Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :51848157 Aktif Ziyaretçi :8868 20 Ekim 2017 Cuma
[17:41] Cumhuriyet Bayramı -- [16:21] Uyuşturucu operasyonunda 24 işyeri denetlendi! -- [16:09] Beyköy ve Boğaziçi Ak Parti Gençlik Kolları atandı -- [16:02] Projelerin durumu görüşüldü... Başkan Ay talimat verdi! -- [15:55] Düzce'de en fazla doğum bu ayda oldu! -- [15:32] Asfaltlama devam ediyor -- [15:24] Düzce, 5 pilot üniversite arasında! -- [15:14] Cumhuriyet etkinlikleri düzenleniyor -- [15:03] Mobilya Endüstrisi her yönüyle konuşuldu -- [14:55] Sağlık Müdüründen Ay'a ziyaret --
Küçük Sanayinin sorunu DÜZCE’NİN SORUNU!
Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bakan, “Küçük Sanayi Sitesinin 550 üyesi var ama bu üyelerin aileleri de var. Ayrıca müşteriler de var. Yani küçük sanayinin sorunu, aynı zamanda Düzce’nin de sorunu” diyor.
13.10.2017 - 13:09:37  Haberi Yazd?r

   Gazete burasıdüzce’nin bu haftaki röportaj konuklarından biri Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bakan.

   Bakan, “Yıllardır kentsel dönüşüm kapsamına alındığı söyleniyor. Bize herhangi bir sağlıklı bilgi verilmedi” diyor.

   Mehmet Bakan ile gerçekleştirdiğimiz röportajın ayrıntılarına geçelim..

   Gazete burasıdüzce: Sizi tanıyabilir miyiz?

   Mehmet Bakan: 1954'te İstanbul’da dünyaya geldim. Daha önce Düzce’deki birçok sivil toplum kuruluşunda görev yaptım. Kısaca sıralamak gerekirse Ticaret Sanayi Odası yönetim kurulu başkanlığı, Düzce Belediyesi meclis üyeliği ve bütçe komisyonu başkanlığı, spor kulüplerinde başkanlık gibi görevler yaptım.

   Şu anda Düzce Emniyetini Güçlendirme Derneği başkanlığı ve Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyorum. Bu doğrultuda Düzce Küçük Sanayi Sitesi, 1984 yılında Ticaret Sanayi Odası öncülüğünde kuruldu 1990 yılında başkanlığa seçildi ve o günden beri görevi yürütüyorum.

   1984'de kurulan site, 13 yıl mahkemelerle uğraştı yer probleminden dolayı. 1997 yılında ise çok büyük bir sel gerçekleşti Düzce’de. Küçük Melen Köprüsünün üstünden geçti sular. Bu da bizi engelledi. Tam kendimize geldik derken 1999 depremiyle karşılaştık. 2000 yılından beri imkanlarımız dahilinde faal çalışmalarımız devam ediyor.

   550 üyemiz var şu anda. 415 kişiye de iş yerlerini teslim ettik. Kooperatif olarak eski paraya göre 13 trilyon olarak aldığımız krediyi 4 trilyona düşürdük. Bu krediyi üyelerden toplanan aidatlarla ödüyoruz. Şu anda faal bir şekilde çalışıyoruz.

“BELEDİYE İŞLERİ YOĞUN HERHALDE Kİ,

VERİLEN SÖZLER BAZEN AKSIYOR”

   Belediye işleri yoğun herhalde ki, verilen sözler bazen aksıyor. Asfalt çalışmaları ha bugün başlayacak, ha yarın başlayacak. Bu işlerin de yakın zamanda hallolacağını düşünüyorum.  Yaklaşık üç sene önce Küçük Melen koruması için çalışmalar başlatıldı. Büyük çabalar sarf ettik. Düzce Küçük Sanayi Sitesine, kooperatif olarak yapabileceğimiz her şeyi yaptık.

   Bundan sonra asfalt ve çöp düzenlemesi gibi belediyenin yapacağı işler kaldı. Ufak tefek eksikler var. Bunu bazıları yanlış anlıyor. Kooperatifin yapması gerektiğini düşünüyorlar. Kooperatifin böyle bir imkanı yok zaten. Şu anda küçük sanayinin durumu bu! İnşallah daha çok küçük sanayiler yapılabilir.

