Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :53629594 Aktif Ziyaretçi :57942 12 Aralık 2017 Salı
[10:45] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:42] DOLANDIRICILARA DİKKAT! -- [17:36] Başkan Ay vatandaşlarla bir araya geldi! -- [17:30] Fen Eğitiminde Güncel Yaklaşımlar... -- [17:26] Basketbolda rahat galibiyet! -- [17:21] Mustafa Kutlu panelleri yapıldı! -- [17:13] Yarışmayla kutlandı! -- [17:09] Öğrencilerden uluslararası proje başarısı! -- [16:55] GERÇEĞİNİ ARATMADI! -- [11:35] SÖNMEZ; ‘Bu çöpün altında siz kalırsınız!’ --
Doğru bilgisayar, tüketicinin ihtiyacına cevap verendir
Doğan Bilgisayar yöneticisi Doğan Biçer; “Doğru bilgisayar, tüketicinin ihtiyacına cevap veren bilgisayardır. Bu nedenle bilgisayar alırken öncelikle hangi nedenle bilgisayara ihtiyaç duyduğunu iyi tespit etmeli” dedi.
20.04.2012 - 11:56:09  Haberi Yazd?r

 

 

Bu hafta sektörel bölümümüzün konuğu, bilgisayar ve bilişim konularında 90'lı yılların başından bu yana hizmet vermiş, başarılı olmuş ve Doğan Bilgisayar adı ile Düzce'de bilgisayar sektöründeki hizmetlerine devam eden Doğan Biçer...

 

   ...Doğan Bey, uzun süredir bilgisayar sektöründe olduğunuzu biliyoruz. Düzce’de bilgisayar kullanımına olan ilgiyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

   ...1990'lı yılların başından beri bilgisayar sektöründeyim. Bilişim sektöründeki kariyerime SiemensSim.Corp. firması teknik servis ekibinde başladım. Daha sonra İstanbul'da “DgNComputerSystems “ olarak teknik servis ve satış hizmeti veren kendi şirketimi kurdum. 2009 yılında ailemin de burada olması sebebiyle Düzce'ye yerleştim ve Doğan Bilgisayar olarak tüm bilgi birikimimizle burada garantili hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

   Düzce de farklı yaş ve sosyo-ekonomik gruplarından oluşan bir müşteri portföyümüz var. Artık hemen her eve bilgisayarın girmeye başladığını görüyorum. Gençler bilgisayarı sosyalleşmek ve eğlenmek için kullanmayı daha çok tercih ediyorlar. Sosyal paylaşım sitelerine girmek ve güncel bilgisayar oyunlarını oynamak öncelikli talepleri. Orta yaş ve üzerinde ise daha çok veri saklamak, internette sörf yapmak ve uzakta yaşayan aile bireyleri ile iletişim gibi taleplerle karşılaşıyoruz. Tabii ki her geçen gün bilgisayar kullanımına artan bir ilgi var.

 

  Örneğin özellikle internetten alışveriş ve ilan sitelerinde Düzceli kullanıcıları sıklıkla görebilirsiniz. 

   Bu oranda son 3 yılda özellikle Düzce bazında ciddi artış gözlemlemekteyim.

 

“UZMANDAN

YARDIM ALMALIDIR”

   ...Tüketici doğru bilgisayar seçimini nasıl yapabilir? Yeni bilgisayar alırken nelere dikkat edilmesini önerirsiniz?

 

   ...Öncelikle doğru bilgisayar, tüketicinin ihtiyacına cevap veren bilgisayardır. Bu nedenle bilgisayar alırken öncelikle hangi nedenle bilgisayara ihtiyaç duyduğunu iyi tespit etmeli.

 

   Bu konuda tecrübeli değil veya kararsız ise bilişim sektöründe tecrübeli bir uzmandan fikir, yardım almalıdır.

 

   Yeni bilgisayar alırken örneğin ağırlıklı oyun oynamak isteyen birine mutlaka işlemci gücü, bellek miktarı ve görüntüleme kapasitesi yüksek bir bilgisayar gerekirken, sadece internette sörf, bankacılık işlemleri, multimedia kullanım vs. gibi genel işler için ise daha standart özellikte bir bilgisayar kullanıcının ihtiyacını karşılayabilir. Ya da “bilgisayarım sürekli yanımda olsun” diyenler için küçük ekranlı netbooklar, tablet pc'ler ihtiyacı karşılarken, ev kullanımı için tercihe göre mutlaka masaüstü sistem veya standart dizüstü önerilebilir. Bu etkenler bilgisayarların fiyatını birebir belirleyen seçeneklerdir. Tabii ki örnekler ve konfigürasyonlar çoğaltılabilir.

