Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :51847988 Aktif Ziyaretçi :8304 20 Ekim 2017 Cuma
[17:41] Cumhuriyet Bayramı -- [16:21] Uyuşturucu operasyonunda 24 işyeri denetlendi! -- [16:09] Beyköy ve Boğaziçi Ak Parti Gençlik Kolları atandı -- [16:02] Projelerin durumu görüşüldü... Başkan Ay talimat verdi! -- [15:55] Düzce'de en fazla doğum bu ayda oldu! -- [15:32] Asfaltlama devam ediyor -- [15:24] Düzce, 5 pilot üniversite arasında! -- [15:14] Cumhuriyet etkinlikleri düzenleniyor -- [15:03] Mobilya Endüstrisi her yönüyle konuşuldu -- [14:55] Sağlık Müdüründen Ay'a ziyaret --
Doğru bilgisayar, tüketicinin ihtiyacına cevap verendir
Doğan Bilgisayar yöneticisi Doğan Biçer; “Doğru bilgisayar, tüketicinin ihtiyacına cevap veren bilgisayardır. Bu nedenle bilgisayar alırken öncelikle hangi nedenle bilgisayara ihtiyaç duyduğunu iyi tespit etmeli” dedi.
20.04.2012 - 11:56:09  Haberi Yazd?r

 

 

Bu hafta sektörel bölümümüzün konuğu, bilgisayar ve bilişim konularında 90'lı yılların başından bu yana hizmet vermiş, başarılı olmuş ve Doğan Bilgisayar adı ile Düzce'de bilgisayar sektöründeki hizmetlerine devam eden Doğan Biçer...

 

   ...Doğan Bey, uzun süredir bilgisayar sektöründe olduğunuzu biliyoruz. Düzce’de bilgisayar kullanımına olan ilgiyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

   ...1990'lı yılların başından beri bilgisayar sektöründeyim. Bilişim sektöründeki kariyerime SiemensSim.Corp. firması teknik servis ekibinde başladım. Daha sonra İstanbul'da “DgNComputerSystems “ olarak teknik servis ve satış hizmeti veren kendi şirketimi kurdum. 2009 yılında ailemin de burada olması sebebiyle Düzce'ye yerleştim ve Doğan Bilgisayar olarak tüm bilgi birikimimizle burada garantili hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

   Düzce de farklı yaş ve sosyo-ekonomik gruplarından oluşan bir müşteri portföyümüz var. Artık hemen her eve bilgisayarın girmeye başladığını görüyorum. Gençler bilgisayarı sosyalleşmek ve eğlenmek için kullanmayı daha çok tercih ediyorlar. Sosyal paylaşım sitelerine girmek ve güncel bilgisayar oyunlarını oynamak öncelikli talepleri. Orta yaş ve üzerinde ise daha çok veri saklamak, internette sörf yapmak ve uzakta yaşayan aile bireyleri ile iletişim gibi taleplerle karşılaşıyoruz. Tabii ki her geçen gün bilgisayar kullanımına artan bir ilgi var.

 

  Örneğin özellikle internetten alışveriş ve ilan sitelerinde Düzceli kullanıcıları sıklıkla görebilirsiniz. 

   Bu oranda son 3 yılda özellikle Düzce bazında ciddi artış gözlemlemekteyim.

 

“UZMANDAN

YARDIM ALMALIDIR”

   ...Tüketici doğru bilgisayar seçimini nasıl yapabilir? Yeni bilgisayar alırken nelere dikkat edilmesini önerirsiniz?

 

   ...Öncelikle doğru bilgisayar, tüketicinin ihtiyacına cevap veren bilgisayardır. Bu nedenle bilgisayar alırken öncelikle hangi nedenle bilgisayara ihtiyaç duyduğunu iyi tespit etmeli.

 

   Bu konuda tecrübeli değil veya kararsız ise bilişim sektöründe tecrübeli bir uzmandan fikir, yardım almalıdır.

 

   Yeni bilgisayar alırken örneğin ağırlıklı oyun oynamak isteyen birine mutlaka işlemci gücü, bellek miktarı ve görüntüleme kapasitesi yüksek bir bilgisayar gerekirken, sadece internette sörf, bankacılık işlemleri, multimedia kullanım vs. gibi genel işler için ise daha standart özellikte bir bilgisayar kullanıcının ihtiyacını karşılayabilir. Ya da “bilgisayarım sürekli yanımda olsun” diyenler için küçük ekranlı netbooklar, tablet pc'ler ihtiyacı karşılarken, ev kullanımı için tercihe göre mutlaka masaüstü sistem veya standart dizüstü önerilebilir. Bu etkenler bilgisayarların fiyatını birebir belirleyen seçeneklerdir. Tabii ki örnekler ve konfigürasyonlar çoğaltılabilir.

