50 ton kapasiteli makine tasarladı!

  • 2.03.2021 15:35
  • (0)
  • Abone ol

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği öğrencilerinden Betül Manav, danışman hocası Dr. Öğr. Üyesi Mert Kılınçel ile birlikte gerçekleştirdikleri çalışmada 50 ton kapasiteli bir hidrolik pres tezgâhı tasarladı.

50 ton kapasiteli makine tasarladı!

   Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği öğrencilerinden Betül Manav bölümden mezun olurken arkasında çok anlamlı bir hatıra bıraktı. Makine Mühendisliği Bölümü lisans bitirme tezi kapsamında danışman hocası Dr. Öğr. Üyesi Mert Kılınçel ile birlikte gerçekleştirdikleri çalışmada 50 ton kapasiteli bir hidrolik pres tezgâhı tasarladı. 

   Tasarımını hayata geçirmek isteyen Betül Manav Sakarya ilinde makine imalat sanayinde hizmet veren Messer Makinenin katkıları ile 50 ton kapasiteli hidrolik pres imalatını tamamladı. Pandemi şartlarına rağmen öz verili bir çalışmanın eseri olan pres tezgâhı Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’ne hibe edildi. 

   Tasarımını hayata geçiren ve hayallerini gerçekleştiren Manav, Düzce Üniversitesi’nde dört yıllık mühendislik eğitimi boyunca edindiği tecrübelerin ve kazanımların bu ürünün ortaya çıkmasında büyük önem taşıdığını vurgularken, ardından gelecek olan mühendis adaylarının da faydasına olacak bir projeyi hayata geçirdiği için çok memnun olduğunu dile getirdi. Bu projenin hayata geçirilebilmesi için Düzce Üniversitesi altyapı ve imkanlarını öğrencilerine cömertçe sunan üniversite rektörü Prof. Dr. Nigâr DEMİRCAN ÇAKAR başta olmak üzere hocalarının her birine emekleri için ayrı ayrı teşekkür ettiğini ifade etti. Ayrıca tasarım ve imalat sırasında verdiği maddi ve manevi her türlü destek ve iş birliği için Messer Makine firmasına da minnettar olduğunu vurguladı.
 

  • Abone ol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.