 

  Bilgisayar ve donanımlarını alırken kullanıcının düştüğü en önemli yanılgılardan biri ise,  bilişim sektöründe artan rekabet ortamı ile birlikte firmaların “Yanıltıcı Fiyat  Donanım Özellikleri” içeren kampanyaları.

 

 Saat veya gün sınırlamalı kampanyalarda sunulan ucuz olduğu iddia edilen cihazlar ani kararla ve özellikleri incelenmeden alındığında, ertesi günden itibaren alınan cihaz pratik kullanımda ihtiyacı karşılayamayabiliyor.

 

“GARANTİ KOŞULLARI MUTLAKA İNCELENMELİ”

 

 ...Bilgisayarda garanti kapsamına neler girer ve tüketici bu hizmetten nasıl faydalanabilir?

 

   ...Elektronik ekipmanlar genel olarak 1-3 yıl firma garanti kapsamında gelirler. Süreler cihaz ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

  Yaygın olarak 2 yıl cihazda, 1 yıl bataryada garanti standarttır. Yeni aldığınız cihazın her

ekipmanı garanti kapsamındadır. Bazı garanti kapsamı dışında bırakan faktörler olabilir ki bu da cihazın türüne göre değişmektedir. Yeni alınmış cihazlara fiziki müdahaleler, kırma, düşürme, sıvı teması gibi etkenleri garanti kapsamı dışı faktörlere örnekleyebiliriz. Ayrıca cihazla birlikte gelen garanti koşulları kılavuzu mutlaka incelenmelidir ve önemlidir.

 

  Arıza durumlarında ise satıcınızla irtibata geçmeniz yeterlidir. Bazı firmalar satıştan sonra kullanıcıyı üretici firmayla baş başa bırakabilmekte ve bu durum kullanıcıya ciddi bir zaman kaybı olarak geri dönmektedir.

 

  ...Satış sonrası hizmetin önemi nedir?

 

...Özellikle uzun süreli kullanım vadeden ürünlerde bilinçli tüketicinin satış sonrası hizmete kolay ulaşabilmesi çok önemli. Hatırı sayılır miktarlar ödeyip sonrasında ürünle ilgili aksaklık yaşadığınızda veya kullanımda bir problem olduğunda kolay ulaşabileceğiniz bir muhatap bulabilmelisiniz. Satıcının sattığı ürünün gerek yazılımsal, gerekse donanımsal özelliklerine hakim olması, tüketiciye bu konularda destek vermesi, oluşan teknik sorunlarda gerekli hizmeti hızla iletebilmesi tüketici adına büyük avantaj.

 

“VATANDAŞ,

UYGUN

FİYATA KANIP

ALABİLİR...”

 

   ...İkinci el bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli? İkinci el alan tüketici garantili bilgisayar alma imkânına sahip olabilir mi?

 

   ...İkinci el bilgisayar alımı gerçekten de iyi analiz ve güvenilir bir satıcı modeli gerektiriyor. Bu pazarda ikinci el olarak satılan kısa ömürlü birçok ürün var. Örneğin bilgisayarın anakartı hasarlanmıştır, chip ısıtma gibi geçici çözümler üreterek ancak 3-5 ay ömrü olabilecek bilgisayarları satabiliyorlar. Tabii dış görünüşü herhangi bir bilgisayar gibi olan bu ürünleri teknik bilgisi olmayan sıradan her vatandaş uygun fiyatına kanıp alabilir. Sonrasında da ise problemle karşılaştığında muhatap bulamaz.

 

  ...Bilgisayarımızın uzun ömürlü olması için nelere dikkat etmemizi önerirsiniz?

   ...Öncelikle cihazımızı temiz ortamlarda, uygun sıcaklık koşullarında ve titiz kullanmalıyız. Unutmayalım ki elektronik ekipmanlar çok hassas mikro parçalardan oluşmaktadır. İkinci bir önemli nokta ise bakımdır. İster masaüstü, ister dizüstü olsun mutlaka bakımlar zamanında ve konuyla ilgili uzman personel tarafından yapılmalıdır.