 

  Bilgisayar ve donanımlarını alırken kullanıcının düştüğü en önemli yanılgılardan biri ise,  bilişim sektöründe artan rekabet ortamı ile birlikte firmaların “Yanıltıcı Fiyat  Donanım Özellikleri” içeren kampanyaları.

 

 Saat veya gün sınırlamalı kampanyalarda sunulan ucuz olduğu iddia edilen cihazlar ani kararla ve özellikleri incelenmeden alındığında, ertesi günden itibaren alınan cihaz pratik kullanımda ihtiyacı karşılayamayabiliyor.

 

“GARANTİ KOŞULLARI MUTLAKA İNCELENMELİ”

 

 ...Bilgisayarda garanti kapsamına neler girer ve tüketici bu hizmetten nasıl faydalanabilir?

 

   ...Elektronik ekipmanlar genel olarak 1-3 yıl firma garanti kapsamında gelirler. Süreler cihaz ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

  Yaygın olarak 2 yıl cihazda, 1 yıl bataryada garanti standarttır. Yeni aldığınız cihazın her

ekipmanı garanti kapsamındadır. Bazı garanti kapsamı dışında bırakan faktörler olabilir ki bu da cihazın türüne göre değişmektedir. Yeni alınmış cihazlara fiziki müdahaleler, kırma, düşürme, sıvı teması gibi etkenleri garanti kapsamı dışı faktörlere örnekleyebiliriz. Ayrıca cihazla birlikte gelen garanti koşulları kılavuzu mutlaka incelenmelidir ve önemlidir.

 

  Arıza durumlarında ise satıcınızla irtibata geçmeniz yeterlidir. Bazı firmalar satıştan sonra kullanıcıyı üretici firmayla baş başa bırakabilmekte ve bu durum kullanıcıya ciddi bir zaman kaybı olarak geri dönmektedir.

 

  ...Satış sonrası hizmetin önemi nedir?

 

...Özellikle uzun süreli kullanım vadeden ürünlerde bilinçli tüketicinin satış sonrası hizmete kolay ulaşabilmesi çok önemli. Hatırı sayılır miktarlar ödeyip sonrasında ürünle ilgili aksaklık yaşadığınızda veya kullanımda bir problem olduğunda kolay ulaşabileceğiniz bir muhatap bulabilmelisiniz. Satıcının sattığı ürünün gerek yazılımsal, gerekse donanımsal özelliklerine hakim olması, tüketiciye bu konularda destek vermesi, oluşan teknik sorunlarda gerekli hizmeti hızla iletebilmesi tüketici adına büyük avantaj.

 

“VATANDAŞ,

UYGUN

FİYATA KANIP

ALABİLİR...”

 

   ...İkinci el bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli? İkinci el alan tüketici garantili bilgisayar alma imkânına sahip olabilir mi?

 

   ...İkinci el bilgisayar alımı gerçekten de iyi analiz ve güvenilir bir satıcı modeli gerektiriyor. Bu pazarda ikinci el olarak satılan kısa ömürlü birçok ürün var. Örneğin bilgisayarın anakartı hasarlanmıştır, chip ısıtma gibi geçici çözümler üreterek ancak 3-5 ay ömrü olabilecek bilgisayarları satabiliyorlar. Tabii dış görünüşü herhangi bir bilgisayar gibi olan bu ürünleri teknik bilgisi olmayan sıradan her vatandaş uygun fiyatına kanıp alabilir. Sonrasında da ise problemle karşılaştığında muhatap bulamaz.

 

  ...Bilgisayarımızın uzun ömürlü olması için nelere dikkat etmemizi önerirsiniz?

   ...Öncelikle cihazımızı temiz ortamlarda, uygun sıcaklık koşullarında ve titiz kullanmalıyız. Unutmayalım ki elektronik ekipmanlar çok hassas mikro parçalardan oluşmaktadır. İkinci bir önemli nokta ise bakımdır. İster masaüstü, ister dizüstü olsun mutlaka bakımlar zamanında ve konuyla ilgili uzman personel tarafından yapılmalıdır.

 

“CİHAZ, TÜM GÜNCELLEMELER

YAPILDIKTAN SONRA TESLİM EDİLMELİ”

 

   ...İnternet bağlandıktan sonra zaman zaman standart ücret üzerinde yüksek faturalarla karşılaşabiliyoruz. Bunun sebebi nedir?

