Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :55544250 Aktif Ziyaretçi :54033 24 Şubat 2018 Cumartesi
[12:16] EN RAHAT ONLAR! -- [12:12] TÜTÜNCÜ; “Düzce halkına Keleş’in istifasının nedenini açıklamak zorundasınız” -- [12:08] Moral depoladılar -- [11:53] İnsanlar ne yazık ki emeğin değerini bilmiyor! -- [11:51] DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN! -- [11:48] Hey siyasetçi ses ver! Sesimi duyan var mı? -- [11:45] MALZEME -- [11:42] KATILIM -- [10:49] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [16:30] Prim borcu bulunan Bağkur'lu çiftçiye emeklilik fırsatı --
Doğru bilgisayar, tüketicinin ihtiyacına cevap verendir
Doğan Bilgisayar yöneticisi Doğan Biçer; “Doğru bilgisayar, tüketicinin ihtiyacına cevap veren bilgisayardır. Bu nedenle bilgisayar alırken öncelikle hangi nedenle bilgisayara ihtiyaç duyduğunu iyi tespit etmeli” dedi.
20.04.2012 - 11:56:09  Haberi Yazd?r

 

 

Bu hafta sektörel bölümümüzün konuğu, bilgisayar ve bilişim konularında 90'lı yılların başından bu yana hizmet vermiş, başarılı olmuş ve Doğan Bilgisayar adı ile Düzce'de bilgisayar sektöründeki hizmetlerine devam eden Doğan Biçer...

 

   ...Doğan Bey, uzun süredir bilgisayar sektöründe olduğunuzu biliyoruz. Düzce’de bilgisayar kullanımına olan ilgiyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

   ...1990'lı yılların başından beri bilgisayar sektöründeyim. Bilişim sektöründeki kariyerime SiemensSim.Corp. firması teknik servis ekibinde başladım. Daha sonra İstanbul'da “DgNComputerSystems “ olarak teknik servis ve satış hizmeti veren kendi şirketimi kurdum. 2009 yılında ailemin de burada olması sebebiyle Düzce'ye yerleştim ve Doğan Bilgisayar olarak tüm bilgi birikimimizle burada garantili hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

   Düzce de farklı yaş ve sosyo-ekonomik gruplarından oluşan bir müşteri portföyümüz var. Artık hemen her eve bilgisayarın girmeye başladığını görüyorum. Gençler bilgisayarı sosyalleşmek ve eğlenmek için kullanmayı daha çok tercih ediyorlar. Sosyal paylaşım sitelerine girmek ve güncel bilgisayar oyunlarını oynamak öncelikli talepleri. Orta yaş ve üzerinde ise daha çok veri saklamak, internette sörf yapmak ve uzakta yaşayan aile bireyleri ile iletişim gibi taleplerle karşılaşıyoruz. Tabii ki her geçen gün bilgisayar kullanımına artan bir ilgi var.

 

  Örneğin özellikle internetten alışveriş ve ilan sitelerinde Düzceli kullanıcıları sıklıkla görebilirsiniz. 

   Bu oranda son 3 yılda özellikle Düzce bazında ciddi artış gözlemlemekteyim.

 

“UZMANDAN

YARDIM ALMALIDIR”

   ...Tüketici doğru bilgisayar seçimini nasıl yapabilir? Yeni bilgisayar alırken nelere dikkat edilmesini önerirsiniz?

 

   ...Öncelikle doğru bilgisayar, tüketicinin ihtiyacına cevap veren bilgisayardır. Bu nedenle bilgisayar alırken öncelikle hangi nedenle bilgisayara ihtiyaç duyduğunu iyi tespit etmeli.

 

   Bu konuda tecrübeli değil veya kararsız ise bilişim sektöründe tecrübeli bir uzmandan fikir, yardım almalıdır.

 

   Yeni bilgisayar alırken örneğin ağırlıklı oyun oynamak isteyen birine mutlaka işlemci gücü, bellek miktarı ve görüntüleme kapasitesi yüksek bir bilgisayar gerekirken, sadece internette sörf, bankacılık işlemleri, multimedia kullanım vs. gibi genel işler için ise daha standart özellikte bir bilgisayar kullanıcının ihtiyacını karşılayabilir. Ya da “bilgisayarım sürekli yanımda olsun” diyenler için küçük ekranlı netbooklar, tablet pc'ler ihtiyacı karşılarken, ev kullanımı için tercihe göre mutlaka masaüstü sistem veya standart dizüstü önerilebilir. Bu etkenler bilgisayarların fiyatını birebir belirleyen seçeneklerdir. Tabii ki örnekler ve konfigürasyonlar çoğaltılabilir.