 

“CİHAZ, TÜM GÜNCELLEMELER

YAPILDIKTAN SONRA TESLİM EDİLMELİ”

 

   ...İnternet bağlandıktan sonra zaman zaman standart ücret üzerinde yüksek faturalarla karşılaşabiliyoruz. Bunun sebebi nedir?

 

   ...Bu sık karşılaşılan bir problem. Yeni bilgisayar almış veya bilgisayarı kulaktan dolma bilgilerle deneyimsiz kişilerce formatlanmış kullanıcılarda bu soruna daha sık rastlanıyor. Bilgisayarın kurulumu ya da formatı yapılırken yapan firma ya da teknik servis sorumlusu özellikle tüm güncellemeleri yaptıktan sonra bilgisayarı teslim etmelidir.

 

   Eğer eksik güncelleme ile bilgisayar teslim edilirse, doğru programlar yüklenmemiş ise, antivirüs programı unutulmuşsa vs. kullanıcının kontrolü dışında özellikle kritik güvenlik güncellemeleri olmak üzere bu işlemler bilgisayar internete herhangi bir şekilde bağlandığında otomatik olarak yapılmaya başlıyor.

 

   Kısacası cihazınız hatalı işlemleri düzeltmek için kendini günümüze senkronize etmeye çalışıyor ve yüklü bir kota kaybına neden oluyor.

 

   Dolayısıyla 20-30 Lira gelmesini beklediği fatura 60150 Lira veya daha fazla geldiğinde kullanıcı şaşırıyor.

 

   Özellikle formatı uygun fiyata yaptığını iddia eden bazı firmalar veya konuyla ilgili tecrübesiz kişiler, sonrasında kullanıcıya bu ciddi rakamsal sıkıntıyı yaşatabiliyor. Tabii cihazlarının yeniden bakımını da unutmamak lazım.

Peki, Senin Yorumun?
Mehtap  /  5.10.2017 - 16:38:30
 Teşekkürler herşey için
merve  /  29.7.2017 - 05:39:05
 Teşekkürler doğan
ali can köse  /  2.11.2016 - 14:39:33
 faydalandım teşekürler
Hakan keskin  /  13.7.2016 - 20:12:24
 Teşekkürler
Yavuz  /  6.11.2015 - 02:02:14
 Büyüksün Doğan abi :)
hakan  /  06.08.2014 - 00:35:19
 bu işlerin hocasıdır kardeşimiz
Abdullah  /  09.01.2014 - 15:18:34
 bilgi için tşk ederiz
Hasan C. Tahsin  /  22.04.2012 - 04:19:37
 işininin hakkını iki kere veren bir kardeşimiz kendisine teşekkür ederim. ALLAH yolunu her dayim açık etsin
  Fatih Melih Maradit
FATURA SİZE KESİLİR!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
UNUT GİTSİN!
 
  Ulviye Dikmen
MEVSİM SONBAHAR
 
  Ahmet Altun
'SADME'
 
  Telat Çelik
ŞAM DA KAYISI!
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
TESİSLER YÜKSELİYOR
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
Uluslararası Turnuvada şampiyon Düzce'den!
Uluslararası Muay Thai Avrupa Açık Kupası 75 kg.da Hasan Çetin şampiyon oldu.
Bir gazinin gözünden 15 Temmuz...
Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun düzenlediği “Bir Gazinin Gözünden 15 Temmuz Gecesi” başlıklı söyleşide, 15 Te
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Aramızdan ayrılanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
Karadeniz Baja Rallisi İzmir'de tanıtıldı!
03-07 Ekim 2018 tarihlerinde Düzce ve ilçelerinde yapılacak Yakın Karadeniz Baja Rallisi’nin tanıtımı Travel Turkey İzmir Fuarı’nda yapıldı.
Başarı İçin Hayata Gülmek konferansı yapıldı
Düzce Üniversitesi Kritik ve Analitik Topluluğu tarafından düzenlenen “Başarı İçin Hayata Gülmek” başlıklı konferansta Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanha
Tozan: Bu karar ile Filistin yok sayıldı!
CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması hakkında açıklama yaptı.Yeni Ilgaz Eczanesi
(380 512 24 60)
Aziziye Mahallesi Eski SSK Karşısı No:102
01.12.2014
Aydınpınar Eczanesi
(0380 524 19 15)
Aydınpınar Caddesi Petrol Yanı No:13/F
01.12.2014


koç

boga

ikizler

yengec

aslan

basak

terazi

akrep

yay

oglak

kova

balik

Telefon Rehberi
Türk Telekom’un Telefon Rehberi’ne ulaşmak için tıklayınız.
Fatura Sorgulama
Türk Telekom faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini buradan öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Sorgulama
Bir çok işlem sırasında karşınıza çıkan TC Kimlik Numarası’nı bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.
DÜZCE