“SOSYAL ALANLAR İÇİN PLANLAMALAR DA YAPILDI”

   Küçük Sanayi Sitesinin 550 üyesi var ama bu üyelerin aileleri de var. Ayrıca müşteriler de var. Yani küçük sanayinin sorunu, aynı zamanda Düzce’nin de sorunu! Sosyal alanlar için planlamalar da yapıldı. Her türlü etkinliğin yapılabileceği alanlar yapılacak. Bunları da biz yapacağız.

   Bizim iş yerlerimizin hepsinin önünde kanalizasyon son sistem, yağmurlama son sistem, içme suyu son sistem ve doğalgaz var. Hiçbir ilçede yokken bizde hepsi var. Bir tek asfaltımız yok!

   Bir de çöp konteynırı sorunumuz var. Bir de bazı sorumsuz kişiler, var olan çöp konteynırlarını da yakıyorlar. Zaman içerisinde bu da düzene girecek.

   Dere yatağını ıslah ettiğinizden bahsettiniz… Peki bu ıslah edilen yerde şu anda nasıl bir yapı var?

   İslah edilen yer bomboş bir yer şu anda. Hiçbir şey yok. Sanayi bölgesi olarak planlandı. 2. etap olarak bizim projelerimiz hazır.

   Şu anda bazı görüşmelerimiz devam ediyor.

   Sayın Valimiz ve Bakanımız da bu konuda bilgi sahibi. Şu anda Küçük Sanayi Sitesinde hayat başladı. Çevre düzenlemesi ve asfaltlama hariç her şeyi hazır.

   Bunu da belediye yapacak.

   Biz kooperatifin aldığı kredinin geri ödemesini yapıyoruz şu anda.

   Bu kredi bittiği zaman yönetim sistemine geçeceğiz.

“HERHANGİ BİR DÜZENLEME YAPILACAKSA

YENİ VE ESKİ SANAYİ SİTELERİ BİRLİKTE DÜŞÜNÜLMELİ”

   Diğer sanayi bölgeleriyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

   Şu anda eski sanayide iş yeri olan bir insanım. Eski sanayinin bir kooperatifi var.

   Fakat bu kontrolsüz büyümeyle 300’leri buldu esnaf sayısı. Esas sayısı ise 84'tü.

   Yıllardır kentsel dönüşüm kapsamına alındığı söyleniyor. Bize herhangi bir sağlıklı bilgi verilmedi.

   Basında Sayın Belediye Başkanının esnafla görüştüğü haberlerini görüyoruz. Ama yönetimle bir görüşme yapılmadı. Herhangi bir bilgi alışverişinde bulunulmadı.

   Şu anda oradaki esnaf mağdur… Sağlıklı çalışma ortamı yok.

   Mesela kredi almak istiyor ama sıfır değerde göründüğü için kredi alamıyor.

   Böyle bir planlama olduğu söyleniyor ama buradaki insanların böyle bir şeyden haberi yok. Yapılan bazı toplantılara biz de katıldık ama sonuç yok.

   Bana göre muhatap olarak kooperatif alınmalı. Kentsel Dönüşüme alınacak olan yerin bir yönetim kurulu var. Herhangi bir düzenleme yapılacaksa yeni ve eski sanayi siteleri birlikte düşünülmeli.

“ESAS YAPILMASI GEREKEN YERE KİMSE BAKMIYOR”

   Yeni sanayinin durumu ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

   Yeni Sanayide alt yapı yokmuş. Belediye Başkanı da şaşırdı buna. Orası da yanılmıyorsam 70 dükkan olarak kuruldu. Neredeyse 400'ü buldu dükkan sayısı. Mahallelerin içleri hep dükkan oldu. Düzensiz bir ilerleme var. Oranın da, eski sanayinin de yüzde 80'i zaten bize üye…

   Melen Park’a bir sürü şey yapıldı. Ama esas yapılması gereken yere kimse bakmıyor.

