Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :39501739 Aktif Ziyaretçi :57510 27 Eylül 2016 Salı
[11:52] Düzce’de bugün vefat edenler -- [18:40] Keskin: Düzcelilik ruhu ile hizmet veriyoruz! -- [15:31] DTSO Meclisi toplandı! -- [15:24] Kupa, şehit için yola çıktı! -- [15:18] Belediye Müslüman Kadınlar zirvesinde! -- [15:11] Keleş: Gerekirse canlarını ortaya koyuyorlar! -- [15:07] Bilimle süzülen bal artık sofralarda! -- [14:29] BU DA İNDİRİMLİ KART KUYRUĞU! -- [14:10] Akçakoca’da balık bolluğu -- [10:28] Düzce’de bugün vefat edenler --
EĞİTİMDE YENİ İSİM, ‘KEP-AY’ EĞİTİM KURUMLARI MÜDÜRÜ BAŞARAN; Düzce’ye eğitimde farklı bir format kazandırmak istiyoruz
Düzce'de eğitime yeni bir renk ve soluk katmak üzere yola çıkan KEP-AY Eğitim Kurumu Müdürü Nihat Başaran'dan verdikleri hizmetler hakkında bilgiler aldık. Birçok branşta sertifikalı seminer programları da hazırlayacaklarını açıklayan Başaran, ilköğretim bazında ders takviyesinin yanı sıra ödev ve etüd ağırlıklı çalıştıklarını vurguladı.
02.11.2013 - 14:34:33  Haberi Yazd?r

   2013-2014 eğitim öğretim yılında faaliyete geçen KEP-AY Eğitim Kurumu Müdürü Nihat Başaran'dan yaptıkları çalışmalar ve sundukları imkanlarla ilgili bilgiler aldık. Sadece başarıyı yükseltmekten ziyade çalışma disiplini, doğru ders çalışma teknikleri ve sağlıklı ebeveyn ilişkileri konularında da çalıştıklarını vurgulayan Başaran, sertifikalı seminer programlarını açıkladı.

TEMEL HEDEFİMİZ ÇALIŞMA DİSİPLİNİ KAZANDIRMAK

   burasıdüzce: Nihat Bey öncelikle hedefleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

   Nihat BAŞARAN: Düzce’ye eğitimde farklı bir format kazandırmak istiyoruz. KEP’in açılımı ‘Kaliteli Eğitim Programı’dır. Özellikle ilköğretimde 1.2.3. ve 4. sınıf öğrencilerine ödev desteği, doğru ders çalışma teknikleri ve çalışma disiplini kazandırmayı amaçlıyoruz. Bir başka deyişle sadece notlarının ve ders başarılarının yükselmesi değil bizim için önemli olan. Bunlar olurken aynı zamanda doğru hedef belirleme konusunda da rehberlik ve danışma hizmeti sunarak öğrencinin ilgi ve yeteneği yüksek olan branşların tespit edilmesi. Elbette tüm bu imkanların 15-16 kişilik yeni,  modern ve teknolojik olarak desteklenmiş bir ortamda sunulması.

İLKÖĞRETİMDE MÜFREDATA UYGUN

EĞİTİM PROGRAMI…

   burasıdüzce: Tüm bu rehberlik hizmetlerinizde aileler de devreye giriyor değil mi?

   N.B: Elbette. Hedefimiz, velilerle sağlıklı bir diyalog oluşturarak çocukların psiko-sosyal gelişimlerini yakından takip etmek. Dolayısıyla ebeveynlerle sürekli iletişimde halinde bulunmak. Güçlü eğitim kadromuz ile öğrencilerin ders ve sınav başarılarını daha yukarılara çekme gayreti ile çalışıyoruz. Yeri gelmişken okul başarısına da değinmek istiyorum. Bildiğiniz gibi 6.7 ve 8. sınıflarda artık liseye geçişte okul başarı puanları baz alınacak. Kademeli olarak geçilecek sistem için bu yıldan değişiklikler yapıldı. İşte biz de bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış müfredatlara paralel bir eğitim planı öngörüyoruz. Böylece zaten çocuk öğrendiklerini vakit geçmeden tekrar şansını elde etmiş oluyor. Başarı da bir nevi kendiliğinden yükseliyor.

 

SERTİFİKALI

SEMİNERLERİMİZ

YAKINDA BAŞLIYOR

 

   B.D: Erken İngilizce, yetişkinler için İngilizce kursu ve bilgisayar dışında bir de seminerleriniz olacak değil mi?

