Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :55544647 Aktif Ziyaretçi :55335 24 Şubat 2018 Cumartesi
[12:16] EN RAHAT ONLAR! -- [12:12] TÜTÜNCÜ; “Düzce halkına Keleş’in istifasının nedenini açıklamak zorundasınız” -- [12:08] Moral depoladılar -- [11:53] İnsanlar ne yazık ki emeğin değerini bilmiyor! -- [11:51] DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN! -- [11:48] Hey siyasetçi ses ver! Sesimi duyan var mı? -- [11:45] MALZEME -- [11:42] KATILIM -- [10:49] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [16:30] Prim borcu bulunan Bağkur'lu çiftçiye emeklilik fırsatı --
Küçük Sanayinin sorunu DÜZCE’NİN SORUNU!
Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bakan, “Küçük Sanayi Sitesinin 550 üyesi var ama bu üyelerin aileleri de var. Ayrıca müşteriler de var. Yani küçük sanayinin sorunu, aynı zamanda Düzce’nin de sorunu” diyor.
13.10.2017 - 13:09:37  Haberi Yazd?r

   Gazete burasıdüzce’nin bu haftaki röportaj konuklarından biri Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bakan.

   Bakan, “Yıllardır kentsel dönüşüm kapsamına alındığı söyleniyor. Bize herhangi bir sağlıklı bilgi verilmedi” diyor.

   Mehmet Bakan ile gerçekleştirdiğimiz röportajın ayrıntılarına geçelim..

   Gazete burasıdüzce: Sizi tanıyabilir miyiz?

   Mehmet Bakan: 1954'te İstanbul’da dünyaya geldim. Daha önce Düzce’deki birçok sivil toplum kuruluşunda görev yaptım. Kısaca sıralamak gerekirse Ticaret Sanayi Odası yönetim kurulu başkanlığı, Düzce Belediyesi meclis üyeliği ve bütçe komisyonu başkanlığı, spor kulüplerinde başkanlık gibi görevler yaptım.

   Şu anda Düzce Emniyetini Güçlendirme Derneği başkanlığı ve Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyorum. Bu doğrultuda Düzce Küçük Sanayi Sitesi, 1984 yılında Ticaret Sanayi Odası öncülüğünde kuruldu 1990 yılında başkanlığa seçildi ve o günden beri görevi yürütüyorum.

   1984'de kurulan site, 13 yıl mahkemelerle uğraştı yer probleminden dolayı. 1997 yılında ise çok büyük bir sel gerçekleşti Düzce’de. Küçük Melen Köprüsünün üstünden geçti sular. Bu da bizi engelledi. Tam kendimize geldik derken 1999 depremiyle karşılaştık. 2000 yılından beri imkanlarımız dahilinde faal çalışmalarımız devam ediyor.

   550 üyemiz var şu anda. 415 kişiye de iş yerlerini teslim ettik. Kooperatif olarak eski paraya göre 13 trilyon olarak aldığımız krediyi 4 trilyona düşürdük. Bu krediyi üyelerden toplanan aidatlarla ödüyoruz. Şu anda faal bir şekilde çalışıyoruz.

“BELEDİYE İŞLERİ YOĞUN HERHALDE Kİ,

VERİLEN SÖZLER BAZEN AKSIYOR”

   Belediye işleri yoğun herhalde ki, verilen sözler bazen aksıyor. Asfalt çalışmaları ha bugün başlayacak, ha yarın başlayacak. Bu işlerin de yakın zamanda hallolacağını düşünüyorum.  Yaklaşık üç sene önce Küçük Melen koruması için çalışmalar başlatıldı. Büyük çabalar sarf ettik. Düzce Küçük Sanayi Sitesine, kooperatif olarak yapabileceğimiz her şeyi yaptık.