   Düzce'deki sanayi kapasitesini düşündüğümüzde Düzceliler'in araçlarıyla ilgili sorun yaşadıklarında şehir dışına gitmelerine gerek var mı?

   Düzce sanayisinin bağlı olduğu odalar var. Bu odalar zaman zaman kapasiteyi geliştirici şeyler yapıyorlar. Otomotiv sanayisiyle ilgili Düzce sanayisinin kapasitesi yeterlidir.

   Ama başka bir amaçla gidiyor olabilir insanlar. Servisi burada olmayabilir, parçası olmayabilir. Yoksa hiçbir yere gitmesine gerek yok.

“DÜZCE’NİN EN BÜYÜK SORUNU,

İLETİŞİM KOPUKLUĞU..”

   Sizce Düzce'nin en büyük sorunu nedir?

   Düzce'nin en büyük sorunu iletişim kopukluğudur. İstişare yapılmıyor. İnsanların birbirine karşı duyduğu sevginin azlığından kaynaklandığını düşünüyorum bunun. Bir de biliyorsunuz Düzce aslında 80 ille akrabadır. Her yerden insan var Düzce'de. Kültür çeşitliliği olduğu için bazı değişikler kimileri tarafından istenmiyor, kimileri de istiyor. Birbirimizi sevmemiz ve değer vermemiz gerekir. Başka Düzce yok!

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
'BEN YAPTIM OLDU'YLA OLMUYOR!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
DÜZCE VE BELEDİYE
 
  Ulviye Dikmen
DÜZCE’DE YAŞAYANLARIN SUÇU NE?
 
  Ahmet Altun
METAL FIRTINA
 
  Telat Çelik
KELEŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
NEYİN KAFASINI YAŞIYORUZ
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
BAKAN ÖZLÜ BAŞKANLIĞINDA TOPLANDILAR.. Düzce’ye ilişkin 182 proje görüşüldü
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Başkanlığı’nda Ankara’da yapılan yatırım koordinasyon toplantısında tam 182 proje görüşüldü.
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Aramızdan ayrılanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
Başvurular başladı!
Bilim, Sanayi ve Teknoloi Bakanlığının bağlı kuruluşu olan Türk Patent ve Marka Kurumu’nun üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği 1. Ulusal Üniversit
Muhtarlar Gününü kutladılar
Vali Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Ak Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir Muhtarlar Gününü kut
Ay: Birliğimiz güçlenerek devam edecek!
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Düzce Merkez mahalle muhtarları ile düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Muhtarlarla eş zamanlı çalışma ve işbirliğ
Oryantasyon eğitimleri sürüyor
Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yönetimi; öğrencileri bilgilendirmek, onların istek ve taleplerini değerlendirerek çözüm önerileri üretmek ve bölüm



Yeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " TOZAN, BAKAN ÖZLܒYE CEVAP VERDİ " Haberine...
 Azizerdoğan
 Sayın başkan ağzına sağlık çok güzel bi açıklama
  " Keşir açıkladı: Düzce'ye 4 milyonluk ödenek! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 4.5 milyon tl %70 oy potansiyeli olan bir ile, onuda yandaş partililerine verirsiniz. Sonrada açıklama yapar gururlanırsınız. Memlekette sayıştay diye bir kurum var ve bu kurum Türkiye Cumhuriyetinin kasasını denetliyor web adresi (https://www.sayistay.gov.tr/tr/?p=2&CategoryId=103) buradan verdiğiniz bu ufacık para yerine nelerin alındığını görebilirsiniz. Sayıştan bu raporları yazıyor ama gereğini yapamıyor çünkü verebileceği Mahkeme yok veya göz yemiyor.
  " MHP’den yeni Başkana parkla ilgili deli sorular! " Haberine...
 Hasan Tahsin
 Başkan samimi olun.Aday çıkarmadınız.Başkanlığı AKP ye tepsi ile verdiniz.Size yakışmadı.Düzce bunu unutmaz.
  " Muhtarlar Gününü kutladılar " Haberine...
 düzcelim
 yaşasın muhtarlar günümüz de olmuştur, hadi hayırlı olsun. durmak yok yola devam..
  " KELEŞ " Yazısına...
 Zekiye
  olan sadece ona olmadı hatta ona hiçbir şey olmadı. Kaybettiği bir şey yok. Parti de kaybetmez. İkinci defa Keleşi başkan seçen anlayış yine üç vekil için de seve seve oy verir.. Olan Düzce'ye olur..
  " KOMŞUDA ŞEHİT ATEŞİ! " Haberine...
 Cemil Tezcan
 Mekanı Cennet Olsun Şehidimizin
  " KOMŞUDA ŞEHİT ATEŞİ! " Haberine...
 Zafer Aktürk
 Allah şehadetini kabul etsin. Ailesine sabır versin.
  " KELEŞ " Yazısına...
 adil kara
 keleşin istifa edip gitmesi kesinlikle yanlış bu şekilde. nerde hata yapıp neleri yanlış yaptıgı anlaşılmadan istifa etmesi düzce için kayıp. keleşin tecrübesinden yararlanılmalı. yeni başkan keleşle istişarelerde bulunmalıki düzceye deger katabilsin. bir de düzce muhalefetine sözüm, keleş gitti kimse arayıp sormuyor hesap sorulmazmı. düzceli muhalefet bekliyor. muhalefet ne işle meşgul anlaşılır gibi degil. muhalefet galiba tatil yorgunlugu. belki mental yorgunluk yaşıyor. bari yapamadıkları muhalefetten istifa etsinler.
  " METAL FIRTINA " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 birileri düzcede istifa etmeli akp il başkanı muhalefet parti il başkanları düzceye katkı vermeyen mental yorgunluk yaşayan yöneticiler düzcede istifa etmeliki düzceyi yönetecek vizyon sahibi yöneticiler gelsin
  " DÜZCE VE BELEDİYE " Yazısına...
 ali yılmaz
 keleş gitti yerine getirdikleri başkandan beklentim sadece keleşin projelerini bitirebiirse başarılı olur. yoksa bunları başaramazsa muhalefete gün dogar. ama şimdiden aday bulmaları şart. adayı düzce kamuoyuna tanıtıp vizyon projelerle düzceyi yönetecek başkanı bulmaları. yoksa akp düzceliyi uyutarak dirdaha seçim kazanırsa düzce halkı akpyi kaldıramaz. kaç seneden beri düzceyi oyalamaktan başka icraatları yok.
Bu işte ustanın nerede yetiştiği önemli! Bu işte ustanın nerede yetiştiği önemli!
  O DA İSTİFA ETTİ!
  'BEN YAPTIM OLDU' DEDİNİZ AMA... Bakın cadde esnafı ne diyor?
  Fındık fiyatı mağdurlarına müjde!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ÖZLܒDEN MÜJDELİ HABER.. Düzce’ye 3.000 kişilik yeni istihdam
  KOMŞUDA ŞEHİT ATEŞİ!
  Düzce beyin göçü ALIYORMUŞ!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Genç kadın balkondan atladı, belediye başkanı gözaltına alındı!
  Memur olmak isteyenlere müjde !
  Sokak ortasında karısını defalarca bıçakladı
  O ZAM GERİ ALINDI!
  Duraklar da hazırlandı!
  Bu işte ustanın nerede yetiştiği önemli!
  Motokros finali Düzce'de!
  Yiğit talimat verdi: Vatandaştan bir kuruş istenmeyecek!
  Akça yeniden seçildi!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  13.10.2017 - 'BEN YAPTIM OLDU' DEDİNİZ AMA... Bakın cadde esnafı ne diyor?
  15.10.2017 - 'BEN YAPTIM OLDU'YLA OLMUYOR!
  16.10.2017 - KOMŞUDA ŞEHİT ATEŞİ!
  17.10.2017 - KELEŞ
  15.10.2017 - ÖZLܒDEN MÜJDELİ HABER.. Düzce’ye 3.000 kişilik yeni istihdam
  15.10.2017 - Düzce beyin göçü ALIYORMUŞ!
  15.10.2017 - Akça yeniden seçildi!
  15.10.2017 - DÜZCE’DE YAŞAYANLARIN SUÇU NE?
  16.10.2017 - DÜZCE VE BELEDİYE
  16.10.2017 - METAL FIRTINA