 

  Bilgisayar ve donanımlarını alırken kullanıcının düştüğü en önemli yanılgılardan biri ise,  bilişim sektöründe artan rekabet ortamı ile birlikte firmaların “Yanıltıcı Fiyat  Donanım Özellikleri” içeren kampanyaları.

 

 Saat veya gün sınırlamalı kampanyalarda sunulan ucuz olduğu iddia edilen cihazlar ani kararla ve özellikleri incelenmeden alındığında, ertesi günden itibaren alınan cihaz pratik kullanımda ihtiyacı karşılayamayabiliyor.

 

“GARANTİ KOŞULLARI MUTLAKA İNCELENMELİ”

 

 ...Bilgisayarda garanti kapsamına neler girer ve tüketici bu hizmetten nasıl faydalanabilir?

 

   ...Elektronik ekipmanlar genel olarak 1-3 yıl firma garanti kapsamında gelirler. Süreler cihaz ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

  Yaygın olarak 2 yıl cihazda, 1 yıl bataryada garanti standarttır. Yeni aldığınız cihazın her

ekipmanı garanti kapsamındadır. Bazı garanti kapsamı dışında bırakan faktörler olabilir ki bu da cihazın türüne göre değişmektedir. Yeni alınmış cihazlara fiziki müdahaleler, kırma, düşürme, sıvı teması gibi etkenleri garanti kapsamı dışı faktörlere örnekleyebiliriz. Ayrıca cihazla birlikte gelen garanti koşulları kılavuzu mutlaka incelenmelidir ve önemlidir.

 

  Arıza durumlarında ise satıcınızla irtibata geçmeniz yeterlidir. Bazı firmalar satıştan sonra kullanıcıyı üretici firmayla baş başa bırakabilmekte ve bu durum kullanıcıya ciddi bir zaman kaybı olarak geri dönmektedir.

 

  ...Satış sonrası hizmetin önemi nedir?

 

...Özellikle uzun süreli kullanım vadeden ürünlerde bilinçli tüketicinin satış sonrası hizmete kolay ulaşabilmesi çok önemli. Hatırı sayılır miktarlar ödeyip sonrasında ürünle ilgili aksaklık yaşadığınızda veya kullanımda bir problem olduğunda kolay ulaşabileceğiniz bir muhatap bulabilmelisiniz. Satıcının sattığı ürünün gerek yazılımsal, gerekse donanımsal özelliklerine hakim olması, tüketiciye bu konularda destek vermesi, oluşan teknik sorunlarda gerekli hizmeti hızla iletebilmesi tüketici adına büyük avantaj.

 

“VATANDAŞ,

UYGUN

FİYATA KANIP

ALABİLİR...”

 

   ...İkinci el bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli? İkinci el alan tüketici garantili bilgisayar alma imkânına sahip olabilir mi?

 

   ...İkinci el bilgisayar alımı gerçekten de iyi analiz ve güvenilir bir satıcı modeli gerektiriyor. Bu pazarda ikinci el olarak satılan kısa ömürlü birçok ürün var. Örneğin bilgisayarın anakartı hasarlanmıştır, chip ısıtma gibi geçici çözümler üreterek ancak 3-5 ay ömrü olabilecek bilgisayarları satabiliyorlar. Tabii dış görünüşü herhangi bir bilgisayar gibi olan bu ürünleri teknik bilgisi olmayan sıradan her vatandaş uygun fiyatına kanıp alabilir. Sonrasında da ise problemle karşılaştığında muhatap bulamaz.

 

  ...Bilgisayarımızın uzun ömürlü olması için nelere dikkat etmemizi önerirsiniz?

   ...Öncelikle cihazımızı temiz ortamlarda, uygun sıcaklık koşullarında ve titiz kullanmalıyız. Unutmayalım ki elektronik ekipmanlar çok hassas mikro parçalardan oluşmaktadır. İkinci bir önemli nokta ise bakımdır. İster masaüstü, ister dizüstü olsun mutlaka bakımlar zamanında ve konuyla ilgili uzman personel tarafından yapılmalıdır.