 

   ...Bu sık karşılaşılan bir problem. Yeni bilgisayar almış veya bilgisayarı kulaktan dolma bilgilerle deneyimsiz kişilerce formatlanmış kullanıcılarda bu soruna daha sık rastlanıyor. Bilgisayarın kurulumu ya da formatı yapılırken yapan firma ya da teknik servis sorumlusu özellikle tüm güncellemeleri yaptıktan sonra bilgisayarı teslim etmelidir.

 

   Eğer eksik güncelleme ile bilgisayar teslim edilirse, doğru programlar yüklenmemiş ise, antivirüs programı unutulmuşsa vs. kullanıcının kontrolü dışında özellikle kritik güvenlik güncellemeleri olmak üzere bu işlemler bilgisayar internete herhangi bir şekilde bağlandığında otomatik olarak yapılmaya başlıyor.

 

   Kısacası cihazınız hatalı işlemleri düzeltmek için kendini günümüze senkronize etmeye çalışıyor ve yüklü bir kota kaybına neden oluyor.

 

   Dolayısıyla 20-30 Lira gelmesini beklediği fatura 60150 Lira veya daha fazla geldiğinde kullanıcı şaşırıyor.

 

   Özellikle formatı uygun fiyata yaptığını iddia eden bazı firmalar veya konuyla ilgili tecrübesiz kişiler, sonrasında kullanıcıya bu ciddi rakamsal sıkıntıyı yaşatabiliyor. Tabii cihazlarının yeniden bakımını da unutmamak lazım.

Peki, Senin Yorumun?
Mehtap  /  5.10.2017 - 16:38:30
 Teşekkürler herşey için

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,98
merve  /  29.7.2017 - 05:39:05
 Teşekkürler doğan

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%53,62
ali can köse  /  2.11.2016 - 14:39:33
 faydalandım teşekürler

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%55,43
Hakan keskin  /  13.7.2016 - 20:12:24
 Teşekkürler

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%53,91
Yavuz  /  6.11.2015 - 02:02:14
 Büyüksün Doğan abi :)

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%52,63
hakan  /  06.08.2014 - 00:35:19
 bu işlerin hocasıdır kardeşimiz

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%48,13
Abdullah  /  09.01.2014 - 15:18:34
 bilgi için tşk ederiz

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%56,20
Hasan C. Tahsin  /  22.04.2012 - 04:19:37
 işininin hakkını iki kere veren bir kardeşimiz kendisine teşekkür ederim. ALLAH yolunu her dayim açık etsin

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%55,43
  Fatih Melih Maradit
'BEN YAPTIM OLDU'YLA OLMUYOR!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
DÜZCE VE BELEDİYE
 
  Ulviye Dikmen
DÜZCE’DE YAŞAYANLARIN SUÇU NE?
 
