Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :58000248 Aktif Ziyaretçi :1524 25 Haziran 2018 Pazartesi
[18:19] Düzce Seçim Sonuçları -- [18:12] Trafikte Facia! -- [17:37] Oy Verme İşlemi Sona Erdi! -- [17:24] Çok Acı Kaza! -- [17:03] Önce Sandığa, Sonra Düğüne! -- [16:50] Bakan Özlü Oyunu Kullandı -- [15:38] Düzce Seçim Sonuçları -- [16:21] Düzce'den Uzanan Sağlık Eli! -- [16:06] Sağanak Yağış Geliyor! -- [11:34] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
Düzce Seçim Sonuçları
Küçük Sanayinin sorunu DÜZCE’NİN SORUNU!
Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bakan, “Küçük Sanayi Sitesinin 550 üyesi var ama bu üyelerin aileleri de var. Ayrıca müşteriler de var. Yani küçük sanayinin sorunu, aynı zamanda Düzce’nin de sorunu” diyor.
13.10.2017 - 13:09:37  Haberi Yazd?r

   Gazete burasıdüzce’nin bu haftaki röportaj konuklarından biri Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bakan.

   Bakan, “Yıllardır kentsel dönüşüm kapsamına alındığı söyleniyor. Bize herhangi bir sağlıklı bilgi verilmedi” diyor.

   Mehmet Bakan ile gerçekleştirdiğimiz röportajın ayrıntılarına geçelim..

   Gazete burasıdüzce: Sizi tanıyabilir miyiz?

   Mehmet Bakan: 1954'te İstanbul’da dünyaya geldim. Daha önce Düzce’deki birçok sivil toplum kuruluşunda görev yaptım. Kısaca sıralamak gerekirse Ticaret Sanayi Odası yönetim kurulu başkanlığı, Düzce Belediyesi meclis üyeliği ve bütçe komisyonu başkanlığı, spor kulüplerinde başkanlık gibi görevler yaptım.

   Şu anda Düzce Emniyetini Güçlendirme Derneği başkanlığı ve Düzce Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyorum. Bu doğrultuda Düzce Küçük Sanayi Sitesi, 1984 yılında Ticaret Sanayi Odası öncülüğünde kuruldu 1990 yılında başkanlığa seçildi ve o günden beri görevi yürütüyorum.

   1984'de kurulan site, 13 yıl mahkemelerle uğraştı yer probleminden dolayı. 1997 yılında ise çok büyük bir sel gerçekleşti Düzce’de. Küçük Melen Köprüsünün üstünden geçti sular. Bu da bizi engelledi. Tam kendimize geldik derken 1999 depremiyle karşılaştık. 2000 yılından beri imkanlarımız dahilinde faal çalışmalarımız devam ediyor.

   550 üyemiz var şu anda. 415 kişiye de iş yerlerini teslim ettik. Kooperatif olarak eski paraya göre 13 trilyon olarak aldığımız krediyi 4 trilyona düşürdük. Bu krediyi üyelerden toplanan aidatlarla ödüyoruz. Şu anda faal bir şekilde çalışıyoruz.

“BELEDİYE İŞLERİ YOĞUN HERHALDE Kİ,

VERİLEN SÖZLER BAZEN AKSIYOR”

   Belediye işleri yoğun herhalde ki, verilen sözler bazen aksıyor. Asfalt çalışmaları ha bugün başlayacak, ha yarın başlayacak. Bu işlerin de yakın zamanda hallolacağını düşünüyorum.  Yaklaşık üç sene önce Küçük Melen koruması için çalışmalar başlatıldı. Büyük çabalar sarf ettik. Düzce Küçük Sanayi Sitesine, kooperatif olarak yapabileceğimiz her şeyi yaptık.

   Bundan sonra asfalt ve çöp düzenlemesi gibi belediyenin yapacağı işler kaldı. Ufak tefek eksikler var. Bunu bazıları yanlış anlıyor. Kooperatifin yapması gerektiğini düşünüyorlar. Kooperatifin böyle bir imkanı yok zaten. Şu anda küçük sanayinin durumu bu! İnşallah daha çok küçük sanayiler yapılabilir.

“SOSYAL ALANLAR İÇİN PLANLAMALAR DA YAPILDI”

   Küçük Sanayi Sitesinin 550 üyesi var ama bu üyelerin aileleri de var. Ayrıca müşteriler de var. Yani küçük sanayinin sorunu, aynı zamanda Düzce’nin de sorunu! Sosyal alanlar için planlamalar da yapıldı. Her türlü etkinliğin yapılabileceği alanlar yapılacak. Bunları da biz yapacağız.

   Bizim iş yerlerimizin hepsinin önünde kanalizasyon son sistem, yağmurlama son sistem, içme suyu son sistem ve doğalgaz var. Hiçbir ilçede yokken bizde hepsi var. Bir tek asfaltımız yok!