 

“CİHAZ, TÜM GÜNCELLEMELER

YAPILDIKTAN SONRA TESLİM EDİLMELİ”

 

   ...İnternet bağlandıktan sonra zaman zaman standart ücret üzerinde yüksek faturalarla karşılaşabiliyoruz. Bunun sebebi nedir?

 

   ...Bu sık karşılaşılan bir problem. Yeni bilgisayar almış veya bilgisayarı kulaktan dolma bilgilerle deneyimsiz kişilerce formatlanmış kullanıcılarda bu soruna daha sık rastlanıyor. Bilgisayarın kurulumu ya da formatı yapılırken yapan firma ya da teknik servis sorumlusu özellikle tüm güncellemeleri yaptıktan sonra bilgisayarı teslim etmelidir.

 

   Eğer eksik güncelleme ile bilgisayar teslim edilirse, doğru programlar yüklenmemiş ise, antivirüs programı unutulmuşsa vs. kullanıcının kontrolü dışında özellikle kritik güvenlik güncellemeleri olmak üzere bu işlemler bilgisayar internete herhangi bir şekilde bağlandığında otomatik olarak yapılmaya başlıyor.

 

   Kısacası cihazınız hatalı işlemleri düzeltmek için kendini günümüze senkronize etmeye çalışıyor ve yüklü bir kota kaybına neden oluyor.

 

   Dolayısıyla 20-30 Lira gelmesini beklediği fatura 60150 Lira veya daha fazla geldiğinde kullanıcı şaşırıyor.

 

   Özellikle formatı uygun fiyata yaptığını iddia eden bazı firmalar veya konuyla ilgili tecrübesiz kişiler, sonrasında kullanıcıya bu ciddi rakamsal sıkıntıyı yaşatabiliyor. Tabii cihazlarının yeniden bakımını da unutmamak lazım.

Peki, Senin Yorumun?
Mehtap  /  5.10.2017 - 16:38:30
 Teşekkürler herşey için
merve  /  29.7.2017 - 05:39:05
 Teşekkürler doğan
ali can köse  /  2.11.2016 - 14:39:33
 faydalandım teşekürler
Hakan keskin  /  13.7.2016 - 20:12:24
 Teşekkürler
Yavuz  /  6.11.2015 - 02:02:14
 Büyüksün Doğan abi :)
hakan  /  06.08.2014 - 00:35:19
 bu işlerin hocasıdır kardeşimiz
Abdullah  /  09.01.2014 - 15:18:34
 bilgi için tşk ederiz
Hasan C. Tahsin  /  22.04.2012 - 04:19:37
 işininin hakkını iki kere veren bir kardeşimiz kendisine teşekkür ederim. ALLAH yolunu her dayim açık etsin
  Fatih Melih Maradit
DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
KATILIM
 
  Ulviye Dikmen
Cemre bu sefer insanlığa düşsün!
 