   N.B: Evet aynen öyle. Birçok branşta tek günlük ve her biri iki dalın sertifikasını birden kapsayacak şekilde seminerlerimiz olacak. Örnek vermek gerekirse satış ve pazarlama, ön muhasebe, müşteri memnuniyeti, diksiyon ve etkili konuşma, yaratıcı drama, çocuk gelişimi ve psikolojisi gibi. Müsadenizle ben bu noktada branşların içeriğiyle ilgili olarak bazı bilgiler aktarmak istiyorum. Muhesebe, satış ve pazarlama, müşteri ilişkileri nispeten herkesin duyduğu ve hayatın içinde muhatap olduğu branşlar. Peki yaratıcı drama, diksiyon, insan kaynakları yönetimi, pozitif yaşam dendiğinde ne anlamalıyız?.. Yaratıcı drama ile amaçlanan insanın kendisini keşfetmesidir. Yaratıcı drama programı; ısınma, tanışma, kaynaşma, güven, uyum, duyu çalışması, konsantrasyon, beden dili, ses, ritm, rol ve doğaçlama gibi peş peşe gelen konulardan oluşuyor. Motivasyon ise çoğumuzun bildiği gibi bizi davranışta bulunmaya iten güçtür. Yani motivasyonunuz ne kadar yüksek olursa başarınız da o ölçüde katlanacaktır.

KATILIMCI, İHTİYACINA GÖRE İKİ BRANŞ SEÇECEK

   B.D: Stres ve pozitif yaşam seminerinde hangi bilgileri edinecekler?

   N.B: Bu seminer stresin olumsuz etkilerini hayatında hisseden ve performansını yükseltmek isteyen herkesin katılabileceği bir program. Amaç, hayatımızdaki stres faktörleriyle baş etme yollarını öğrenmek. Ayrıca Türkçemizin doğru ve güzel kullanımını sağlamak için diksiyon ve etkili konuşma seminerimiz olacak. Bu seminerde katılımcılar dilimizle ilgili doğru bildikleri yanlışlarını bizzat görüp, daha temiz ve etkili Türkçe kullanmak konusunda ustalık kazanacaklar. Elbette burada her bir katılımcı kendi iş deneyimlerine ya da yapmak istediklerine bağlı olarak branş tercihi yapacak. Ve tek bir gün zaman ayırarak, iki sertifikaya birden sahip olacak.  

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
YEMEZLER BİRADER, YEMEZLER!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
HADİ BAKALIM KOLAY GELSİN!!!
 
  Ulviye Dikmen
Sosyal yaşam yoksa bir memlekette..
 
  Ahmet Altun
KURBAN
 
  Telat Çelik
B.E.S
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Adem Turgut
Madem bizim atasözleri yeteri kadar anla
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
SPOR TOTO 3. LİG VE DÜZCESPOR
 