   Bir de çöp konteynırı sorunumuz var. Bir de bazı sorumsuz kişiler, var olan çöp konteynırlarını da yakıyorlar. Zaman içerisinde bu da düzene girecek.

   Dere yatağını ıslah ettiğinizden bahsettiniz… Peki bu ıslah edilen yerde şu anda nasıl bir yapı var?

   İslah edilen yer bomboş bir yer şu anda. Hiçbir şey yok. Sanayi bölgesi olarak planlandı. 2. etap olarak bizim projelerimiz hazır.

   Şu anda bazı görüşmelerimiz devam ediyor.

   Sayın Valimiz ve Bakanımız da bu konuda bilgi sahibi. Şu anda Küçük Sanayi Sitesinde hayat başladı. Çevre düzenlemesi ve asfaltlama hariç her şeyi hazır.

   Bunu da belediye yapacak.

   Biz kooperatifin aldığı kredinin geri ödemesini yapıyoruz şu anda.

   Bu kredi bittiği zaman yönetim sistemine geçeceğiz.

“HERHANGİ BİR DÜZENLEME YAPILACAKSA

YENİ VE ESKİ SANAYİ SİTELERİ BİRLİKTE DÜŞÜNÜLMELİ”

   Diğer sanayi bölgeleriyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

   Şu anda eski sanayide iş yeri olan bir insanım. Eski sanayinin bir kooperatifi var.

   Fakat bu kontrolsüz büyümeyle 300’leri buldu esnaf sayısı. Esas sayısı ise 84'tü.

   Yıllardır kentsel dönüşüm kapsamına alındığı söyleniyor. Bize herhangi bir sağlıklı bilgi verilmedi.

   Basında Sayın Belediye Başkanının esnafla görüştüğü haberlerini görüyoruz. Ama yönetimle bir görüşme yapılmadı. Herhangi bir bilgi alışverişinde bulunulmadı.

   Şu anda oradaki esnaf mağdur… Sağlıklı çalışma ortamı yok.

   Mesela kredi almak istiyor ama sıfır değerde göründüğü için kredi alamıyor.

   Böyle bir planlama olduğu söyleniyor ama buradaki insanların böyle bir şeyden haberi yok. Yapılan bazı toplantılara biz de katıldık ama sonuç yok.

   Bana göre muhatap olarak kooperatif alınmalı. Kentsel Dönüşüme alınacak olan yerin bir yönetim kurulu var. Herhangi bir düzenleme yapılacaksa yeni ve eski sanayi siteleri birlikte düşünülmeli.

“ESAS YAPILMASI GEREKEN YERE KİMSE BAKMIYOR”

   Yeni sanayinin durumu ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

   Yeni Sanayide alt yapı yokmuş. Belediye Başkanı da şaşırdı buna. Orası da yanılmıyorsam 70 dükkan olarak kuruldu. Neredeyse 400'ü buldu dükkan sayısı. Mahallelerin içleri hep dükkan oldu. Düzensiz bir ilerleme var. Oranın da, eski sanayinin de yüzde 80'i zaten bize üye…

   Melen Park’a bir sürü şey yapıldı. Ama esas yapılması gereken yere kimse bakmıyor.

   Düzce'deki sanayi kapasitesini düşündüğümüzde Düzceliler'in araçlarıyla ilgili sorun yaşadıklarında şehir dışına gitmelerine gerek var mı?

   Düzce sanayisinin bağlı olduğu odalar var. Bu odalar zaman zaman kapasiteyi geliştirici şeyler yapıyorlar. Otomotiv sanayisiyle ilgili Düzce sanayisinin kapasitesi yeterlidir.

   Ama başka bir amaçla gidiyor olabilir insanlar. Servisi burada olmayabilir, parçası olmayabilir. Yoksa hiçbir yere gitmesine gerek yok.

“DÜZCE’NİN EN BÜYÜK SORUNU,

İLETİŞİM KOPUKLUĞU..”

   Sizce Düzce'nin en büyük sorunu nedir?

   Düzce'nin en büyük sorunu iletişim kopukluğudur. İstişare yapılmıyor. İnsanların birbirine karşı duyduğu sevginin azlığından kaynaklandığını düşünüyorum bunun. Bir de biliyorsunuz Düzce aslında 80 ille akrabadır. Her yerden insan var Düzce'de. Kültür çeşitliliği olduğu için bazı değişikler kimileri tarafından istenmiyor, kimileri de istiyor. Birbirimizi sevmemiz ve değer vermemiz gerekir. Başka Düzce yok!