  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " AY; ‘KUDÜS YALNIZ DEĞİLDİR’ " Haberine...
 isyan eden gönlüm
 Madem ki yalnız değil haydi bir organizasyona imza at en 1500 kişiyi ya devlet eliyle ya belediye örtülü ödeneğiyle ya parti giderleriyle ya da cebinden orayı ziyarete götür. Bedava başkan mikrofona bende konuşurum.
  " Düzce Belediyesi: Hiç kimse mağdur edilmedi! " Haberine...
 cıkcık
 okula gidemeyen çocuklara kim hesap verecek işe geç gidenlere kim hesap verecek
  " Düzce Belediyesi: Hiç kimse mağdur edilmedi! " Haberine...
 Ömer Güler
 Nasıl edilmedi? yesiltepe 7 30 araba si 9 da geldi yollari 10 da actilar kandirmayin
  " Vali Dağlı: Düzce çok daha gelişmiş bir şehir haline gelecek! " Haberine...
 Sinan Kuş
 Inşallah Düzce'nin çok işleri var kolay gelsin başarılar diliyorum
  " Düşmeden yürümek ayrı bir yetenek! " Haberine...
 Sinan
 Ayakkabı üstüne çorap giyin kaymaz
  " Düşmeden yürümek ayrı bir yetenek! " Haberine...
 Emre
  sayesinde düşmeden yürümeyi öğrendik. antremanlıyız ;)
  " Düşmeden yürümek ayrı bir yetenek! " Haberine...
 Veysel G.
 Keleş seni çok anıyoruz biliyomusun
  " Düşmeden yürümek ayrı bir yetenek! " Haberine...
 Ayla
 Yurünmüyor kayıyor bugün kac kisi düştü gördum
  " Düşmeden yürümek ayrı bir yetenek! " Haberine...
 Ertuğrul Ç.
 Millet uludag da kayak yaparken benim halkim duzce de mahsur mu kalsin bu zevkten o yuzden herkesi uludaga goturemedigimizden, kaldirimlar aaracaligiyla uludagi duzceye getirdik. :))
  " Düşmeden yürümek ayrı bir yetenek! " Haberine...
 Sedat M.
 Keleş Düzceyi modern şehir görüntüsüne getirdi. Çamur içersinde yürumeye alışmış bu millete yaranamazsın.
Yetgin, ‘İçindekiler’le geliyor Yetgin, ‘İçindekiler’le geliyor
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  İşte Keskin’in karnesi..
  Düşmeden yürümek ayrı bir yetenek!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Katırcıoğlu istifa etmişti... Yerine Ferat Kurt geldi!
  Rektör Çakar üniversite mensuplarıyla bir arada!
  Erdoğan’dan taşeron işçilerle ilgili önemli açıklama
  Yetgin, ‘İçindekiler’le geliyor
  Ailelere sunum!
  Düzce Belediyesi: Hiç kimse mağdur edilmedi!
  587 adet hap ele geçirildi!
  Kriz masası teyakkuzda!
  Merkez Cami peyzaj çalışmalarında son rötuşlar!
  KARLA MÜCADELE BAŞLADI
  Maviden Yeşile fotoğraf sergisi açıldı!
  Vali Dağlı: Düzce çok daha gelişmiş bir şehir haline gelecek!
  7.12.2017 - Düşmeden yürümek ayrı bir yetenek!
  6.12.2017 - KARLA MÜCADELE BAŞLADI
  8.12.2017 - Düzce Belediyesi: Hiç kimse mağdur edilmedi!
  5.12.2017 - Keşir: Türk kadını bugünkü Türkiye'nin en büyük mimarıdır!
  5.12.2017 - Düzce Rota Haber Ajansı 2017’de Düzce’nin En Performanslı Siyasetçilerini araştırdı
  6.12.2017 - Rektör Çakar üniversite mensuplarıyla bir arada!
  6.12.2017 - Kriz masası teyakkuzda!
  6.12.2017 - FATURA SİZE KESİLİR!
  6.12.2017 - İşte Keskin’in karnesi..
  6.12.2017 - Duran iktidara yüklendi: Üretici adeta kaderine terk edildi!