   Bundan sonra asfalt ve çöp düzenlemesi gibi belediyenin yapacağı işler kaldı. Ufak tefek eksikler var. Bunu bazıları yanlış anlıyor. Kooperatifin yapması gerektiğini düşünüyorlar. Kooperatifin böyle bir imkanı yok zaten. Şu anda küçük sanayinin durumu bu! İnşallah daha çok küçük sanayiler yapılabilir.

“SOSYAL ALANLAR İÇİN PLANLAMALAR DA YAPILDI”

   Küçük Sanayi Sitesinin 550 üyesi var ama bu üyelerin aileleri de var. Ayrıca müşteriler de var. Yani küçük sanayinin sorunu, aynı zamanda Düzce’nin de sorunu! Sosyal alanlar için planlamalar da yapıldı. Her türlü etkinliğin yapılabileceği alanlar yapılacak. Bunları da biz yapacağız.

   Bizim iş yerlerimizin hepsinin önünde kanalizasyon son sistem, yağmurlama son sistem, içme suyu son sistem ve doğalgaz var. Hiçbir ilçede yokken bizde hepsi var. Bir tek asfaltımız yok!

   Bir de çöp konteynırı sorunumuz var. Bir de bazı sorumsuz kişiler, var olan çöp konteynırlarını da yakıyorlar. Zaman içerisinde bu da düzene girecek.

   Dere yatağını ıslah ettiğinizden bahsettiniz… Peki bu ıslah edilen yerde şu anda nasıl bir yapı var?

   İslah edilen yer bomboş bir yer şu anda. Hiçbir şey yok. Sanayi bölgesi olarak planlandı. 2. etap olarak bizim projelerimiz hazır.

   Şu anda bazı görüşmelerimiz devam ediyor.

   Sayın Valimiz ve Bakanımız da bu konuda bilgi sahibi. Şu anda Küçük Sanayi Sitesinde hayat başladı. Çevre düzenlemesi ve asfaltlama hariç her şeyi hazır.

   Bunu da belediye yapacak.

   Biz kooperatifin aldığı kredinin geri ödemesini yapıyoruz şu anda.

   Bu kredi bittiği zaman yönetim sistemine geçeceğiz.

“HERHANGİ BİR DÜZENLEME YAPILACAKSA

YENİ VE ESKİ SANAYİ SİTELERİ BİRLİKTE DÜŞÜNÜLMELİ”

   Diğer sanayi bölgeleriyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

   Şu anda eski sanayide iş yeri olan bir insanım. Eski sanayinin bir kooperatifi var.

   Fakat bu kontrolsüz büyümeyle 300’leri buldu esnaf sayısı. Esas sayısı ise 84'tü.

   Yıllardır kentsel dönüşüm kapsamına alındığı söyleniyor. Bize herhangi bir sağlıklı bilgi verilmedi.

   Basında Sayın Belediye Başkanının esnafla görüştüğü haberlerini görüyoruz. Ama yönetimle bir görüşme yapılmadı. Herhangi bir bilgi alışverişinde bulunulmadı.

   Şu anda oradaki esnaf mağdur… Sağlıklı çalışma ortamı yok.

   Mesela kredi almak istiyor ama sıfır değerde göründüğü için kredi alamıyor.

   Böyle bir planlama olduğu söyleniyor ama buradaki insanların böyle bir şeyden haberi yok. Yapılan bazı toplantılara biz de katıldık ama sonuç yok.

   Bana göre muhatap olarak kooperatif alınmalı. Kentsel Dönüşüme alınacak olan yerin bir yönetim kurulu var. Herhangi bir düzenleme yapılacaksa yeni ve eski sanayi siteleri birlikte düşünülmeli.

“ESAS YAPILMASI GEREKEN YERE KİMSE BAKMIYOR”

   Yeni sanayinin durumu ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

   Yeni Sanayide alt yapı yokmuş. Belediye Başkanı da şaşırdı buna. Orası da yanılmıyorsam 70 dükkan olarak kuruldu. Neredeyse 400'ü buldu dükkan sayısı. Mahallelerin içleri hep dükkan oldu. Düzensiz bir ilerleme var. Oranın da, eski sanayinin de yüzde 80'i zaten bize üye…

   Melen Park’a bir sürü şey yapıldı. Ama esas yapılması gereken yere kimse bakmıyor.