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
ÖNEMLİ OLAN!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
SEÇİM PANORAMASI
 
  Ulviye Dikmen
RANTINIZ BATSIN! DOĞA YAŞASIN!
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
İŞGALDEN KURTULUŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
CANSIZ, EVLATSIZ ÜYELER!
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
YAZ SPOR OKULLARI YARARLI MI?
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Boruya Sıkışan Kediyi Kurtardılar " Haberine...
 ulviye dikmen
 hayat kurtarmak hele hele minik bir kedinin hayatını kurtarmak çok görmediğimiz ama çok güzel birşey duyarlı davranış için teşekkür ederim
  " Hayvan Hakları Yasası İçin Daha Neyi Bekliyoruz? " Haberine...
 ulviye dikmen
 yıllardır hayvan hakları savunuculuğu yaparız da duyan yoktur.baronun hak savunucularına teşekkür ediyorum umarım insanlık duyularına birazcık hoş görüş saklar umudumla sokağın güzellerine yaşam kolaylığı diliyorum
  " Jimnastik kursu açıldı " Haberine...
 Ali gülaçtı
 Ben 9 yaşını bitiriyorum jimlastik kursuna gitmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
  " Bakan Özlü, Gazetemizi Ziyaret Etti " Haberine...
 osman turna
 sayın bakanı nezaketinden ötürü tebrik ediyorum. düzcenin düze çıkması için artık hiçbir engel kalmadı.
  " 'Darülaceze Bereketli Bir Şekilde Yürüyor' " Haberine...
 A.Rıza Özçelik
 Her ziyaretciye ayrı hediye ebru tablolar bitti herhalde.
  " Açıldığı gibi Zarar Verdiler! " Haberine...
 Gülşen Öncül Koçer
 Toplu yaşama yerlerinde nasıl hareket edeceğini bilmeyen insanların zihniyetlerini anlamak mümkün değil. Aynı zararı kendi satın aldığınız ürünlere veriyormusunuz? Bunlarda öyle hepimizin ortak malı. Zarar verenleri gördüğümüzde de uyarmalıyız.
  " Fındık Fiyatlarını Dolara Endeksli Yapacağım! " Haberine...
 Remzi Turan
 İYİ OLACAK. Artık Akp ye benden ve bizden oy çıkmaz...
  " HDP ADAYLARINDAN ZİYARET " Haberine...
 cesaret bulaşıcıdır
 Olması gereken bu. çünkü HDP yasal bir parti. bugün nasıl öbür partiler Düzce'de propaganda yapıyorlarsa onların da hakkı var. ister kabul edin ister kabul etmeyin
  " Melen Su Park Açılıyor! " Haberine...
 düzceli
 işletmesi cahit aydın a mı verildi
  " KEŞİR; ‘Eksikleri tartışılabilir ama; kronikleşmiş sorunları çözdük’ " Haberine...
 düzceli
 ben akpartiye hiç oy vermedim vermemde ancak kadının hakkını yememek lazım eğer birisi önüne hazırlayıp vermediyse düzce nin sorunlarının temeline inmiş ve iyi analiz etmiş olduğunu düşünmekteyim.Kafa yormuş düzce ile ilgili herşeyden önce bu nedenle teşekkürler ayşe keşir bir kadın olarakta teşekkürler.
Bakan Özlü, nikah şahidi oldu Bakan Özlü, nikah şahidi oldu
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  HDP ADAYLARINDAN ZİYARET
  Fındık Fiyatlarını Dolara Endeksli Yapacağım!
  Teber, son virajda istifa edenlerden destek istedi..
  MHP’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ‘Ceketimi koysam seçilir' Dönemi Bitti!
  Düzce Seçim Sonuçları
  YILMAZ: ‘Atatürk vücut bulsa bunları asar’
  Yağmur; ‘Düzce Bölge İllere örnek oldu’
  Açıldığı gibi Zarar Verdiler!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  'Darülaceze Bereketli Bir Şekilde Yürüyor'
  'Adımızı Altın Harflerle Yazdırdık'
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Bakan Özlü, Gazetemizi Ziyaret Etti
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Yığılca’yı 24 Hazirana Hazırlıyor
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Seçim Ofisleri Açıldı!
  19.6.2018 - HDP ADAYLARINDAN ZİYARET
  19.6.2018 - Fındık Fiyatlarını Dolara Endeksli Yapacağım!
  20.6.2018 - Açıldığı gibi Zarar Verdiler!
  20.6.2018 - 'Darülaceze Bereketli Bir Şekilde Yürüyor'
  21.6.2018 - Bakan Özlü, Gazetemizi Ziyaret Etti
  22.6.2018 - Jimnastik kursu açıldı
  23.6.2018 - Hayvan Hakları Yasası İçin Daha Neyi Bekliyoruz?
  23.6.2018 - Boruya Sıkışan Kediyi Kurtardılar