümit Yılmaz vekilde diğerleri vekil değilmi??
  " Varlık Fonu Genel Müdürü Düzceli Sönmez oldu! " Haberine...
 TAYFUR ARDIYOK
 Çok yerinde bir atama olmuş zafer kardeşimizi tebrik ederim
  " Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!.. " Haberine...
 sevgi
 Ne bekliyordunuz ki!!!
  " Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!.. " Haberine...
 Yılmaz A.
 Sus dediklerinde susuyorsun görme dediklerinde görmüyorsun bilme dediklerinde bilmiyorsun
Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler! Başkanın desteği ile dünyaevine girdiler!
  Düzce'de FETÖ/PDY davası devam ediyor: Bir sanığa 7 yıl 6 ay hapis!
  Yığılca'da erkek cesedi bulundu!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Hikmet Keskin, İbrahim Korkmaz'a icraatlarıyla cevap verdi
  Ülkü Ocakları bin kişiye aşure dağıttı!
  Düzce Üniversitesinde fındık atıklarından kemoterapi ilacı etken maddesi yaptılar!
  Düzce'de yaban hayatı görüntülendi!
  Aziziye'de kaldırımlar yenilendi!
  Keskin, Batı Karadeniz Bölge Toplantısında!
  Düzce İlinde en başarılı bulduğunuz Belediye Başkanı kim?
  Sıfır Atık Projesi için toplandılar!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kontrolden çıkıp markete girdi!
  İyi Parti'de seçim çalışması başladı: 12 ekip Türkiye'yi dolaşacak!
  Akçakoca Belediyesi aşure dağıttı!
  Ağaç budama yapılıyor!
  Baca çalışması sürüyor!
  Kamyonetle çarpıştı: 6 yaralı!
  5 kilo esrar ele geçirildi!
  Karadeniz ticaretinin bekçisi gün yüzüne çıkarılıyor!
  17.9.2018 - Fındık fiyatıyla ilgili verilen mücadelede milletvekili farkı!..
  16.9.2018 - Fındık mı? Görmediler, duymadılar, bilmiyorlar!..
  20.9.2018 - Hikmet Keskin, İbrahim Korkmaz'a icraatlarıyla cevap verdi