  Caner Besler
Kamp değerlendirmesi
 
Ebru icazetini aldı!
Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Dr. Yusuf Parlak, ebru sanatı alanında icazet aldı. Parlak’
19 branşta kurs açılıyor!
Düzce Belediyesi tarafından 2016-2017 dönemi için 19 branşta Meslek Edindirme Kursu açılacak. 26 Eylül tarihinden itibaren kayıtlar başlayacak.
FETÖ SORUŞTURMASINDA 4 KİŞİ TUTUKLANDI!
Düzce’de FETÖ soruşturması kapsamında sürdürülen çalışmalar sonucunda mahkemeye sevk edilen 4 kişi tutuklandı.
CHP Heyeti Bakan Özlü’ye gidiyor..
CHP Düzce İl ve Merkez İlçe Teşkilatları oluşturdukları bir heyetle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’yü ziyaret edecek.
Yılın ilk karı çok yakınımıza yağdı!
Havaların soğumasıyla birlikte Bolu'nun Gerede ilçesine yılın ilk karı yağdı.
Düzce’de bugün vefat edenler
Aramızdan ayrılanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.Yeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Servis araçları denetlendi " Haberine...
 Bayram CAKMAK
  Cok güzel bir uygulama, BRAVO...
  " CHP Heyeti Bakan Özlü’ye gidiyor.. " Haberine...
 Ali kindakçi
 Sayın tozan inşallah çöplük sorununu da dile getirirsiniz
  " CHP Heyeti Bakan Özlü’ye gidiyor.. " Haberine...
 ahmet besla
 düzcede yapılmayan bütün hizmetleri chp tesbit edip bakana bildirsin bakanın düzce için çalışıp çalışmadıgı anlasın ve yıl sonunda karne verilsin
  " Eminiz ki Sayın Keleş.... " Yazısına...
 Serap Uzun
 Düzcede değişen bir şey yok. bir terminal bile yok sayılır. faiş fiyatlarla yapılan ihale sonra iptal. sonuç sifir
  " Eminiz ki Sayın Keleş.... " Yazısına...
 Gülşen
 Valla biz halkın söyledikleri hep kulak arkası ediliyor. Siz basın olarak bari gündemde sürekli tutmaya gayret edin ki birşeyler yapılabilsin. Bu arada ağzınıza sağlık.
  " Eminiz ki Sayın Keleş.... " Yazısına...
 Hüseyin
 ağzına sağlık
  " Ayşegül Terzi'ye yapılan saldırıyı kınadılar! " Haberine...
 ANALİZCİ
 Millet olarak bazı değerleri hiçe saymaktayız. Toplumun kaldırmadığı şeylere destek olmak aleni olarak yandaş olmak demektir. Olayı tasvip etmiyorum ama bu olayın tezgahtarları kesin olarak diş güçlerdir. Olayı tezgahlıyorlar ki toplumda sansasyonelik oluşsun ve nemalanalım. CHP de aynı fikirdedir. Olaya konu olan adam maneviyattan bahsederken devlet memuru olan şortlu bayan ise ben özgürüm havasında. Ancak basını iyi takip edenler bunun bir oyun olduğu anlamakta zorluk çekmekteler zira bir basının servis ettiği habere göre olayın sahte kahramanlarının aynı tip tişört giydiği ve üzerinde de LONDON yazdığı şeklindeki haberi okumalarını tavsiye ederim. Demek ki bu oyunun diş mihraki belli olmuştur. Bu bir İngiliz oyunudur. Kanmayalım chp liler siz de kanmamaya çalışın bir gün olsun vatan sevdası içinizden çiçek açsın. Sizin genel başkanın teröristlere ARKADAŞLARIM dediğini unutarak sanırım bu bayanı da sahiplenmektesiniz. O zaman bir bayanın sarıklı insanlara saldırısını da kınayın. Her türlü şeyde art niyet beslemeniz size hiç bir şey kazandırmaz
  " Öğrenciler barikat kurup nöbet tutmaya başladı! " Haberine...
 Kuyumcu
 Kız ve erkek aynı binada eğitim görse zararı kime olur ki? Onların doğası bir arada olmalarını gerektirir. İleride daha mantıklı ve tutarlı bireyler yetişir. Karşı cinsi sadece karşı cins olarak gören çocuklar yanlış tutumlara ve sapkınlıklara daha çabuk kapılırlar. Yasak sadece arzu doğurur ve bu da en çok çocuklara zarar getirir. Kız erkek bir arada okuduk hepimiz ve biliyoruz ki kız ve erkek ayrılan okullarda her zaman daha fazla sorun olmuştur. Toplumda sanki ayrı mı yaşıyoruz okulda ayrılacağız???? Aklın yolundan hep şaşıyoruz ve sonunda karanlığa doğru gidiyoruz maalesef...
  " YEMEZLER BİRADER, YEMEZLER! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzcenin sorunlarını çözecek bir bakanın olması düzce için güzel ama düzcede yatırımları yapacak düzce için proje üretecek bu gibi konularda koordineli çalışacak ekipler bulmak mümkün degil. düzce belediyesi valilik il meclis başkanı akp il başkanını koordineli şekilde çalışması lazım ama bunu görmek mümkün degil. düzce yine sahipsiz yine her kafadan ses çıkan kurumlar derslerine çalışmıyor başı boş düzce yönetiliyor
  " Nahit Altan vefat etti " Haberine...
 Kazım Secerli
 Değerli komşumuz,yaşdaşımız,Kırım Derneğimizin Düzce onursal Başkanımızın ani vefatı camiamızı şoke etmiştir.Nuri ve Cihan Yeğenlerimize,tüm yakınlarına başsağlığı diler,ACİLEN görüşebilmek için aramalarını bekleriz:SLM,Kazım Secerli Ailesi,Akçakoca,Çınarapt.komşunuz;
Gazeteci, toplumun bir adım önünde olmalı! Gazeteci, toplumun bir adım önünde olmalı!
  Yılın ilk karı çok yakınımıza yağdı!
  FETÖ SORUŞTURMASINDA 4 KİŞİ TUTUKLANDI!
  Öğrenciler barikat kurup nöbet tutmaya başladı!
  FETÖ SORUŞTURMASINDA 7 ÖĞRETMEN TUTUKLANDI!
  Krempark AVM otomobil sahibi yaptı!
  Müdür Vekili Şule Ciritçioğlu oldu!
  Ak Parti Sivrikaya ailesinin acısını paylaştı!
  Fındık hasadından sonra bunu yapmayın!
  Onlarca evi su bastı!
  19 branşta kurs açılıyor!
  Okullarından gözyaşları içinde ayrıldılar!
  Ayşegül Terzi'ye yapılan saldırıyı kınadılar!
  Ahşap evini 4 kez ayrı noktaya taşıdı!
  Borç yapılandırma için başvurular başladı!
  Hortum çatıları uçurdu, 3 kişi yaralandı!
  8 kavanoz esrar ele geçirildi!
  CHP Heyeti Bakan Özlü’ye gidiyor..
  Vali Zülkif Dağlı göreve başladı!
  Takla atan araçtaki iki kişi yaralandı!
  Evde sağlık hizmeti umut oluyor!
  22.9.2016 - Eminiz ki Sayın Keleş....
  23.9.2016 - CHP Heyeti Bakan Özlü’ye gidiyor..
  22.9.2016 - Ayşegül Terzi'ye yapılan saldırıyı kınadılar!
  21.9.2016 - Öğrenciler barikat kurup nöbet tutmaya başladı!
  24.9.2016 - Servis araçları denetlendi