   Düzce'deki sanayi kapasitesini düşündüğümüzde Düzceliler'in araçlarıyla ilgili sorun yaşadıklarında şehir dışına gitmelerine gerek var mı?

   Düzce sanayisinin bağlı olduğu odalar var. Bu odalar zaman zaman kapasiteyi geliştirici şeyler yapıyorlar. Otomotiv sanayisiyle ilgili Düzce sanayisinin kapasitesi yeterlidir.

   Ama başka bir amaçla gidiyor olabilir insanlar. Servisi burada olmayabilir, parçası olmayabilir. Yoksa hiçbir yere gitmesine gerek yok.

“DÜZCE’NİN EN BÜYÜK SORUNU,

İLETİŞİM KOPUKLUĞU..”

   Sizce Düzce'nin en büyük sorunu nedir?

   Düzce'nin en büyük sorunu iletişim kopukluğudur. İstişare yapılmıyor. İnsanların birbirine karşı duyduğu sevginin azlığından kaynaklandığını düşünüyorum bunun. Bir de biliyorsunuz Düzce aslında 80 ille akrabadır. Her yerden insan var Düzce'de. Kültür çeşitliliği olduğu için bazı değişikler kimileri tarafından istenmiyor, kimileri de istiyor. Birbirimizi sevmemiz ve değer vermemiz gerekir. Başka Düzce yok!

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
KATILIM
 
  Ulviye Dikmen
Cemre bu sefer insanlığa düşsün!
 
