Hasarlı binalarımız belirlenmiş midir?

  • 3.11.2011

 

Ara ara deprem sonrası ortaya çıkan harslı bnlar konusunda cevap beklediğiz yetkili merciler suskunluklarını koruyorlar.
 

Muhtemeldir ki bazı sırları vardır!
 

Mesela Bayındırlık, ara ara devletin yürüttüğü politika gereği tebliğler neşreder; hasarlı binalar için müracaat edilmesini bile ister.Ancak sonradan takip edilmez vaz geçilir. 
 

Sonra yıllar geçer yine bir işaret gelmiştir yine hasarlı bina sahiplerine haber gelir yine müracaatlar yapılır; 

Hasar tesbitleriyle ilgili belgeler ortaya çıkar fakat kısa süre sonra tekrar vazgeçilir ve unutulur.
 

Sayıp dökmeye bilmem lüzum var mıdır? Arayan olmadıkça teşebbüsler geri bırakılır, işler unutulur.
 

Geçen yıllarda da yazdım. Ülkemizdeki depremler akıldan çıkarmaz ki; ama mal sahipleri de onarıma öyle istekli olmuyorlar.
 

Kiraya verdiği hasarlı dairesi biraz daha dursun diyerek  beklemeye bırakır.
 

Görüyoruz ki; hakiki bir inceleme başlansa Düzce merkezde deprem öncesinden kalma hasarsız tek bina kalmaz!. Ancak Valilik resmi konutları ve Belediye binamız sağlamdır.
 

Artık bundan sonra bu tür oyalamalar geriye kaldı.Recep Tayyip Erdoğan hasarlı binaların takipçisi.
 

Bugünlere ait depremlerle ilgisi yok, öteden beri tüm hasarlı binalar Başbakan’ın gözetiminde Bizzat kendisi takip edecek. Bu güven duyacağımız bir söz! İnşallah tez zamanda durumumuz netlik kazanır!  
 

 Hatırlardadır, Fidanlık bölgesine kadar tüm güzergahtaki iskan bölgelerimiz tek tek incelenecekti. Şimdi bunlar yeni baştan elden geçecek. Çünkü Başbakan’ın beyanı yeni olaylarla ilgisi yok eski yeni tüm binalar incelenecek! Hakkımızda hayırlısı.

 

DAMLA GAZETESİ İKİNCİ YAYIN YILINI DOLDURDU
 

Şehrimizde münteşir DAMLA Gazetesi ikinci yayın yılını başarı ile tamamlamış bugünki sayısı ile üçüncü yayına girmiştir. Can ve Ahu Beşer’ in başarılı yayın hayatlarını sürdürmeleri dileği ile kendilerini kutluyorum.     
Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.