  Ahmet Altun
METAL FIRTINA
 
  Telat Çelik
KELEŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
NEYİN KAFASINI YAŞIYORUZ
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
BAKAN ÖZLÜ BAŞKANLIĞINDA TOPLANDILAR.. Düzce’ye ilişkin 182 proje görüşüldü
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Başkanlığı’nda Ankara’da yapılan yatırım koordinasyon toplantısında tam 182 proje görüşüldü.
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Aramızdan ayrılanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
Başvurular başladı!
Bilim, Sanayi ve Teknoloi Bakanlığının bağlı kuruluşu olan Türk Patent ve Marka Kurumu’nun üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği 1. Ulusal Üniversit
Muhtarlar Gününü kutladılar
Vali Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Ak Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir Muhtarlar Gününü kut
Ay: Birliğimiz güçlenerek devam edecek!
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay Düzce Merkez mahalle muhtarları ile düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Muhtarlarla eş zamanlı çalışma ve işbirliğ
Oryantasyon eğitimleri sürüyor
Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Yönetimi; öğrencileri bilgilendirmek, onların istek ve taleplerini değerlendirerek çözüm önerileri üretmek ve bölümYeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " TOZAN, BAKAN ÖZLܒYE CEVAP VERDİ " Haberine...
 Azizerdoğan
 Sayın başkan ağzına sağlık çok güzel bi açıklama
  " Keşir açıkladı: Düzce'ye 4 milyonluk ödenek! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 4.5 milyon tl %70 oy potansiyeli olan bir ile, onuda yandaş partililerine verirsiniz. Sonrada açıklama yapar gururlanırsınız. Memlekette sayıştay diye bir kurum var ve bu kurum Türkiye Cumhuriyetinin kasasını denetliyor web adresi (https://www.sayistay.gov.tr/tr/?p=2&CategoryId=103) buradan verdiğiniz bu ufacık para yerine nelerin alındığını görebilirsiniz. Sayıştan bu raporları yazıyor ama gereğini yapamıyor çünkü verebileceği Mahkeme yok veya göz yemiyor.
  " MHP’den yeni Başkana parkla ilgili deli sorular! " Haberine...
 Hasan Tahsin
 Başkan samimi olun.Aday çıkarmadınız.Başkanlığı AKP ye tepsi ile verdiniz.Size yakışmadı.Düzce bunu unutmaz.
  " Muhtarlar Gününü kutladılar " Haberine...
 düzcelim
 yaşasın muhtarlar günümüz de olmuştur, hadi hayırlı olsun. durmak yok yola devam..
  " KELEŞ " Yazısına...
 Zekiye
  olan sadece ona olmadı hatta ona hiçbir şey olmadı. Kaybettiği bir şey yok. Parti de kaybetmez. İkinci defa Keleşi başkan seçen anlayış yine üç vekil için de seve seve oy verir.. Olan Düzce'ye olur..
  " KOMŞUDA ŞEHİT ATEŞİ! " Haberine...
 Cemil Tezcan
 Mekanı Cennet Olsun Şehidimizin
  " KOMŞUDA ŞEHİT ATEŞİ! " Haberine...
 Zafer Aktürk
 Allah şehadetini kabul etsin. Ailesine sabır versin.
  " KELEŞ " Yazısına...
 adil kara
 keleşin istifa edip gitmesi kesinlikle yanlış bu şekilde. nerde hata yapıp neleri yanlış yaptıgı anlaşılmadan istifa etmesi düzce için kayıp. keleşin tecrübesinden yararlanılmalı. yeni başkan keleşle istişarelerde bulunmalıki düzceye deger katabilsin. bir de düzce muhalefetine sözüm, keleş gitti kimse arayıp sormuyor hesap sorulmazmı. düzceli muhalefet bekliyor. muhalefet ne işle meşgul anlaşılır gibi degil. muhalefet galiba tatil yorgunlugu. belki mental yorgunluk yaşıyor. bari yapamadıkları muhalefetten istifa etsinler.
  " METAL FIRTINA " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 birileri düzcede istifa etmeli akp il başkanı muhalefet parti il başkanları düzceye katkı vermeyen mental yorgunluk yaşayan yöneticiler düzcede istifa etmeliki düzceyi yönetecek vizyon sahibi yöneticiler gelsin
  " DÜZCE VE BELEDİYE " Yazısına...
 ali yılmaz
 keleş gitti yerine getirdikleri başkandan beklentim sadece keleşin projelerini bitirebiirse başarılı olur. yoksa bunları başaramazsa muhalefete gün dogar. ama şimdiden aday bulmaları şart. adayı düzce kamuoyuna tanıtıp vizyon projelerle düzceyi yönetecek başkanı bulmaları. yoksa akp düzceliyi uyutarak dirdaha seçim kazanırsa düzce halkı akpyi kaldıramaz. kaç seneden beri düzceyi oyalamaktan başka icraatları yok.
Bu işte ustanın nerede yetiştiği önemli! Bu işte ustanın nerede yetiştiği önemli!
  O DA İSTİFA ETTİ!
  'BEN YAPTIM OLDU' DEDİNİZ AMA... Bakın cadde esnafı ne diyor?
  Fındık fiyatı mağdurlarına müjde!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ÖZLܒDEN MÜJDELİ HABER.. Düzce’ye 3.000 kişilik yeni istihdam
  KOMŞUDA ŞEHİT ATEŞİ!
  Düzce beyin göçü ALIYORMUŞ!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Genç kadın balkondan atladı, belediye başkanı gözaltına alındı!
  Memur olmak isteyenlere müjde !
  Sokak ortasında karısını defalarca bıçakladı
  O ZAM GERİ ALINDI!
  Duraklar da hazırlandı!
  Bu işte ustanın nerede yetiştiği önemli!
  Motokros finali Düzce'de!
  Yiğit talimat verdi: Vatandaştan bir kuruş istenmeyecek!
  Akça yeniden seçildi!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  13.10.2017 - 'BEN YAPTIM OLDU' DEDİNİZ AMA... Bakın cadde esnafı ne diyor?
  15.10.2017 - 'BEN YAPTIM OLDU'YLA OLMUYOR!
  16.10.2017 - KOMŞUDA ŞEHİT ATEŞİ!
  17.10.2017 - KELEŞ
  15.10.2017 - ÖZLܒDEN MÜJDELİ HABER.. Düzce’ye 3.000 kişilik yeni istihdam
  15.10.2017 - Düzce beyin göçü ALIYORMUŞ!
  15.10.2017 - Akça yeniden seçildi!
  15.10.2017 - DÜZCE’DE YAŞAYANLARIN SUÇU NE?
  16.10.2017 - DÜZCE VE BELEDİYE
  16.10.2017 - METAL FIRTINA