  Ahmet Altun
SAVUNMA
 
  Telat Çelik
MALZEME
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
Hey siyasetçi ses ver! Sesimi duyan var
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
SEMT SAHALARI
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
Valilikten Önemli Duyuru!
'Bağımlılıklarla mücadele için bir nedenimiz var!'
Yeşilay’ın 98. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Kaynaşlı’da kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli e
Otomotiv Sektörüne daha etkin bir piyasa denetimi geliyor!
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre; "Otomotiv Ürünlerine İlişkin Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliği" Resmi Gazetede yayı
Verimlilik Artacak!
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli ile meclis salonunda düzenlenen toplantı ile bir araya geldi. Başkan Ay, personelin
Düzce, Afrin için Tek Yürek!
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay öncülüğünde “Afrin’de Zeytin Dalı Harekatına Destek” için Düzce Belediyesi önünden Anıtpark meydanına yürüyüş düzenlendi.
Çevre Düzenlemeleri Yapılıyor
Düzce Belediyesi mahalle muhtarları için yapılan hizmet binalarının çevre düzenlemelerini tamamlıyor.Yeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " TÜTÜNCÜ; “Düzce halkına Keleş’in istifasının nedenini açıklamak zorundasınız” " Haberine...
 muhalif düzceli
 çok güzel demişsiniz. keleşin istifasının arkasında neler oldugunu keleşin yaptıklarını yapamadıklarını ortaya dökünki düzce kamuoyu aydınlansın. kuru görültü yapıp düzce kamuoyunu etkileyemez. muhalefet işte fırsat. düzcede ismi duyulmamış belediye başkanı dursun ay onun icraatlarını sorgulayın. eski başkanın vaatlerini yerine getirip getiremeyecegini sorgulayın. takip edin, gündemde tutup düzce kamuoyunun ilgisini çekinki muhalefetin gücünü halka gösterin. işte fırsat muhalefet keleşin yoklugunda düzcede milletvekili hatta belediye başkanlıgını kazanmak için ugraşmazsa yine yaşayacagı muhalefetin hüsran
  " EN RAHAT ONLAR! " Haberine...
 selim yıldız
 bundan güzel düzce muhalefeti tasfir edilemezdi. düzcedeki muhalefetin durumu bu.
  " KATILIM " Yazısına...
 hayal ötesi
 düzcenin gelecegini planlayan siyasiler nerde. yöneticiler nerde. bana sorsalar düzceyi şöyle hayal ederdim; düzcemiz spor şehri olabilir. fenerbahçe geldi düzce ulusalda temmuzda gündem oluyor. galatasarayıda gölyaka küyüdüzünde arazi verilse düzce gündem olur. beşiktaşta kaynaşlı kurugele gelecekti ama siyasiler kaçırdı. kenan sofuoglu cumayerine pist yapıyor. rafting kardüz kayak merkezi gibi yatırım yapılsa düzceye, düzce turist çeker gelişir zenginleşir büyür ama yöneticileri harekete geçirecek irade yok. uzel arazisini yerli otomobile versek düzcede işsizlik kalmaz. tren tranvay yollarını düzceden geçirsek, akçakoca alaplı arasında havalmanı yapılsa. bunun gibi gelecege dair düzceli proje üretse bu yatırımların yarısı yapılsa düzceyi kimse tutamaz ama hayaldan öteye geçmez.
  " DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN! " Yazısına...
 ahmet besla
 sayın maradit düzcede muhalefet partileri tabela partisi olmaktan öteye gidemiyorlar. nedeni düzce halkının sorunlarını gündemde tutup iktidarı köşeye sıkıstıracaklarına onlar da iktidarın düzceliyi kör dövüş taktigiyle düzce halkını uyutuyorsa muhalefette uykuya dalıyor. seçim zamanı ortaya çıkıyor sonrası yine hüsran muhalefet için. çevremizdeki iller muhalefet milletvekilleri, belediye başkanları çıkarırken düzceli muhalefet yine seyirci kalıyor. insan merak eder komşu iller nasıl yapıyor da çıkarıyor. düzcede muhalefetin başarısızlıgını analizini yapar ama muhalefet ders almıyor. işin özü muhalefet iktidarın kuyruguna takılmış. gelecekle ilgili sorunlarla ilgili düzce halkına yol göstermeyle işleri kalmamış. düzcede de tabelada görünmenin peşine düşmüş muhalefet. düzcedeki muhalefeti durumu işte bu
  " SEMT SAHALARI " Yazısına...
 düzce spor kamuoyu
 düzceli siyasileri harekete geçiremezseniz düzcenin spor alanındaki sorunlarının çözülmesini beklemek hayal olur