  Ahmet Altun
SAVUNMA
 
  Telat Çelik
MALZEME
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
Hey siyasetçi ses ver! Sesimi duyan var
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
SEMT SAHALARI
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
Valilikten Önemli Duyuru!
'Bağımlılıklarla mücadele için bir nedenimiz var!'
Yeşilay’ın 98. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Kaynaşlı’da kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli e
Otomotiv Sektörüne daha etkin bir piyasa denetimi geliyor!
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre; "Otomotiv Ürünlerine İlişkin Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliği" Resmi Gazetede yayı
Verimlilik Artacak!
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli ile meclis salonunda düzenlenen toplantı ile bir araya geldi. Başkan Ay, personelin
Düzce, Afrin için Tek Yürek!
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay öncülüğünde “Afrin’de Zeytin Dalı Harekatına Destek” için Düzce Belediyesi önünden Anıtpark meydanına yürüyüş düzenlendi.
Çevre Düzenlemeleri Yapılıyor
Düzce Belediyesi mahalle muhtarları için yapılan hizmet binalarının çevre düzenlemelerini tamamlıyor.Yeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " KATILIM " Yazısına...
 Abdullah
 Daha önce olağanüstü gayretlerle yapılan planlar ne oldu acaba?
  " TÜTÜNCÜ; “Düzce halkına Keleş’in istifasının nedenini açıklamak zorundasınız” " Haberine...
 muhalif düzceli
 çok güzel demişsiniz. keleşin istifasının arkasında neler oldugunu keleşin yaptıklarını yapamadıklarını ortaya dökünki düzce kamuoyu aydınlansın. kuru görültü yapıp düzce kamuoyunu etkileyemez. muhalefet işte fırsat. düzcede ismi duyulmamış belediye başkanı dursun ay onun icraatlarını sorgulayın. eski başkanın vaatlerini yerine getirip getiremeyecegini sorgulayın. takip edin, gündemde tutup düzce kamuoyunun ilgisini çekinki muhalefetin gücünü halka gösterin. işte fırsat muhalefet keleşin yoklugunda düzcede milletvekili hatta belediye başkanlıgını kazanmak için ugraşmazsa yine yaşayacagı muhalefetin hüsran
  " EN RAHAT ONLAR! " Haberine...
 selim yıldız
 bundan güzel düzce muhalefeti tasfir edilemezdi. düzcedeki muhalefetin durumu bu.
  " KATILIM " Yazısına...
 hayal ötesi
 düzcenin gelecegini planlayan siyasiler nerde. yöneticiler nerde. bana sorsalar düzceyi şöyle hayal ederdim; düzcemiz spor şehri olabilir. fenerbahçe geldi düzce ulusalda temmuzda gündem oluyor. galatasarayıda gölyaka küyüdüzünde arazi verilse düzce gündem olur. beşiktaşta kaynaşlı kurugele gelecekti ama siyasiler kaçırdı. kenan sofuoglu cumayerine pist yapıyor. rafting kardüz kayak merkezi gibi yatırım yapılsa düzceye, düzce turist çeker gelişir zenginleşir büyür ama yöneticileri harekete geçirecek irade yok. uzel arazisini yerli otomobile versek düzcede işsizlik kalmaz. tren tranvay yollarını düzceden geçirsek, akçakoca alaplı arasında havalmanı yapılsa. bunun gibi gelecege dair düzceli proje üretse bu yatırımların yarısı yapılsa düzceyi kimse tutamaz ama hayaldan öteye geçmez.
  " DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN! " Yazısına...
 ahmet besla
 sayın maradit düzcede muhalefet partileri tabela partisi olmaktan öteye gidemiyorlar. nedeni düzce halkının sorunlarını gündemde tutup iktidarı köşeye sıkıstıracaklarına onlar da iktidarın düzceliyi kör dövüş taktigiyle düzce halkını uyutuyorsa muhalefette uykuya dalıyor. seçim zamanı ortaya çıkıyor sonrası yine hüsran muhalefet için. çevremizdeki iller muhalefet milletvekilleri, belediye başkanları çıkarırken düzceli muhalefet yine seyirci kalıyor. insan merak eder komşu iller nasıl yapıyor da çıkarıyor. düzcede muhalefetin başarısızlıgını analizini yapar ama muhalefet ders almıyor. işin özü muhalefet iktidarın kuyruguna takılmış. gelecekle ilgili sorunlarla ilgili düzce halkına yol göstermeyle işleri kalmamış. düzcede de tabelada görünmenin peşine düşmüş muhalefet. düzcedeki muhalefeti durumu işte bu