  " Hey siyasetçi ses ver! Sesimi duyan var mı? " Yazısına...
 ali sarı
 Düzcede siyasetçiler oy azamanı ortaya çıkarlar. bir çok vaat verirler çogunu yapmazlar. bu vaatler birikir çöp yıgını olur. kardüzü davos yaparlar. düzceden hızlı tren geçirirler. metrobüs getirirler. filim platosu yaparlar. otoban osb baglantısı yaparlar. bunun gibi vaat verip bir köşeye çekilip gelecek seçime kadar ortalıkta gözükmez. ortaya çıktıklarında yandaşlarını gözeten yeni vaatlerle düzce halkını oyalayan siyasetçilerin düzceye verecegi getirecegi yatırımı beklemek hayal olur. düzce halkının sesi duyması hayal olur. ayrıca birde muhalif siyasiler var. onlarda düzce için ne işter nede hayal kurarlar. seçimden seçime ortaya çıkıp düzceli sorunlarla boguşuyormuş umurlarında olmayan muhalefetede seslenmek lazım. biraz düzcenin gelecegini düşünseler iyi olacak .
  " İnsanlar ne yazık ki emeğin değerini bilmiyor! " Haberine...
 Sevilay
 Sorun burada ... Dusunmuyoruz...fikir uretmiyoruz...
  " MALZEME " Yazısına...
 adil kara
 sayın talat bey yazınıza katılmamak elde degil. düzceyi yöneten bu zihniyet düzceye dogru dürüst bir yatırımı yok. anlayacagınız bir dikili taştan başka icraatları yok. ama nedense her seçimde oyları yine götüren iktidar. anlaşılır gibi degil. bu düzce için geçerli ama çevremizdeki iller öyle degil. muhalefette oralarda seçim kazanıyor ama düzcede muhalefet her seçimde eriyor. bence bunun nedeni düzcede muhalefetin etkili olamayışıdır. çünkü düzcenin köklü sorunları hala devam ediyor. ama muhalefet bu konuları işlemeyi bırakıp ülke gündemiyle siyasetin peşinde. düzcelinin karnı açsa ülke gündemi düzcelinin nesine. düzceli yarı çıplaksa ülke gündemi neyine. işte düzcede senelerden beri söz verilip yapılmayan yatırımları ele alsa muhalefet iktidarı kenara sıkıştırsa şimdiye kadar muhalefet rahat milletvekili çıkarır. rahat belediye başkanlıgı kazanırdı. ama malesef muhalefet seçimden seçime ortaya çıktıgından düzce halkıda düzcedeki muhalefete güvenmiyor . önce muhalefet bu güveni düzcede kazanmak zorunda. düzcede kardüzü otoban baglantı yolu fuar alanı kongre merkezi kentsel dönüşüm katı atık merkezi ilçelere osb büyük stad akçakocaya büyük liman çevre yolları gibi sayamadıgım onlarca sorun varken muhalefet düzcede milletvekili belediye başkanı çıkaramıyorsa suçluyu aramak lazım. bu olay tez konusu bile olur vesselam.
  " Hey siyasetçi ses ver! Sesimi duyan var mı? " Yazısına...
 İlhami
 Güzel toparlamışsın ama nerde??? Yok yok yok
  " TOZAN; ‘Fındıkta TMO duyarsız, AKP Fransız’ " Haberine...
 üretici
 Bu günlerde az oynama yaptı hemen ortaya çıktınız. Arkadaş bi susun siz laf ettikçe fiyat düşüyor. Zirunuz ne hassas imişler de bilmem ne. Valla takip ediyorum bu chp ne zaman laf ederse fiyat düşüyor arkadaş yeter ya
İnsanlar ne yazık ki emeğin değerini bilmiyor! İnsanlar ne yazık ki emeğin değerini bilmiyor!
  Abant yolunda kaza!
  Namaz sonrası şok oldular!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  7 üstü deprem ve tsunami uyarısı: 'Her an olabilir'
  İYİ Parti; ‘Şiddetle itiraz ediyoruz!’
  ÖZTÜRK; ‘Çiftçimizi büyük tehlike bekliyor!’
  Dikmen, kadınlar için ‘Doğal Pazar’ isteklerini dile getirince neler oldu?..
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Karamollaoğlu geliyor
  BİR ANDA ALEV ALDI!
  Valilikten Önemli Duyuru!
  Bağımlılık Konferansı!
  E-İhracat Etkinliği Tamamlandı
  Türkiye Şampiyonu Düzce'den!
  Çevre Düzenlemeleri Yapılıyor
  Şampiyonluk şimdiden garanti!
  Bilgi Yarışması Başladı!
  Okul Müdürleriyle Paylaştı!
  Gençlere Değer!
  Sektör Yöneticilerinden Ziyaret!
  24.2.2018 - Hey siyasetçi ses ver! Sesimi duyan var mı?
  24.2.2018 - MALZEME
  21.2.2018 - Dikmen, kadınlar için ‘Doğal Pazar’ isteklerini dile getirince neler oldu?..
  21.2.2018 - ARAMIZDAN AYRILANLAR
  23.2.2018 - TOZAN; ‘Fındıkta TMO duyarsız, AKP Fransız’
  24.2.2018 - İnsanlar ne yazık ki emeğin değerini bilmiyor!
  24.2.2018 - SEMT SAHALARI
  24.2.2018 - DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN!
  24.2.2018 - KATILIM
  24.2.2018 - EN RAHAT ONLAR!