  " SEMT SAHALARI " Yazısına...
 düzce spor kamuoyu
 düzceli siyasileri harekete geçiremezseniz düzcenin spor alanındaki sorunlarının çözülmesini beklemek hayal olur
  " Hey siyasetçi ses ver! Sesimi duyan var mı? " Yazısına...
 ali sarı
 Düzcede siyasetçiler oy azamanı ortaya çıkarlar. bir çok vaat verirler çogunu yapmazlar. bu vaatler birikir çöp yıgını olur. kardüzü davos yaparlar. düzceden hızlı tren geçirirler. metrobüs getirirler. filim platosu yaparlar. otoban osb baglantısı yaparlar. bunun gibi vaat verip bir köşeye çekilip gelecek seçime kadar ortalıkta gözükmez. ortaya çıktıklarında yandaşlarını gözeten yeni vaatlerle düzce halkını oyalayan siyasetçilerin düzceye verecegi getirecegi yatırımı beklemek hayal olur. düzce halkının sesi duyması hayal olur. ayrıca birde muhalif siyasiler var. onlarda düzce için ne işter nede hayal kurarlar. seçimden seçime ortaya çıkıp düzceli sorunlarla boguşuyormuş umurlarında olmayan muhalefetede seslenmek lazım. biraz düzcenin gelecegini düşünseler iyi olacak .
  " İnsanlar ne yazık ki emeğin değerini bilmiyor! " Haberine...
 Sevilay
 Sorun burada ... Dusunmuyoruz...fikir uretmiyoruz...
  " MALZEME " Yazısına...
 adil kara
 sayın talat bey yazınıza katılmamak elde degil. düzceyi yöneten bu zihniyet düzceye dogru dürüst bir yatırımı yok. anlayacagınız bir dikili taştan başka icraatları yok. ama nedense her seçimde oyları yine götüren iktidar. anlaşılır gibi degil. bu düzce için geçerli ama çevremizdeki iller öyle degil. muhalefette oralarda seçim kazanıyor ama düzcede muhalefet her seçimde eriyor. bence bunun nedeni düzcede muhalefetin etkili olamayışıdır. çünkü düzcenin köklü sorunları hala devam ediyor. ama muhalefet bu konuları işlemeyi bırakıp ülke gündemiyle siyasetin peşinde. düzcelinin karnı açsa ülke gündemi düzcelinin nesine. düzceli yarı çıplaksa ülke gündemi neyine. işte düzcede senelerden beri söz verilip yapılmayan yatırımları ele alsa muhalefet iktidarı kenara sıkıştırsa şimdiye kadar muhalefet rahat milletvekili çıkarır. rahat belediye başkanlıgı kazanırdı. ama malesef muhalefet seçimden seçime ortaya çıktıgından düzce halkıda düzcedeki muhalefete güvenmiyor . önce muhalefet bu güveni düzcede kazanmak zorunda. düzcede kardüzü otoban baglantı yolu fuar alanı kongre merkezi kentsel dönüşüm katı atık merkezi ilçelere osb büyük stad akçakocaya büyük liman çevre yolları gibi sayamadıgım onlarca sorun varken muhalefet düzcede milletvekili belediye başkanı çıkaramıyorsa suçluyu aramak lazım. bu olay tez konusu bile olur vesselam.
  " Hey siyasetçi ses ver! Sesimi duyan var mı? " Yazısına...
 İlhami
 Güzel toparlamışsın ama nerde??? Yok yok yok
İnsanlar ne yazık ki emeğin değerini bilmiyor! İnsanlar ne yazık ki emeğin değerini bilmiyor!
  Abant yolunda kaza!
  Namaz sonrası şok oldular!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  7 üstü deprem ve tsunami uyarısı: 'Her an olabilir'
  İYİ Parti; ‘Şiddetle itiraz ediyoruz!’
  ÖZTÜRK; ‘Çiftçimizi büyük tehlike bekliyor!’
  Dikmen, kadınlar için ‘Doğal Pazar’ isteklerini dile getirince neler oldu?..
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Karamollaoğlu geliyor
  BİR ANDA ALEV ALDI!
  Valilikten Önemli Duyuru!
  Bağımlılık Konferansı!
  E-İhracat Etkinliği Tamamlandı
  Türkiye Şampiyonu Düzce'den!
  Çevre Düzenlemeleri Yapılıyor
  Şampiyonluk şimdiden garanti!
  Bilgi Yarışması Başladı!
  Okul Müdürleriyle Paylaştı!
  Gençlere Değer!
  Sektör Yöneticilerinden Ziyaret!
  24.2.2018 - Hey siyasetçi ses ver! Sesimi duyan var mı?
  24.2.2018 - KATILIM
  24.2.2018 - MALZEME
  21.2.2018 - Dikmen, kadınlar için ‘Doğal Pazar’ isteklerini dile getirince neler oldu?..
  21.2.2018 - ARAMIZDAN AYRILANLAR
  23.2.2018 - TOZAN; ‘Fındıkta TMO duyarsız, AKP Fransız’
  24.2.2018 - İnsanlar ne yazık ki emeğin değerini bilmiyor!
  24.2.2018 - SEMT SAHALARI
  24.2.2018 - DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN!
  24.2.2018 - EN RAHAT ONLAR!